PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Corona Virüs Sebebiyle Evde Vakit nasıl geçer???

Sayfa : [1] 2 3 4

ghibli06
17-03-2020, 18:32
rebelh hocama saygımızdan konuyu açayım dedim...

şimdilik sıralamam şu şekilde:

garajda arabamın içini toplamak
dizi seyretmek
discovery de belgeseller izlemek
yemek yapmak
köpeğimle ilgilenmek
bahçe işleri

ilerleyen zamanlarda deri malzemeleri alabilirsem deri hobby işlerini sürdürmek,

hadi arkadaşlar neler yapıyoruz evde???

Black_Eagle
17-03-2020, 18:57
Valla ben evde duramıyorum. Vakit geçmiyor resmen. Ofiste herkese izin verdim çünkü toplu taşıma kullanıyorlar virüsü taşıyabilirler diye. Ben tek başıma gitmeye devam ediyorum. Fıstık gibi oldu yüksek ses müzik açma kapıları kapatmadan boşaltım aktivitesi hatta yastık yorgan götürdüm öğlende 1 saat siesta yapıyorum. Tek sorun dışardan yemek söylemek istemiyorum onda da hanıma söyledim sabahtan hazırlıycak ben öğlenleri ısıtıp yicem :)

Rockford
17-03-2020, 19:03
Hobilere vakit iyi ayiriliyor. Xbox in ustundeki toz kalkti resmen bi yilda 10kez acılan sadece netflix goren makina da cayir cayir nürburgring turu atiyoruz son bi kac gundur

Emre-Dylan
17-03-2020, 19:30
Dizi, bilgisayar oyunları(online), belgesel olarak şuan duruma bakacağım. Daha maliyetli hobilerde mevcut ama çok para harcamamaya çalışıyorum, şirket ödeme yapmayabilir tedbiri elden bırakmamak gerek...

Met
17-03-2020, 19:33
Pvp knight online varsa söyleyinde birlikte oynayalım ya :D

Aps
17-03-2020, 19:35
Gün içinde işten, akşam da dışarı çıkmaktan savsaklayıp bitirmediğim bir mobil uygulama projem vardı, bu aralar onunla uğraşıyorum :D

_opeth
17-03-2020, 19:37
bu ara initial d izliyorum

Vtec_2
17-03-2020, 19:45
Tv , yemek , bahcede kisa yuruyus birde oglan ile evde basket futbol arasi gidip geliyoruz.

emir91
17-03-2020, 20:05
Heves edipte bir türlü zaman ayıramadığım world of warcraft classic accounutu açtım tekrar. bütün dünyada karantina olduğu için serverlar yoğun güzel zaman geçiyor ��

berkaym
17-03-2020, 20:11
sabah yürüyüş ve ps4 sonrasında udemy ile bir iki kurs var onları izliyorum ara ara netflix. İstanbul’a dönünce garajda retrofit veya detaylı uygulama falan onlarla uğraşırım. :D

bkaraca
17-03-2020, 20:19
Bende transalp 600u retro enduro yapayim diyorum . Lakin far bulamıyorum ***** aliexpress sıkıntı. Türkiye'de güzel bir far bulsam direkt girisscegim yapmaya. Egzoz arka stop vs tamam. Kafa ve yan karenajlari söküp güzel bir far bulmam lazım .

Enes-x
17-03-2020, 20:21
Yapmamak gereken şeyler yapıyorum, whatsapp twitter ekşi anksiyete :)

Oznsrl
17-03-2020, 20:33
dizi film candır(izlemeyen varsa sully izlesin mükemmel bir film)
onun dışında bol bol cs go oynuyorum :D
Evde dambıl bar falan vardı eserse çıtırdan ağırlık takılıyorum odamı süpürüp siliyorum sürekli bi şekilde geçiyor vakit :D

yusufcan_k
17-03-2020, 20:58
ofisi zaten babamın rahatsızlığı sebebiyle eve taşımıştım (mali müşavir - muhasebe) genel olarak evrak işliyorum gün içinde sıkıldım mı pc den cs go ya giriyorum facebook twitter instagram ekşisözlük vs derken biraz zaman geçiyor sonra tekrar çalışıyor bırakıyorum.. hobi ile uğraşıyorum rc model araçlarla onların eksiklerini tamamlıyorum bakımlarını yapıyorum. telefona motorsport manager indirdim orda takılıyorum.. tabi olmazsa olmazımız teche her an bakınıyorum :D

Octane
17-03-2020, 21:10
Ben nargile seti aldim bugun. Balkon kapisini acip icecegim.
Votka ve viskim full. Her gun yatmadan once bogazimda bekletip iciyorum bir miktar, %47.5 alkollu vodkam var.
Eskiden oynamaya usendigim oyunlari oynuyorum. Warhammer mesela.
Garajda motosikleti bitirmistim. Simdi muhtemelen sciroccoya girisirim, kapi hoparloru tirildiyor yuksek seste belki degistiririm. Motor icini temizlerim.
Hatunun arabanin kirik dokugu cok. Onla ugrasirim.
Japonca ogreniyordum yarim kaldi. Nargilemi yapip arada ufleyip bakacam ona da.
Her yeri *** var gibi kapatmasaydilar boyle olmazdi tabi. Adamlar cafeleri kapatiyor hala santiyelerde millet kucak kucaga yemek yeyip evlerine gidiyor, tuhaf.

Anıl E.
17-03-2020, 21:20
Ben nargile seti aldim bugun. Balkon kapisini acip icecegim.
Votka ve viskim full. Her gun yatmadan once bogazimda bekletip iciyorum bir miktar, %47.5 alkollu vodkam var.
Eskiden oynamaya usendigim oyunlari oynuyorum. Warhammer mesela.
Garajda motosikleti bitirmistim. Simdi muhtemelen sciroccoya girisirim, kapi hoparloru tirildiyor yuksek seste belki degistiririm. Motor icini temizlerim.
Hatunun arabanin kirik dokugu cok. Onla ugrasirim.
Japonca ogreniyordum yarim kaldi. Nargilemi yapip arada ufleyip bakacam ona da.
Her yeri *** var gibi kapatmasaydilar boyle olmazdi tabi. Adamlar cafeleri kapatiyor hala santiyelerde millet kucak kucaga yemek yeyip evlerine gidiyor, tuhaf.

Mesajın içerisinde "scirocco" gördüğüm için yazıyorum . Yillarin vag ve dsg düşmani octane vag'cı mı oldu :) :)

Mutu
17-03-2020, 21:22
Aynı sorun bende de var. Kabin memuruyum, yıllık izin üstüne bir miktar daha vaktim var.
3 kitap belirledim kendime onları okuyacağım, onun dışında da xbox'ta ultimate pass aboneliği aldım, horizon 4ü indiriyorum kafa dağıtmalık.

CloudGrey
17-03-2020, 21:34
kitap okuyan bir benmiyim :D

aha bu rebelh yüzünden " yok düzen değişti , yok hiçbişey eskisi gibi olmayacak " diye diye beni tribe soktu , das kapitalı 32 yaşımda bir daha bitirmeye karar verdim.
Devayı karl marx'ta arıyorum bakalım ne olacak...

bi 60 sayfa devirdim gene kafam yandı.bu sefer notlar alıp araştıyorumda , bu karantina beni çok bilge yapacak :)

Berk007
17-03-2020, 21:36
Alternatif olarak yazılanlara puzzle veya maket yapılabilir.

tiMachine
17-03-2020, 21:41
Sabah 8'de kalkıyorum 1 saat kitap okuyorum hemen. Şu an Game of Thrones serisini okuyorum. 1 saat boyunca kan akış hızım normale dönüyor ve kondisyon bisikleti ile takılıyorum 30-35 dakika ç Ardından 5 dakikalık tabata egzersizi ile asıl antrenmanı yapıp ardından esneklik çalışıyorum yaklaşık duş alma ile beraber 2 saati böyle harcıyoruz. 12'ye yakın saatte kahvaltımızı yapıyoruz ve PS4 seansı başlıyor. 3-4 saat oyunlara takıldıktan sonra udemy üzerinden dersleri takip ediyorum ve akşam yemeği seansından sonra da James Bond serisi ile vakit geçiriyorum, akmasa da damlıyor

u7kara
17-03-2020, 21:45
tamiya maket arabaları toplayacağım büyük ihtimal :D

Octane
17-03-2020, 21:45
Mesajın içerisinde "scirocco" gördüğüm için yazıyorum . Yillarin vag ve dsg düşmani octane vag'cı mı oldu :) :)

Ohoo. Beetle meetle scirocco polo golf molf koptuk gittik.
Hala mazda seviom. Ama surekli zarar etmekten biktim.

yigitblr
17-03-2020, 22:18
Bende biraz öğrencilere yönelik tavsiye vereyim o zaman:D
Cambridge corona sebebiyle 700 ders kitabını ücretsiz erişime açtı, ihtiyacı olan bakabilir.
Textbooks | What We Publish | Cambridge Core (https://www.cambridge.org/core/what-we-publish/textbooks)

300E
17-03-2020, 22:22
Mecbur işe gidip geliyoruz, evde oturma gibi bi lüksümüz yok, 3 senedir işsizdim, şansa işe girecek zamanı bulduk, düzgün kurumsal firmada iş bulmak da zor olduğu için ayrılamıyoruz.

AşkınS.
18-03-2020, 06:30
Kamu kurumundayım,malesef çalışıyorum. Gün içinde 100 kişiyle muhatap oluyorum birebir. Virüs kapmadan kurtarma ihtimalim %0.01 falandır.

Tunacan
18-03-2020, 06:48
Mecbur işe gidip geliyoruz, evde oturma gibi bi lüksümüz yok, 3 senedir işsizdim, şansa işe girecek zamanı bulduk, düzgün kurumsal firmada iş bulmak da zor olduğu için ayrılamıyoruz.

Nereye girdin mehmet?

SpeedlinE™
18-03-2020, 07:05
Forza Horizon 4

dizi/film izlemek

teknik programlarda(premiere,maya vs) kendimi geliştirmek

kado
18-03-2020, 07:16
ghibli06 abi yenge sana bol bol cüzdan yaptıracak sanırım :) :D

M3CSL
18-03-2020, 07:39
Kitap iyidir,ufku genişletir. Hergün 10 sayfa sizi bambaşka biri yapar.

YAS
18-03-2020, 07:43
İşim yok ise bilgisayar başında uyuyamadığım her sabah için 1-2 saat uyuyorum.Sonrasında gta5 online,fh4 oynuyorum veya netflix'te belgesel izliyorum.

KÖROĞLU
18-03-2020, 07:49
Şuan çalışıyoruz normal rutinde, 8-18.

Durma mevzusu olursa hedef:

DIY bir playseat yapacağım.

Tüm alet edevat balkonda yayılmış durumda, onları garaj taşıyıp garajın tadilat tamirat elektrik işlerini yaparım.

Arabanın bir sürü eksiği var garajı bitirdikten sonra onlara girişip yapabildiğimi yaparım diye düşünüyorum.

enesy
18-03-2020, 07:50
İşim yok ise bilgisayar başında uyuyamadığım her sabah için 1-2 saat uyuyorum.Sonrasında gta5 online,fh4 oynuyorum veya netflix'te belgesel izliyorum.

Herkes te Netflix te belgesel izliyor ,

Kimse de demiyor ki Naughty America , Czech Teens izliyorum :)

YAS
18-03-2020, 07:52
Herkes te Netflix te belgesel izliyor ,

Kimse de demiyor ki Naughty America , Czech Teens izliyorum :)

Ahahahaha peçete reyonunu boşaltan arkadaşlara selam :)

++++ İzlenicek dizi,film,belgesel ne varsa yazsın herkeste bu gidişle baya evde durucaz gibi.

Anıl E.
18-03-2020, 08:24
Ben pazar günleri evde zor zaman geçiriyorum,sıkılıyorum. Eve kapanma durumunda ne yaparım bilmiyorum ya .

kelalper
18-03-2020, 08:31
Valla arabayı alabilirsem arabayla uğraşırım. Bağlamam gereken arka kapı componentleri var. Yapılması gereken iç temizlik var. 1 aydır İzmir ve istanbul sanayi tozunu yedi.

Ome_RS
18-03-2020, 08:35
Aylardir salladigim ev isleri var. Ufak tefek tamirat, boya isleri vs. ilk olarak onlardan baslayacagim.
Hala tam karar vermedim araba alsam mi diye. Bursa da bir arac buldum eger cuma gunu onu alırsam biraz da onla ugrasirim.

Sezgin
18-03-2020, 08:39
Evden çıkma yasağı dediğiniz şey çalışan kesim için sadece cumartesi pazar değil mi zaten ? Çok etkilemez ya ben hafta sonu gelse de evde dinlensem diye can atıyorum enerjim kalmıyor hafta içi :) siz nasıl işlerde çalışıyorsunuz da hafta sonuna enerjiniz kalıyor, hepiniz mi home office ' e geçtiniz :(

mikelazi
18-03-2020, 08:43
normal zamanda sabah 10:30-11 gibi netfixte film açarım akşam 18:30-19 gibi anca bitirirdim.

şimdi 1 günde 3 film bitriyorum.

buarada tavsiye polisiye dizi bekliyorum

ghibli06
18-03-2020, 08:54
normal zamanda sabah 10:30-11 gibi netfixte film açarım akşam 18:30-19 gibi anca bitirirdim.

'Travelers' izle hocam ben de yeni başladım ilk sezon bitti, basit bir bilimkurgu konusu var bizim gençliğimizin bilimkurgularına benziyor, az bütçe sıfır abartma :)

BARR
18-03-2020, 08:56
Ben pazar günleri evde zor zaman geçiriyorum,sıkılıyorum. Eve kapanma durumunda ne yaparım bilmiyorum ya .

Maket yap detaylı :)

Uur
18-03-2020, 08:58
Yazılım işimiz olduğu için sabah saat 9 da bilgisayari açıp akşam 6 ya kadar deliler gibi çalışıyorum. Ofisde çalıştığımdan daha fazla çalışıyorum diyebilirim ciddi verimli geciyor.
Aksam ve hafta sonu ise :
- Netflix
- Kendi uğrastigim projelere bakmak
- Yeni makaleler okumak(Yazılım ile ilgili)
- Kindle da kitap okuma
- 1 yildir duran legolarimi yapma :)
- Borsa teknik/temel analiz calisma

Bu zamanda hic olmadigi kadar kendimi geliştirme peşinde olacağim çünkü önceden hadi abi buraya gidelim hadi abi şuraya çıkalim diyen arkadaslar yuzunden evde oturamazdik.

rebelh
18-03-2020, 09:00
kitap okuyan bir benmiyim :D

aha bu rebelh yüzünden " yok düzen değişti , yok hiçbişey eskisi gibi olmayacak " diye diye beni tribe soktu , das kapitalı 32 yaşımda bir daha bitirmeye karar verdim.
Devayı karl marx'ta arıyorum bakalım ne olacak...

bi 60 sayfa devirdim gene kafam yandı.bu sefer notlar alıp araştıyorumda , bu karantina beni çok bilge yapacak :)

:D:D:D
ya düzen değişecek de komünizm gelmeyecek
komünizmin daha doğrusu sosyalizmin akılcı tarafları vardı ama uygulama bir çok yerde faşizme döndü
benim geleceiğini düşündüğüm sistem nordik ülkelerindekine benzer olacaktır diye düşünüyorum daha çok insan temelli bir kapitalizm sermaye temelli değil
yani devlet başkanlarının 50 tane zırhlı arabaya bindiği insanları fakir kapitalizm yerine, devlet başkanının metroya bindiği refahı yüksek kapitalizm..

Uur
18-03-2020, 09:01

Bir iskandinav dizisi var netflixde the Valhalla Murders guzel dizi izleyebilirsiniz.

Anıl E.
18-03-2020, 09:01
Maket yap detaylı :)

Para harcamaya çekiniyorum kardeşim :)

ham
18-03-2020, 09:03
Ev dışında en güvenli aktivitelerden biri de roll yapmak olabilir tek iletişim üç korna :D 300hp civarları arkadaşlar yeşillendirsin :D

kado
18-03-2020, 09:07

İnterrogation, gerçek hikayeden oluşturulmuş.

Hunters , eh işte yoklukta gideri var . Al paçino bile çok kurtaramıyor.

kelalper
18-03-2020, 09:17
Araba çıkmazsa hanımın Netflix baskısından kurtulabilirsem Conan exiles oynarım. Arma III olayı bitti hileler çıktığından beri.

CloudGrey
18-03-2020, 09:22
:D:D:D
ya düzen değişecek de komünizm gelmeyecek
komünizmin daha doğrusu sosyalizmin akılcı tarafları vardı ama uygulama bir çok yerde faşizme döndü
benim geleceiğini düşündüğüm sistem nordik ülkelerindekine benzer olacaktır diye düşünüyorum daha çok insan temelli bir kapitalizm sermaye temelli değil
yani devlet başkanlarının 50 tane zırhlı arabaya bindiği insanları fakir kapitalizm yerine, devlet başkanının metroya bindiği refahı yüksek kapitalizm..

komün teoride güzel zaten , gel onu uygulayayım diyince işler değişiyor :)
bir abim demişti çok beğenmiştim o lafını ; biz sosyalistler düşünecede sosyalist olabiliriz ama uygulamaya gelince hepimiz faşistiz diye.

Söylediğin model olacak bunu kestirmek çok zor değil.
Ergenler as çok ayıldı.
Baskı beraberinde isyanı getirir ;)

BARR
18-03-2020, 09:25
Para harcamaya çekiniyorum kardeşim :)

Sivasın yarısı senin neyden çekiniyorsun ya bi daha mı gelicen dünyaya sen de sessizce ve önceden maket stokla, sonra dışarı çıkmana gerek kalmaz :hehe:

denizhandinc
18-03-2020, 09:28
Ev dışında en güvenli aktivitelerden biri de roll yapmak olabilir tek iletişim üç korna :D 300hp civarları arkadaşlar yeşillendirsin :D

evde kitap okuma vs. yerine bunu tercih ederim :D arabaya bin otobanda bulus arabadan inmeden kornanı cal koyan direk ilk sapaktan ayrılıp dönsün evine :D

Anıl E.
18-03-2020, 09:32
Sivasın yarısı senin neyden çekiniyorsun ya bi daha mı gelicen dünyaya sen de sessizce ve önceden maket stokla, sonra dışarı çıkmana gerek kalmaz :hehe:

Almanya kargo durdurdu,durdurmasaydı bi koli ürün çekerdik :D

onurc
18-03-2020, 09:33
tüm hard dizeller cıksın piyasaya virüs mirüs kalmaz :D

TEKSAS
18-03-2020, 09:36
Maket tavsiye edenler link verebilir mi alışveriş için?

denizhandinc
18-03-2020, 09:40
tüm hard dizeller cıksın piyasaya virüs mirüs kalmaz :D

salıcaksin bi 100 tane corsa d sonra şaaakk bi 100 tane daha dünya dicek ulan bu Türkler aşıyı buldu galiba

Yigit-Y
18-03-2020, 09:47
Herkes evde olduğu için
Ben dışarıda belamı arıyorum
Bulamıyorum
Bulamadığım için bomboş olan İstanbul u geziyorum

Not: Bu Güven Özveri Tecrübe nerden geliyor ?
Son 3 ayda 10 avrupa şehrinde gezdim çalıştım.
Korona testinden ve 14 günlük kuluçkanın içinden geçtiğim için rahatım.

Evinizden çıkmayın ne yapıyorsanız yapın
Trafiksiz İstanbul u özlemişim
Dün nişantaşı vali konağında anladım herşeyi zaten :)

mikelazi
18-03-2020, 09:50
İnterrogation, gerçek hikayeden oluşturulmuş.

Hunters , eh işte yoklukta gideri var . Al paçino bile çok kurtaramıyor.

mındhunter-ozark-limitless-peakyblanders(çok sarmadı)-unabomber (çok iyiydi) izlediklerim.

çok uzun sezonlu dizi sevmiyorum.2-3 sezon iyidir.

kado
18-03-2020, 09:53
mikelazi , dram severseniz Broadchurch öneririm.

aslan
18-03-2020, 10:03
Zaman geçmiyor sıkılıyorum çocuklarda evde zaten onlarda sıkıldı

rebelh
18-03-2020, 10:18
Ben önerilerimi yazayım

Çocuksuz çifler için; netflix, xbox, ps, puzzle, kitap(özellikle tarih ve veba dönemine denk gelen tarih)

Çocuklu çiftler için iş daha büyük sıkıntı, zira ben 3 yaşında bebeyle bu yukarıdakilerin hiç birini yapamam(uyku dışında)
E bebe de dışarıda enerjisini atamadığı için az uyuyor, o az uyuyunca ben geriliyorum :)
Çocuğa dair aktivitelerden keyif almaya bakmak lazım, ben eşimle bebeyi 1 hafta önce karantinaya aldım ztn evden bir tek ben zaruri şekilde çıkıyorum, şimdilik pratiğim "minderleri mi dağıtacak bırak dağıtsın" şeklinde :D akülü arabanın tekerlerini temizledim artık evde kullanıyor
Benim bir avantajım da evin önünde arkasında bir miktar bahçem var(batıkent) oraları hafta sonu daha kullanılabilir hale getirdim hava iyi oldukça bebeyi bahçeye salıyorum kendim çimlerle çiçeklerle falan uğraşıyorum yoksa dizi izlemek falan gibi bir imkan yok bize bol bol bebeyi oyalayıp kahve keyfi yapıcaz eşimle sohbet edicez ekonomiye bakıcaz belki bu süreçte ona da bir şeyler öğretirim :D

benim evde ne yapılacağı konusunun açılmasını istemem yine insan doğasından kaynaklanıyor, 1 gün tamam 1 hafta da tamam ama bir yerden sonra eşler birbirleriyle çatışmaya başlicak, biz milenyum kuşağıyız hareketin, sana gerçekliğin içinde büyüdük şimdi evde oturmakta çok zorlanacağız ve hepimizin eşleri bize saracak
önce bunun farkında olmalı sonrada süreci kontrol etmeliyiz, çatışmanın çıkacağını anladığımız anda işi büyütmemeliyiz, sakinleştirmeliyiz yoksa wuhan gibi bu iş çözülünce bizde de boşanma başvuruları artacak..

ghibli06
18-03-2020, 10:23
https://www.dijitalx.com/wp-content/uploads/2016/10/e577575w7.jpg

malzeme olsa şunu yapmak istiyorum :)

Anıl E.
18-03-2020, 10:26
Ben önerilerimi yazayım

Çocuksuz çifler için; netflix, xbox, ps, puzzle, kitap(özellikle tarih ve veba dönemine denk gelen tarih)

Çocuklu çiftler için iş daha büyük sıkıntı, zira ben 3 yaşında bebeyle bu yukarıdakilerin hiç birini yapamam(uyku dışında)
E bebe de dışarıda enerjisini atamadığı için az uyuyor, o az uyuyunca ben geriliyorum :)
Çocuğa dair aktivitelerden keyif almaya bakmak lazım, ben eşimle bebeyi 1 hafta önce karantinaya aldım ztn evden bir tek ben zaruri şekilde çıkıyorum, şimdilik pratiğim "minderleri mi dağıtacak bırak dağıtsın" şeklinde :D akülü arabanın tekerlerini temizledim artık evde kullanıyor
Benim bir avantajım da evin önünde arkasında bir miktar bahçem var(batıkent) oraları hafta sonu daha kullanılabilir hale getirdim hava iyi oldukça bebeyi bahçeye salıyorum kendim çimlerle çiçeklerle falan uğraşıyorum yoksa dizi izlemek falan gibi bir imkan yok bize bol bol bebeyi oyalayıp kahve keyfi yapıcaz eşimle sohbet edicez ekonomiye bakıcaz belki bu süreçte ona da bir şeyler öğretirim :D

benim evde ne yapılacağı konusunun açılmasını istemem yine insan doğasından kaynaklanıyor, 1 gün tamam 1 hafta da tamam ama bir yerden sonra eşler birbirleriyle çatışmaya başlicak, biz milenyum kuşağıyız hareketin, sana gerçekliğin içinde büyüdük şimdi evde oturmakta çok zorlanacağız ve hepimizin eşleri bize saracak
önce bunun farkında olmalı sonrada süreci kontrol etmeliyiz, çatışmanın çıkacağını anladığımız anda işi büyütmemeliyiz, sakinleştirmeliyiz yoksa wuhan gibi bu iş çözülünce bizde de boşanma başvuruları artacak..

Boşanacak olan insanlara bahane lazım zaten :) . Zor durum,global bir olay iyi günde kötü günde kelimesinin anlamını bulacağı mevzulardan birisi. Saracak olan,kavgaya bahane arayacak olan alsın uçak biletini,alamıyorsa bile bir şekilde defolsun gitsin italya'ya falan gebersin :)

Kahn23
18-03-2020, 10:27

Abi sen çanta siparişi al bence :D

Bundan yaparsan alırım 1 tane :heyoo:

Sezgin
18-03-2020, 10:31
Almanya kargo durdurdu,durdurmasaydı bi koli ürün çekerdik :D

Durmadı ver siparişini sen :D

BurakSah
18-03-2020, 10:32
Çalışmaya devam ediyoruz fakat hafta sonu izinliyken muhtemelen tüm gün nargile içerim oyun oynarım. Yoksa vakit geçmez. Araba cilalamakta mantıklı aslında tabi hava durumu müsait olursa :)

ghibli06
18-03-2020, 10:33
Abi sen çanta siparişi al bence :D

Bundan yaparsan alırım 1 tane :heyoo:

deri almam lazım hanım yollamıyor Ulus'a ne zamandır :) diğeri ise nefis bir şey, malzemelerini bulsam üretime gireceğim...

XoR
18-03-2020, 10:48
Cadence vb boyalar ile ben evdeki mobilyaları renklendirmeye başlamıştım zaten.

Ev sahibi ile konuşup mutfak dolaplarının ve kapılarında renklerini değiştirmeyi düşünüyorum.

Baya vakit alıyor, yapmasıda çok keyifli.

https://www.youtube.com/watch?v=uXB_FGAADdQ

YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=uXB_FGAADdQ)

KÖROĞLU
18-03-2020, 11:04

Ev sahibi ile konuşup mutfak dolaplarının ve kapılarında renklerini değiştirmeyi düşünüyorum.

Şubat son hafta kendimizi parçaladık boya badana evin elektrik tadilat işleri için, sabah iş akşam 23 e kadar evde takıldık. Üstüne hasta olduk hastanelik olduk.

Şimdi 14 gün izin durumu söz konusu, şu zaman denk gelseydi ya tane tane yapardık.

KRG Garage konusu gelir en kötü :)

Kekuti*
18-03-2020, 11:08
yahu evde PUBG oynamaktan, sol baş parmağımda problem başladı, hissiyat yok gibi, hafif acı var falan :D sinirler bitmiş..

şimdi bilek için eczaneden bileklik almakiçin çıktım..

bu sıkıntı çok kötü dostum :D

Emre-Dylan
18-03-2020, 11:31

Polisiyeden ziyade aksiyon gizem dram istersen banshee var ilk 3 bölüm için dişini sıkman gerek sonra akıyor ve finalde ağlatıyor... :)

Skyblade
18-03-2020, 11:40
Netflixte içerik biterse ya da sıkmaya başlarsa, Amazon Prime Video üzerinden prime dizilerini izleyebilirsiniz. İlk hafta bedava, aylık 6 € üyelik ücreti var.

PC, konsol oyunlarını hiç oynamamış, ya da ne oynayacağınıza karar veremiyorsanız Twitch.tv üzerinden canlı yayınlara bakarak nelerin oynandığına bakıp fikir edinebilirsiniz.

Bob Ross un Resim Sevinci programını seviyorsanız Twitch (https://www.twitch.tv/bobross) adresinde kesintisiz tekrarını izleyebilirsiniz.

Oyun oynamak istiyor fakat donanımınız kaldırmıyorsa Geforce NOW programı ile desteklenen oyunları deneyebilirsiniz. Oyunu satın almış olmanız lazım. Geforce Now ücretsiz denenebilir Aylık üyelik 5 € yıllık seçerseniz ilk 3 ay bedava, 15 Mbit üstü stabil internet bağlantısı gerektirir.

ghibli06
18-03-2020, 11:43
hem dizi tavsiyesi olsun hem de şunu bir izleyin, sene 2017...

Travelers Turkce Dublaj 2.Sezon 6.Bolum Full HD izle - Dizilla (https://dizilla.com/travelers-turkce-dublaj-2-sezon-6-bolum/)

Anıl E.
18-03-2020, 12:04
Ps store adam akıllı bir indirim yapsa da oyun indirsek

Ferhat_V
18-03-2020, 12:46
inşaat sektörü zaten bitik olduğundan son 1 aydır sadece dükkanı aç kapa yapıyorum..bana bişey değişmedi yani :D

evde de film kitap ile vakit geçiyor..ilan sitelerine bakıyorum..bir de borsa işlerine merak saldım onları takip ediyorum..

bir an önce şu corona geçsin piyasalarda normale dönsün artık fena halde sıktı.

imprezaWRC
18-03-2020, 13:05
https://www.dijitalx.com/wp-content/uploads/2016/10/e577575w7.jpg

Nixie tüpünden saat yapana kadar zaman makinesi yaparsan sırtın yere gelmez. Baktın iş boka sarıyor en iyi geçen yıla bas geri git :D :D Ya da biraz ileri gider bakarsın ilerisi daha iyi ise orada kalırsın.

ghibli06
18-03-2020, 13:13
Nixie tüpünden saat yapana kadar zaman makinesi yaparsan sırtın yere gelmez. Baktın iş boka sarıyor en iyi geçen yıla bas geri git :D :D Ya da biraz ileri gider bakarsın ilerisi daha iyi ise orada kalırsın.

arabaya paratoner bağlar DMC gibi meşhur olurum, haaa ileriki zamana gidebilir miyim bilmiyorum ama en az 2m yukarı gideceğim garanti :D

TarikS
18-03-2020, 13:20
Şaka maka forumda canlandı he iyi oldu :D Herkes arabasıyla eviyle bir şeylerle uğraşsın paylaşımlar artsın sonra alışkanlık olsun da birazcık eski günlerine geri getirelim forumu

Bir telekom firmasındayım, Cuma'dan beri home'uz, bu haftayı kapattık, muhtemelen ayı da kapatırız evde.

Haftasonu verilerine göre sabitte %40 mobilde %20 civarı data tüketimi artışı vardı, bu haftaki veriler daha da artar

Ben işten arda kalan zamanda Pazartesi arabaya yazılım yaptırdım, Salı günü arka fren lambalarının birinde sorun vardı onunla uğraştım. Bugün akşam canlı yayında spor yaptıracak gittiğim spor salonu. Bir de netflix üyeliği aldım :) Pek evde oturmadığımdan eskiden trial üyelik alıyodum arada bir

Boost Up
18-03-2020, 13:23
yıllar sonra girip yazdım:d

ghibli06
18-03-2020, 14:57
Şaka maka forumda canlandı he iyi oldu :D Herkes arabasıyla eviyle bir şeylerle uğraşsın paylaşımlar artsın sonra alışkanlık olsun da birazcık eski günlerine geri getirelim forumu

Bir telekom firmasındayım, Cuma'dan beri home'uz, bu haftayı kapattık, muhtemelen ayı da kapatırız evde.

Haftasonu verilerine göre sabitte %40 mobilde %20 civarı data tüketimi artışı vardı, bu haftaki veriler daha da artar

Ben işten arda kalan zamanda Pazartesi arabaya yazılım yaptırdım, Salı günü arka fren lambalarının birinde sorun vardı onunla uğraştım. Bugün akşam canlı yayında spor yaptıracak gittiğim spor salonu. Bir de netflix üyeliği aldım :) Pek evde oturmadığımdan eskiden trial üyelik alıyodum arada bir

aynen forum biraz canlandı :) eeee sahilde uzun donla fotolar yok, gece mekanda 'takılıyoruz' fotoları yok, yediğimiz zıkkımların fotoları yok, 'ay çok bunaldık kendimizi İbiza'ya attık' yok... eh ne olacaktı, gelin babanızın kucağına :D

imprezaWRC
18-03-2020, 15:13
Bebeği olanlar, çocuğu ilkokul, ortaokul, liseye giden ve sınavlara hazırlananlar ve çocuğu şehir dışında üniversitede okuyan da hapı yuttu. Umarım bu uzaktan eğitimde, karşımızda canlı canlı öğretmen olmaz :D :D

Day Walker
18-03-2020, 15:30
Şirket evden çalışma verdi.

Keşke verilmeseydi dedirttiler walla. Sabah evden çalışma prosedürü yayınladır.

Ortalama 2 saatte bir tüm ekip video konferans yapıyoruz. Neyseki genel olarak şirkette rahat giyim mevcut yoksa evde gömlek kravat oturcaktık. :mad:

coolvtec
18-03-2020, 15:32
KPY - Haber - Tum Dijital Platformlar (https://kpy.bilgi.edu.tr/tr/haber/tum-dijital-platformlar/1252)

enesy
18-03-2020, 16:04

Ortalama 2 saatte bir tüm ekip video konferans yapıyoruz. Neyseki genel olarak şirkette rahat giyim mevcut yoksa evde gömlek kravat oturcaktık. :mad:

Bizimde aynı , bir ihale açtılar abi başımıza sorma.

Yıllardır sahadayım alışmamışım Tele konferans skype bilmemne. Her saat başı TC VC Skype eğitimi bilmemne.

Daha 2. gün bitti , kahve içmeden güne başlayamama tripleri , ingilizce terimler kullanma TİİSİİ SIKAYPİİİİ deme , FEEDBACK verme alma , kameranın göreceği açıya pahalı eşyalar koyma gösterme falan başladı .

Junior Plaza kaşarı oldum şimdiden , home office 1 ay sürse büyük plaza Orrospusu olurum.

enesy
18-03-2020, 16:05

Yıllardır sahadayım alışmamışım Tele konferans skype bilmemne. Her saat başı TC VC Skype eğitimi bilmemne.

Daha 2. gün bitti , kahve içmeden güne başlayamama tripleri , ingilizce terimler kullanma TİİSİİ SIKAYPİİİİ deme , FEEDBACK verme alma , kameranın göreceği açıya pahalı eşyalar koyma gösterme falan başladı .

Junior Plaza kaşarı oldum şimdiden , home office 1 ay sürse büyük plaza Orrospusu olurum.

Türkçe de bozulmuş, olmuşum ben.

S.Özeren
18-03-2020, 16:15
Havalar 5 10 derece artsa
Yazliga gidip ekip bicicem

TarikS
18-03-2020, 16:20
KPY - Haber - Tum Dijital Platformlar (https://kpy.bilgi.edu.tr/tr/haber/tum-dijital-platformlar/1252)

derya deniz burası abi sağolasın. daha da vakit geçmiyor demesin kimse :D

Udemy'de epey indirimler var görünüyor, bakınmaya başladım bişeyler

Low-Rider
18-03-2020, 16:32
Bebesi çocuğu olmayanlar rahat, olanlar yandı evde :D

gokhankenar
18-03-2020, 16:32

Üste gömleği giyip kravatı çekerdin. Altta da boxer la takılırdın hocam :D

zOnstyLe
18-03-2020, 16:40

Abi, abla 24 saatte ustunu hiç değiştirmedi.

Bugraaa
18-03-2020, 16:40
bilgi işlemciyim işten eve evden işe :) akşamları da dışarda arabayla geziyorum ev fena daraltıyor beni :D

Kekuti*
18-03-2020, 16:47

zur kuray beybi :)

zOnstyLe
18-03-2020, 16:51
Cok uzun suredir evden calısan biri olarak size vereceğim en buyuk tavsiye yiyip içip oturmamanız olacaktır. Hareket etmeniz cok önemli, ilk önce sırt, bel ve boyun agrılarınız baslayacak sonrasında kilo almaya baslayacaksınız. Evde basit egzersizler yapmanızı tavsiye ederim 1 saat kadar surecektir youtube'da evde yapılacak egzersizlerdiye aratırsanız bir cok alternatif bulacaksınız. Kendinizi hem daha dinc hissedeceksiniz hem daha saglıklı. Bu mesajımı dikkate almanızı tavsiye ederim.

overblack
18-03-2020, 18:16
alkol ve meze stoğumla film izleyip duruyorum hatta şu an yazarken bile harfler karışmış. :D

Day Walker
18-03-2020, 18:20

Ahahha bizde öyle tipler allahtan ama genel müdürlük çok bastırıyo kontrol edelim yan gelip yatmasınlar diye :)

Üste gömleği giyip kravatı çekerdin. Altta da boxer la takılırdın hocam :D

Ben normalde öyle giyinmiyorum hele evde kamera karşısın asla :) adam saçını jölelemiş yaw ben yataktan kalktığım gibi :D

Alpii
18-03-2020, 18:45
Yazılım firmasında çalışmama rağmen hala işe gel git yapıyoruz. Patronlar ve takım liderlerinde araç var tabii, biz juniorlar toplu taşıma. Çalışmaya devam dendi...

GÖKTÜRK
18-03-2020, 18:58
Araba çıkmazsa hanımın Netflix baskısından kurtulabilirsem Conan exiles oynarım. Arma III olayı bitti hileler çıktığından beri.

arma 3 , 33tlye düştüğü zaman bitti abi, çoluk çocuk doluştu hilelerden oynanmıyor , 2018 yaz ayında bıraktım ben ama çok güzeldi zamanında keşke öyle kalsaydı

TarikS
18-03-2020, 19:02
Cok uzun suredir evden calısan biri olarak size vereceğim en buyuk tavsiye yiyip içip oturmamanız olacaktır. Hareket etmeniz cok önemli, ilk önce sırt, bel ve boyun agrılarınız baslayacak sonrasında kilo almaya baslayacaksınız. Evde basit egzersizler yapmanızı tavsiye ederim 1 saat kadar surecektir youtube'da evde yapılacak egzersizlerdiye aratırsanız bir cok alternatif bulacaksınız. Kendinizi hem daha dinc hissedeceksiniz hem daha saglıklı. Bu mesajımı dikkate almanızı tavsiye ederim.

Aynen buna çözüm olarak sürekli gittiğim spor salonu da Instagram'dan canlı yayınlara başladı bugün. Her akşam 18:00'da güzel hocalarımız eşliğinde spor yapıyoruz. :D

Youtube'a da atacaklar galiba kayıtları, aynı zamanda IG TV'ye de.

Günlük takip etmek için @studiocampcom hesabından izleyebilirsiniz. Evde de güzel hareket oldu iyi ter döktük

Yigit-Y
18-03-2020, 19:37
İP TV alın direk herşeyi izlemeniz 1 seneyi bulacaktır :D

OnurJDM
18-03-2020, 20:18
knight online pvp serverda oynayan varsa girip oynayalım :D

atituti
18-03-2020, 20:27
cs go atalm ��

yusufcan_k
18-03-2020, 20:53
cs go atalm ��

abi ismin ne ekleyeyim :D

Low-Rider
18-03-2020, 20:54
Şuna baya güldüm :D

https://twitter.com/Getthebagcoach/status/1239716925653090305?s=09

zOnstyLe
18-03-2020, 21:14
Aynen buna çözüm olarak sürekli gittiğim spor salonu da Instagram'dan canlı yayınlara başladı bugün. Her akşam 18:00'da güzel hocalarımız eşliğinde spor yapıyoruz. :D

Youtube'a da atacaklar galiba kayıtları, aynı zamanda IG TV'ye de.

Günlük takip etmek için @studiocampcom hesabından izleyebilirsiniz. Evde de güzel hareket oldu iyi ter döktük

Takip ettim eglenceli duruyor bakalım yakalayabilirsem denerim :)

Maxiboost
18-03-2020, 22:56
Evde cocuk oldugu icin belirli saatler harici pubg, cs fln hikaye. Ps move oynuyoruz biraz biraz, rc crawler aldim onu sokup takicam, parca bulursam upgrade fln ederim bos vakitlerde, netflix banko. Bolbol haber ve ekonomi kasmayi dusunuyorum :D

coolvtec
18-03-2020, 22:58
Seyretmediyseniz ve kafayı henüz yemediyseniz bu filmden sonra kesin yeme garantili :)

https://www.youtube.com/watch?v=OsyMEW2UCJw

Otto_Skorzeny
18-03-2020, 23:10
Hoppaaa varsa bilindik bi server hemen indiriyim

Otto_Skorzeny
18-03-2020, 23:11

Hoppa varsa bilindik bi server hemen indiriyim

atituti
18-03-2020, 23:42
hemen yapıştır isteği danielyc86 :D

OnurG
18-03-2020, 23:45

homekoworldde oynuyorduk orasıda yalan oldu, şimdi başka server açılmasını bekliyeceğiz mecburen :D

Met
19-03-2020, 04:25
homekoworldde oynuyorduk orasıda yalan oldu, şimdi başka server açılmasını bekliyeceğiz mecburen :D
Pk server mı oynuyosunuz ? Ben hafif zor homeko tarzı bakınıyorum :D

Raindrops
19-03-2020, 05:47
Ben de homeko bakınıyorum ama doğru düzgün bi şey bulamadım. Afterko diye bi server açılıyormuş da muhtelemen 50 useri zor bulur 1 hafta sürer ömrü

XoR
19-03-2020, 07:21
Abi, abla 24 saatte ustunu hiç değiştirmedi.

Boya daha iyi kürleşsin diye :D

BARR
19-03-2020, 07:51
Yollar boşken roll tayfa toplanıp Seri-A-B-C-D ve Şampiyonlar Ligi gazlamaları mı yapsak? :hehe:

Kahn23
19-03-2020, 08:26
2 aydır falan ara verdiğim FM2020'ye dönüş yaptım.

OnurJDM
19-03-2020, 09:34
Hoppa varsa bilindik bi server hemen indiriyim

Ben de homeko bakınıyorum ama doğru düzgün bi şey bulamadım. Afterko diye bi server açılıyormuş da muhtelemen 50 useri zor bulur 1 hafta sürer ömrü

OracleGamerin Carnac diye bi serveri açılıcak ama 27 martta.

rebelh
19-03-2020, 09:35
Ben eve elektronik bateri almaya karar verdim bebe de vakit geçiriyor oyalanıyor
letgodan pazarlığa oturdum hemen
karşı komşuda da elektro-amfi var takılırız kendi çapımızda

HUSNU
19-03-2020, 10:27
Corona virüsünden en çok etkilenen sektörlerden biri de spor organizasyonları . Örneğin gerçekte motorsporları organizasyonu yapılamadığı için artık sanal ortamda gerçek pilotları yarıştırmaya başladılar . İmkanı olanlar ya da ekipman edinenbiler yarış simülasyonları ile vakit geçirebilirler . Kısmen spor da yapmış olursunuz :) Dün akşam bizim topluluğun yarışı vardı.

Twitch (https://www.twitch.tv/videos/569897932?filter=all&sort=time)
Twitch (https://www.twitch.tv/videos/569878539)

BurakSah
19-03-2020, 11:00
İP TV alın direk herşeyi izlemeniz 1 seneyi bulacaktır :D

Abi hangi İP TV kullanıcısısınız. Bende Teos IP Tv var. Yani fark oluyor mu aralarında onu merak ettim :)

kado
19-03-2020, 11:17
2021'nin ilk ayları artık bol bol çocuk doğar artık:D

Boost Up
19-03-2020, 11:19

ahahhahahahhaahhaahahhaahhahahhaahha

EmreS13
19-03-2020, 11:21

Tespitin dibi :hahaha: :D

HaKo
19-03-2020, 11:25
Okey Tavla iskambil oynayabilirsiniz :D

imprezaWRC
19-03-2020, 11:31

Ya da tam tersi, böyle gezegene ne halt etmeye çocuk yapalım da diyebilirler. Hatta, özellikle 40 yaş ve üzeri evde birbirleriyle geçinemeyip; virüs bittiğinde soluğu adliyede de alabilir.

TarikS
19-03-2020, 11:39
Yollar boşken roll tayfa toplanıp Seri-A-B-C-D ve Şampiyonlar Ligi gazlamaları mı yapsak? :hehe:

hazır benzin de ucuzken... açmayalım mı bi başlık skjhss

220T
19-03-2020, 11:43
Bu şey değil mi bu "Zengin parasıyla,fakir karısıyla oynarmış." :D

OnurG
19-03-2020, 12:34

Homekoworld zaten hafif zor ama biraz para yatırmanız gerekiyor :D

Homekoworlde bakabilirsiniz melee iseniz baya uzun ömürlü oluyor mageler erkenden bırakıyor.

OracleGamerin Carnac diye bi serveri açılıcak ama 27 martta.

Betası bu cuma açılıyor, official 27 martta açılıcak. CSW'lere gireceğiz biz para ödüllü sanırım. Jackeline taglı mageler görürseniz bilin ki benim clandır :D Şöyle bir video bırakayım benim clanın: YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=0BibiWbNaes&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2wNXJaUYBrpvkN4xmKYA3vy5SDkC3JkEzE40LyE 8R5z3Px0lPDamBU0Oo)

YAS
19-03-2020, 12:39

O zehirli oku atma işte başkan evde zor duruyoruz zaten yapmaa ahhahaha

BARR
19-03-2020, 12:59
O zehirli oku atma işte başkan evde zor duruyoruz zaten yapmaa ahhahaha

1.6 dizel stok katagoride iddialıyım RSA stage 1 yazılım mevcut :hehe:

220T
19-03-2020, 13:00
#evdekal da böyle kalma. :)

https://twitter.com/hasanalpay2/status/1240547565327847425?s=21

blumenberg
19-03-2020, 13:02
netflix party modu geliyormuş, sevdiklerinizle sanal sinema gibi beraber film izleyebileceksiniz, yorum kısmında film hakkında sohbet vs yapılabilecekmiş :)

imprezaWRC
19-03-2020, 13:05
#evdekal da böyle kalma. :)

https://twitter.com/hasanalpay2/status/1240547565327847425?s=21

Salak herif, bozacak ocağı sefilleri oynayacak.

mikelazi
19-03-2020, 15:08
'Travelers' izle hocam ben de yeni başladım ilk sezon bitti, basit bir bilimkurgu konusu var bizim gençliğimizin bilimkurgularına benziyor, az bütçe sıfır abartma :)

3. bölümdeyim.

tarzı hoşuma gitti.

Kahn23
19-03-2020, 15:09
Shell Shockers | by Blue Wizard Digital (https://shellshock.io/)

can sıkıntısına birebir :D

individual
19-03-2020, 16:54
CS:Go server olsa techturkey'e özel akşamları güzel maçlar yapardık aslında.

coolvtec
19-03-2020, 16:57
1,5 yıldır hobi olarak DJ'lik yapıyorum.
-İndirdiğim çeşitli tarzlarda çok fazla şarkı vardı. Fırsattan istifade özellikle elektronik olanları tarzlarına ve çıkış tarihlerine göre gruplara ayırıyorum.
-Prodüksiyon için de kurs almıştım. Ama uygulama fırsatı bulamamıştım. Şimdi videoları tekrar seyredip hatırlıyorum ve yavaş yavaş başlayacağım şarkı yapmaya.
-Daha önce radyo yayını yaptığım bir kanal vardı. (online internetten) Yoğunluktan yapamıyordum. Belki tekrar başlarım. Yapsam dinleyen olur mu? :D

ham
19-03-2020, 17:01
işsizlikten arabanın arka koltuklarını sökerim var :D

ham
19-03-2020, 17:04
işsizlikten arabanın arka koltuklarını sökerim var :D

sökesim var*

drago
19-03-2020, 17:36
-İndirdiğim çeşitli tarzlarda çok fazla şarkı vardı. Fırsattan istifade özellikle elektronik olanları tarzlarına ve çıkış tarihlerine göre gruplara ayırıyorum.
-Prodüksiyon için de kurs almıştım. Ama uygulama fırsatı bulamamıştım. Şimdi videoları tekrar seyredip hatırlıyorum ve yavaş yavaş başlayacağım şarkı yapmaya.
-Daha önce radyo yayını yaptığım bir kanal vardı. (online internetten) Yoğunluktan yapamıyordum. Belki tekrar başlarım. Yapsam dinleyen olur mu? :D

Şarkı seçerek değil de; radio dinlemeyi, set dinlemeyi seven biriyim.

Ben dinlerim şahsen :)

SametYkn
19-03-2020, 17:38

Prodüksiyon eğitimini nerede aldınız hangi programı kullanıyorsunuz bende prodüksüyon yapıyorum yaklaşık 10 yıl önce hobi olarak başladım daha sonra 2 yıl önce eğitim aldım bu senede artık bir çok digital platforma girmeyi hedefledim daha çok rap produksiyon beat kayıt mix işi ile uğraşıyorum onun dışında deep house tarz yapıyorum bir tanede pioneer ddj-sb2 cihazım var arada ufak tefek çalıyorum. Fl ile başladım kayıt için cubase kullanıyordum şu an her şey için ableton kullanıyorum sadece

coolvtec
19-03-2020, 17:52
Prodüksiyon eğitimini nerede aldınız hangi programı kullanıyorsunuz bende prodüksüyon yapıyorum yaklaşık 10 yıl önce hobi olarak başladım daha sonra 2 yıl önce eğitim aldım bu senede artık bir çok digital platforma girmeyi hedefledim daha çok rap produksiyon beat kayıt mix işi ile uğraşıyorum onun dışında deep house tarz yapıyorum bir tanede pioneer ddj-sb2 cihazım var arada ufak tefek çalıyorum. Fl ile başladım kayıt için cubase kullanıyordum şu an her şey için ableton kullanıyorum sadece

Prodüksiyonda çok çömezim sana göre, daha şarkı yapmaya bile başlamadım :)
Kursu İzmir'de djstore' da aldım.
Program Ableton live 10.

Oznsrl
19-03-2020, 17:58

bende lisede 11 12 yıl önce rap falan yapıyordum bırakmıştık geçen arklarla gaza geldik bi şarkı yaptık ama dandik ekipman:) Şuan kayıt kabini bitti presonus ses kartımız var takstar tak55 mikrofon gelicek nisan başı kayıtlara başlıcaz kendi çapımızda. Yazında bi eris 3.5 alabilirsem miss :)

rebelh
19-03-2020, 19:12
Saç kesme işi nasıl olcak ya
Hepimiz kafayı makinayka 3 numaraya mı vurcqz :D

coolvtec
19-03-2020, 19:42
Bi derdimiz o olsun. Robinson gibi takılırık :))

ghibli06
19-03-2020, 20:00
VR gözlük alayım diyorum, benim evde öyle konsol vs bulunmaz bu saatten sonra uğraşamam da, bir VR gözlükle takılayım diyorum da 3D oyun ve film nereden indireceğiz?

Berk007
19-03-2020, 20:21
hayatımda ilk kez model yapıyorum..
çok alet edevat lazımmış aslında ama ilk deneme için şimdilik fena gitmiyorum gibi :D

https://i.imgyukle.com/2020/03/19/JumsII.jpg

https://i.imgyukle.com/2020/03/19/Jumh71.jpg

https://i.imgyukle.com/2020/03/19/JumgqA.jpg

https://i.imgyukle.com/2020/03/19/JumBGf.jpg

Evrenoz
19-03-2020, 21:19
Son yaptığım ( 1/35 Mare Nostrum ARTESANIA LATINA (https://www.kalyonmodel.com/urun/1-35-mare-nostrum) ) ahşap gemi modelinden sonra hanım yasak getirmişti yeni makete..
Zira haftaiçi günde en az 3 saat, haftasonu günde en az 8 saat olacak şekilde 3 ayda bitirmiştim.

Pazartesi'den beri evde olup yavaş yavaş arıza çıkarmaya başlayınca git ne yapıyorsan yap izni geldi; aşağıdaki modeli aldım.
Hızlı çalışmazsam 1 sene, hızlı çalışırsam 6 ay kafam rahat :)
1/75 Bluenose ll ARTESANIA LATINA (https://www.kalyonmodel.com/175-Bluenose-ll,PR-916.html)

Berk007 çok kalın o boya,
Tamiya'nın sprey kitleri var. onlarla dene derim
TAMİYA PS SPREY BOYALAR (https://www.kalyonmodel.com/kategori/tamiya-ps-sprey-boyalar)

AşkınS.
19-03-2020, 21:26
Ya da tam tersi, böyle gezegene ne halt etmeye çocuk yapalım da diyebilirler. Hatta, özellikle 40 yaş ve üzeri evde birbirleriyle geçinemeyip; virüs bittiğinde soluğu adliyede de alabilir.

Gelen var valla. Boşanıcaz diyip nereye gidiyoruz diyen çok kışı vardı bu hafta. İşten çıkarılan sayısını Söylemiyorum bile. Bu hafta sırf virüs dolayısıyla işten çıkardılar siten 15 20 kişi geldi

Maxiboost
19-03-2020, 22:03

Ben yaklasik 10 senedir kendim oluyorum :D ense vs kisimlarinida hanim hallediyor.
Makine alacaksaniz wahl tercih edin :D

AşkınS.
19-03-2020, 22:13

Berberler kapalı mi?

BERKİN
19-03-2020, 22:35
Bende arabanın iç trimlerini söküp boyalarını yenilemeyi düşünüyordum vakit bulamıyordum bütün işlerim iptal olunca ona giriştim dayanamayıp komple söktüm trimleri :)

https://i.hizliresim.com/TCoggI.jpg (https://hizliresim.com/TCoggI)
https://i.hizliresim.com/pw8ADE.jpg (https://hizliresim.com/pw8ADE)
https://i.hizliresim.com/75UiBZ.jpg (https://hizliresim.com/75UiBZ)
https://i.hizliresim.com/e47HF1.jpg (https://hizliresim.com/e47HF1)

Berk007
19-03-2020, 22:59
Berk007 çok kalın o boya,
Tamiya'nın sprey kitleri var. onlarla dene derim
TAMİYA PS SPREY BOYALAR (https://www.kalyonmodel.com/kategori/tamiya-ps-sprey-boyalar)

Hazırlıklı başlamadım, zaman gecsin diye evdeki imkanlarla oyalanıyorum.
Zaten gozler de gitmiş bazı ufak parçalarda zorlandım. Ama hoşuma gitti. İlerleyen zamanlarda bir hobi odasi odası yapma fikrim var. Buyuteclerden airbrusha kadar full takım dizebilirim :)

rebelh
19-03-2020, 23:09
Berberler kapalı mi?

Açık ama hijyenik değil ki
Kıl tüy kalabalık aynı makas aynı tarak öksüren aksıran vs sıkıntılı

Evrenoz
20-03-2020, 06:48
Hazırlıklı başlamadım, zaman gecsin diye evdeki imkanlarla oyalanıyorum.
Zaten gozler de gitmiş bazı ufak parçalarda zorlandım. Ama hoşuma gitti. İlerleyen zamanlarda bir hobi odasi odası yapma fikrim var. Buyuteclerden airbrusha kadar full takım dizebilirim :)

Eli yetenekli adamsın, yaparsın sen
Airbrusha gerek yok ama ilk etapta. Zaten araba yapacaksan kaporta için 1 renk gerek, onun da sprey hali var.
Küçük parçalar için fırça yeter

Anıl E.
20-03-2020, 07:17
Açık ama hijyenik değil ki
Kıl tüy kalabalık aynı makas aynı tarak öksüren aksıran vs sıkıntılı

Benim berber kimse gelmiyor diye reklama başladı , "havlularımız tek kullanımlıktır" falan . Bilmediğimiz yer sanki :)

suk3b3
20-03-2020, 07:38
Genç bi çocuk sordu bana. Dedim ki senin yaşında olsam 62 den tavşan yapmaz ikiye böler gerekeni yapardım.

nyz_61
20-03-2020, 08:07
Boyle uygun yollu bu tarz modeller satan başka bildiğiniz siteler varmı özellikle plastik otomobil evde başka türlü zaman geçmez çünkü güzel bir uğraş...

XoR
20-03-2020, 08:25

Çok uzun zamandır kendim kesiyorum 1-2 kesince eliniz alışır. Banyo duvarına 2 küçük ayna yapıştırın yeterli ense mense hiç sıkıntı olmaz.

Uçsuz makina'dan komple jilete döndüm daha geç çıkıyor böylece :D

Devamke :D

https://www.cheatsheet.com/wp-content/uploads/2019/10/Walter-White-1.jpg

rebelh
20-03-2020, 08:29
Çok uzun zamandır kendim kesiyorum 1-2 kesince eliniz alışır. Banyo duvarına 2 küçük ayna yapıştırın yeterli ense mense hiç sıkıntı olmaz.

Uçsuz makina'dan komple jilete döndüm daha geç çıkıyor böylece :D

Devamke :D

https://www.cheatsheet.com/wp-content/uploads/2019/10/Walter-White-1.jpg

ya vururum sıfıra dert değil de bebenin saçlarını geçen gün hanım kesmiş tali yol gibi olmuş önü :D
ne zamandır uzatıyordum çocuğun saçları

XoR
20-03-2020, 08:38
ya vururum sıfıra dert değil de bebenin saçlarını geçen gün hanım kesmiş tali yol gibi olmuş önü :D
ne zamandır uzatıyordum çocuğun saçları

O zaman çare son hava bükücü :D

https://www.youtube.com/watch?v=6VQvYwNEJKc

https://tr.web.img1.acsta.net/medias/nmedia/18/82/20/11/19600692.jpg

mcanx
20-03-2020, 08:39
Sürekli birşeyler izlemek yerine evde yeni uğraşlar ararken aklıma geldi
Uzun süredir ertelediğim ve kullanamadığım, balkonda asılı duran bisikletimi dip bucak temizledim. Hem zevkli hem de faydalı oldu, güzel de zaman geçti kendi adıma :)

Önce-sonra
https://i.imgyukle.com/2020/03/20/JxSwKy.jpg

Önce-sonra
https://i.imgyukle.com/2020/03/20/JxSfHp.jpg

Sonuç
https://i.imgyukle.com/2020/03/20/JxS0wM.jpg

rebelh
20-03-2020, 08:40
O zaman çare son hava bükücü :D

https://www.youtube.com/watch?v=6VQvYwNEJKc

https://tr.web.img1.acsta.net/medias/nmedia/18/82/20/11/19600692.jpg

:D:D
hayatta yapmam 3 senedir uzatıyorum bebenin saçlarını robinson cruse gibi gezsin evde :D

XoR
20-03-2020, 08:42
:D:D
hayatta yapmam 3 senedir uzatıyorum bebenin saçlarını robinson cruse gibi gezsin evde :D

Erkek olsaydı ben hiç uzatmazdım gezsin sürekli 3 numara :D ama kız dokunamıyoruz :)

Oznsrl
20-03-2020, 14:27
Bu kafalarına go pro takıp yüksek yerlerde atlayan zıplayan arkadaşların videoları ne yazsak çıkar :)

220T
20-03-2020, 14:49
Bu kafalarına go pro takıp yüksek yerlerde atlayan zıplayan arkadaşların videoları ne yazsak çıkar :)

https://www.youtube.com/watch?v=RbcbjMhvjEs

Berk007
20-03-2020, 14:50

Yamasaki yazsan çıkar heralde :)
Eskiden filmi de vardı

Muharrem C.80
20-03-2020, 14:51
Benim berber kimse gelmiyor diye reklama başladı , "havlularımız tek kullanımlıktır" falan . Bilmediğimiz yer sanki :)

Aynı bizimkide dezenfektan fotoları paylaşıyor :)

coolvtec
20-03-2020, 15:03
https://www.youtube.com/watch?v=RbcbjMhvjEs

Hastayım wingsuite, adrenalinde son nokta. Bu spora başlasak kesin roll vb de yapmaya kalkarız biz. ;)

KÖROĞLU
20-03-2020, 15:04
Yarın plan:

Hafta sonu planını yaptım, hatta garajın DIY konu adını da bu gün netleştirdim. Soyadımdan ötürü KRG Garaj yazacaktım ama Koronadan dolayı KRN Garaj olsun diyorum.

Araya e-a-e ekleyerek güzide espriler yapmayalım lütfen :D

Kombi dış kapağnı boyamak,

Kombi imbisat tankı iğnesini değiştirmek, ntc sensörü ve sıcak su mebmranını değiştirmek.

Katlanır bisikleti temizlemek. Garajı temizlemek, evdeki alet edevatı garaja indirmek, atıl dolapları asıp garajı kullanılır hale getirmek :)

etc
20-03-2020, 15:51
Ben önerilerimi yazayım

...benim evde ne yapılacağı konusunun açılmasını istemem yine insan doğasından kaynaklanıyor, 1 gün tamam 1 hafta da tamam ama bir yerden sonra eşler birbirleriyle çatışmaya başlicak, biz milenyum kuşağıyız hareketin, sana gerçekliğin içinde büyüdük şimdi evde oturmakta çok zorlanacağız ve hepimizin eşleri bize saracak

İki taraf da çalışınca ev içerisinde biraz daha meşgul geçiyor günler. Ben zaten virüs öncesi normal hayatta da home office çalışan birisiydim, standart işime devam ediyorum. Şimdilik bizim ikmal sektörü cortlayana kadar bu şekilde devam... :) Eşim ise üniversitede akademisyen, evde masa başında ikimiz de çalışmaya devam ediyoruz. Pazartesi itibariyle evden ders vermeye başlayacak uzaktan eğitim sistemi üzerinden, değişik süreçler yaşayacağız...

Bugraaa
20-03-2020, 16:02
ctesi mal gibi evde olurum belki, ama pazar hava güzel güneşli gösteriyor kesin arabayı temizlerim :D

rebelh
20-03-2020, 16:03
İki taraf da çalışınca ev içerisinde biraz daha meşgul geçiyor günler. Ben zaten virüs öncesi normal hayatta da home office çalışan birisiydim, standart işime devam ediyorum. Şimdilik bizim ikmal sektörü cortlayana kadar bu şekilde devam... :) Eşim ise üniversitede akademisyen, evde masa başında ikimiz de çalışmaya devam ediyoruz. Pazartesi itibariyle evden ders vermeye başlayacak uzaktan eğitim sistemi üzerinden, değişik süreçler yaşayacağız...

evet evet kesinlikle değişik süreçler yaşayacağız
az ewel bebenin 6v tek motor mercedes slk sına bindim beni taşıyor
10 gün sonra bebeyle jackass çekerim ben :D

-ER-
20-03-2020, 16:06
Hunharca CS:GO oynuyoruz tech deki arkadaşlarla :D
Techturkey grup linki
Steam Community :: Group :: TECHTURKEY (https://steamcommunity.com/groups/techturkey)
CS:GO oyun linki
Counter-Strike: Global Offensive on Steam (https://store.steampowered.com/app/730/CounterStrike_Global_Offensive/)

_opeth
20-03-2020, 16:25
geçen hafta gardop almıştık bugün takmaya geleceklerdi ikea iptal olunca iş başa düştü yarın hanımla onu yapacağız. Pazar da kadın gelecek. eğer bugünkü gibi baş ağrısı falan yaşamazsam arabaya cila atmaya filan inerim.

Bu arada koçtaş açık mı bilen var mı? eksik malzeme için gitmem gerekebilir.

ghibli06
20-03-2020, 16:29
geçen hafta gardop almıştık bugün takmaya geleceklerdi ikea iptal olunca iş başa düştü yarın hanımla onu yapacağız. Pazar da kadın gelecek. eğer bugünkü gibi baş ağrısı falan yaşamazsam arabaya cila atmaya filan inerim.

Bu arada koçtaş açık mı bilen var mı? eksik malzeme için gitmem gerekebilir.

Arcdium kapandı bugün, sanırım Ankara'daki çoğu AVM hsonundan sonra kapanacak, Batıkenttesin hocam, Ostime git adam gibi hem ucuz hem kaliteli al ne alacaksan ne yapacaksın Koçtaşı...

_opeth
20-03-2020, 16:33
Arcdium kapandı bugün, sanırım Ankara'daki çoğu AVM hsonundan sonra kapanacak, Batıkenttesin hocam, Ostime git adam gibi hem ucuz hem kaliteli al ne alacaksan ne yapacaksın Koçtaşı...

karıştırdın galiba beni abi İstanbul'dayım ben :)

ghibli06
20-03-2020, 16:34
karıştırdın galiba beni abi İstanbul'dayım ben :)

ya Vedat hocam nickler karıştı kusura bakma :D

_opeth
20-03-2020, 16:35
ya Vedat hocam nickler karıştı kusura bakma :D

aslında mantık olarak Batı bir kentteyim :D

BAT9
20-03-2020, 16:39
Home office çalışmaya geçildiği için mesai saatleri geçiyor da devamında geçmiyor bakalım hafta sonu oyuna mı düşeceğiz dizilere mi :)

Gko
20-03-2020, 16:49
yazan oldu mu bilmiyorum ama, Top Gear bazı sezonları Netflixe eklenmiş.

Onun dışında The Grand Tour sezonlarının olduğu bi site buldum sıkıntı olmazsa burdan da paylaşırım.

ghibli06
20-03-2020, 16:51

Onun dışında The Grand Tour sezonlarının olduğu bi site buldum sıkıntı olmazsa burdan da paylaşırım.

paylaş paylaş :D

XoR
20-03-2020, 17:11

Grand tour PM de olur :D teşekkürler :)

Mutu
20-03-2020, 17:16
otobelgesel güzel site. ORada baya oto odaklı belgesel mevcut.

Met
20-03-2020, 17:17
OnurJDM OnurG beyler 2xxx patch server olmasın ya kanat falan sevmiyorum ben eski nesil 1299 veya en fazla 1453 patch olursa daha güzel olur :D
2 gündür evdeyim, bide üstüne belim tutuldu iyice canım sıkıldı artık :D

Tunacan
20-03-2020, 18:19
Netflix e merhaba dedik bizde.
Tv sandığım kadar akıllı değilmiş. Netflix uygulaması yok.
Bilgisayarı tv ye bağlayıp izliyorum. Bilgisayar da mac pro.
Daha kolay bir yöntem var mı tv den izleyebilmek için??

Aranel Ciryatan
20-03-2020, 18:26
Direksiyon seti olan varsa bekleriz :D

#evdekalTurkiye Special Event List - ..:: Sim Racers Turkiye ::.. (http://www.simracerstr.net/forum/viewtopic.php?f=15&t=1753)

EOZDAG
20-03-2020, 18:30

Sistem tercihleri -> Ekranlar sağ alt köşeden air play i aktif edip eğer televizyonunuzda destekliyorsa direk yansıtıp sıfır kablo ile laptop kucağınızda iken takılabilirsiniz.

ghibli06
20-03-2020, 18:36

var var :)

Apple Tv (4th Generation) 32gb - Mr912tz/a - n11.com (https://urun.n11.com/media-player/apple-tv-4th-generation-32gb-mr912tza-P412166241?gclid=Cj0KCQjw09HzBRDrARIsAG60GP_mhmmPc-O33Dt-TtZ1bdw1KtlLW18hib--nN4EbM3b-RMegkVEjqcaAle4EALw_wcB&gclsrc=aw.ds)

Enes-x
20-03-2020, 18:38

veya daha ekonomiği

Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box Media Player HDR - Dolby Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-box-s-4k-android-tv-box-media-player-hdr-dolby-dts-chromecast-pm-HB00000EUG0Z)

bkaraca
20-03-2020, 18:44
Benim hanım bir sürü iş biriktirmis bana bir kaç gündür depo , çatı arası vb mal taşıyorum :) . Geç veya erken saatte yürüyüş yapıyorum. Oğlan zaten nefes aldırmıyor :) öğlen siesta yapıyorum. Motor için Türkiye içi parçalar buldum Transalp 600u retro fit yapacağım hemde biraz hafifleyecek.

kasırqa
20-03-2020, 18:54
Evde tatil çizelgesi yaptık. ��
Her gün 13.00-15.30 arası hanımla kahve içip birşeyler izliyoruz.
16.00-18.30 ve 23.00-02.00 oyun saati olarak belirledim.
Forza Horizan 4, Euro Truck Simulator 2, Battlefield V oynuyorum. Kalan zamanlarda oğlanla takılıyoruz.(2 yaşında ve hiç durmuyor.) ��

OnurG
20-03-2020, 19:10
OnurJDM OnurG beyler 2xxx patch server olmasın ya kanat falan sevmiyorum ben eski nesil 1299 veya en fazla 1453 patch olursa daha güzel olur :D

valla 1299 bulursun elbet ama 1453 patch bulmak çok çok zor, her server neredeyse 21xx geçiş yaptı.

Met
20-03-2020, 19:55
valla 1299 bulursun elbet ama 1453 patch bulmak çok çok zor, her server neredeyse 21xx geçiş yaptı.

1453 şart değil zaten 1299 daha güzel. Myko biraz zor olur ama homeko ideali. Bakınıyorum bende güzel server bulursak haberleşelim :)

etc
20-03-2020, 20:03
Evde tatil çizelgesi yaptık. ��
Her gün 13.00-15.30 arası hanımla kahve içip birşeyler izliyoruz.
16.00-18.30 ve 23.00-02.00 oyun saati olarak belirledim.
Forza Horizan 4, Euro Truck Simulator 2, Battlefield V oynuyorum. Kalan zamanlarda oğlanla takılıyoruz.(2 yaşında ve hiç durmuyor.) ��

Bir ETS 2 sevdalısı da burada var. Hatta benim gibi 2 daha var Tech üyesi, online yapıyoruz 3 kafadar. :)

Skyblade
20-03-2020, 22:07
Steam'de iki oyun ücretsiz

Save 100% on LARA CROFT AND THE TEMPLE OF OSIRIS™ on Steam (https://store.steampowered.com/app/289690/LARA_CROFT_AND_THE_TEMPLE_OF_OSIRIS/)

Save 100% on Tomb Raider on Steam (https://store.steampowered.com/app/203160/Tomb_Raider/)

OnurG
20-03-2020, 22:28
1453 şart değil zaten 1299 daha güzel. Myko biraz zor olur ama homeko ideali. Bakınıyorum bende güzel server bulursak haberleşelim :)

1299 bayadır oynamıyorum bırakalı çok oldu hatta knight bile 3-4 yıldır oynamıyorum ekipte bazen eksik oluyor o zamanlar giriyorum. Bi tanıtım sitesi var serverlar için onun için pm atiyim ordan bakarsın :) Oracle game'ye girdik bu akşam acayip bug var zevk almadık gecem zehir oldu diyebilirim :D

VETTE
20-03-2020, 22:37
4 martta işten çıkartıldım.
Hummalı şekilde hanımla tadilata başladık.kapıları boyuyoruz kalerüfer peteklerinin biri ölü noktada kalıyordu onun yerini değiştirdim elektrik prizlerinin yerini değiştiriyorum.Full tadilat.
Vakit nasıl geçiyor anlamıyorum.
Tabi 2 de kız var biri 5 biri 10 yaşında onlarla uğraşmakta cabası...

Gko
21-03-2020, 03:03
ghibli06
XoR

üstte biri yazmış zaten ama gözden kaçar belki paylaşıyorum alta,

The Grand Tour – OtoBelgesel (https://otobelgesel.com/turkce-izle/the-grand-tour/)

Burak Mehmet
21-03-2020, 09:50
Taşınma arifesinde olduğumuz için bize yaradı.. evi topluyoruz genelde.
ayrıca trainerde bisiklet antremanı falan yapıyorum bol bol...
bide manyak gibi günde iki defa kedi tarıyorum..

bason
21-03-2020, 10:07
Gündüz iş, akşam hanımla 3- 4 bölüm prison break, o yattıktan sonra 1 saat cs:go sonra kapanış... :) Hayata bak... Ha birde instgramda gezen tozan, şekilli çiftler vardı hayalini kurduğumuz, sahi onlar nasıllar iyiler mi acaba?

Met
21-03-2020, 10:57
Seri köz modunda takılıyorum şu aralar :D

https://i.hizliresim.com/xlNUTP.jpg (https://hizliresim.com/xlNUTP)

220T
21-03-2020, 11:42
Motor toplamayı sevenler kanalı seyredebilir.Malzemeler güzel ve anında ölçüm. :)

https://www.youtube.com/watch?v=sm1xzrapgGs

OnurJDM
21-03-2020, 13:15

OracleGamer pkbeta sürümü var şuan orda takılıyorum ama 2xxx malesef

yusufcan_k
21-03-2020, 14:02
CORONA Sebebiyle bende bazadaki arabalarımı toplayıp bakımlarını yapayım diyorum keyifli keyifli 1 er haftalık süreçlerle komple yürüyeni elden geçirip temizlesem sanırım biraz vakit geçer gibi :D tabi birde jant lastik mesaisi var :D

https://scontent.fesb3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/90657163_507822540163870_4729137272140595200_n.jpg ?_nc_cat=106&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=YbOv9Vn6AWMAX-gCOSg&_nc_ht=scontent.fesb3-2.fna&oh=c1330f77c6b0f002702380fbb2c19061&oe=5E9AAF96

https://scontent.fesb3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/90678026_216127189601766_207514394333020160_n.jpg? _nc_cat=107&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=iV6vh9-XplMAX_yJ8V6&_nc_ht=scontent.fesb3-2.fna&oh=fd1d0f35ba5f391264edcabd44c9b796&oe=5E9BA84E

Met
21-03-2020, 14:11
OracleGamer pkbeta sürümü var şuan orda takılıyorum ama 2xxx malesef

Bu akşam 7 de bi myko açılacak. Sağlam bi servera benziyor. Biraderle birlikte başlamayı düşünüyoruz. Bi girip bakalım duruma göre haber veririm :)

OnurJDM
21-03-2020, 16:32
1299 bayadır oynamıyorum bırakalı çok oldu hatta knight bile 3-4 yıldır oynamıyorum ekipte bazen eksik oluyor o zamanlar giriyorum. Bi tanıtım sitesi var serverlar için onun için pm atiyim ordan bakarsın :) Oracle game'ye girdik bu akşam acayip bug var zevk almadık gecem zehir oldu diyebilirim :D

Bizde okçu team olarak girdik ama beklentimizi pek karşılamadı. Okçuya düzenleme gelirse başlamayı düşünüyoruz 27sinde

rebelh
21-03-2020, 18:12
3 yaşında çocuğu olan bi ben miyim ya?
ulan hiç bir aktiviteyi 15 dkdan fazla yapamıyorum
bebenin öğlen uykusu ilaç gibi geliyor yemin ediyorum
sonra kaldığımız yerden devam
akşam da onu uyutacağım diye bende sızıyorum
sırf bakanın açıklayacağı sayıyı duymamak için kalkmıyorum uykudan

Ahmet Saraçoğlu
21-03-2020, 21:22
pc de oyun olayını 2006 da gta vice city ile kapatmıştım hemen hemen , ofisteki pc yi eve getirdim bu gün , sürekli render aldığımız xenon işlemcili gtx 2080 li falan iş görür bi makine.Ona oyun kurayım diyorum ama güncelde güzel araba oyunu ne var??Ama yarış değil , mümkünse euro truck simulatör kafası free run takılabileceğim bişeyler

ghibli06
21-03-2020, 21:54
pc de oyun olayını 2006 da gta vice city ile kapatmıştım hemen hemen , ofisteki pc yi eve getirdim bu gün , sürekli render aldığımız xenon işlemcili gtx 2080 li falan iş görür bi makine.Ona oyun kurayım diyorum ama güncelde güzel araba oyunu ne var??Ama yarış değil , mümkünse euro truck simulatör kafası free run takılabileceğim bişeyler

ben oyunu bırakalı 20 sene oldu, aynı tavsiyeleri ben de alayım, bir de benim zamanımda güzel vurdulu kırdılı olmayan cinayet çözme vs oyunları vardı, hala var mı o tip oyunlar?

individual
21-03-2020, 21:57

Unity'de yapılmış bir kamyon oyunu.Oyun şuan tam anlamıyla hazır değil ama fizik çok gerçekçi.

Bomboş yolda kullanabilirsin hatta tepeye gidip aracı orda'da sürüyorsun.

Oyun bedava.

My Truck Game (https://www.mytruckgame.com/)

gokhankenar
21-03-2020, 22:31
2.5 yaşında oğlum var. Sokağa çıkma yasağı falan gelirde eve kapanırsak ne yaparız bilmiyorum. İzin günlerimde dayak yemiş gibi oluyorum. Tek kafa dinlediğim an oğlanın 1 saatlik öğlen uykusu ve gece yatıp uyumaya başladığım an :)

gökberk
21-03-2020, 22:33
ben oyunu bırakalı 20 sene oldu, aynı tavsiyeleri ben de alayım, bir de benim zamanımda güzel vurdulu kırdılı olmayan cinayet çözme vs oyunları vardı, hala var mı o tip oyunlar?

L.A Noir var abi sanırım istediğin türden.

G_TT_I
22-03-2020, 11:32
Verilmediyse 2011 salgin, izleyin zaten ilk 10dk bugun olan herseyi anlattilar :cool: klasik hollywood.
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcQ4N80PevS2D4YwUR6gMl8oWZ7CXzz ldNbtQF_LknODYVJbWJWi

rebelh
22-03-2020, 11:34
Çok güzel bir sistem eleştirisi filmi var netflixte the platform, ben bir solukta izledim tavsiye ederim
https://pbs.twimg.com/media/ETj2MqiWAAM2ePs?format=jpg&name=large

_opeth
22-03-2020, 14:05
arkadaş halflife linki yolladı death match yapabiliriz

Ahmet Saraçoğlu
22-03-2020, 14:07
ulan bu forza horizon 4 ne güzel bi oyunmuş:D

bason
22-03-2020, 15:34
arkadaş halflife linki yolladı death match yapabiliriz

Vzzrsa link bende alabilirim...:D

Met
22-03-2020, 15:44
OnurJDM OnurG v1098 bi server buldum myko database inin bi tık kolayı. Biladerle başladık dün bakalım. Oynamak isteyen buyursun :)

egemenerenk
22-03-2020, 16:20
İlk 4 günümü üşengeçlikten yapamadığım dış mekan dioramasına ayırdım ve elimdeki malzemelerle 1/18 araçlarım için bir villa yaptım 2 araçlık garajı olan, eliniz yatkınsa başlamanızı öneririm zaman çok çabuk geçiyor,

son 3 gündür hayatta oynamam dediğim oyun olan LoL e başladım arkadaşlarla keyifli oluyormuş :D

ilerleyen günlerdeki planım Hot Whells R35 GTR'a rocket bunny yapmaya başlamıştım yine üşenip yarıda bırakmıştım onu bitirmeyi düşünüyorum, bir yandan salona 1000'lik puzzle serdik evde canı sıkılan başına geçip orada oyalanıyor :D

_opeth
22-03-2020, 16:33
Vzzrsa link bende alabilirim...:D

valla indirme linki ve vpn verdiler dün yapmışlar bugün çalışmıyormuş. Steam dediler de ben o işlere o kadar uzağım ki şimdilik kullanıcı oluşturdum bi de indirip deneyeyim dedim dedicated server filanmış anlamadım. bilgi gelirse paylaşırım

kelalper
23-03-2020, 08:25
anasını satiim izinliyim ama çalışmadığım için vicdan azabı çekiyorum. Nasıl bir köle olmuşuz arkadaş.

emresener
23-03-2020, 08:58
formula1 resmi youtube sayfasında esport açtı. dün akşam cem bölükbaşı norris onunde bitirdi bahreyn yarışını.
eğlenceli oluyor.
netflix saolsun tüm kotayı yedi bitirdi. izleyecekte pek birşey kalmadı.
pclere oyun yükleyecez bakalım. hanımla cs atarız artık :D

Diyadin
23-03-2020, 09:06
Valla ben kimseye bulaşmadan kapının önünde araba ile uğraşıyorum. Motor ve içinden söktüğüm parçaları eve getirip yıkıyorum :)

KÖROĞLU
23-03-2020, 09:51
Hafta sonu evden çıkmak yasak olunca, (gerçi bi sanayiye gittim geldim onu pek saymıyorum) garaja el atayım dedim.

Normalde konuyu DIY olarak açacaktım ama hem onay süresi hem de ileride silinmemesi için blog olarak açtım. Foruma ilerleyen zamanda bir konu yine de açabilirim.

Hatta DIY altında KISKANMA GARAJINI PAYLAŞ temalı bir bölüm bile oluşturulabilir.

Blog linkini ekliyorum.

KOROĞLU TAMİRHANESİ (https://kaankoroglu.blogspot.com/2020/03/koroglu-tamirhanesi-bu-blog-mart-2020.html)

BARR
23-03-2020, 10:05
Valla evden çalışınca hafta sonu bile evden iş yapıyorum boşluk çok olmadı normal zamandan farklı :)

Aktaş61
23-03-2020, 10:19
pokerden bayaa uzak kalmıştım güzel vakit geçiyor pokerde :D

S-works
23-03-2020, 10:29
Ben henüz boş kalamadım. Sanırım bundan sonraki süreçte iş olmayacak. Dükkanda tek çalıştığım için devam ediyorum çalışmaya. Bugün boşluğum vardı. Video editlemeye vakit ayırdım. Biraz forumları kurcalıyorum :) Akşamları hanımla dizi izliyoruz. Pc ye oyun kurmuyorum. Oyun olunca işler sarkıyor :)

+soner
23-03-2020, 11:46
Benim tv akıllı değil. Sadece led tv. Telefondan bilgisayardan HDMI görüntü aktarıcı bakıyorum. Var mı tecrübesi olan ?
Biraz gezindim nette ama bilgi bulamadım.

onursumer
23-03-2020, 12:07
Benim tv akıllı değil. Sadece led tv. Telefondan bilgisayardan HDMI görüntü aktarıcı bakıyorum. Var mı tecrübesi olan ?

android box tarzı bişe daha pratik olabilir

+soner
23-03-2020, 12:13
android box tarzı bişe daha pratik olabilir

Onları biliyorum da. Anaüniteden kontrol olsun istiyorum direk pc veya telefonu yansıtayım ekrana.

S-works
23-03-2020, 12:19

HDMI kablo ile bilgisayardan açıp izleyebilirsiniz. Sadece kablo yetiyor.

yusufcan_k
23-03-2020, 12:30

akılsız led tv bizdede var bi hdmi kablosu çözüyor işini bilgisayarda ekran ayarlarından ana ekran onu seçiyosun sonra bitti gitti pc yi dev ekranda kullanabiliyorsun..

+soner
23-03-2020, 13:48
Benim derdim iphone ile de bağlantı yapmak :D Netflixi açıyım telefondan ekranı yansıtayım TV'ye. Kablosuz aktarımda sıkıntı yaşar mıyım işte onu bilmiyorum. Dediğiniz gibi en temizi kablo ama konfor konfordur :D

individual
23-03-2020, 13:54
Benim derdim iphone ile de bağlantı yapmak :D Netflixi açıyım telefondan ekranı yansıtayım TV'ye. Kablosuz aktarımda sıkıntı yaşar mıyım işte onu bilmiyorum. Dediğiniz gibi en temizi kablo ama konfor konfordur :D

HDMI kablosuz görüntü aktarıcıları valla çok stabil değil.

Apple ile yaparım derseniz apple tv'de bu iş düzgün çalışıyor gerçekten.ama apple tv'nin içindeki uygulamaları kullanınca kablosuz görüntü aktramıda gerek kalmıyor.

En güzeli bir tane android box almak.

Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box Media Player HDR - Dolby Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-box-s-4k-android-tv-box-media-player-hdr-dolby-dts-chromecast-p-HBV00000EUG10)

TarikS
23-03-2020, 14:54

Çare Chromecast. Facebook videolarını bile bununla TV'ye atıyorduk. :D

Google Chromecast 3.Nesil Fiyatı - Taksit Secenekleri (https://www.hepsiburada.com/google-chromecast-3-nesil-p-HBV00000K4HXM?magaza=Kindle%20T%C3%BCrkiye&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.90.9)

Xiaomi box da mantıklı, aradaki farklara bakarsınız Xiaomi'nin bariz bir ekstrası yoksa bu daha ucuz

ghibli06
23-03-2020, 15:08
arabanın elektrik işleri bitti
kapı içlerini de topladım
şimdi lastikleri söküp davlumbaz içlerini pütürleyeceğim
sonra jantları taktım mı işlem tamam
evde kalmaya devam edersek hava da iyi olursa tamponları söküp boyayacağım... şimdilik kısa vade programım bu :)

_opeth
23-03-2020, 15:17
Haftasonu yaptığım gardrop diger yaptiklarimi da hep ben yapmıştım. Bu sefer büyük diye montaj parasını verdik ikea hizmet vermeyi bıraktı. Montaj ücretini iptal ettirdim.
Kutulu hali
https://i.hizliresim.com/qRnTqD.jpg (https://hizliresim.com/qRnTqD)

3 metre genislik 2.34 yükseklik beni bitirdi
https://i.hizliresim.com/3p2WXa.jpg (https://hizliresim.com/3p2WXa)

Ve son hali

https://i.hizliresim.com/0h2yRg.jpg (https://hizliresim.com/0h2yRg)

İşlem yaklaşık iki gün sürdü. Acaba montaja gelselerdi kaç kişi gelecekti.

zOnstyLe
23-03-2020, 15:53
Haftasonu yaptığım gardrop diger yaptiklarimi da hep ben yapmıştım. Bu sefer büyük diye montaj parasını verdik ikea hizmet vermeyi bıraktı. Montaj ücretini iptal ettirdim.
Kutulu hali
https://i.hizliresim.com/qRnTqD.jpg (https://hizliresim.com/qRnTqD)

3 metre genislik 2.34 yükseklik beni bitirdi
https://i.hizliresim.com/3p2WXa.jpg (https://hizliresim.com/3p2WXa)

Ve son hali

https://i.hizliresim.com/0h2yRg.jpg (https://hizliresim.com/0h2yRg)

İşlem yaklaşık iki gün sürdü. Acaba montaja gelselerdi kaç kişi gelecekti.

Montaja 2 kişi geliyorlar duruma gor 3 5 saatte bitirip gidiyorlar. Guzel toplamıssınız cizgiler guzel duruyor sol 2. kapaktaki siyah halka yukarda duruyor ama :D

BuRaK_eFe
23-03-2020, 15:55
aslında tekrardan server alıp coubter atsak fena olmaz :)

Ben pubg ye sardım bu aralar arada evde spor yapıyorum birde homili gırtlak yemek yiyorum

_opeth
23-03-2020, 15:57
Montaja 2 kişi geliyorlar duruma gor 3 5 saatte bitirip gidiyorlar. Guzel toplamıssınız cizgiler guzel duruyor sol 2. kapaktaki siyah halka yukarda duruyor ama :D

aynen o ortadaki kare 35cm, 17.5 cm'e göre ortalayıp delmekte zorlandım. gerçi kapakların ayarsızlığından da olabilir. daha bakmadım o ayarsızlıklara. Ikea arkadaki çiviyi cakmak için plastik aparat yapmış ama kapaklara kılavuz çizgisi koymamış.

KÖROĞLU
23-03-2020, 16:20
Yerdeki ayarsızlıktan olsa diğer kapaklar açılırken birbirine çarpar, ileride çift kulp'a geçersen sağdakini sola göre ayarlayıp delersin,kulb'un parçası onu kapatır.

@opeth menteşeler frenli mi ? Ne kadar bu dolap ?

redbull35
23-03-2020, 16:29
İphonedan kablo ile görüntüyü sadece linkteki ürün ile yapabilirsiniz.
Lightning Dijital AV Adaptoru - Apple (TR) (https://www.apple.com/tr/shop/product/MD826ZM/A/lightning-dijital-av-adapt%C3%B6r%C3%BC)

_opeth
23-03-2020, 16:36
Yerdeki ayarsızlıktan olsa diğer kapaklar açılırken birbirine çarpar, ileride çift kulp'a geçersen sağdakini sola göre ayarlayıp delersin,kulb'un parçası onu kapatır.

@opeth menteşeler frenli mi ? Ne kadar bu dolap ?

aynen frenli. kapağına göre değişiyor ben mdf kapak aldım 5500TL yaklaşık. konfigürasyonuna göre fiyat değişiyor. 5 raf 1 camlı raf, 4 çekmece 4 sepet çekmece her kapak içinde de askı var. sunta kapak olunca aynı konfigürasyon 4700'e düşüyordu.

KÖROĞLU
23-03-2020, 16:40
Kapak yanlış görmüyorsam membran, bu modeli vermesi sunta ile imkansız, lake desem kimse lakeyi o paraya vermez.

Bana pahalı geldi biraz. Güle güle kullan.

_opeth
23-03-2020, 16:47
Kapak yanlış görmüyorsam membran, bu modeli vermesi sunta ile imkansız, lake desem kimse lakeyi o paraya vermez.

Bana pahalı geldi biraz. Güle güle kullan.

TYSSEDAL gardırop kapağı beyaz 50x229 cm | IKEA Yatak Odaları (https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/yatak-odalari/gardiroplar/pax-gardirop-iskelet-ve-kapaklari/40298126/tyssedal-gardirop-kapagi.aspx)

Kapak bu işte.

PAX gardırop iskeleti beyaz 100x58x236 cm | IKEA Yatak Odaları (https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/yatak-odalari/gardiroplar/pax-gardirop-iskelet-ve-kapaklari/50214560/pax-gardirop-iskeleti.aspx)

kasa da bundan 3 tane

toplam 39 parça. hanımcılık wins yapacak bişey yok :D

+soner
23-03-2020, 17:08
Çare Chromecast. Facebook videolarını bile bununla TV'ye atıyorduk. :D

Google Chromecast 3.Nesil Fiyatı - Taksit Secenekleri (https://www.hepsiburada.com/google-chromecast-3-nesil-p-HBV00000K4HXM?magaza=Kindle%20T%C3%BCrkiye&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.90.9)

Xiaomi box da mantıklı, aradaki farklara bakarsınız Xiaomi'nin bariz bir ekstrası yoksa bu daha ucuz
Ses ve görüntü aktarırken problem olyor mu ? Bununla hem bilgisayar hemde telefonu bağlayabilirim sanırım?

İphonedan kablo ile görüntüyü sadece linkteki ürün ile yapabilirsiniz.
Lightning Dijital AV Adaptoru - Apple (TR) (https://www.apple.com/tr/shop/product/MD826ZM/A/lightning-dijital-av-adapt%C3%B6r%C3%BC)

Eminim bu cihaz çok iyidir ama benim derdim wireless üzerinden gerektiğinde pcden gerektiğinde telefondan görüntüyü televizyona aktarmak. Üstteki cihaz tam aradığım cihaz sanırım.

TarikS
23-03-2020, 17:25
Ses ve görüntü aktarırken problem olyor mu ? Bununla hem bilgisayar hemde telefonu bağlayabilirim sanırım?

Özelliklerinde laptoptan da aktarabilirsiniz yazıyor. detaylı bir araştırma yaparsanız forumlarda cevabı bulunur muhtemelen veya google'ın kendi sitesinde vs.

Ben telefon harici kullanmadım

zOnstyLe
23-03-2020, 18:06
aynen o ortadaki kare 35cm, 17.5 cm'e göre ortalayıp delmekte zorlandım. gerçi kapakların ayarsızlığından da olabilir. daha bakmadım o ayarsızlıklara. Ikea arkadaki çiviyi cakmak için plastik aparat yapmış ama kapaklara kılavuz çizgisi koymamış.

Çok takıntın yoksa bence guzel olmus :) Ben biraz takıntılıyım bu konuda, benim zeminden kaynaklı kapak cizgileri tam tutmamıstı cocukların biraz burnundan getirmiştim :D

_opeth
23-03-2020, 18:22
Çok takıntın yoksa bence guzel olmus :) Ben biraz takıntılıyım bu konuda, benim zeminden kaynaklı kapak cizgileri tam tutmamıstı cocukların biraz burnundan getirmiştim :D

valla işte tek sıkımlık iş çıkarıp başka yeri del desen diğer deliği napacaksın filan. Hanım farketmedi önemli olan o :D

zOnstyLe
23-03-2020, 18:28
valla işte tek sıkımlık iş çıkarıp başka yeri del desen diğer deliği napacaksın filan. Hanım farketmedi önemli olan o :D

Gayet guzel eline saglık, hiç çaktırma hanıma :D:D

+soner
24-03-2020, 13:06

Eminim bu cihaz çok iyidir ama benim derdim wireless üzerinden gerektiğinde pcden gerektiğinde telefondan görüntüyü televizyona aktarmak. Üstteki cihaz tam aradığım cihaz sanırım.

İşi bedavadan çözdüm remote mouse diye bir program indirdim telefona. Telefonu hem klavye hem mouse olarak kullanıp bilgisayarı bağlayabiliyorum. Şimdilik işe yarıyor. Ama telefondan yansıtma işi olmuyor.

ghibli06
24-03-2020, 13:40
İşi bedavadan çözdüm remote mouse diye bir program indirdim telefona. Telefonu hem klavye hem mouse olarak kullanıp bilgisayarı bağlayabiliyorum. Şimdilik işe yarıyor. Ama telefondan yansıtma işi olmuyor.

hemen indirdim, gerçekten güzel... hem mouse hem klavye... bu tarz aletler 150 TL den satılıyor valla...