PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İmei atılmış xiaomi telefonlar

sevo16
27-03-2020, 00:19
Herkese selam
***** telefon piyasasında yeni telefon alma ihtiyacım doğdu iphone 6s artık iflas etti. Telefona 2000 tlden fazla vermek istemiyorum çünkü alo diyip arada sosyal medyaya girmekten başka bişey yapmıyorum xiaomi telefonlara eskisi gibi imei çakılıyormuş bayada avantajlı oluyor fiyat olarak.

Bu şekilde imei atılmış telefon kullanan var mı ne gibi sıkıntılar çıkabilir

emresener
27-03-2020, 00:23
Xiaomi mi note 8 1650tlye aldım. Gayet memnunum. Xiaomi dünyayı feth edecek bir marka. Her ürün f/p açısından başarılı.
İşletimci olarak ios gibi olmaya bilir ne zaman yavaşlar bilmiyorum ama şu an için geçişleri fln ıphone x sonrası fark ettirmedi fazla

SiMaO
27-03-2020, 00:36
Mi9t Kullanıyorum ben imei atılmış bi sıkıntı yaşamadım
2 senedir Mi6 kullandım ondada bi sorun yaşamamıştım

Mutu
27-03-2020, 00:40
2 bin üstü vermek istemiyorsun diyelim.

Devlet bir yasa çıkardı, imei klon olayını birşekilde bitirdi. Bir kez daha telefon alma durumun doğacak. Onun yerine orta sınıf 2000-3000 arası birşey al derim. 2 sene garanti konusunda ve yasallığı konusunda kafan rahat olsun.

Şahsi fikrimdir.

220T
27-03-2020, 07:59
İmei çakışması durumunda cihazı kullanamayacağınızı biliyorsunuzdur.

E90
27-03-2020, 08:14
Çevremde 3 kişiye imei çakılmış Xiaomi aldım. Biri çakıştı. Aldığımız elemana yolladık yeniledi gönderdi.

Öte yandan agustos 2016da mi5 aldım. imei'i evde faturası kutusu olan bozuk telefonumunkini verdim. 4sene olacak bir problem yaşamadım. Şu anda annem kullanıyor.

Şimdi xiaomi mi8 kullanıyorum, migrostan aldım. 2980e gelmişti. o zamanlar imei çakılanlar 2600 civarı idi. aradaki farka değmez deyip aldım ancak ana parasına oranla çok fark eden 3tane note6 pro aldık. çünkü telefonlar bize 1100-1200tl'e geldi o dönem. garantili olanları 1700-1800tl idi. %40 daha koymamız gerekiyordu.

Özetle bir sorun yaşamazsın. İmei çakışırsa illa ki güncel bir imei bulursun, kendi bozuk telefonlarından temin edebilirsen çok daha garanti olur. Maddi durumum kısıtlı diyen için %50 ötv + %18 kdv ödemekten iyidir. 1sene önce aldığım mi8 128gb (se veya lite değil direkt mi8) hala 3500tl civarında çünkü ben alırken ötv %25 idi. ben aldıktan 1hafta sonra ötv %50 oldu :D

Özetle cari açık oluşmasın diye telefonlardaki vergileri arşa çıkardılar. aynı arabalarda olduğu gibi... O yüzden vergi vermek istemeyen için imei çakılan telefonlar daha mantıklı.

razzmatazz
27-03-2020, 08:20
bi abim 4-5 ay önce mi 9t almıştı imei atılmış.
son 1 haftadır sürekli arayan ulaşamıyo telefon full çekiyo gözüküyo ulaşamadığı mesajı geliyo öyle geri dönüş yapıyo insanlara.
bunun atılan imei ile alakası varmıdır bilmiyoruz

sevo16
27-03-2020, 08:38
sorduğum kimse kötü birşeyden bahsetmedi evdeki bozuk tuşlu telefonlardan birini kullanıcam. Fiyat olarak da redmi note 8 pro 128 gb 1750 gibi fiyata geliyor piyasanın baya uygununa geliyor daha üst modellerde daha çok fiyat farkı oluyor sanırım bugün alıcam saolun yorumlar için

barakuda26
27-03-2020, 08:44
Samsung A50 Öneririm, yada bu yıl yeni muadil çıkmışsa ismi farklı model olarak oda olabilir, 1 senedir sıkıntısız kullanıyorum.

arabasızadam
27-03-2020, 08:52
Bu imei olayı tam olarak nedir anlamadım bende birkaç ay önce note 8 aldım vatandan ?

220T
27-03-2020, 10:02
bi abim 4-5 ay önce mi 9t almıştı imei atılmış.
son 1 haftadır sürekli arayan ulaşamıyo telefon full çekiyo gözüküyo ulaşamadığı mesajı geliyo öyle geri dönüş yapıyo insanlara.
bunun atılan imei ile alakası varmıdır bilmiyoruz

Sıkıntınız benzer.

https://www.youtube.com/watch?v=pszqfuwNUfo

+soner
27-03-2020, 10:44
Bir arkadaşım kurumsal bayiden 0 telefon aldı ve imei çakışması yaşadı. Klon imei olduğunu ne belirten olmadı.

Çocuk o günden beri yurtdışından xiaomi alıyor ve imei klonlatıyor hiç bir problem yaşamadı :D Belki 3-4 tane telefon aldı bir problem yok.

kasırqa
27-03-2020, 10:49
daha önce kullanmadım fakat bildiğim kadarıyla kenarda duran eski telefonunuzun IMEI numarasını atınca sıkıntı olmuyor.

MCN21
27-03-2020, 10:53
Bu işin yasadışı olduğunu unutmayın. Yaptıracaksanızda eski ve size ait olan bir cihazı kullanın. Telefoncular belli serideki imeileri kullanıyorlar ve dışarıda ki bir kişinin imeisiyle çakıştığı zaman 2 cihazıda kapatıyorlar. Yani dışarıda tanımadığınız birisinin cihazını kullanılmaz hale getiriyorsunuz. Açmanın tek yolu byk ya fatura ve numaranız ile başvuru yapmanız. Bu durumda da cihazı sadece o numara ile kullanabiliyorsunuz. İnsanlara fazladan iş çıkartıp kimseyi mağdur etmeyin.

mbulur
27-03-2020, 11:22
Bazı cihazlara kutudan çıkar çıkmaz IMEI atılıyor. Bazı cihazlara ise cihaza sim kart takılıp kullanılmaya başladıktan 15 gün sonra IMEI atılabiliyor, buna sebep boot kilidinin cihaz ilk kullanılmaya başladıktan 15 gün sonra açılması.

IMEI atılmasında önemli olan konu ise cihaza IMEI telefonu bilgisayara bağlayıp sadece yeni IMEI numarası yazılarak kaydedilmiyor. Cihazın işlemcisinin boot yazılımı gibi yerlere üreticisinin yaptığının dışında üçüncü gruplarca yazılmış korsan kodlarla müdahale edilerek yapılıyor. Yani siz hack edilmiş bir cihaz kullanıyorsunuz. Bu tarz yazılım yüklü cihazlar ciddi düvenlik açığı sıkıntılarına sebep oluyor. Cihazın stabilitesi bozulabiliyor, Android güncellemelerinde sorun yaşanabiliyor ki birçok cihazda artık Android güncellemesini doğrudan yapamıyorsunuz, cihazın içindeki korsan yazılım üzerinden yapıyorsunuz. Kilitlenmeler, donmalar, uygulamalarda kararsız çalışmalar görülebiliyor. Artı olarak Android güncellemesi sonunda cihaz orjinal kayıtsız IMEI numarasına geri dönebiliyor, Samsung larda daha önce karşılaşıldığı üzere IMEI tamamen silinip cihaz kullanılmaz hale gelebiliyor.

Bende bir zaman telefon alacağım zaman bu tarz cihazlar dikkatimi çekmiş ve araştırmalarım sonucu bunları öğrenmiştim. Benim için telefonun kararlı çalışması öncelikli tercih olduğundan distribütör ithalatı bir cihaz almıştım.
Bir sıkıntı durumunda kendim bu işlerden anlarım ve düzeltebilirim veya benim için hiç olmadık bir anda cihazın beni yarı yolda bırakması sorun değil diyenler böyle cihazları alıp kullanabilirler. Facebook gruplarında araştırma yapıldığında daha fazla bilgiye edinilebilir.

CemBerk
27-03-2020, 11:23
Zamanında Teknosa bile imei çakıp telefon sattı faturalı şekilde. Abime xiaomi a1 almıştık 4-5 sene önce telefona simi takıp kullanırken 3. gün imei mesajı geldi telefon kitlenecek vs diye. Daha sonra teknosaya götürdük halledip verdiler. Ben ise xiaomi mi8 kullanıyorum migros çıkışlı faturası var distribütör garantili bilmiyorum bunda da çakma işlemi falan oldu mu ama 2 telefonda da sıkıntı yok.

CemBerk
27-03-2020, 11:24
Bazı cihazlara kutudan çıkar çıkmaz IMEI atılıyor. Bazı cihazlara ise cihaza sim kart takılıp kullanılmaya başladıktan 15 gün sonra IMEI atılabiliyor, buna sebep boot kilidinin cihaz ilk kullanılmaya başladıktan 15 gün sonra açılması.

IMEI atılmasında önemli olan konu ise cihaza IMEI telefonu bilgisayara bağlayıp sadece yeni IMEI numarası yazılarak kaydedilmiyor. Cihazın işlemcisinin boot yazılımı gibi yerlere üreticisinin yaptığının dışında üçüncü gruplarca yazılmış korsan kodlarla müdahale edilerek yapılıyor. Yani siz hack edilmiş bir cihaz kullanıyorsunuz. Bu tarz yazılım yüklü cihazlar ciddi düvenlik açığı sıkıntılarına sebep oluyor. Cihazın stabilitesi bozulabiliyor, Android güncellemelerinde sorun yaşanabiliyor ki birçok cihazda artık Android güncellemesini doğrudan yapamıyorsunuz, cihazın içindeki korsan yazılım üzerinden yapıyorsunuz. Kilitlenmeler, donmalar, uygulamalarda kararsız çalışmalar görülebiliyor. Artı olarak Android güncellemesi sonunda cihaz orjinal kayıtsız IMEI numarasına geri dönebiliyor, Samsung larda daha önce karşılaşıldığı üzere IMEI tamamen silinip cihaz kullanılmaz hale gelebiliyor.

Bende bir zaman telefon alacağım zaman bu tarz cihazlar dikkatimi çekmiş ve araştırmalarım sonucu bunları öğrenmiştim. Benim için telefonun kararlı çalışması öncelikli tercih olduğundan distribütör ithalatı bir cihaz almıştım.
Bir sıkıntı durumunda kendim bu işlerden anlarım ve düzeltebilirim veya benim için hiç olmadık bir anda cihazın beni yarı yolda bırakması sorun değil diyenler böyle cihazları alıp kullanabilirler. Facebook gruplarında araştırma yapıldığında daha fazla bilgiye edinilebilir.

xiaomi kendisi locked yada unlocked ürünler satıyor zaten o yüzden direkt olarak android güncellemesi alabiliyorsun unlocked cihaz ise.

Schumi
27-03-2020, 15:05
Senelerce Samsung un amiral modellerini kullandıktan sonra S7 artık yetersiz geldiğini hissedince Mi9T Pro aldım. İnanılmaz bir telefon fiyatına göre. Henüz IMEI atılmadı. Elimde bozuk telefon onun IMEI'sini kendim atıcam. Tavsiyem kendiniz atmayı öğrenip yapın. Şuan çift sim karttan dolayı ilk SIM dolana kadar kullanıp sonra ikinci SIM e takıp onunda yasal süresi sonunda elimdeki bozuk telefondanlardan gerçek IMEI atacağım. Bu saçma kanunlardan dolayı bir daha yerli garantili telefon almam. Zaten herşeyi kullanıcı hatası diyip garanti dışı bırakmıyorlar mı ?

erhanarici18
27-03-2020, 15:27
Senelerce Samsung un amiral modellerini kullandıktan sonra S7 artık yetersiz geldiğini hissedince Mi9T Pro aldım. İnanılmaz bir telefon fiyatına göre. Henüz IMEI atılmadı. Elimde bozuk telefon onun IMEI'sini kendim atıcam. Tavsiyem kendiniz atmayı öğrenip yapın. Şuan çift sim karttan dolayı ilk SIM dolana kadar kullanıp sonra ikinci SIM e takıp onunda yasal süresi sonunda elimdeki bozuk telefondanlardan gerçek IMEI atacağım. Bu saçma kanunlardan dolayı bir daha yerli garantili telefon almam. Zaten herşeyi kullanıcı hatası diyip garanti dışı bırakmıyorlar mı ?

zaten garantiyi geçtim de telefonun stabil çalışması güncelleme alması donmaması gibi şeyler lazım bize
diğer konuda bende sormuştum ime atma olayı olduğunu bilmiyordum #mbulur bilgilendirdi saolsun
bazı orta sevi modellerde 300-500 tl fark olduğu için belki değmez imei atma olayı
ama mi note 10 pro vs. gibi cihazlarda 2000 tl fark ediyor.
sanırım bende bu cihazlardan tercih edicem

GÖKTÜRK
27-03-2020, 16:07
iosdan şaşmazdım yerinizde olsam android pişmanlıktır, şuan 6s plus kullanıyorum gayet hızlı ve güzel neresi iflas etti pek anlayamadım o kısmını

Schumi
27-03-2020, 17:21
zaten garantiyi geçtim de telefonun stabil çalışması güncelleme alması donmaması gibi şeyler lazım bize
diğer konuda bende sormuştum ime atma olayı olduğunu bilmiyordum #mbulur bilgilendirdi saolsun
bazı orta sevi modellerde 300-500 tl fark olduğu için belki değmez imei atma olayı

2150 TL'ye aldım 128 GB Mi9T Pro olan modeli. Pro modelin TR en ucuz satış fiyatı 4500 TL idi aldığım sırada. Tam %125 fark var.

CemBerk
27-03-2020, 19:48
Xiaomi şu an ciddili telefon devidir. Ürettiği tüm telefonlar fiyat perfomans bakımından çok çok iyi. Samsung, Apple yada Huawei yarışamaz gibime geliyor. Imeili imeisiz alın deneyin.

Low-Rider
27-03-2020, 22:22
iosdan şaşmazdım yerinizde olsam android pişmanlıktır, şuan 6s plus kullanıyorum gayet hızlı ve güzel neresi iflas etti pek anlayamadım o kısmını

yaw sene olmuş 2020 hala android pişmanlıktır.

Kullanan milyonlarca insan pişman zaten :)

GÖKTÜRK
27-03-2020, 22:27
yaw sene olmuş 2020 hala android pişmanlıktır.

Kullanan milyonlarca insan pişman zaten :)

tercihinize saygı duymakla beraber benim fikrim bu yönde abi, evet arka kamerası çok net , müzik yüklemek kolay, fotoğraf indirmek veya bilgisayara aktarmak falan ama 3-4 güncelleme gördükten sonra telefon kullanılmaz hale geliyor en azından şahit olduklarım bu yönde istisnalar da olabilir, siz belki sosyal medyayı aktif kullanmıyo olabilirsiniz ama android telefonlarla sosyal platformlara atılan fotoğraflar , instagram hikayeleri falan sanki marsta yürürken çekilmiş gibi oluyor, bununla beraber android telefonlarda 3-4 sayfa gereksiz uygulama olması beni acayip irite ediyor

Low-Rider
27-03-2020, 22:34
tercihinize saygı duymakla beraber benim fikrim bu yönde abi, evet arka kamerası çok net , müzik yüklemek kolay, fotoğraf indirmek veya bilgisayara aktarmak falan ama 3-4 güncelleme gördükten sonra telefon kullanılmaz hale geliyor en azından şahit olduklarım bu yönde istisnalar da olabilir, siz belki sosyal medyayı aktif kullanmıyo olabilirsiniz ama android telefonlarla sosyal platformlara atılan fotoğraflar , instagram hikayeleri falan sanki marsta yürürken çekilmiş gibi oluyor, bununla beraber android telefonlarda 3-4 sayfa gereksiz uygulama olması beni acayip irite ediyor

Dediklerin eskiden evet çok yoğun şekilde yaşanıyordu. telefon bir süre sonra şişiyordu format gerekiyordu vs ama 3-4senedir böyle bir problem kalmadı.

Tabi 2000-2500 TL'lik telefonları kaale almıyorum, donanım olarak vasatlar zaten.

Gün içinde telefon elimden düşmez yoğun da kullanırım hem sosyal medya hem diğer şeyler için. Gereksiz uygulamaları ben de sevmiyorum, siliyorum :)

Marsta yürüyor şeklinde oluyor dediğini anlamadım açıkcası.

GÖKTÜRK
27-03-2020, 22:50
Dediklerin eskiden evet çok yoğun şekilde yaşanıyordu. telefon bir süre sonra şişiyordu format gerekiyordu vs ama 3-4senedir böyle bir problem kalmadı.

Tabi 2000-2500 TL'lik telefonları kaale almıyorum, donanım olarak vasatlar zaten.

Gün içinde telefon elimden düşmez yoğun da kullanırım hem sosyal medya hem diğer şeyler için. Gereksiz uygulamaları ben de sevmiyorum, siliyorum :)

Marsta yürüyor şeklinde oluyor dediğini anlamadım açıkcası.

abi konuda limit 2000 tl olarak belirlendiği için bende iphone 6s kullanıcısı olduğum için bu fiyatlara alınacak en iyi telefonun 6s olduğunu düşünerekten giriş yaptım , piyasa bu kadar artmamış olsa 2000tlye iphone 7de bulunuyordu düzgün temizleri , instagramda hikaye olarak video çekince görüntü bir çok android işlemcili telefonda kıpkırmızı oluyor ya da hareketli nesneler dona dona ilerliyor onu demek istedim

Low-Rider
27-03-2020, 22:55
abi konuda limit 2000 tl olarak belirlendiği için bende iphone 6s kullanıcısı olduğum için bu fiyatlara alınacak en iyi telefonun 6s olduğunu düşünerekten giriş yaptım , piyasa bu kadar artmamış olsa 2000tlye iphone 7de bulunuyordu düzgün temizleri , instagramda hikaye olarak video çekince görüntü bir çok android işlemcili telefonda kıpkırmızı oluyor ya da hareketli nesneler dona dona ilerliyor onu demek istedim

opps doğru ya konunun limiti vardı, evde oturmak başa vurdu konuyu unuttuk :D

tiMachine
28-03-2020, 09:48
Abi Xiaomi mi5 kullanıyorum telefonu 2015'te aldım beşinci senemiz artık şu an yeni bozuldu ( anakarttaki güç entegresi bozuldu sanırım düştüğü için ) tamiri de 150 lira civarı. E 5 senede telefon bir kere bozulduysa 2x para verip garantili almak garip geliyor bana

Kadyr
28-03-2020, 10:25

3 senedir Xiaomi kullanıcısıyım. 2 sene mi6 kullandım. Şimdi 1 senedir mi8 var. Hanımda 6s vardı (eski telefonum) mi8 in yanında hız olarak - x2 şeklinde yavaştı. En son ben dedim satalım şunu diye 8 plus aldım ben kendim rahatladım. Parasına göre Xiaomi f/p ürünüdür. Neredeyse yarı fiyatına yüksek performanslı telefon sunuyor.

Ufuk
28-03-2020, 10:50

Evde eski nesil çok telefon var, satsam 200tl anca edecek modeller. Sıfır aldık zamanında teknosa vb yerlerden. Şimdi mi note 10 pro düşündüğüm günlerde bu cihazları imei kayıtsız alsam eski telefonu ona nasıl kayıt ettiricem ? Telefoncılara güvenilir mi ki ? Arada fiyat farkı olarak baya var gördüğüm kadarıyla..

erhanarici18
28-03-2020, 11:56
Evde eski nesil çok telefon var, satsam 200tl anca edecek modeller. Sıfır aldık zamanında teknosa vb yerlerden. Şimdi mi note 10 pro düşündüğüm günlerde bu cihazları imei kayıtsız alsam eski telefonu ona nasıl kayıt ettiricem ? Telefoncılara güvenilir mi ki ? Arada fiyat farkı olarak baya var gördüğüm kadarıyla..

Imei atma olayını bilmiyorum sahibinden ve donanım haber de bir sürü satıcı var bu satıcıları araştırıp en güvenilir işini iyi yapan birini bulup telefonu ordan alıcam evdeki eski telefonlardan birinin imei numarasını atıcam alacağım zaman imei çakışma olayı Vs gibi şeyler olmaz inş
mi note 10 Pro 8/256 için 2300TL gibi bi bir fark var

marikan
28-03-2020, 12:02
Konuyu takipteyim. Imei işi kafamı kurcalıyor sadece.

Schumi
28-03-2020, 12:15

Genç adamsın teknoloji ile aran ne kadar kötü olabilir ki? Kendin atarsın IMEI. Bir sürü nette Türkçe İngilizce video ve rehber var. Telefoncular senin vereceğin IMEI numarasını başka cihazada atabilir dürüst olmayanlar. Bu riskde var.

Ufuk
28-03-2020, 12:54
Genç adamsın teknoloji ile aran ne kadar kötü olabilir ki? Kendin atarsın IMEI. Bir sürü nette Türkçe İngilizce video ve rehber var. Telefoncular senin vereceğin IMEI numarasını başka cihazada atabilir dürüst olmayanlar. Bu riskde var.

Abi teknoloji ile aram berbat.Telefoncuların %95'i o dediğini yapar zaten onlara hiç güvenmiyorum. Crack yapmayı youtube'dan izliyorum abi ben, teknoloji ile aramız pek iyi değil.Şuan 5700tl civarında kayıtlısı, kayıtsız 3350 gibi bir fiyatta. Yani 2300tl oynuyor. Ben bir araştırayım nasıl oluyor yapabilirim diye gözüm yerse alırım gider. 2300tl az para değil.

e.mustu
28-03-2020, 16:49
Hiçbir sorun sıkıntı yaşamazsın sadece cihazı alırken dikkat et global model olsun çin veya india ürün olmasın şebeke problemi yaşarsın onlarda global aldıktan sonra bir problem olmaz cihazı alıp mi hesabı kurup 7 gün kullanacaksın kayıt işlem için istanbulda isen yardımcı olurum ben sana