PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Astra 1.4 T Otomatik hakkında

MOVISTAR
31-03-2020, 21:46
Herkese merhaba , 115 bin lira bandında araba bakıyorum. Astra 1.4 T Otomatik Sport paket bakıyorum. LPG’li olanlar ve hiç LPG takılmamış olanlar var ilanlar arasında. Genel olarak araç ile ilgili bilgi sahibi olanlar yardımcı olabilirse sevinirim. Dsg gibi problemleri var mı ? Az km yapacağım için yakıtı dert etmiyorum ama yakıtı nasıldır ? İlk arabam olacak ve ne alacağıma karar veremiyorum. Aklımda leon 1.2 tsi style manuel de var Dsg ye cesaret edemiyorum. Polo 1.2 tsi Dsg lounge düşünüyordum dsg den korktuğun için vazgeçtim. Genel olarak otomatik vites düşünüyorum.

Oznsrl
31-03-2020, 22:10
yakıtı ocağa indir ağacı diye biliyorum amcamda var 10 11 yakıyor diyor rizede. dsg gibi olamaz farklı 2 şanzıman türü opelin tam otomatikler şanzımanları sağlam oluyor bence sorun çıkcağını sanmam öncesinde canı çıkarılmamışsa

TarikS
31-03-2020, 22:16
115 liraya alacağın Polo 1.2 TSi DSG modelli olacak zaten garantili olur, yetkilide bakılmış olur. En az başını ağrıtacak seçenek odur.

Astranın şanzımanında kronik bir sorun duymadım ama çok ilgi alanım değil.

115 liralık Leon 2012-2013 falan oluyor heralde? DSG'de ne çıkarsa bahtına olacak, risk.

alpeRS
01-04-2020, 01:37
Türkiyede ailem'de 2013 model manuel vites 1.4t sport var geçen yaz ege turu yaptım yakıt olarak ciddi anlamda beni memnun etti,Kumluca da fulledim fethiye,marmaris,bodrum,didim,kuşadası ve izmir'e gittim,sonra bursa da tekrar fulledim,1 depo ile tam hatırlamamakla beraber 900 kusur km gitmişti,çoğu yerde klima açık ve sürerken çok dikkat etmemiştim,ortalama 5 kusur gösteriyordu,otomatik vitesini bilmem ama düz vitesi oldukça yakıtta memnun eder.

i-vtec07
01-04-2020, 06:29
Otomatiği biraz yakıyo malesef. Ama polo almaktansa astra sport daha mantıkli yada makyajlı kasa 1.6 dizel trend x paket focus bakabilirsin biraz donanımsız ama çok az yakıyo ve yol tutuşu güzel.

tr_select
01-04-2020, 07:36
Herkes sallayıp durmuş :D
İşe gidiyorum, ofise geçeyim yazacağım.

tr_select
01-04-2020, 08:18
Sorunsuz şanzıman...
Nispeten ağırlık dez avantaj ama yağmur birikintilerinde avantaja dönüşüp hayat kurtardığı da oluyor.
Şehir içi nazik kullanımda 7.5 min yakar. Çok sıkıştırırasan ortalama 10.
Kaliteli kit ve adam akıllı afr ayarıyla 26lt-350 km uzun yol lpg menzili sunar. Tabi 100-110kmh gibi.
Bilinen kroniği var diyemem fakat 100.000km gibi ağır bakım saymalısın.
Contaları çok adi veya benim gtc'de bi ipnelik var.
Külbüratör contası
Yağ soğutucu contası
Karter contası 90 gibi terlemeye başladı.

Ben de Allah ne verdiyse komple her yerini elden geçirdim.
Bir de gördüğüm kadarıyla ön fren hortumları sürtünüp aşınıyor zamanla. Buna dikkat edilmesi gerekli....

Motor anlamında 50.000km canı alınmış 1.4t hala tıkır tıkır gidiyor arkadaşımda.
İyi hoş araba da biraz ağır işte...
Bir tık da fazla yakıt olayı...

Bu arada iç tirim sesi olayı yok. Gelsede tek noktadan gelir. Sessiz bir araç v

MOVISTAR
01-04-2020, 11:18
115 liraya alacağın Polo 1.2 TSi DSG modelli olacak zaten garantili olur, yetkilide bakılmış olur. En az başını ağrıtacak seçenek odur.

Astranın şanzımanında kronik bir sorun duymadım ama çok ilgi alanım değil.

115 liralık Leon 2012-2013 falan oluyor heralde? DSG'de ne çıkarsa bahtına olacak, risk.

İlan no :806582261

Bu ilandaki gibi araçlar bulunabiliyor. Birkaç bin lira üzerine çıkmam gerekecek tabi bütçenin

MOVISTAR
01-04-2020, 11:28
Sorunsuz şanzıman...
Nispeten ağırlık dez avantaj ama yağmur birikintilerinde avantaja dönüşüp hayat kurtardığı da oluyor.
Şehir içi nazik kullanımda 7.5 min yakar. Çok sıkıştırırasan ortalama 10.
Kaliteli kit ve adam akıllı afr ayarıyla 26lt-350 km uzun yol lpg menzili sunar. Tabi 100-110kmh gibi.
Bilinen kroniği var diyemem fakat 100.000km gibi ağır bakım saymalısın.
Contaları çok adi veya benim gtc'de bi ipnelik var.
Külbüratör contası
Yağ soğutucu contası
Karter contası 90 gibi terlemeye başladı.

Ben de Allah ne verdiyse komple her yerini elden geçirdim.
Bir de gördüğüm kadarıyla ön fren hortumları sürtünüp aşınıyor zamanla. Buna dikkat edilmesi gerekli....

Motor anlamında 50.000km canı alınmış 1.4t hala tıkır tıkır gidiyor arkadaşımda.
İyi hoş araba da biraz ağır işte...
Bir tık da fazla yakıt olayı...

Bu arada iç tirim sesi olayı yok. Gelsede tek noktadan gelir. Sessiz bir araç v

Çok teşekkür ederim bilgiler için. Bu fiyat bandında en mantıklı araç Astra Sport duruyor öyleyse. Hafta içi işe servisle gidip geliyorum sadece hafta sonları ve arada bir hafta içi kullanacağım için yakıtı çok dert etmiyorum işin açıkçası ama 10 litre yakan araca hiç binmedim korkmuyor da değilim. Babamın aracı 5.5 litre yakıyor beni psikolojik anlamda etkileyeceği kesin :D Performans anlamında iyi olduğunu okudum yaktığı kadar gidiyorsa sorun etmem sanırım.

İlan no: 806818029

Bu araç hoşuma gitti genel olarak aradığım bütün kriterlere uyuyor. Korona mevzusundan korktuğum için( ekonomik anlamda ) şu anda almayacağım.Biter bitmez almak istiyorum. Fiyatlar ne olacak kimse kestiremiyor ne zaman bitecek fiyatlar düşer mi yükselir mi şansıma kalmış artık.

kasırqa
01-04-2020, 12:26
yakıt konusunu çok fazla dert etmeyin bence, aynı aracın manueli var bende Candan da LPG taktırdım evde 1.6 dizel courier var ondan az yakıyor. iki aracı da 40 bin km kullandım Astra yakıt olarak benzindeyken de hiç zorlamadı. Otomatiği tabi ki manuelden fazla yakacaktır fakat LPG ile bu sorunu çözebilirsiniz.

MOVISTAR
01-04-2020, 17:33
yakıt konusunu çok fazla dert etmeyin bence, aynı aracın manueli var bende Candan da LPG taktırdım evde 1.6 dizel courier var ondan az yakıyor. iki aracı da 40 bin km kullandım Astra yakıt olarak benzindeyken de hiç zorlamadı. Otomatiği tabi ki manuelden fazla yakacaktır fakat LPG ile bu sorunu çözebilirsiniz.

Teşekkür ederim cevap için. Ben de en kötü ilerde LPG ile bu sorunu çözerim diye düşünüyorum. Kafam tam anlamıyla yattı 1.4 t astraya.

E21hamza
02-04-2020, 18:38
Astra J hiç kullanmadım ama şuan 1.4T Astra K sahibiyim benim aracım manuel vites normal kullanımda şehir içi 7 litre yakıt tüketimi var, az yakayım derseniz 5.5 seviyesine kadar iniyor. Arkadaşımda otomatik var otomatik ile manuel arasında 1.5 litre fark ediyor. İlandaki araç biraz pahalı geldi ya da fiyatlar yine artmış :)

MOVISTAR
02-04-2020, 19:12
Astra J hiç kullanmadım ama şuan 1.4T Astra K sahibiyim benim aracım manuel vites normal kullanımda şehir içi 7 litre yakıt tüketimi var, az yakayım derseniz 5.5 seviyesine kadar iniyor. Arkadaşımda otomatik var otomatik ile manuel arasında 1.5 litre fark ediyor. İlandaki araç biraz pahalı geldi ya da fiyatlar yine artmış :)

Cevap için teşekkür ederim. Fiyatlar maalesef çok artmış durumda. Her araç neredeyse 30 bin lira üzerine koymuş durumda sanırım :/

Berkan
02-04-2020, 21:42
Grimlord koş senin konun :D

Grimlord
02-04-2020, 22:21
Grimlord koş senin konun :D

Düşman dötüne, bir daha asla Opel almam :D

MOVISTAR
03-04-2020, 11:47
Düşman dötüne, bir daha asla Opel almam :D

Haydaaaaa :D sebebi nedir :D

Grimlord
03-04-2020, 11:54
Haydaaaaa :D sebebi nedir :D

1800 kmde iken Astra K aldım, 6 bin kmde sattım (1.4t , 150 hp dynamic paket)
Yaklaşık 3 kere el freni arızası ( birinde arabayı bırakmadı, çekici çağırdım. Çekici geldi, fren düzeldi. Söve söve geri döndü adamcağız. )
Bitmeyen elektriksel sıkıntılar ( radyoda sürekli parazit sesi, sinyal verince çıkan sesin bir tiz bir basslı hale gelmesi, teypte sürekli ekranın gidip gelmesi)
Doğru düzgün çalışmayan şerit takip, yaklaşık 5 sn lag ile çalışan otomatik farlar
En son yaklaşık 130-140 km hızla giderken elektrik komple gitti geldi, direksiyon taş gibi oldu, az kalsın kaza yapıyordum. Allahtan önümde yada arkamda araba yoktu.
Benimkiler biraz şans işi belki ama bence Opel pişmanlıktır. Aşırı ruhsuz bir araba. Kağıt üstünde 150 hp, gidiş olarak max 120 hp.
Bir tek koltuk ısıtması süperdi :D
Ha bir de " elektronik arızası çok, garantili araba, bakımı serviste yaptırayım " dedim , hafif bir silkeleme vardı (3500-5000 devir arası)
Onu da söyledim, bakmak için test sürüşüne çıkmışlar, muhtemelen kaldırım yada yüksek bir yerden inip marşpiyeli ezdiler. Sonrada bize geldiğinde böyleydi dediler, suçu bana yıktılar. Kavga dövüş düzeltilip boyandı.

MOVISTAR
03-04-2020, 13:37
Yaklaşık 3 kere el freni arızası ( birinde arabayı bırakmadı, çekici çağırdım. Çekici geldi, fren düzeldi. Söve söve geri döndü adamcağız. )
Bitmeyen elektriksel sıkıntılar ( radyoda sürekli parazit sesi, sinyal verince çıkan sesin bir tiz bir basslı hale gelmesi, teypte sürekli ekranın gidip gelmesi)
Doğru düzgün çalışmayan şerit takip, yaklaşık 5 sn lag ile çalışan otomatik farlar
En son yaklaşık 130-140 km hızla giderken elektrik komple gitti geldi, direksiyon taş gibi oldu, az kalsın kaza yapıyordum. Allahtan önümde yada arkamda araba yoktu.
Benimkiler biraz şans işi belki ama bence Opel pişmanlıktır. Aşırı ruhsuz bir araba. Kağıt üstünde 150 hp, gidiş olarak max 120 hp.
Ha bir de " elektronik arızası çok, garantili araba, bakımı serviste yaptırayım " dedim , hafif bir silkeleme vardı (3500-5000 devir arası)
Onu da söyledim, bakmak için test sürüşüne çıkmışlar, muhtemelen kaldırım yada yüksek bir yerden inip marşpiyeli ezdiler. Sonrada bize geldiğinde böyleydi dediler, suçu bana yıktılar. Kavga dövüş düzeltilip boyandı.

Her arabada şanssızlık olabiliyor size denk gelmiş olsa gerek. Bu kadarının bir arada olması da nasıl bir şanssa artık :D

E21hamza
04-04-2020, 23:37

Sizin şansınızdan bu kadar sorun başınıza gelmiş bence. Ben de Astra K 1.4T modelini 30 bin kilometredir kullanıyorum söylediğiniz arızalar da dahil hiçbir arıza çıkartmadı. Gidişinin çok kötü olduğunu söylemişssiniz epey komik geldi. Sınıfındaki en performanslı araç bence. Leon FR, Golf 1.4 TSI ile çok deneme şansım oldu hiçbiri geçemedi beni.

MOVISTAR
05-04-2020, 00:44
WORLD CARS'TAN 2014 MODEL OTOMATİK BOYASIZ TRAMERSİZ KAÇMAZ..! İlan No: 791384918 https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-world-cars-tan-2014-model-otomatik-boyasiz-tramersiz-kacmaz-791384918/detay

K.MARAŞ FORD BAYİİ KEMAK A.Ş'den - FORD FİESTA TİTANİUM İlan No: 785547183 https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-k.maras-ford-bayii-kemak-a.s-den-ford-fiesta-titanium-785547183/detay

Memurdan Temiz Golf7 İlan No: 803145233 https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-memurdan-temiz-golf7-803145233/detay

Bu ilanlara yorumunuz nedir sayın techturkey ahalisi :D

Grimlord
05-04-2020, 10:47
Sizin şansınızdan bu kadar sorun başınıza gelmiş bence. Ben de Astra K 1.4T modelini 30 bin kilometredir kullanıyorum söylediğiniz arızalar da dahil hiçbir arıza çıkartmadı. Gidişinin çok kötü olduğunu söylemişssiniz epey komik geldi. Sınıfındaki en performanslı araç bence. Leon FR, Golf 1.4 TSI ile çok deneme şansım oldu hiçbiri geçemedi beni.

Benim araç ilk çıkan seriydi, hatta sonradan servis bile kullanılan yağı güncelledi çünkü silkeleme problemi vardi.Komik olan nedir onu anlamadım dostum, başıma gelenleri objektif biçimde yazmam mi? Benim aracım yürümüyordu işte, uçuyor kaçıyor mu diyeyim?

kasırqa
05-04-2020, 11:48
Yağın değişmesinin aracın silkelemesiyle alakası yoktu hocam. Dexos 2 kullanılıyordu Dexos1 Gen 2 ye geçildi bütün 1.4 turbolarda Astra j ler dahil.

Grimlord
05-04-2020, 12:18
Yağın değişmesinin aracın silkelemesiyle alakası yoktu hocam. Dexos 2 kullanılıyordu Dexos1 Gen 2 ye geçildi bütün 1.4 turbolarda Astra j ler dahil.

Alakası olduğunu düşünüyorum çünkü ilk bakımda dexos 1 konulmuş, sonradan 2ye geçildiğini söylediler serviste. Aracın çalışması daha stabil hale gelmişti ve silkelemesi azalmıştı.

kasırqa
05-04-2020, 12:34
En son servis yayınında Dexos 1 Gen 2 kullanılması yazıyor. Şuan Türkiyedeki bütün servisler bu şekilde kullanıyor diye biliyorum. Sizde tam tersi olmuş. Yağın değişmesinin sebebi de Astra k larda direkt enjeksiyona geçildiğinden özellikle düşük devir kullanılan araçlarda piston kırma sıkıntısı oldu. Servis bunun önüne geçmek için yağı değiştirdi. Sizin araçta belki onunla alakalı bir sıkıntı olduğundan gitmeme problemi oluşmuştur. Çünkü servisiniz yap konusunda tam tersini yapmış gibi görünüyor. 2014 ve 2018 kullanıcı kitapçıklarını incelerseniz güncellenen kitapçıkta Dexos1 Gen 2 kullanılması gerektiğini görürsünüz hocam.

Grimlord
05-04-2020, 13:39
En son servis yayınında Dexos 1 Gen 2 kullanılması yazıyor. Şuan Türkiyedeki bütün servisler bu şekilde kullanıyor diye biliyorum. Sizde tam tersi olmuş. Yağın değişmesinin sebebi de Astra k larda direkt enjeksiyona geçildiğinden özellikle düşük devir kullanılan araçlarda piston kırma sıkıntısı oldu. Servis bunun önüne geçmek için yağı değiştirdi. Sizin araçta belki onunla alakalı bir sıkıntı olduğundan gitmeme problemi oluşmuştur. Çünkü servisiniz yap konusunda tam tersini yapmış gibi görünüyor. 2014 ve 2018 kullanıcı kitapçıklarını incelerseniz güncellenen kitapçıkta Dexos1 Gen 2 kullanılması gerektiğini görürsünüz hocam.

Haklısın, piston kırma sıkıntısını duymuştum.

MOVISTAR
05-04-2020, 14:17
Haklısın, piston kırma sıkıntısını duymuştum.

Tam kesin astra alacağım derken yapmayın hocam yeterince korktum :D

Grimlord
05-04-2020, 14:34
Tam kesin astra alacağım derken yapmayın hocam yeterince korktum :D

Şans işi dostum alıp yıllarca sorunsuz binen de var. Kronik bir sıkıntısı yok aslında, tamamen kısmet.hepsi bana denk geldi :D

MOVISTAR
05-04-2020, 14:54
Şans işi dostum alıp yıllarca sorunsuz binen de var. Kronik bir sıkıntısı yok aslında, tamamen kısmet.hepsi bana denk geldi :D

Denk gelen arabaya denk gelsin canı sıkmaya değmez yapacak birşey yok :D

E21hamza
05-04-2020, 17:11
Benim araç ilk çıkan seriydi, hatta sonradan servis bile kullanılan yağı güncelledi çünkü silkeleme problemi vardi.Komik olan nedir onu anlamadım dostum, başıma gelenleri objektif biçimde yazmam mi? Benim aracım yürümüyordu işte, uçuyor kaçıyor mu diyeyim?

Komik olan şu sınıfında en iyi performans veren araca ruhsuz bir araç 120 hp gibi demişsiniz bu garibime gitti, aracınızda sorun varsa bunu tüm Astralara yıkmak ne kadar doğru. Başına gelenleri yazmanız gayet normal, yaşadığınız sorunların gerçek olmadığını belirtmedim zaten olmuş olabilir. Marka fanatikliği yapacak değilim sadece aynı segmentte diğer markaları da kullanmış biri olarak Opel Astra'nın performans ve kalite konusunda o kadar kötü bir araç olmadığını anlatmaya çalıştım.

levent_s
05-04-2020, 21:05
Yaklaşık 5 yıldır 2013 Astra j 1.4 T kullanıyorum. 27Binde aldım şuan 103bin km de. Benimki manuel ama otomatiklerinin sorunsuz olduğunu biliyorum. Genel anlamda bahsetmek gerekirse kesinlikle parasının hakkını veren bir araç. Polo'dan inip astra'ya binince aradaki farkı daha iyi anlıyor insan segment farkı çok bariz o yüzden kesinlikle polo falan düşünme bence. 1.4 T kullanımı oldukça keyifli gazlarsan gider üzmez sakin kullanırsan yakıtı iyi şehiriçi 9 litre civarında yakıyor benimki ama çok yoğun trafiği bilemem. Yol tutuşu ve güvenlik anlamında oldukça memnunum paket olarak en kötü sport tercih et ayrıca stil paket olursa tadından yenmez. Periyodik bakımları dışında sadece plastik radyatör su deposu çatladı birde termostat arızası oldu haricinde tık demedi. Bir kerede ben keyfi olarak boğaz kelebeğini temizledim o kadar. Özetle o fiyatlarda alınacak en mantıklı araç olduğunu düşünüyorum astranın.

MOVISTAR
05-04-2020, 21:43
Yaklaşık 5 yıldır 2013 Astra j 1.4 T kullanıyorum. 27Binde aldım şuan 103bin km de. Benimki manuel ama otomatiklerinin sorunsuz olduğunu biliyorum. Genel anlamda bahsetmek gerekirse kesinlikle parasının hakkını veren bir araç. Polo'dan inip astra'ya binince aradaki farkı daha iyi anlıyor insan segment farkı çok bariz o yüzden kesinlikle polo falan düşünme bence. 1.4 T kullanımı oldukça keyifli gazlarsan gider üzmez sakin kullanırsan yakıtı iyi şehiriçi 9 litre civarında yakıyor benimki ama çok yoğun trafiği bilemem. Yol tutuşu ve güvenlik anlamında oldukça memnunum paket olarak en kötü sport tercih et ayrıca stil paket olursa tadından yenmez. Periyodik bakımları dışında sadece plastik radyatör su deposu çatladı birde termostat arızası oldu haricinde tık demedi. Bir kerede ben keyfi olarak boğaz kelebeğini temizledim o kadar. Özetle o fiyatlarda alınacak en mantıklı araç olduğunu düşünüyorum astranın.

Teşekkür ederim cevabınız için :)

Tarzanjumbo
13-04-2020, 20:08
Astra iyidir watts bağlantılı olanlarına bakın

MOVISTAR
14-06-2020, 17:16
Bütün aklımdaki araçların dışında bir model olan 1.6 e-hdi Peugeot 308 Classic edition plus alındı.

Schumi
14-06-2020, 17:55
Bütün aklımdaki araçların dışında bir model olan 1.6 e-hdi Peugeot 308 Classic edition plus alındı.

Doğru seçim olmuş. :D

MOVISTAR
14-06-2020, 18:33
Doğru seçim olmuş. :D

Teşekkür ederim araç benim de çok hoşuma gitti donanımı gerçekten bu fiyat bandı için çok iyi.

Oznsrl
15-06-2020, 01:07
Hayırlı olsun bence de daha iyi seçim olmuş astranın yüzü çok eskidi 308 çok daha karizmatik duruyor :)

MOVISTAR
15-06-2020, 12:37
Hayırlı olsun bence de daha iyi seçim olmuş astranın yüzü çok eskidi 308 çok daha karizmatik duruyor :)

Teşekkür ederim benim de baya içime sindi açıkçası. Yaklaşık 3 ay önce kuzenime almıştık astra 2014 model benim arabanın yanında çok daha eski bir modelmiş gibi duruyor haklısınız. Biz de aynı şeyi konuşmuştuk kuzenimle :D