PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ses sistemi montaj yeri tavsiyesi

Alpii
03-05-2020, 19:44
Merhabalar herkese.

Honda Civic FD6 aracım var. "2 takım component, 1 amfi ve subwoofer" olmak üzere bir sistem topladık. Bunları İstanbul içinde montajını yaptırabileceğimiz işçiliği güzel ve uygun fiyatlı :o bir yer arıyorum. Yönlendirmelerinize açığız.

Herkese teşekkürler.

PiscocuK
03-05-2020, 22:09
Asya hifi yi oneririm. Ali abi yillardir bu isin icindedir. İsciligi cok cok guzel fiyat konusundada elinden gelecegine eminim

+90 532 666 19 21
Numarayi benden aldigini soyleyebilirsn

Alpii
03-05-2020, 23:01
Asya hifi yi oneririm. Ali abi yillardir bu isin icindedir. İsciligi cok cok guzel fiyat konusundada elinden gelecegine eminim

+90 532 666 19 21
Numarayi benden aldigini soyleyebilirsn

Tamamdır abi sağolasın. Yarın bakacağım

fthdrn
03-05-2020, 23:18
700-800 lira arasinda fiyat biçerler.

TarikS
04-05-2020, 01:07

o kadar oldu mu yav

2 hertz component (k130 veya 165'ti galiba), hertz 20cm falan bi bass hertz anfi montajına yarım kapı izolasyonuyla her şey dahil 3000 istemişti BOR elektronik, iyiymiş o zaman :D ben en son bir şey bağlatalı 7-8 sene oldu heralde o yüzden parçaları ayrı alıp montaja mı gelsem diyordum değmezmiş o halde
Alpii

Burayı tavsiye edebilirim ben 2008-2013 arası bass + anfi şeklinde birkaç arabaya montaj ve demontajım olmuştu burada, hiç sorun yaşamadım

Google Haritalar (https://goo.gl/maps/hVTBd6rQ1uHCa225A)

phantom
04-05-2020, 01:59
700-800tl=$100

Alpii
04-05-2020, 13:47

Aynen dediğiniz gibi fiyat çekti. Bakalım araştırmaya devam ediyim aklımda burası. Instagram'ına baktım işçilikleri güzele benziyor. Sağolun

o kadar oldu mu yav

2 hertz component (k130 veya 165'ti galiba), hertz 20cm falan bi bass hertz anfi montajına yarım kapı izolasyonuyla her şey dahil 3000 istemişti BOR elektronik, iyiymiş o zaman :D ben en son bir şey bağlatalı 7-8 sene oldu heralde o yüzden parçaları ayrı alıp montaja mı gelsem diyordum değmezmiş o halde
Alpii

Burayı tavsiye edebilirim ben 2008-2013 arası bass + anfi şeklinde birkaç arabaya montaj ve demontajım olmuştu burada, hiç sorun yaşamadım

Google Haritalar (https://goo.gl/maps/hVTBd6rQ1uHCa225A)

Tamamdır, onlarla da iletişime geçip bi inceleyeyim. Sağolun

sword
04-05-2020, 13:59
off rakamlara bak.. neyseki kendım montaj yapabiliyorum amatör olarak..

keşke gelirlerde bu şekil artsa ülkede :)

Google Haritalar (https://goo.gl/maps/UZepwt86tWzek4C47) burada fena değildi rakamları sormak lazım güncel

fthdrn
04-05-2020, 16:50
Aynen dediğiniz gibi fiyat çekti. Bakalım araştırmaya devam ediyim aklımda burası. Instagram'ına baktım işçilikleri güzele benziyor. Sağolun

Tamamdır, onlarla da iletişime geçip bi inceleyeyim. Sağolun
Bor bizim muhitte nispeten daha uyguna yapacaktır. Genelde işlem yapılan araçlara bakıyorum kalite arabalar geliyor.
Murat abi 100$ demiş de keşke dolarla kazansak :D

skunkII
04-05-2020, 17:04
Ss Sound

ss sound bayrampaşa - Google'da Ara (https://www.google.com/search?sxsrf=ALeKk01gEnl7XMcthwPdCmc9ww8sHpwKMQ%3A 1588604457483&ei=KS6wXpj0HKWdlwSB86HwDA&q=ss+sound+bayrampa%C5%9Fa&oq=ss+sound+bay&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQAxgAMgIIADoECAAQRzoGCAAQFhAeOgg IABAWEAoQHlC8D1inEmDFGWgAcAF4AIABigGIAZEDkgEDMC4zm AEAoAEBqgEHZ3dzLXdpeg&sclient=psy-ab)

Alpii
28-05-2020, 11:55
SS sound ile anlaştık, haftaya nasipse taktırıcağım. Yorumlarınız için çok sağolun.

Takıcağımız parçalar: https://i.hizliresim.com/2ixod6.jpg

Ome_RS
28-05-2020, 12:19
Yuhh fiyatlara bak :eek:

Ben de 2din multimedya için iscilik duzgun diye Carvocal ve Subigarage sordum. İkisi de satmadığımız ürüne servis hizmeti vermiyoruz diyerek montajı reddetti.
Ben multimedya gelene kadar 1-2 youtube videosu daha izleyip arabanın manuelini hatim edeyim. Kendim takarım montaj parasına da 2 tk hoparlor alırım.
En fazla 1 tam gunume maal olur nedir yani hem gögüsten cıtırtılar geliyor yalıtım niyetim vardı hepsini yaparım çıkarım.

Wromm
28-05-2020, 13:24
Yakın zamanda 2 ayrı yerde yaptırdım.

2 takım komponent ve anfi için 250 lira verdim. (Avcılar Relax Sound)

İşçiliğinden memnun kaldım. Arabayı kasap gibi delip biçmeden montaj yaptılar. Fiyat ilk başta yüksek gelse de yukarıda yazılanlara göre makul geldi:)

Wromm
28-05-2020, 13:27
Yuhh fiyatlara bak :eek:

Ben de 2din multimedya için iscilik duzgun diye Carvocal ve Subigarage sordum. İkisi de satmadığımız ürüne servis hizmeti vermiyoruz diyerek montajı reddetti.
Ben multimedya gelene kadar 1-2 youtube videosu daha izleyip arabanın manuelini hatim edeyim. Kendim takarım montaj parasına da 2 tk hoparlor alırım.
En fazla 1 tam gunume maal olur nedir yani hem gögüsten cıtırtılar geliyor yalıtım niyetim vardı hepsini yaparım çıkarım.

Multimedyanın soketleri araca uygunsa sökme takma aparatlarından al rahat halledersin. Ama araca uygun soket ile gelmiyorsa multimedya kablo bağlantılarını bilen birinin yapmasını öneririm.

Ome_RS
28-05-2020, 14:45
Multimedyanın soketleri araca uygunsa sökme takma aparatlarından al rahat halledersin. Ama araca uygun soket ile gelmiyorsa multimedya kablo bağlantılarını bilen birinin yapmasını öneririm.

Sipariş edeceğim ürün arabaya birebir uyumlu model. Soket kes biç yok. Sadece arka kamera bağlantısı (wireless alıyorum) ve ön DVR yol kamerası bağlantısı yapılacak. Onlar da aynı markanın ürünleri olduğu için direk al tak şekilde. Antenleri de A sutunu direği içerisinden geçirir ön camın ucuna dikiz aynası arkasına sabitlerim.

KÖROĞLU
28-05-2020, 15:38
Rakamlar uçukmuş gerçekten, hem keyif alıp hem parayı cepte bırakacak şekilde öğrenmek / kendin yapmak sanırım en temizi.

İşin ustalığına saygı duymakla beraber 1 tam iş gününde bitebileceğini düşününce 700-800 bana biraz fazla geldi.

Ome_RS
28-05-2020, 16:44
Rakamlar uçukmuş gerçekten, hem keyif alıp hem parayı cepte bırakacak şekilde öğrenmek / kendin yapmak sanırım en temizi.

İşin ustalığına saygı duymakla beraber 1 tam iş gününde bitebileceğini düşününce 700-800 bana biraz fazla geldi.

https://ae01.alicdn.com/kf/H99f64853b66a4992abcd2271e769f246J/Junsun-V1-2G-32G-Android-9-0-For-Peugeot-3008-2013-2015-Car-Radio-Multimedia-Video.jpg

Abi sunu sokup takmak ne kadar zor olabilir ki?
Zaten 2 tane U tel sallayınca teyp direk cıkıyor. Gerisi de o plastik tirimleri sokmek. Sokerken kırılsa dahi dert değil yeni unite ile cerceve de geliyor.
Hoparlörler zaten en basiti. Hafta sonu yalıtım için 4 kapıyı da soktum hoparlörleri çıkarttım. Soketi kes papuç lehimle hoparlör terminaline gir. Mıknatıs buyuk gelir de yuvaya sıgmazsa bir de kasnak tak. Zırıltı olmasın diye akustik sünger de contaladın mı bitti gitti.
İlk kez yapacam diye video izle manuele bak vs 1 tam gün dedim. yoksa 2. ye yapsan 2-3 saatlik iş.

Oznsrl
28-05-2020, 19:13
tam anlamadım 700 800 sadece içşilik fiyatımı istediler :confused:

fthdrn
28-05-2020, 20:21
tam anlamadım 700 800 sadece içşilik fiyatımı istediler :confused:

Kanka kapı pandizotu sökmeye 150 lira yazıyorlar :D

Oznsrl
28-05-2020, 21:34

vay anasını ben söker giderim o zaman birdaha ses sistemi yaptırırsam :D renoda çok kolay kanka zaten 3-4 vida 5-6 klips çek gelsin miss :D

KÖROĞLU
28-05-2020, 21:56
Ben de diyorum instagram da takip ettiğim bir sayfa var isim vermeyeyim. Azıcık ünlü sanırım. Hem yalıtım yapıyor hem ses tesisatı. 10K lık amfi takıp arabaların orj tesisatları falan beğenmiyor. Makaron ve kablo pabucunu kullanarak tarihi değiştirdiğini sanan bir arkadaş. Yaptığı işleri paylaşmadan önce aracı sökerken diğer iş yapanları bir gömme bir hakir görme işini çok yapıyor hoş değil böyle şeyler Bu kibri nereden geliyor diyordum meğer adam(lar) I ağaymış kızdım kendime haksız eleştirdiğim için.
4 kapı pandizotu sök 600 TL. Oo güzelmiş.

DIY çileri besliyor bunlar ne güzel. İnsanlar kendi işlerini kendileri görmeye başlıyorlar sayelerinde.

BARR
29-05-2020, 09:26

ooo ben arabanın içini komple söktüm demek ki 5 lira işçilik yazacaklardı :D

immortalboss
29-05-2020, 10:19
Serviste geçen sene 75 lira sökme takma + işçilik yazdılar. Kırılan klipsler için ise ücretsiz değişim. Gerçekten piyasa çok garip. Eskiden servisler pahacıydı. Şimdi piyasa pahalı gibi geliyor. Debriyaj balatasını 600 liraya değiştirdim Doblo 1.3 multijet.(İşçilik dahil. Yetkili servis.)

Ome_RS
29-05-2020, 10:33
Ben de diyorum instagram da takip ettiğim bir sayfa var isim vermeyeyim. Azıcık ünlü sanırım. Hem yalıtım yapıyor hem ses tesisatı. 10K lık amfi takıp arabaların orj tesisatları falan beğenmiyor. Makaron ve kablo pabucunu kullanarak tarihi değiştirdiğini sanan bir arkadaş. Yaptığı işleri paylaşmadan önce aracı sökerken diğer iş yapanları bir gömme bir hakir görme işini çok yapıyor hoş değil böyle şeyler Bu kibri nereden geliyor diyordum meğer adam(lar) I ağaymış kızdım kendime haksız eleştirdiğim için.
4 kapı pandizotu sök 600 TL. Oo güzelmiş.

DIY çileri besliyor bunlar ne güzel. İnsanlar kendi işlerini kendileri görmeye başlıyorlar sayelerinde.

İkinize bir cevap vereyim. O m alum arkadas 2din multimedya takmaya fiyat bile vermedi takmam satmadığım malı dedi. DSP li ürün olduğu için yeni aldığı oyuncakları ile ayar yaptırırım diye düşünerek fiyat istmiştim.
Sadece yalıtım için ise 6k fiyat verdi. Ben malzemeleri alarak (1000Tl civarı tuttu) kendim yaptım.

Kapı pandizou açmaya 150tl iyi para. klips sıfır tanesi 1tl. hepsini değişsen maliyeti 10 tl. 3-4 tane tors ve klips tutuyor zaten. Yazık günah.

KÖROĞLU
29-05-2020, 11:14
İkinize bir cevap vereyim. O m alum arkadas 2din multimedya takmaya fiyat bile vermedi takmam satmadığım malı dedi. DSP li ürün olduğu için yeni aldığı oyuncakları ile ayar yaptırırım diye düşünerek fiyat istmiştim.
Sadece yalıtım için ise 6k fiyat verdi. Ben malzemeleri alarak (1000Tl civarı tuttu) kendim yaptım.

Kapı pandizou açmaya 150tl iyi para. klips sıfır tanesi 1tl. hepsini değişsen maliyeti 10 tl. 3-4 tane tors ve klips tutuyor zaten. Yazık günah.

Şimdi kullanacağı malzeme ile senin kullandığın muhtemelen aynı kalitede değildir, ben yaptığı işi eleştirecek yeterlilikte değilim ama esnaf adamın üslubu daha yumuşak olmalı bence.

BARR
29-05-2020, 12:32

Yanlız şöle sizin kullandığınız malzemeler ile otomobil için üretilmiş malzemelerin fiyatları oldukça pahalı. Yani şöle söleyim 1000tl civarı CTK STP Focal vs gibi 4 kapı çıkamazsınız vibrodamping + ses izolasyonu. İşçilik içinde ticari giderler, uygulama zorlukları, riskler, uygulama süresi derken aslında ucuza çıkmasını beklememek lazım.

fthdrn
29-05-2020, 12:45
vay anasını ben söker giderim o zaman birdaha ses sistemi yaptırırsam :D renoda çok kolay kanka zaten 3-4 vida 5-6 klips çek gelsin miss :D
Kanka ben geçen karantinada arabayı öyle üstün körü bi temizleyeyim derken şunu da sökelim bunu da sökelim diyerek sonuç;
https://i.hizliresim.com/LJNeOs.jpg

Yani eli anahtar tutmayı bilen herkes çok rahatlıkla arabanın içini söker takar. Zaten youtube da nasıl yapılır videoları kaynıyor.

Millet şaşırmış kesinlikle :D

Ome_RS
29-05-2020, 13:37
Yanlız şöle sizin kullandığınız malzemeler ile otomobil için üretilmiş malzemelerin fiyatları oldukça pahalı. Yani şöle söleyim 1000tl civarı CTK STP Focal vs gibi 4 kapı çıkamazsınız vibrodamping + ses izolasyonu. İşçilik içinde ticari giderler, uygulama zorlukları, riskler, uygulama süresi derken aslında ucuza çıkmasını beklememek lazım.

Benim kullandığım malzemeler de otomotiv sanayisi için üretilmiş yalıtım malzemeleri. Aldığım firma yurtdışı bir çok firmaya otomotiv yalıtımı için malzeme gönderiyor. Hatta ürünlerin bir kısmını o m alum firmaya da satıyorlar. Tabi ki kalitesi ctk stp kadar iyi değildir.
Fiyat olarak ben de ugrastıktan sonra anladım ki istenen rakamlar hakkıdır. Komple araba yaklaşık 4-5 gün sürüyor.

Alpii
29-05-2020, 14:42
Konu nerelere gelmiş :) Öneriler için sağolun bu arada. İlk aracımız olduğu için pek bir tecrübemiz yok. Zaten eski araç her yeri çıtırdıyor, girişip daha da kötü hale getirmek istemedik. Zaten abimde bende calısıyorum zamanda olmadıgı için seve seve bırakıcağız :)

E46
03-06-2020, 23:47
700-800tl=$100

Phantom gereken aciklamayi yapmis . Dolar 3 lira iken 600 liraya montaj yaptirdim . İzmirde mono imparatoru lakapli mspec memete :)

E46
03-06-2020, 23:52
Vaktiniz ve yeriniz varsa yalitimi kendiniz yapabilirsiniz ama sunu net soyleyim komple yalitim isciligi hic kolay bi is degil. Gunlerce ugrasmaniz gerekir beliniz eliniz pert olur. Ama bitincede gercekten bambaska oluyor.

Alpii
10-06-2020, 17:01
Vaktiniz ve yeriniz varsa yalitimi kendiniz yapabilirsiniz ama sunu net soyleyim komple yalitim isciligi hic kolay bi is degil. Gunlerce ugrasmaniz gerekir beliniz eliniz pert olur. Ama bitincede gercekten bambaska oluyor.

Tesisatın montajını yaptırdık, ön kapılar ile bagaja yalıtım yapıldı orada. Kendimiz uğraşamayacağımız için şimdilik böyle kalıcak. Ama eskisine göre baya farketti :) Sağolun yorum için

E46
16-07-2020, 15:49
Tesisatın montajını yaptırdık, ön kapılar ile bagaja yalıtım yapıldı orada. Kendimiz uğraşamayacağımız için şimdilik böyle kalıcak. Ama eskisine göre baya farketti :) Sağolun yorum için

Hayirli olsun