PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Youtube'nin Piyasaya Etkisi Oluyor Mu ?

ypower
12-05-2020, 21:12
son zamanda yükselen sıfır fiyatlarından dolayı çoğu youtube kanalı 2. el araçlarla içerik üretmeye başladı .iyi hoş da hocam bir arabanın fiyatı videosu var diye neden yükselir? allah rızası için mantıklı bir neden söyleyin de rahata ereyim .dua ediyorum inşallah bugün favorilerimden birinin videosu çekilmemiştir diye. işini iyi yapanları tenzih ediyorum ama saçma sapan, iki kelimeyi bir araya getiremeyen değişik insanların böyle kitlesel etki yaratabilmesi nasıl oluyor ? bilmiyorum ya da ben bu konuda tamamen yanlış düşünüyor. olabilirim .

bilalMW
12-05-2020, 21:34
youtube diyorsun bir kesim onlarla yatıp kalkmakta. bence etkisi oluyor.

2jz
12-05-2020, 21:50
Ürettiğinden fazla tüketen, dışa bağımlı hale getirilmiş bir ülkedesin. Bugün compakt modellerin bile vergisiz ülkeye giriş fiyatları 100 binin üzerinde. Gelişmiş ülkelerde bu paraya opsiyonlu f segmenti alınıyor. Bahane bulmaya gerek yok YouTube dur, gruplardır.

dorukky
12-05-2020, 21:55
Genel piyasaya çok etkisi olmasada geçmişte bilinmeyen kaliteli araçlara etki ettiğini düşünüyorum. Mesela opel omega, t25 toyota avensis...

ypower
12-05-2020, 22:00
Ürettiğinden fazla tüketen, dışa bağımlı hale getirilmiş bir ülkedesin. Bugün compakt modellerin bile vergisiz ülkeye giriş fiyatları 100 binin üzerinde. Gelişmiş ülkelerde bu paraya opsiyonlu f segmenti alınıyor. Bahane bulmaya gerek yok YouTube dur, gruplardır.

sıkıntının ana kaynağına el atamadığımız için çaresizlikten oluyor böyle bahane işleri .haklısın

egemenerenk
12-05-2020, 22:07
Fiyat yükseliyor mudur bilgim yok ama, 1 yıl önce E30 3.16 videosu çekmiştim sadece kısa film bir buçuk dakika uzunluğunda 38 bin izlenmesi var şuan ve o videodan yaklaşık 20 kişi aracın satılık olup olmadığı hakkında mesaj attı, arada hala aynı araçla ilgili mesaj geliyor, şu an nerede nasıl bulabiliriz diye. Böyle bir videodan bu kadar mesaj alıyorsam bilindik kanallarda bunun etkilerini siz düşünün artık

MCN21
12-05-2020, 22:09
Etkiledigine hic suphem yok. Belli basli kanallar otorite kabul ediliyor. Bir arabaya fiyat performans araci dedikleri an bundan haberdar olan 3-5 kisi olsa yeter :) zaten fiyatlar diger ilanlara bakilarak guncelleniyor

220T
12-05-2020, 22:14
Kulaktan dolma "parçası yok vs." gibi içi boş söylemleri bizzat kullanıcısı doğruluyor.E tabii ki bu da araca talebi artıyor.Bu da etiketçilik dışındaki doğal değişime örnek.

Su satıcılarına zimmetlenmiş gibi davranılan Suzuki Carry'i biri alıp mini karavan yapıyor mesela.O güne kadar ki tezler çürüdüğü gibi,karavan hayali olan dar gelirli bir gencin de umutları yeşeriyor.

immortalboss
13-05-2020, 07:41
Babamın hep söylediği bir laf var. ''Beyaz köpeğin pamuk pazarına zararı olur'' diye. O yüzden kesinlikle var. Özellikle güzel hazırlanmış bir araçsa daha da fazla oluyor.

Frid
16-05-2020, 10:55
etkilemeyen sebep kaldı mı piyasayı :)

enes_srb
16-05-2020, 11:03
YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=4sdj8qiuC_k) bu videoyu izliyen adam gidip 2. el araba almaz mı ? . Ötv indirimi konusuna katılıyorum gelmesi çok zor ve her 0 araç alımı cari açık demek . Zam bile gelebilir diye düşünüyorum

Kahn23
16-05-2020, 11:24
Youtube + facebooktaki otomobil sayfaları. Bazıları sırf piyasaya yön vermek için kendi aralarında arabaları "sözde" uçuk fiyatlarla alıp-satıyor.

Kubilay
16-05-2020, 11:48
2 gündür karşıma çıkan 2 video başlığı '90 bin tl'ye e36 sattım', '108 bin tl'ye tofaş sattım' şeklinde. Anormal fiyatları normalleştirdiği ve kitleleri etkilediği kesin.

131mirafiori
16-05-2020, 14:46
2 gündür karşıma çıkan 2 video başlığı '90 bin tl'ye e36 sattım', '108 bin tl'ye tofaş sattım' şeklinde. Anormal fiyatları normalleştirdiği ve kitleleri etkilediği kesin.

Bu karakter yoksunu arkadaşlar 14-18 yaş arası gençlerin kafalarına ilk araç olarak almak istedikleri araçları kazıyorlar. O gençler de bu piyasanın abileri olarak tanıdıkları kurabiyeler yüzünden bir şekilde o araçlardan birine sahip oluyor. İsterse 10 liralık arabaya 40 istesin yine alıyorlar ne yazık ki...