PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : telefon çıkmazı yardım lazım :)

yusufcan_k
09-06-2020, 22:48
arkadaşlar selamlar herkese. 7 yıldır kullandığım iphone 6 (64gb) artık beni yormaya başladı ve 5000 tl gibi bir bütçem oluştu. yeni telefon arayışına girdim normalde kolay karar verebilen birisiyim ama çok kişiyle konuştum ve beynim allak bullak oldu :) bir yardım etmeniz tecrübelerinizi aktarmanız lazım.. ortalama 5000 tl ye kadar sıfır yada 2. el telefon ne önerirsiniz.. genel olarak kullanımım telefonu standart programlar whatsap instagram facebook vs gibi ve instagram sayfamda yaptığım model arabalar için genelde çektiğim fotoğraf videolar oluyor. aşırı bir bellek kullanımım yok 64 gb telefonda hala 28 gb boş alanım mevcut onu belirteyim.. aldığım telefonu ciddi sorunlar çıkarana kadar kullanmaya devam ederim yani öyle sıkıldım yenisini alayım kafasında çok olmadım bugüne kadar :)

aklımdaki cihazlar başta apple grubu olmak üzere

iphone se 2020 (mantıklı geldi ama kasası hoşuma gidemedi çerçeveli ekrandan ötürü)

iphone X ve XR (sahibindende gezindim ama aklıma yatan bir cihaz bulamadım 5500 tl ye kadar arama yaptım)

ve asıl sıkıntılı kısıma gelelim xiaomi - huawei ailesinin güzel rakamlara ciddi özellikli telefonları mevcut..

ne dersiniz ne almalı sıfır iphone a 5000 tl bağlamak mı mantıklı yoksa o rakamlara ille çıkarsam mi9 - minote10 lar falan var mate20 ler p30 lar ben bu işin içinden çıkamadım kısacası bir yardım edin şu kardeşinizi bi yönlendirin :D

2jz
09-06-2020, 22:58
İlk çıktığında aldığım iphone 5'i hala kullanıyorum :D

Artık güncellemeler falan gelmiyor bazı uygulamaları kullanamıyorum. Yoksa gayet memnunum çok hafif ve boyutu bence çok iyi.

Mi 9t bakıyordum. Geçen ay 2300 olan telelefon bu ay 3300 olmuş. 3300 olunca tabi kararsız kaldım biraz daha çıkıp iphone SE2 mi alsam diye düşünüyorum.

yusufcan_k
09-06-2020, 23:10
İlk çıktığında aldığım iphone 5'i hala kullanıyorum :D

Artık güncellemeler falan gelmiyor bazı uygulamaları kullanamıyorum. Yoksa gayet memnunum çok hafif ve boyutu bence çok iyi.

Mi 9t bakıyordum. Geçen ay 2300 olan telelefon bu ay 3300 olmuş. 3300 olunca tabi kararsız kaldım biraz daha çıkıp iphone SE2 mi alsam diye düşünüyorum.

aynı şeyi yaşıyoruz.. benim elimdeki 6 da da sorun yoktu ama kız arkadaşım sayesinde sıvı teması oldu ve cihazda temizlik yapılsada ufak tefek değişiklikler oldu. ahize değişti wifi entegresi değişti falan son zamanlarda bir aksiliktir aldı başını gitti.. SE2020 YE bende çok gaz kesiyorum ama işte çin ağırlıklı cihazlarda dürtüyo

2jz
09-06-2020, 23:16
aynı şeyi yaşıyoruz.. benim elimdeki 6 da da sorun yoktu ama kız arkadaşım sayesinde sıvı teması oldu ve cihazda temizlik yapılsada ufak tefek değişiklikler oldu. ahize değişti wifi entegresi değişti falan son zamanlarda bir aksiliktir aldı başını gitti.. SE2020 YE bende çok gaz kesiyorum ama işte çin ağırlıklı cihazlarda dürtüyo

Çinliler dürtüyor ister istemez. Mi9t'nin tam ekranını görünce telefona bakışım değişti. Elimde çok fazla xiaomi cihaz var telefon dışında. Hepsinden çok memnunum aslında, çok kaliteliler. Kalite konusu değil aklımı kurcalayan android kullanmadım hiç, o büyük mesele.

MetalliHead
09-06-2020, 23:42
Açıkcası Huawei önermem, Play store ve Google'ın diğer hizmetleri yok. Kendi marketinden veya apk arayıp kendiniz program yükleyeceksiniz.

Omak
09-06-2020, 23:44
Yillarca ios kullanip androide gecmek zor is ama bunu başarabilenler var etrafimda ve sadece xioami ile basarabildiler bunu, diger marka telefonlarla androidi beceremediler ve ios a geri donmuslerdi fakat mi nin arayuzu ios a cok benzer hizida ayni olunca artik android kullaniyorlar fiyatina gore ozellikleri ise cok iyi.

Ha ben hala iphone X 256 kullaniyorum orasi ayri :D

(Ps: iphone ların SE serileri dandik ve parasi gereksiz, tek avantaji kucuk olmasi eski 4s-5 kasa severler icin.)

yusufcan_k
09-06-2020, 23:45
Açıkcası Huawei önermem, Play store ve Google'ın diğer hizmetleri yok. Kendi marketinden veya apk arayıp kendiniz program yükleyeceksiniz.

şayomide de aynı sorun mevcut mu peki sadece huawei ye özel durum mu

yusufcan_k
09-06-2020, 23:46
yeni se de 8 in kasası kullanılıyor aslında :) ama tabi bu çağda çerçeveli ekran olunca insan pek sıcak bakmıyor yoksa 2020se nin özellikleri cidden güzel bence :)

MetalliHead
09-06-2020, 23:48
şayomide de aynı sorun mevcut mu peki sadece huawei ye özel durum mu

Xiaomi'de yok sanırım. Note 8 Pro android 10 alacakmış. Google ve diğer Amerikalı şirketler Huawei'ye yasaklama getirmişti.

Silence45
09-06-2020, 23:53
Google Play mevzusu sadece Huawei'ye özgü.
Xiaomi gayet iyidir, Mi9T kullanıyorum memnunum. 5-6K civarlarına çıkılacaksa Android kısmında Oneplus tavsiye ederim. Yazılımı çok daha kusursuz, hızlı ve sorunsuz çalışıyor. Xiaomi için daha çok F/P modellere odaklanmak daha doğru çünkü çok fazla model çıkartıyor ve sürekli çıkıyor.
Garantili isteyen, düşünen olursa Realmi'nin X2 Pro cihazı da çok çok iyidir. Oneplus 8'de KVK garantili olarak gelmeye başladı ama fiyat net belli değil.
Apple olacaksa illa XS ve XR serileri 6500 civarlarına düşüyor, 11 serisi de 6900-7000 civarlarına düşüyor sürekli takip etmek gerek.
Uzun süre iOS kullanıp android'e geçiş yapmıştım bir sıkıntı yaşamadım. Yeni telefonların standart hafızası neredeyse 128 GB olarak sunuluyor zaten. Sorun çıkmaz. Benim tavsiyelerim bunlar olur.

yusufcan_k
10-06-2020, 00:18
Google Play mevzusu sadece Huawei'ye özgü.
Xiaomi gayet iyidir, Mi9T kullanıyorum memnunum. 5-6K civarlarına çıkılacaksa Android kısmında Oneplus tavsiye ederim. Yazılımı çok daha kusursuz, hızlı ve sorunsuz çalışıyor. Xiaomi için daha çok F/P modellere odaklanmak daha doğru çünkü çok fazla model çıkartıyor ve sürekli çıkıyor.
Garantili isteyen, düşünen olursa Realmi'nin X2 Pro cihazı da çok çok iyidir. Oneplus 8'de KVK garantili olarak gelmeye başladı ama fiyat net belli değil.
Apple olacaksa illa XS ve XR serileri 6500 civarlarına düşüyor, 11 serisi de 6900-7000 civarlarına düşüyor sürekli takip etmek gerek.
Uzun süre iOS kullanıp android'e geçiş yapmıştım bir sıkıntı yaşamadım. Yeni telefonların standart hafızası neredeyse 128 GB olarak sunuluyor zaten. Sorun çıkmaz. Benim tavsiyelerim bunlar olur.

açıklama için teşekkürler.. bütçemin tamamı zaten max 5000-5500 tl civarında hatta o rakamlar bile beni zorlayacak aslında ama o yüzden xs xr falan bana uzak malesef :( Xiaomi Mi Note 10 128 GB a bakıyorum bayadır ama telefon karşılaştırma sitelerine girdiğimde rakip olarak iphone X i çıkarıyor baktığımda.. valla aşırı kararsızım ne yapsam bilemedim :D baktıkça telefon alternatifi artıyor..

Silence45
10-06-2020, 00:29
açıklama için teşekkürler.. bütçemin tamamı zaten max 5000-5500 tl civarında hatta o rakamlar bile beni zorlayacak aslında ama o yüzden xs xr falan bana uzak malesef :( Xiaomi Mi Note 10 128 GB a bakıyorum bayadır ama telefon karşılaştırma sitelerine girdiğimde rakip olarak iphone X i çıkarıyor baktığımda.. valla aşırı kararsızım ne yapsam bilemedim :D baktıkça telefon alternatifi artıyor..

Realme x2 pro'ya da göz atmanızı öneririm mutlaka. X tavsiye etmem şuanda sıfır almak için. Çok fazla kafa karıştırmadan da almak lazım tabii.

Yigit-Y
10-06-2020, 00:36
İphonedan şaşma

Sonra bu konuya gelip pişman olduğunu yazarsın :)

yusufcan_k
10-06-2020, 01:20
Realme x2 pro'ya da göz atmanızı öneririm mutlaka. X tavsiye etmem şuanda sıfır almak için. Çok fazla kafa karıştırmadan da almak lazım tabii.
bakayım onada :)

İphonedan şaşma

abi deme yaa param anca se2 ye yetiyor onada 5200 tl para vermek zoruma gidicek açıkcası :D

yusufcan_k
10-06-2020, 01:27
peki bu xiaomi de redmi ve mi telefonların farkları nelerdir. netten baktım ama çok kafam almadı bu saatte :D

individual
10-06-2020, 06:10
İphonedan şaşma

katiliyorum.

telefonum suan 6splus degistircek olsam suan se modelini direk alirim.

fp olarak en ideal o.ben ekran kalinligi cercevesine takilmiyorum.

stlegal
10-06-2020, 06:56
7 iphone 6 kullanıp android saçmalığına asla bullaşma android kullanıcıları kullanım sırasındaki çoğu problemi normal karşılar sakın aman .iphone 8 filan bakabilirsin işi görür bide ikinci el iphone bulaşma sıfır 8 işini yıllarca görür..

SpeedlinE™
10-06-2020, 07:14
İphone alma imkanın varsa iphone al. Android severim iyidir güzeldir ama ios dünyası ve keyfi bambaşka

SpeedlinE™
10-06-2020, 07:21
peki bu xiaomi de redmi ve mi telefonların farkları nelerdir. netten baktım ama çok kafam almadı bu saatte :D

Xiaomi Android fakat kendi içerisinde tasarlanmış MIUI denen arayüzü kullanıyor. Mıuı zamanla ağırlaşıyor kaçarı yok maalesef. Android alınacaksa ve hakikaten stabil bir kullanım isteniyorsa saf android dedikleri ve sanırım aosp diye de geçiyor olmalı. Google firmasının PIXEL telefonları birde saf androide yakın arayüzü olan oneplus ve bunun gibi cihazlar var. Bunların stabillik oranları mıuı,touchwiz vs vs nazaran kesinlikle daha fazla. Yine ıphone mu android mi dersen Iphone derim :)

flood için özür dilerim,edit yok. Uykulu uykulu ilk mesajı yazınca oraya yazmayı unuttuk :D

Emre911
10-06-2020, 07:48
İkinci telefon olarak Xiaomi Mi 9 almıştım. Şuan birincil telefonum. Arayüzü iphone X gibi. Tuş yok ittir kaydır çektir. Çok daha özelleştirilebilir bir cihaz iphone a göre hiçbir kasma donma kitlenme vs yaşamadım. 3 aya yakındır kullanıyorum. Bu telefonların tek dezavantajı şekerberg in uygulamalarında kalite düşmesi mevcut. Atıyorum video çektim story atcam çamur gibi. Bu da mark ın i.neliği

fussy
10-06-2020, 08:16
miu arayüzle diğer telefonları aratmaz xiaomi. mi max ı 4 yıl kullandım kasma donma olmadan. Eve tablet niyetine ayırıp geçtiğimiz günlerde redmi note 9s aldım bunu da bi 4-5 yıl kullanırım diye düşünüyorum.

Yigit-Y
10-06-2020, 08:23
Benim 2. Telefonum redmi note 7
As telefonum iphone 8 plus

Ekran olarak redmi iyi sarj olarakta

Ama diğer konularda kesinlikle iphone iyi mesela

İnstagram sürekli kullanan birisi ise kesinlikle iphone

Androidde ciddi sorun var instagramda story atarken özellikle xiomi grubunda

susuco
10-06-2020, 08:32
Huawei sitesinde P30 + Band4 Bileklik+ Freelance kablosuz kulaklık hediyeli kampanyası var. Haftada 2-3 kere akşam 21:00-00:00 arasında oluyor bu kampanya. 4699 Bin TL normal fiyatı + kupon indirimi ile 4500-4550 TL civarında alabilirsiniz hediyeler ile birlikte. Çok güzel bir telefon öneririm.

susuco
10-06-2020, 08:35
Ayrıca Huawei'deki google servisleri sorunu yeni çıkan telefonlarda var. Mate 30 pro, ve P40 serilerinde var. O telefonların fiyatları da genelde 8k üstü zaten.

onursumer
10-06-2020, 09:53
bende nezamandır iphone7 yi değiştirmeyi düşünüyordum

hepsiburadada apple 50 usd iade kampanyasını başlatmış

kendi telefonumu da verinde toplamda 2480 tl iade alıcağımı gorunca iphone se 128 sipariş ettim ama ordada 64 kalmış sanırım en son

yusufcan_k
10-06-2020, 10:56
katiliyorum.

telefonum suan 6splus degistircek olsam suan se modelini direk alirim.

fp olarak en ideal o.ben ekran kalinligi cercevesine takilmiyorum.

aynen SE ye bende takıldım ama her kafadan bir ses çıkıyor işte kafamı karıştıran o :D iphone satan telefoncu arkadaşlara soruyorum sen bilirsin ama o paraya ikinci el temiz X al diyenler var SE güzel diyenler var ondan bilemedim

7 iphone 6 kullanıp android saçmalığına asla bullaşma android kullanıcıları kullanım sırasındaki çoğu problemi normal karşılar sakın aman .iphone 8 filan bakabilirsin işi görür bide ikinci el iphone bulaşma sıfır 8 işini yıllarca görür..

abi 8 den daha iyi gibi duruyor SE kağıt üstünde ama tavsiyen aklımda yinede :)

İphone alma imkanın varsa iphone al. Android severim iyidir güzeldir ama ios dünyası ve keyfi bambaşka

iphone alma imkanım sıfır olarak en fazla SE ye kadar çıkıyor işte üstüne çıkamıyorum xiaomi note 10 (pro lite vs kısmını çözemedim) ile karşılaştırıncada aşırı ezici duruyor xiaomi :/

Xiaomi Android fakat kendi içerisinde tasarlanmış MIUI denen arayüzü kullanıyor. Mıuı zamanla ağırlaşıyor kaçarı yok maalesef. Android alınacaksa ve hakikaten stabil bir kullanım isteniyorsa saf android dedikleri ve sanırım aosp diye de geçiyor olmalı. Google firmasının PIXEL telefonları birde saf androide yakın arayüzü olan oneplus ve bunun gibi cihazlar var. Bunların stabillik oranları mıuı,touchwiz vs vs nazaran kesinlikle daha fazla. Yine ıphone mu android mi dersen Iphone derim :)
flood için özür dilerim,edit yok. Uykulu uykulu ilk mesajı yazınca oraya yazmayı unuttuk :D

peki note 10 mu SE mi desem ne dersin müdür

İkinci telefon olarak Xiaomi Mi 9 almıştım. Şuan birincil telefonum. Arayüzü iphone X gibi. Tuş yok ittir kaydır çektir. Çok daha özelleştirilebilir bir cihaz iphone a göre hiçbir kasma donma kitlenme vs yaşamadım. 3 aya yakındır kullanıyorum. Bu telefonların tek dezavantajı şekerberg in uygulamalarında kalite düşmesi mevcut. Atıyorum video çektim story atcam çamur gibi. Bu da mark ın i.neliği

hadi yaa bak o kısmı kafamı karıştırdı şimdi. çektiğimizi vermiyor mu direk yükleme esnasında

miu arayüzle diğer telefonları aratmaz xiaomi. mi max ı 4 yıl kullandım kasma donma olmadan. Eve tablet niyetine ayırıp geçtiğimiz günlerde redmi note 9s aldım bunu da bi 4-5 yıl kullanırım diye düşünüyorum.

peki yazılan yorumlara karşı düşüncen nedir müdür. note 10 düşündüm bende ama şimdi hem ısındıran hem soğutan yorumlarda oldu :D story fotoğraf video vs kısmı kafamı aşırı karıştırdı şimdi..

Benim 2. Telefonum redmi note 7
As telefonum iphone 8 plus

Ekran olarak redmi iyi sarj olarakta

Ama diğer konularda kesinlikle iphone iyi mesela

İnstagram sürekli kullanan birisi ise kesinlikle iphone

Androidde ciddi sorun var instagramda story atarken özellikle xiomi grubunda

günlük 4 5 tane fotoğraf atıyorum model arabalarla alakalı ama tabi ortalık biraz daha sakinleşince arazide video çekimleri vs yapıp onlarıda atmayı düşünüyordum ama kafamı karıştırdı şimdi bu durum iyice.

Huawei sitesinde P30 + Band4 Bileklik+ Freelance kablosuz kulaklık hediyeli kampanyası var. Haftada 2-3 kere akşam 21:00-00:00 arasında oluyor bu kampanya. 4699 Bin TL normal fiyatı + kupon indirimi ile 4500-4550 TL civarında alabilirsiniz hediyeler ile birlikte. Çok güzel bir telefon öneririm.

huawei yi nedense bi türlü sevemedim facebookta çok reklamı dönüyor ama şayomi mi huavei mi sorusuna hiç karar veremedim ama kafamda oluşan tek eksi durum google play muhabbeti işte

kendi telefonumu da verinde toplamda 2480 tl iade alıcağımı gorunca iphone se 128 sipariş ettim ama ordada 64 kalmış sanırım en son

sen diyince baktım başkanım iphone 6 yı 800 tl gibi bir rakama alıyorlar aslında güzelde sayılır ama telefonu babama devredicem ben yani bana pek yarayacak gibi durmuyor o durum :D

Kahn23
10-06-2020, 11:03
Konuyu görmeden önce dün akşam Se videosunu izledim. Her ne kadar Iphone olsa da o parayı şu an ki piyasada o parayı vermem. Güncel ekran-kasa oranı geçmişte kaldı artık.

Huawei patlamadan önce alınır derdim ama store'u olmadığı için sıkıntı. Uğraşmak istemezsin.

Xiaomi alınır bütçen ile. Baya iyi modelini alabilirsin.

Artı olarak Iphone 8+ düşünebilirsin. Özellikle cihaz değişiminden gelmiş bulursan mis.

Applecı arkadaşların android boklamasına da hastayım :)

individual
10-06-2020, 11:21
yusufcan_k valla ikinci el telefon nasıl kullanılmış.1-2 yaşındaysa 1 sene sonra senden batarya değişimi ister.Kullana zaten en güzel zamanlarını geçirmiş sen alıcaksın cilesini çekeceksin.

Bide bana 2.el telefon garip geliyor.Almak'da satmak'da.Ben olsam SE alırım.Zaten apple sitesinde karşılaştırma bölümü var.Tam performans telefonu.

Dediğim gibi ben kaç tane kamerası var nasıl çekiyor ben çok takılmıyorum.Telefonun gücü stabil olması ve ekran kalitesine bakıyorum.

SE şuan FP ideal.Ben olsam direk alırım düşünmem.

iPhone X ve iPhone 11 ve iPhone SE (2. nesil) - Apple (TR) (https://www.apple.com/tr/iphone/compare/?device1=iphoneX&device2=iphone11&device3=iphoneSE2ndgen)

Yigit-Y
10-06-2020, 11:31
Acelen yoksa eylül bekle yenisi çıksın 11 biraz daha aşağı gelir belki diyemeyeceğim

Dolar durmayacak :)

Pasaport hakkım var pro max alamıyorum saçmalıyorlar çünkü satıcılar

Yukarıda taş gelmiş

Hem iphone hem android kullancısıyım

İphone *** atanlardandım taki alana kadar

Şuan iki tarafıda kullanıyorum iphone gerçekten iyi

Kağıt üstünde rakamsal olarak androidler gözüksede

Gerçek hayatta öyle değil

Pro max ile reklam filmi ve foto çeken adamlar tanıyorum

Gerçekten abd de olsak zaten direk iphone derdik zaten :)

oguz
10-06-2020, 11:54
android ve ios kullanıyorum , 2011 den beri İos, son 3 senedir de android ile beraber kullanıyorum. telefonu en az 5 sene kullanırım, Stabilite ve kullanım kolaylığı İos derim , ancak 2 senede bir batarya şart , ikinci eli her daim değerli ( passat gibi telefon) :d
androide gelince iostan üstünlüğü yok ancak ios kadar da iş yapıyor ve genelde daha uyguna yaptığı için tercih sebebi idi, bence android telefonlarda fiyatlar uçtu. Yeni telefon alacak olsam android de red mi note 8 pro veya üstü alırım , apple da da Yeni SE yi alırım,
İş telefonunda mailler vs için hep İos kullandım ve kullanmaya devam edeceğim , şahsi telefonda da android e devam ederim ,

En uygunu almak lazım , fiyatlar uçuyor, hayat pahalı ve telefonlara 5 bin 7 bin 10 bin TL vermek çok fazla geliyor , unutmadan 1 telefon alırken bir adette devlete alıyoruz ))))) Telefon faturası öderken de böyle )))))

Yiğit G.
10-06-2020, 12:05
iphone da yıllarca kullandım şimdi note 8 kullanıyorum çok basit bir şey anlatayım dayımda iphone 11 pro var, çağırdı beni ya dedi tv ye bağlanmak istiyorum wireless olarak ama bağlanamıyorum, applestore a gittim parça almam gerekiyormuş 1500 tl (aptv) dedi... Bende dedim nasıl böyle mi bağlanmak istiyorsun, açtım telefonumu sağ üstte cihaza bağlan var seçtim sony i 5 saniye sonra tv ye bağlandım ekran görüntüm tv ye geçti, inanamadı nasıl oluyor falan dedi :) Dedim iphone pişmanlıktır :D Şu konuda bir tek iyidir iphone mesela yaşlı insanlar için, veya ben hiç birşeyden anlamam hiçbirşey yapmam sadece instagrama girip resim beğenecem, whatsapp ile konuşucam diyorsan kullanım kolaylığı açısından müthiş... Ben androidçiyim ama anneme iphone aldık mesela onun için daha kolay kullanımı... Eğer amerikada yaşasan orada para kazansan o zaman derim ki git son model iphone al ne olacak bizim 1.200 tl miz onların 1.200 doları para değil... Ama kısıtlı bütçen varsa arkadaşların dediği gibi xiomi veya huawei ye yönelirsen aynı paraya çok daha üstün bir makina alırsın.

Mr.K
10-06-2020, 12:18
Ip 8 verilip
Resminote 9s alınır mı peki ?

cosekar
10-06-2020, 12:18
Ben de IP 7 kullandım 2 sene boyunca, Nisan 2019 uzun araştırmalar sonucu Huawei Mate 20 Pro aldım, deneyimlerimi aktarayım.

1-4300 mAH kapasitesinden dolayı full performans kullanımda (PUBG) dahil 1 tam gün şarjı gidiyor, az kullanımda 2 günü buluyor.
2-Telefonla birlikte gelen büyük adaptör sayesinde hızlı şarj özelliği var, 30 dakikada %70 şarj kapasitesine ulaşıyor, resmen hayat kurtarıyor.
3-Her ne kadar fotoğrafla çok işim olmasa da 40 mp kamerası gerçekten işe yarıyor, ayrıca 12 mp ön kamerası var.
4-Google servislerini bu kadar kullanacağımı bilmiyordum, hoş yeni modellerde yok ama, sadece bilgisayarımla koordine çalışması bile yetiyor.

Şiddetle öneririm, bozulmadığı sürece de telefonumu değiştirmeyi düşünmüyorum.

Shadow_Dancer
10-06-2020, 12:36
Ben iphone xr kullaniyorum, asiri memnunum. Tavsiye ederim. Androidciler beni elestirecek simdi ama bana resmen zulüm gibi geliyor

Tunc.
10-06-2020, 13:00
Bende kararsızlık yaşıyorum aynı durumdan dolayı, ıphone öneriliyo ama o fiyatlara ıphone yok gibi nerdeyse.

levent_s
10-06-2020, 13:03
Kesinlikle iphone ve ios tan şaşma kardeşim uzun süre kullanacaksan android macerasına kesinlikle girme. Al bir SE veya 8plus uzun yıllar bak keyfine. 5 yıllık iphone 6plus telefonum vardı hala taş gibiydi satıp 11e geçtim 1200 liraya direk satıldı ama 5 yıl önce android bir tlfon alsaydım şuan çöptü.

Ferhat_V
10-06-2020, 13:05
4 5 android kullanımı sonrası iphone ye geçtim..inan büyük rahatlık iphone..fotoğraf müzik falan atmak dert ama kullanımı sağlamlığı güvenliği için android modellerle arasındaki fiyat farkına değer.

stlegal
10-06-2020, 13:40
bana şimdi ne alıyorsun dersen 2020 se bakıyorum :) kesinlikle ios

yigitblr
10-06-2020, 13:54
Huaweide google sıkıntısı Mate30 ve P40 sonrasındaki cihazlarda mevcut. Bir hafta önce babama P30 lite aldım google ile alakalı hiçbir sorunu yok. P30 ve P30 proyu tavsiye ederim. Lite modeli bile günlük olarak çok iyiyken P30 ve P30 pro muazzamdır

gokhankenar
10-06-2020, 15:24
Neredeyse 3 yıla yakındır mi6 kullanıyorum. bir kere don takılma yap yahu. maasallah yok. Bu bozulsun direk alacağım telefon xiaomi note 10 pro ...

Oznsrl
10-06-2020, 16:05
iphone iyi güzel ama telefona kablo bağlayıp bilgisayara foto atmak bu kadar zor olmamalı ak ablamda 7 plus var telefonu bi temizliyelim dedik cloud mloud biton tantana kanser oldum bide program bir türlü silinmiyor evlerinde uçan sivrisineğe kadar sövdüm :D

yusufcan_k
10-06-2020, 19:39
aklım İPHONE fikrim XİAOMİ diyor :D ben biraz ortalık durulsun bi avm de ikisinide kurcalayayım ona göre birisini alıp çıkayım :D

kelalper
10-06-2020, 20:18
Huawei p20 lite kullanıyorum. Hiç bir sorunu yok ne yazılımsal ne de başka birşey. Fotoğraf kalitesi iphone 8 den daha iyi ki portre çekebilme özelliği çok işine yarar. Google store vs bende çalışıyor sorun yok her uygulamayı indiriyorum. 5k ya alacağın iphone u 4 sene sonra applestore desteği kalmayacağı için kullanamayacaksın. Tamamen saçmalık adamı deli eder. Şirket kullaniim diye iphone 5 verdi geri verdim hiç bir uygulamayı indiremiyorsun. Ne yandex iniyor ne spotify ki bunlar işlemci yoran yazılımlar değil. vestelin telefonları iphone 5 den iyi değil ama çatır çatır çalıştırıyor o programları. Adamlar seni zorla yeni telefon almaya zorluyor. Eskiden NVidia yeni ekran kartı çıkardığı zaman yazılım günceller kullandığın ekran kartının işlemci hızını kısardı fps düşsün yenisini al diye. Bunlarda yazılım desteğini kesiyor elindeki iphone oluyor nokia 3310

Emre911
10-06-2020, 21:39

Bu iade nedir biraz açar mısın abi?

onursumer
11-06-2020, 09:49
Bu iade nedir biraz açar mısın abi?

eski telefonunu verip iphone se alırsan eski telefon bedeline ek + 600 tl apple iade yapıyor

You have been blocked (https://www.hepsiburada.com/staticpage/343997297215565)

2jz
11-06-2020, 14:52
eski telefonunu verip iphone se alırsan eski telefon bedeline ek + 600 tl apple iade yapıyor

You have been blocked (https://www.hepsiburada.com/staticpage/343997297215565)

Teklif tutarı 20 lira diyor. +600 lira ekleyip mi hesap edeceğiz? 620 lira mı indirim yapacak bana?

onursumer
11-06-2020, 16:46
Teklif tutarı 20 lira diyor. +600 lira ekleyip mi hesap edeceğiz? 620 lira mı indirim yapacak bana?

evet yanlız indirim yapmıyor

yeni telefon geldi eskiyi kargoladın , ortalama 15 gün sonra verdiğin iban adresine yatıcak

Ozan.E
11-06-2020, 16:49
O konuda şöyle bir olumsuz yorum var, troyda 100 tl daha az farkla sanırım anında geri ödeme sağlanıyor.

eskiyi getir yeniyi gotur - #101125672 - ekşi sozluk (https://eksisozluk.com/entry/101125672)

Annem ip6 kullanıyordu, kasa aynı diye almayı düşündüm ancak uzun yıllar kullanılabilir gibi gelmedi modeli araştırınca.

Oznsrl
11-06-2020, 16:53
iphone iyi güzel ama telefona kablo bağlayıp bilgisayara foto atmak bu kadar zor olmamalı ak ablamda 7 plus var telefonu bi temizliyelim dedik cloud mloud biton tantana kanser oldum bide program bir türlü silinmiyor evlerinde uçan sivrisineğe kadar sövdüm :D

O kadar sövdük akşamına benim telefon yere düştü bide 600 lük olduk ama olsun bidaha olsa bidaha söverim ahaha :D

2jz
11-06-2020, 17:28
evet yanlız indirim yapmıyor

yeni telefon geldi eskiyi kargoladın , ortalama 15 gün sonra verdiğin iban adresine yatıcak

Hiç bir şey yollamasak 600 lira indirim yapıyor mu?

Ben hiç bir şey anlamadım bu işten :D

immortalboss
11-06-2020, 17:37
Ben kendi tecrübemi anlatayım. Hayatımda 2 tane sıfır telefon aldım. Asus zenfone 5 + nokia 6300.Geçenlerde teyzem emanet general mobile android one verdi. 1 yıl kadar kullandım. Şarjı az gitmeye başladı. Fotoğraf çekmeyi çok severim. (Profesyonel makinem de var. Kendi çapımda otomobil ve portre çekiyorum.) Eşim doğumgünümde note 8 pro almış. Gerçekten inanılmaz beğendim. Oyun falan oynuyorum arada. 2 gün rahat rahat gidiyor. Tek sorun cepte taşımak. Dev gibi. Ve ağır. Ama ısınma, donma, takılma, vs. hiç bişey yok. Tavsiye ederim.

OnurG
11-06-2020, 18:17
Instagram vs sürekli story atıyorsan ve fotoğraf çekmeyi seviyorsan kesinlikle iPhone al. Ayrıca ben laptopa direk hiç zorlanmadan kopyala yapıştır tarzı atabiliyorum fotoğrafları icloud vs uğraşmıyorum.. Kabloyu taktığım an aygıt geliyor zaten üstünde klasörler halinde içinde fotoğraflarım oluyor alıp atıyorum. Sarj vs senin için önemliyse androidte Xiaomi alman daha iyi olur. Ama kesinlikle uzun ömürlülük ve kolaylık için iPhone öneririm. Şimdi kişiden kişiye göre değişir kolaylık zorluk, ben sadece instagram,whatsapp,twitter, bankacılık uygulamaları vs kullanıyorum onun haricinde bir şey için telefon kullanmıyorum zaten. Benim için yeterli 6s 64 kullanıyorum hala taş gibi. Şuan değiştiricek olsam kesinlikle X veya SE alırdım.

2jz
11-06-2020, 18:33

https://i.ibb.co/84WvD8g/resim.png

Sabah iyiydik 20 lira veriyordu :D

fthdrn
11-06-2020, 20:17
Gece instagrama story atıyorsan iphone al.
En kral android bile gece story cekince 360p oluyor nedense :D

gokhankenar
11-06-2020, 21:13
Ben kendi tecrübemi anlatayım. Hayatımda 2 tane sıfır telefon aldım. Asus zenfone 5 + nokia 6300.Geçenlerde teyzem emanet general mobile android one verdi. 1 yıl kadar kullandım. Şarjı az gitmeye başladı. Fotoğraf çekmeyi çok severim. (Profesyonel makinem de var. Kendi çapımda otomobil ve portre çekiyorum.) Eşim doğumgünümde note 8 pro almış. Gerçekten inanılmaz beğendim. Oyun falan oynuyorum arada. 2 gün rahat rahat gidiyor. Tek sorun cepte taşımak. Dev gibi. Ve ağır. Ama ısınma, donma, takılma, vs. hiç bişey yok. Tavsiye ederim.

6300 da ne telefondu be :)

Ronin_
11-06-2020, 22:57
xiaomi alırsan çakma kayıtlı alma, elinde patlayabilir. note8pro aldırdım teyzeme samsung s7edge den geçmişti hala teşekkür eder.

mi9t ye çok heveslenmiştim ama kardeşimin bedava ip7 ye çökünce o hevesimde geçti. + 200$ için gelen ek vergiden dolayı malesef telefon fiyatları yine uçtu.

yakında 100$ lık telefon içinde kredi çekmeye başlarız.

Tavsiyelerim mi note 10 veya prosu > oppo reno2z > mi9t veya note8pro kullanıcı acısından oda (parmak izi yeri vs)

2jz
11-06-2020, 23:15
Troy ve Hepsi buradada olan kampanyadan iphone se'yi aldık ve telefonu yolladık diyelim. Sonra 550-600 lirayı iade etmeme durumları var mı? 0 TL'ye saymaları önemli değil :)

Grimlord
11-06-2020, 23:35
iPhone'a para yetmediği için mi9t aldım, şarjı ortalama 1.5 - 2 gün gidiyor. Pop up ön kamera değişik ancak ileride bozulur mu bilmiyorum. Genel olarak memnunum

onursumer
12-06-2020, 02:09
Troy ve Hepsi buradada olan kampanyadan iphone se'yi aldık ve telefonu yolladık diyelim. Sonra 550-600 lirayı iade etmeme durumları var mı? 0 TL'ye saymaları önemli değil :)

detayı call center e bi danış istersen ben telefon gonderilen şekilde yararlandığımdan çok detay bilmiyorum

nyz_61
12-06-2020, 15:58
https://i.ibb.co/84WvD8g/resim.png

Sabah iyiydik 20 lira veriyordu :D

Bu kampanya için göndereceğimiz cep telefonuda illa iphone mu olmalı acaba...

2jz
12-06-2020, 19:03
Bu kampanya için göndereceğimiz cep telefonuda illa iphone mu olmalı acaba...

Her markayı alıyorlar neredeyse. Troyestore'da tüm modellere indirim veriyor sadece se2 ile sınırlı değil. Kararsızım şuanda. Telefonu yenilemek istiyorum ama ödeme ekranına gelince, fiyata sinirim bozuluyor :D

sevo16
13-06-2020, 08:02
eski 6s cihazımı şarj sorunları vs. vardı. 1000 tlye sattım üzerine 850 tl koyup sıfır global note 8 pro aldım. gayette memnunum. sonç olarak baktığımda 850 tlye s128 GB sıfır telefon almış oldum düşse kırılsa umrumda olmaz o kadar rahat kullanıyorum. Şarjı hafta içi çalışırken 2 günü rahat çıkartıyor. hafta sonu 1,5 gün çok rahat çıkartıyor.Bundan sonra da pahalı telefon alacağımı hiç sanmıyorum. kesinlikle 5 bin 10 bin fiyatları haketmiyor telefonlar.

nyz_61
13-06-2020, 20:03
Peki fiyatlari nasil acaba piyasanin ustundemi oluyor..

yusufcan_k
13-06-2020, 20:53
note 10 128 gb a karar verdim bugün inceledim bir çılgınlık yapıp avm ye gittim SE ve note10 çok çok farklı cihazlar o paraları vereceksem cidden o görüntü heybet için bile verebilirim yani son kararımızı verdik yorum yazan herkese çok teşekkürler.. deneyimlerimi haftaya burdan paylaşırım alacak olanlara iyi kötü fikir oluşturur..

2jz
13-06-2020, 20:55
note 10 128 gb a karar verdim bugün inceledim bir çılgınlık yapıp avm ye gittim SE ve note10 çok çok farklı cihazlar o paraları vereceksem cidden o görüntü heybet için bile verebilirim yani son kararımızı verdik yorum yazan herkese çok teşekkürler.. deneyimlerimi haftaya burdan paylaşırım alacak olanlara iyi kötü fikir oluşturur..

Note 10 ne oluyor? Her markada note var maşallah :)

yusufcan_k
14-06-2020, 20:13
Note 10 ne oluyor? Her markada note var maşallah :)

xiaomi note 10 müdür :) note 9 pro ile fiyat olarak 1000 tl gibi bir farkı var ama almışken dedim en yenisini alayım 10 numara olsun :D dün inceleyecektim avm ye gittiim babalar günü ayağına metre kareye 99999 kişi düşünce direk u dönüşü yapıp geri kaçtım kapıdan :D

ahmet3425
15-06-2020, 07:43
2. El bi 7 plus ya da 8 plus bak derim, bende senin gibi 4 sene 6 kullandiktan sonra gecen sene 7 plus a gectim. Hayatimdan memnunum bi sikinti yok.

Oznsrl
20-06-2020, 13:04
Abiler arkadaşlar samsung a7 2018 kullanan varmı acaba birşey sorucamda :)

yusufcan_k
23-06-2020, 20:42
Günceller günceli diyelim bu işe son bir nokta koyalim... Bugün gittim görüştüm mi store da fiyat 5800 teknosada 6500 mediamarkt vatanda ellerinde yoktu.. Ama kafami kurcalayan birşey var

hepsiburada gittigidiyor amazon gibi sitelerde cihazin fiyatini ortalama bi 500 tl kadar uyguna bulabiliyorum ve xiaomi türkiye garantilidir diyor hepsinde 2 yil olmak üzere ama bugün satiş temsilcisi doğrudur yalandir bilmiyirum ama nette satilan cihazlarin sikintili cihazlar olduğunu ve çinden gelenlerden olabileceğinden imei atilmiş cihazlar vs ihtimalinden bahsetti ve garanti konusunda da farkli iddaalarda bulundular işte o cihazlara genpa garantili oluyor bizim sattiklarimiz direk mi servisine gidiyor onlari merdiven altinda yaptiriyorlar bazen gibi durumlar.. Daha önce netten bu cihazlardan alipta garanti vs olarak sikinti yaşayan varmi acaba?

kado
23-06-2020, 20:47
Satışçıya bakma sen ayak yapmış , Teknosa'da çalışırken Samsung bayilerinin sattıkları telefonlarda Samsung garantisi yok diyen personel biliyorum.

yusufcan_k
23-06-2020, 20:52
Satışçıya bakma sen ayak yapmış , Teknosa'da çalışırken Samsung bayilerinin sattıkları telefonlarda Samsung garantisi yok diyen personel biliyorum.

banada öyle geldi sonuçta adam koca amazona hb gg ye kocaman xiaomi türkiye 2 yıl garantilidir yazamaz heralde ezbere..

individual
23-06-2020, 20:53
Günceller günceli diyelim bu işe son bir nokta koyalim... Bugün gittim görüştüm mi store da fiyat 5800 teknosada 6500 mediamarkt vatanda ellerinde yoktu.. Ama kafami kurcalayan birşey var

hepsiburada gittigidiyor amazon gibi sitelerde cihazin fiyatini ortalama bi 500 tl kadar uyguna bulabiliyorum ve xiaomi türkiye garantilidir diyor hepsinde 2 yil olmak üzere ama bugün satiş temsilcisi doğrudur yalandir bilmiyirum ama nette satilan cihazlarin sikintili cihazlar olduğunu ve çinden gelenlerden olabileceğinden imei atilmiş cihazlar vs ihtimalinden bahsetti ve garanti konusunda da farkli iddaalarda bulundular işte o cihazlara genpa garantili oluyor bizim sattiklarimiz direk mi servisine gidiyor onlari merdiven altinda yaptiriyorlar bazen gibi durumlar.. Daha önce netten bu cihazlardan alipta garanti vs olarak sikinti yaşayan varmi acaba?

Diğer satış sitelerini bilemem ama hepsiburada'da seçtiğiniz ürünün isminin yanında apple türkiyede yada xiaomi türkiye garantili diye yazıyor.Yada ithalatçı garantili yazar.İthalatçı garantili yazanlarda ürünü getirip satan ilgileniyor.

yusufcan_k
23-06-2020, 21:04
https://scontent.fesb4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/105948449_587935835433165_865798958665402168_n.png ?_nc_cat=110&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=o9yoefHxA2MAX-FqMUh&_nc_ht=scontent.fesb4-1.fna&oh=932e27e5db4ed785821eba7763e17abf&oe=5F185A6C

https://scontent.fesb4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/106421462_313339466343015_3328819113029031021_n.pn g?_nc_cat=110&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=atVlYD6TjN4AX8lOKOs&_nc_ht=scontent.fesb4-1.fna&oh=c4156cf5f97f3a89816acb6caa4334a5&oe=5F170C32

mesela şunlardan birisini aldığımda ben direk şayomi servisiyle muhatap olacağım diye düşünüyorum yanılıyor muyum

kado
23-06-2020, 23:37
Evet , herhangi bir problem çıkarsa telefonla alakalı , faturasıyla beraber yetkili servise elden teslim etmen gerekiyor. Ben teknoloji marketlerden bile alsam eğer fırsat bulabiliyorsam kendim teslim ediyorum. Hem daha hızlı çözüm alıyorum , hem de derdimi daha iyi anlatabiliyorum.

imate
24-06-2020, 00:21
Mi cihazlarının ucuz olmasının yegane sebebi paralel ithalat olması... Cihaz yasal kayıtlı fakat garantiyi kendileri sağlamaktadır... Mi store olarak satılan cihazlar direkt olarak kendi garantisinde olan cihazdır. Parelel ithalatta alabilirsiniz. .Mi cihazlardan korkmayın hepsi taş gibi sağlam cihazlardır.. İphone alışmış biriyseniz,iphone ile devam etmenizi öneririm... Fakat illa adroid diyorsanız... Mi cihazı bu iş için biçilmiş bir kaftandır... İlk başta biraz sizi kullanımda zorlayacaktır. Fakat sonrasında bir fark olmadıgını göreceksiniz. . Escort pct 206, mpx 200 220,ngage,n91,motorola e398,adroid g1,htc,qtek,O2, v.s.... iphone 2g,3g,3gs,4,4s,5,5s,5c,se dahil kullanan biri olarak söylüyorum..Kamera konusunda iphone renkler ve sosyal yazılım uyumu harika, fakat android cephesi ise bu konuda biraz vasat kalıyor...Ayrıca adroid alırsanız bir kaç sene sonra aldığınız cihaz kaplumbağaya dönebilir. İphonede bu sorunları yaşamazsınız... Kamera olarak ise ne yazıkki saf android yazılımından uyarlama olduğu için ne yazıkki düzelene kadar elinizdeki cihazın vadesi doluyor... Bu sebeble sizin yerinizde olsam iphone derim...Kardeşimde 6s plus var hala kullanıyor. Sadece 1 kere batarya değişti. Ne kasma var nede zerre sıkıntı mis gibi.. Ama adroid ne yazıkki bildiginiz tosba cihazda 4 gb ram var it gibi kasıyor.... Tercih sizin...

imate
24-06-2020, 00:24
Mi cihazlarının ucuz olmasının yegane sebebi paralel ithalat olması... Cihaz yasal kayıtlı fakat garantiyi kendileri sağlamaktadır... Mi store olarak satılan cihazlar direkt olarak kendi garantisinde olan cihazdır. Parelel ithalatta alabilirsiniz.Fakat ithalat yapan firmayı iyi seçin.. Mi forum diye aratırsanız tam anlamıyla yeterli bilgi ve donanıma sahip olabilirsiniz.. .Mi cihazlardan korkmayın hepsi taş gibi sağlam cihazlardır.. İphone alışmış biriyseniz,iphone ile devam etmenizi öneririm... Fakat illa adroid diyorsanız... Mi cihazı bu iş için biçilmiş bir kaftandır... İlk başta biraz sizi kullanımda zorlayacaktır. Fakat sonrasında bir fark olmadıgını göreceksiniz. . Escort pct 206, mpx 200 220,ngage,n91,motorola e398,adroid g1,htc,qtek,O2, v.s.... iphone 2g,3g,3gs,4,4s,5,5s,5c,se dahil kullanan biri olarak söylüyorum..Kamera konusunda iphone renkler ve sosyal yazılım uyumu harika, fakat android cephesi ise bu konuda biraz vasat kalıyor...Ayrıca adroid alırsanız bir kaç sene sonra aldığınız cihaz kaplumbağaya dönebilir. İphonede bu sorunları yaşamazsınız... Kamera olarak ise ne yazıkki saf android yazılımından uyarlama olduğu için ne yazıkki düzelene kadar elinizdeki cihazın vadesi doluyor... Bu sebeble sizin yerinizde olsam iphone derim...Kardeşimde 6s plus var hala kullanıyor. Sadece 1 kere batarya değişti. Ne kasma var nede zerre sıkıntı mis gibi.. Ama adroid ne yazıkki bildiginiz tosba cihazda 4 gb ram var it gibi kasıyor.... Tercih sizin...

said_
24-06-2020, 08:35
https://scontent.fesb4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/105948449_587935835433165_865798958665402168_n.png ?_nc_cat=110&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=o9yoefHxA2MAX-FqMUh&_nc_ht=scontent.fesb4-1.fna&oh=932e27e5db4ed785821eba7763e17abf&oe=5F185A6C

mesela şunlardan birisini aldığımda ben direk şayomi servisiyle muhatap olacağım diye düşünüyorum yanılıyor muyum

Amazon kendi satıyor bu arada, sağdaki şimdi al butonun hemen altında amazon.com.tr tarafından satılır yazıyor.

xiaomi tarafından garantili diyorsa öyledir. bence amazondan alın.

EnesAksu
25-06-2020, 07:39

Huawei neden önermiyorsunuz ? teknik açıklama yapabilirmisiniz. Şahsen servis olarak appledan bir varkı yok. XS den p30 proya geçmiş biri olarak bunca zaman boşuna apple kullanmışım diyorum.

yusufcan_k
25-06-2020, 09:04
Huawei neden önermiyorsunuz ? teknik açıklama yapabilirmisiniz. Şahsen servis olarak appledan bir varkı yok. XS den p30 proya geçmiş biri olarak bunca zaman boşuna apple kullanmışım diyorum.

uygulama işini nasıl hallediyorsun usta

Ormanci
25-06-2020, 09:09

E adam yazmış ya işte PlayStore ve Google hizmetleri yok diye :) Kafada tereddüt oluşturmak için başlı başına yeterli değil mi?

MetalliHead
25-06-2020, 09:38

Çünkü google hizmetlerini kullanamıyorsunuz, Abd huawei'ye yasak getirdi.

serkanOC
25-06-2020, 12:56
Konuyla çok ilintili değil ama babama hediye için 15 gün önce A30S aldım Samsung mağazayla İstanbul Bilişim arasında 600-700 lira fark vardı .. yok canım 15 gün kargo mu olur dedim hakikaten 15 gün geçti 10 Haz ödemeyi yapmışım bugün 25 i ve siparişlerim kısmında 4 iş günü içinde kargo diyor.. Adamlar doğru bilgi veriyor bilgilerinize..

Mutu
25-06-2020, 13:11
Konuyla çok ilintili değil ama babama hediye için 15 gün önce A30S aldım Samsung mağazayla İstanbul Bilişim arasında 600-700 lira fark vardı .. yok canım 15 gün kargo mu olur dedim hakikaten 15 gün geçti 10 Haz ödemeyi yapmışım bugün 25 i ve siparişlerim kısmında 4 iş günü içinde kargo diyor.. Adamlar doğru bilgi veriyor bilgilerinize..

İnşallah kargolarlar. :)

SametYkn
25-06-2020, 17:36
uygulama işini nasıl hallediyorsun usta

P30 proda google desteği var p40 serisinde yok ayrıca hiç dert değil Huaweı App galeri çatır çatır her gün yeni uygulama koyuyor google uygulamalarının da apk sı mevcut 1 sene içindede google ile olan mevzusu da kalkar diye düşünüyorum.

EnesAksu
26-06-2020, 09:49
E adam yazmış ya işte PlayStore ve Google hizmetleri yok diye :) Kafada tereddüt oluşturmak için başlı başına yeterli değil mi?

Servisleri olmaması kurulmayacağı anlamına gelmiyor yorumumu yanlış anlamayın. Bu servislerin olmaması ihtiyacınızı karşılamamasına engel teşkil etmeyecektir. üstelik huawei appgallery bütün uygulamalar mevcut. Bu servislere nazaran huawei teknik servis alt yapısıda kullanıcı olarak güzel yaptıklarını söyleyebilirim. fixsmart a sabah erkenden giderseniz akşama teslim alıyorsunuz. Bunu KVK için söyleyemem gördüklerimi paylaşıyorum.

Ormanci
26-06-2020, 10:12
Servisleri olmaması kurulmayacağı anlamına gelmiyor yorumumu yanlış anlamayın. Bu servislerin olmaması ihtiyacınızı karşılamamasına engel teşkil etmeyecektir. üstelik huawei appgallery bütün uygulamalar mevcut. Bu servislere nazaran huawei teknik servis alt yapısıda kullanıcı olarak güzel yaptıklarını söyleyebilirim. fixsmart a sabah erkenden giderseniz akşama teslim alıyorsunuz. Bunu KVK için söyleyemem gördüklerimi paylaşıyorum.

Hocam servis vs bilgileri zaten dillendiriliyor, o anlamda atak yapmışlar, takdir edilesi.

Söylemek istediğim, başka app vs. yok apk kurayım yok bilmemne yapayım, herkes uğraşmak istemez. Basar başka telefonu, geçer... Bakmam ki yok Huawei kendisi bilmemne yapmış onu yapmış bunu yapmış, yarın öbür gün uyumsuz olursa ne olacak. Hal böyle olunca isterse servisi süper ultrasonik olsun, çok fark etmiyor.

xILuciferIx
26-06-2020, 17:06
2 model arasında kaldım deneyimleyen var ise
Xiaomi Redmi note 8 pro mu? Xiaomi Redmi note 9S mi? hangisini tercih etmeliyim herkes farklı bir şey söylüyor beynim yandı.

xILuciferIx
26-06-2020, 17:07
Xiaomi Redmi note 8 pro mu? Xiaomi Redmi note 9S mi? hangisini tercih etmeliyim herkes farklı bir şey söylüyor beynim yandı.

Yazmayı unuttum iki cihazda 128 gb

yusufcan_k
26-06-2020, 17:10

bende hala alamadım cihaz her kafadan bir ses çıkıyor :D

2jz
27-06-2020, 22:15
En baştan beri şu Huawei meselesini takip ediyorum.

Huawei'de kullanamayacağınız neredeyse tek uygulama youtube olacak. Youtube'u tarayıcıdan veya 3.parti uygulamalardan kullanmanız gerek.

Huawei uygulama geliştiricilere para saçıyor şuan. Kendi mağazasında sık kullandığınız tüm uygulamalar var sayılır. Apk'ları kolayca yükleyeceğiniz entegre bir modül mevcut. Bu sayede ambargonun kalan kısmınıda aşıyorlar.

"Kötü ev sahibi, kiracıyı ev sahibi yapar" diye bir atasözümüz var. Şuan geri dönülmez bir yolda adamlar. Ambargo kalksada kendi marketimiz devam edecek diyorlar. Çinliler "biz artık huawei uygulama mağazasını kullanacağız" dediği an android telefon pazarında google'ın elinde %99'dan sadece %35'i kalır. Samsung'un hamlesine bakar google'ın android üzerindeki geleceği. Ayrıca Google, aynı facebook gibi bir çok insanın antipatisini kazandı. Bende youtube dışında elimden geldiğince google'dan uzak duranlardanım.

ES353
04-09-2020, 20:52
arkadaşlar, teknosada buyback kampanyası diye bir kampanya var. şuan kullandığım Huawei P9 Lite 2017 telefonu 280 tl ye alıyor, üstüne 600 lira indirim yapıyor. toplamda 880 lira indirim oluyor. benim alacağım telefon, Samsung Note10 Lite. bu telefon normalde, 4800 lira. bu indirimle beraber 3920 tl ye geliyor. sizce mantıklı mı ? bir daha böyle bir kampanya olmaz diye, şuan almak mantıklı mı? ayrıca şuan kullandığım telefonda hiç bir sorun yok. sadece 16gb olduğu için artık hafıza yetmiyor. telefonumu bu şekilde değerlendirmek mantıklı olur mu ? çok kararsız kaldım.

CloudGrey
04-09-2020, 22:45
arkadaşlar, teknosada buyback kampanyası diye bir kampanya var. şuan kullandığım Huawei P9 Lite 2017 telefonu 280 tl ye alıyor, üstüne 600 lira indirim yapıyor. toplamda 880 lira indirim oluyor. benim alacağım telefon, Samsung Note10 Lite. bu telefon normalde, 4800 lira. bu indirimle beraber 3920 tl ye geliyor. sizce mantıklı mı ? bir daha böyle bir kampanya olmaz diye, şuan almak mantıklı mı? ayrıca şuan kullandığım telefonda hiç bir sorun yok. sadece 16gb olduğu için artık hafıza yetmiyor. telefonumu bu şekilde değerlendirmek mantıklı olur mu ? çok kararsız kaldım.

mantıklı olabilirde , senin tele 280 biraz değilmi ? sahibindede fiyatlar 500-1000tl arasında ?

ES353
05-09-2020, 00:03
mantıklı olabilirde , senin tele 280 biraz değilmi ? sahibindede fiyatlar 500-1000tl arasında ?

Evet 280 lira az bencede. bende baktım sahibindene ama neredeyse aynı fiyata denk gelicek. Birde sahibindende ne kadar sürede satabileceğim o da var. En iyi ihtimalle 700 800 e satsam zaten aynı fiyata denk gelecek telefon diye düşündüm.

CloudGrey
05-09-2020, 00:48
Evet 280 lira az bencede. bende baktım sahibindene ama neredeyse aynı fiyata denk gelicek. Birde sahibindende ne kadar sürede satabileceğim o da var. En iyi ihtimalle 700 800 e satsam zaten aynı fiyata denk gelecek telefon diye düşündüm.

yani olabilir ozaman.
note 10 lite kötü alet değil.
rami 8 gb pili 4500.

bi ekranı çözünürlüğü pek iyi değil bide su geçirmezlik yok.

Hakan Girginer
05-09-2020, 04:43
Xiaomi Mi Note 10 Lite 128GB.

Bir daha iPhone ya da Samsung'a elimi sürmem. Az uzakta oynasınlar.
Bana laf edene Motorola ya da Nokia öneririm. Onlar da dev gibi marka idi bir aralar...

Bütün gün spotify + hotspot + ıvır zıvır kullanıyorum, bataryası nerede ise 3 gün gidiyor.
Bluetooth hiç sorun çıkarmadı, data alışverişi en üst seviyede, ısınmıyor, yaz güneşinin altında ekranı rahat görebiliyorum, kasmıyor.
E, daha ne?

yusufcan_k
05-09-2020, 10:09
güncellemeyi unutmuşum xiaomi note 10 aldım 1 ay olacak aramız gayet iyi tek sorunu iphone 6 dan geçince fazla büyük ve ağır geldi ama cebe vs sığıyor :) tek el kullanımı biraz hatta baya zor onun dışında 2 2.5 günden aşağı pili bitmiyor resmen :) cidden belki teknoloji konusunda hayatımda verdiğim en güzel konulardan birisi oldu alacak olanlara sonuna kadar tavsiye ediyorum..

ardicli2000
06-09-2020, 12:36
güncellemeyi unutmuşum xiaomi note 10 aldım 1 ay olacak aramız gayet iyi tek sorunu iphone 6 dan geçince fazla büyük ve ağır geldi ama cebe vs sığıyor :) tek el kullanımı biraz hatta baya zor onun dışında 2 2.5 günden aşağı pili bitmiyor resmen :) cidden belki teknoloji konusunda hayatımda verdiğim en güzel konulardan birisi oldu alacak olanlara sonuna kadar tavsiye ediyorum..

Keşke tüm Apple kullanıcılarına bunu anlatabilsek :)

yusufcan_k
07-09-2020, 12:16

valla ben sırf instagram için geçtim birde fotoğraf atıp tutma olayından ötürü :D apple la 2 saatte zor yaptığım işi android le abartısız 10 dk da tamamen yapmış oluyorum şuanda :)

YAS
07-09-2020, 12:26
valla ben sırf instagram için geçtim birde fotoğraf atıp tutma olayından ötürü :D apple la 2 saatte zor yaptığım işi android le abartısız 10 dk da tamamen yapmış oluyorum şuanda :)

Çünkü İphone 6 kullanıyordun.

Yeterli. :)

' :) '

yusufcan_k
07-09-2020, 12:30
Çünkü İphone 6 kullanıyordun.

Yeterli. :)

' :) '

fak fakir bi insanım naparsın :D z ye gömdük parayı kuzen :D

YAS
07-09-2020, 12:32
fak fakir bi insanım naparsın :D z ye gömdük parayı kuzen :D

Garibanın yüzü gülür mü be :D

#yanladıgımıgorursenizsatısvericem

Hayırlı olsun ;)

yusufcan_k
07-09-2020, 12:43
Garibanın yüzü gülür mü be :D

#yanladıgımıgorursenizsatısvericem

Hayırlı olsun ;)

iyi mal kapıda durmadı diyerbekir affetmedi :D

drago
07-09-2020, 13:44

Valla 2 kere appledan androide geçiş yaptım, büyük konuşmayayım ama bir daha yapmam herhalde.

Ne kadar hızlı, ne kadar özellikli android olursa olsun; bir zaman sonra "maalesef … durdu", şu durdu bu durdu hatası alınıyor bir yerde.

Kasmaları da cabası.

Apple'ın da saçma olayları yok mu var tabi; taa 3 sene once sildiğim fotoğrafları defalarca son silinenlerden silmeme ragmen hala iCloud fotoğraflardan geri geliyor olması sinir bozucu.

ardicli2000
07-09-2020, 15:00
Valla 2 kere appledan androide geçiş yaptım, büyük konuşmayayım ama bir daha yapmam herhalde.

Ne kadar hızlı, ne kadar özellikli android olursa olsun; bir zaman sonra "maalesef … durdu", şu durdu bu durdu hatası alınıyor bir yerde.

Kasmaları da cabası.

Apple'ın da saçma olayları yok mu var tabi; taa 3 sene once sildiğim fotoğrafları defalarca son silinenlerden silmeme ragmen hala iCloud fotoğraflardan geri geliyor olması sinir bozucu.

Yazdığım bir yerde işin esprisi. Ben bir Android'çiyim. Ama Samsung çu değilim.
Biraz özgürlük ve değişiklik benim kullanım tarzıma bilgime uyuyor. O nedenle Apple saçmalıklarına katlanmak bana çok ZUL geliyor.
Android de custom rom, apk vs derken çok zevkli vakit geçirebiliyorum.
İstediğim akıllı saati alıp ** fonksiyonda kullanabiliyorum. Resim/dosya atmak için takla atmıyorum vs vs.

Apple kötü mü. Kesinlikle değil. Bir kere rafine. Cihaza özel yazılım vs. Çok fazla avantajı var. Basit bir kullanıcı için tavsiye edilir. Ülkemizdeki fiyat politikası tam küfürlük gerçi...

Hepsi bir yana hem Apple hem Samsung hem bilmem ne markası yıllar geçtikçe yazılımla cihazı yavaşlatıyor. Her yıl en son çıkan modeli alırsanız bir yerde sorunlarınız sıfırlanıyor. Ama buna bütçe dayanır mı ya da gerek var mı ayrı bir soru işareti. Firamalar istiyor ki sürekli para harcayak onlar da kazansın. O yazılımsal sorunların/hıçkırıkların temel sebebi de esasen bu. Yoksa bir Samsung S8 şu an rafine bir yazılımla çok rahat iş görür. Ama ele alsan kim bilir ne kadar hatası takılması vardır......

Demem o ki, diğer Android (üst düzey) telefonlar öyle Apple ın çoook da gerisinde değil. Hepsinin güzel yanları var ve kullanıcısını pek ala memnun edebilir. Öyle "Apple dan başkasını kullanamam abi" dencek bir gerçeklik yok ortada.