PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bogulma sorunu...

olcay_bora
13-01-2009, 11:14
307 kat iptali ve komple düz boru dan sonra yuksek hızda yokuşlarda özellkle uzun süre tam gaz gidince 3 4 dk snra arac hata veriyor ve bogulup teklemeye başlıor gazı yemiyor stop ediyor tkrar çalştrp kenara çekip bi kaç dk dinlendiriorum snra kendine geliyor ve devam ediyorum. supap ayarı bozuktu ondan sandım ayar yapıldı yine aynı. neyden kaynaklanır bu ?

dark
13-01-2009, 22:21
araç boğulup düşük devirlerde mi hata veriyor ?

delsolemrah
13-01-2009, 22:49
büyük ihtimale egzozun geri basıncı cok düşük

Sefa_vts
13-01-2009, 23:07
Düz boru kaçlık?

mechanıcer
13-01-2009, 23:10
duz boru ılgılı olabılır sanırım.

senna
13-01-2009, 23:49
abartmayın düz borudan o kadar olmaz zaten egzoz kısmındaki baısncın atmosfer basıncından düşük olması istenir

sensor uygun yerindemi?

cem
14-01-2009, 10:58
uzun süre tam gaz gidince 3 4 dk snra arac hata veriyor ve bogulup teklemeye başlıor gazı yemiyor stop ediyor

Araç tam gazda open loop konumunda oldugu için oksijen sensorunun önemi yok,
burada arıza daha cok benzin pompası olabilir gibi geldi bu arızanın eksoz borularından
olma ihtimali oldukca dusuk cok zor en saglıklısı arızanın hangi durumlarda oldugunu iyce arastırmak ona göre çözüm uretebilmek,ayrıca engine light yandıgı anda arıza okyucuya
baglanıp arızayı daha net görebilirsiniz cunku bu sekilde daha zor ve pahalıya olur sizin için.

Eger düşük devirlerde yaşanıyorsa oksijen sensörü olması yuksek ihtimal.

Jem
14-01-2009, 15:16
307 kat iptali ve komple düz boru dan sonra yuksek hızda yokuşlarda özellkle uzun süre tam gaz gidince 3 4 dk snra arac hata veriyor ve bogulup teklemeye başlıor gazı yemiyor stop ediyor tkrar çalştrp kenara çekip bi kaç dk dinlendiriorum snra kendine geliyor ve devam ediyorum. supap ayarı bozuktu ondan sandım ayar yapıldı yine aynı. neyden kaynaklanır bu ?

Birebir aynı sorunu yaşadım bende zamanında teklemeler,boğulmalar,stop etmeler,yokuşlarda özellikle teklemesi, uzun süreli bir takipten sora sorun benzin pompasında çıktı değiştirdim ve sonrasında birdaha sorun yaşamadım.Ama yinede kendi servisine göster derim belkide farklı bir problemdir arabandaki.