PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : philips tv arıza

sirhot
23-09-2020, 10:00
Öncelikle merhabalar
Yaklaşık 2 yıl 3 ay önce aldığım philips 50pus6262 model tv dün akşam birden ekranda çizgiler oluştu ve görüntü gitti. Tv alındığından beri aynı sehpa üzerinde duruyor ve akım korumalı prizle kullanılıyor.Darbe vs de almadı zaten akşam işten sonra 3-4 saaat izleniyor sadece. İnternette araştırdığım kadarıyla garanti dolduktan 2 yada 3 ay sonra bu muhtemel sorun yaşanıyor. Panel değişimi yapılması gerektiği ve 2500 tl ücreti olduğu söylendi. Tüketici mahkemesine gitsem bir sonuç alabilirmiyim? Tv tamircileri 650 tl ye panel tamiri yapabildiklerini söylediler. Sizce ne kadar sağlıklı olur? İStanbul avrupa yakası tv için tamirci tavsiyesi olan var mıdır? Tv nin görüntüsünü aşağıya ekliyorum. Teşekkürler.

https://i.hizliresim.com/2ENhjH.jpg (https://hizliresim.com/2ENhjH)

pirasa
23-09-2020, 10:08
benzer bir arızayı tcon kart olarak yaşadım. görüntü aynısıydı sizin de tcon arızalanmış olabilir. ben 200liraya aliexpress den alarak çözmüştüm türkiyede aynı karta 1200lira fiyat verdiler.
bendeki tv sony 55w805c idi. tamamen şans işi bunun kullanımla alakası yok bu arada çünkü benimle aynı arızayı yaşayan kullanıcı sayısı çok çok az. arıza tespit yapmadan sakın tamire anlaşmayın belkide 5liralık entegre değişerek sorununuzu çözebilirsiniz.

sirhot
23-09-2020, 10:42
direk bu fotoyu gösterdiğimde panel dediler tv yi getir bakalım falan denmedi. Belki de dediğiniz gibi Tcon kart arızalı. Doğru düzgün teşhis ve tamir yapabilecek biyer bulmalıyım galiba.

bilalMW
23-09-2020, 10:46
bende de aynı tv var. Bu ara netflix izlerken ara sıra donuyor atıyor kapatıyor kendini ya da kendi kendine tvye geçiyor. wifi ara sıra kendi kendine bağlantı kopuyor. Lan kablosu bağlantısı yaptım tv ye ona rağmen kopma yapıyor.

Garantisi bittikten sonra seri sorun veriyor philipsler galiba.

individual
23-09-2020, 11:34
sanırım panel'de sıkıntı yok kartında sorun var.diğer mesajlardaki sorunlarda yine kartı içindeki işletim sistemi pc sorunu ile ilgili.

sirhot
23-09-2020, 12:27
sanırım panel'de sıkıntı yok kartında sorun var.diğer mesajlardaki sorunlarda yine kartı içindeki işletim sistemi pc sorunu ile ilgili.

Bana da kart gibi geldi hocam. Akşam söküp kart voltajlarını ölçmeyi düşünüyorum. Ama tam da emin olabilirmiyim bilmiyorum. Yine de Avcılar yada Avrupa yakası tamirci önerisi olan varsa iyi olur

individual
23-09-2020, 13:07
Bana da kart gibi geldi hocam. Akşam söküp kart voltajlarını ölçmeyi düşünüyorum. Ama tam da emin olabilirmiyim bilmiyorum. Yine de Avcılar yada Avrupa yakası tamirci önerisi olan varsa iyi olur

yani tanıdığım benim bir yer yok.yine bu kanıya şurdan vardım.ofiste sony lcdtv var bizim bu kadar renkli bir ekran gelmiyor ama lcdtv açılıyor panel siyahdan biraz daha açık siyah renk'e dönüyordu.sony servis ile görüştük bize panel dediler.

bizde ofiste açtık içini baktık usb hdmi girişlerin olduğu input kartında hdmi olan yerin kart bölümünde hafif bir siyahlanma gördük.sanırım hdmi sökerken yada takarken biri şaşe yaptırmış dışardan belli olmuyordu.

sony'den üzerindeki kod ile kartı istedik kargo ile gönderdiler bize kartı söküp yenisini taktık çalıştı.evet ilk dışardan göründüğünde panel gidi ama kart sorunuydu.

safaks
23-09-2020, 15:07
Panel gibi durmuyor direkt kart sanki. Philips çok saçma bi marka. Sanırım bu tv yi kullanıpta arıza yapmayan duymadım. Bende lg vardı led barları gitmiş. Servis 800 dedi ben parçacıdan 130 liraya alıp kendim değiştirdim. Sizde parça teminiyle kendiniz hallederseniz daha ucuza gelir. Tabi önce parça arızası kesinleşmeli.

sirhot
23-09-2020, 15:31
Başka bi yerle görüştüm kesinlikle panel diyor 750 TL ücreti olur 1 yıl da garanti veririm dedi. Tcon kartı olabilirmi dedim Philips ler de çok nadir olur o sorun panel diyor kesin. Tamir için 4 gün falan sürer dedi. Kararsızım çok

sirhot
23-09-2020, 15:32
Bu arada o renkli çubuklar da siyah beyaz görünüyor artık renk yok yani

individual
23-09-2020, 18:06
panel'e bir darbe olmadan bozulması çok zor.en azından benim iş olarak yaptığımız ekranlarda öyle oldu daha çok içindeki kartlarda sorun çıkıyor belli markaların.

(arçelik vestel grundig)

bundan 5-6 sene önce arkadaşım evlenirken ledtv bakıyordu bütcesine göre atıyorum 42 inc samsung alıyor o paraya 46vestel ve bir kaç girişi daha fazla bir ledtv alıyordu.

2 hafta vestel alma dememe rağmen aldı.aradan 1 sene geçti bana diyoki sen haklıymışsın ne oldu dedim televizyon açılıyor ses var görüntü yok sanırım panel bozuldu dedi.dedim aynısı bende olmuştu vestel ben sana ondan alma dedim panel değil kart arızalı dedim servis televizyonu aldı 3-4 gün kaldı sonunda sorun kartmış değişim yapıp gönderdiler.

şimdi diyo bir daha tv'de vestel almam.

bu tarz markaların ekranı panel'i zaten belli başlı büyük markalar yapıyor samsung lg sanyo gibi.firmalar burdan paneli alıyor o en önemli olan kartı ucuzuna kaçıyorlar ondan o kartlar ya bozuluyor yada kanal geçişleri falan sorunlu yavaş oluyor.

Bad-Fast
24-09-2020, 00:01
hakem heyeti denenebilir ama tamirle hiç uğraşma derim kendi tecrübelerimden :)

Octane
24-09-2020, 00:41
Incredible engineering.

sirhot
24-09-2020, 06:07
Valla verdim referansla Bi tamirciye :) söktü baktı panel arızalı abi kesin dedi bıraktım. 650 TL ye anlaştık 1yıl gsra
Garantili. Yine durumlardan haberdar ederim. Panel iye gideceği için test süresi vs 4 günü bulur dedi bakalım bekleyeceğiz :)

semehe
25-09-2020, 20:40
Tcon arizasina benziyor panelde bir sorun olucagini sanmiyorum

CaNeR44
26-09-2020, 08:41
Benimde lg tv panel kırıldı tavsiye edemisiniz yaptırdığınız yeri

barakuda26
26-09-2020, 09:24
Evinizde konut sigortası varmı?

B-Devi
26-09-2020, 12:05
Öncelikle merhabalar
Yaklaşık 2 yıl 3 ay önce aldığım philips 50pus6262 model tv dün akşam birden ekranda çizgiler oluştu ve görüntü gitti. Tv alındığından beri aynı sehpa üzerinde duruyor ve akım korumalı prizle kullanılıyor.Darbe vs de almadı zaten akşam işten sonra 3-4 saaat izleniyor sadece. İnternette araştırdığım kadarıyla garanti dolduktan 2 yada 3 ay sonra bu muhtemel sorun yaşanıyor. Panel değişimi yapılması gerektiği ve 2500 tl ücreti olduğu söylendi. Tüketici mahkemesine gitsem bir sonuç alabilirmiyim? Tv tamircileri 650 tl ye panel tamiri yapabildiklerini söylediler. Sizce ne kadar sağlıklı olur? İStanbul avrupa yakası tv için tamirci tavsiyesi olan var mıdır? Tv nin görüntüsünü aşağıya ekliyorum. Teşekkürler.

https://i.hizliresim.com/2ENhjH.jpg (https://hizliresim.com/2ENhjH)

Televizyonu TV Tamircisine vermek çöpe atmaktır. Varsa helal süt emmiş bir tamirci verilebilirdi aslında ama hiç sanmıyorum. Adamlar orjinal vidalarını bile çalıyorlar. Bakın vida diyorum VİDA... İşe yeni başlayıp henüz bozulmamış bir tamirci bulabilirseniz ne ala. Ama zor değil, imkansız...

sirhot
26-09-2020, 20:32
Televizyonu TV Tamircisine vermek çöpe atmaktır. Varsa helal süt emmiş bir tamirci verilebilirdi aslında ama hiç sanmıyorum. Adamlar orjinal vidalarını bile çalıyorlar. Bakın vida diyorum VİDA... İşe yeni başlayıp henüz bozulmamış bir tamirci bulabilirseniz ne ala. Ama zor değil, imkansız...

Bugün aradı panelciye gitmişti yapamamışlar. Pazartesi alacağım bakalım bıraktığım şekilde verecek mi geriye. Bırakmadan önce kendim söküp bakmıştım içine eğer birşey değişmişse anlarım diye düşünüyorum. Ondan sonra başka biyere vermeyi düşünüyorum çünkü şuan yenisini alacak durumum da yok maalesef. Hayırlısı artık ne diyeyim

sirhot
26-09-2020, 20:33
Benimde lg tv panel kırıldı tavsiye edemisiniz yaptırdığınız yeri
Maalesef yapamadılar. Pazartesi teslim alcam aynı şekilde

Evinizde konut sigortası varmı?
Kiracıyım evde hocam sigortam vs yok maalesef

sirhot
01-10-2020, 23:15
2 panelcide yapamadı. Ama hala içimden Bi his tcon kartına bak diyor. Yarın söküp kart giriş çıkış voltajlarını ölçeceğim YouTube den gördüğüm kadarıyla :) keşke aynı karttan bulabilsem denemek için :)

speed_emre
02-10-2020, 08:32
Bendede philips pus serisi var 3 yıl evvel aldık. Aniden geçen hafta ledleri gitti. 1000 tl fiyat verdiler. 1 seriyi 1 yıl çıkartıp sonra son buluyor anladığım kadarıyla. Samsung ve LG den başka almayacağım. Tüketime yönelik hareketler bunlar.

Eski Tv ler 10 yıl giderdi. Şimdi 2 yıllık ömürleri oluyormuş. Garanti bittimi arıza başlıyor malesef :(

pirasa
02-10-2020, 09:09
sony den parçayı nereden talep ettiniz. yedek parça tedarik adresini bulamadım. daha doğrusu muhatap bulamadım

pirasa
02-10-2020, 09:10
panel'e bir darbe olmadan bozulması çok zor.en azından benim iş olarak yaptığımız ekranlarda öyle oldu daha çok içindeki kartlarda sorun çıkıyor belli markaların.

(arçelik vestel grundig)

bundan 5-6 sene önce arkadaşım evlenirken ledtv bakıyordu bütcesine göre atıyorum 42 inc samsung alıyor o paraya 46vestel ve bir kaç girişi daha fazla bir ledtv alıyordu.

2 hafta vestel alma dememe rağmen aldı.aradan 1 sene geçti bana diyoki sen haklıymışsın ne oldu dedim televizyon açılıyor ses var görüntü yok sanırım panel bozuldu dedi.dedim aynısı bende olmuştu vestel ben sana ondan alma dedim panel değil kart arızalı dedim servis televizyonu aldı 3-4 gün kaldı sonunda sorun kartmış değişim yapıp gönderdiler.

şimdi diyo bir daha tv'de vestel almam.

bu tarz markaların ekranı panel'i zaten belli başlı büyük markalar yapıyor samsung lg sanyo gibi.firmalar burdan paneli alıyor o en önemli olan kartı ucuzuna kaçıyorlar ondan o kartlar ya bozuluyor yada kanal geçişleri falan sorunlu yavaş oluyor.

sony den parçayı nereden talep ettiniz. yedek parça tedarik adresini bulamadım. daha doğrusu muhatap bulamadım

individual
02-10-2020, 09:17

bizim firmamız sony broadcast (profesyonel yayıncılık ekipmanı satış firması)bizim ofisten bir arkadaşımız aradı parça siparişi vermişti.haftaya öğrenip burdan yazarım.(belki onun tanıdığı vardı o yardımcı oldu)

yanlız hatırladığım parçayı getiren servis samsung falan diğer markalarada destek veriyordu sony bu işi onlara taşeron gibi vermişti.

öğrendiğimden burdan yazarım.

pirasa
02-10-2020, 09:25
bizim firmamız sony broadcast (profesyonel yayıncılık ekipmanı satış firması)bizim ofisten bir arkadaşımız aradı parça siparişi vermişti.haftaya öğrenip burdan yazarım.(belki onun tanıdığı vardı o yardımcı oldu)

yanlız hatırladığım parçayı getiren servis samsung falan diğer markalarada destek veriyordu sony bu işi onlara taşeron gibi vermişti.

öğrendiğimden burdan yazarım.

benim tv nisanda bozuldu. servisi falan aradım kimse dönüş yapmadı son çare aliexpressten yan sanayi parça aldım. o da arada gidip geliyor deli ediyor orjinali bulup almaya çalışıyorum

oguz
02-10-2020, 09:31
Philips aldırmayın , deneyimlerime gelince , ( abimler, ablam, ve babamın evindeki markalar üzerinden söyleyeceğim) En sağlam sony çıktı, samsung ta da sıkıntı yaşamadık.. Arçelikler de ise servis geldi sıfırladı aleti gitti. kalite yada görüntü parasına göre ama servis konusunda en memnun kaldığım marka oldu. Son olarak Abiye LG aldık , görüntü ve hız gayet iyi şimdilik.
Philips e gelince .. 6 kere servise gitti sürekli aynı arızadan ve her seferinde farklı bir arıza yazdılar sırf değişim olmasın diye , 2 tv de de aynı sorunu yaşadık. en son aldım Tv tamircisine verdim. iki Tv için de 700 er TL aldı, 2 senedir sıkıntısız çalışıyor. Unutmadan tabi ki biraz şans işi teknolojik aletler ancak şunu söyleyebilirim. Sony den ne aldıysam taş gibi çalışıyor. walkmanim bile ))) Sony yada LG tercihim olur. Philips gözümde Arçeliğinde de altında. Serviside öyle..

individual
02-10-2020, 09:39
benim tv nisanda bozuldu. servisi falan aradım kimse dönüş yapmadı son çare aliexpressten yan sanayi parça aldım. o da arada gidip geliyor deli ediyor orjinali bulup almaya çalışıyorum

Edit şimdi öğrendim.Bizim ofiste test amaç gelen monitörlerde oluyor bizim bu bozulan samsung tv miş sony değilmiş.

samsung servis ile konuşup parça siparişi vermiş.telefonda öğrendim sony tarafında bu ev ürünlerinde servis tarafı çok iyi değilmiş bilgin olsun.

kartın numarası falan varsa yurt dışına mail atıp yardım isteyebilirsin.örnek sony ingiltere.

pirasa
02-10-2020, 09:49
Edit şimdi öğrendim.Bizim ofiste test amaç gelen monitörlerde oluyor bizim bu bozulan samsung tv miş sony değilmiş.

samsung servis ile konuşup parça siparişi vermiş.telefonda öğrendim sony tarafında bu ev ürünlerinde servis tarafı çok iyi değilmiş bilgin olsun.

kartın numarası falan varsa yurt dışına mail atıp yardım isteyebilirsin.örnek sony ingiltere.

anlaşıldı çekik gözlülere mağdur olduğumu bildireceğim. teşekkürler ilgilendiğin için

sirhot
02-10-2020, 10:44
anlaşıldı çekik gözlülere mağdur olduğumu bildireceğim. teşekkürler ilgilendiğin için

Bende tcon u 10 dolar a buldum sizce alayım mı yoksa Bi yetkili servise gösterip tam a rızasını mı öğreneyim. 70 TL bu arada arıza tespiti

R-13239
04-10-2020, 00:37
Philips 65PUS6412 bende de 2 yil 3 ay sonra tam ekranin ustunde ufak bir cizgi, ekranin altinda da hafif karalti oldu.

Panel degisecek bir de led degisecek 5K fiyat cikardilar, su an calisir durumda oldugu icin aldim geri.

Bir daha Philips mi? Asla.

deeperblack
04-10-2020, 01:03
Philips 65PUS6412 bende de 2 yil 3 ay sonra tam ekranin ustunde ufak bir cizgi, ekranin altinda da hafif karalti oldu.

Panel degisecek bir de led degisecek 5K fiyat cikardilar, su an calisir durumda oldugu icin aldim geri.

Bir daha Philips mi? Asla.

Hep o ambilight kandırmacaları :)

Oznsrl
04-10-2020, 01:14
bizde de philips var 2010 da almıştık hala canavar bi maşallahınızı alırım :)

R-13239
09-10-2020, 23:00

hastasıydık dedee :)

2jz
09-10-2020, 23:17

Sony Eurasia ile iletişime geçebilirsin. Servis noktalarına şu linkten bakabilirsin.

Sony Locator (https://locator.sony/tr_TR/servicecenters/)

Türkiye operasyonu kamera dışında bitti sayılır. Dünyada üst seviye tv’lerde açık ara pazar lideri ama o tv’leri Türkiye de satın alabilecek çok ufak bir azınlık kaldı. Telefonda Türkiyeden çekildiler. Bilgisayar bölümü komple kapandı.

enesy
09-10-2020, 23:26

Ambilight olsun varsin bozulsun. Arada acip ankara pavyon videosu izliyorum ev cebeci dortyol a donuyor dedem.

sirhot
10-10-2020, 10:22
En son yetkili servise gönderdim. Panel ve tcon arızası teşhisi koyuldu. Panel 2800 TL deyince kart fiyatını bile sormadım. Bide 150 TL ye bu halde alırız diye Bi seçenek sundu gülmeden geçemedim :)) kısacası 2 yılda çöp oldu. Şimdi a101 den hi level bakıyorum :))

individual
10-10-2020, 14:45
En son yetkili servise gönderdim. Panel ve tcon arızası teşhisi koyuldu. Panel 2800 TL deyince kart fiyatını bile sormadım. Bide 150 TL ye bu halde alırız diye Bi seçenek sundu gülmeden geçemedim :)) kısacası 2 yılda çöp oldu. Şimdi a101 den hi level bakıyorum :))

aslinda ben cevreme hep bunu soyluyorum.bir lcd tv bu kadar fazla para vermek gercekten bana cok mantiksiz geliyor.

yok 600hz tarama yok soyle yok boyle.ciddi anlamda cok paralar vermek bana mantiksiz geliyor.

bundan bi 10sene once bizim tv iyice bozuldu bayramin 1.gunuydu.

kardesimle gittik teknosaya satis danismanin yaninda bir cift var soylemi olsun bunun taramasi kac renkler sicakmi sogukmu baya bir sorular falan isleri bitsin diye bekliyoruz.

dedim kusura bakmayin araya giriyorum tv alicam arkadas 2dk yardim edebilirmi dedi.

satis danismanina dedim 1.750tl paramiz var buna ne aliriz abi bu samsungda kampanya var bu uygun dedi tmm dedim aliyoruz.

cocuk dedi abi en hizli satisimi yaptim demisti.

ozetle belli bir minimal butce ayarlamak lazim ustune cikinca insan bozulunca uzuluyor.

sirhot
27-10-2020, 19:59
Olayı sonuca bağlayacak olursak eski tv yaptırma maliyeti yüzünden letgo ya koydum ve 600 TL ye Bi televizyoncu aldı götürdü.:) ne aldığıma gelince a101 den hi level 50 inç 4k smart tv aldım 2400 e :) vestel garantili ve garanti uzatma ve kaskoyla birlikte 2650 ye geldi. Gayet mutlu mesut geçiniyoruz şuan. Standart Bi izleyici için hi level bile yetermiş