PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TTNET Fiber - Bildiğimiz TTNET

Killah
27-09-2020, 11:36
Arkadaslar selam

Baska bir iki konu gordum ancak konu icerikleri biraz daha farkli diye yeni bir konu aciyorum.

Yeni tasindigim evime, baska bir altyapi bulunmadigi icin 24mbps TTNET Fiber baglattim.

Online olarak oynadigim birkac oyun mevcut ve baglanti ilk etapta oldukca performansli gozukuyordu ancak ne zaman TV'den Netflix actim, inanilmaz bir ping yukselmesi oldu. Isin komik tarafi, Netflix kapaliyken de bu ping var, gecmiyor :)

Onceki evimde ADSL kullaniyordum, ayni anda 2 TV, 2 telefon, Playstation ve 2 PC bagli iken bile boyle bir ping almadim. Musteri hizmetlerindeki gerizekali is bilmez arkadas da anladim anladim diyerek gecistirmekten baska bir sey yapmiyor.

BUurada onerdiginiz bir cozum yolu var midir? Sikinti TTNET'in zorla bagladigi modem ile mi ilgili? Bolge Kemerburgaz bu arada.

Yardimci olabilen olursa cok sevinirim. erekirse cayma bedelini odeyip, ayni hizdaki Superonline ADSL'e basvurabilirim. Sacma sapan bir ping ile ugrasmaktansa..

CloudGrey
27-09-2020, 11:45
1. ping kaç ?
2. arada repeater varmı ? , siz ondanmı bağlanıyorsunuz ?
3. ethernet kablosumu takılı yoksa wifi ?

bunlar hatrı sayılır etkisi olan parametreler ...

Killah
27-09-2020, 12:56
1. ping kaç ?
2. arada repeater varmı ? , siz ondanmı bağlanıyorsunuz ?
3. ethernet kablosumu takılı yoksa wifi ?

bunlar hatrı sayılır etkisi olan parametreler ...

1. Ping speedtest'te 5 ila 250 arasinda degisiyor ancak oyunlarda minimum 150 ve ustu.
2. Asagidaki gibi bir modem ve fiber hatti modeme aktaran cihaz kurdular, baska bir sey yok.
3. Wifi ile baglaniyorum ancak bahsettigim onceki evimde tum cihazlar ile wifi baglaniyordum, adsl de sorun olmayip fiberde sikinti olmasi cok manasiz.

[url=https://hizliresim.com/FDnvnA][img]

Ayrica bu modemden baska bir modemle calismayacagi gibi sacma bir sey soylendi. Sanirim modemi satma strarejisi ancak yine de biemedim.

Bu sikinti modemle alakali da olabilir mi? Cunku ttnet biten taahutlerdeki modemleri resetleyip, yeni musterilere veriyormus. Takan kisi soyledi.

Acaba guzel bir airties router almakla isi bir nebze cozebilir miyiz? Bu cihaz 100m2 evde ust kata wifi agi 1 cizgi vermiyor bile.

[url=https://hizliresim.com/FDnvnA][img]

Killah
27-09-2020, 12:57
[https://hizliresim.com/FDnvnA]

Telefondan girdigim icin foto eklenmemis. Flood icin kusura bakmayin.

CloudGrey
27-09-2020, 13:18
1. Ping speedtest'te 5 ila 250 arasinda degisiyor ancak oyunlarda minimum 150 ve ustu.
2. Asagidaki gibi bir modem ve fiber ..

modem ara yüzünden 5Ghz seçeneğinide aç birde öyle dene , 5 ghz bandının range'i kısadır ama iyi sinyal alırsın.

öyle üst kat falan bunları zaten unut...

ayrıca o modemin yanında gelen salak aletinde adı ONT (Optical Network Terminal).
onunda arayüz ve ayarları olması lazım, biraz kurcala birşeyler çıkar ordan.

boşunada müşteri hizmetlerini falan arama onlar ping ne onu bile bilmez.

Schumi
27-09-2020, 22:40
Oyunu PC ile mi oynuyorsun. Kablolu mu kablosuz mu. Bu modemi söküp yerine başka modem takamazsın. Ama bu modemin arkasına başka modem takıp tüm işleri yeni taktığın cihaza aktarabilirsin. Ayrıca bu cihazların Wi-Fi'leri çok kötü oluyor. Yerinde olsam cihazın kendi Wi-Fi'sini kapatıp düzgün bir Mesh WiFi sistemi kurardım. Evin metrekaresi çok büyük değilse ve modem orta bir yerde ise eğer o zaman Mesh sisteme gerek yok düzgün tek bir Wi-Fi Access Point bağlayıp gene modemin kendi Wi-Fi'sini kapatıp kullanırsın.

Aranel Ciryatan
28-09-2020, 08:14
Telekom'un size verdiği cihaz bir router. Bunu yerine başka Router kullanabilirsiniz ama içinden Fiber şifresini almanız lazım. ISS şirketleri uzaktan teknik destek sağlayabilmek için farklı Router kullanılmasını istemiyor. Bu nedende Fiber şifresini söylemiyorlar ve Router içinde gizliyorlar. Buradaki (https://www.technopat.net/sosyal/konu/rehber-superonline-wan-fiber-kullanici-sifresi-oegrenme.615937/) yöntem ile tahminen TTnet'de de şifre alınabilir Router içinden. O zaman istediğin marka modem Router kullanabilirisin. Benzer problemleri ben Huawei Router'da yaşıyordum. 50 mbit bağlantı salondaki mini pc 10 mbit ancak görüyordu ve ping süreleri uçuyordu WiFi'da. Asus RT-AC1900U'ya geçiş yaptım. Salondaki pc kesintisiz 50 mbit alıyor ve ping süreleri tüm cihazlarımda çok iyi. Network'de IoT cihazlar dahil 13 cihaz falan bağlı WiFi ile.

Schumi
28-09-2020, 12:36
Telekom'un size verdiği cihaz bir router. Bunu yerine başka Router kullanabilirsiniz ama içinden Fiber şifresini almanız lazım. ISS şirketleri uzaktan teknik destek sağlayabilmek için farklı Router kullanılmasını istemiyor. Bu nedende Fiber şifresini söylemiyorlar ve Router içinde gizliyorlar. Buradaki (https://www.technopat.net/sosyal/konu/rehber-superonline-wan-fiber-kullanici-sifresi-oegrenme.615937/) yöntem ile tahminen TTnet'de de şifre alınabilir Router içinden. O zaman istediğin marka modem Router kullanabilirisin. Benzer problemleri ben Huawei Router'da yaşıyordum. 50 mbit bağlantı salondaki mini pc 10 mbit ancak görüyordu ve ping süreleri uçuyordu WiFi'da. Asus RT-AC1900U'ya geçiş yaptım. Salondaki pc kesintisiz 50 mbit alıyor ve ping süreleri tüm cihazlarımda çok iyi. Network'de IoT cihazlar dahil 13 cihaz falan bağlı WiFi ile.

TTNET GPON'da olmuyor o maalesef. Remote Management ile belli aralıkla cihazı yokluyor. En fazla 5-10 dk net olur sonra kopar.

Aranel Ciryatan
28-09-2020, 12:38
TTNET GPON'da olmuyor o maalesef. Remote Management ile belli aralıkla cihazı yokluyor. En fazla 5-10 dk net olur sonra kopar.

Merak ettim şimdi bir denemek lazım. MACID Clone ile falan yer sanki gibime geliyor. Uydunette MAC Clone ile farklı modem ile bağlamıştım çünkü. Onlarda da kontrol sistemi vardı.

Schumi
28-09-2020, 13:17
Merak ettim şimdi bir denemek lazım. MACID Clone ile falan yer sanki gibime geliyor. Uydunette MAC Clone ile farklı modem ile bağlamıştım çünkü. Onlarda da kontrol sistemi vardı.

Şimdi bir arkadaş ile konuştum. Millenicom'un TTNET altyapısı ile GPON Fiber hizmete vermeye başladığından beri Remote Management check up ları kapatılmış. VLAN ID ve PPPoE şifresi ile bağlantı kurulduğunda artık bağlantıyı kesmiyorlarmış. Bende evdeki Firewall'a gireyim şifreyi de bridge mode da olan salak Tılgın'dan kurtulayım bi gece.

EnesAksu
28-09-2020, 14:04
Ttnet kaplumbağa hizinda tek net.

Aranel Ciryatan
29-09-2020, 14:55
Şimdi bir arkadaş ile konuştum. Millenicom'un TTNET altyapısı ile GPON Fiber hizmete vermeye başladığından beri Remote Management check up ları kapatılmış. VLAN ID ve PPPoE şifresi ile bağlantı kurulduğunda artık bağlantıyı kesmiyorlarmış. Bende evdeki Firewall'a gireyim şifreyi de bridge mode da olan salak Tılgın'dan kurtulayım bi gece.

denedin mi :)

Schumi
30-09-2020, 11:37
denedin mi :)

Şuan vaktim olmadı. Sanırım cuma yada cumartesi gecesi denerim. :)

CND
30-09-2020, 16:44
Benzer bir kanseri bu hizmet ilk başladığında ben de yaşadım. Benim problemim online oyunlarda milisaniyelik kopmalar şeklindeydi.

Müşteri hizmetlerini arayıp bu derdi anlatmanın zorluğunu yaşayanlar bilir. Adamı yaşlandırır. Gelen "teknik" ekibin youtube üzerinden video açıp yok abi çok hızlı diyip gitmesi mi dersin neler neler. En son müşteri hizmetleri ücretli vip servis teklifi yaptı. Kısa bir gerilim ardından aynı ekibi ücretsiz yönlendirdi.

Sonuç tilgin modem gitti yerine zyxel takıldı tüm sorun kökünden çözüldü... Hiç boşa uğraşmayın bölgenizin teknik ekibine bir şekilde ulaşıp modeminizi değiştirin.

_opeth
01-10-2020, 15:40
kabloyu bağlayıp dene bence kablo adsl zamanındaki hızlara ve daha fazlasına eriştiriyorsa sorun kablosuzdadır

atituti
01-10-2020, 15:47
cs go mu oynuyorsun :D o kadar tv netflix falan açıken pingin önceden düşükse valla çok şanslısın , odamdan direk modeme bağlıyım , salondaki pcden internet sitesi açılsa pingim 400 lere çıkıyor

Killah
01-10-2020, 16:08
Vallahi Ultima Online oynuyorum, CPU'da %1'lik dahi yer kaplamayan ancak en ufak bir pingin sorun yarattigi bir oyun :)

TV ve telefonu 2.4ghz, bilgisayari da 5ghz agdan baglayinca bir nebze olsun rahatladi sanki, en azindan yalnizca pc acikken olan ping su anda olmuyor.
Bu aksam bir daha netflix esliginde oyunu acacagim, kablo da bulup alabilirsem oyle de denerim. Duzeldiyse ne ala.

ADSL'de pasa pasa oynarken arada cikan pinge laf ettigim gunleri, 24mbps fiber baglantida arayacagim aklima gelmezdi sahiden.

Turk Telekom'u arayip modemimi degistirin dedim, ariza kaydi aldilar, smsler geldi gitti en son sorununuz cozulmustur diye telefon acildi. Cozulmedi secenegine bastim, hat kesildi :) Saka gibiler gercekten..

Bolgemdeki teknik servise de ulasamiyorum. Baglantiyi yapan arkadasa ulastim, musteri hizmetlerini arayin diyor. Musteri hizmetleri dedikleri, bir bot ordusundan kurulmus.
atituti _opeth CND

fthdrn
05-10-2020, 12:57
Vodafone internetten memnun olan var mı ?

emre55
06-10-2020, 09:50

Düşman başına aman aman beş para etmez

onursumer
06-10-2020, 11:06

bolgeye bağlı bakırkoyde kablonet alt yapısı ile bayağı güzel 1 seneden fazla oldu bağlatalı 50mbit ben xbox kardeşim pc den aynı anda oyuna girdiğimizde ikimizde ping sorunu vs yaşamıyoruz

o lol falan oynuyor maksium 10-12 ping değeri ben kullanmama rağmen

CloudGrey
06-10-2020, 12:10
bolgeye bağlı bakırkoyde kablonet alt yapısı ile bayağı güzel 1 seneden fazla oldu bağlatalı 50mbit ben xbox kardeşim pc den aynı anda oyuna girdiğimizde ikimizde ping sorunu vs yaşamıyoruz

o lol falan oynuyor maksium 10-12 ping değeri ben kullanmama rağmen

+1

buraya link bırakayım , binanızda kablonet varmı bakın varsa direk kablo net alın abiler / kardeşler..

Uydunet Fiber İnternet Alt Yapı Sorgulama | Turksat Kablonet (https://www.fiberkablonet.com/internet/uydunet-altyapi-sorgulama)

ben kendim kotalı kullanıyorum , hesapladım ne yaparsak yapalım 150-200 gb ' ı geçemiyoruz.
kablonette 250gb kota hız 100 mbit = 100 tl

ama yayın yapacak arkadaşlara pek önermiyorum upload yetmiyor..

https://i.hizliresim.com/4NdBth.jpg (https://hizliresim.com/4NdBth)

Aranel Ciryatan
06-10-2020, 12:55
+1

buraya link bırakayım , binanızda kablonet varmı bakın varsa direk kablo net alın abiler / kardeşler..

Uydunet Fiber İnternet Alt Yapı Sorgulama | Turksat Kablonet (https://www.fiberkablonet.com/internet/uydunet-altyapi-sorgulama)

ben kendim kotalı kullanıyorum , hesapladım ne yaparsak yapalım 150-200 gb ' ı geçemiyoruz.
kablonette 250gb kota hız 100 mbit = 100 tl

ama yayın yapacak arkadaşlara pek önermiyorum upload yetmiyor..

https://i.hizliresim.com/4NdBth.jpg (https://hizliresim.com/4NdBth)

kablonet 5 mbit upload veriyor. zaten diğer operatörlerde bunun üzerine upload yok diye biliyorum. 4500 bitrate ile 1080p nvec kodlama ile yayın yapılabilir.

CloudGrey
06-10-2020, 13:03
kablonet 5 mbit upload veriyor. zaten diğer operatörlerde bunun üzerine upload yok diye biliyorum. 4500 bitrate ile 1080p nvec kodlama ile yayın yapılabilir.

oyun oynarken canlı yayın zor.
cs go twich yayında 30-40 larda gezen ping yayın acınca 100-200 lere geliyor ...

Aranel Ciryatan
06-10-2020, 14:02
oyun oynarken canlı yayın zor.
cs go twich yayında 30-40 larda gezen ping yayın acınca 100-200 lere geliyor ...

çok uzun süre kablonet ile yarış simülasyonu yayını yaptım. bir sorun yaşamadım 10-20 ping arasını geçmezdi. Docsis 3.0 bir modemde sorun olmaz tüm upload kullanılmadığı sürece. Oyuna bir 500 kbps falan bırakmak yetiyor genelde.

R.S.C
06-10-2020, 16:33
çok uzun süre kablonet ile yarış simülasyonu yayını yaptım. bir sorun yaşamadım 10-20 ping arasını geçmezdi. Docsis 3.0 bir modemde sorun olmaz tüm upload kullanılmadığı sürece. Oyuna bir 500 kbps falan bırakmak yetiyor genelde.

Sim racing için tavsiye edebileceğiniz min bağlantı hızı ne olmalı

individual
06-10-2020, 16:39
yaşadığınız bölgede kablonet varsa zaten en iyisi o.

youtube twitch olarak yayın yapıyorsanız ve izleyici kitleniz fazla ise en mantıklısı kablonet (Simetrik Tarifeler)

https://i.hizliresim.com/RcAHp1.jpg (https://hizliresim.com/RcAHp1)

fiyatları yüksek ama bu işten ben para kazanıyorum deniyorsa tercih edilebilir.

Aranel Ciryatan
06-10-2020, 17:24
Sim racing için tavsiye edebileceğiniz min bağlantı hızı ne olmalı

Yarışmak için mi yayın için mi?

Yarış için bir sınır yok açıkçası çok kötü DSL bağlantı ile bile yarışan arkadaşlarımız var ortalama 70-80 ping bile sorun olmuyor. Sunucu önemli tabi burada. Biz yüksek bağlantı hızı sağlayan sunucular ile pilotlarımızı yarıştırıyoruz. Mesela ben fiber ile 5-10 ping arası alıyorum sunucumuzda.

Aranel Ciryatan
06-10-2020, 17:27
Bu yayın 1080@60 ve 4500 bitrate. Sağ üst köşede ping sürem görünüyor. 50/5 Fiber kullanıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=yUS6frADUQ4

razzmatazz
06-10-2020, 17:34

ttnet 50 mbit limitsiz fiber paketini kullanıyorum download 45 mbit upload 8 mbit alıyorum aylık ödemem 110 tl

Aranel Ciryatan
07-10-2020, 06:47
ttnet 50 mbit limitsiz fiber paketini kullanıyorum download 45 mbit upload 8 mbit alıyorum aylık ödemem 110 tl

8 mbit iyiymiş valla SOL'de 1 tane yeni çıkan bir kampanya var onun dışında hepsi 5 mbit upload. 8 mbit upload ile sorunsuz yayın açılır.

R.S.C
07-10-2020, 09:06
Yarış için sormuştum kablonet 16mps hız yeterli olur ping sorunu yoksa

razzmatazz
07-10-2020, 09:31
8 mbit iyiymiş valla SOL'de 1 tane yeni çıkan bir kampanya var onun dışında hepsi 5 mbit upload. 8 mbit upload ile sorunsuz yayın açılır.

bende şaşırdım 8 mbit uploadı görünce ttnet den beklemiyordum hiç öyle birşey :D bulunduğum muhittenmidir bilmiyorum ama hız konusunda düşme dalgalanma vs. de yaşamadım bölgeden bölgeye çok fark ediyor

Aranel Ciryatan
07-10-2020, 15:15
Yarış için sormuştum kablonet 16mps hız yeterli olur ping sorunu yoksa

kablonetten sorun olmaz. zaten ping problemi yaşanmıyor kablonet wifi ile falan bağlanmıyorsan.

meganes
07-10-2020, 21:49
sırf ttnete yorum yazmak için geldim :o ben böyle sahtekar firma görmedim bir kere adı türk ama kendisinin ne olduğu belli olmayan bu firmadan kurtuldum zorla yeni eve taşındım gittim hususi 300 tl cayma bedeli ödedim bir daha ne ben size nede siz bana dedim çıktım gittim,şuan turknet kullanıyorum bunuda kötüleyenler var ama ben memnunum dowload max 30mb upload'ta max 5mb bir sorun yaratmıyor

Killah
07-10-2020, 22:23
Bugun musteri hizmetleri beni arayip; 25 Eylul'de baslattiginiz uyeliginizi inceledigimde cok aktif bir internet kullaniminiz oldugunu goruntuluyorum, bu hiz size yetmez, 50mbit'e yukseltecegiz dedi. Ben de sikayetime karsilik ucretsiz upgrade falan diye saf gibi dusunurken cok da az bir farkla dedi. Yasadigim sikintinin 24mbps download 15mbps upload veren baglantim oldugunu dusunup, 50mbite yukseltmemi oneren, sahane akla sahip bir musteri hizmetleri mevcut.

Yandik yahu..
Schumi den haber bekliyorum, modem isini cozebildi mi cozemedi mi diye.

Schumi
08-10-2020, 09:44
Bugun musteri hizmetleri beni arayip; 25 Eylul'de baslattiginiz uyeliginizi inceledigimde cok aktif bir internet kullaniminiz oldugunu goruntuluyorum, bu hiz size yetmez, 50mbit'e yukseltecegiz dedi. Ben de sikayetime karsilik ucretsiz upgrade falan diye saf gibi dusunurken cok da az bir farkla dedi. Yasadigim sikintinin 24mbps download 15mbps upload veren baglantim oldugunu dusunup, 50mbite yukseltmemi oneren, sahane akla sahip bir musteri hizmetleri mevcut.

Yandik yahu..
Schumi den haber bekliyorum, modem isini cozebildi mi cozemedi mi diye.

Dün akşam uzaktan Low-Rider' fiber modemi Asus ile değiştirdim TeamViewer ile. Bir sıkıntı yok. Kendim tembelliğim tuttu yapamadım henüz. :)

N0M4dh
15-10-2020, 15:52
merhaba;

modemin aldığı ip ile what is my ip sonuçları tutuyor mu cgn ya isabet etmiş olmayasınız?

bir de bir tane nperf ve fast.com paylaşır mısınız yükaltınıda iken pinge bakalım?

oyunun olduğu ip ye tracert yapar mısınız? dolaşım nasıl acaba?