PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : supap ???

olcay_bora
14-01-2009, 17:34
1-307 bakıma gitti motor açıldı daha önce supap kesmesi olmuştu yapılmıştı dengesizlik vardı nese açıldı yine ve 2. silindirin supap hiç çalışmamış 3 silindirle dolaşıyormuşum tertemizmiş. o yüzden değiştirilmiş o. şuan 4 silindirde normal şekliyle çalışıyor dediler ama gazı tam yemiyor yani daha zorlanıyor gibi gidiyor son devire kadar çeviriyor ama sonlara yaklaşınca iyice kasıyor.
2-ve gaza ilk basma anında tam hava çekmiyor gibi. filtrenin fıtss sesi olmuyor ilk anda ki.. egzantrk filtresnin tıkanması yada a.h.f.nin tıkanması buna yol açar mı ?

Mrt
14-01-2009, 18:21
arabanı bu halde kesiciye kadar sıkıstırmamanı öneririm.umarım sorun çözülür.

olcay_bora
14-01-2009, 21:39
supap ayarlarını fazla mı sıkmışlar ne öle bişey dedi bi kaç güne zamanla kullandıkca acılır rahatlar araba dedi.. zorlamadan dolaşcam bi kaç gün

boosted_pug
15-01-2009, 01:43
hangi sübap ayarı mekanik iticili değilki hidrolik iticili bence o servise çok gitme sübaplar değiştirildiyse yerine alıştırma yapılmadan takılmış olabilirler bir miktar süre böle zorlamadan kullan arabayı zamanla yerine alışıcaktır sübaplar araba ayarını bulcaktır birde 3 piston çalışmasını hiç anlamadınmı kullanırken kafa sallama yapar düz giderken bariz belli olması lazım ilginç geldi bana

olcay_bora
15-01-2009, 14:20
hangi sübap ayarı mekanik iticili değilki hidrolik iticili bence o servise çok gitme sübaplar değiştirildiyse yerine alıştırma yapılmadan takılmış olabilirler bir miktar süre böle zorlamadan kullan arabayı zamanla yerine alışıcaktır sübaplar araba ayarını bulcaktır birde 3 piston çalışmasını hiç anlamadınmı kullanırken kafa sallama yapar düz giderken bariz belli olması lazım ilginç geldi bana

kafa sallama fln yapmadı yada ben hissetmedim. bakalım bir süre böyle zorlamadan kullancm ama bişey dikkatimi çekti anlık yakıt tüketim oranı ekranda 30 a kadar çıkıyordu şimdi 23 de kalıyor.??