PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Robot süpürge kullanan var mı?

Sayfa : [1] 2 3

ardicli2000
11-10-2020, 19:19
Evet beyler, evinde robot süpürge kullanan var mı? Çok çeşidi var farkl ıfarklı markalar var ve fiyatlar da çok değişken.

Asıl kullanıcı yorumu çok öenmli benim içn. Evinde kullana ve f/p olarak önerebileceğiniz bir marka model var mıdır?

SULTANOGLU
11-10-2020, 19:38
Siddetle tavsiye ediyorum almadiginiz kullanmadiginiz her gun icin resmen aldiktan sonra pisman oluyorsunuz. Hatta ozellikle evcil hayvaniniz varsa mutlaka olmasi gereken bir cihaz.

irobot i7 var, cok memnunuz. Evi haritalama ozelligi olmasina mutlaka dikkat edin oyle kendi kendine saga sola carpanlardan almayin. Bizimki ozellikle asiri kirlanmis bolgeleri fark ettigi an oralarin ustunden 2 3 kere daha geciyor. Ev 116 metre kare tek sarjla butun evi bitirebiliyor, zaten sarji azalinca ve tamamlayamayacaksa geri gidip saj olup calismaya devam ediyor.

0,4 l cop hacmi var. Bazen yetersiz olabiliyor ama cokta dert etmiyoruz.

Tekrar yaziyorum, sanirim eve yaptigimiz en mantikli yatirim.

Mehmetmert
11-10-2020, 20:22
Ben bekar olarak gerçekten ama gerçekten bayıldım. Bir kere aşağıdaki videoda paspas özelliğini denedim ama bir sürü model var.
Sensörleri ve stabilitesi olarak minimum "Mi Vacum Mop Pro" alınmalı. Mop olmayanının tepesinde sensör yok ve ara sıra kafası karışabiliyormuş. İlk aldığımda video çekmişim ama 2 ay geçmiş üstünden. Özellikle sormak istediğiniz varsa cevaplayabilirim.

Mi Vacum Mop Pro İncelemem | Uygulamadan Kontrol | Supurge ve Paspas | Gercekten İşe Yariyor mu? | - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=UUvqcWjkRc0&t=1350s)

https://www.youtube.com/watch?v=UUvqcWjkRc0&t=1350s

S.Saka
11-10-2020, 21:23
6. Taksiti ödeyeceğim. Keşke daha önce alsaymışım diyorum. Eşim çalışıyor ve işten çalıştırıyor eve geliyoruz tertemiz. Parkelerim beyaz o yüzden saç tüy fazla oluyordu birazda titizim tertemiz ediyor dip köşe temizlemedik yer bırakmıyor. Düşünmeden alın derim.

BaR1s
11-10-2020, 21:57
bende düşünüyorum almayı. alsak hangi marka ve model seçmeliyiz ?

S.Özeren
11-10-2020, 22:07
Arçelik almistim
Pişmanlık
Sakin almayin.

Biraz daha ust rakamlara çıkıp daha akıllı cihazlar iyi is yapar.

Bizdeki gerizekali arçelik bile evde köpek tuyu falan bırakmıyor

Sezgin
11-10-2020, 22:10
Konuyu cok yakin takipteyim. Xiamo Vacuum PRO S1 Modelini cok ovmusler kullananlar ama piyasada hep normal Vacuum PRO var, S1 versiyonunu bulamıyorum. S1 versiyonunda evin haritasini bir kere çıkardığı zaman surekli kayitli kalıyor, digerinde her çalıştığında bastan haritalama yapıyor (muş) :)

2jz
11-10-2020, 22:14
Almadığınız her gün zarardasınız :)

Bu teknolojinin paspas özelliği tartışmaya açık ama süpürme işinde gayet yeterli.

CloudGrey
11-10-2020, 22:24
Konuyu cok yakin takipteyim. Xiamo Vacuum PRO S1 Modelini cok ovmusler kullananlar ama piyasada hep normal Vacuum PRO var, S1 versiyonunu bulamıyorum. S1 versiyonunda evin haritasini bir kere çıkardığı zaman surekli kayitli kalıyor, digerinde her çalıştığında bastan haritalama yapıyor (muş) :)

külliyen yalan.

aldığım dalgametre budur s1 s2 vs yok;

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Siyah - Akıllı Robot Supurge Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-robot-vacuum-mop-pro-siyah-akilli-robot-supurge-p-HBV00000SDB4D?magaza=TECHNICS)

her daim harita sabit.

hergun saat 11de supurmeye başlar 11.55de bitirir (supurdugu alan 70metrekare)
sil süpür dersen ortalama 3 saat sürüyor.
90 dakka sonunda şarjı bitiyor gidip şarj oluyor 60 dakka ,bir 30 dakka daha yapmadıgı yerleri yapıyor total 180 dakika.

süper bir buluş kesinlike tavsiye ederim.

denyo ben gibi siyah almayın (üstündeki tozu çok belli ediyor), beyaz alın.

CloudGrey
11-10-2020, 22:27
Almadığınız her gün zarardasınız :)

Bu teknolojinin paspas özelliği tartışmaya açık ama süpürme işinde gayet yeterli.

mop özelliği bencede olmasada olur evet , ama süpürme işinde 10/9 ;),

yani kısaca şu linkteki alet her daim her evde olmalı ;

Xiaomi Yuksek Emişli Akıllı Robot Supurge - Mi Vacuum Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/xiaomi-yuksek-emisli-akilli-robot-supurge-mi-vacuum-cleaner-p-hbv00000gh8hv)

AhmetKadir
12-10-2020, 05:35
Bu ara fiyatlari dustu yine, ust mesajda linki olan urun bir aralar 3500 bandindaydi. 1 yildan fazla olsu alali. Ben de 2600 gibi almistim. Teknolojiye para verip pisman olmadigim tek urun. Ben haritalamayla uğraşmıyorum. Bir odaya koyup kapiyi kapatiyorum,temizleyince baska odaya aliyorum. Cok mantikli bir ürün. Almadan once herkeste on yargı vardi suan eve kim gelse akli kaliyor:)

onurgoyunc
12-10-2020, 06:19
10 aydır Xiaomi kullanıyoruz, çok memnunuz. Tavsiye ederim. Ürün bu:

Roborock S50 Vacuum Cleaner 2 Akıllı Robot Süpürge ve Paspas Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (https://www.akakce.com/robot-supurge/en-ucuz-roborock-s50-vacuum-cleaner-2-akilli-ve-paspas-fiyati,432448263.html)

Fiyatları bayağı artmış ama, 3100e almıştım.

punto_multijet
12-10-2020, 07:11
roborock s5 max aldık toplam 4 adet ailede kullanan herkes neden daha önce almadık diye söyleniyor. Şiddetle tavsiye ederim.

razzmatazz
12-10-2020, 08:04
bende şu aralar almayı düşünüyorum 3000 bandında marka model tavsiyesi alabilirmiyim

EREN34
12-10-2020, 08:23
bende şu aralar almayı düşünüyorum 3000 bandında marka model tavsiyesi alabilirmiyim

https://www.trendyol.com/xiaomi/mi-robot-vacuum-mop-pro-akilli-robot-supurge-siyah-p-36502434

Evrenoz
12-10-2020, 08:29
irobot roomba 960 kullanıyorum
çok memnunum. iyi ki almışım.
Bir daha alacak olsam i7 modelini alırdım.

Neler yapıyor?
Evin haritasını çıkarıyor, her yeri temizliyor. iş ortasında şarjı biterse gidip pilini dolduruyor ve kaldığı yerden devam ediyor.
cep telefonundan kontrol klasik, istediğin saatte başlatıp bitirme her robotta olan özellikler.
iş sonu nerelerin temizlendiğinin haritasal raporu geliyor
evde merdiven vs varsa, anlayıp düşmüyor.
Yerde extra bir pislik varsa onu anlayıp o bölgede daha çok temizlik yapıyor.
sehpa vb şeylere sert çarpmıyor. üstte bulunan kamerası ile sehpa - perde ayrımını yapıyor. perde veya yataktan sarkan çarşaf varsa itip altını temizliyor ama sehpa varsa itmeye zorlamıyor.
günlük temizlik için yeterli. her gün günlük temizlik yapıldığından aylık dip kşe temizlik ihtiyacı 3-4 ayda 1 e düştü.
960 değil ama 980 modeli halı üzerine çıkınca halıda olduğunu anlayıp çekiş gücünü arttırıyor. bizim evde 1-2 küçük halı olduğundan 960 aldım ama gayet memnunum. ne var ne yok resmen emiyor halı içinden.

Ne yapamıyor?
Evladım git sadece mutfağı temizle veya salonu temizle ama tekli koltuğun yanındaki boşluğu temizle diyemiyorum, demek için i7 modeline çıkmak gerekiyor. Bir de i7+ modeli var ki o da sayılanların hepsini yapıp üzerine çöp haznesi dolduğundan kendisini kendi çöp kutusuna ters vakumla boşaltıp işe devam ediyor.
Mop yapmıyor, zira aynı robotun mop ve vakumu yapmasını da istemem. banyoyu mopladığı bezle salonu silmesin mümkünse. ama banyoyu vakumlayıp sonra salonu vakumlayabilir. mop için ayrı robot alacağım.

ne lazım?
temizlik öncesi sandalyeleri yemek masası üzerine ters koymak, etrafta çorap ıvır zıvır varsa toplamak, şarj kablolarını yerde bırakmamak gibi bir ön hazırlık gerekli.
ayrıca koltukların altına girip girmediğini kontrol etmek de önemli. koltuklar yeterli yükseklikteyse salonu mis gibi temizler.

Başka bir süpürge?
Günlük temizliği yapsa da dip köşe temizlik için veya aletin giremeyeceği yerler için başka süpürge şart. Ama elektrikli, koca süpürgelerden değil. Evlendiğimde aldığım normal elektrikli süpürgeyi en son ne zaman kullandığımı hatırlamıyorum bile. Zira bir de Dyson v8 aldım, her işimi bu 2 süpürge ile görüyorum.

PiscocuK
12-10-2020, 08:39
Geçen hafta aldım.Evde olmadığın zaman yada bir yerlere giderken açıyorsun süpürüyor.Şimdilk iyi ama bu performansı nekadar sergiler bilinmez :)

DOHC
12-10-2020, 08:59
Bu robotlar karanlıkta çalışıyor mu?
***** evden çalışıyoruz. Gündüz evde dolaşmasın, biz yatınca karanlık evde süpürme yapsın diye bir düşüncem var.
Bu robotlar bunu yapabiliyor mu?

emresener
12-10-2020, 09:11
Xiaomi Roborock s5 cihaz kullanıyoruz oldukça memnunuz. en yüksek Mah'a sahip cihazlardan biri. Şuan Roborock markası Xiaomi'ye bildiğim kadarıyla s6 üretiyor. diğer cihazlar Xiaomi üretimi. Pil konusunda dikkat etmenizi öneririm yeni çıkan bir çok modelde 2000Mah-2500Mah gibi bir pil'e sahip ve küçük evlerde bile yetmediği yarıda kalıp şarj'a gittiği yazılıyor. DH'de robot süpürge konusuna bakarsanız oldukça fazla bilgiye sahip olabilirsiniz yaklaşık 500sayfa olmuş. onun harici her alan tabiki çok memnun bence en işe yarar cihaz evdeki :D

lidarlı (tepede yuvarlak olan) modeli alacaksanız koltukların yüksekliği 12cm civarı olmalı ki altına girebilirsin.
onun harici pişman olmazsınız

koraycano
12-10-2020, 09:12
Bende de Vacum Mop Pro modeli var lakin size bir soru sormak istiyorum..

İçinde ki çöp filtresini(beyaz renk) ya da altında ki döner fırçanın yedek parçalarını nereden temin edebiliriz ? Bilgisi olan var mıdır ?

emresener
12-10-2020, 09:12
***** evden çalışıyoruz. Gündüz evde dolaşmasın, biz yatınca karanlık evde süpürme yapsın diye bir düşüncem var.

evet çalışabiliyor

emresener
12-10-2020, 09:13
Bende de Vacum Mop Pro modeli var lakin size bir soru sormak istiyorum..

İçinde ki çöp filtresini(beyaz renk) ya da altında ki döner fırçanın yedek parçalarını nereden temin edebiliriz ? Bilgisi olan var mıdır ?

neredeyse bilinen tüm alışveriş sitelerinde var.
Roborock US Official Site | Intelligent Robot Vacuum Cleaner and Mop (http://www.roborock.com) ayrıca sitesi

Ahmet Saraçoğlu
12-10-2020, 09:16
xaomi , üst katta iken ; merdiveni tanıyıp duruyor mu?

Evrenoz
12-10-2020, 09:32

Kızılötesi sensörleri var.
çalışıyor karanlıkta sorunsuz.

zOnstyLe
12-10-2020, 09:34
Vacuum mop pro kullanıyorum hemen hemen 3 4 gun oldu esim cok istiyordu ben erteliyordum, keske hiç ertelemeseymişim. Mop'lu modelle arasında ucuk fiyat farkı yok mop'lu tercih edin derim mukkemmel değil belki ama yinede guzel paspaslıyor.

SULTANOGLU
12-10-2020, 09:35

bu özellik genelinde var. ilk aldığıızda başında beklemiştik ne olacak diye alet çatt diyip durmuştu merdiveni algılayıp.

punto_multijet
12-10-2020, 09:36

s5 max sorunsuz calısıyor merdiveni algılayıp uçmuyor.

zOnstyLe
12-10-2020, 09:36

izlediğim bi video'da masanın uzerine koyuyorlar assagıya atlamıyor boslugu tanıyor yani merdivenden duseceğini sanmıyorum. Birde sanal duvar yapabiliyorsun haritalama yaparken merdiven boslugunu sanal duvar yapıp garantiye alabilirsin.

naci
12-10-2020, 09:59
Bizim evde oda kapılarının eşikleri arasında yükseklik farkı var, 2 cm felan. Bu durumda gezinme işlemi nasıl oluyor? Halıların püsküllerine takılıyorlarsa, sanırım kapı eşiklerinden giriş çıkış yapamaz.

zOnstyLe
12-10-2020, 10:06
Bizim evde oda kapılarının eşikleri arasında yükseklik farkı var, 2 cm felan. Bu durumda gezinme işlemi nasıl oluyor? Halıların püsküllerine takılıyorlarsa, sanırım kapı eşiklerinden giriş çıkış yapamaz.

Salon eşiğimiz dışa dogru bombeli ve metal orada patinaja dusuyor cıkamıyor ona gecici bir cozum buldum sandalye ayaklarına yapıstırılan bi malzeme var ondan yapıstırdım esige 4 5 tane şimdilik işimizi gordu. Koseli olan esiklerden geciyor hiç sorun yok.

punto_multijet
12-10-2020, 10:15

normalde püsküller engel teskil etmiyor ancak yıldız şeklinde dönen kısma denk gelirse ona takılabiliyor o tarz yerlerde

SULTANOGLU
12-10-2020, 10:28
bizim kullandığımı model için diyorum dan dun herkere çıkıyor. Genellikle bu robotların halıya çıkamamasının sebebi halının ufak olaması ve robotun onun üstüne çıkmak isterken halının kayması.

mr.korhan
12-10-2020, 11:14
şimdi peki ilk olarak alacak olanlara kullananlar hangi marka modeli önerirsiniz ? biz evde yokken temizlesin , benim evde 2 kedi var onlar rahat bırakırsa tabi :))

Evrenoz
12-10-2020, 11:16

Benimki 2 cm'i rahat şekilde tırmanıyor

M U R A T
12-10-2020, 11:40
evde wifi yoksa çalışabiliyor mu

Evrenoz
12-10-2020, 11:42
evde wifi yoksa çalışabiliyor mu

denemedim ama bu cihazların üzerinde "clean" butonu var.
yani cep telefonu olmadan da başlatılabiliyor. dolayısıyla butona basınca çalışması lazım

razzmatazz
12-10-2020, 13:28
az önce mop pro siparişi verdim bakalım yarın gelsin hemen denerim CloudGrey abinin tavsiyesine uyarakta beyaz sipariş verdim :D

Xiaomi Mijia Robot Vacuum Mop Pro Cleaner Supurge ve Paspas Beyaz Fiyatı ve Ozellikleri - GittiGidiyor (https://www.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/xiaomi-mijia-robot-vacuum-mop-pro-cleaner-supurge-ve-paspas-beyaz_pdp_574675877)

Tunacan
12-10-2020, 13:48
Beyler mop pro kafasına göre her seferinde haritayı güncelliyor. Halbuki ilk başta harita çıkartmıştı kendisi.
Ne yapmak lazım?

CloudGrey
12-10-2020, 13:57
Beyler mop pro kafasına göre her seferinde haritayı güncelliyor. Halbuki ilk başta harita çıkartmıştı kendisi.
Ne yapmak lazım?

garip , ne zararı oluyor peki ?

az önce mop pro siparişi verdim bakalım yarın gelsin hemen denerim CloudGrey abinin tavsiyesine uyarakta beyaz sipariş verdim :D

Xiaomi Mijia Robot Vacuum Mop Pro Cleaner Supurge ve Paspas Beyaz Fiyatı ve Ozellikleri - GittiGidiyor (https://www.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/xiaomi-mijia-robot-vacuum-mop-pro-cleaner-supurge-ve-paspas-beyaz_pdp_574675877)

:icon_tup: ben 50 lira daha ucuz diye siyah aldım.
ulan nerden böyle birşey olur ucuzunu alırım sonrada pişman olurum , hayat felsefem bu puu içine .....

zOnstyLe
12-10-2020, 14:27
Ne yapmak lazım?

İlk haritalama yaparken koseleri temizle'yi secip baslatıyorsunuz ve bu haritayı kaydediyor. Bu sekildemi işlem yaptınız ?

razzmatazz
12-10-2020, 14:28

:icon_tup: ben 50 lira daha ucuz diye siyah aldım.
ulan nerden böyle birşey olur ucuzunu alırım sonrada pişman olurum , hayat felsefem bu puu içine .....

valla eşimde bende siyah hastasıyız normalde herşeyin siyahına bayılıyoruz ama diğer konuda baktım her msjında siyaha sövmüşsün abi bende dayanamadım gittim beyaz aldım :D

Tunacan
12-10-2020, 16:07
İlk haritalama yaparken koseleri temizle'yi secip baslatıyorsunuz ve bu haritayı kaydediyor. Bu sekildemi işlem yaptınız ?

Dün bu şekilde kaydetti. Balkona çıkamadığı için temizliği bitirince aldım balkona koydum. Manuel başlattım. Bi baktım haritayı revize etmiş.

Tunacan
12-10-2020, 16:08

Cep telefonumdan baktığımda ne yaptığını takip edemiyorum :D

Sezgin
12-10-2020, 16:47
külliyen yalan.

aldığım dalgametre budur s1 s2 vs yok;

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Siyah - Akıllı Robot Supurge Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-robot-vacuum-mop-pro-siyah-akilli-robot-supurge-p-HBV00000SDB4D?magaza=TECHNICS)

her daim harita sabit.

hergun saat 11de supurmeye başlar 11.55de bitirir (supurdugu alan 70metrekare)
sil süpür dersen ortalama 3 saat sürüyor.
90 dakka sonunda şarjı bitiyor gidip şarj oluyor 60 dakka ,bir 30 dakka daha yapmadıgı yerleri yapıyor total 180 dakika.

süper bir buluş kesinlike tavsiye ederim.

denyo ben gibi siyah almayın (üstündeki tozu çok belli ediyor), beyaz alın.

Müdür senin aldığın Moplu olduğu için yok. Düz vakumlarda 2 tip varmış bugün tam emin oldum :)

_opeth
12-10-2020, 17:23
kurutma makinesi sonrasında bunun taksidine gireyim iyisimi takip :)

CloudGrey
12-10-2020, 18:13
Dün bu şekilde kaydetti. Balkona çıkamadığı için temizliği bitirince aldım balkona koydum. Manuel başlattım. Bi baktım haritayı revize etmiş.

abi böyle yapmayacan aletin oynatmıcan , ona güzel bir yer belirle şarj docknun etrafında birşeyler olmasın...
o bırak işini yapsın.
öyle alıp kaldırıp bi yerlere koyunca mallaşır

valla eşimde bende siyah hastasıyız normalde herşeyin siyahına bayılıyoruz ama diğer konuda baktım her msjında siyaha sövmüşsün abi bende dayanamadım gittim beyaz aldım :D

vallahi teşekkür ederim ne zamandır böyle sözümü dinlemeyen bir kişi yoktu , resmen gururlandım :)

Cep telefonumdan baktığımda ne yaptığını takip edemiyorum :D

ahhah baya problemmiş evet haklısın :)

secenekler kısmında haritayı sıfırla diye bir seçenek vardı en son.
orda kendine sıfırla alet bir daha tanısın evi bakalım oluyormu ???

bendeki evde tadilat var diye kurulu değil , bi yerleşeyim daha net cevabını veririm ;)

Tunacan
12-10-2020, 19:23
abi böyle yapmayacan aletin oynatmıcan , ona güzel bir yer belirle şarj docknun etrafında birşeyler olmasın...
o bırak işini yapsın.
öyle alıp kaldırıp bi yerlere koyunca mallaşır

vallahi teşekkür ederim ne zamandır böyle sözümü dinlemeyen bir kişi yoktu , resmen gururlandım :)

ahhah baya problemmiş evet haklısın :)

secenekler kısmında haritayı sıfırla diye bir seçenek vardı en son.
orda kendine sıfırla alet bir daha tanısın evi bakalım oluyormu ???

bendeki evde tadilat var diye kurulu değil , bi yerleşeyim daha net cevabını veririm ;)

Balkon eşiğini aşamadığı için elimle alıp koymuştum.

Evde yokken sıkışmış. Geldim çıkarttım. Başlattım. Yine gitti tüm edin haritası..

CloudGrey
12-10-2020, 19:27
Balkon eşiğini aşamadığı için elimle alıp koymuştum.

Evde yokken sıkışmış. Geldim çıkarttım. Başlattım. Yine gitti tüm edin haritası..

haritanın gitmesi garip. bende bi kurim abi bakıcam daha net cevap veririm ;)

MCN21
12-10-2020, 20:34
Ustune az daha koyup dyson v8-v9 alin. Daha hizli ve pratik :) dyson aldiktan sonra xiaomuyi anneme verdim. Kafa rahat :)

ardicli2000
12-10-2020, 21:50
Ustune az daha koyup dyson v8-v9 alin. Daha hizli ve pratik :) dyson aldiktan sonra xiaomuyi anneme verdim. Kafa rahat :)

Abi olay aletin kendi süpürmesi. Dyson v8 i elime alıp evi baştan sona geçeceksemi koltuk çekip süpüreceksem ne kıymeti var :)

MCN21
13-10-2020, 06:47
Iyi de bazi halilara gelip cikamiyor. Bazen koseleri duzgun alamiyor gibi gibi mevzular var. yada koltuta otururkem birsey doktun makineyi alip onune koyuyorsun hizlica alsin diye. Kafasina gore gidiyor, supurge cikarmayim diye zorla ittirerek kirintilari aldiriyordum :D Sesi yuksek ve yavas temizliyor. Ya evde degilken uzaktan baslatacaksin yada en uzak odayi temizletirsin :)

Kolaylik mi? Evet! Ama reklami yapildigi kadar islevsel bulmadim ben. Kiz kardesim ve annem severek kullanmaya devam ediyorlar.

Ozan Özer
13-10-2020, 09:44
beyler selamlar;
Mop'lu makinelerde ıslak bez ile tüm evin silinmesi faydalı mı sizce? O bezle halılara da çıkıyor sonuçta değil mi?

EREN34
13-10-2020, 09:56
beyler selamlar;
Mop'lu makinelerde ıslak bez ile tüm evin silinmesi faydalı mı sizce? O bezle halılara da çıkıyor sonuçta değil mi?

Faydalı. Şöyle ki; Tüm ev değil 2 oda da bir bezi yıkayıp sildiriyoruz. Bir de silerken S değil Y model sildiriyoruz.
Bizim evde halılar yazın kalkar. Silme fonksiyonunu sadece yazın kullanıyoruz.
Halılar serildiğinde mopu kullanmıyoruz.

Ben bir soru sorayım:
Su tankına temizlik kimyasalı koyan var mı? Tıkanma riski yüksek vs dendiğinden denemedim. Tecrübe eden var mı?

Ozan Özer
13-10-2020, 13:51
bilgi için teşekkürler.sizdeki cihaz neydi bu arada?

zOnstyLe
13-10-2020, 14:26
Faydalı. Şöyle ki; Tüm ev değil 2 oda da bir bezi yıkayıp sildiriyoruz. Bir de silerken S değil Y model sildiriyoruz.

Ben bir soru sorayım:
Su tankına temizlik kimyasalı koyan var mı? Tıkanma riski yüksek vs dendiğinden denemedim. Tecrübe eden var mı?
Biz 1 2 cay kasigi beyaz sirke koyuyoruz, bjnjn bir zarari olmayacagini okumustum.

EREN34
13-10-2020, 14:34
bilgi için teşekkürler.sizdeki cihaz neydi bu arada?

Ben Mijia 2in1 kullanıyorum. TR piyasasında Xiomi Vacuum Mop Pro olarak satılıyor.

Biz 1 2 cay kasigi beyaz sirke koyuyoruz, bjnjn bir zarari olmayacagini okumustum.

Mantıklı. Biz de eğer silme işini biz evdeyken yapıyorsak yerlere sprey ile sirke sıkıyorduk. :)

ardicli2000
13-10-2020, 16:43
Ben Mijia 2in1 kullanıyorum. TR piyasasında Xiomi Vacuum Mop Pro olarak satılıyor.

Mantıklı. Biz de eğer silme işini biz evdeyken yapıyorsak yerlere sprey ile sirke sıkıyorduk. :)

Fiyat performans olarak önerilen modellerden biri de bu. Ancak her yerde 3k nın üstünde fiyatı var.
Uyguna nereden alabiliriz bilginiz var mı?

volkan_gs
13-10-2020, 17:02

Ben bir soru sorayım:

Selamlar
Silme modeli nasıl oluyor, S/Y? vacuum mop pro var bizde de, göremedim ayarlarda model ayarını

individual
13-10-2020, 17:05

Ben bir soru sorayım:

Sirke koyup denedik sorun olmadı.pronto ahşap temizleyici ile kullandık bir sorun olmadı.

EREN34
13-10-2020, 22:42
Fiyat performans olarak önerilen modellerden biri de bu. Ancak her yerde 3k nın üstünde fiyatı var.
Uyguna nereden alabiliriz bilginiz var mı?

Trendyol'da son 1-2 aydır 2900-3400 bandında fiyat sürekli hareketli. Bence pusuda beklenip 2900 olmasa bile 3000e alınabilir. Banggood'dan indirim koduyla almak mantıklıydı ama gümrük vergilerine yapılan ayar ve döviz durumundan dolayı pahalıya mal olmaya başladı.

Selamlar
Silme modeli nasıl oluyor, S/Y? vacuum mop pro var bizde de, göremedim ayarlarda model ayarını

Ayarlarda DND ile İkincil Temizlik arasında bir seçenek. Bendeki süpürge Çin versiyon. Bu özellik dahil bazı özellikler global versiyonda yok sanırım. (Ör: tüm sarf malzemelerin kalan kullanım ömrünü de gösteriyor)

razzmatazz
15-10-2020, 08:19
Mop Pro kullananlara bir sorum var

Cihazı sorunsuz bir şekilde kurdum ilk temizlikte kenarları süpür seçeneğini aktifleştirdim başlattım evin krokisini çıkardı şarj istasyonuna döndü, tekrar başlat dediğimde yine sıfırdan harita çıkarmaya başlıyor. Yani her temizlikte sıfırdan yeni harita çiziyor gibi görünüyor uygulamadan takip ettiğimde sonra görevi iptal ediyorum şarj istasyonuna dön diyorum uygulamayı kapatıp açıyorum evin krokisi tam bir şekilde görünüyor. Sorun nerde çözemedim

EREN34
15-10-2020, 09:06
Mop Pro kullananlara bir sorum var

Cihazı sorunsuz bir şekilde kurdum ilk temizlikte kenarları süpür seçeneğini aktifleştirdim başlattım evin krokisini çıkardı şarj istasyonuna döndü, tekrar başlat dediğimde yine sıfırdan harita çıkarmaya başlıyor. Yani her temizlikte sıfırdan yeni harita çiziyor gibi görünüyor uygulamadan takip ettiğimde sonra görevi iptal ediyorum şarj istasyonuna dön diyorum uygulamayı kapatıp açıyorum evin krokisi tam bir şekilde görünüyor. Sorun nerde çözemedim

Kenarları Süpür seçeneğinin altında haritayı anımsa var. Onu da seçmen lazım.

razzmatazz
15-10-2020, 10:06
Kenarları Süpür seçeneğinin altında haritayı anımsa var. Onu da seçmen lazım.

otomatik olarak seçili geldi o seçenek ayarlarında hiç bir değişiklik yapmadım

razzmatazz
15-10-2020, 10:25
bazen de mevcut haritanın üzerine yönü farklı bir şekilde harita çıkarmaya başlıyor bu seferde iki harita üst üste binmiş karmaşık bir şekilde görünüyor.

EREN34
15-10-2020, 10:47
Cihazı iki tuşa birden basarak yeniden wifi'ya bağlayın. Bu işlem esnasında cihazı aynı zamanda resetlemiş oluyor.

Cihazın yazılımının güncel olduğundan emin olun.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar açıkçası

razzmatazz
15-10-2020, 11:04
Cihazı iki tuşa birden basarak yeniden wifi'ya bağlayın. Bu işlem esnasında cihazı aynı zamanda resetlemiş oluyor.

Cihazın yazılımının güncel olduğundan emin olun.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar açıkçası

cihaz global versiyon son sürüm 17 olarak görünüyor çin versiyonlarda ki güncelleme gelmemiş daha.

birde resetlemeyi deneyelim ozaman eve geçince

EREN34
15-10-2020, 12:06
cihaz global versiyon son sürüm 17 olarak görünüyor çin versiyonlarda ki güncelleme gelmemiş daha.

birde resetlemeyi deneyelim ozaman eve geçince

Şu an Çin son sürüm 3.5.3_0047

razzmatazz
15-10-2020, 13:05
Şu an Çin son sürüm 3.5.3_0047

evet hocam benimki global olduğu için daha yeni bir güncelleme yok ama problemi çözdüm sanırım, oturma odasında büyükçe bir orta sehpamız vardı ayakları komple krom lazer sensör bu ayaklardan yansıma yapıyor ve kafası karışıyor anladığım kadarıyla. Dockda bu sehpaya 1 mt mesafe uzaklıktaydı orta sehpayı kaldırdım tekrar tüm evi temizle dedim şimdilik bir problem görünmüyor

EREN34
15-10-2020, 14:45
evet hocam benimki global olduğu için daha yeni bir güncelleme yok ama problemi çözdüm sanırım, oturma odasında büyükçe bir orta sehpamız vardı ayakları komple krom lazer sensör bu ayaklardan yansıma yapıyor ve kafası karışıyor anladığım kadarıyla. Dockda bu sehpaya 1 mt mesafe uzaklıktaydı orta sehpayı kaldırdım tekrar tüm evi temizle dedim şimdilik bir problem görünmüyor

Olabilir. Komple ayna kaplı dolaplarda da haritayı reelden daha derin çizdiği oluyor. Alet sağlam olsun da sehpa kolay xD

Schumi
15-10-2020, 16:41
Her teknolojik şeyi ilk alanlardan (drone, gopro vs.vs.) olmama rağmen söz konusu ev olunca hatuna kabul ettirememiştim robot süpürgeyi kaç yıldır. Şimdi kabul etti ama sorum şu; dublex evi olanlar ne yapıyor. Bir tane iyi bişi alıp elle yukarı aşağı çıkarmaktan sa üstündeki lidar sensörü olmayan ucuz 1900 tl lik 2 tane xiaomi mi alsam acaba. Katlar 75 metrekare gibi.

EREN34
15-10-2020, 17:25
Mantıklı. Katı kendi içinde sadece şu odayı bu odayı süpür demeyeceksen mutlu eder

SULTANOGLU
15-10-2020, 17:36
Her teknolojik şeyi ilk alanlardan (drone, gopro vs.vs.) olmama rağmen söz konusu ev olunca hatuna kabul ettirememiştim robot süpürgeyi kaç yıldır. Şimdi kabul etti ama sorum şu; dublex evi olanlar ne yapıyor. Bir tane iyi bişi alıp elle yukarı aşağı çıkarmaktan sa üstündeki lidar sensörü olmayan ucuz 1900 tl lik 2 tane xiaomi mi alsam acaba. Katlar 75 metrekare gibi.

Abi hic bir sekilde iki tane alma. Zaten bir kati supurge bitirdimi cop haznesini bosaltiyorsun. Onu yaptigin zaman hic usenmeden ust kata veya alt kata koy mis gibi onlarida temizlesin bitirsin. Biz aynen bu sekilde yapiyoruz ve baya memnunuz. Hatta merdivenden indikten sonra sarj istasyonuna bile goturmuyorum, home tusuna basiyorum kendi gidiyor.

SULTANOGLU
15-10-2020, 17:38
1 tane al duzgun radarli harita cikaran modelli birsey alin, hic bir sekilde pisman olmayacaksiniz. Radarsiz ve gelisi guzel temizleyen makineler ne yazikki hic bir sekilde memnun etmiyor, hatta teknolojiye kusuyorsun.

Ozan Özer
16-10-2020, 13:38
Selamlar

volkan dostum yine mi sen :)

_opeth
16-10-2020, 21:15
https://twitter.com/cetinnuri/status/1317118557180825606?s=19

Video çok iyiymiş :D

akay
18-10-2020, 14:01
2 gündür roborock s5 max kullanıyorum. 3+1 evi bir mopsuz bir kez de moplu süpürebiliyor makina. hepsiburadadan 4108 tl ye denk getirdim. ilk turda evin haritasını çıkardı. bir zone oluşturup sadece orayı süpürebiliyor. no mope zone seçip orayı mopsuz diğer yerleri moplayabiliyor. sanal duvar oluşturursanız ordan adımını atmıyor. mop yapmadan sadece süpürecekse ben su tankını komple çıkarıyorum. yoksa halı üstünde 180 derece dönerken mop yüzünden zor dönüyor. sesi bana göre az. evdeki klasik süpürgenin yarısı kadar sesi var. salonda otururken süpürürse rahatsız etmiyor. eşimin ve benim telefona yükledik uygulamayı, ben işteyken bildirim geliyor, salonu süpürdüm geri dock a dönüyorum diye tekmil veriyor. bugün evi tam iki tur gezdi ve yaklaşık 65 er dakikadan 130 dakikada 100 metrekare neti olan evi bitirdi. yalnız şarj yüzde 19 dedi mi dock a gidiyor. bence yüzde 10 ile dönse daha iyi olurdu. tavsiye edermisin deseler şunu derim. elde çamaşır yıkarken tam otomatik makina aldığınızda ne etki bıraktıysa o etkiyi bıraktı bizde. bu arada roborock s5 max için robot süpürgelerin ferrarisi diyebiliriz. tabii ki bunun bentley, bugattisi de var ama onlar 10k 17k tl :) çekinmeyin alın derim..

CloudGrey
18-10-2020, 15:08
herkes aldıysa bir tanıştıralım cocukları , yada ne bilim bi gün falan dönelim aramızda :D

benim cocuk bu adıda : kara kedi

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-ege-motors-dan-2012-toyota-auris-1.6-benzin-tam-otomatik-hatasiz-869808880/detay

CloudGrey
18-10-2020, 15:09
herkes aldıysa bir tanıştıralım cocukları , yada ne bilim bi gün falan dönelim aramızda :D

benim cocuk bu adıda : kara kedi

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-ege-motors-dan-2012-toyota-auris-1.6-benzin-tam-otomatik-hatasiz-869808880/detay

ulan yanlış paste oldu hahah:D doğrusu ;

https://i.hizliresim.com/cX6VHz.jpg (https://hizliresim.com/cX6VHz)

_opeth
18-10-2020, 15:20
attığın linkteki aracın da siyah olması :D

_opeth
18-10-2020, 15:23
aklımda bir senaryo var eğer olursa çok moktan bir durum olabilir: Evde 3 kedi var her zaman olmasa da arada kusabiliyorlar. Hafif sıvı olan kısımdan bu süpürge geçerse kendisini bozması veya kusmuğu çeşitli bölgelere taşıması gibi durumlar ortaya çıkabilir mi? sensörleri sıvıyı görüp ordan uzaklaşabiliyor mu?

yigitblr
18-10-2020, 16:05
ulan yanlış paste oldu hahah:D doğrusu ;

https://i.hizliresim.com/cX6VHz.jpg (https://hizliresim.com/cX6VHz)

Benim sorum biraz alakasız olacak ama duvar boyasının adını öğrenebilir miyim? Evi boyamam lazım renk baya hoşuma gitti:D

akay
18-10-2020, 18:03
aklımda bir senaryo var eğer olursa çok moktan bir durum olabilir: Evde 3 kedi var her zaman olmasa da arada kusabiliyorlar. Hafif sıvı olan kısımdan bu süpürge geçerse kendisini bozması veya kusmuğu çeşitli bölgelere taşıması gibi durumlar ortaya çıkabilir mi? sensörleri sıvıyı görüp ordan uzaklaşabiliyor mu?

valla bence afedersin kedinin sıçtığını bu sıvar :) bizim ki mop yaparken pembe renkli boya kalemi ucu bulmuş sanırım bir yerden, fayans falan yol yol iz yapmış, sildik hemen gitti ama kusmuğu fena sıvar haberiniz olsun

207_TR
18-10-2020, 19:57
Benim sorum biraz alakasız olacak ama duvar boyasının adını öğrenebilir miyim? Evi boyamam lazım renk baya hoşuma gitti:D

Nardo Gri değil mi o :)

Kadyr
18-10-2020, 21:22
Marjinal gri boyamıştım çocuk odasını ya bu yada bu biraz daha açık

EREN34
18-10-2020, 21:30
Bana da Polisan Elegance Marjinal gri gibi geldi. Bizim evin de giriş bu renk

CloudGrey
18-10-2020, 22:03

EREN34 nokta atış yaptı ama 9,5'tan vurdu :D

polisan elegance sakin gri :D
eşyalarınız cogunlugu beyaz ise çok güzel duruyor ;)

yok öyle valla iyice batırır , kendide batar rezillik çıkar ortaya :D

_opeth
19-10-2020, 11:36
valla bence afedersin kedinin sıçtığını bu sıvar :) bizim ki mop yaparken pembe renkli boya kalemi ucu bulmuş sanırım bir yerden, fayans falan yol yol iz yapmış, sildik hemen gitti ama kusmuğu fena sıvar haberiniz olsun

o zaman bizim senaryoya göre biz evdeyken çalıştırmak daha mantıklı

zOnstyLe
19-10-2020, 16:16
o zaman bizim senaryoya göre biz evdeyken çalıştırmak daha mantıklı

Hocam 2 kedim var evde, 10 gun once aldım, mutlaka almalısın.

_opeth
19-10-2020, 17:27
Hocam 2 kedim var evde, 10 gun once aldım, mutlaka almalısın.

en yakın olabilecek zamanda kısmetse

burcinkarabacak
20-10-2020, 06:39
Ecovacs T8 aIVI modelini almayı düşünüyorum aliexpressden kullanan var mı acaba aramızda

saygılarımla

Ozan Özer
21-10-2020, 09:14
viomi V3 nasıldır sizce beyler? emiş gücü,bataryası iyi gözüküyor..Genel anlamda yuotube videoları da olumlu.

Viomi V3 Vacuum Cleaner Lazer Sensor Robot Supurge ve Paspas Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/viomi-v3-vacuum-cleaner-lazer-sensor-robot-supurge-ve-paspas-p-HBV00000VUQ8N)

Ozan Özer
21-10-2020, 10:36
Viomi V3 ile Roborock S5 max arasından roborock'ı mı tercih etmeli sizce?aralarında 200tl civarında fark var.

Schumi
29-10-2020, 00:53
11.11'i bekliyordum N11 indirimi için ama bu gidişle dolar 10 tl olucak. :D

Sezgin
29-10-2020, 08:14

Ayno şeyleri düşünmüşüz :)

Kadyr
29-10-2020, 08:31
Viomi V3 ile Roborock S5 max arasından roborock'ı mı tercih etmeli sizce?aralarında 200tl civarında fark var.

İncelemelerde roborcok un daha üst seviyede olduğu söylenmiş yazılım ve kalite konusunda

tremx
29-10-2020, 10:00
Roborock s5 max kullaniyoruz, asiri memnunuz.Hanim isterken on yargilarim vardi, ise yaramazsa temizlige elimi surmem dedim :D ise yaradi yine surmuyorum :D

207_TR
09-11-2020, 22:20

n11 den hangisini almak lazım varmı takip ettiğiniz ürün

emresener
09-11-2020, 22:25
S5 max hariç alt modelleri xiaomide pek tatmin etmez gibi. 5200mah pil hiç birinde yok. Büyük bir evde problem pil hem silme hem süpürme için.
Ben çevremdeki herkese geçen haftalar 4299’a alsırdım gg den.
Teendyolda ofis için bugün 999tl bie üeün vardı onu kaçırdık :) normalde 1999tl

https://ty.gl/guwehszjg

207_TR
09-11-2020, 22:41
S5 ve S6 baktım, kırk yerde kırk fiyat var.

Bu nasıl bir kar marjıdır ki bu kadar oynanabiliyor.

s5 yada s6 yı kaç paraya almak lazım

emresener
09-11-2020, 23:47
S5 ve S6 baktım, kırk yerde kırk fiyat var.

Bu nasıl bir kar marjıdır ki bu kadar oynanabiliyor.

s5 yada s6 yı kaç paraya almak lazım

S5 i kendi evime Ocak 2020 de 3650ye aldım
28.10 da 4399’a aldım
01.11 de 4299’a aldım gittigidiyordan.
4.500’e kadar s5 max makul fiyat.
Şuan GG’de 4.444tlye var. 1-2 kupon ile biraz daha ucuza world card’a 9 taksit alınabilir.

emresener
09-11-2020, 23:49
S5 i kendi evime Ocak 2020 de 3650ye aldım
28.10 da 4399’a aldım
01.11 de 4299’a aldım gittigidiyordan.
4.500’e kadar s5 max makul fiyat.
Şuan GG’de 4.444tlye var. 1-2 kupon ile biraz daha ucuza world card’a 9 taksit alınabilir.

Bu arada 3 ayrı eve aldım cihazlar sonrası Salon koltuk takımlarının ayaklarını 14cm ile takasladım. Lidar kısmı sorun yaratıyor bir tek bunlarda yükseklik olarak :(

5500
10-11-2020, 00:07
https://ty.gl/efvohpd0

4.073 - S5 max

punto_multijet
10-11-2020, 07:05
Hepsiburada.com | Guvenlik (https://www.hepsiburada.com/xiaomi-roborock-s5-max-robot-supurge-yurt-disindan-p-HBV00000V9NIL?magaza=Pasific%2520Line&utm_source=pc&utm_medium=cimri&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=5699&wt_pc=cimri.c.5699.pc)

2811tl şaka gibi rakam

punto_multijet
10-11-2020, 07:07
Hepsiburada.com | Guvenlik (https://www.hepsiburada.com/xiaomi-roborock-s5-max-robot-supurge-yurt-disindan-p-HBV00000V9NIL?magaza=Pasific%2520Line&utm_source=pc&utm_medium=cimri&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=5699&wt_pc=cimri.c.5699.pc)

2811tl şaka gibi rakam

pardon sepete ekle kısmına gelince fiyat 4000+ oldu

BARR
10-11-2020, 07:25
pardon sepete ekle kısmına gelince fiyat 4000+ oldu

Sebebi bu:

"Bu ürün, satıcı tarafından yurt dışından tedarik edilmektedir ve garanti kapsamına girmemektedir.
Gümrük ve kargo ücreti sepet tutarınıza eklenecektir."

ardicli2000
10-11-2020, 14:13
Vacuum Mop Pro aldık arkadaşla. Aranıza böylece katılmış bulunuyoruz.

Ancak, Mi Home uygulaması bir türlü göremedi. Bağlanma esnasında nelere dikkat etmek gerekiyor? Nasıl bağlayalım? Bu konuda tecrübeli arkadaşların yönlendirmelerini bekliyorum.

EREN34
10-11-2020, 16:17
Vacuum Mop Pro aldık arkadaşla. Aranıza böylece katılmış bulunuyoruz.

Ancak, Mi Home uygulaması bir türlü göremedi. Bağlanma esnasında nelere dikkat etmek gerekiyor? Nasıl bağlayalım? Bu konuda tecrübeli arkadaşların yönlendirmelerini bekliyorum.

Ülke seçimi hatalıdır muhtemel.
Cihazın üzerindeki tuşlarda çince yazıyorsa ülkeyi çin seçmelisiniz. İngilizce yazıyorsa Türkiye (Çin’den eminim. TR öyle anımsıyorum)

Sezgin
10-11-2020, 16:35
Cihazın üzerindeki tuşlarda çince yazıyorsa ülkeyi çin seçmelisiniz. İngilizce yazıyorsa Türkiye (Çin’den eminim. TR öyle anımsıyorum)

Aynen öyle abi,
güvenlik kamerasını aldım bende, dil çince olduğu için ülke seçimi de Çin olunca sorun çözüldü. Mi' nin tüm ürünlerinde aynı standart geçerli.

ardicli2000
10-11-2020, 16:49

İkisini de seçtik görmedi.....
2 farklı telefonda denedik yine görmedi :/

BARR
10-11-2020, 16:51
Aynen öyle abi,
güvenlik kamerasını aldım bende, dil çince olduğu için ülke seçimi de Çin olunca sorun çözüldü. Mi' nin tüm ürünlerinde aynı standart geçerli.

Ben ev güvenlik seti aldım sıfır duruyor hala kuramadım 1 senedir çünkü neyi seçersem seçeyim server a bağlanmıyor.

ardicli2000
10-11-2020, 16:52
Aynen öyle abi,

amazon.com.tr den amazon satıcısı şeklinde aldık. Evde değilim bir gitsem deneyeceğim her türlü bin türlü varyasyonu da....
wifi repeater var onda da bağlanana kadar canım çıktıydı. Bağlanıyorsun wifi ye bağlanmıyordu.
Ne merem bir şey şu Mi Home uygulaması. Nefret ettirdi kendisinden. Adam gibi bağlansana basitinden şuna....

ardicli2000
10-11-2020, 16:53
Ben ev güvenlik seti aldım sıfır duruyor hala kuramadım 1 senedir çünkü neyi seçersem seçeyim server a bağlanmıyor.
wifi ağında ve şifresinde türkçe karakter, / % $ vs gibi karakterler var mı?
Varsa bağlanmıyormuş. Reddit de gördüm...

Sezgin
10-11-2020, 16:55

Vallahi benimki set değil, Mi IMI Smart Home 360 tek bi kamera. Fark vardır belki diyeceğim ama altyapılar aynı.

BARR
10-11-2020, 16:57
wifi ağında ve şifresinde türkçe karakter, / % $ vs gibi karakterler var mı?
Varsa bağlanmıyormuş. Reddit de gördüm...

TR karankter yok normal rakam var ekstra. İki farklı evde denedim.

ardicli2000
10-11-2020, 18:43
TR karankter yok normal rakam var ekstra. İki farklı evde denedim.

Uygulama üzerinden wifi den bul deyince gördü. Hani neden wifi den aramaz default olarak bilmiyorum. İstersen sen de bu ayalara bak abi. wifi dir BT dr artık ne tür bağlantı ayarları varsa.

Bir de bt gps wifi hepsiniaçık tutmak gerekiyormuş.

EREN34
10-11-2020, 19:00
Aynen öyle abi,

Evet ama papaz her zaman pilav yemiyormuş :)

İkisini de seçtik görmedi.....
2 farklı telefonda denedik yine görmedi :/

Wifi bağlarken 2.4ghz üzerinden bağlıyorsunuz değil mi? Bir de bu geldi aklıma

ardicli2000
10-11-2020, 19:42
Evet ama papaz her zaman pilav yemiyormuş :)

Wifi bağlarken 2.4ghz üzerinden bağlıyorsunuz değil mi? Bir de bu geldi aklıma

Hallettik hocam. Uygulama ayarlarında wifi arama kapalıymış. Başka neden bağlanacaksa neden kapalı gelir anlamadım....

EREN34
10-11-2020, 20:14
Hallettik hocam. Uygulama ayarlarında wifi arama kapalıymış. Başka neden bağlanacaksa neden kapalı gelir anlamadım....

Bunlar hep maymun kemirmekten :)

Neyse ki çözmüşsünüz. Güle güle kullanın

Grimlord
10-11-2020, 20:17
Leictroux marka hediye gelmiş anneme, bir türlü şarj istasyonunu bulamıyor kendisi. Hepsi akıllı bizimki gerizekalı mi acaba :D

CloudGrey
10-11-2020, 21:01
Leictroux marka hediye gelmiş anneme, bir türlü şarj istasyonunu bulamıyor kendisi. Hepsi akıllı bizimki gerizekalı mi acaba :D

daha istasyano bulamıyor birde evi süpürcek :D

Grimlord
10-11-2020, 22:32
daha istasyano bulamıyor birde evi süpürcek :D

Şaka bir yana süper süpürüyor. Paspasta fena sayılmaz ama harita olayı zayıf. Bir de şarj istasyonunu bulabilse tam süper olcak :)

emresener
10-11-2020, 22:34
Şaka bir yana süper süpürüyor. Paspasta fena sayılmaz ama harita olayı zayıf. Bir de şarj istasyonunu bulabilse tam süper olcak :)

İstasyonu bulamama sebebi olarak , istasyon etrafı açık bir yerde mi duruyor?
Xiaomi de 50cm gibi boşluk bırakın tavsiyesi var. Sebep olarak gibi..

Grimlord
10-11-2020, 22:39
İstasyonu bulamama sebebi olarak , istasyon etrafı açık bir yerde mi duruyor?
Xiaomi de 50cm gibi boşluk bırakın tavsiyesi var. Sebep olarak gibi..

Aynen boş odada duruyor, etrafında bişey yok aslında. Kitapçıkta 70 cm boşluk bırakın yazıyor.

ayter
11-11-2020, 14:26
Vacuum mop pro kullanıyorum.Harita falan çıkardı,gayet stabil çalışıyor şuan.Elimize alıp kendimiz biyere götürünce kafası gidiyormuş sanırım bu arkadaşın.Yatak odasındaki dolabın üstünü süpürtmek istiyorum ama haritalar karışacak diye korkuyorum.Haritada olmayan bir yeri süpürtme seçeneği var mı uygulamada?

Schumi
12-11-2020, 13:14
Mi Mop Pro aldım. 3200 TL gibi bir fiyata geldi. Gelince yazarım görüşlerimi.

Sezgin
12-11-2020, 13:22
Mi Mop Pro aldım. 3200 TL gibi bir fiyata geldi. Gelince yazarım görüşlerimi.

Abi bizim fiyat politikamız tutmayacak gibiydi :D , bende verdim siparişi bu sabah. Mi Vacuum Cleaner. 2740 ' a geliyor bakalım beklemedeyiz

makif84
12-11-2020, 14:22
Bende hanımın isteğiyle Mi essential c1 aldım.N11 indirimiyle 1850 ye geldi.
i

Tunacan
14-11-2020, 20:01
Mop pro evi temizlerken haritada kafasına göre bazen iz bırakıyor bazen iz bırakmıyor. Sebebi ne olabilir?

CloudGrey
14-11-2020, 20:14
Mop pro evi temizlerken haritada kafasına göre bazen iz bırakıyor bazen iz bırakmıyor. Sebebi ne olabilir?

iz bırakmadan kastınız nedir ?
iz yoksa benim bildiğim orayı temizlemediğine işaret , bi ss atarsanız daha iyi olur

ardicli2000
14-11-2020, 21:06
Biz de harita çıkar dedik ama ilk denemesinde tüm evi geçmedi ve yalnızca bir kaç odanın haritasını çıkardı. Haritalama olayı sonraki temizlemlerde genişleyip daha da düzgünleşiyor mu? Yoksa bir kere çıktı mı bir daha değişmiyor mu?

CloudGrey
14-11-2020, 21:49
Biz de harita çıkar dedik ama ilk denemesinde tüm evi geçmedi ve yalnızca bir kaç odanın haritasını çıkardı. Haritalama olayı sonraki temizlemlerde genişleyip daha da düzgünleşiyor mu? Yoksa bir kere çıktı mı bir daha değişmiyor mu?

yeni yerler bulunca bildirim geliyor , harita değişsinmi dyor -evet diyorsun.
güncelliyor haritayı

EREN34
14-11-2020, 22:52

Harita çıkartmadan önce şarjı fulleyin ve ayarlardan kenarları süpür ü seçin.

Tel celsede sorunsuz haritayı çıkartır

Sezgin
15-11-2020, 07:52
Temizligie (once köşeler) baslamadan once haritada bir kare olusturuluyor telefon uygulamasi uzerinden. Hatta bu kareyi sag alt taraftan cekip buyutebiliyorum. Onu yaptigimda evin heryerini aldi ama kizin odasinin, sadece yarisini kare alanin icine alabildigim icin odayi yarim sildi. Kare daha fazla buyumuyor. odanin tamiminida haritaya katmasini nasil saglarim?

Tunacan
15-11-2020, 09:59
iz bırakmadan kastınız nedir ?
iz yoksa benim bildiğim orayı temizlemediğine işaret , bi ss atarsanız daha iyi olur

Cep telefonundaki uygulamada temizlediği yerleri beyaz iz bıraıyor ya, ondan bahsediyorum.

CloudGrey
15-11-2020, 11:36
Cep telefonundaki uygulamada temizlediği yerleri beyaz iz bıraıyor ya, ondan bahsediyorum.

ama o iz yoksa temizlik yapmamıştır.
birşeye takılmış geçememiş , kapı kapalı vs olabilir.
benimde başıma geldi, son zamanlarda biraz sapıttı.
aleti sıfırladım düzeldi.

Tunacan
15-11-2020, 11:50
ama o iz yoksa temizlik yapmamıştır.
birşeye takılmış geçememiş , kapı kapalı vs olabilir.
benimde başıma geldi, son zamanlarda biraz sapıttı.
aleti sıfırladım düzeldi.

Sıfırlama nasıl yapılıyor?

CloudGrey
15-11-2020, 12:08
Sıfırlama nasıl yapılıyor?

önce haritayı sıfırlayın , o yetmez ise fabrika ayarlarına dönün.
aletin sayfasına girince üc noktaya tıklayınca seceneklerde harita sıfırlamyı görüceksiniz.

ondan sonra hala aptallık yapıyorsa , anlatırım fabrika ayarlarına geri dönmeyi ;)

Rockford
16-11-2020, 08:46
firmwareleri kontrol edin arada güncelleme geliyor yazılımla ilgili her modelde varmı bilmiyorumda roborock s5 max kullanıyorum bunda geliyor. rota algoritmaları falanda güncelleniyor sanırım bu updatelerle.

TGY
16-11-2020, 16:42
2 gündür roborock s5 max kullanıyorum. 3+1 evi bir mopsuz bir kez de moplu süpürebiliyor makina. hepsiburadadan 4108 tl ye denk getirdim. ilk turda evin haritasını çıkardı. bir zone oluşturup sadece orayı süpürebiliyor. no mope zone seçip orayı mopsuz diğer yerleri moplayabiliyor. sanal duvar oluşturursanız ordan adımını atmıyor. mop yapmadan sadece süpürecekse ben su tankını komple çıkarıyorum. yoksa halı üstünde 180 derece dönerken mop yüzünden zor dönüyor. sesi bana göre az. evdeki klasik süpürgenin yarısı kadar sesi var. salonda otururken süpürürse rahatsız etmiyor. eşimin ve benim telefona yükledik uygulamayı, ben işteyken bildirim geliyor, salonu süpürdüm geri dock a dönüyorum diye tekmil veriyor. bugün evi tam iki tur gezdi ve yaklaşık 65 er dakikadan 130 dakikada 100 metrekare neti olan evi bitirdi. yalnız şarj yüzde 19 dedi mi dock a gidiyor. bence yüzde 10 ile dönse daha iyi olurdu. tavsiye edermisin deseler şunu derim. elde çamaşır yıkarken tam otomatik makina aldığınızda ne etki bıraktıysa o etkiyi bıraktı bizde. bu arada roborock s5 max için robot süpürgelerin ferrarisi diyebiliriz. tabii ki bunun bentley, bugattisi de var ama onlar 10k 17k tl :) çekinmeyin alın derim..

S6 max v ve s5 max arasinda gidip geliyorum fakat cok fiyat farki var.S5 max in yorumlarida cok iyi.Sizde ayni sekilde yazmissiniz.Bende siparis edecegim gibi duruyor.

EREN34
16-11-2020, 21:04
Tr’de aldığınız tüm ürünler garantisiz biliyorsunuz değil mi?:)

Siparişler - Roborock Garanti Sorgulama - Mi Robot Garanti Sorgulama ve Aktivasyon (https://roborock.com.tr/roborock-garanti-sorgulama/)

_opeth
16-11-2020, 21:47
Mop işine girmeyecegimden yalnızca süpürge olarak irobot roomba 976 modelini düşünüyorum.

Yorumu olan var mı

EREN34
16-11-2020, 21:58
Mop işine girmeyecegimden yalnızca süpürge olarak irobot roomba 976 modelini düşünüyorum.

Yorumu olan var mı

Kullanmadım ancak alttaki fırçanın 2 adet olması ve ters yönder hareket etmesi, fırçaların xiaomi modelerine göre daha iyi bulduğumdan sanki süpürme perf. bir tık iyi olabilir gibime geliyor.
Ayrıca Çin yazılım vs Amerikan yazılım. Amerikan elektronik cihazları bence yazılımsal olarak çok stabil ürünler. Yukarıda arkadaşların yaşadığı garip garip olayların yaşanmayacağına inanıyorum.

drago
16-11-2020, 22:22
Tr’de aldığınız tüm ürünler garantisiz biliyorsunuz değil mi?:)

Siparişler - Roborock Garanti Sorgulama - Mi Robot Garanti Sorgulama ve Aktivasyon (https://roborock.com.tr/roborock-garanti-sorgulama/)

İşte bu kötü oldu :( benimkinin de yokmuş

EREN34
16-11-2020, 23:04
İşte bu kötü oldu :( benimkinin de yokmuş

TR'de satılan hiç bir cihazın yok. O değil fatura tarihine göre 1 hafta içinde 400TL karşılığında 2 yıl garanti alınabiliyor :)

Ben 2020 Şubat sonunda Çin'den aldım. O zamanlar TR'de anlamsız pahalıydı (4000-4500TL). Bana 2650'ye mal olmuştu. Her yeri bozulsa ne olur diyerek aldım. TR fiyatıyla garantili aldığını düşünenlerin gözleri yaşlı

Evrenoz
17-11-2020, 07:41

Yorumu olan var mı

960 Kullanıyorum, çok memnunum. 976 da benimkinin rengi değişik olanı.
1 sene oldu, en ufak sorun veya performans kaybı yaşamadım.

Tek eksisi,

evladım salonu temizle veya yatak odasını temizle gibi belli bir yeri telefondan seçip temizletememe. Onun için de i7 veya i7+ ( çöpü kendi boşalttan ) lazım, aşırı pahalı.

_opeth
17-11-2020, 09:35
960 Kullanıyorum, çok memnunum. 976 da benimkinin rengi değişik olanı.
1 sene oldu, en ufak sorun veya performans kaybı yaşamadım.

Tek eksisi,

evladım salonu temizle veya yatak odasını temizle gibi belli bir yeri telefondan seçip temizletememe. Onun için de i7 veya i7+ ( çöpü kendi boşalttan ) lazım, aşırı pahalı.

aynen o kadar param olsa süpürge alana kadar neler alırım :D

Sinan'S2k
17-11-2020, 10:29
1 hafta önce viomi v2 pro modelini aldım 3500tl'ye ve 4 sefer evin farklı katlarını temizlettim. Birden fazla haritalama yapması ve kaydetmesi çok iyi. Çekim gücü hakikaten başka bir seviye. Henüz mop kullanmadım. Cihazdan şimdilik çok memnunum.

ardicli2000
17-11-2020, 13:16
Aklıma takılan bir soru var. Şimdi harita çıkarttı çok güzel. Her yeri geçti sildi.

Ama harita çıakrtırken saüda solda ne varsa kaldırttım. Bazen sandalye arasına koltuk altına vs takılıyor. Gerçi onlar orta yerlerde haritayla alakası yok ama bu sabit sandalyelerin vs yerini öğreniyor mu alet? Yoksa o anlık ne görüyorsa algoritması çerçevesinde mi hareket ediyor?

Süpürge: Vacuum Mop pro

Evrenoz
17-11-2020, 13:23
aynen o kadar param olsa süpürge alana kadar neler alırım :D

976 4000 TL
i7 7000 TL

Neredeyse 2 katı ama bugünkü aklım olsa i7 alırdım. Oturduğun yerden sağa sola göndermeyi arıyorsun bir süre sonra.
Misal sadece mutfağı temizlesin istiyorsun ama ana ünite salonda. ya açıcan bırakıcan o önce salonu sonra mutfağı vs temizleyecek ya da aleti taşıyacaksın

makif84
17-11-2020, 13:35
Xeomi Essentiyali 3 gündür kullanıyoruz.Harita kaydetme ve bölgesel temizlik bu modelde yok.çekiş gücü gayet iyi,silmeyi yaptırmadık.Evin 2 odası salona bağlı olmasından dolayı karma karışık süpürüyor.Eşiklerden gayet rahat geçiyor.

drago
17-11-2020, 13:48
Aklıma takılan bir soru var. Şimdi harita çıkarttı çok güzel. Her yeri geçti sildi.

Ama harita çıakrtırken saüda solda ne varsa kaldırttım. Bazen sandalye arasına koltuk altına vs takılıyor. Gerçi onlar orta yerlerde haritayla alakası yok ama bu sabit sandalyelerin vs yerini öğreniyor mu alet? Yoksa o anlık ne görüyorsa algoritması çerçevesinde mi hareket ediyor?

Süpürge: Vacuum Mop pro

Roborock s5 için konuşayım

Haritayı çıkarırken eşyaları kaldırdınız, bir dahaki silmeye geldiğinde orada eşya var; yaklaşırken fren yapıp inceden tamponu değdirip çekiliyor :)

Tamponu değdirdiğinde üstünden geçebileceği bir şey olduğunu fark ettiğinde, üstünden geçmeden bırakmıyor; mesela çamaşırlık ayakları.

Sonrasında haritayı burada eşya var diye güncelliyor, bu sefer de bir sonraki temizlikte orada eşya varmışcasına tam o noktaya gelince frenliyor, silmeden gidiyor.

Yeri değişen bir eşya varsa ve artık orası boşsa ben uygulamadan manuel kumanda ederek oraya getiriyorum; ya da zone cleaning yapıp kare içerisine alıp direkt oraya gönderiyorum.

Haritayı da orada eşya yok olarak güncelliyor bu sefer.

Bu arada roborock öncesinde de evimiz genel olarak temizdi, ama bu alet çalışıyor görünmek için evden çıkıp çaktırmadan toz mu alıp getiriyor napıyorsa :D 2 günde 1 çalıştırıyoruz, her seferinde toz haznesini hatrı sayılır dolduruyor.

Benim gibi alerjisi olanlar vakit kaybetmesin derim.

drago
17-11-2020, 13:51
Xeomi Essentiyali 3 gündür kullanıyoruz.Harita kaydetme ve bölgesel temizlik bu modelde yok.çekiş gücü gayet iyi,silmeyi yaptırmadık.Evin 2 odası salona bağlı olmasından dolayı karma karışık süpürüyor.Eşiklerden gayet rahat geçiyor.

Uygulamada oda ayırma seçeneği yok mu hocam?

makif84
17-11-2020, 14:00
Uygulamada oda ayırma seçeneği yok mu hocam?

Uygulamada böyle bir özellik mevcut fakat oda girişlerinde eşik veya herhangi bir yükselti olmamasından dolayı karışık süpürüyor.

drago
17-11-2020, 14:04
Uygulamada böyle bir özellik mevcut fakat oda girişlerinde eşik veya herhangi bir yükselti olmamasından dolayı karışık süpürüyor.

Olmaması lazım, bizim de mesela antre ile mutfak arasında yükselti farkı yok, tek oda görünüyordu, U yaparak siliyordu.

Odaları ayırınca önce mutfağa oradan antreye gitmeye başladı

Mert-
17-11-2020, 14:24
üzerinde lidar sensörü olanlar için koltuk yüksekliği kaç cm olması gerekiyor? koltukların altına girmezse çok anlamı kalmaz

ne zamandır alacağım bütçeyi toparlayamadım , az kaldı :)

emresener
17-11-2020, 15:57
üzerinde lidar sensörü olanlar için koltuk yüksekliği kaç cm olması gerekiyor? koltukların altına girmezse çok anlamı kalmaz

10cm olan ayakları 14cm ile değiştirdim şu an sorun yok. Önceden de çok sorun yaşamadım ama Koltuk kenarları biraz tombik durduğu için bazen girmediği oluyordu

EREN34
17-11-2020, 16:31

Teknik veri 10 diyor ama Emre'nin de dediği gibi tam 10cm ayaklı mobilyalarda sorun yaşanabiliyor. Ben koltuk ayak altlarına 2 kat hal parçası yapıştırdım.

emresener
17-11-2020, 17:06
Teknik veri 10 diyor ama Emre'nin de dediği gibi tam 10cm ayaklı mobilyalarda sorun yaşanabiliyor. Ben koltuk ayak altlarına 2 kat hal parçası yapıştırdım.

Bende tavla pulu koymuştum :) basit çözüm olarak

.::EmrE::.
17-11-2020, 19:44
Roborock S5 Max kullanıyoruz evde. İyi ki almışım dediğim ürünlerden birisi. S5 veya S6 ya göre daha büyük toz haznesi ve bataryası var. 150 m2 evi ortalama 80dk 'da temizliyor tabi bu süre eşyalarınıza göre değişebilir. Mop fonksiyonu da var. Mop da süpürge de harika calısıyor. Şiddetle öneririm.

EREN34
17-11-2020, 21:16
Bende tavla pulu koymuştum :) basit çözüm olarak

İstemsizce güldüm :)
Türk’e olmuyor de, sonra otur izle :)

R21TURBO 41
17-11-2020, 21:27
S5 Max larda kampanya yapmislar burda. 650$ dan 450$ a dustu. Bende bakiyorum.

S6 Max ile arasinda 200 dolar fark var ama degecek bir ozellik farki yok gibi geldi bana.

EREN34
17-11-2020, 22:59
S5 Max larda kampanya yapmislar burda. 650$ dan 450$ a dustu. Bende bakiyorum.

S6 Max ile arasinda 200 dolar fark var ama degecek bir ozellik farki yok gibi geldi bana.

S6 max değil de normal serisinde tekerlerlere ait dişli grubu hassas çabuk bozuluyor gibi kullanıcı yorumları vardı. Max te durum ne? Bunu da bir araştırmalı derim ben.

Karşılaştırma için şu site bana kullanışlı ve güvenilir geliyor. Konusu açılmışken bu vesile ile paylaşayım

Compare Robot Vacuums Cleaners (https://smartrobotreviews.com/comparisons/)

_opeth
18-11-2020, 10:16
976 4000 TL
i7 7000 TL

Neredeyse 2 katı ama bugünkü aklım olsa i7 alırdım. Oturduğun yerden sağa sola göndermeyi arıyorsun bir süre sonra.
Misal sadece mutfağı temizlesin istiyorsun ama ana ünite salonda. ya açıcan bırakıcan o önce salonu sonra mutfağı vs temizleyecek ya da aleti taşıyacaksın

valla öyle bir ihtiyaç olmuyor kirlenince tüm ev kirleniyor bizde :D

akay
20-11-2020, 17:00
s5 max ideal bence, çok fazla sorun çıkmıyor diğerlerinde olduğu kadar. s5 max ile s6 arasında çok ta bir fark yok aslında. donanımhaberde 800+ sayfa var arada bir girip bakabilirsin. ve evet garantili cihazlar değil sonradan öğrendim :)

akay
20-11-2020, 17:03
S6 max v ve s5 max arasinda gidip geliyorum fakat cok fiyat farki var.S5 max in yorumlarida cok iyi.Sizde ayni sekilde yazmissiniz.Bende siparis edecegim gibi duruyor.

s5 max ideal bence, çok fazla sorun çıkmıyor diğerlerinde olduğu kadar. s5 max ile s6 arasında çok ta bir fark yok aslında. donanımhaberde 800+ sayfa var arada bir girip bakabilirsin. ve evet garantili cihazlar değil sonradan öğrendim

R21TURBO 41
20-11-2020, 21:23
S6 max değil de normal serisinde tekerlerlere ait dişli grubu hassas çabuk bozuluyor gibi kullanıcı yorumları vardı. Max te durum ne? Bunu da bir araştırmalı derim ben.

Karşılaştırma için şu site bana kullanışlı ve güvenilir geliyor. Konusu açılmışken bu vesile ile paylaşayım

Compare Robot Vacuums Cleaners (https://smartrobotreviews.com/comparisons/)

Site iyiymis , S5 Max olacak gibi. Supurme ve paspas performanslari ayni. Normalde 200$ fark var aralarinda ama S5 e indirim geldigi icin fark 350$ a cikti. Gece gelip uzerimi ortmuyorsa o kadar fark vermeye gerek yok.

EREN34
20-11-2020, 22:07
Site iyiymis , S5 Max olacak gibi. Supurme ve paspas performanslari ayni. Normalde 200$ fark var aralarinda ama S5 e indirim geldigi icin fark 350$ a cikti. Gece gelip uzerimi ortmuyorsa o kadar fark vermeye gerek yok.

O modeller extradan Rusça da öğretiyor :)

Ranthor
23-11-2020, 12:25
arkadaşlar bizim ev ters dublex, hem merdiven aşağı doğru iniyor hem de merdiven korkuluğunun altından düşmeye çok müsait.

şuraya asla gitme diyeibliyor muyuz. Evi süpürecek sağlam bir cihaz lazım. Halılardan dolayı mop yaptıramayız heralde

drago
23-11-2020, 13:32
arkadaşlar bizim ev ters dublex, hem merdiven aşağı doğru iniyor hem de merdiven korkuluğunun altından düşmeye çok müsait.

şuraya asla gitme diyeibliyor muyuz. Evi süpürecek sağlam bir cihaz lazım. Halılardan dolayı mop yaptıramayız heralde

Gidilmemesi istenen yerler No go zone olarak işaretlenebiliyor s5 Max modelinde

Mop olayını da çalışırken bile değiştirebiliyorsunuz. mesela başladığı odayı moplar diğer odaya giderken mop seçeneğini kaldırabilirsiniz.

DOHC
23-11-2020, 15:42
Bilim insanları: Robot supurgeler evleri dinleyebilir (https://www.ensonhaber.com/teknoloji/bilim-insanlari-robot-supurgeler-evleri-dinleyebilir)

:)

Bugraaa
23-11-2020, 15:48
Bilim insanları: Robot supurgeler evleri dinleyebilir (https://www.ensonhaber.com/teknoloji/bilim-insanlari-robot-supurgeler-evleri-dinleyebilir)

:)

Bende bu haberi vermeye gelmiştim :) bi anda böyle rağbet görmesi şaşırtmıştı :D

drago
23-11-2020, 16:01
Dinlesin, napacaksa dinleyip :)

Akıllı telefonlar dinleyip duruyor zaten.

Hem siri, hem hanımın androidin sesli komutu (adı neyse artık) kendi aramızda kakara kikiri ederken bir anda "ne söylediğini anlamadım" diye konuştu bir kaç kere.

_opeth
23-11-2020, 16:48
bu haberlere cevabım

https://www.youtube.com/watch?v=AjHSRfo-W6g

ardicli2000
23-11-2020, 16:54
google chrome kapalıyken bile dinliyor. Nette bir sürü ispatı var. FB dinliyor o dünlüyor bu dinliyor hepsi dinliyor.....
Süpürgelere mi kaldı.... Sırf çin menşeili diye çıkıyor bu haberler. ABD istemiyor.

Ranthor
24-11-2020, 08:35
xiaomi vacuum cleaner aldim ben, mop istemiyoruz diye.

hadi bakalim

Sezgin
24-11-2020, 10:56
Makine ile işiniz bittiğinde, dock' a gelip kendini tekrar recharge edip fullediğinde fişi çekiyor musunuz arkadaşlar ? Yoksa sabit hep takılı mı fişiniz ?

BARR
24-11-2020, 10:58
Dinlesin, napacaksa dinleyip :)

Akıllı telefonlar dinleyip duruyor zaten.

Hem siri, hem hanımın androidin sesli komutu (adı neyse artık) kendi aramızda kakara kikiri ederken bir anda "ne söylediğini anlamadım" diye konuştu bir kaç kere.

Siriyi ben kullanmadığım için kapalı tutuyorum hem şarj hem de diğer açılardan daha mantıklı.

Evrenoz
24-11-2020, 11:29
Makine ile işiniz bittiğinde, dock' a gelip kendini tekrar recharge edip fullediğinde fişi çekiyor musunuz arkadaşlar ? Yoksa sabit hep takılı mı fişiniz ?

Devamlı fişte

TGY
25-11-2020, 14:56
An itibariyla bende bir S5 max siparis etmis bulunuyorum.Insallah memnun kaliriz:)

zOnstyLe
25-11-2020, 17:36

fişten cektiğinizde bir sure sonra kendini kapatıyor surekli fişte kalsın.

C!N
26-11-2020, 15:48
11.11'de ben de aldım s5 max. şimdilik memnunuz. Elime bez almaktan yırttım şimdilik :D

snan1910
29-11-2020, 11:55
İrobot 671 almayı planlıyorum ama, var mı kullanan, Xiaomi
İrobot hangisini tavsiye edersiniz.

Hepsiburada.com | Guvenlik (https://www.hepsiburada.com/irobot-roomba-671-wi-fi-li-robot-supurge-p-HBV00000KE2NH#reviews)

Ranthor
29-11-2020, 12:05
irobot daha kaliteli mal ama 671 akılsız haritasız diye biliyorum. 20 senelik teknoloji bence alınmaz

snan1910
29-11-2020, 15:15
Özelliklerinde akıllı navigasyon yazıyor ama harita olup olmadığını anlayamadım :(

Tunacan
29-11-2020, 15:36
Beyler,
Mop pro, mop yapmıyor. Pedi ıslanmıyor. Sebebi ne olabilir?

EREN34
29-11-2020, 20:00
Beyler,

Su haznesi ve cihaz üzerindeki kontaktörleri bir temizleyin.

Su haznesi içindeki motorun kontrolü o kontaktörler üzerinden sağlanıyor. Hala olmuyorsa bir arkadaşınızdan gazne deneyin derim.

EREN34
29-11-2020, 21:57
Edit: konnektör. Kontaktör bambaşka bişi :)

ggtoker
02-12-2020, 00:54
Bizimde gundemimizde s5 max ile xiaomi mop pro arasında gidip geliyorum... sizce hangisi daha mantıklı??

EREN34
02-12-2020, 06:49
Bizimde gundemimizde s5 max ile xiaomi mop pro arasında gidip geliyorum... sizce hangisi daha mantıklı??

S5 max 1 adım önde gibi duruyor. Aradaki fiyat farkına değer mi sen karar ver :)

Ben değmez diye düşünüp mop pro aldım. Arkadaşım değer dedi S5 max aldı :)

Omak
02-12-2020, 11:54
2 yıl önce amerika dan alıp getirmiştim hanıma hediye Mi vacumm, şimdiye kadar ona aldığım en iyi hediye olduğunu hala söyler (tek taşın bile önünde siz düşünün) alacaklara tavsiye kesinlikle lidar sensörlü yani harita çıkarıp temizleyenden alın. parasını kesinlikle hakeden bir cihaz anneme de almak zorunda kaldım etrafımdada görüp alan en az 10 kişi olmuştur.

kur hergün temizlesin tertemiz ev. biz haftada yada 10 günde bir koltukların ön tarafını kaldırıyoruz 20-30 cm lık bir eşyayı bir köşesine koyup öyle çalıştırıyoruz ki giremediği yerlerdeki tozları da alıyor miss gibi oluyor. hatta koltukların ayaklarını değiştirecem yakında girebileceği bir yüksekliğe çıkardığımda koltuk altlarını da her gün süpürmüş olacak, yatakların ayakları yüksek oraları temizliyor her baktığımda tertemiz. (normalde yumak yumak tozlar olur orda gece yatarken de soluyoruz onları)

arada bir filtresini normal süpürge ile çektirin ama kutunun içinde bakan kısmından çekin orada filenin içinde biriken tozlar belli oluyor, o ince file den geçen tozlar tıkıyor emişi düşüyor.

eğer bir gün alırsanız, almadığınız günler için çok pişman olursunuz.

zOnstyLe
02-12-2020, 20:07
Beyler,

ortak haznedeki filtreyi cıkartıp deneyin diğer turlu calısmıyor.

Tunacan
02-12-2020, 22:26
ortak haznedeki filtreyi cıkartıp deneyin diğer turlu calısmıyor.

Ortak hazne nedir tam anlayamadım?
Mop yapan hazne siyah.
Normal süpürme haznesi beyaz.

EREN34
02-12-2020, 22:42
Mop yapan hazne siyah.

Benim anladığım siyah olan. Ortak yani hem silen hem süpüren.

Yalnız filtre çıkarmayı ben önermem. Sadece silme modunda dahi alet içine tozu vs çekiyor diye düşünüyorum. Fırçalar çalışıyor

emresener
03-12-2020, 10:55
bende s5 var (max DEğil) mop yapacağı zaman Mi Home uygulamasında sağ alt taraftan Damla işaretini seçiyorum ve öyle mop yapmaya başlıyor.
s5 max'ta her daim damlama açık şekilde çalışıyor manuel olarak kapatabiliyorsunuz.

mop pro içinde böyle Mi home üzerinde seçenekler olabilir mi ?

drago
03-12-2020, 12:13
bende s5 var (max DEğil) mop yapacağı zaman Mi Home uygulamasında sağ alt taraftan Damla işaretini seçiyorum ve öyle mop yapmaya başlıyor.
s5 max'ta her daim damlama açık şekilde çalışıyor manuel olarak kapatabiliyorsunuz.

s5 maxta uygulamadan mop ya da no mop seçeneği var?

emresener
03-12-2020, 12:36

s5 maxta uygulamadan mop ya da no mop seçeneği var?

s5 max'ta var olduğunu yazmışım mi home uygulamasından.

mop pro daha alt bir ürün olduğu için belki eski s5 tekiler gibi manuel açmak gerekiyor olabilir

zOnstyLe
03-12-2020, 13:39
Mop yapan hazne siyah.

Benim anladığım siyah olan. Ortak yani hem silen hem süpüren.

Yalnız filtre çıkarmayı ben önermem. Sadece silme modunda dahi alet içine tozu vs çekiyor diye düşünüyorum. Fırçalar çalışıyor

Siyah olan hazne ortah hazne filtreyi cikartmadan mop yapmiyor makina

EREN34
03-12-2020, 15:42
Siyah olan hazne ortah hazne filtreyi cikartmadan mop yapmiyor makina

Filtreyi çıkarmadan mop yapıyor bendeki. Daha doğrusu süpüre+mop yapıyor.

Sen sadece mop yapması için filtreyi söküyosun sanırım?

EREN34
03-12-2020, 15:44

Mop pro sendeki S5 ile aynı. Mopun ıslaklık seviyesi App üzerinden elektronik olarak kontrol ediliyor.

zOnstyLe
03-12-2020, 17:45
Filtreyi çıkarmadan mop yapıyor bendeki. Daha doğrusu süpüre+mop yapıyor.

Sen sadece mop yapması için filtreyi söküyosun sanırım?

Aynen Eren abi tek mop için filtreyi sokuyorum, 120 metre kareye supurgu + mop a sarjı yetmez diye dusunup hiç ikisini bir calıstırmıyorum.

EREN34
03-12-2020, 19:54
Aynen Eren abi tek mop için filtreyi sokuyorum, 120 metre kareye supurgu + mop a sarjı yetmez diye dusunup hiç ikisini bir calıstırmıyorum.

Mantıklı. Ben sessiz mod+Mop olarak kullanıyorum

blumenberg
04-12-2020, 00:46
dublex ev için çoklu haritalama şart mı arkadaşlar, roborock s5 max modelini düşünüyorum bende, önerileriniz var mı? Kaç paraya kadar almak gerekli. Black friday kaçırdım ne yazık ki.

Yanına bir de dyson supurge almak istiyorum. Annem kendi süpürmeden edemez çünkü :)

EREN34
04-12-2020, 07:45
dublex ev için çoklu haritalama şart mı arkadaşlar, roborock s5 max modelini düşünüyorum bende, önerileriniz var mı? Kaç paraya kadar almak gerekli. Black friday kaçırdım ne yazık ki.

Yanına bir de dyson supurge almak istiyorum. Annem kendi süpürmeden edemez çünkü :)

Bildiğim kadarıyla s5 max'te çoklu harita özelliği mevcut.

Mert-
04-12-2020, 07:47

eğer yanlış bilmiyorsam çoklu haritalama özelliği yoksa dublex ev için üst kata koyduğunuzda baştan haritalama çıkaracak , sonra alt kata indirdiğinizde yine baştan harita çıkartacak. uzun ve yorucu olur diye düşünüyorum. viomi v2 pro ürününde çoklu harita desteği vardı sanırım. fiyat olarak da diğerlerine nazaran daha uygundu.

Aktaş61
04-12-2020, 08:40

bende aynı ikilemdeyim. arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

ikisi arasında çoklu harita ve batarya kapasitesi farkımı var sadeece?

ggtoker
04-12-2020, 08:47

Batarya ve ses farkı war... bn mop pro sıparıs verdım..bnm için önemi yok...

EREN34
04-12-2020, 08:56

Detaylı bir karşılaştırma. Ben zamanında alırken buradan baya inceleyip karar vermiştim

Roborock S5 Max vs. Xiaomi MiJia STYJ02YM (https://smartrobotreviews.com/comparisons/roborock-s5-max-vs-xiaomi-mijia-styj02ym.html)

DOHC
04-12-2020, 09:32
Detaylı bir karşılaştırma. Ben zamanında alırken buradan baya inceleyip karar vermiştim

Roborock S5 Max vs. Xiaomi MiJia STYJ02YM (https://smartrobotreviews.com/comparisons/roborock-s5-max-vs-xiaomi-mijia-styj02ym.html)

Automatically Docks and Recharges bunun süpürgelerin %1'in de olması çok ilginç.

EREN34
04-12-2020, 14:39
Automatically Docks and Recharges bunun süpürgelerin %1'in de olması çok ilginç.

Cümleyi anlayamadım. Sanırım bunun kelimesi otomatik düzeltmeye maruz kalmış :) Eğer cümle doğruysa sıkıntı daha büyük (benim dilbilgisi anlamında)

Oto dock station'ı bulup şarj olma olmayan model sanırım oldukça az ve ilkel cihazlar. Telefon gibi eline alıp şarj ettiğin, süpürürken de kafasını vura vura süpürerek gezen salak aletler öyle.

ardicli2000
05-12-2020, 13:01
Cümleyi anlayamadım. Sanırım bunun kelimesi otomatik düzeltmeye maruz kalmış :) Eğer cümle doğruysa sıkıntı daha büyük (benim dilbilgisi anlamında)

Oto dock station'ı bulup şarj olma olmayan model sanırım oldukça az ve ilkel cihazlar. Telefon gibi eline alıp şarj ettiğin, süpürürken de kafasını vura vura süpürerek gezen salak aletler öyle.

Otomatik evine dönme ve şarj olma özelliği - Bu özellik sadece süpürgelerin %1'inde bulunur diyor.

Cümle değil bir tanımlama. Sizin ingilizce konusunda sıkıntı daha büyük gibi :D

Sanırsam yıllar evvle çıkan aptal süpürgelerde olmadığından sadece yenilerde olduğundan yüzde çok düşük. Şu an satılan bir çok modelde mevcut.

EREN34
05-12-2020, 15:17
Otomatik evine dönme ve şarj olma özelliği - Bu özellik sadece süpürgelerin %1'inde bulunur diyor.

Cümle değil bir tanımlama. Sizin ingilizce konusunda sıkıntı daha büyük gibi :D

Sanırsam yıllar evvle çıkan aptal süpürgelerde olmadığından sadece yenilerde olduğundan yüzde çok düşük. Şu an satılan bir çok modelde mevcut.

Bilgilendirme için teşekkürler.

Bildiğim 3 dilden 2si yabancı olunca bazen karmaşa olabiliyor :)

drago
05-12-2020, 15:25
Bir tavsiye, aynı anda hem süpüren hem de mop yapabilen bir cihaz kullanıyorsanız; bu özelliği kullanmak yerine önce süpürtmenizi sonra moplatmanızı tavsiye ederim.

Diğer türlü hem mop ped çok kirleniyor, hem de köşelerde ıslanmış toz öbekleri kalabiliyor.

ardicli2000
06-12-2020, 15:03
Bir tavsiye, aynı anda hem süpüren hem de mop yapabilen bir cihaz kullanıyorsanız; bu özelliği kullanmak yerine önce süpürtmenizi sonra moplatmanızı tavsiye ederim.

Diğer türlü hem mop ped çok kirleniyor, hem de köşelerde ıslanmış toz öbekleri kalabiliyor.

Önce süpüttürüyor sonra vacuum&mop yaptırıyoruz :)

Aktaş61
07-12-2020, 08:41
Batarya ve ses farkı war... bn mop pro sıparıs verdım..bnm için önemi yok...

benim içinde çok önemli olacağını sandığım konular değil, mop proya ağırlık vermiş durumdayım son zamanlarda zaten

teşekkürler güzel bir karşılaştırma gerçekten

muratburunce
12-01-2021, 14:11
arkadaşlar bende alacağım ama 2 model arasında kaldım hangisini önerirsiniz bütçe ikisine uygun;

https://www.trendyol.com/xiaomi/mijia-robot-vacuum-mop-pro-cleaner-robot-supurge-ve-paspas-beyaz-p-36502435?boutiqueId=548877?adjust_t=mk12x3o_m4o2h8 3&adjust_campaign=product_free&link_contentid=36502435&link_userID=4605289&utm_campaign=36502435&utm_medium=product_free&utm_source=share&utm_term=4605289

https://www.trendyol.com/xiaomi/mi-robot-vacuum-mop-kablosuz-supurge-p-35405779?boutiqueId=548877?adjust_t=mk12x3o_m4o2h8 3&adjust_campaign=product_free&link_contentid=35405779&link_userID=4605289&utm_campaign=35405779&utm_medium=product_free&utm_source=share&utm_term=4605289

EREN34
12-01-2021, 14:59
arkadaşlar bende alacağım ama 2 model arasında kaldım hangisini önerirsiniz bütçe ikisine uygun;

https://www.trendyol.com/xiaomi/mijia-robot-vacuum-mop-pro-cleaner-robot-supurge-ve-paspas-beyaz-p-36502435?boutiqueId=548877?adjust_t=mk12x3o_m4o2h8 3&adjust_campaign=product_free&link_contentid=36502435&link_userID=4605289&utm_campaign=36502435&utm_medium=product_free&utm_source=share&utm_term=4605289

https://www.trendyol.com/xiaomi/mi-robot-vacuum-mop-kablosuz-supurge-p-35405779?boutiqueId=548877?adjust_t=mk12x3o_m4o2h8 3&adjust_campaign=product_free&link_contentid=35405779&link_userID=4605289&utm_campaign=35405779&utm_medium=product_free&utm_source=share&utm_term=4605289

2944 olanı 1 yıldır kullanıyorum. Evde internet stabil oldukça alet de stabil. Memnunuz. Elimiz ayağımız oldu adeta.

Farkı ne dersen;
Biri kamera ile haritalama yaparken diğeri radar ile yapıyor. Bu da oda bazlı görev vermeye, sabit planlar yapmaya yarıyor. Radar olduğundan süpürdüğü yeri bir daha süpürme hataları vs. olmuyor. 2944 TL olan radarlı olan.

Ucuz modelde taralı alanm seçip süpür derken diğerinde isim verdiğin odaya tıklayıp süpür diyorsun. Tabi istersen alan tarayıp süpürme de yaptırabilirsin.

Compare Robot Vacuums Cleaners (https://smartrobotreviews.com/comparisons/?compare=2727,2666)

muratburunce
12-01-2021, 15:15
2944 olanı 1 yıldır kullanıyorum. Evde internet stabil oldukça alet de stabil. Memnunuz. Elimiz ayağımız oldu adeta.

Farkı ne dersen;
Biri kamera ile haritalama yaparken diğeri radar ile yapıyor. Bu da oda bazlı görev vermeye, sabit planlar yapmaya yarıyor. Radar olduğundan süpürdüğü yeri bir daha süpürme hataları vs. olmuyor. 2944 TL olan radarlı olan.

Ucuz modelde taralı alanm seçip süpür derken diğerinde isim verdiğin odaya tıklayıp süpür diyorsun. Tabi istersen alan tarayıp süpürme de yaptırabilirsin.

Compare Robot Vacuums Cleaners (https://smartrobotreviews.com/comparisons/?compare=2727,2666)

aralarındaki tek bariz fark o sanırım biri radarlı biri kameralı birde emiş güçleri dikkatimi çekti ucuz olan model daha fazla emiş gücüne sahip ama süpürme alanına göre pahalı olan model daha fazla alan süpürüyor ufak farklar var ama 2944'lüğe yöneleceğim sanırım çok teşekkür ederim

_opeth
12-01-2021, 17:07
2944 olanın fiyat düşüş ekranı da nasıl palavra :D

individual
12-01-2021, 17:35

Yardımcı olayım karar sizin.

1 - https://www.trendyol.com/xiaomi/mijia-robot-vacuum-mop-pro-cleaner-robot-supurge-ve-paspas-beyaz-p-36502435?boutiqueId=548877?adjust_t=mk12x3o_m4o2h8 3&adjust_campaign=product_free&link_contentid=36502435&link_userID=4605289&utm_campaign=36502435&utm_medium=product_free&utm_source=share&utm_term=4605289

Bu radarlı olanda evin komple haritasını çıkartıyor ve odalara isim verebiliyorsunuz.
Sonrasında isterseniz örnek git oturma odasını temizle gel diyebiliyorsunuz.

En büyük handikapı evinizdeki perdeler uzun ise onları duvar engel olarak görüyor altına girmiyor bilginiz olsun.
Radarlı olanın tepesinde çıkıntısı olduğu için koltuklarını çok yüksek değilse altına giremiyor.

2-https://www.trendyol.com/xiaomi/mi-robot-vacuum-mop-kablosuz-supurge-p-35405779?boutiqueId=548877?adjust_t=mk12x3o_m4o2h8 3&adjust_campaign=product_free&link_contentid=35405779&link_userID=4605289&utm_campaign=35405779&utm_medium=product_free&utm_source=share&utm_term=4605289

Bu üründe ise buda evin komple haritasını çıkartıyor ama odalara isim veremiyorsunuz.Belli bir alan belirleyip sadece git o kare alanı temizle gel diyorsunuz.
Radarı olmadığı için evdeki eşyalara çarparak harita çıkartıyor ama sonrasında çarpmıyor hafif dokunuyor.(dip köşelere giriyor bu sayede)

Radarlı olan daha gürültülü çalışıyor bilginiz olsun.

Ben diğer radarsız olan 2.üründen aldım bayadır kullanıyorum memnunum

Kadyr
12-01-2021, 17:52
Donanım haberde süpürge konusu var. Mop proda yazılım sorunu çok yaşayan var. Garanti konusuna dikkat edin. Viomi aldı arkadaşım memnum kaldı. Viomi kullananda eğey var memnunlar yorumlardan gördüğüm kadarıyla

Ozan Özer
12-01-2021, 18:00
Viomi V3 kullanıyorum; oldukça memnunum..Mop özelliği de var..
Kuru; Islak ve Kuru-Islak olarak 3 farklı haznesi mevcut..Oldukça güzel temizliyor ve temizlemesi de oldukça kolay..Eve gelmeden çalıştırabilme olayı en güzeli zaten..
Oda bazlı harita çıkarabiliyorsunuz ve dilediğiniz odayı yada herhangi bir odada dilediğiniz alanı temizlettirebiliyorsunuz.Girmemesi gereken sınırları düzenleyebiliyorsunuz..

johnie
12-01-2021, 20:04
Arkadaşım geçen hafta bunu Amerika'dan aldı.
Manuel olarak telefondan joystick ile kontrol edebiliyorsunuz.
Biraz tuzlu ama xiaomi yi falan tokatlıyor bu ürün.
Amazon.com.tr : roborock s5 (https://www.amazon.com.tr/s?k=roborock+s5&adgrpid=63612122634&gclid=Cj0KCQiArvX_BRCyARIsAKsnTxO5Zmv7s3JNSEY1btgY GYy-W4kYak28fBdPoxvbGl0z1dHNEoByEPcaAjXREALw_wcB&hvadid=459848145345&hvdev=c&hvlocphy=1012782&hvnetw=g&hvqmt=e&hvrand=5480535118989900913&hvtargid=kwd-458068974204&hydadcr=13015_2130954&tag=googlepcstdtr-21&ref=pd_sl_2fads34h61_e)

Sezgin
13-01-2021, 00:21

1 - https://www.trendyol.com/xiaomi/mijia-robot-vacuum-mop-pro-cleaner-robot-supurge-ve-paspas-beyaz-p-36502435?boutiqueId=548877?adjust_t=mk12x3o_m4o2h8 3&adjust_campaign=product_free&link_contentid=36502435&link_userID=4605289&utm_campaign=36502435&utm_medium=product_free&utm_source=share&utm_term=4605289

Bu radarlı olanda evin komple haritasını çıkartıyor ve odalara isim verebiliyorsunuz.

En büyük handikapı evinizdeki perdeler uzun ise onları duvar engel olarak görüyor altına girmiyor bilginiz olsun.
Radarlı olanın tepesinde çıkıntısı olduğu için koltuklarını çok yüksek değilse altına giremiyor.

2-https://www.trendyol.com/xiaomi/mi-robot-vacuum-mop-kablosuz-supurge-p-35405779?boutiqueId=548877?adjust_t=mk12x3o_m4o2h8 3&adjust_campaign=product_free&link_contentid=35405779&link_userID=4605289&utm_campaign=35405779&utm_medium=product_free&utm_source=share&utm_term=4605289

Bu üründe ise buda evin komple haritasını çıkartıyor ama odalara isim veremiyorsunuz.Belli bir alan belirleyip sadece git o kare alanı temizle gel diyorsunuz.
Radarı olmadığı için evdeki eşyalara çarparak harita çıkartıyor ama sonrasında çarpmıyor hafif dokunuyor.(dip köşelere giriyor bu sayede)

Hocam 1 urun icin verdigin bilgilerde hata var. oda oda ayirma ozelligi yok bu cihazin. Sadece zone clean yaptirabilirsin. Ek olarak uzun perde altlarina radar sensorlu cihazlar giriyor. Tabi kalin fon perde seklinde ve yere tamamen sifira sifir degilse.

Soruyu soran arkadasa tavsiyem iki urune de bakmaman. Direkt olarak bakacagini urun Vacuum Cleaner. Bi ara 5000 e kadar cikmisto fiyatlari ama son 1 haftadir heryerde 3000 bandina geldi.

muratburunce
13-01-2021, 08:43

çok teşekkür ederim dikkate alacağım yorumlarınızı

muratburunce
13-01-2021, 08:44
Donanım haberde süpürge konusu var. Mop proda yazılım sorunu çok yaşayan var. Garanti konusuna dikkat edin. Viomi aldı arkadaşım memnum kaldı. Viomi kullananda eğey var memnunlar yorumlardan gördüğüm kadarıyla

trendyolda da baya memnun olan var yazılım sıkıntı şikayeti olmamış 6000'ne yakın yorum var nerdeyse proda %90lık kesim memnun gibi

muratburunce
13-01-2021, 08:45
Viomi V3 kullanıyorum; oldukça memnunum..Mop özelliği de var..
Kuru; Islak ve Kuru-Islak olarak 3 farklı haznesi mevcut..Oldukça güzel temizliyor ve temizlemesi de oldukça kolay..Eve gelmeden çalıştırabilme olayı en güzeli zaten..
Oda bazlı harita çıkarabiliyorsunuz ve dilediğiniz odayı yada herhangi bir odada dilediğiniz alanı temizlettirebiliyorsunuz.Girmemesi gereken sınırları düzenleyebiliyorsunuz..

o bütçemi aşıyor 3.5 - 4 bandına çıkınca daha güzel cihazlar var ama şuanlık bütçe maksimum 3'ü görür

muratburunce
13-01-2021, 08:46
Amazon.com.tr : roborock s5 (https://www.amazon.com.tr/s?k=roborock+s5&adgrpid=63612122634&gclid=Cj0KCQiArvX_BRCyARIsAKsnTxO5Zmv7s3JNSEY1btgY GYy-W4kYak28fBdPoxvbGl0z1dHNEoByEPcaAjXREALw_wcB&hvadid=459848145345&hvdev=c&hvlocphy=1012782&hvnetw=g&hvqmt=e&hvrand=5480535118989900913&hvtargid=kwd-458068974204&hydadcr=13015_2130954&tag=googlepcstdtr-21&ref=pd_sl_2fads34h61_e)

bu baya baya aşıyor bütçeyi :)

individual
13-01-2021, 08:47
Hocam 1 urun icin verdigin bilgilerde hata var. oda oda ayirma ozelligi yok bu cihazin. Sadece zone clean yaptirabilirsin. Ek olarak uzun perde altlarina radar sensorlu cihazlar giriyor. Tabi kalin fon perde seklinde ve yere tamamen sifira sifir degilse.

Soruyu soran arkadasa tavsiyem iki urune de bakmaman. Direkt olarak bakacagini urun Vacuum Cleaner. Bi ara 5000 e kadar cikmisto fiyatlari ama son 1 haftadir heryerde 3000 bandina geldi.

1.üründeki haritalama eklediğim resimdeki gibi değilmi ?

https://smartrobotreviews.com/assets/images/content/2677/area-editor.png

muratburunce
13-01-2021, 08:48

şuan 4.5 bandında max 3 binlik bakıyorum çok aşıyor bütçeyi o modelde

kelalper
13-01-2021, 09:22
Lan bütün millet tembel, sarmış bu aletlere. Bizim eve haftada 1 gün temizlikçi geliyor. Evde kedi var. Gündelikçi haftaiçi geliyor. Haftasonuda hanımla ben dalıyoruz phlips maraton ile. En fazla yarım saat sürüyor bütün evi süpürmek ki yatağı bile süpürüyoruz çarşafı kaldırıp. Abicim en fazla 30 dakika yaw. Kedi olmasına rağmen öyle aman aman bişey çıkmıyor. Ben haftada 30 dakikada o parayı kazanmıyorum. Gidin sağlam kaliteli bir süpürge alın yıllarca kullanın. Bu tip aletler bir de sürekli batarya sorunu çıkartıyor. 2 senede batarya mort.1 sene sonra batarya kapasitesi düşmeye başladığı için temizleme etkisi de azalmaya başlıyor. Yurt dışında Amerikada falan yaşasam alayım 500 dolar para verip ama burası için çok lüks o fiyatlar.

muratburunce
13-01-2021, 09:38
Lan bütün millet tembel, sarmış bu aletlere. Bizim eve haftada 1 gün temizlikçi geliyor. Evde kedi var. Gündelikçi haftaiçi geliyor. Haftasonuda hanımla ben dalıyoruz phlips maraton ile. En fazla yarım saat sürüyor bütün evi süpürmek ki yatağı bile süpürüyoruz çarşafı kaldırıp. Abicim en fazla 30 dakika yaw. Kedi olmasına rağmen öyle aman aman bişey çıkmıyor. Ben haftada 30 dakikada o parayı kazanmıyorum. Gidin sağlam kaliteli bir süpürge alın yıllarca kullanın. Bu tip aletler bir de sürekli batarya sorunu çıkartıyor. 2 senede batarya mort.1 sene sonra batarya kapasitesi düşmeye başladığı için temizleme etkisi de azalmaya başlıyor. Yurt dışında Amerikada falan yaşasam alayım 500 dolar para verip ama burası için çok lüks o fiyatlar.

abi ufak bir hesapla temizlikçi gündeliğine 150 lira alsa ayda 600 lira yapar 1 senede 7200 lira bence bu daha lüx bir para benim bütçeme göre

kelalper
13-01-2021, 09:46
Gündelikçi sadece ev süpürmüyor. Bütün camlar siliniyor çamaşır sepeti doluysa makineye atıp yıkatıp asıyor. Ütülenecekleri ütülüyor. Yatak takımını değiştiriyor. 2 Ayda 1 perdeleri indirip yıkayıp ütüleyip takıyor. Daha dünya kadar iş yapıyor. Sadece evi süpürüp silmeye 200 lira vermem. Kimse vermez. Bizimki süpürürken avin altını üstüne getiriyor zaten. Herkül gibi koca kanepeyi dikiyor havaya. Evde olmak istemezsin . Ben zaten şehirdışındayım. Hanımda hobi odasına girip çıkmıyor o gün.

muratburunce
13-01-2021, 10:00
Gündelikçi sadece ev süpürmüyor. Bütün camlar siliniyor çamaşır sepeti doluysa makineye atıp yıkatıp asıyor. Ütülenecekleri ütülüyor. Yatak takımını değiştiriyor. 2 Ayda 1 perdeleri indirip yıkayıp ütüleyip takıyor. Daha dünya kadar iş yapıyor. Sadece evi süpürüp silmeye 200 lira vermem. Kimse vermez. Bizimki süpürürken avin altını üstüne getiriyor zaten. Herkül gibi koca kanepeyi dikiyor havaya. Evde olmak istemezsin . Ben zaten şehirdışındayım. Hanımda hobi odasına girip çıkmıyor o gün.

anladım abi benim hanım çalışmıyor ev hanımı ondan dolayı o işler zaten ister istemez onda buda yardımcı gibi olsun diye düşünüyoruz 2de çocuk olunca sürekli ortalık pis oluyor ellerinde yiyeceklerin kırıntısını döküyolar sürekli sağa sola bazen görüyoruz bazen gözümüzdan kaçıyor arada çıksın ufaktan odayı süpürsün yeter bize ztn sürekli hergün hergün çalıştırmayı düşünmüyoruz 2-3 güne bir çıksın en azından oturduğumuz odayı süpürsün çocukların kırıntıları temizlesin :)

Kadyr
13-01-2021, 10:19
trendyolda da baya memnun olan var yazılım sıkıntı şikayeti olmamış 6000'ne yakın yorum var nerdeyse proda %90lık kesim memnun gibi

Satıcılar farklıdır illaki bakmak lazım

muratburunce
13-01-2021, 10:23
Satıcılar farklıdır illaki bakmak lazım

olabilir aynen şikayet var üzerinden bakayım bide gerçi herkese aynı sıkıntı denk gelecek değil ama kronik bi sıkıntı varmı bakayım iyice

Sezgin
13-01-2021, 11:38

https://smartrobotreviews.com/assets/images/content/2677/area-editor.png

Yok hocam teyzem kullanıyor aynısını sadece zone clean ıle alan temızletebılıyor.

Sezgin
13-01-2021, 11:40

Xiaomi Mi Robot Vacuum Kablosuz Robot Supurge Global Versiyon, Beyaz: Amazon.com.tr (https://www.amazon.com.tr/Xiaomi-SDJQR02RR-17061-Vacuum-Cleaner/dp/B07718TKPR/ref=sr_1_2?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3 %91&dchild=1&keywords=vacuum+cleaner&qid=1610530355&sr=8-2)

bahsettiğim alet bu. dün 2.856 tl idi bugun 3500 olmuş.

Sezgin
13-01-2021, 11:45

https://smartrobotreviews.com/assets/images/content/2677/aea-editor.png

Yok hocam teyzem kullanıyor aynısını sadece zone clean ıle alan temızletebılıyor.

Düzeltme : Pro modeliymiş bu, masaüstü pcden girince farkettim. Dediğiniz gibi bu alet oda oda temızlık yapabılıyor. Harita kayıt ozelligi var cunku. Ben duz v1 diye bakmıştım ürüne ama değilmiş.

Mert-
13-01-2021, 12:24
https://www.trendyol.com/viomi/se-vacuum-cleaner-lazer-sensor-2in1-robot-supurge-ve-paspas-p-57662118?tyutm_source=google&tyutm_medium=cpc&tyutm_campaign=x:electronics_y:electronics_z:elekt irikli-ev-aletleri_t:dsa_product_productsup_gl_s_&gclid=Cj0KCQiA0fr_BRDaARIsAABw4EvUoD6Ut90c3ABp0Kqw sxTo3FC4L2BUJFapX1mzp4B5UIm_yyvPT8YaAnSREALw_wcB

Viominin yeni ürünü, fiyat olarak uygun kalıyor diğerlerine göre. 2 haftadır kullanıyoruz çok memnunuz. Viomi V2 pro ile karşılaştırabilirsiniz. hemen hemen aynı özelliklere sahip.

_opeth
13-01-2021, 12:39

yarın gelecek evden kovuldum mesela :D

individual
13-01-2021, 14:36
Düzeltme : Pro modeliymiş bu, masaüstü pcden girince farkettim. Dediğiniz gibi bu alet oda oda temızlık yapabılıyor. Harita kayıt ozelligi var cunku. Ben duz v1 diye bakmıştım ürüne ama değilmiş.

Bende ilk şaşırdım dedim yanlış model içinmi yazdım diye :)

sağolsun xiaomi süpürgenin bir sürü modeli var.almaya kaltığınızda kafa karıştırması çok normal.

Ben 1 ay araştırma yaptım.Sipariş verirkende inşallah yanlış ürün gelmez diye dua etmiştim.

Bu perde olayındada perdeler çok uzun ise ve kalınsa radarlı olan onu duvar gibi algıladı.Evlerdeki perdelere göre değişiklik gösterir belki.

Ben diğer süpürgeden aldım.

emresener
13-01-2021, 17:26
Roborock ürün almanızı tavsiye ederim.
s5 biraz pahalı ama ben 1 yıldır kullanıyorum evde 2 tane kedi var hergün eve gitmeden çalıştırıyoruz gittiğimizde yerler tertemiz yarımsaatlik süpürme olayımız olmuyor zamandan tasarruf.
cutoof perde altınada giriyor boyu bi tık yüksek olduğu için.
koltukların ayakları 10cm idi 12cm ile değiştirdim sürtmede yaptığı yok. f/p açısından en iyileri diyebilirim. pili 5000mah idi yanılmıyorsam.

CloudGrey
13-01-2021, 18:17
abi ne yapıp ne edip alın şu aletten.
bizim evde acaip toz problemi vardı , bu alet çözdü sağolsun.
kelalper ' i dinlemeyin :)

bugün güzel bi süpürge almak zaten 2K para , 3K para verip süpürge peşinde gezmemek daha mantıklı :)
biz denyoluk yapıp siyahını aldık 100 tl ucuz diye ;
https://www.trendyol.com/xiaomi/mijia-robot-vacuum-mop-pro-cleaner-robot-supurge-ve-paspas-p-36502434
aletin kendide çok tozlanıyor , siz beyaz alın...

linkteki alette oda oda temizleme seçeneği var.
ama bence mop kısmı gereksiz.
silmesi biraz tatava.

bunun mopsuzuda vardı ne olduysa satılmıyor artık.

ama temizlik işini kökten çözmüyor tabi , alet sonuşta kapı arkaları gibi sote yerleri süpürmüyor.
ama her hafta süpürüp sildiğimiz evi bu alet sayesinde 3 haftada bir silip süpürür olduk..

Sezgin
13-01-2021, 23:35
Hocam Roborock zaten Xiaomi markasina ait bir seri :)

drago
14-01-2021, 07:34
Hocam Roborock zaten Xiaomi markasina ait bir seri :)

Şu an Roborock ve Xiaomi ayrı

muratburunce
14-01-2021, 08:24
Şu an Roborock ve Xiaomi ayrı

bunu öğrendiğim iyi oldu xiaomi'de aynı kalitedir o zmn Roborock baya tuzlu çünkü

ardicli2000
14-01-2021, 09:28

Turkcell dijital operatör mağazasında 3k ya vacuum mop pro satılıyordu geçtiğimiz hafta. Biz aldık kullanıyoruz. Hanım çok memnun. Mop özelliği çok güzel.

Yazılımda saçmalama olabiliyor. Bu takılmasına, çıkamamasına, ufak objelerin üzerinde geçerken yönünün değişmesine vs bağlı. Çözümü de buldum. Elle dock un önüne götürüyorum eve git diyorum. Gidiyor ve haritada yerini güncelliyor. Sorun gidiyor.

Sağda solda çorap poşet oyuncak vs varsa büyük sıkıntı. Sandalyeler sıkıntı. Süpürmüyorsunuz ama bunları tek tek kaldırmak zorunda kalıyorsunuz. Hazırlıklı olun.

Ben her hafta dinleneceğim vakitte 3-5 saat temizlik yapmak istemiyordum bu sayede kurtuldum. Hanımın başında 2 de çocuk varsa ve istiyorsa alın zaten.

muratburunce
14-01-2021, 09:44
Turkcell dijital operatör mağazasında 3k ya vacuum mop pro satılıyordu geçtiğimiz hafta. Biz aldık kullanıyoruz. Hanım çok memnun. Mop özelliği çok güzel.

Yazılımda saçmalama olabiliyor. Bu takılmasına, çıkamamasına, ufak objelerin üzerinde geçerken yönünün değişmesine vs bağlı. Çözümü de buldum. Elle dock un önüne götürüyorum eve git diyorum. Gidiyor ve haritada yerini güncelliyor. Sorun gidiyor.

Sağda solda çorap poşet oyuncak vs varsa büyük sıkıntı. Sandalyeler sıkıntı. Süpürmüyorsunuz ama bunları tek tek kaldırmak zorunda kalıyorsunuz. Hazırlıklı olun.

Ben her hafta dinleneceğim vakitte 3-5 saat temizlik yapmak istemiyordum bu sayede kurtuldum. Hanımın başında 2 de çocuk varsa ve istiyorsa alın zaten.

valla 2 canavar var evde onların kırıtınlarını döktüklerini temizlese gene baya iş görür bizim evde :) ama tek kokrkum küçük sıpa 3 yaşında daha canavar abisine göre makinaya bişi yaparmı acaba :D

EREN34
14-01-2021, 10:04

Ayarlar menüsünde bulunan Cihaz düzeyi ayarlanıyor sekmesinen cihazın konumunu güncelleyebilirsin. Bu sapıtma genelde evin internetinden dolayı oluyor.

ardicli2000
14-01-2021, 10:50
valla 2 canavar var evde onların kırıtınlarını döktüklerini temizlese gene baya iş görür bizim evde :) ama tek kokrkum küçük sıpa 3 yaşında daha canavar abisine göre makinaya bişi yaparmı acaba :D

Bizimki 5 yaşında. Akıllı uslu maşallah. Ama 1 hafta peşinden ayrılmadı :) Rahat vermeleri mümkün değil.