PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tüv-türk

Respect
06-11-2020, 12:44
Arkadaşlar leon aracımın aynalarındaki sinyalleri çin menşeili kayan led sinyaller ile değiştirdim....

Muane zamanımız geldi...
Kimisi vize den geçer kimisi kalır diyor...

Bu tip bir işlemle muaneden sıkıntısız geçen varmı ?

muratburunce
06-11-2020, 12:55
yeni tip araçlarda audi vw grubu özellikle stoplarda falan kayar led olarak kullanılıyor şuan sıkıntı çıkacağını sanmıyorum genede tüv türk elemanları belli olmuyor orjinal araç parçalarına bile sıkıntı çıkartabiliyorlar

Ormanci
06-11-2020, 13:39
Hiç bişey olmaz, niye kalsın? Sinyal yanıyor mu, yanıyor.

Rengine ve yanıp yanmadığına bakılıyor sadece.

Sinyali kırmızı, mor falan filan yaparsanız "rengi yanlış" diye kusur alırsınız. O da hafif kusurdu yanılmıyorsam. Çünkü ülkemizde az da olsa eski Amerikanlar, grey market olarak kırmızı sinyal lambalı - stoplu Amerikanlar falan oluyor Corvette vs gibi...

individual
06-11-2020, 13:40
sorun olmaz geçersiniz.

Slmcnsl
06-11-2020, 15:01
Hiç bişey olmaz, niye kalsın? Sinyal yanıyor mu, yanıyor.

Rengine ve yanıp yanmadığına bakılıyor sadece.

Sinyali kırmızı, mor falan filan yaparsanız "rengi yanlış" diye kusur alırsınız. O da hafif kusurdu yanılmıyorsam. Çünkü ülkemizde az da olsa eski Amerikanlar, grey market olarak kırmızı sinyal lambalı - stoplu Amerikanlar falan oluyor Corvette vs gibi...

konuyla alakalımı bilmiyorum ama başıma geçen şöyle birşey geldi.
yeni kasa ibiza aracıma , oem led far takımı uyguladim.
çalişma prensibi şuydu. normalde beyazlar yanıyor , sinyal veya dörtlü yakıldığında , sarı yanıyor , sarının yanmadiği anda beyaz geri yanıyor.
tüvden geçemedim.
şu prensiple çalişiyor olmalıymış.
'beyaz yanıyor , sinyal ya da dörtlü yaktiğinda beyaz tamamen sönecek , beyaz sönükten turuncuya geçecek'.
özetlemek gerekirse şöyle istiyor tüv. turuncu-boş-turuncu-boş-turuncu-boş.
benim kodlamam ise turuncu-beyaz-turuncu-beyaz-turuncu-beyaz şeklindeydi.
neyse 2. randevuya istedikleri şekilde kodlayip gittik sorun olmadı.=)

Ormanci
06-11-2020, 15:04
konuyla alakalımı bilmiyorum ama başıma geçen şöyle birşey geldi.
yeni kasa ibiza aracıma , oem led far takımı uyguladim.
çalişma prensibi şuydu. normalde beyazlar yanıyor , sinyal veya dörtlü yakıldığında , sarı yanıyor , sarının yanmadiği anda beyaz geri yanıyor.
tüvden geçemedim.
şu prensiple çalişiyor olmalıymış.
'beyaz yanıyor , sinyal ya da dörtlü yaktiğinda beyaz tamamen sönecek , beyaz sönükten turuncuya geçecek'.
özetlemek gerekirse şöyle istiyor tüv. turuncu-boş-turuncu-boş-turuncu-boş.
benim kodlamam ise turuncu-beyaz-turuncu-beyaz-turuncu-beyaz şeklindeydi.
neyse 2. randevuya istedikleri şekilde kodlayip gittik sorun olmadı.=)

Haa, onu konuyla ilgili değil diye yazmadım, evet "Amerikan Park" sizin dediğiniz... ve aynen söylediğiniz şekilde turuncu-beyaz yaparsa geçmiyor, turuncu-boş-turuncu-boş şeklinde olması gerekli, dediğiniz gibi.

canozgur106
07-11-2020, 20:27
Derdin bu olsun be kardeşim