PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çöken Iphone'dan Yedeklenmemiş Veri Kurtarma

Oguzhandeniz
07-12-2020, 15:37
Arkadaşlar selam, ip7 cihaz kullanıyorum. Cihazın hafızası dolmak üzereydi 200MB falan boş yer vardı. Icloud'dan 50GB yer satın aldım ve yedekleme başlattım gece. Sabah kalktım normal şekilde telefonumu kullanmaya başladım. Icloud hafızasına baktım yedekleme başlamadan önce 4.5GB doluydu, sabah 20GB dolmuştu. Sonra telefonu aç kapa yapayım dedim. Kapattım bir daha açılmadı. Elma ekranında donup kalıyor. Telefondaki kişilerim ve Whatsapp konuşmalarım çook önemli. Yurtdışı müşterilerim ve iş ile ilgili kişilerim vardı ve çok önemli. Ankara'da Fixplan'e verdim bakıcaklar kurtarmaya çalışacaklar. Telefon umurumda değil, zaten ip12 bekliyordum değiştirmek için. Fixplan eğer kişi, whatsapp ve fotoğrafları kurtaramazsak ararız dediler. Bunları mutlaka kurtarılması lazım. Daha önceden başına gelen ya da bu konuda bilgisi olan var mı? Lütfen yardım edin durum baya kötü :( İstanbul'da vs yapan birisi varsa hemen yollayayım yeterki çözelim bu sorunu

2jz
07-12-2020, 16:01
İcloud’da kişiler ve icloud drive’da whatsapp açıksa nispeten ufak sayılabilecek veriler olduğundan yedeklemiştir onları kurtarırsın. Şuan fotoğrafların hariç kurtarılabilir gözüküyor. Zorla yeniden başlatma ve itunes üzerinden açmayı deneyebilirsin. İlk öneriler bunlar olabilir.

Oguzhandeniz
08-12-2020, 08:02
İcloud’da kişiler ve icloud drive’da whatsapp açıksa nispeten ufak sayılabilecek veriler olduğundan yedeklemiştir onları kurtarırsın. Şuan fotoğrafların hariç kurtarılabilir gözüküyor. Zorla yeniden başlatma ve itunes üzerinden açmayı deneyebilirsin. İlk öneriler bunlar olabilir.

Icloud'a bakıyorum bilgisayardan, 2018 tarihinde yedeklenen rehberim duruyor. Fotoğraflara bakıyorum boş. 20GB dolu gösteriyordu telefondan ama bilgisayardan icloud.com'dan bakınca o kadar dolu gözükmüyor. Çok önemli nasıl kurtarabilirim rehber ve whatsapp ı :(

Ers
08-12-2020, 08:12
önce telefonu açmayı dene. eğer güncelleme alıp yarıda şarjı bitmedi ise telefondaki her şeyin duruyordur.

_driver_
08-12-2020, 08:17
Ben 6s te şifremi unuttum yapıp kurtarmıştım. Telefonunuza kod geldi yazan mesaja telefonuma ulaşamıyorum diye işaretlerseniz yeni şifre girip en azından rehberi kurtarabilirsiniz

Oguzhandeniz
08-12-2020, 08:19
önce telefonu açmayı dene. eğer güncelleme alıp yarıda şarjı bitmedi ise telefondaki her şeyin duruyordur.

Telefon şarjdaydı ve otomatik güncelleme de kapalıydı. Aslında ben kapat aç yapana kadar bi problem yoktu. Kapattım açılmadı geri. Bu veri kurtarma hizmeti verenler acaba sorunu çözebilir mi? Bi yere sordum 2.750TL istedi :eek:

altima
08-12-2020, 08:28
istanbul mecidiyeköyde bi yer biliyorum.
yakınsan gel beraber gidelim, 3*5 kere mac cihaz götürmüştüm yapmışlardı.

en azından yol gösterirler çözemeseler bile..

Saygılar
Rıdvan :icon_tup:

Ers
08-12-2020, 08:30
Telefon şarjdaydı ve otomatik güncelleme de kapalıydı. Aslında ben kapat aç yapana kadar bi problem yoktu. Kapattım açılmadı geri. Bu veri kurtarma hizmeti verenler acaba sorunu çözebilir mi? Bi yere sordum 2.750TL istedi :eek:

kardeşim elmada kalma sorunu diye arat youtube da, soft reset falan kuratrır belki. donanımsal birşey oalcağını sanmıyorum.

Oguzhandeniz
08-12-2020, 08:43
istanbul mecidiyeköyde bi yer biliyorum.
yakınsan gel beraber gidelim, 3*5 kere mac cihaz götürmüştüm yapmışlardı.

en azından yol gösterirler çözemeseler bile..

Saygılar
Rıdvan :icon_tup:

Hocam Ankara'dayım ben valla çözemezsem gelicem o kadar önemli benim için. Şuan yurtdışı yüklemem var ama mal sahibine ulaşamıyorum :(

kardeşim elmada kalma sorunu diye arat youtube da, soft reset falan kuratrır belki. donanımsal birşey oalcağını sanmıyorum.

Bende donanımsal bir şey olacağını sanmıyorum sanırım hafıza doluluğu ile alakalı bir durum oldu. Youtube'dan arattım ama denemek istemedim direk bilen birisi yapsın istediğim için. Dün telefonu verdiğim yerde bi haber gelmezse bugün alıp veri kurtarma işi yapanlara götüreceğim

semprimena
08-12-2020, 09:39
Ankara da hk iphone servis hakan kurban diye biri var, o na ulaşabilirseniz sorununuzu çözecektir. Tel'i değişmediyse 0539 222 06 06 idi. Ya da netten aratıp ta bulabilirsiniz.

Eren G.
08-12-2020, 09:52
DFU mode'a sokup kurtarmayı denediniz mi ?

Oguzhandeniz
08-12-2020, 11:09
Ankara da hk iphone servis hakan kurban diye biri var, o na ulaşabilirseniz sorununuzu çözecektir. Tel'i değişmediyse 0539 222 06 06 idi. Ya da netten aratıp ta bulabilirsiniz.

Arıyorum ama ulaşılamıyor. Face sayfasına baktım orada da bu numara var ve 1 hafta önce paylaşım yapmış muhtemelen no değişmedi ama kapalı şuan

DFU mode'a sokup kurtarmayı denediniz mi ?

DFU mode a sokmayı denemedim, tahmin ediyorum ki cihazın hafızası dolu olduğu için komple herşeyi silebilir DFU mode'da

Sezgin
08-12-2020, 11:57
Telefon acılırken logoda kalıyorsa entegre hatasıdır. aynısı suan benım cıhazımda da var. bende ozel bı servıse gonderdım. geçen çarşambadan beri çözmeye calısıyorlar.

2jz
08-12-2020, 12:34
Icloud'a bakıyorum bilgisayardan, 2018 tarihinde yedeklenen rehberim duruyor. Fotoğraflara bakıyorum boş. 20GB dolu gösteriyordu telefondan ama bilgisayardan icloud.com'dan bakınca o kadar dolu gözükmüyor. Çok önemli nasıl kurtarabilirim rehber ve whatsapp ı :(

iCloud'da rehber, notlar... gibi geri dönüşü olmayan şeylerin her zaman açık olması gerekiyor.

Rehberi herhangi bir sosyal medya ile eşleştirdin mi? instagram, facebook, twitter gibi. Bunu yaptıysan dışarı aktar seçeneği ile en güncel versiyonu kurtarabilirsin yine.

Oguzhandeniz
08-12-2020, 15:36
iCloud'da rehber, notlar... gibi geri dönüşü olmayan şeylerin her zaman açık olması gerekiyor.

Rehberi herhangi bir sosyal medya ile eşleştirdin mi? instagram, facebook, twitter gibi. Bunu yaptıysan dışarı aktar seçeneği ile en güncel versiyonu kurtarabilirsin yine.

Evet instagrama eşleştirmiştim aslında. o şekilde dışa aktarma yapılabiliyor mu?

Oguzhandeniz
08-12-2020, 15:40
Telefon acılırken logoda kalıyorsa entegre hatasıdır. aynısı suan benım cıhazımda da var. bende ozel bı servıse gonderdım. geçen çarşambadan beri çözmeye calısıyorlar.

Eğer veri kaybını göze alıyorsanız çözümü kolay 2-3 saat içinde halledebiliriz demişlerdi. Siz de veri kaybı olmadan yapılması için mi uğraşıyorsunuz?

individual
08-12-2020, 16:44
öncelikle geçmiş olsun yedek dosyanız inşallah bozulmamıştır.

diğer arkadaşlar için bilgilendirme olsun.gmail kullanmanızı tavsiye ederim.

Gmail'de mail rehber notlar ve takvim senkron bir şekilde çalışıyor.icloud 'dan çok çok daha iyi.

hem web üzerinde rehberi takvimi notları görebiliyorsunuz düzenleme yapabiliyorsunuz.

Telefon bozulsa backup çökse daha başka bir telefona mail şifreniz ile giriş yaptığınızda bütün bilgileriniz otomatik geliyor.

icloud çok tavsiye etmem rehber notlar ve takvim yedeklemesi için.

sagi
08-12-2020, 17:30
benimde başıma tatile çıktığımda gelmişti böyle bir problem, çözememiştik ancak pc'de itunes yükleyip oradan telefonunuza en güncel yazılımı yüklemeyi deneyebilirsiniz.
Yerse belki böyle kurtulur aksi halde çok kurcalamdan bilen kişilerin garanti veren yerlerin eline teslim etmekte fayda var

2jz
08-12-2020, 18:54
Evet instagrama eşleştirmiştim aslında. o şekilde dışa aktarma yapılabiliyor mu?

Evet tüm veriyi indirebilirsin. Tüm aktiviteyi indirir anketlerde verdiğin yanıtlar ıvır zıvır dahil.

Eskiden rehberide text olarak veriyordu şimdi emin değilim denemek lazım. Twitter dada var böyle bir özellik.

loiz
15-12-2020, 19:22
Geçmiş olsun, whatsapp yedeklemizde açıkmıydı? başka boş bir iphone bulursanız yedeklemenizi ona indirmeyi deneyerek belki verilerinize ulaşabilirsiniz, ben telefonumu hafızası düşük olduğu için son mb'a kadar zorluyorum tek bir fotoğraf çekemeyecek hale geldiği oluyor bahsettiğiniz gibi bir durum şimdiye kadar olmadı. umarım telefoncu kurtarır.