PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : EXXEN (Yerli Nekşfliş)

Mutlu Değerli
03-01-2021, 02:24
Platform'u nasıl buldunuz ? Ben 900milyon TL'lik bi yatırım göremedim, şaka gibi ama TV'de bir uygulaması dahi yok. Madem büyük yatırım deniyor, bu kadar da para harcandığından bahsediliyor

https://pbs.twimg.com/media/EqmgNGsXIAk2Nbi?format=jpg&name=large

Buna bi açıklık getirebilirler mi acaba :)

Ayrıyetten Garaj programını bi nebze olsa beğendim. Ama çok sadevari konuşulmuş. Misal arka tekerlerin dönmesinden (4WS) bahsedilmiş, sanki yeni bir teknolojiymiş gibi lanse edilmiş ama bunu önceden kullanan (30 senee önce HONDA Prelude, yakın tarih örn; Megane RS) marka modeller var. İnsanlara bunların bilgileri vs verilmezse çok bi anlamı yok, bunlar ince ama güzel önemli bilgi detayları

mert_can 41
03-01-2021, 02:40
Dizi içerikleri vb berbat tamamen ergen çocuklara yönelik içerikler var bir eşrefbey var sanırım haluk bilginerin dizisi o tolg show ve konuşanlar için alınabilir ama yinede alasım yok. En az bir iki sene sürer sanırım içeriklerin oturması vb o zaman daha güzel içerikler eklenirse almayı düşünebilirim.

immortalboss
03-01-2021, 09:36
Dünden beri konuşanlar ve tolgshow için almak istiyorum. Ama kartla alma işleminde hata oluştu diyor. Uygulaması zaten yok ki artık play store da uygulama yapmak vs. çok zor değil. Tv üzerinden direk bağlantı olmadan izlemek de çok keyifli olmuyor. Bakalım ne olacak. Ben de açıkçası çok büyük yatırım görmedim. Daha profesyonel bir yatırım beklerdim. Netflikş'in yanında güncellenmemiş internet explorer gibi kaldı. :D

alper_pug
03-01-2021, 09:40
marka ismi sonuna box kelimesini ekleyip birde .com yaparsanız içerikleri beleşe izleyebilirsiniz :D

gokhankenar
03-01-2021, 10:28
Üyeliğimizi nasıl iptal edebiliriz ? Kayıt oldum şu an 7 gün ücretsiz üyeyim. 7. Gün sonunda karttan para çekecekler . Bence bu platform şu an 1 TL yi bile hak etmiyor. Para ödemek istemiyorum

CloudGrey
03-01-2021, 10:53
https://i.hizliresim.com/uMx77t.png (https://hizliresim.com/uMx77t)

KÖROĞLU
03-01-2021, 11:19
Hasan can a soracaklar bize bir sıçış hikayeni anlatır mısın bebiş diye.

O sorunun cevabı: Exxen ile anlaşmak diyecek.

Bir de tatlı twtlı anlattı kerata sonra YouTube dan bölümleri sildi :)

Paranın yüzü sıcakmış gerçekten.

immortalboss
03-01-2021, 12:35
Üyeliğimizi nasıl iptal edebiliriz ? Kayıt oldum şu an 7 gün ücretsiz üyeyim. 7. Gün sonunda karttan para çekecekler . Bence bu platform şu an 1 TL yi bile hak etmiyor. Para ödemek istemiyorum

Profilimi sil diye bir kısım var. Oradan sanırım üyelik iptali. Ben şu anda 2 tane program buldum konuşanlar ve tolgshow.Gerisi fasa fiso.

ghibli06
03-01-2021, 13:50
https://i.milliyet.com.tr/MolatikDetayBig/2020/12/31/fft371_mf33138050.Jpeg

bu diziyi transfer etmezlerse almam!!!

imprezaWRC
03-01-2021, 14:04
https://i.milliyet.com.tr/MolatikDetayBig/2020/12/31/fft371_mf33138050.Jpeg

bu diziyi transfer etmezlerse almam!!!

Bu ne ya :D :D Hakikaten dizinin adı ne ve hangi kanalda yayınlanıyor ?

Abi milleti tv bağımlısı haline getirecekler herhalde.

Mutu
03-01-2021, 14:17
Bu kadar az içeriğiyle ve kötü arayüzüyle netflix in başlangıç fiyatından pahalı reklamsız sürümü var. :)

Smart tv şansı yok, hdmi la bağlayın diye seçenek sunuyor bir de, tabiki zamanla olacak şeyler bunlar da, en azından halledilinceye kadar cüzi bir rakam istenseydi, bunlar halledilmeden netflixten yüksek rakam istemek komik.

ghibli06
03-01-2021, 14:38
Bu ne ya :D :D Hakikaten dizinin adı ne ve hangi kanalda yayınlanıyor ?

Abi milleti tv bağımlısı haline getirecekler herhalde.

https://cdn.sporx.com/img/59/2021/akinci-dizisi-yeni-bolum-izle-2-bolum-akinci-ne-zaman-atvube).jpg

yavaşça bırakıyorum...

2jz
03-01-2021, 15:17
Bu kadar az içeriğiyle ve kötü arayüzüyle netflix in başlangıç fiyatından pahalı reklamsız sürümü var. :)

Smart tv şansı yok, hdmi la bağlayın diye seçenek sunuyor bir de, tabiki zamanla olacak şeyler bunlar da, en azından halledilinceye kadar cüzi bir rakam istenseydi, bunlar halledilmeden netflixten yüksek rakam istemek komik.

Zamanında Türkcell Fizy daha az içerik daha kötü arayüz daha fazla fiyata Spotify’a rakip olarak çıkmıştı :)

İçeriklere baktımda, YouTube ‘da bedavaya izlemediğim önerilerde çıktığında bir daha gösterme diye işaretlediğim şeyleri 9.90 verip reklamlı mı izleyeceğim :)

CloudGrey
03-01-2021, 15:18
yaa abiler o bu değilde benim başka bi derdim var.

evde salonda digitürk en arka odada kablolu yayın var.
tam bu ikisinin arasında küçük bir oda var orayada tv koymaya karar verdik.

tv izlemek için illa gene ya kablolu yayın yada digitürk yan oda gibi birşeymi almak zorundayım ?
başka ne alternatif olabilir ?_?

individual
03-01-2021, 15:23
yaa abiler o bu değilde benim başka bi derdim var.

evde salonda digitürk en arka odada kablolu yayın var.
tam bu ikisinin arasında küçük bir oda var orayada tv koymaya karar verdik.

tv izlemek için illa gene ya kablolu yayın yada digitürk yan oda gibi birşeymi almak zorundayım ?
başka ne alternatif olabilir ?_?

Digitürk için bir box ve kart.Kablolu TV içinde box ve kartını alman gerekiyor bildiğim.

Ama bu işi ucuz yollu çözeyim dersen.

Kablolu TV'nin box (kutusunun) arkasında normal bildiğin anten kablosu çıkışı var.O çıkış'dan istediğin odaya kablo çekip kablolu tv izleyebilirsin.

İzleyebileceğin kanallar ulusal kanallar olur.

CloudGrey
03-01-2021, 15:37
Digitürk için bir box ve kart.Kablolu TV içinde box ve kartını alman gerekiyor bildiğim.

Ama bu işi ucuz yollu çözeyim dersen.

Kablolu TV'nin box (kutusunun) arkasında normal bildiğin anten kablosu çıkışı var.O çıkış'dan istediğin odaya kablo çekip kablolu tv izleyebilirsin.

İzleyebileceğin kanallar ulusal kanallar olur.

o kutuda çıkış yok sadece giriş var bende..
box dediğin kablonun tvnın dekoderi değilmi ? apartmandaki büyük kutuyu demiyorsun ???

Frid
03-01-2021, 15:47
netflix bir ay ücretsiz deneme veriyor. bunun 3 ay vermesi lazım.

konuşanların exxen e geçmesine değil de tüm bölümleri yutup üzerinden silmesi sonrası platforma ve hasan can a acayip gıcık oldum, ön yargılı bakıyorum şuan platforma.

individual
03-01-2021, 15:58
o kutuda çıkış yok sadece giriş var bende..
box dediğin kablonun tvnın dekoderi değilmi ? apartmandaki büyük kutuyu demiyorsun ???

Apartmandaki değil evdeki kutu kart takılı olan.

Ama şimdi baktım.Bu yeni nesil kutudan var sende sanırım.O kutularda bu çıkışı iptal etmişler fazladan kutu ve kart satmak için.

Bizim evdeki eski kutulardan gri olandan.Onun arkasında normal anten çıkışı var loop yazar.Ondan çıkış alabilirsin.

Yada kablo tv ile konuşup apartmandaki kutudan bir tane daha hat çektirmen gerekiyor.

( işi yokuşa sürüp ekstra cihaz ve hat parası almak için yapmışlar)

https://i.hizliresim.com/FhU6AU.jpg (https://hizliresim.com/FhU6AU)

Resimde cihazın arkasında solda loop anten çıkışı var.Ordan ulusal kanalları izlersin.

(eski kablolu tv olayı şişli taksim bölgesinde vardı zamanında hatırlarsın belki)

Yada bu eski cihazlardan al bir tane kendi kartını tak kablosunu bağla çalıştır.

Bu arada bende cihazı değiştireyim falan diyordum iyiki değiştirmedim bu olayı iptal etmişler.

CloudGrey
03-01-2021, 16:32
Bu arada bende cihazı değiştireyim falan diyordum iyiki değiştirmedim bu olayı iptal etmişler.

evet bendeki minnacık bi kutu zaten.
aşşada resmini ekledim.
birde eve uydunet kablosu giriyor bir küp gibi birşeye takılıp ordan 2 ayrılıyor.
biri tv dekoderine öteki modeme gidiyor.
zamanında biri onu 3leyemessin demişti.
yani max 1 modem 1de dekoter çalışırmış...

digitürke kaldık o zmn..
bunların haricinde başka bir sistem yapamazmıyız tv izlemek için.

https://i.hizliresim.com/huEhLJ.png (https://hizliresim.com/huEhLJ)

imprezaWRC
03-01-2021, 16:48
https://cdn.sporx.com/img/59/2021/akinci-dizisi-yeni-bolum-izle-2-bolum-akinci-ne-zaman-atvube).jpg

yavaşça bırakıyorum...

Ha olay ATV'de gerçekleşiyor ondan benim haberim yok. Ben ahaber, atv, tv8 seyretmeyengillerdenim.

_opeth
03-01-2021, 16:55
Özellikle izlemeliyim dediğim bir şey yok. Torrent e devamke

individual
03-01-2021, 17:15
evet bendeki minnacık bi kutu zaten.
aşşada resmini ekledim.
birde eve uydunet kablosu giriyor bir küp gibi birşeye takılıp ordan 2 ayrılıyor.
biri tv dekoderine öteki modeme gidiyor.
zamanında biri onu 3leyemessin demişti.
yani max 1 modem 1de dekoter çalışırmış...

digitürke kaldık o zmn..
bunların haricinde başka bir sistem yapamazmıyız tv izlemek için.

[img]https://i.hizliresim.com/huEhLJ.png/img] (https://hizliresim.com/huEhLJ)

O gelen kablo 3 çıkışı olsa dahi sinyal gücü zayıflayacaktır.

Birinden yayın diğer ucundan internet alıyor.

Valla total'de yapacağın masrafa bağlı.

Digitürk içinde lnb'den bir hat daha gelmesi gerekiyor uydu için birde ona recevir ve digitürk kartı alıcaksın.

Normal ücretin yarsını ekstra ekliyor.

Bence şöyle birşey yap sahibinden'de uydunet eski kutular satılıyor.

Ucuz 75-100TL falan.hatta belki eski uyducularda bile çıkma oluyor 2.el...

Bir tane o kutudan al kartı takıp kabloyu takarsın.cihazın loop çıkışından bildiğin eski anten kablosu çekersin.

Cihaza girip sinyal'in loop çıkışından sinyal geri gelince güçleniyor.sen gelmeden ek yaparsan çalışmayabilir.

Karar senin.

Year One
03-01-2021, 18:12
tv de youtube da görmekten bıktığım ne kadar tip varsa hepsini toplamışlar. ulusal kanalları olan ve bedava yayın olan tv8 ve 8.5 u bile sildim.

DOHC
03-01-2021, 18:53
ajun açıklama yapmış.
yatırıma göre üyelik 41 tl olmalıymış aylık.
3 günde 500k kişi üye olmuş :)

CloudGrey
03-01-2021, 20:47
Karar senin.

çok teşekkür ederim , yordum senide :)

.::EmrE::.
04-01-2021, 00:56
Merak edip göz atma gereği bile duymadım. O derece.

cabrioleter
04-01-2021, 08:42
ajun açıklama yapmış.
yatırıma göre üyelik 41 tl olmalıymış aylık.
3 günde 500k kişi üye olmuş :)

yatırıma göre 41 tl mi? :D yahu daha internet sitesi bug kaynıyordu iyi bi yazılım şirketine para bile vermemişler..
yatırım dediği çoğu şey youtube programları..
ayrıca ışık hızında bir çok siteye düşmüş platform..

Deniz.
04-01-2021, 08:57
Acun'a para yedirmeyi bırak tv8 kanalını bile sildim tv'den.

Ormanci
04-01-2021, 09:18
Yani olay yerliyi gömmek değil de, Acun'un yaptığı hiç bir işe saygı duymadığım için... Buna da bakmaya gerek bile görmedim.

Ula Amazon'un içeriği bile eleştirilirken, Neşfiliş'e yurtdışındaki tüm içerik gelmiyor diye eleştirilirken, ben de "sixxen" izlemem.

Ahahahah Akıncı'ya çok güldüm.

Gerizekalı Atv, kimin aklına geldiyse böyle aptalca bi proje, ulan bari Marvel tadında adam gibi bişey yapaydınız, şu haliyle 10 yaşındaki bebe dizisi olmuş.

Bir de izlensin diye adamlar dün mü önceki gün mü ne 17:00'den 00:00'a kadar 75 defa tekrar ettiler ilk bölümü. O kadar da umutları yok yani :D

darkred
04-01-2021, 09:20
Keşke şu survivor'ı da buraya alsalar. Tv de kanal geçerken bile görünce sinir oluyorum :)

Ormanci
04-01-2021, 09:26
Keşke şu survivor'ı da buraya alsalar. Tv de kanal geçerken bile görünce sinir oluyorum :)

Şu kayınvalideli gelinli manyak manyak yarışmaları da komple bu alsaydı.

"Birbirine düşürerek 2 saat boş tartıştırma" taktiği de Acun'un taktik zaten, çok matah bişeymiş gibi hepsi de benimsemiş, Fox'ta bile var anasını satayım.

Ama millet izliyor kardeşim... Kayınvalideye gidiyorum açık, eve geliyorum açık... Kızıyorum şu gerizekalı şeyleri izlemeyin ne anlıyosunuz diye. "Başka bişey yok ki" cevabı geliyor hep de.

rebelh
04-01-2021, 12:30
elimdeki tek gücüm maalesef tüketimden gelen gücüm
acuna 1 lira kazandırırsam yazıklar olsun bana..

immortalboss
04-01-2021, 15:43
Son izlenimlerimi aktarayım. 1 haftalık deneme sürümünü kullanıyorum. Konuşanlar bipsiz olacak dendi ama bazı kısımlar bipli anlayamadım nedenini. 2. olarak konuşanlar ve tolgshow harici bir programı youtube'dan bir farkı olacak şekilde görmüyorum. Youtube daha kaliteli içerikler paylaşıyor.1 hafta deneme sürümü sonrası iptal etmeyi düşünüyorum. Hasan Can Kaya bu işten zararlı çıkar. Sonunda şimdiki takipçilerini de kaybedebilir.

yilmazcatalbas
04-01-2021, 16:32
Son izlenimlerimi aktarayım. 1 haftalık deneme sürümünü kullanıyorum. Konuşanlar bipsiz olacak dendi ama bazı kısımlar bipli anlayamadım nedenini. 2. olarak konuşanlar ve tolgshow harici bir programı youtube'dan bir farkı olacak şekilde görmüyorum. Youtube daha kaliteli içerikler paylaşıyor.1 hafta deneme sürümü sonrası iptal etmeyi düşünüyorum. Hasan Can Kaya bu işten zararlı çıkar. Sonunda şimdiki takipçilerini de kaybedebilir.

İçeriklerin bir çoğu şu an sağda solda dolanıyor zaten rahatça bulunabiliyor. Hasan Can Kaya mevzusuna gelirsek; bizim milletimiz çabuk unutur bunlar da unutulur gider bence bir zararı olmaz.

FatihR.
04-01-2021, 16:34
youtube'daki saçma sapan hiç bir faydası olmayan çoluk çocuk herkesi toplamış.

Yigit-Y
04-01-2021, 17:55
İptv lere yakında içerikler düşer

Acunnnn paracıklarını yerizzz :)

KGüneyli
04-01-2021, 21:30
Hasan can ipini çekti.net

EOZDAG
05-01-2021, 10:43

İptal edilemiyor, iptal butonu yok vs. gibi bir tivit gördüm. İptal etmeyi denediniz mi ?

yıldırımbyzt
05-01-2021, 10:46
İptal edilemiyor, iptal butonu yok vs. gibi bir tivit gördüm. İptal etmeyi denediniz mi ?

O konuyu da tam çözemedim hesabı silince iptal edilecek diyen bir iki kişi var gerçi bunu diyen Acun fanboy bir tip :D

ghibli06
05-01-2021, 11:27
bir platform deneme için bile kredi kartı bilgileri istiyorsa sıkıntı vardır... kendine güveniyorsan açarsın 5 gün, 6. gün 'kredi kartı bilgilerini girin!' dersin devam ettirirsin çok zor bir şey değil, girmezse kredi kartı bilgilerini kapatırsın bir daha da deneme sürümü açmazsın ona...

Acun TV8 i aldığında bilmem ne kadar zarar ettiğini söylüyordu hatta satacak dendi şimdi 1 milyar tl yatırım yapıyor??? sene sonra Katarlıara satmak üzere altyapıyı oluşturuyor olmasın? Youtube dan zaten izlediğimiz tiplere şimdi program yaptırıp paralı izletiyor, yerli dizi bile izlemeyenlere ise saçma sapan diziler koymuş... madem iddialısın yap kardeşim Ezel III, Bizimkiler 2021, Cüneyt Özdemir'le gün ortası, NFL2021 sezonu vs vs... bence satmak üzere altyapısı yapılmaya çalışılan bir düzen...

MCN21
05-01-2021, 11:35
bir platform deneme için bile kredi kartı bilgileri istiyorsa sıkıntı vardır... kendine güveniyorsan açarsın 5 gün, 6. gün 'kredi kartı bilgilerini girin!' dersin devam ettirirsin çok zor bir şey değil, girmezse kredi kartı bilgilerini kapatırsın bir daha da deneme sürümü açmazsın ona...

Hemen hemen bütün uygulamalar kart bilgilerini girdikten sonra deneme sürümünü açar. Bazı haklı sebepleri de var.
1) Kart bilgilerini girdikten sonra insanlar genelde iptal etmeye üşeniyor ya da arka planda sabit ücret çekildiği için kullanıcının gözüne batmadığından abone olmaya devam ediyor. Her ay elden ücret alsalar ciddi abone sayısı düşer(Her platform için)

2) Kart bilgilerini girince kullanıcıyı da ayırt etme şansı var. Yanı kartı giren kişiye tekrar deneme sürümü açmaz.

3) Yanlış değilsem Netflix dünya'nın çoğu ülkesinde da deneme sürümü verirken Türkiye'de kaldırdı. Sebebi insanların sürekli mail hesabı açıp ücretsiz üyelikle kullanıyor olmasıydı.

ghibli06
05-01-2021, 11:40
Hemen hemen bütün uygulamalar kart bilgilerini girdikten sonra deneme sürümünü açar. Bazı haklı sebepleri de var.
1) Kart bilgilerini girdikten sonra insanlar genelde iptal etmeye üşeniyor ya da arka planda sabit ücret çekildiği için kullanıcının gözüne batmadığından abone olmaya devam ediyor. Her ay elden ücret alsalar ciddi abone sayısı düşer(Her platform için)

2) Kart bilgilerini girince kullanıcıyı da ayırt etme şansı var. Yanı kartı giren kişiye tekrar deneme sürümü açmaz.

3) Yanlış değilsem Netflix dünya'nın çoğu ülkesinde da deneme sürümü verirken Türkiye'de kaldırdı. Sebebi insanların sürekli mail hesabı açıp ücretsiz üyelikle kullanıyor olmasıydı.

hemen hemen hepsi bu şekilde açıyor evet, sadece exxen değil herhangi bir deneme sürümü kredi kartı istediği anda uzaklaşıyorum... benim de haklı sebeplerim var, kredi kartını sisteme tanımlayarak iptal edilemediği durumlarda karşıya çekme yetkisi veriyorsun en başında, kredi kart bilgilerin otomatik ödemeye dönüyor, sonra uğraş dur... kendine güvenen uygulama bunu yapmamalı, yani '%20 iptali zorlaştırdığımız zorla para aldığımız izleyici kitlesi' arayışında olmamalı...

DOHC
05-01-2021, 11:48

Netflix ilk ay ücretsiz bildiğim.
Hatta ben en ucuz paketi almıştım, ilk ay hediye, 1 ay bitince mail attılar HD paketi size alt paket fiyatından 1 ay veriyoruz diye.
Ben sanal kartımı girdim ödeme için. Ayrılırken sorun çıkarsa sanal kartı iptal edip, yeni kart numarası almak kolay.

immortalboss
05-01-2021, 17:58
Şu anda denedim edilebiliyor. Hesap ayarlarından. Dolandırıcılık gibi bir hadise kesinlikle söz konusu değil ama çok amatörce olmuş. 2 içerik harici gerisi fasafiso.Hasancan izlemek için de ayda 10 lira verir miyim düşündürücü :D

said_
05-01-2021, 19:47
Netflix i Netflix yapan sadece içerik değil. kullanışlı ve kolay arayüz. kitlenmeyen oynatma becerileri. Alt yapısı çok sağlam. Bizim Türkiyenin internet altyapısında bile, ara sıra kalite düşsede donmadan çalışıyor.

Netflix özünde bir teknoloji firması. Acunn Medya bunu Tv işletmek gibi olacak sandı muhtemelen. Lise öğrencisi bile şuan internet kullanımının büyük çoğunluğunun telefonlar üzerinden yapıldığını bilir. Apple Android Appleri olmadan. Ekrana yansıtma özelliği olmadan hayatta kalması çok zor. istediği kadar içerik güzel olsun.

TV her ne kadar çokça izlense bile, spesifik bir kesim izliyor. Kırsal da yaşayan ve düşük gelirliler. Satın alma alışkanlıkları harcayacakları miktarlar bambaşka.

Netflix gibi online da vakit geçirenler ise bambaşka bir kesim. Muhtemelen bu kesime ulaşamadığını düşünüp çok hızlı bir şekilde bu işe girmeye çalıştı.

gokhankenar
06-01-2021, 08:13
Profilimi sil diye bir kısım var. Oradan sanırım üyelik iptali. Ben şu anda 2 tane program buldum konuşanlar ve tolgshow.Gerisi fasa fiso.

Sadece profilim siliniyor. Ayarlara girdiğimde kart bilgilerim olduğu gibi duruyor

gokhankenar
06-01-2021, 08:34
Edit :

Şimdi hesabımı silebildim. Üyeliğimi iptal et diye bir seçenek gelmiş :icon_tup:

TolgaEsentepe
06-01-2021, 09:53
merakımdan google exxen yazdım, 2.sayfanın sonlarına doğru çıktı sitesi :)

ghibli06
06-01-2021, 10:24
kendisini yıllardır taşıyan yarışma programlarını platforma taşırsa bu sefer de TV8 i öldürür, ben zaten izlemiyorum da gördüğüm kadarıyla başka bir numarası yok TV8 in...

Dragger
06-01-2021, 12:09
Beş para etmez bir uygulama bana göre.

BARR
06-01-2021, 13:21
Buradan karlı çıkan yüksek ücretlerle şu ilk etapta buraya içerik üretecek vatandaşlar olacaktır.

Yoksa başarıya ulaşacağını bu kadar kalitesiz ve özensiz içerik ile sanmam. Ama unutmayalım ki halkın büyük bir yüzdesi bu adamın ve medyasının müşterisi o yüzden belli de olmaz...

ghibli06
06-01-2021, 13:38
Buradan karlı çıkan yüksek ücretlerle şu ilk etapta buraya içerik üretecek vatandaşlar olacaktır.

Yoksa başarıya ulaşacağını bu kadar kalitesiz ve özensiz içerik ile sanmam. Ama unutmayalım ki halkın büyük bir yüzdesi bu adamın ve medyasının müşterisi o yüzden belli de olmaz...

yerli oto yerli suv u ballandıra ballandıra anlatanlar mı mesela?

muratburunce
06-01-2021, 13:42
acunn.com'un arayüzünden anlaşılacağı gibi web işinden anlamıyor acun sadece tv'de iş yapsın bence web işleri ona göre değil pek çok yolu varda daha

Burak Mehmet
06-01-2021, 13:49
şimdi ip tvden baktım biraz.. Acun ayda 20 tl verirse Garaj ve konuşanları izleyebilirim..

Grimlord
06-01-2021, 14:00
İsmi de petrol devi "Exxon"dan çalmışlar anlaşılan. Ben olsam dava açarım :D

ahmettatar
06-01-2021, 14:36
Netflix neden şu arayüzünü kolaylaştırmıyor fikrin var mı? Deli ediyor beni bir şeyler ararken. Ne filtreleme var, ne menü, ne doğru düzgün sıralama. İstediği filmleri mi izletmek için böyle yapıyor acaba? Şöyle imdb puanına göre sıralama olsa, yaş etiketine göre filtreleme, eski izlenenlerin bir kategorisi falan çok iyi olurdu.

DOHC
06-01-2021, 14:41
Netflix neden şu arayüzünü kolaylaştırmıyor fikrin var mı? Deli ediyor beni bir şeyler ararken. Ne filtreleme var, ne menü, ne doğru düzgün sıralama. İstediği filmleri mi izletmek için böyle yapıyor acaba? Şöyle imdb puanına göre sıralama olsa, yaş etiketine göre filtreleme, eski izlenenlerin bir kategorisi falan çok iyi olurdu.

Arama ekranı var. Harf harf yazıyorsun.
Sesli arama çalışıyor mu denemedim, bende mi box var.

ahmettatar
06-01-2021, 15:20
İsimle arama yapabiliyorsun onda sorun yok ama mesela ne izleyeceğini bilmezken filtreleyerek bir şey aramak çok zor

muratburunce
06-01-2021, 15:25
İsimle arama yapabiliyorsun onda sorun yok ama mesela ne izleyeceğini bilmezken filtreleyerek bir şey aramak çok zor

aynen bende katılıyorum son eklenenler diyor ayrıca kendi klasörlemiş ama giriyosun parça parça atmış içine bazıları en altta denk geliyor bazıları en üstte basir bir sıralama olsa en son eklenene göre sırala falan süper olur

misery1903
06-01-2021, 20:07
İptv lere yakında içerikler düşer

Acunnnn paracıklarını yerizzz :)

exxenbox diye bir yere düşmüş zaten tüm içerik diyorlar ilk sayfada yazılmıştı sanki.

Quantum
06-01-2021, 22:17
Site altyapısı güvenlik açıkları, arayüz hataları, veritabanı sorunları ile dolu..

Çok amatörce hatalar, eksiklikler, hatalar var. Label lar textfield lar türkçe karakter desteklemiyor zaman zaman.. Gidip geliyor.. DB kararsızlığı..
Google Analytics kodu bile iki farklı hesap ile ilişkilendirilmiş alt alta.. Yalapşap iş..
Ödemeler PAYTR üzerinden alınıyor.
Site yazılım dili Lua+Java
Çok daha kararlı olan scriptler varken neden Lua? Vardır bir sebebi ama keyfi olarak Lua ise macera olmuş, patlamış..

Tüm kapılar ardına kadar açık..

Tüm içeriklerin kaynağı erstream üzerinden yayınlanıyor. Paylaşım yaptığınız zaman URL'ler 401 Authorization Required (http://exxen-demo.erstream.com/) ile başlayan bir link oluyor. Subdomainde Demo account düzeltilmemiş daha, ayıp.. Bu account ile nasıl canlıya geçersiniz.. Nasıl bir hatadır bu..

Her bir içeriğin kaynak koduna girdiğinizde publicKey ler gizlenmemiş, her şey ortada.. O key i kullanarak heryerde erstream üzerinden o içeriği akıtırsınız..

Bunu düzeltilmezse, kapatmazlarsa iPTv arayüzünü yazan vasat bir coder bu publicKey'leri kullanıp exxen in tüm içeriğini kendi listelerine ekleyebilir.
Siteye müdehale olmazsa iptv ye girmesi ay sonunu bulmaz.. Bu kadar yatırıma yazık..

Bu yazdıklarım "olabilir yea" hataları değil.. Çok basit, çok acemice, disiplinsizce yapılan hatalar..
Site yapım ekibi doğru ekip gibi görünmüyor. Belki de stream ile ilgili ilk projeleridir ama tecrübeli bir ekip yapmalıydı bu projeyi.. Böyle büyük projeler canlıya alındığında, kullanıcıya bu şekilde baştan savma hissettirmemeli.. Bir anda her şey çöp olur, dükkanı kapatırsın.. Böyle projeleri yapan proje yöneticilerinin yaptıkları, çıkardıkları işlerine saygısı olması lazım.. Kızıyorum bu tip örneklerle karşılaşınca.. Relax herifler.. Bunların hepsi gömecek beni zaten bu rahatlıkları sebepli..

Neyse.. :)
Üye olacaksanız, arka tarafın biraz toparlanmasını bekleyin.. Acele etmeyin..

Quantum
06-01-2021, 22:19
exxenbox diye bir yere düşmüş zaten tüm içerik diyorlar ilk sayfada yazılmıştı sanki.

Tahminimden daha erken düşmüş :) Kapılar bu kadar ardına kadar açıkken çok normal.. Netflix i oralara düşüren düzen, exxen e neler yapmaz :)

melihyilmaz
07-01-2021, 14:03
Bende ilk gün aldım maksat yerli yatırımcıya destek olmak.

Selamun aleykum gadrdaş dedim girdim içeri pandemideki kapanan restoranlar gibi içerde kimse yok bir kaç youtapiri koymuslar izle diyorlar yahu ben dogan kabak videolarını izleyecek olsam youtube da zibil var. Sonra hemen üyelik iptali ile cemaatten ayrıldım.

Birde şunu anlamadım Doğan Kabak, Orkun Işıtmak gibi adamlar içeriklerini silmedi bizim Hasan Can satmam etmem dedi bütün içeriğini sildi gitti. Bana bunu birisi anlatabilirmi?

rebelh
07-01-2021, 14:05
Bende ilk gün aldım maksat yerli yatırımcıya destek olmak.

Selamun aleykum gadrdaş dedim girdim içeri pandemideki kapanan restoranlar gibi içerde kimse yok bir kaç youtapiri koymuslar izle diyorlar yahu ben dogan kabak videolarını izleyecek olsam youtube da zibil var. Sonra hemen üyelik iptali ile cemaatten ayrıldım.

Birde şunu anlamadım Doğan Kabak, Orkun Işıtmak gibi adamlar içeriklerini silmedi bizim Hasan Can satmam etmem dedi bütün içeriğini sildi gitti. Bana bunu birisi anlatabilirmi?

karakter bebiş karakter :)
acun 3 kuruş daha fazla vermiştir

BARR
07-01-2021, 14:17
Şu eksenboxtan Ferhat Başkan ve Kabaklı vatandaşın programına bakayım dedim. 27dk. 2 arabayı üstünkörü anlatıp iki de drag yapmışlar atlaya atlaya toplam 15dk izlemişimdir.

Carwow videoları ve dragları bile bunları 10'a katlar 5 e böler. Yazık yani. Bir şeyi de profesyonelce yapın.

Bugraaa
07-01-2021, 14:48
içerikler zaten googleden aratınca saolsun herkes heryere yüklemiş bedava izlediğim şeyi para verip neden izliyim :) keza içerikte yok zaten

misery1903
07-01-2021, 22:39
Benim anlamadığım dizibox'ta filan reklama basmamak için 40 takla atarken bunlarda ne reklam var ne bir şey. İzin verilen reklam tarzı bir sistem gibime bile gelmeye başladı. Bağlananların IP'lerini log'layıp siteyi kapatınca kaçı üyelik alacak diye bir test filan mı yapıyor diye bir komplo teorisi sıkasım gelmedi değil

halili
08-01-2021, 07:28
Dün akşam tv8 de şu Meşhur hasancan vardı.eşime dedim böyle böyle youtubeda parladı.Biraz dinledi buna gülen salak dedi kanalı değişti :D

rebelh
08-01-2021, 10:54
Dün akşam tv8 de şu Meşhur hasancan vardı.eşime dedim böyle böyle youtubeda parladı.Biraz dinledi buna gülen salak dedi kanalı değişti :D

tvde bişi yapamaz zaten bel altı muhabbetle eğlenceli oluyordu tvde sansürden 3-5 programa patlar
bende biraz baktım sonra geçtim

KÖROĞLU
08-01-2021, 16:06
Site altyapısı güvenlik açıkları, arayüz hataları, veritabanı sorunları ile dolu..

Çok amatörce hatalar, eksiklikler, hatalar var. Label lar textfield lar türkçe karakter desteklemiyor zaman zaman.. Gidip geliyor.. DB kararsızlığı..
Google Analytics kodu bile iki farklı hesap ile ilişkilendirilmiş alt alta.. Yalapşap iş..
Ödemeler PAYTR üzerinden alınıyor.
Site yazılım dili Lua+Java
Çok daha kararlı olan scriptler varken neden Lua? Vardır bir sebebi ama keyfi olarak Lua ise macera olmuş, patlamış..

Tüm kapılar ardına kadar açık..

Tüm içeriklerin kaynağı erstream üzerinden yayınlanıyor. Paylaşım yaptığınız zaman URL'ler 401 Authorization Required (http://exxen-demo.erstream.com/) ile başlayan bir link oluyor. Subdomainde Demo account düzeltilmemiş daha, ayıp.. Bu account ile nasıl canlıya geçersiniz.. Nasıl bir hatadır bu..

Her bir içeriğin kaynak koduna girdiğinizde publicKey ler gizlenmemiş, her şey ortada.. O key i kullanarak heryerde erstream üzerinden o içeriği akıtırsınız..

Bunu düzeltilmezse, kapatmazlarsa iPTv arayüzünü yazan vasat bir coder bu publicKey'leri kullanıp exxen in tüm içeriğini kendi listelerine ekleyebilir.
Siteye müdehale olmazsa iptv ye girmesi ay sonunu bulmaz.. Bu kadar yatırıma yazık..

Bu yazdıklarım "olabilir yea" hataları değil.. Çok basit, çok acemice, disiplinsizce yapılan hatalar..
Site yapım ekibi doğru ekip gibi görünmüyor. Belki de stream ile ilgili ilk projeleridir ama tecrübeli bir ekip yapmalıydı bu projeyi.. Böyle büyük projeler canlıya alındığında, kullanıcıya bu şekilde baştan savma hissettirmemeli.. Bir anda her şey çöp olur, dükkanı kapatırsın.. Böyle projeleri yapan proje yöneticilerinin yaptıkları, çıkardıkları işlerine saygısı olması lazım.. Kızıyorum bu tip örneklerle karşılaşınca.. Relax herifler.. Bunların hepsi gömecek beni zaten bu rahatlıkları sebepli..

Neyse.. :)
Üye olacaksanız, arka tarafın biraz toparlanmasını bekleyin.. Acele etmeyin..

Şu bilgi bende olsa acuna ulaşır aktarırdım, işe ihtiyaç var yok bilmem ama bu tür bir şeyi aktaran adama ben sahip çıkar al düzelt derdim.

Hem iş düzgün olurdu hem de ek fayda sağlardım kendime.

Mailin yarısını da anlamadım zaten :)

EOZDAG
08-01-2021, 17:53
Şu bilgi bende olsa acuna ulaşır aktarırdım, işe ihtiyaç var yok bilmem ama bu tür bir şeyi aktaran adama ben sahip çıkar al düzelt derdim.

Hem iş düzgün olurdu hem de ek fayda sağlardım kendime.

Mailin yarısını da anlamadım zaten :)

Abi günlerdir platformu kurcalayan tüm geliştiriciler hemen hemen aynı eksikleri yazıyor zaten.

EOZDAG
08-01-2021, 18:02
Abi günlerdir platformu kurcalayan tüm geliştiriciler hemen hemen aynı eksikleri yazıyor zaten.

Edit: zaten Quantum abi kendisi de mesajın sonunda hataların disiplinsizlikten olduğunu belirtmiş.

Çok basit, çok acemice, disiplinsizce yapılan hatalar..

Şahsi kanaatim ne iş yapsak tutuyor mantığı ile müşteriyi ve kitleyi salak yerine koyarak yapılmış bir yatırım. Sadece platformun dandikliği değil, ücretsiz YouTube içeriklerini para ile izletmeye çalışmakta aynı şekilde müşteriyi salak yerine koymaya dahil bence. Tabi ki müşteriye lafım yok, seven beğenen istediği gibi kullanır.

srkns
08-01-2021, 19:23
tvde bişi yapamaz zaten bel altı muhabbetle eğlenceli oluyordu tvde sansürden 3-5 programa patlar
bende biraz baktım sonra geçtim

artık küfürlü mizahla eğlenir olduk, recep ivedik, cmylmz, ata demirer.. bir şey anlatırken koyuyor yerleştiriyor vs vs biz de gülüyoruz.. ben de dahil :)

.::EmrE::.
08-01-2021, 20:10
Üyelik 10 TL , Reklamsız üyelik 20 TL gibi birşey duydum. Aslı astarı var mı?

Tholl-ga
09-01-2021, 16:31
marka ismi sonuna box kelimesini ekleyip birde .com yaparsanız içerikleri beleşe izleyebilirsiniz :D

Bugun patlamis bu :)

misery1903
12-01-2021, 16:40
Patlamak ne kelime abi resmi siteye yönlendiriyor :D

Oğuzhan Uğur'un son pinç'te tv'lere de gelicez dedi, uygulamalar gelecek demekki akıllı tv'lere de.

TarikS
12-01-2021, 17:49
dizi4.plus vardı kapandıkça bir numara büyüten, şimdi o da patlamış bir numara büyütüp devam edin :D