PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç muayene ve Vergi yapılandır

olcay_bora
21-01-2021, 12:27
Hayırlı günler herkese.
aracın muayenesi bitti. muayene için hiç borç olmaması lazım. bazı trafik borçları vergi dairesine aktarılmıştı gecikmeden dolayı.
agustos oncesi oldugu için vergi yapılandırmaya giriyor. farklı birkaç tüv numarasını arayıp sordum ama biri öle diyor diğeri böle diyor.
geçmiş borçları yapılandırma yapsam 18 taksit halinde vergi dairesindeki borç bilgisi vadesi gelmemiş borç olarak görünecek.
bu durumda vadesi gelmemiş borç oldugu için muayene yaptırabiliyor muyum?
yoksa borç borçtur diye muayene yaptıramıyor muyum?

individual
21-01-2021, 12:30
aslında doğru olan bir borç var ve o ödenmemiş.borç yapılandırılmış.

acıkcası borç taksitler bitmeden yapılmaması gerekiyor.(1.2.3 taksit ödendi sonra ödenmedi ama arac tüvden geçti ve trafikde geziyor mantıksız olur)

özetle taksitler bitmeden borç gözükmesi gerekir bence.

individual
21-01-2021, 12:35
şöyle bakmak lazım.senden bir mal ürün olan biri var.almış almış ödemesini yapmıyor.sonra diyorsunki gel bu kalan borcunu bana taksitle öde.

adam borcu ödemeye başlıyor 1. taksitden sonra başka bir mal almak istiyor sen demezmisin önce şu borcunu öde taksitler bitsin sonra alırsın onun gibi...

KÖROĞLU
21-01-2021, 12:53
Yaptırırsın muayene.

BU dönem 2021/1 MTV ni öde. Geçmişleri yapılandır.

Sonra tüv'e gir online randevu alanına, oradan ruhsat seri no gir o zaten entegre sisteme borç var yok gösteriyor.

_PunisheR_
21-01-2021, 13:15
Muayene yaptırabiliyorsunuz. Benim de arabanın vergi borcu vardı yapılandırmaya dahil edip Aralık ayında girdim vizeye.

CloudGrey
21-01-2021, 14:38
yapılandır bütün borçları gir muayaneye..
rakam çok değilse , taksitle değil yekte öde , nerdeyse 0 faize denk gelir.

EREN34
21-01-2021, 14:39
Hayırlı günler herkese.
aracın muayenesi bitti. muayene için hiç borç olmaması lazım. bazı trafik borçları vergi dairesine aktarılmıştı gecikmeden dolayı.
agustos oncesi oldugu için vergi yapılandırmaya giriyor. farklı birkaç tüv numarasını arayıp sordum ama biri öle diyor diğeri böle diyor.
geçmiş borçları yapılandırma yapsam 18 taksit halinde vergi dairesindeki borç bilgisi vadesi gelmemiş borç olarak görünecek.
bu durumda vadesi gelmemiş borç oldugu için muayene yaptırabiliyor muyum?
yoksa borç borçtur diye muayene yaptıramıyor muyum?

Muayene yaptırırsın. Hatta satış dahi yapabiliyorsun.

EREN34
21-01-2021, 14:40
yapılandır bütün borçları gir muayaneye..
rakam çok değilse , taksitle değil yekte öde , nerdeyse 0 faize denk gelir.

Banka kampanyası ile vadesiz 3 taksitle öde:)

CloudGrey
21-01-2021, 14:46
Banka kampanyası ile vadesiz 3 taksitle öde:)

oo onadamı kampanya var :) yani mantıklı.

geçen bir arkadaşın ehliyesiz alkollu araç kullanmadan toplamda toplamda faiz maiz 2500 tl cezası vardı 2019 kasımdan.
bu af ayağına tekte ödicem dedim 1300e kadar düştü

EREN34
21-01-2021, 15:34
oo onadamı kampanya var :) yani mantıklı.

geçen bir arkadaşın ehliyesiz alkollu araç kullanmadan toplamda toplamda faiz maiz 2500 tl cezası vardı 2019 kasımdan.
bu af ayağına tekte ödicem dedim 1300e kadar düştü

Banka aslen vermiyor ama kampanya şartlarında yazmadığından bankayı arayıp kopardım ben :)

Eskiden borçlar araç satışına engel değilken vardı bir takım cezalarım. 2008-2009 yılından kalma. O zamanın parası 180TL cezayı 160 küsür TL olarak 2021'de ödedim.

Mutluyum :) Dolar hesabına girmiyorum bile.

KÖROĞLU
21-01-2021, 16:35
Banka aslen vermiyor ama kampanya şartlarında yazmadığından bankayı arayıp kopardım ben :)

Eskiden borçlar araç satışına engel değilken vardı bir takım cezalarım. 2008-2009 yılından kalma. O zamanın parası 180TL cezayı 160 küsür TL olarak 2021'de ödedim.

Mutluyum :) Dolar hesabına girmiyorum bile.

Bu durum şirketler nezdinde ciddi anlamda kullanılıyor, adam diyor ki 3 sene içinde af çıkar, bu gün 100 TL 20 USD 3 sene sonra 100 TL 10 USD.

O yüzden bu parayı yatırım yaparım para kazanırım sonra da af çıkınca taksitle öderim.

Sonra da vergi toplanmıyor diye haberler yapılır.

tuner faruk
21-01-2021, 16:39
Yapılandırma yaptıktan sonra muayene,alım-satım yapabiliyorsun.

EREN34
21-01-2021, 17:22
Bu durum şirketler nezdinde ciddi anlamda kullanılıyor, adam diyor ki 3 sene içinde af çıkar, bu gün 100 TL 20 USD 3 sene sonra 100 TL 10 USD.

O yüzden bu parayı yatırım yaparım para kazanırım sonra da af çıkınca taksitle öderim.

Sonra da vergi toplanmıyor diye haberler yapılır.

Ben de zaten yıllardır bu kafa ile ödemedim. Gerçi yatırım yapmadım ama olsun:)

Bordrolu çalışan olarak fazlasıyla veriyorum her ay zaten

olcay_bora
21-01-2021, 18:12
Yaptırırsın muayene.

BU dönem 2021/1 MTV ni öde. Geçmişleri yapılandır.

Sonra tüv'e gir online randevu alanına, oradan ruhsat seri no gir o zaten entegre sisteme borç var yok gösteriyor.

bunu bilmiyordum tesekkur ederım telde de bilgilendirmediler ki saolasın hemen onlıne basvuruyu yaptım gerıye mtv odemek kaldı sonrada tuv randevusuna gıreyım bakalım

Schumi
22-01-2021, 00:23
Eskiden alım satım olmuyor ama muayene oluyordu taksitle yapılandırma yapılınca. Şuan alım satım yapılabiliniyor mu ?

CloudGrey
22-01-2021, 01:05
Eskiden alım satım olmuyor ama muayene oluyordu taksitle yapılandırma yapılınca. Şuan alım satım yapılabiliniyor mu ?

6 ay öncesine kadar olmuyordu.şuan durum nedir bilmiyorum.

filo yöneticisiyim , arabayı satıcağımız zaman motorlu taşıtlar vergi dairesinden bütün yapılandırma borçlarını gidip ödüyorduk.

Chn53
22-01-2021, 17:19
muaynede sorun yok2-3 hafta önce ben yapılandırma yapıp direk muayneye gittim yapılandırma sonuçlanınca . Fakat alım satım şuayip abinin dediği gibi olmuyordu önceden şuan varsa bilemiyorum.

SHOCKİNG
22-01-2021, 22:52
Satış olmuyor tüm borclarin ve taksitlerin ödenmesi gerekir Ama muayene ye engel degil.