PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SENET AVUKATLIK işler ?

-ER-
10-02-2021, 11:00
Selamlar herkese öncelikle söylemek isterim daha önce açtığım konuyu gören bilen okuyan varsa herkesten özür dilerim.
Yaptığım yorumlardan ve düşünce yapımdan pişmanlık duyduğumu belirtmek isterim.
Beni mantıklı düşünmese sevk ettiğiniz için çok teşekkür ederim.

Şöyle bir sorum var zamanı evvelinde bir kiracımız kiralarını ödemeyip kaçmıştı, bize senet vermişti.

Fakat senetlerde TC kimlik numarası yazmuyormuş yani ondan dolayı bankalara veremedik.

Nasıl bir yol izlemek gerekir ?

Soğuk suya devam mı ?

KÖROĞLU
10-02-2021, 11:57
Senet'in kurucu unsurları arasında TCK olması gerekmiyor ki.

İcraya verip devam edeceksin, ha bunun neticesinde bir şey çıkar mı ? Tamamen karşı tarafın durumuna bağlı.

Bordroluysa mesela para koparabilirsin, ama gündelikçi ise hiçbir şey elde edemeyebilirsin.

TTK Madde 776 | Ticaret Kanunu.Net (http://www.ticaretkanunu.net/ttk-madde-776/) ilgili kanun maddesi.

mrtysn
11-02-2021, 16:21
Bankalık bir durum yok, icra takibi başlatacaksınız.

ozaninho
12-02-2021, 01:02
Senet icerigine gore sekil şartları varsa Kambiyo Senetlerine Mahsus Haciz Yoluyla İlamsız Takip veya Genel Haciz Yoluyla Ilamsiz Takip baslatilmasi gerekiyor. Borclu taraf imzaya veya sekil sartlarinin eksik olması nedeniyle itiraz edebilir o zaman dava acilmasi gerekir. Imza kendinin ise ve sekil şartları da saglanmissa, borçlunun malvarligi da varsa tahsil edebilirsiniz :)

Selim.Y
13-02-2021, 13:08
Tc kimlik numarası olmaması icra takibi yapmanıza engel değil fakat. İcra takibi yapıldıktan ve takip kesinleştikten sonra maaş haczi, mal varlığı sorgusu için tc kimlik numarası bilinmesi gerekiyor. Tc noyu ise telefon numarasından vs bulabilirsiniz. Kendınız bu işlemleri yapmanız yerine bir avukatla çalışmanızı tavsiye ederim.

Dipnot: Avukatım :D

umut01
18-02-2021, 15:50
Tc kimlik numarası olmaması icra takibi yapmanıza engel değil fakat. İcra takibi yapıldıktan ve takip kesinleştikten sonra maaş haczi, mal varlığı sorgusu için tc kimlik numarası bilinmesi gerekiyor. Tc noyu ise telefon numarasından vs bulabilirsiniz. Kendınız bu işlemleri yapmanız yerine bir avukatla çalışmanızı tavsiye ederim.

Dipnot: Avukatım :D
merakımdan soruyorum abes olabilir, kusura bakmayın çok yabancısı olduğum bir konu.
avukatlık ücreti senette çekte yazan miktara mı bağlı? ayrı bir tarife var mı?