PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rakibinden.com

halili
26-02-2021, 15:50
Tarcanlar ekspertiz sürekli abi site kur site kur diye dayanamamış galiba kendi sitelerini açmışlar :D Çok çakma bir hali var inşallah büyürler

Rakibinden Satılık, Kiralık, Emlak Oto Alış Veriş Urunleri Sahibinden Satılık daire ev (https://www.rakibinden.com/)

hddsheriff
26-02-2021, 15:58
İlan veren adamın kafası değişmedikçe site adı değişse neye yarar.

muratburunce
26-02-2021, 16:06
bari görüntüyü biraz değiştirselerdi çin malı sahibinden gibi olmuş

kunteper
26-02-2021, 16:10
Yaklasim yanlis olmus bence. Kendilerinin ekspertiz yapip onay verdigi araclari koysalar yok satarlar. Neden cakma ***** site acip, ilanla doldurtmuslar ki

arda35
26-02-2021, 16:45
arabam.com o kadar yatırım ve ciddi yeniliklere rağmen (arabam kaç para, ilana ekspertiz yükleme gibi) sahibinden'i kıramıyorsa böyle çakma siteler anca amatörü eğlendirir.

dqn
26-02-2021, 16:49
ciddi copy paste var, sahibinden güzel bir dava açar bunlara

sword
26-02-2021, 16:54
çakma olayının kralı sahıbınden.. fena çakıyor :)

Burak K.
26-02-2021, 17:13
On numara vizyonsuz işi olmuş. İyi ki ozsahibinden.com açmadılar buna da şükür. :D

CloudGrey
26-02-2021, 17:21
bu kadar andıran yapmakta suc değilmi ?

Ormanci
26-02-2021, 18:55
bu kadar andıran yapmakta suc değilmi ?

Aynen aslında suç ama Sahibinden uğraşır mı bilemedim. Yukarıda arkadaşlar yazmış, Arabam.com bile o pazar payını ele geçiremedi.

Yine yukarılarda yazıldığı gibi, Tarcanlar onaylı, Tarcanlar ekspertizli araç falan diye satsalar çok daha fazla güvenilir olurdu, işte Sahibinden'e en güzel "çakacağı" kısım o olurdu. Gerçekten bunu göremeyecek bir vizyonsuzluk, iyiymiş.

HaKo
26-02-2021, 19:16
bu tasarımla çok başları ağrır, büyük ihtimalle kodları bile aynıdır sitenin , işi bilenler bakıp buraya yazar. tarcanlar ölene kadar çalışsa ödeyemez buradan ödeyeği tazminat yüzünden. Çok amatörce bi hata olmuş.

Yukarıda arkadaş yazmış arabam.com dünyanın reklamını yatırımını yapıp sahibindeni yıkamadı.

Ormanci
26-02-2021, 22:13
bu tasarımla çok başları ağrır, büyük ihtimalle kodları bile aynıdır sitenin , işi bilenler bakıp buraya yazar. tarcanlar ölene kadar çalışsa ödeyemez buradan ödeyeği tazminat yüzünden. Çok amatörce bi hata olmuş.

Yukarıda arkadaş yazmış arabam.com dünyanın reklamını yatırımını yapıp sahibindeni yıkamadı.

Çok büyük ihtimal uğraşmaz sahibinden... Şimdilik ciddiye almaz yani, ha ama çok bi anda palazlanırlarsa falan, balyozu yer kafaya :)

Arabam.com olayı çok komedi.

Zamanında bizde otomotivciler çok şikayet etti, atıyorum sahibinden yıllık şu kadar paket ilan fiyatı 50.000 TL diyor, arabam.com aynı pakete 5.000 TL diyor. Bu sahibindeni rekabet kuruluna şikayet edelim falan dediler. Birkaç görüşme falan döndü, serbest piyasaya çok karışamayız, pazar payları böyle olabilir, ha adamlar hakim durumu kötüye kullanırsa, piyasada tek fiyat belirlenirse, piyasanın tek hakimi olursa falan gibi senaryoların olması gerekir dediler.

Toplantıda birisi de söyledi, "siz de sahibindene vermeyin ilanı, arabama verin" dedi, "eeee ama o hit, o satış şansı da orada yok" dediler, olay kapandı :) Ne kaaa ekmek o kaaaa köfte hesabı :) Bu da böyle bir enstantane, konuyla ilgili :)

sagi
26-02-2021, 22:20
Ünal Turan'da buna benzer bir site açmıştı ne oldu akıbeti acaba ?

Bu tarz siteler hep boş sadece ilan parası vermemek için gibi, ama arabam var yani

yusufcan_k
26-02-2021, 22:41
Ünal Turan'da buna benzer bir site açmıştı ne oldu akıbeti acaba ?

Bu tarz siteler hep boş sadece ilan parası vermemek için gibi, ama arabam var yani

farzetkinden . com falan mıydı o hiç görmedim :D

Seneca
26-02-2021, 22:51
Bu kadar ilanı ne ara girmişler. Siteyi yeni duydum daha.

SpeedlinE™
26-02-2021, 23:00
site ismi akılda kalıcı değil m a l u m siteyi anımsatıyor. Çok daha özel bir adla girip kaliteli eksperlerde eksper yapılmış araçlar paylaşılsa çok daha iyi olurdu. Bu ne böyle şimdi....

cookies
26-02-2021, 23:24
Kendileri her video da herkes eksper olamaz herkes kendi işini yapsın diyorda paranın tatlı tarafı sağa çektiriyor galiba.. Tasarımı tescilden yürüyebilir, isim benzerliğinden v.s amatörlüğün dibi..

Yigit-Y
26-02-2021, 23:29
Bu siteden bir halt olmaz beyler

Ne projeler çöp oldu.

Sahibinden tekelini yıkılması için devlet desteği almalı o iş

Devlet desteklemediği hiçbir startup başarılı olamaz

EmreBC
27-02-2021, 08:53
ctrl+c ctrl+v

Vuh
27-02-2021, 11:48
Ee otomobiller hala aynı fiyatta nasıl olacak bu işler :D

Grimlord
27-02-2021, 11:57
Tam da " gel bana dava aç " tarzı site olmuş, hep isim arak, hem de " get" koymuşlar. Sağlam para alınır bence :D

S.Özcan
27-02-2021, 12:10
baya ilan veren olmuş diye düşüdüm, alfa romeo 6 ilan görünüyor, sayfaya girince 2 ilan çıkıyor. sayıları da sallamışlar

Yiğit G.
27-02-2021, 12:18
Tam da " gel bana dava aç " tarzı site olmuş, hep isim arak, hem de " get" koymuşlar. Sağlam para alınır bence :D

eğer bu sitesinin bu şekli template olarak satılıyorsa dava açamazlar. Aklıma o geldi ilk. O kadar düşünmeden hareket etmiş olamazlar sanmam. Yine de çok riskli oraya koskoca tarcanlar yazısını koymuşsun, e diyelim girdim ford kısmına mondeo var bağcılardan xx galeriden, kazasız değişensiz lokal boyalı, gittim aldı adam, tarcanlar adına güvendi, araç pert çıktı, dolandırıldım, o zaman demez mi bu tarcanlar dolandırıcı diye... Tabi ki tarcanlar ile alakası yok ama sen oraya adını koyup tüketiciye güven veriyorsun amacın o, o zaman üstleneceksin böyle durumlarda. Ya da ismin hiç geçmeyecek.

bilalMW
27-02-2021, 13:17
mahkemeden celp ulaşması an meselesi olur

enesy
27-02-2021, 14:29
Sahibinden yazınca bir şey olmuyor ***** m a l u m falan neden peki hala :)

furkane
27-02-2021, 19:02
Rakibinden ne aq vizyonsuzu

Year One
27-02-2021, 20:03
dövüş sitesi mi... rakibinden ile araç satmanın ne alakası var. :D

ckrc
27-02-2021, 22:55
Esnaf kafasıyla yapılan bir iş olmuş. Kim ne derse desin, TR'de az biraz büyüyen herkes, esnaf kafasıyla büyümeye devam etmeye çalışıyor.

Yapılacak çok basitti, güzel bir pr ajansı ile çalışıp, özgün bir web-sayfası yapılacaktı daha sonrası çorap söküğü gibi gelirdi.

Köfteci Yusuf'un büyümesi bütün esnaflara örnek olması gerekiyor. Sanırım 5-6 yıl önce bir röportajında, "Köfteci Yusuf artık gökyüzündeki bir uçak gibi ama ben uçak kullanmayı bilmiyorum, o yüzden pilotlara işi teslim edeceğiz" demişti ve bütün üst yönetimi piyasının en tecrübeli insanlarından bir araya getirip, işi onlara bıraktı ve şu an Türkiye'nin en hızlı büyüyen markalarından bir tanesi.

Aynı şekilde LCW'nin de üst yönetimi, marketing departmanları hep sektörün işi bilen insanları o yüzden buralardalar.

ByKazim
01-03-2021, 21:29
Esnaf kafasıyla yapılan bir iş olmuş. Kim ne derse desin, TR'de az biraz büyüyen herkes, esnaf kafasıyla büyümeye devam etmeye çalışıyor.

Yapılacak çok basitti, güzel bir pr ajansı ile çalışıp, özgün bir web-sayfası yapılacaktı daha sonrası çorap söküğü gibi gelirdi.

Köfteci Yusuf'un büyümesi bütün esnaflara örnek olması gerekiyor. Sanırım 5-6 yıl önce bir röportajında, "Köfteci Yusuf artık gökyüzündeki bir uçak gibi ama ben uçak kullanmayı bilmiyorum, o yüzden pilotlara işi teslim edeceğiz" demişti ve bütün üst yönetimi piyasının en tecrübeli insanlarından bir araya getirip, işi onlara bıraktı ve şu an Türkiye'nin en hızlı büyüyen markalarından bir tanesi.

Aynı şekilde LCW'nin de üst yönetimi, marketing departmanları hep sektörün işi bilen insanları o yüzden buralardalar.

Köfteci Yusuf Bursa-İstanbul feribotlarında servise başlamış. Geçen hafta bizzat kendisi müşterilere servis yapıyordu. Çok şaşırmıştım :)

Site berbat olmuş.

erturul çiçek
01-03-2021, 22:03
Arkadaşım araba alırken ve satarken bunlara eksper yaptırdı.Alırken hatasıza yakındı satarken 6 parça boyalı çıktı. Çokta büyütmemek gerekiyor aslında.

furkane
01-03-2021, 22:25
Bu tipleri bizim cahil halkimiz buyuttu ne yazikki , sanki ulkede sadece bu adam anliyor arac ekspertizinden. Adam 3 senede 1 arac alani kekliyor sadece kendisi biliyormus gibi. Youtube instagram sacma sapan basliklarla belli bi kitleye ulaş sonra kendini bi *** zannet boyle cakma cakma isler yapmaya calis. Ulan su forumda 10 kisiden 4 u zaten bu adamin ekspertizde gordukleri gorur. Insanlara uzuluyorum, gercekten kalkip sirf bu keko ekspertiz yapicak diye arabaya kilometre yaptiran varmdiir diye

Dragger
01-03-2021, 22:31
Çakmanın da bu kadarı pes.

Kendi saygınlıklarını yitirecekler yazık.

arda35
01-03-2021, 23:35
Bu tipleri bizim cahil halkimiz buyuttu ne yazikki , sanki ulkede sadece bu adam anliyor arac ekspertizinden. Adam 3 senede 1 arac alani kekliyor sadece kendisi biliyormus gibi. Youtube instagram sacma sapan basliklarla belli bi kitleye ulaş sonra kendini bi *** zannet boyle cakma cakma isler yapmaya calis. Ulan su forumda 10 kisiden 4 u zaten bu adamin ekspertizde gordukleri gorur. Insanlara uzuluyorum, gercekten kalkip sirf bu keko ekspertiz yapicak diye arabaya kilometre yaptiran varmdiir diye

Bu forumda bile yarım günlük yola git-gel yapma fikrini okumuştum.

Satıcı müsait midir, tüm gününü kıytırık bir araç satışına ayırabilir mi diye düşünen yok.

Kadyr
01-03-2021, 23:53
Tasarımın değişeceğini söyledi zaman alıyor dedi. Makul fiyatlara ilan koyulacak diyor. Umarım dişli bir rakip olurda rekabet olur 180 tl ilan fiyatı az bir para değil. Üstelik saçma sapan ilanlar onaylanıyor

ckrc
02-03-2021, 00:39
Köfteci Yusuf Bursa-İstanbul feribotlarında servise başlamış. Geçen hafta bizzat kendisi müşterilere servis yapıyordu. Çok şaşırmıştım :)

Site berbat olmuş.

Tamamen PR. Güzel hareket yalnız feribotlarda yer almak.

KGüneyli
02-03-2021, 13:41
Sahibinden e devlet el atmadığı sürece, istersen özsahibinden acsınlar. Alan adına hostinge verdikleri paralarla kalırlar.

Bu ülkede arabam.com bile iş yapmıyor. Rakibinden kim babacım ya :D

arda35
02-03-2021, 13:59
Tasarımın değişeceğini söyledi zaman alıyor dedi. Makul fiyatlara ilan koyulacak diyor. Umarım dişli bir rakip olurda rekabet olur 180 tl ilan fiyatı az bir para değil. Üstelik saçma sapan ilanlar onaylanıyor

Bilmem kaç milyonluk sitelerin (arabam.com vs.) ücretsiz yapamadığını ''makul'' ücretle yapacak kadar ne zannediyorlar kendilerini acaba. sahibinden ve diğer siteler o listeleme rakamlarına ulaşmak için deli para harcıyor.

Bugün sıradan bir facebook grubunda ya da letgo'da bile çok daha rahat araç satarsınız. Böyle uyduruk oluşumlara sırf sahibinden tekelini kıracak diye prim vermeyin. Değil ''rakip'' olmak, bir tüy dahi koparamazlar.

Mutu
02-03-2021, 14:21
mevzu site değil ki. Mevzu halkımızın kafa yapısı 99 tane site de olsa fiyatlar güncellenmeyecek. SAdece 1-2 si tutulursa, hiti fazla olsa rekabet sayesinde sitenin alacağı ücretler aşağı hareketlenir belki. Çok tasarrım kasılmasına gerek yok yani. Craiglist gibi basit bir arayüzle dahi satış yapabiliriz, fiyatlar düzelsin de.

Ben ilan parasına alınan paraların daha da yükseltilmesi gerektiğini düşünüyorum ayrıca. 1000-2000 tl olsun, keyfe kederciler, satmayı "düşünmediği" aracına satmayacağını bildiği rakama koyup piyasasının annesini gondiklememiş olur.

2jzihtiyar
02-03-2021, 14:40
Büyük beklentiyle açmıştım ama maalesef hayal kırıklığına uğradım. Çok şey yazmaya gerek yok üstte yazılan mesajlara katılıyorum.
Bu arada yorumlar kısmı güzel olmuş. Ülkede ender olan arabalar için neyin ne olduğunu anlamak kolaydı belki ama normal binek otomobiller için satıcının tavrı varsa gizlenen kusur vs yorumlar kısmında diğer potansiyel alıcılarla da paylaşılması güzel özellik. Sahibinden gör bunları