PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Captiva alsak mi ?

KÖROĞLU
04-03-2021, 08:01
Evet beyler konu önemli, valide hanım emekli oldu devletim sağolsun 37 yıllık hizmet karşılığında 2. el bir araç alacak kadar ikramiye bahşetti.

Anne ve baba 60'a merdiven dayamış 65 km mesafede yazlığı olan minnoş insanlar.

Yılda 8-10 bin km arası km yapar ya da yapmazlar. Babam "gösterişli" bir araba istiyor.

Bütçe üst sınır 130 civarında (Bakım ıvır zıvır için kenara da bir şeyler bırakmak lazım)

Validenin tek kriteri var otomatik olsun.

Yakıt çok büyük dert değil, mtv de yaşından ötürü çok üzmeyecek bizi. Dünden beri youtube üzerinde captiva ile ilgili izlemediğim video kalmadı.

Face de grupları varmış daldım altını üstüne getirdim.

Genel olarak olumsuz anlamda söylenen
1-) Dpf çok sık doluyor iptal edilirse iyi (sıfır dpf de çok pahalı)
2-) Abs hatası veriyor ve proya ile birlikte değişim gerekiyor (Poryalı abs 400 TL civarında para değil)
3-) Ufak tefek trim sesleri var diyorlar, o kısmı ben çözerim söker yalıtım yaparım gerekirse.
4-) Yakıt tüketimi şehir içi min 10 lt civarında. Günlük kullanılmayacağı için çok dert değil. Yazlıkta 3 ay yatar araba en fazla 1000 km yaparlar.

Olumlu yönü 1. kasa da c100 müş kasa kodu. Şanzıman aisin üretimiymiş, oldukça sağlam bir malzeme diyorlar.

Araçtan beklenti de ağzı yüzü düzgün olsun, güvenli olsun, otomatik olsun. Aracı annem babam ile birlikte köpeğimi kullanacak %99
hacim olarak gayet başarılı zaten.

Sarf malzemelerine de baktım atla deve paralar değil, motor birçok araçta kullanılmış, opel ile zaten ortak altyapı (antara)

Fiyat performans olarak baktığımda alternatif bir suv bulamıyorum. Sizin fikirleriniz de değerli, tecrübe eden vardır eşi dostu almıştır bişi yaşamıştır.

Benim baktığım ve ilanlar arasında gözüme gelen araba bu, bunu da yorumlarsanız memnun olurum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-chevrolet-2008-model-captiva-7-kisilik-sanrooflu-910164100/detay/

Ormanci
04-03-2021, 08:26
Hocam öncelikle hayırlı olsun..

sekizsilindir'i de izlemişindir muhtemelen o zaman, bunun bir sonraki kasaya çıkabiliyorsanız aslında daha iyi olabilir, çünkü bu kasadaki sorunları giderdikleri söyleniyordu, özellikle trim sesleri falan anlamında.

Ancak onun da bir kötülüğü, makyajlı kasada 4x4 yok. Gerçi ne kadar ihtiyaç olur bilemiyorum ama...

Ben de bunlara bir ara çok bakmıştım, gerçekten fiyat-performans olarak pek alternatifi yok.

KÖROĞLU
04-03-2021, 08:30
Hocam öncelikle hayırlı olsun..

sekizsilindir'i de izlemişindir muhtemelen o zaman, bunun bir sonraki kasaya çıkabiliyorsanız aslında daha iyi olabilir, çünkü bu kasadaki sorunları giderdikleri söyleniyordu, özellikle trim sesleri falan anlamında.

Ancak onun da bir kötülüğü, makyajlı kasada 4x4 yok. Gerçi ne kadar ihtiyaç olur bilemiyorum ama...

Ben de bunlara bir ara çok bakmıştım, gerçekten fiyat-performans olarak pek alternatifi yok.

İzledim, güzel bir kanal. Üst kasa o bütçelerde pert kayıtlılar var bile yok maalesef. O kadar para verip kayıtlı araba almak da manasız geliyor açıkçası.

Az km de değişensiz (boya olsa da olur) bir araç denk gelirse güzel olur diye düşünüyorum.

15-20 gün var önümüzde bakalım ne denk gelecek.

drago
04-03-2021, 08:43
Gerçi araştırmışsınızdır ama yine de sorayım, Opel Antara ile aynı araç mı Captiva?

Eğer öyleyse motor yürüyen dışındaki yedek parça konusu için daha mantıklı bir seçim olabilir diye söyledim, fiyatlar yakın gibi

Ormanci
04-03-2021, 08:49
İzledim, güzel bir kanal. Üst kasa o bütçelerde pert kayıtlılar var bile yok maalesef. O kadar para verip kayıtlı araba almak da manasız geliyor açıkçası.

Az km de değişensiz (boya olsa da olur) bir araç denk gelirse güzel olur diye düşünüyorum.

15-20 gün var önümüzde bakalım ne denk gelecek.

He tamam o zaman salla hocam tabi :) Aynen gerek yok bu durumda.
Antara da bakılabilir doğru. Opel diye motor parçaları falan bulmak kolay olur da, yürüyen aksam, aksesuar, far, *** püsür tarzı şeylere zarar verince bunlar zulüm olacak gibi.

KÖROĞLU
04-03-2021, 09:00
Gerçi araştırmışsınızdır ama yine de sorayım, Opel Antara ile aynı araç mı Captiva?

Eğer öyleyse motor yürüyen dışındaki yedek parça konusu için daha mantıklı bir seçim olabilir diye söyledim, fiyatlar yakın gibi

Antara ile motorları ortak, görsel olarak kabukları farklı. Ön kısım özellikle farklı. Kapıdır cam dır fark yok diye biliyorum açıkçası.

Motor aynı yürüyen de aynı. Platformları da aynı diye okudum nette.

EREN34
04-03-2021, 09:01
Tek bildiğim 2. el piyasasının biraz yavaş olduğu.

Fiyatına göre sunduğukları açısından çok mantıklı bir araç geliyor bana

KÖROĞLU
04-03-2021, 09:03
Tek bildiğim 2. el piyasasının biraz yavaş olduğu.

Fiyatına göre sunduğukları açısından çok mantıklı bir araç geliyor bana

:) Ticaretinde olamayacağız, f/p kovalıyoruz biz de. O açıdan bana da alternatif geliyor, ama birine bir şey önermek ailen de olsa zor. Enine boyuna araştırmak lazım.

Satmamak üzere alınacak bir araç arıyorlar. 1 kere alalım ömrünü tamamlayana kadar binelim düşüncesi hakim.

EREN34
04-03-2021, 09:11
:) Ticaretinde olamayacağız, f/p kovalıyoruz biz de. O açıdan bana da alternatif geliyor, ama birine bir şey önermek ailen de olsa zor. Enine boyuna araştırmak lazım.

Satmamak üzere alınacak bir araç arıyorlar. 1 kere alalım ömrünü tamamlayana kadar binelim düşüncesi hakim.

Abi o zaman kaporta parçaları bulunabilirliğine bak geç derim. Kalanı zaten Opel

Ssamet
04-03-2021, 09:34
Abi bi arkadaşımda var.Dpfyi iptal etmedi ama temizletmek için kaç defa uğraştı.Bence alır almaz dpf iptali+yazılımı yapılmalı.Benim bildiğim diğer bir şey ise yağ soğutucusu patlıyor.Çok sık yaşanmasa da bu durum da yaşanıyor.Onun dışında sizin isteklerinizi rahat rahat karşılar bence.

barakuda26
04-03-2021, 09:49
Forumdan aktif olarak rebelh üstad kullanıyor captiva.

İstersen bir görüş abi.

KÖROĞLU
04-03-2021, 10:21
rebelh danışmaya lütfen. İlk mesajdaki durumla ilgili fikrini alabilir miyiz ?

Eyüp
04-03-2021, 10:27
Bir yakınımda vardı aklıma gelene eksi yönleri ;

-Sakarya'da şehir içinde 10.5 litre ile geziyordu
-Dpf'si 110binde dolmuştu , arada uzun yol yapmasına rağmen
-İçinde rahatsız edici boyutta trim sesi vardı

+ olarak bakacak olursak ;

-F/P olarak çok mantıklıydı , deri döşeme , koltuk ısıtma , 4 çeker , geniş iç hacim , kabul edilebilir seviyede bagaj

Satış olarakta onun arabayı 120 bin km'lerde vermiştik hiç boyasızdı 2 günde satıldı..

rebelh
04-03-2021, 11:55
foruma geç girdim kusura bakmayın :) araba yorumlayacak yeterlilikte biri değilim ama kullandığım kadarıyla anlatayım;
benim araç ağır hasar kayıtlı airbag açmış önden kazası olan ve motoru yandığı için rektefiye dilmiş bir araç
7 kişilik high paket donanımı en üstte sanırım koltuk ısıtma deri koltuk vs var
yakıt; ben şehir için 11-12 litreyle falan geziyorum bunun az olduğunu düşünen arkadaşlar var belki motor yeni yapıldığı içindir, şehir dışı hiç sürmedim ama 7-8e iner sanırım sakin kullanan birisiyim
donanım; deri koltuk ve koltuk ısıtma güzel, sunroof güzel, 7 koltuklu olmasını pek kullanmadım ama yazın mutlaka kullanırım gibi duruyor, bagaj çok geniş
kullanım; binek otomobilden sonra ilk çok büyük geliyor ama sonradan golf kullanır gibi kullanabiliyorsunuz seri bir araç direksiyon çok yumuşak kadınlar için çok ideal ztn ben volvoyu satmayı düşünmüyordum ama hanım 1-2 tur atınca bunu daha çok sevdi hanımcılık yaptım :)
eksileri; yol tutuşu eksidir çünkü yüksek, yakıtı eksi denilebilir bi xtrail değil sonuçta ama bende çok yol yapmadığım için dokunmuyor, iç döşemeler ve yol bilgisayarı daha iyi olabilirdi, ses sistemi fena değilden hallice bi volvo değil.
artıları; karda kaymıyor(yazlık lastikle bile iyi tutuyor yavaş hızlarda yolu) 4 çeker olması avantaj, çocuklu veya kalabalık aileler için ideal, parça konusu volvodan iyi ve ucuz bir çok muadili var opellerde zaten, yanlış hatırlamıyorsam sahibindende en çok ilanı bulunan suvlardan biri o yüzden, görünüşü şık ve tatminkar

benim araç 2011 model etse en baba 120 bin lira eder ondan da emin değilim, bazen değiştirsem ne alırım diye düşündüğümde üstüne 50-60 belki 100 bin lira koyduğumda alacağım aynı tarzdaki arabalarla arasında pek bir fark yok gibi geliyor. bence f/p aracı, mükemmel değil, kötü kesinlikle değil ama verdiğim paraya aldığım karşılık değiyor.

rebelh
04-03-2021, 12:00
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-chevrolet-2008-model-captiva-7-kisilik-sanrooflu-910164100/detay/

benimki ilandakinin beyazı, birde 2011 olduğu için iç gösterge farklı bir tek, bunda mutlimedya var sanırım + yazar, fiyat uygun gibi + yazar, renk beyaz daha çok tutuluyor - yazar, koltuk yıpranmış duruyor ama toparlaması kolay bilgin olsun alırsan bilgi veririm benim araç leş gibiydi bana geldiğinde alacağa karşılık geldi uygun geldi ben uğraştım biraz ama hala işi var.diğer kasayı bilmiyorum ama bu kasa şanzumanı bende iyi diye duydum bi sorun yaşamadım. motor önemli aban rektefiyeli geldi ama 16 bin falan tutmuş. dpf iptali varsa beyin aküyü yiyor olabilir onunda çözümü basit 250 liraya yazılım güncelleyerek ivedikte yaptırdım, aynı işe 1500 isteyen oldu bilgin olsun

halili
04-03-2021, 12:06
Şu araç nedir bilmem de senin attığından daha diri görüntüde.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-chevrolet-vip-motors-dan-chevrolet-captiva-2.0-d-lt-high-910773593/detay

KÖROĞLU
04-03-2021, 13:47
Şu araç nedir bilmem de senin attığından daha diri görüntüde.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-chevrolet-vip-motors-dan-chevrolet-captiva-2.0-d-lt-high-910773593/detay

Favoriye eklerken yanlış linki kopyalamışım, buna bakıyorum aslında.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-chevrolet-sahibinden-hatasiz-boyasiz-degisensiz-159.000km-de-887438871/detay/

yigitblr
04-03-2021, 14:24
Bu kasa rextonlarda değerlendirilebilir duruyor. Captiva kadar çok bulunan bir araç değil fakat altyapısının mercedes olması bence bir avantaj.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-ssangyong-sahibinden-acil-bakimlari-muaynesi-yeni-hatasiz-degisensiz-901866767/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-ssangyong-4-4-fuul-plusfuul-704090324/detay

barakuda26
04-03-2021, 14:38
Şöyle bi ilanlara bakınayım dedim bende. Binici olacağınız için boya çok mühim değil diye düşünüp aşağıdaki ilanı bırakıyorum. Hem renk hem km hem ilk sahip hem servis bakımlı olması açısından iyi gibi geldi fiyat bi tık fazla olsada tercih edilebilir.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-chevrolet-ilk-sahibinden-nadir-renkli-7-kisilik-aile-arabasi-902498053/detay

DOHC
04-03-2021, 15:35
Ne kadar etkili olur bilmiyorum ama artık pazarda olmayan bir markanın aracını almam ben şahsen.........

KÖROĞLU
04-03-2021, 16:00
Bu kasa rextonlarda değerlendirilebilir duruyor. Captiva kadar çok bulunan bir araç değil fakat altyapısının mercedes olması bence bir avantaj.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-ssangyong-sahibinden-acil-bakimlari-muaynesi-yeni-hatasiz-degisensiz-901866767/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-ssangyong-4-4-fuul-plusfuul-704090324/detay

bu marka ve modeli istemez bizimkiler, sen ben gibi bakmıyorlar çok değişik bakış açıları var.

Şöyle bi ilanlara bakınayım dedim bende. Binici olacağınız için boya çok mühim değil diye düşünüp aşağıdaki ilanı bırakıyorum. Hem renk hem km hem ilk sahip hem servis bakımlı olması açısından iyi gibi geldi fiyat bi tık fazla olsada tercih edilebilir.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-chevrolet-ilk-sahibinden-nadir-renkli-7-kisilik-aile-arabasi-902498053/detay

Bu bütçe aralığının dışında maalesef, aradak fark kenarda bir arıza durumu vs için dursun diye düşünüyorum.

Tüm parayı arabaya verip arıza çıkarsa sıkıntı olur.

KÖROĞLU
04-03-2021, 16:01

Ne kadar etkili olur bilmiyorum ama artık pazarda olmayan bir markanın aracını almam ben şahsen.........

Firma geri dönecekmiş TR ye, motor yürüyen opel ile aynı. TR de olsa idi bu aracı muhemelen bu rakama rüyamızda bile göremezdik sanki.

dgoo
04-03-2021, 17:26
13 modeline sahip oldum kısa bir süre hayal kırıklığıydı.
Yakıt anlamında çok bi beklentim yoktu. 4x2 lerle 10 un altını görürüm dedim hayal oldu.
Mersin trafiğinde 11-12 litre arası ki o kadar sakin kullanmama rağmen altına inemedim.
Uzunda anca 10 Litre görebildim.
Sürüş pozisyonu ayrı bir kötü imaj bıraktı. Bileğimi özellikle çok yoruyordu.
2. eli ağır falan değil. İlana bırakır bırakmaz gitti. Telefonlar susmadı.
Bence tek artı yönleri o sınıfta fiyatının albenili olması. Ve dışardan ihtişamlı duruşu.

malkoc
05-03-2021, 08:14
Yakın akrabamda var sıfır aldılar hala kullanıyorlar. İlk dikkatimi çeken şey yol bilgisayarındaki tüketim olmuştu. Yazları İzmir den Ordu ya gelirler ve kendisi çok sakin araç kullanır ona rağmen şehir dışı yol bilgisayarı verisi 9.2 gösteriyordu. Ayrıca kimse bahsetmemiş ama bence konforsuz bir araç. Süspansiyonu olsun koltukları olsun hiçbir zaman aracın içinde tam anlamıyla rahat edemiyorsunuz. Süspansiyonun çalışma sesini çukurlardan geçerken duyuyorsunuz.Aynı şekilde trim sesi çok fazlaydı. Keza yedek parça sıkıntısı da yaşanıyor. Ben olsam başka seçenekleri düşünürdüm.

KÖROĞLU
05-03-2021, 14:55
Yakın akrabamda var sıfır aldılar hala kullanıyorlar. İlk dikkatimi çeken şey yol bilgisayarındaki tüketim olmuştu. Yazları İzmir den Ordu ya gelirler ve kendisi çok sakin araç kullanır ona rağmen şehir dışı yol bilgisayarı verisi 9.2 gösteriyordu. Ayrıca kimse bahsetmemiş ama bence konforsuz bir araç. Süspansiyonu olsun koltukları olsun hiçbir zaman aracın içinde tam anlamıyla rahat edemiyorsunuz. Süspansiyonun çalışma sesini çukurlardan geçerken duyuyorsunuz.Aynı şekilde trim sesi çok fazlaydı. Keza yedek parça sıkıntısı da yaşanıyor. Ben olsam başka seçenekleri düşünürdüm.

Hangi parça da sıkıntı yaşadı arkadaşınız ? Daha önce 1 kere bindim ben ama o araç çok hor kulalnılmıştı kıyas yaparak haksızlık etmek istemem.

Kullanıcı yorumları yakıt haricinde çok olumsuz değil. Cvp için teşekkürler.

AliGizda
05-03-2021, 15:27
Zamanında babamda cüssesine tutulup almıştı, bi kere uzun yol yaptık dönüşünde sattık.
Yakıt sarfiyatı haddinden fazlaydı. Kroniği, sıkıntısı hakkında yorum yapacak kadar binmedik, memnun kalmayınca sattık.
O fiyat bandında Santa Fe 2.2, Koleos 2.0 neden bakmıyorsun abi? Santa Fe' ye de bindik, o da yakıtı hariç mutlu etmişti.

KÖROĞLU
05-03-2021, 15:44
Zamanında babamda cüssesine tutulup almıştı, bi kere uzun yol yaptık dönüşünde sattık.
Yakıt sarfiyatı haddinden fazlaydı. Kroniği, sıkıntısı hakkında yorum yapacak kadar binmedik, memnun kalmayınca sattık.
O fiyat bandında Santa Fe 2.2, Koleos 2.0 neden bakmıyorsun abi? Santa Fe' ye de bindik, o da yakıtı hariç mutlu etmişti.

Santa fe yi beğenmezler, koleos hiç gelmemişti aklıma. ama araçla ilgili sıfır bilgim var, bir incelemek lazım.

yilmazcatalbas
05-03-2021, 17:45
3yıl kadar 2011 4x4 olanını kullandım genel olarak izlenimlerimi aktarayım;
Sakaryada ş.içi ortalama 12 LT yakıyor uzun yolda en az 9LT görebildik,
Yol tutuşu muazzam güzel,
Fiyatının çok ötesinde bir araç ama trim sesi can sıkabilir.
Abs sorunu hiç dert değil çok ucuz parçaları,
Karterden yağ sızıntısı ve krank keçesi kronik bir sorun,
Triger km dolmasa bile 4 yılda bir mutlaka değişmeli,
Şanzıman vuruntu yapıyorsa kendini kilitlemeden bir bakımdan geçirilip taş gibi binilmeye devam edilir,
Doğru kullanıldığında Dpf çok sorun değil uyarı ışığı yakıp kendisi temizliyor zaten o esnada stop etmemek devirli kullanmak yeterli.
şimdilik aklıma gelenler bunlar.

NOT: Yıllar önce bu konudaki gibi Captiva hakkında fikir sorduğumda bir arkadaşımız "bir aldığında sevinirsin bir sattığında" demişti gerçekten öyle oldu :)

Emre Akçay
05-03-2021, 20:08
Açıkçası ben kullandığımda memnun kalmıştım fakat direksiyon çok yumuşak olduğundan çok hissizdi. Ayrıca kullanırken kamyonet kullanıyormuş hissi uyandırdı bende. Temiz denk gelinirse Sorento 2.5 Crdi X-Force 170 hp'lik versiyon da bakılabilir bence alternatif olarak.

BAT9
05-03-2021, 22:10
Çalıştığım firmada insan kaynakları müdürümün arabasıydı. Aynı güzergah üzerinde olduğumuz için denk geldikçe sağolsun beraber gidip geliyorduk. Çocuklu aile için güzel bir alternatif.

Ne çok kaliteli ne çok kalitesiz olarak yorumluyorum.
4-5 kere kullanma fırsatım oldu gerçekten çok yumuşak direksiyonu var benim hiç hoşuma gitmemişti. Yakıtının çok olduğunu biliyorum. Uzun yolda vs maliyetlerini söylüyordu.

İnsan kaynakları müdürüm captivadan Q7'ye geçti captivanın direksiyonu çok yumuşak olduğu için daha rahat kullandığını söylüyordu :)

İlana koyduktan 1 saat sonra arabayı sattılar. Tabii istisnai bir durum olabilir çok harika bir kondisyonu yoktu sadece kmsi düşüktü.

KÖROĞLU
06-03-2021, 20:57
13 modeline sahip oldum kısa bir süre hayal kırıklığıydı.
Yakıt anlamında çok bi beklentim yoktu. 4x2 lerle 10 un altını görürüm dedim hayal oldu.
Mersin trafiğinde 11-12 litre arası ki o kadar sakin kullanmama rağmen altına inemedim.
Uzunda anca 10 Litre görebildim.
Sürüş pozisyonu ayrı bir kötü imaj bıraktı. Bileğimi özellikle çok yoruyordu.
2. eli ağır falan değil. İlana bırakır bırakmaz gitti. Telefonlar susmadı.
Bence tek artı yönleri o sınıfta fiyatının albenili olması. Ve dışardan ihtişamlı duruşu.

Albenisi kesinlikle yabana atılır bir araç değil. Ben de yeni kasa olanı kullanmıştım ve sevmemiştim ama o araç baya kötü durumdaydı o yüzden kıyas etmek doğru olmaz diye düşünüyorum. Fiyatına göre görsel oldukça iyi gerçekten.

Test edip bunu görmek gerek açıkçası. Konfor algısı biraz görece bir durum *****. Trim sesi tüm kullanıcıların bahsettiği ortak eksi lerden birisi. Onu aşarız gibi geliyor. Ya da beklentimiz s serisi sessizliği olmadığı için belki fark etmeyiz bile. Test edip yorumlamak daha doğru olacak gibi duruyor.

Tüketim ortak olumsuz yorum. Günlük olmayacağı için tüketimi 2. Plana attık ama 13 lt ler de lt de az değil bir yandan insan düşünmeden edemiyor.

3yıl kadar 2011 4x4 olanını kullandım genel olarak izlenimlerimi aktarayım;
Sakaryada ş.içi ortalama 12 LT yakıyor uzun yolda en az 9LT görebildik,
Yol tutuşu muazzam güzel,
Fiyatının çok ötesinde bir araç ama trim sesi can sıkabilir.
Abs sorunu hiç dert değil çok ucuz parçaları,
Karterden yağ sızıntısı ve krank keçesi kronik bir sorun,
Triger km dolmasa bile 4 yılda bir mutlaka değişmeli,
Şanzıman vuruntu yapıyorsa kendini kilitlemeden bir bakımdan geçirilip taş gibi binilmeye devam edilir,
Doğru kullanıldığında Dpf çok sorun değil uyarı ışığı yakıp kendisi temizliyor zaten o esnada stop etmemek devirli kullanmak yeterli.
şimdilik aklıma gelenler bunlar.

NOT: Yıllar önce bu konudaki gibi Captiva hakkında fikir sorduğumda bir arkadaşımız "bir aldığında sevinirsin bir sattığında" demişti gerçekten öyle oldu :)

Sona kadar iyi giyorduk sanki :)) alınırsa satılma gibi bir durumu olmayacak muhtemelen emekli yazlıkçı arabası olarak hayatını sürdürecek. Abs mevzusunu ben de okudum izledim birkaç yerde maliyeti gerçekten abartı değil. Şanzıman da 163 lük kasaya göre daha iyi diyorlar. Aisin olduğunu biliyorum. Ama üst kasa da ne var neden böyle yorum yaptılar onu henüz netleştiremedim. Dpf kesin sorun olur o işaret yandığında bizimkiler bişi oldu diye stop eder beni arar :) triger fiyatına baktım Sedan 1.6 dizel x is model den az pahalı abartı rakamlar değil.

Açıkçası ben kullandığımda memnun kalmıştım fakat direksiyon çok yumuşak olduğundan çok hissizdi. Ayrıca kullanırken kamyonet kullanıyormuş hissi uyandırdı bende. Temiz denk gelinirse Sorento 2.5 Crdi X-Force 170 hp'lik versiyon da bakılabilir bence alternatif olarak.

Sportage varken kia dan hiç memnun kalmamıştık diye hatırlıyorum. Sorento da hacimden ötürü veto yer muhtemelen.
Direksiyon yumuşak olması iyi aslında valide bindiğinde zorlanmaz.

Çalıştığım firmada insan kaynakları müdürümün arabasıydı. Aynı güzergah üzerinde olduğumuz için denk geldikçe sağolsun beraber gidip geliyorduk. Çocuklu aile için güzel bir alternatif.

Ne çok kaliteli ne çok kalitesiz olarak yorumluyorum.
4-5 kere kullanma fırsatım oldu gerçekten çok yumuşak direksiyonu var benim hiç hoşuma gitmemişti. Yakıtının çok olduğunu biliyorum. Uzun yolda vs maliyetlerini söylüyordu.

İnsan kaynakları müdürüm captivadan Q7'ye geçti captivanın direksiyonu çok yumuşak olduğu için daha rahat kullandığını söylüyordu :)

İlana koyduktan 1 saat sonra arabayı sattılar. Tabii istisnai bir durum olabilir çok harika bir kondisyonu yoktu sadece kmsi düşüktü.

Piyasası için genelde izlediğim videolar da bu yorumu yapıyor.
80 yazan viraja max 6ü la girecekleri için yol tutuş araçtaki son beklenti bile olmayabilir. Kötü de değil gibi yorumlar yol tutuş açısından. Merhaba Q7 ye bütçe yetse keşke güzel olurdu.
Az para çok iş suv si olarak Captiva iyi sanırım.

İlanlara bakıyorum alternatif ssanyong var markaya çok yabancıyım ustası servisi korkutuyor ilanları pas geçiyorum.
Kia sorentolar var onları da pas geçiyorum.

Çok da fazla alternatif kalmıyor.

3008 / 5008 baktım farklı sınıf olarak. Hatta 1 tane 5008 ile görüştüm sakarya dan. Hdi makina tüketimi efsane 6 lt diyor şehir içi. Fab verileri de benzer rakam söylüyor. Aracın yaklaşık 1500 kg olduğunu düşününce rakam ciddi düşük.

Cam tavan head up vs baya da dolu bir araç. Tek kusuru km yüksek ama hdi makina iyi bakıldıysa fazla üzmez sahibini.

Gel gelelim km den dolayı beğenilmedi.

Zor işmiş ailen de olsa kendin harici araba bakmak.

CloudGrey
07-03-2021, 14:25
captiva almaktansa 130 bin tlyi iddaya basmak daha aksiyonlu olur en azından dert tasa çekmektense anlık adrenalin yaşatır :)
sakın yapmayın.
hatta TR'de chevrolet adı altında satılan , satılmaya çalışılan herşeyden uzak durun.

https://www.chevrolet.com.tr/owners/chevrolet-ceases-sales.html

yerine alternatif ; kaleos

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-renault-orijinal-yetkili-servis-bakimli-2.0-dci-tam-otomatik-priv.bva-742283261/detay

2008

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-peugeot-ilk-sahibi-doktordan-kazasiz-tertemiz-2008-758861535/detay

skoda yeti

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-skoda-meliksahtan-skoda-yeti-tam-otomatik-dsg-yetkili-servis-bakimli-903352881/detay

KÖROĞLU
08-03-2021, 16:42
captiva almaktansa 130 bin tlyi iddaya basmak daha aksiyonlu olur en azından dert tasa çekmektense anlık adrenalin yaşatır :)
sakın yapmayın.
hatta TR'de chevrolet adı altında satılan , satılmaya çalışılan herşeyden uzak durun.

https://www.chevrolet.com.tr/owners/chevrolet-ceases-sales.html

yerine alternatif ; kaleos

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-renault-orijinal-yetkili-servis-bakimli-2.0-dci-tam-otomatik-priv.bva-742283261/detay

2008

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-peugeot-ilk-sahibi-doktordan-kazasiz-tertemiz-2008-758861535/detay

skoda yeti

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-skoda-meliksahtan-skoda-yeti-tam-otomatik-dsg-yetkili-servis-bakimli-903352881/detay

Ben de alternatif olarak 5008 ve 3008 önerdim ama pek kabul görmedi.

Araçla ilgili parça sorunu yaşayan birisini görmedim duymadım, bakım vs olarak opele bakan adamlar buna da bakıyor.

Verilere ulaşamadım ama üretildiği yıllarda ciddi satış adetleri yakalamış bir araç

Şuan da sahibinden üzerinde 1568 adet ilan var görünüyor. Ben şuan ilanda 30 tane olan 607 ye parça bulduysam bu arabaya parça bulamamak sanırım imkansızı zorlamak olur.

Piyasaya geri döneceğine dair söylentiler var ama nedir ne değildir bilmiyorum.

Benim araştırmalarım neticesinde forumda da yazan arkadaşların verdiği bilgiler neticesinde kullanım hissi az / yakıtı fazla bir araç olmasına rağmen çok büyük kronik sıkıntısı olmayan aynı aracın önüne tok kapı sesli markanın amblemini yapıştırsak en az 2x fiyatla satılması beklenen bir araç olarak yorumluyorum.

Bence en büyük artısı şanzıman'ın japon olması hatta bir kaç yorumda 1 kasa nın şanzımanları daha iyi diyorlar.

Bakıyoruz hala araştırma içindeyiz. Koleos alternatif olabilir ama tipini nedense sevemedim ben. Araba biraz da göze hitap etmeli.

ahmetbaha-drs
08-03-2021, 16:51
Opel Antara'ya da bir bakın bence.:icon_tup:

CloudGrey
08-03-2021, 22:27
Ben de alternatif olarak 5008 ve 3008 önerdim ama pek kabul görmedi.

Araçla ilgili parça sorunu yaşayan birisini görmedim duymadım, bakım vs olarak opele bakan adamlar buna da bakıyor.

Verilere ulaşamadım ama üretildiği yıllarda ciddi satış adetleri yakalamış bir araç

Şuan da sahibinden üzerinde 1568 adet ilan var görünüyor. Ben şuan ilanda 30 tane olan 607 ye parça bulduysam bu arabaya parça bulamamak sanırım imkansızı zorlamak olur.

Piyasaya geri döneceğine dair söylentiler var ama nedir ne değildir bilmiyorum.

Benim araştırmalarım neticesinde forumda da yazan arkadaşların verdiği bilgiler neticesinde kullanım hissi az / yakıtı fazla bir araç olmasına rağmen çok büyük kronik sıkıntısı olmayan aynı aracın önüne tok kapı sesli markanın amblemini yapıştırsak en az 2x fiyatla satılması beklenen bir araç olarak yorumluyorum.

Bence en büyük artısı şanzıman'ın japon olması hatta bir kaç yorumda 1 kasa nın şanzımanları daha iyi diyorlar.

Bakıyoruz hala araştırma içindeyiz. Koleos alternatif olabilir ama tipini nedense sevemedim ben. Araba biraz da göze hitap etmeli.

haklısın abi kaleos'ta bi kamburluk var profilden hoş gelmiyor.
ama captivada son demlerini yaşıyor parçayı bugün bulursun seneye bulamazsın sonuçta 10 yılı deviren araçlar.

tarzdan , doluluktan ödün verilip daha yeni araç bakmalısınız.
yoksa yazlığın önünde çürüyüp gider.
çürüyüp gitsin diyede 130K para vermek biraz lüx.

en azından "ha" diyince min %10 zararla paraya çevrilebilmeli.
ama captiva bu seçeneklerin sonuncusu haberin olsun.

devrini nüfüs müdürlüğünde veriyorlar captivanın :D

.::EmrE::.
08-03-2021, 23:37
Çok yakın arkadaşımın annesinde vardı. Arkadaşım da sürekli aracı kaçırır, genelde o kullanırdı. Ne zaman bindiysem DPF arızası veriyordu. Çok uğraştırlar söndürebilmek için ancak satılana kadar arızası giderilmedi. Direksiyonu fazla yumuşaktı, bu sebeple ben kullandığımda çok hissiz gelmişti. Ancak görsel olarak güzel araç. Makyajlı kasası çok çok daha hoş duruyor arka led stoplar falan.

Bu piyasada bu ebatlarda 4x4 pek araç yok. O yüzden bence fena bir seçenek değil.

KÖROĞLU
09-03-2021, 07:22
devrini nüfüs müdürlüğünde veriyorlar captivanın :D

Burada bile bazı arkadaşlar ilana koyduk 2 gün sonra satıldı diyor. Ben 2 saatte 607 satmış adamım :P captiva kalmaz bizde :D (Son sözlerim de olabilir)

KÖROĞLU
09-03-2021, 07:25
Çok yakın arkadaşımın annesinde vardı. Arkadaşım da sürekli aracı kaçırır, genelde o kullanırdı. Ne zaman bindiysem DPF arızası veriyordu. Çok uğraştırlar söndürebilmek için ancak satılana kadar arızası giderilmedi. Direksiyonu fazla yumuşaktı, bu sebeple ben kullandığımda çok hissiz gelmişti. Ancak görsel olarak güzel araç. Makyajlı kasası çok çok daha hoş duruyor arka led stoplar falan.

Bu piyasada bu ebatlarda 4x4 pek araç yok. O yüzden bence fena bir seçenek değil.

Dpf yi alır almaz iptal etme planım var. Direksiyon hissini ayırt edebilecek bir kullanıcı profili olmayacağı için çok sorun olur gibi gelmiyor.

A noktasından b noktasına sorunsuz gitsin. Paşa (Köpeğimiz) içinde rahat etsin, biraz yüksek olsun (Babam benim arabaları hep sağa sola sürterdi) Durduğu yerde de güzel görünsün bitti gitti bütün beklenti bu.

Bunu da o rakamlara karşılayan nadir suv lerden birisi diye düşünüyorum.

yilmazcatalbas
09-03-2021, 09:48
Burada bile bazı arkadaşlar ilana koyduk 2 gün sonra satıldı diyor. Ben 2 saatte 607 satmış adamım :P captiva kalmaz bizde :D (Son sözlerim de olabilir)

Ben de ilana koyduktan 1 hafta sonra satmıştım, burada kıstas genelde km ve hasar durumu oluyor. Bu arada nasip olur da alırsan Sakarya'da mekanik olarak nereye gideceğini söylemek bana düşmez belki ama nereye gitmemen gerektiğini seve seve söylerim :)

KÖROĞLU
09-03-2021, 11:28
Ben de ilana koyduktan 1 hafta sonra satmıştım, burada kıstas genelde km ve hasar durumu oluyor. Bu arada nasip olur da alırsan Sakarya'da mekanik olarak nereye gideceğini söylemek bana düşmez belki ama nereye gitmemen gerektiğini seve seve söylerim :)

Hangi firmaya gitmeyelim :) Söyle bari belki okuyan olur öğrensinler.

Amcaoğlu opel wv parçacısı parçayı ondan alırız, yetkili ile işimiz olmaz zaten.

ahmetbaha-drs
09-03-2021, 11:48
SSangYong Korando 2.0D'lerede bir bakın bence fiyatları model yılı ve donanıma gore makul sayılır, ayrıca servisleri hali hazırda acık.
Sakarya'dan bir tane ilan var mesela en azından aracı gorebilirsiniz örnek olması amaclı.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-ssangyong-korando-c-temiz-otomatok-4-4-904251109/detay

yilmazcatalbas
09-03-2021, 12:13
Hangi firmaya gitmeyelim :) Söyle bari belki okuyan olur öğrensinler.

Amcaoğlu opel wv parçacısı parçayı ondan alırız, yetkili ile işimiz olmaz zaten.

Ben uzun zaman vw kullanıcısıydım sonra captiva alınca nereye gitsem diye bir araştırma yaptım yolumun üstünde de gözüme en çok yılbar takılmıştı orada karar verdim sonrasında enteresan ücretler ödedim uzun uzun anlatmayayım etik olmayan daha da ilginç tatsız hadiseler yaşandı diyelim. Sonrasında teknik otoya transfer oldum iyi ki de öyle yapmışım o zamanlar :) Bu arada ikisinin de ne sahibini ne başka bir şeyini tanımam tamamen tecrübelerim üzerine yazıyorum belki bahsettiğimiz araçlara bunlardan çok daha iyi bakan uğraşan vardır ama benim yolum düşmedi zamanında.

KÖROĞLU
09-03-2021, 13:16
Ben uzun zaman vw kullanıcısıydım sonra captiva alınca nereye gitsem diye bir araştırma yaptım yolumun üstünde de gözüme en çok yılbar takılmıştı orada karar verdim sonrasında enteresan ücretler ödedim uzun uzun anlatmayayım etik olmayan daha da ilginç tatsız hadiseler yaşandı diyelim. Sonrasında teknik otoya transfer oldum iyi ki de öyle yapmışım o zamanlar :) Bu arada ikisinin de ne sahibini ne başka bir şeyini tanımam tamamen tecrübelerim üzerine yazıyorum belki bahsettiğimiz araçlara bunlardan çok daha iyi bakan uğraşan vardır ama benim yolum düşmedi zamanında.

Daha önce zikrettiğin firma ile bir iki olumsuz hatırası olan insan daha duydum, umarım düzelmişlerdir.

Omak
09-03-2021, 22:26
2 yengemde de captiva vardi bayan olarak cok memnunlardi seviyorlardi, kadinlar yakittan anlamaz tabi bize gore tek olumsuz yani cusse ve gidisine gore fazla yakmasiydi.
Uzun yolda sakin gidince makul degerler gorulebiliyor ama, birde bir kac kullanicidan duydugum yazilim sonrasi yakitin dustuguydu.

Bence bu paraya guzel mantikli arac, parca konusunun cok dert olacagini sanmam bu fiyatlar olmasinin sebebide chevynin tr ve avurapadan cekilmesi zaten.
Marka cekildi diye dusunulecekse yanlis olur, cekilmeseydi bu fiyatada olmazdi zaten.

KÖROĞLU
10-03-2021, 09:20
2 yengemde de captiva vardi bayan olarak cok memnunlardi seviyorlardi, kadinlar yakittan anlamaz tabi bize gore tek olumsuz yani cusse ve gidisine gore fazla yakmasiydi.
Uzun yolda sakin gidince makul degerler gorulebiliyor ama, birde bir kac kullanicidan duydugum yazilim sonrasi yakitin dustuguydu.

Bence bu paraya guzel mantikli arac, parca konusunun cok dert olacagini sanmam bu fiyatlar olmasinin sebebide chevynin tr ve avurapadan cekilmesi zaten.
Marka cekildi diye dusunulecekse yanlis olur, cekilmeseydi bu fiyatada olmazdi zaten.

Ben de benzer düşünüyorum, aynı şeyleri sunan x marka 2x fiyat isterdi bu araca sanırım.

Yakıt çok ama yapacağı km ye göre eh işte diyoruz.

KÖROĞLU
16-03-2021, 09:01
An itibariyle son düzlüğe girdik arkadaşlar. Bilgi veren herkese tek tek teşekkür ediyorum.

Dün aracı ekspertize soktuk, satıcının dediği gibi hata boya çıkmadı. İçi dışı temiz, bakımları yapılmış kayıtları var.

Geçmişte 2009-2019 arası tek el kullanılmış, bu da büyük bir + bence. Bu gün öğleden sonra satışı alacağız nasipse.

İşlem bitsin foto eklerim :)

barakuda26
16-03-2021, 09:51
An itibariyle son düzlüğe girdik arkadaşlar. Bilgi veren herkese tek tek teşekkür ediyorum.

Dün aracı ekspertize soktuk, satıcının dediği gibi hata boya çıkmadı. İçi dışı temiz, bakımları yapılmış kayıtları var.

Geçmişte 2009-2019 arası tek el kullanılmış, bu da büyük bir + bence. Bu gün öğleden sonra satışı alacağız nasipse.

Hadi hayırlısı olsun inşallah:)

huseyinturk
16-03-2021, 09:58
2004 model üzeri makyajlı toyota rav4 görüntü olarak tatmin ediyorsa daha ideal araç olur. Fiyatlar aynı hemen hemen, daha sorunsuz daha düz araçlar.
Arka fren balatası almıştım captiva için, parçacıya 3 kere sordum doğru parça olduğundan emin misin diye. Dışı heybetli olduğu kadar içi bom boş bir araç.
Kia sorentonun 170hp olan 2007 üzeride düşünülebilir

KÖROĞLU
16-03-2021, 10:32
2004 model üzeri makyajlı toyota rav4 görüntü olarak tatmin ediyorsa daha ideal araç olur. Fiyatlar aynı hemen hemen, daha sorunsuz daha düz araçlar.
Arka fren balatası almıştım captiva için, parçacıya 3 kere sordum doğru parça olduğundan emin misin diye. Dışı heybetli olduğu kadar içi bom boş bir araç.
Kia sorentonun 170hp olan 2007 üzeride düşünülebilir

Teşekkür ederim bilgi için, rav4'e hiç bakmadık açıkçası. Zaten araçla da sözleştik gün içinde satış alacağız. Sorento nedense hiç hitap etmedi bana, illa güzeldir ama bi türlü beğenemedim.

huseyinturk
16-03-2021, 10:47
Teşekkür ederim bilgi için, rav4'e hiç bakmadık açıkçası. Zaten araçla da sözleştik gün içinde satış alacağız. Sorento nedense hiç hitap etmedi bana, illa güzeldir ama bi türlü beğenemedim.

son mesajlar gözümden kaçmış, hayırlı olsun şimdiden piyasası hızlı bir araç beğenmezseniz satması kolay :)

Omak
16-03-2021, 18:12

Hadi hayırlı olsun, bence pişman etmez araç, hanım teyzemizde çok yakmaz o araba.

Bu aracında ufak bir konusu olur demi :)

KÖROĞLU
16-03-2021, 20:13
Hadi hayırlı olsun, bence pişman etmez araç, hanım teyzemizde çok yakmaz o araba.

Bu aracında ufak bir konusu olur demi :)

Konu açarız ama konu güldürmez. Bunun kurcalanacak bir yeri yok zira. Biraz önce bi test sürüşü yaptım 20 km git gel. Eski sahipleri aşırı iyi bakmışlar cidden.

Lt high olarak geçen donanım paketi var alette. Roof vs dışı beyaz içi bej. Yani bayiden alıp gelsen buna yakın olur o derece.

Gece olduğu için foto çekemedim havalar düzelsin güzel fotolar çeker konu açarız. O arada arabayı da biraz tanırız.

Direksiyon hissi gerçekten yok ama yumuşak olması valide için iyi yorulmaz. Ağırlıkta ötürü sanırım frenler beklediğimden bi tık kötü gibi geldi ya da alışmak lazım. 1900 kg alet belki de normaldir bilemiyorum. Haricinde şimdilik eleştirecek bişi bulamadım ha zaten bundan daha iyi bir araca da sahip olmadık ondan da olabilir :) ha bir de beklediğimden sessiz geldi açıkçası. Şimdilik bu kadar konuya kadar :)

KÖROĞLU
17-03-2021, 09:42
Konuya foto ile son vermiş olalım :)

https://i.hizliresim.com/DAZsEV.jpg (https://hizliresim.com/DAZsEV)

Ssamet
17-03-2021, 10:41
Hayırlı olsun abi.Temiz bir araba bulman iyi olmuş. :)

KÖROĞLU
17-03-2021, 11:00
Hayırlı olsun abi.Temiz bir araba bulman iyi olmuş. :)

:) Kendime alırken evlat olması dert değil de ailem anlamaz biner gider durur iner std araç kullanıcısı. Onlar için iyi oldu gerçekten benim de içime sindi.

orkuteren
17-03-2021, 19:15
Hayırlı olsun kazasız belasız kullanmak nasip olsun lsun

M3CSL
18-03-2021, 07:41
Sorentodan daha kalıplı konforlu kaliteli bir araba,hayırlı olsun güzel seçim tam f/p makinesi.

janet
18-03-2021, 16:51
Hayırlı olsun ailenize uzun yıllar sorunsuzca kullanırlar umarım.kaputtaki koruma fotodan hemen sonra sökülmüştür diye tahmin ediyorum :)

AliGizda
18-03-2021, 17:03
Hayırlı olsun abi, kazasız belasız sürüşler.
Bence de o kaputtaki rüzgarlık vari şeyi acilen sökmelisin.

yilmazcatalbas
18-03-2021, 18:04
Hayırlı olsun allah kaza bela vermesin kaputtaki anlamsız cisim harici çok güzel görünüyor :) İlanlara bakarken illaki denk gelmiştir, belki dikkatini de çekmiştir ama yinede nacizane bir tavsiye sis, tampon ve stop krom çerçeveleri çok şık gösteriyor tekerin düz bassın :icon_tup:

KÖROĞLU
18-03-2021, 20:30
Hayırlı olsun ailenize uzun yıllar sorunsuzca kullanırlar umarım.kaputtaki koruma fotodan hemen sonra sökülmüştür diye tahmin ediyorum :)

Hayırlı olsun abi, kazasız belasız sürüşler.
Bence de o kaputtaki rüzgarlık vari şeyi acilen sökmelisin.

Hayırlı olsun allah kaza bela vermesin kaputtaki anlamsız cisim harici çok güzel görünüyor :) İlanlara bakarken illaki denk gelmiştir, belki dikkatini de çekmiştir ama yinede nacizane bir tavsiye sis, tampon ve stop krom çerçeveleri çok şık gösteriyor tekerin düz bassın :icon_tup:

O zımbırtı bana da huzur vermedi. Ama arabayı daha 1 kere gördüm onda da çıktık bi dolaştık geldik. İstediğim gibi kurcalayamadım bile :)

Hemfikiriz ilk sökülecek parça. Bir de kampanaları kırmızı boyamışlar onları gri yapacağım.

Farlara led takmışlar çok içime sinmedi ama mercek var karşıdan gelen kör olmuyorsa sökmem ama öyleyse sökerim.

Bu aletin kullanma kılavuzunu falan bulabilir miyiz? Gören eden olursa bir mesaj atsın sevabına.

oguzedr
19-03-2021, 01:18
Şahsi fikrim suv düşünceniz dışında bir araç düşürseniz 2011 2.0 dizel otomatik insignia lara mutlaka bakın derim , fevkalade rahat araçlar 5 sene önce kronik yağ pompası mevzusu vardı lakin hepsinin sorunu çözüldü otomatik vites geçişleri güzel uzun yolda sürücüyü asla üzmez rahattır yakıt tüketimi uzun yolda 4 lt bile rahat görür

KÖROĞLU
19-03-2021, 09:51
Şahsi fikrim suv düşünceniz dışında bir araç düşürseniz 2011 2.0 dizel otomatik insignia lara mutlaka bakın derim , fevkalade rahat araçlar 5 sene önce kronik yağ pompası mevzusu vardı lakin hepsinin sorunu çözüldü otomatik vites geçişleri güzel uzun yolda sürücüyü asla üzmez rahattır yakıt tüketimi uzun yolda 4 lt bile rahat görür

Teşekkür ederim insignia da gerçekten güzel bir araç Ama biz captivayı aldık :)

barakuda26
19-03-2021, 10:23
Beyaz olması iyi olmuş aracın. Beyaz iyidir her zaman derdi tasası en az renk.

Plakada 54 müydü daha önce bilemiyorum ama yeni seri almamanız iyi olmuş eğer 54 e yeni döndüyse de :)

Hayırlı olsun tekrardan.

KÖROĞLU
19-03-2021, 11:48
Beyaz olması iyi olmuş aracın. Beyaz iyidir her zaman derdi tasası en az renk.

Plakada 54 müydü daha önce bilemiyorum ama yeni seri almamanız iyi olmuş eğer 54 e yeni döndüyse de :)

Hayırlı olsun tekrardan.

Valla koyu renk araba hiç sevmiyorum, ararken de hep önce temiz sora beyaz istedik. Ayağımızın dibine kadar denk geldi 4 km öteden arabayı aldık :)

Plaka satın aldığımız arkadaşın kendisi ve eşinin baş harfleri. Değişiklik yapmadık, isteseydi plakayı eğer biz yeni plaka alırdık. Onda da eş dost naz geçirip eski seriden bişiler bakardın sakırım.

Beyaz / gri bunlar güzel renkler. Yaz ayında da özellikle koyu renk araba sıcak açısından mahvediyor insanı.

yilmazcatalbas
19-03-2021, 12:18
O zımbırtı bana da huzur vermedi. Ama arabayı daha 1 kere gördüm onda da çıktık bi dolaştık geldik. İstediğim gibi kurcalayamadım bile :)

Hemfikiriz ilk sökülecek parça. Bir de kampanaları kırmızı boyamışlar onları gri yapacağım.

Farlara led takmışlar çok içime sinmedi ama mercek var karşıdan gelen kör olmuyorsa sökmem ama öyleyse sökerim.

Bu aletin kullanma kılavuzunu falan bulabilir miyiz? Gören eden olursa bir mesaj atsın sevabına.

Arkadaşımda captiva var bir sorarım kitapçıkları duruyorsa çözeriz

KÖROĞLU
19-03-2021, 16:35
Arkadaşımda captiva var bir sorarım kitapçıkları duruyorsa çözeriz

Sitesinde varmış yahu, amma panik yaptım :) Senin arkadaşa yarar belki :)

https://www.chevrolet.com.tr/content/dam/Chevrolet/cwd/turkey/nscwebsite/tr/owners/manuals/documents/tr_Captiva_C100E-9.pdf

ghibli06
12-04-2021, 15:38
Sitesinde varmış yahu, amma panik yaptım :) Senin arkadaşa yarar belki :)

https://www.chevrolet.com.tr/content/dam/Chevrolet/cwd/turkey/nscwebsite/tr/owners/manuals/documents/tr_Captiva_C100E-9.pdf

hort çekeyim, ben de LT high almak üzereyim nedir son görüşler memnun muyuz?

KÖROĞLU
12-04-2021, 17:00
hort çekeyim, ben de LT high almak üzereyim nedir son görüşler memnun muyuz?

Daha önce SUV tecrübem yok, onroad amaçlı bir araç zaten. Aracı toplamda 200km kadar kullandım izlenimim.

Süspansiyon sert 235 / 55 / 18 lastik var üzerinde.
Direksiyon hissiyatı: Direksiyon aşırı yumuşak, sürüş hissi 10/5
İç Hacim: Hacim gerçekten iyi.
Kullanım görüş: Camlar / aynalar net ve açık, kör nokta yok gibi. Göstergeler ve kumandalar fena değil, ayna kumandası ters bir noktada pek sevmedim.
Şanzıman: Vuruntu ya da geç geçme gibi bi sıkıntı yok, çok hantal da değil çok hızlı da değil vites geçişleri. 150 hp yeteri kadar götürüyor.
Fren: Frenler kötü, ya da ben uyduruyorum emin olamadım, zira araç 1900+ kg ve durdurmaya çalışırken bırak beni gidicem gibi davranıyor hissi var bende.

Yakıt olayını dert etmiyorsak o rakamlara bence hala güzel alternatif. Görsel olarak ben beğeniyorum içi dışı güzel. Trim sesi abartılacak kadar değil bence, nette falan çok trim sesi var yazıyorlar.

Ha ben kendim için alır mıyım ? ALMAM. Ama bizimkilerin kullanım amacına aşırı hizmet eden bir araç şuan.

Piyasası da bence hızlı aldıktan sonra satar mısın vs gibi teklifler geldi. Satsak aradaki fark hatırı sayılır bir rakam yapıyordu.

ghibli06
15-04-2021, 07:31
Baktığım captivalarin alayı çöp... Arabadan soğudum desem yeridir, araba kültürü araca essek muamelesi yapmaya evrildi resmen...

livaneli
15-04-2021, 16:03
Yakın zamanda turbo sesine, üflemeye, şıngırtıya benzer bir ses nedeniyle dizel bir Captiva'yla uğraştık. Sonunda egzoz manifoldunun solundaki iki saplamayı kopardığını gördük. Sökmesi takması ömür söküyor, hele bir de saplamanın biri kapak içinde kırıldıysa hapı yuttunuz, çok uzun iş.

ghibli06
15-04-2021, 20:47
Yakın zamanda turbo sesine, üflemeye, şıngırtıya benzer bir ses nedeniyle dizel bir Captiva'yla uğraştık. Sonunda egzoz manifoldunun solundaki iki saplamayı kopardığını gördük. Sökmesi takması ömür söküyor, hele bir de saplamanın biri kapak içinde kırıldıysa hapı yuttunuz, çok uzun iş.

yer konusu sıkıntılı onu ben de farkettim, bir de baktıklarımın şanzımanları ya bozuk ya da eli kulağındaydı... gittim Tucson aldım ben de :D