PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gimbal Önerisi ( gopro hero 9 )

SpeedlinE™
05-03-2021, 12:12
GoPro hero 9 alacağım yakın zamanda fakat yanına bir tane de gimbal almak istiyorum.Hangi marka hangi model alınmalı? hangisi uyumludur?
İnternette birkaç ürün gördüm fakat buradan deneyim sahibi olan birileri vardır diye konu açmak istemiştim. İlginize teşekkür eder, güzel bir gün dilerim.

individual
05-03-2021, 16:19
çok marka var.valla benim sana tavsiyem lanparte gimbal.

kutusundan çantası telefon , aksiyon kamera bağlantı kiti çıkıyor.

diğer gimballara göre ekstra en büyük özelliği kontrol kolu ve kamerayı bağladığın motor ayırıp arasına boom çubuğu (selfi çubuğu) takıp uzatıp jimmy jib gibi kullanabilirsin.

SpeedlinE™
05-03-2021, 20:04
çok marka var.valla benim sana tavsiyem lanparte gimbal.

kutusundan çantası telefon , aksiyon kamera bağlantı kiti çıkıyor.

diğer gimballara göre ekstra en büyük özelliği kontrol kolu ve kamerayı bağladığın motor ayırıp arasına boom çubuğu (selfi çubuğu) takıp uzatıp jimmy jib gibi kullanabilirsin.

abi detaylı bilgileriniz için çok teşekkür ederim. hemen internetten bakıyorum

_opeth
06-03-2021, 17:48
Telefon icin zhiyun smooth 4 kullanıyorum. Dengelemesi yapılıp aksiyon kamera da sıkıştırabilirsin.

EREN34
06-03-2021, 20:31
Ben de tel için dji kullanıyorum.

İnceleme videolarında Hero9 gayet iyi görünüyor. Gimbal ihtiyacı doğuyor mu?

SpeedlinE™
06-03-2021, 20:55
Ben de tel için dji kullanıyorum.

İnceleme videolarında Hero9 gayet iyi görünüyor. Gimbal ihtiyacı doğuyor mu?

abi gimbal ihtiyacı kamera hareketlerini(pan ve tilt gibi) dilediğim gibi yapabilmek adına. Arkadaşımın cihazında daha önce kısa süreli gimbal deneyimim oldu çok sevmiştim . Titreşim olarak izlediğim testlere bakılırsa kafaya bağladığımızda bile titreşim yok denecek kadar az, keza elde ki çekimlerde de fakat normal çekim yaparken istediğim şeyleri yapmak için gimbal daha iyi olacak. Dji hangi ürününü kullanıyorsunuz abi?

SpeedlinE™
06-03-2021, 20:58
Telefon icin zhiyun smooth 4 kullanıyorum. Dengelemesi yapılıp aksiyon kamera da sıkıştırabilirsin.

abi çok sağolun araştırıyorum hemen.

EREN34
07-03-2021, 13:44
abi gimbal ihtiyacı kamera hareketlerini(pan ve tilt gibi) dilediğim gibi yapabilmek adına. Arkadaşımın cihazında daha önce kısa süreli gimbal deneyimim oldu çok sevmiştim . Titreşim olarak izlediğim testlere bakılırsa kafaya bağladığımızda bile titreşim yok denecek kadar az, keza elde ki çekimlerde de fakat normal çekim yaparken istediğim şeyleri yapmak için gimbal daha iyi olacak. Dji hangi ürününü kullanıyorsunuz abi?

Anladım.
Ben Osmo Mobile 2 kullanıyorum. Aletten ve programdan, arayüzden son derece memnunum. Aletin katlanamaması büyük eksik. O yüzden katlanabilen üst modellerini tavsiye ederim.
GoPro için 100-150₺ ye ara aparatlar var. Onunda GoPro’bu bağlayabiliyorsun ama stabilizasyon dışında bir işe yaramıyor. Tel ile kullandığında panaromik foto çekiminden videoda nesne takibine kadar güzel özellikler var.

sweatcaptain
11-03-2021, 09:20
Smooth4 fazlasiyla yeterli. Tavsiye ederim