PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yer kaplamayacak ses sistemi..

kobeanil11
16-01-2009, 15:09
beyler, eskiden woofer ile birlikte bir alpine sistem kullanıyordum, ancak kapladığı yer verdiği keyfi çoğu zaman öldürüyor! bıktım ağırlığından ve yer sıkıntısından, o sistem gitti, şimdi o woofer ın yapacağı işide bir ölçüde yapacak, fazla yer kaplamayacak bagajımı öldürmeyecek bir yöntem arıyorum!
kaliteli müzik dinlemenin, ufakta olsa bassları hissetmenin başka bir yolunu önerirmisiniz?

Not: örneğin boss audio nun, hem bas verip hemde kaliteli ses çıkaracak ürünleri varmı?

eglover
16-01-2009, 15:17
25cmlık guzel bır bazooka veanfiyle bu ıs cozulur malzemeler kaliteli kullanılırsa hoş bir sesde olur bbass olarak magnat önerebilirim bazookaları güzel...

Hüseyin
16-01-2009, 15:49
Slim basslar var artık boyut olarak çok küçük 30 cm fln var Cadence de görmüştüm.Kaliteli ses istiyosun fakat bagazda kulanacaksın o bagazdan o sesi nasıl alacaksın anladım.Bagazdan sadece bass sesi alınabilir.Ha ben bagajı acip dinleyecem dersen onu bilemem

desibel
16-01-2009, 15:52
slim bas tavsiye ederim çok az yer kaplar ama jl audio dan başka yaptırmanı tavsiye etmem hafif yer kaplamaz ve ton u çok güzel dir

KORAY
16-01-2009, 15:57
25 cm Kicker CVT öneririm ben sana :) kapalı kutuda 18 litre gibi çok küçük litrelerdde çalışmaktadır..

http://www.prometcarhifi.com/urunler.asp?marka=1&kat=1&seri=10

barutçu
16-01-2009, 16:01
A3 e özel bir pandizot yaptırıp (mdf den) Free air bass kullanabilirsin. Boş kalan yanlarınada comp. ekleyebilirisn ;)

kobeanil11
16-01-2009, 16:01
Slim basslar var artık boyut olarak çok küçük 30 cm fln var Cadence de görmüştüm.Kaliteli ses istiyosun fakat bagazda kulanacaksın o bagazdan o sesi nasıl alacaksın anladım.Bagazdan sadece bass sesi alınabilir.Ha ben bagajı acip dinleyecem dersen onu bilemem

yok bagajda kullanmayacağım, ilk önceliğim yer kaplamasın hiç bir şekilde, hafif olsun..:)

bu önerileri araştırayım.. :) peki slim bass için herhangi bir litre sorunu varmı yoksa komponentler gibi mi bir yere ihtiyacı var?

kobeanil11
16-01-2009, 16:02
A3 e özel bir pandizot yaptırıp (mdf den) Free air bass kullanabilirsin. Boş kalan yanlarınada comp. ekleyebilirisn ;)

mesela bu kulağa hoş geliyor..
pandizotun onu taşımasıyla ilgili bir sıkıntı olmuyor sanırım?

livelydog
16-01-2009, 16:04
blaupunkt thb210 A aktif bass entegre amphi içeriyor.

barutçu
16-01-2009, 16:05
Mesala bunun gibi:

http://img137.exs.cx/img137/3113/dtdhs4048le.jpg

2 bass eklemezsin, Tek bas ortaya koyarsın yanlarına comp. eklersin. Kafalıklara yakın olan kısımlara tizleri biraz arkalarada hop. kısmını koyarsın ;)

barutçu
16-01-2009, 16:06
Kaliteli 3-4cm avrupa mdfden yaptırırsan hiç sorun olmaz. 50-60kg bi insan bile ortasına otursa kırılmaz kolay kolay ;)

KORAY
16-01-2009, 16:06
Slim subLarın genelde mıknatısı çok küçük oLur we bu slim sub'ların çalması için Free air diiL kutu Lazımdır... Yukarda da belirttiğim gibi 18 litre bi kutuda çok güsel werim alabilirsiniz..Ayrıca kutusu küçük we hafif oLucağından istediğiniz her an bagajdan çıkarabilirsiniz..

Free air sub'lar panzidota konur we sizin audi'deki panzizota uymaz.. SOnradan MDF'den yapılması gerekmektedir :)

KORAY
16-01-2009, 16:08
Barutçu senin gösterdiğin resimdeki sub'lar free air sub diil.. Sadece onu montajlayan araç sedan oLduğu için kutunun yüz kısmını aracın o tarafında göstermiş

barutçu
16-01-2009, 16:11
Free air sub'lar panzidota konur we sizin audi'deki panzizota uymaz.. SOnradan MDF'den yapılması gerekmektedir :)

Zaten bende aynısını dedim.

Barutçu senin gösterdiğin resimdeki sub'lar free air sub diil.. Sadece onu montajlayan araç sedan oLduğu için kutunun yüz kısmını aracın o tarafında göstermiş

Free-Air olup olmadığını bilmiyorum. Bakınca modelini anlayamadım zaten ben örnek olsun amacıyla koydum ;) Pandizot örneği olarak. Resimdeki subların maraksını ve modelini yazarsanda sevinirim, öğrenmiş olalım.

KORAY
16-01-2009, 16:12
OKé panzizot örnei oLarak aynı şekil haklsıın ama dediğim gibi free air yerine orjinal kutulu bişi tercih etmen çok daha mantıkkLı

ddonmez
16-01-2009, 16:14
vibe ın bu şekilde bi ürünü var tr de satışta.pandizotta çok ii çaldıını duymuştum,deneme imkanınız olursa kaçırılmıcak bi ürün.bagajınız size kalmış oluo :)

http://www.vibeaudio.co.uk/products/qb69/

kobeanil11
16-01-2009, 16:34
dediğim gibi pandizot fikri mantıklı geldi, free air ile, şu ufak litrelerde de çalabileceğimiz bas lar arasında öyle çok ciddi bir kalite farkı olmayacaksa sanırım yinede tercihim free airlerden yana olacaktır.. istanbul-ankarayı çok sık yapıyorum, işte eşyalar falan, o kutu ile uğraşmak gerçekten zor.. özelliklede çok valiz seven bir kız arkadaş olunca..:)

pandizot bass ın yanına, bir takım comp, birde kapılara ufak birer takım comp, sanırım iyi ses alınır bu şekilde?

by_hayali
16-01-2009, 16:40
25 cm Kicker CVT öneririm ben sana :) kapalı kutuda 18 litre gibi çok küçük litrelerdde çalışmaktadır..

http://www.prometcarhifi.com/urunler.asp?marka=1&kat=1&seri=10

kesinlikle tavsiyemdir :) alternatif olarak kicker L7-10 yani 25cm olabilir :)

paliojet
16-01-2009, 17:46
kickerin minkleri war denesen super

http://www.thesoulgirl.com/smartcreamstyle/2638684_11_full.jpg

FaBeRgE
16-01-2009, 18:18
http://www.forum307.com/installation-caisson-peugeot307.php

şuna bakmanı tavsiye ederim :)

mrtngn
16-01-2009, 19:40
eger yer kaplamasın istiyorsan arka pandizotta coğu basstan verim alamassın..mesela jbl olsun kicker olsun pandizotta dinlenilecek bass türlerinden değildir..

sana tavsiyem arka pandizota pioonerın 25 veya 30 cm lik bi wooferını koy ve 2 takımda güzel bi component takımı takarsan cok güzel bi ses alabilirsin bence..

neden pioneer diye sorcak olursan arka pandizota koymak için pioneerın daha cok modeli var ve coğuda arka cam altı veya arka pandizotta kabinsiz bi sekilde calabilen basslardır ;)

not:tabi pioneerinda her modeli koyulmuyor arka pandizota...

Zaten bende aynısını dedim.
Free-Air olup olmadığını bilmiyorum. Bakınca modelini anlayamadım zaten ben örnek olsun amacıyla koydum ;) Pandizot örneği olarak. Resimdeki subların maraksını ve modelini yazarsanda sevinirim, öğrenmiş olalım.

o resimdeki basslar o camı ucurur walla..cok deli bir basstır onlar..

modeli "rockfordfosgate T1" diye geciyor..

barutçu
17-01-2009, 13:10
dediğim gibi pandizot fikri mantıklı geldi, free air ile, şu ufak litrelerde de çalabileceğimiz bas lar arasında öyle çok ciddi bir kalite farkı olmayacaksa sanırım yinede tercihim free airlerden yana olacaktır.. istanbul-ankarayı çok sık yapıyorum, işte eşyalar falan, o kutu ile uğraşmak gerçekten zor.. özelliklede çok valiz seven bir kız arkadaş olunca..:)

pandizot bass ın yanına, bir takım comp, birde kapılara ufak birer takım comp, sanırım iyi ses alınır bu şekilde?

Tatminkar bir ses alırısn, tabiki ucuzuna kaçmayarak ;)

o resimdeki basslar o camı ucurur walla..cok deli bir basstır onlar..

modeli "rockfordfosgate T1" diye geciyor..

;) Teşekkürler.

STeaM
17-01-2009, 13:58
hiçbirine gerek yok harman kardon un küçücük sub.ları var bagajda koyduğun yeri bile unutrsun. bu şekilde akustik ritimleri tamamlayacak bir sub kullan bence.

Serencebey
17-01-2009, 17:53
pioneer in zamanında koltuk altı bassları vardı yolcu ve surucunun koltuugnun altına koyuyordun anıl bı onu arastır brom.

kobeanil11
17-01-2009, 23:44
eyvallah brom..:)
onlarada bakayım ben bir, şuanda elimizde mini bagaj basları var, pandizot pionerları var, birde koltuk altı baslar var.. yarın istanbuldayım arkadaşlar, ilk olarak boss a gideceğim bir fikir almak için, sonra bahsettiğiniz her seçeneğe dikkatle bakacağım, cevaplarınız ve önerileriniz için çok teşekkürler..:)

EkReM
18-01-2009, 09:53
0 212 643 33 33 0532 283 92 41 VEYSEL KOÇ istepne içine çok güzel çalışmaları var.ara bir fikrini al derim.