PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cumhuriyet Savcısından Esenlik Bildirisi

sekizsilindir
18-05-2021, 12:43
https://youtu.be/_pENNS96U_I

bluestain
18-05-2021, 21:03
Hakkında soruşturma başlatılmış

livaneli
18-05-2021, 21:17
Umarım cesareti ve direnci bulaşıcı olur da diğer savcılarımız da harekete geçer.

livaneli
18-05-2021, 21:18
Hakkında soruşturma başlatılmış

Valilik inceleme başlatmış haberini okudum ama soruşturma haberini görmedim.

bluestain
18-05-2021, 22:39
Valilik inceleme başlatmış haberini okudum ama soruşturma haberini görmedim.

Bende inceleme başlatılmış olarak okudum ama buraya yazarken soruşturma yazmışım kusura bakmayın kafa nereye gittiyse artık

Octane
18-05-2021, 23:21
Bende inceleme başlatılmış olarak okudum ama buraya yazarken soruşturma yazmışım kusura bakmayın kafa nereye gittiyse artık

Soruşturmaya döner zaten. Her kesimde olan, her kalemde olan şeylere değil de sadece pandemiye takılmasını anlamadım ben ama. Sanki her şey düzgün de bi pandemi yönetimi boktan. Oraya gelene kadar ohoo, nerelerdeydiniz savcı bey...

turboman
18-05-2021, 23:29
Bunun gibi 10 tane daha çıksa konuşsa ne değişecek. Yine meeelemeye devam...

ruudvan
19-05-2021, 00:08
video kaldırılmış.

sekizsilindir
19-05-2021, 11:38
video kaldırılmış.

tech de izin vermiyor, youtube da izleniyor

Ormanci
20-05-2021, 14:18
Bence isabet olmuş...

Şu bireysel hak hürriyet muhabbetine çok gülüyorum pandemide.

Avrupa'daki mallık akımı bize de ucundan bulaştı az da olsa, neyse bu da iyidir, birkaç mal ile yırtıyoruz böyle münferit şekillerde.

Efendim neymiş maske takmaya zorlamak bilmemne imiş. Ulan lavuk, o zaman gel ağzına öksürelim, bakalım ne yapıyorsun.
Hasta olan insanın maskeyle gezmesi kadar mantıklı bir şey olamaz. Maske de bu korumayı sağladığı için gerekli. Ancak millet de mal olduğu için, salan adam çok olduğu için maskeyi bir şekilde zorunlu tutmak gerekiyor, ne yapalım? Millet de adam olsa da taksa. Burada bile ne salak salak tartışmalara girdik. Güya forumda belli bir seviyede okumuş etmiş, belli akıl kapasitesine sahip insanlar var. Ama olmayınca olmuyor :)

ghibli06
20-05-2021, 14:27
bu kültürle yetişmiş biri olarak şunu söyleyim, devlet adamı gereğini yapar ama böyle bir video yayınlamaz... muhalifin dibiyim, o zaman sorarım bu savcıya, soruşturma açtın da izin mi vermediler? engelleyen kim? bunu çık açıkla ama kanun anayasa vs deme...

denizhandinc
20-05-2021, 21:36
Bence isabet olmuş...

Şu bireysel hak hürriyet muhabbetine çok gülüyorum pandemide.

Avrupa'daki mallık akımı bize de ucundan bulaştı az da olsa, neyse bu da iyidir, birkaç mal ile yırtıyoruz böyle münferit şekillerde.

Efendim neymiş maske takmaya zorlamak bilmemne imiş. Ulan lavuk, o zaman gel ağzına öksürelim, bakalım ne yapıyorsun.
Hasta olan insanın maskeyle gezmesi kadar mantıklı bir şey olamaz. Maske de bu korumayı sağladığı için gerekli. Ancak millet de mal olduğu için, salan adam çok olduğu için maskeyi bir şekilde zorunlu tutmak gerekiyor, ne yapalım? Millet de adam olsa da taksa. Burada bile ne salak salak tartışmalara girdik. Güya forumda belli bir seviyede okumuş etmiş, belli akıl kapasitesine sahip insanlar var. Ama olmayınca olmuyor :)

Ha özgürlükleri için mücadele eden bütün dünya vatandaşları mal yani. Salgın ayağına seni 8 aydır eve kitlemeleri, alkol yasağı, haftasonu yasağı, akşam yasağı vs. hepsi normal ama buna ses çıkartan savcısı, vatandaşı salak. Hoca benden sana tavsiye sen fazla Mehmet Ceyhan izliyosun galiba ara ver biraz.

Hani o çok sevdiğin maske var ya bak bakan ne dedi az önce

https://twitter.com/vaziyetcomtr/status/1395434584737734657?s=20

1 senedir dediğim şeyi ufaktan dillendirmeye başladılar. Gerçi adam çıkıp maske zararlı takmayın artık desede sen takarsın gibime geliyor :D

Dodoo
21-05-2021, 01:04
Maske işi iki ucu boklu değnek. Yeterli denetim sağlanamadığı için insanlar rahat davranıyor. Yani sokakta insanların neredeyse yarısı, maske çenede geziyorlar.

gokhankenar
21-05-2021, 05:45
Maske işi iki ucu boklu değnek. Yeterli denetim sağlanamadığı için insanlar rahat davranıyor. Yani sokakta insanların neredeyse yarısı, maske çenede geziyorlar.

Sağlık bakanı 2 mt yakınınızda birisi yoksa maske takmak zorunda değilsiniz demiş. Şimdi bu adamın lafına uyup maskeyi çıkardık diyelim açık havada falan. İşgüzar bir polise denk gelsek laftan anlamaz yazar cezayı bence :icon_wack

cagalazade
21-05-2021, 08:34
Savcının görevden alınması, bu kararın savunulması sadece ve sadece "sorgulama-yap" mantığının artık iyice yaygınlaştığını göstermektedir.

Bu videoda konu pandemi veya maske olabilir ama şunu gördük ki başka herhangi bir konu dahi, özgürce fikirlerini belirtmek isteyen herhangi bir insan, vatandaş, devlet memuru veya yargı mensubu, bu saatten sonra ayağını denk almalı (!), alttan alta verilen mesaj bu. Ne yazık ki bunu destekleyenler de var...

Bu savcının ardından, farklı farklı barolardan daha fazla meslektaşı aynı şekilde videolarla halka ulaşmaya çalışsaydı bu sefer hepsini açığa alıp, haklarında soruşturma açarken örgütlü suçlar statüsüne mi koyacaklardı?

Videoda savcının Dk 18:30 ile 18:45 arasında söylediklerini hepimiz söylemedik mi sohbetlerimizde? Bundan dert yanmadık mı? Haksızlık bu demedik mi? Koca videoda her şeyi bırakın, sadece bu 15 saniyeyi dile "getirebilmiş" olan bir Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı, bir Cumhuriyet Savcısının arkasında duramadığımız gibi, görevinden uzaklaştırılmasını da yerinde bulmak bence aymazlıkta öte bir şey değildir.

Taraf değilim, siyasetten nefret ederim, Atatürk aşığı bir Türküm ve yaşadığım ülkenin böylesine bir ihanet içinde olmasından ızdırap duyuyorum, ses çıkartamadığım için kendimden utanıyorum, ses çıkartanlara yapılanları destekleyenlerden de en az kendimden utandığım kadar utanıyorum...

ghibli06
21-05-2021, 10:14
Savcının görevden alınması, bu kararın savunulması sadece ve sadece "sorgulama-yap" mantığının artık iyice yaygınlaştığını göstermektedir.

Bu videoda konu pandemi veya maske olabilir ama şunu gördük ki başka herhangi bir konu dahi, özgürce fikirlerini belirtmek isteyen herhangi bir insan, vatandaş, devlet memuru veya yargı mensubu, bu saatten sonra ayağını denk almalı (!), alttan alta verilen mesaj bu. Ne yazık ki bunu destekleyenler de var...

Bu savcının ardından, farklı farklı barolardan daha fazla meslektaşı aynı şekilde videolarla halka ulaşmaya çalışsaydı bu sefer hepsini açığa alıp, haklarında soruşturma açarken örgütlü suçlar statüsüne mi koyacaklardı?

Videoda savcının Dk 18:30 ile 18:45 arasında söylediklerini hepimiz söylemedik mi sohbetlerimizde? Bundan dert yanmadık mı? Haksızlık bu demedik mi? Koca videoda her şeyi bırakın, sadece bu 15 saniyeyi dile "getirebilmiş" olan bir Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı, bir Cumhuriyet Savcısının arkasında duramadığımız gibi, görevinden uzaklaştırılmasını da yerinde bulmak bence aymazlıkta öte bir şey değildir.

Taraf değilim, siyasetten nefret ederim, Atatürk aşığı bir Türküm ve yaşadığım ülkenin böylesine bir ihanet içinde olmasından ızdırap duyuyorum, ses çıkartamadığım için kendimden utanıyorum, ses çıkartanlara yapılanları destekleyenlerden de en az kendimden utandığım kadar utanıyorum...

Hocam ben elestiririm, sen elestirirsin çoğu kişi elestirebilir ama kişi devletin savcısı yani icraat yapması gereken kişi, peki bu usulsüz işlerle ilgili ne yapmış diyorum, dava mi açmış? Suç duyurusunda mi bulunmuş? Atıyorum maskeden ceza alan birinin cezasını iptal mi etmiş? Ben sorusturdum şimdiye kadar hiç etliye sütlüye bulasmayan Viranşehir'in cumhuriyet savcısı bu kişi... Bu usulsüz ve kanunsuz gördüğü işlerle alakalı suç soruşturma açsa ve açığa alınsa ben dahil çoğu kişi arkasında olurdu ama YouTube a çıkıp kimlik gösterip video çekmek nedir? Hastaneye gittiğinizde sizinle ilgilenmeyen ama TV lerde sakiyan doktorlara helal olsun mu diyoruz yoksa önce işini yap mi?

Ormanci
21-05-2021, 11:50
Haaaaah geldi yine :)

Ne dediğim açık. Gözünle bir defa daha oku :)

Ama sen ve senin gibiler anlamıyor. Avrupa'da *** göte girip protesto edenlerle bir araya gel, maskeleri de çıkar, nasıl olsa gereksiz, virüs diye bir şey de yok :)

Bakan ne dedi, bir daha bakalım.
2 metre mesafe harici maskeyi çıkarabilirsin dedi.

Ha evet bugüne kadar sokağa maskesiz çıkılmaması cart curt vs boşa çıktı.

Ama biz öncesinde de benzer şeyleri savunduk konuştuk. Ne dediğimiz ne konuştuğumuz fikrimiz belli.

Ama sen ve senin gibiler saçmalamaktan vazgeçmedi :) Evet savcı ve benzerleri de "mal".

Açık ve net :)

Ormanci
21-05-2021, 11:51
Alıntı çıkmamış, denizhandinc'e yazdım :)

Anlamamakta ısrar edip bir de bizi parmakla gösteriyor.

Mesajı beğenenler de avanesi :)

Hı hı evet evet, Mehmet Ceyhan tutuklansın, senin özgürlüğünü kısıtlıyorlar, virüs diye de bir şey yok.

Ghibli çok güzel yazmıştı, millet çıkmasın ama ben maskesiz çıkayım keyfime bakayım.

Mantıklar efsane ya.

Ormanci
21-05-2021, 11:52

Bunu hala anlayamayanlar var maalesef.

denizhandinc
21-05-2021, 12:52
Alıntı çıkmamış, denizhandinc'e yazdım :)

Anlamamakta ısrar edip bir de bizi parmakla gösteriyor.

Mesajı beğenenler de avanesi :)

Hı hı evet evet, Mehmet Ceyhan tutuklansın, senin özgürlüğünü kısıtlıyorlar, virüs diye de bir şey yok.

Ghibli çok güzel yazmıştı, millet çıkmasın ama ben maskesiz çıkayım keyfime bakayım.

Mantıklar efsane ya.

Hemşerim önce saygı sınırları çerçevesinde yazmayı öğren. Yorumunu beğenmediğin herkese kafana göre hakaret edemezsin. 4 onluk adam olmuşsun yazdığın şekillere bak. Ama konu saptırmayı iyi beceriyosun politikacı hesabı. Bütün dünya ülkeleri maskeyi bırakıyor sen burda maske faşizanlığı yapıyosun. Diğer başlıkta tek başına otururken maskeye gerek dedim defalarca şimdi aynısını bakanda söylüyor ama sen hala maskeye iman peşindesin. Herkes aptal bi zeki sensin.

denizhandinc
21-05-2021, 12:59
Ben bi kaç defa hakaret etmeden sert eleştiri yazdım diye beni uyaran forum yönetimi; adam kafasına göre ağzına geleni sıralıyor 1 değil 2 değil. Siz benim bu forumdan üyeliğimi silin babalar ben bulamadım üyelik silmeyi. Kendi aranızda maskenizle siperliklerinizle mutlu mesut yaşayın. Ama çift takın ha tekten girer virus mirus haha

Ormanci
21-05-2021, 13:56
Ahahah ağzımla gülmedim ama...
Her lafı cımbızlayıp kafana göre yorum yapan sensin. He biz maske manyağıyız He... Hala aynı şeyi söylüyorsun. Ayrıca ben hakaret etmedim. Bana göre mallık, sana göre olmayabilir.

Bugüne kadar ne dediğimiz neyi savunduğumuz açık.

Maskenin hangi mantık çerçevesinde takılıp takılmaması gerektiğini de söyledik.

Ama bu savcı ve benzerleri ve senin kafadakiler maske de takmayalım, dilediğimiz gibi gezelim, mağazaya da girelim, yemek de yiyelim niye kısıtlama var ki amg moduna giriyorsunuz. Maske imanı değil bu. Toplu taşımada orada burada sevsen de sevmesen de "seve seve" o maskeyi takacaksın. Bu kadar basit.

Sizler hala bunu anlayamadınız. Bir arkadaşım da ben aşı olmayacağım, sporla sağlıklı beslenme ile idare ederim diyor. Ya hala şunu anlayamadı bu kafa, sen taşıyıcı olabilirsin, farkında olmayabilirsin, bunu engellemenin en iyi yolu iç içe kim kime dum duma olmamak, milletimiz bunu beceremediği için maske diyoruz.

Hala bunuh nesini anlamıyorsun ben anlamıyorum.

Neyse artık laf anlatmaya çalışmak deveye hendek atlatmaktan zor hale geldi, bloğu basar geçeriz sen zahmet etme silmeye çalışıp falan.

Pırıl pırıl kafalarla devam edin, hak özgürlük diye ��

kelalper
25-05-2021, 10:45
Lan maske konusu için bile millet birbirine kılıç kalkan saldırıyor forumda. Millet artık sıkıntıdan ne yapacağını şaşırdı. Maske denen nalet ve lanet aleti takmaktan nefret ediyorum. 3 dakika ağzımda burnumda dursun 2 ile 2 yi toplayamıyorum beynim duruyor Co2 solumaktan. Şaçmalık şurada fabrikada üretimde herkes zorunlu olarak takıyor. E bu adamlar günde 2 defa çay molasına 1 defa da yemek molasına çıkıyor. Yemek masasında çapraz oturuyorlar ama aradi mesafe 1 metre. maks. Sigara molasında banklarda dip dibeler. Servise biniyorlar servisçi klimayı çalıştıramadığı için maske ile de nefes alamadıkları için maskeleri fora ediyorlar.
Milyon yıllık dünyada geldiğimiz zamana bak arkadaş. Kafasızlar beyinsizler dünyayı yönetiyor biz de uymak zorunda kalıyoruz.

ghibli06
25-05-2021, 20:05
Lan maske konusu için bile millet birbirine kılıç kalkan saldırıyor forumda. Millet artık sıkıntıdan ne yapacağını şaşırdı. Maske denen nalet ve lanet aleti takmaktan nefret ediyorum. 3 dakika ağzımda burnumda dursun 2 ile 2 yi toplayamıyorum beynim duruyor Co2 solumaktan. Şaçmalık şurada fabrikada üretimde herkes zorunlu olarak takıyor. E bu adamlar günde 2 defa çay molasına 1 defa da yemek molasına çıkıyor. Yemek masasında çapraz oturuyorlar ama aradi mesafe 1 metre. maks. Sigara molasında banklarda dip dibeler. Servise biniyorlar servisçi klimayı çalıştıramadığı için maske ile de nefes alamadıkları için maskeleri fora ediyorlar.
Milyon yıllık dünyada geldiğimiz zamana bak arkadaş. Kafasızlar beyinsizler dünyayı yönetiyor biz de uymak zorunda kalıyoruz.

doktor ameliyata girdiğinde bazen 12-20 saat takıyor o maskeyi... bütün pandemiyi bir maskeye indirgedik...

kelalper
26-05-2021, 14:57
yok abi ben takamıyorum daral geliyor gerçekten. Yaptığım işi unutturuyor. Mal mal etrafa bakıyorum naapıodum lan ben diye