PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2021 Sezonu Au Dhabi'de son buluyor...

ardicli2000
12-12-2021, 08:44
F1 2021 sezonu bence son yılların en zevkli sezonlarından biriydi. Her nedense forum bu konuda biraz sessiz. Ancak Şampiyon son yarışta belli olacak. O kadar ki iki pilotun puanı bile aynı. Hamilton ve Verstappen'e başarılar. Verstappen'e biraz daha fazla başarılar diliyorum :D

Yeni araç ve teknolojilerle 2022'de görüşmek dileğiyle...

MertSerhanÖ.
12-12-2021, 10:11
41 mi 47 yıl mı ne sonra ilk defa olmuş bu durum.Kesinlikle tarihe tanıklık edicez bugün.Her ne kadar pole e max başlayacak olsada ben Hamilton'ın bu şampiyonluğu bırakmayacağını düşünüyorum.Dünkü sıralamada Perez ve Max'in yaptığı taktik harikaydı. Bakalım neler olucak bugün:)

Kahn23
12-12-2021, 10:31
Ham kariyerinde 6. kez son yarışa şampiyon olmak için çıkıyor. Daha önce 5 yarışta 3 kez şampiyonluğu kaybetti. Rai-Vet-Rosb

Onrcn
12-12-2021, 11:04
ferrari pert oldugundan beri forumda F1 cok sessiz kaldı. Bende Ham in yarışı alacagini dusunuyorum ama hak eden bana gore kesin Max. Bakalım neler olacak :D

ChtArdARSL
12-12-2021, 12:49
Ben siki bir honda fani olarak ve son senesi oldugu icin hem max hemde ham almasini istiyor.

Shumi ninde rekorunun silinmemesini arzu ediyorum.

Fakat ham iyi pilot ve cok hizli araci var. virajlar ile oynanmayip eskisi olsaydi redbull cok sansliydi ama su an ham alacakmis durumda.

Kaza ben bekliyorim guzel bi sari bayrak redbull sansini arttirir,cunku siralamadaki hata icin orta hamur harcamdi

ardicli2000
12-12-2021, 16:59
Ben siki bir honda fani olarak ve son senesi oldugu icin hem max hemde ham almasini istiyor.

Shumi ninde rekorunun silinmemesini arzu ediyorum.

Fakat ham iyi pilot ve cok hizli araci var. virajlar ile oynanmayip eskisi olsaydi redbull cok sansliydi ama su an ham alacakmis durumda.

Kaza ben bekliyorim guzel bi sari bayrak redbull sansini arttirir,cunku siralamadaki hata icin orta hamur harcamdi

Hocam kahin misin nesin :D

Dediğinle Max şampiyon oldu ...

MertSerhanÖ.
12-12-2021, 17:06
Ulan ne yarıştı be.. Hamilton'ın şampiyon olamamasının tek sebebi takımdır.2 kere pite gelebilecek fırsat yakaladılar ama devam edeceksin dediler.Ama ben en büyük parantezi Checo'ya açıyorum.
Kardeşim sen gerçek bir bff sin,teammatesin.Babası olsa öyle içten savunmaz be.

Yeni şampiyonumuz hayırlı olsun,fakat ben ne hikmetse Max'in uzun yıllar domine edebileceğini düşünmüyorum.Ha şu kafa yapısını değiştirip biraz mantıklı sürebilirse olabilir.

OnurG
12-12-2021, 17:41
Enteresan bir yarıştı, Hamilton +10 saniye fark atmışken güle oynaya şampiyon olacaktı bir kaza tüm olayı değiştirdi. Verilen kararın daha sonra değiştirilmesi de bi garip. Bende Max'ın uzun süre domine edeceğini düşünmüyorum. Motorsporları tutkunu olarak kendisini tebrik etmek bize düşer tabi.

Onrcn
12-12-2021, 20:20
Hocam kahin misin nesin :D

Dediğinle Max şampiyon oldu ...

ben acikcasi baslangictaki hatadan sonra hic beklemiyordum, ancak bir mucize olacak derken cidden 2 mucize oldu. Mercedes protesto etmis, insallah bu sekilde sampiyonlugu almazlar. cok yazık olur.. Bence Max hak etti, bottas in 2 Rb i yok etmesi, silverstone hadisesi falan derken gozumde max sampiyondu. Elinden alirlarsa bircok f1 fan i , bir daha f1 izlemez.. özellikle yeni başlayanlar

taytay
12-12-2021, 21:27
Harika bir yarış (sezon) izledik max sezon sonuna kadar çok güzel getirdi işi. Hamilton schumi nin rekoru geçemedi en çok ona sevindim :)
Fia mercedesin ağlamalarını red etti zaten :)
Bu arada perez da gizli şampiyon mükemmel savunma yaptı.

Schumi
12-12-2021, 21:28
Harika bir yarıştı. Seyir zevki çok üst düzeydi. Hop oturup kalkmalık yarıştı deyim yerindeyse. Favorim Max kazandı. Ama Hamilton çok çok üst düzey bir pilot. Max'de öyle. Hamilton daha hızlı bir araca ve daha fazla tecrübeye sahipti. Max ise hem daha deli cesaretine hem daha iyi bir pit duvarına sahipti. Honda seven birisi değilim ama Mercedes dominasyonu kırılmalıydı. Pilotlarda bu oldu keşke takımlarda da olsaydı. Ayrıca Perez bence günün adamıydı. Ne Ham ne Max bence bugün Perez'in yaptığı kadar üst düzeyde bir iş çıkartamadılar.

Ben asıl seneye Russel ile Mercedes'i merak ediyorum.

Not : Asıl sevincim adaşım Schumi'nin rekoru kırılmadı. :love:

ercan26esk
13-12-2021, 06:56
yarış başladı hamilton öne geçti farkı açmaya başlarken dedim tamam bu adam uçup gidecek yarış rutine binmesin derken ilk bölümde perez takım arkadaşı ve takım için gerçekten gerekeni yaptı merso ciddi hızlı bir araç hileli midir nedir bilemiyorum :) vers arayı kapattıktan sonra oyun kart ları tekrar dağıltıldı.2 bölüm pit stoplar oydu buydu derken mercedes aslında kumar oynadı redbulun kaydeceği birşey yoktu hiçbirşey yapmamaktan en azından farklı bir strateji yapalım dediler üsttü pit stoplar ve son bölüm dedim yarış bitiyor vers için mucize lazım yada hamiltonun lastiği nin patlatması gerekti derken güvenlik aracı çıktı massinin kararları da bir o yarışın seyrini değiştirdi en azından vers hakketti diye düşünüyorum. Ferrari takımın bir taraftarı olarak 2 senedir gelecek sezondaki araca hazırlanıyorlar bence seneye herşey sil baştan olacak ferrari takımın umarım emekleri boşa çıkmaz şampiyonluk yarışına uygun bir araç yapmışlardır diye düşünüyorum..

darkred
13-12-2021, 07:23
Verstappen'e bir türlü kanım ısınmadı sevemiyorum adamı. Galiba F1 Drive to Survive belgeselindeki tutum ve davranışları etkiledi beni.

Perez'i çok severim geçen yıl Bahreyn de ilk turda Leclerc'in çarpmasıyla sonuncu başladığı yarışı birinci bitirmesi ve o pilotajından dolayı.

Verstappen takım arkadaşı Perez'e kupanın yarısını verse yeridir.

rahmitanir
13-12-2021, 07:44
Max'a tebrikler, hak ettiğini aldı.

Son turda Max ile Ham'ın arka arkaya getirtilip, yarıştılması konusunda olay mahkemeye kadar gidecek gibi duruyor. Bu noktada F1'in marka değeri açısındna bakıyorum, eğer böyle çekişmeli bir sezonda, son yarışa puan puana girerken, şampiyonluk SC arkasında ilan edilse, kimseyi tatmin etmezdi, F1'in itibarını zedelerdi.

Şu an tabi mahkemeye gidip, sonunda da olası bir karar değişikliği olursa F1, Red Bull, Mercedes üçlüsünün hepsinin itibarını zedeler diye düşünüyorum.

O sebeple Latifi'nin kaza yaptığı anda kırmızı bayrak sallanmalıydı. Çünkü o pistin temizlenmesi + tur yiyen araçları turunu geri alması zaten mininmum 5 tur süreceği belliydi.

Onrcn
13-12-2021, 07:44
yarış başladı hamilton öne geçti farkı açmaya başlarken dedim tamam bu adam uçup gidecek yarış rutine binmesin derken ilk bölümde perez takım arkadaşı ve takım için gerçekten gerekeni yaptı merso ciddi hızlı bir araç hileli midir nedir bilemiyorum :) vers arayı kapattıktan sonra oyun kart ları tekrar dağıltıldı.2 bölüm pit stoplar oydu buydu derken mercedes aslında kumar oynadı redbulun kaydeceği birşey yoktu hiçbirşey yapmamaktan en azından farklı bir strateji yapalım dediler üsttü pit stoplar ve son bölüm dedim yarış bitiyor vers için mucize lazım yada hamiltonun lastiği nin patlatması gerekti derken güvenlik aracı çıktı massinin kararları da bir o yarışın seyrini değiştirdi en azından vers hakketti diye düşünüyorum. Ferrari takımın bir taraftarı olarak 2 senedir gelecek sezondaki araca hazırlanıyorlar bence seneye herşey sil baştan olacak ferrari takımın umarım emekleri boşa çıkmaz şampiyonluk yarışına uygun bir araç yapmışlardır diye düşünüyorum..

mercedes bir haltlar karıştırdı.. Bottas 6 kere falan motor degistirdi, sonunda ham in motoru bir değiştirdiler adam uçmaya başladı.

Perez bütün sezon boyle performans sergileseydi takım olarakta RB kupayı kaldırırdı.. Perez için tam hayal kırıklığı diyorum adam bugunku gibi efsane bir yarış çıkartıyor, anlamadım gitti.. Motive mi olamıyor nedir bilemedim.

Birde gizli kahraman Sainz dı, adam sesiz sedasız 3. oldu.. Yarış bittikten sonra fark ettim, o kadar dalmışım :D

Schumi
13-12-2021, 08:02
mercedes bir haltlar karıştırdı.. Bottas 6 kere falan motor degistirdi, sonunda ham in motoru bir değiştirdiler adam uçmaya başladı.

Perez bütün sezon boyle performans sergileseydi takım olarakta RB kupayı kaldırırdı.. Perez için tam hayal kırıklığı diyorum adam bugunku gibi efsane bir yarış çıkartıyor, anlamadım gitti.. Motive mi olamıyor nedir bilemedim.

Birde gizli kahraman Sainz dı, adam sesiz sedasız 3. oldu.. Yarış bittikten sonra fark ettim, o kadar dalmışım :D

Aynen. Lan kim üçüncü oldu diye düşünmem Max'in yarış sonrası sıcağı sıcağı konuşması sırasında kafama dank etti. Kim oldu ki üçüncü dedim. Sainz Jr. mış. Ferrari için sevindirici.

kiraccemal
13-12-2021, 08:53
çok inanmıştım Verstappen'in şampiyon olacağına ve inancımı hiçbir zaman kaybetmedim. Yapılan tüm haksızlıklara, oynanan oyunlara ve yenilen tüm haklara rağmen sonuna kadar direndi ve hak ettiği şampiyonluğu aldı. 2017 yılında "geleceğin şampiyonu" olacaksın demiştim o gün bugündür yürekten desteklediğim Verstappen'im sonunda şampiyon. Bu haklı gurur hepimizin şampiyon...

ardicli2000
13-12-2021, 10:30
Yarış o derece heyecanlıydı ki izlerken hanım " sen niye bu kadar heyecanlanıyorsun" diyordu :D

Mercedesin daha zorlayacağını sanmıyorum. Çok itibarsızlaştırır herkesi her şeyi...

Vintage
13-12-2021, 12:49
Yarışın inanılmaz biteceği havası yarış başlamadan önce de vardı.Film olsa senaryo ancak bu kadar olurdu.Uzun zaman sonra rekabetçi bi F1 sezonu izledik.Farklı bir şampiyon çıkması güzel oldu.Anti Hamiltoncu değilim ama her sporda bariz üstün ve avantajlı olanı destekleyemiyorum(Türk insanındaki mazlum sevgisi :D)

Son 10 yıla bakarsak bu sene çeşitlilik vardı bir çok yarışta farklı isimleri podyumda gördük.Her araç birbirine performans olarak daha yakın olsa ve farkları pilotaj belirlese bana göre daha da keyifli olurdu.

Raikkonen'in son yarışında finish görememesi üzdü ama sanırım o bunu umursamaz :)

TorqueTuning
13-12-2021, 13:24
Mercedes pit ekibinin öküzlüğü ve beceriksizliği ile Ham'in şampiyonluğu gitti bence. Tek suçlusu rakibi patır patır SC&V SC varken pit stop yaparken Ham'u içeri alıp yeni lastik takamaması... Aptal ve muhafazakar alman kafası işte!!!

flea_c
20-12-2021, 06:11
Bu verstappenin babası jos verstappen arrowstaydı. Hatırlayanlar var mı turuncu arabaları ? 1 puan için ölürlerdi şimdi oğlu dünya şampiyonu oldu. İçinde ne yaşıyor acaba :)