PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evime Kombi Tavsiyesi

-Murat Özcan-
26-05-2022, 17:41
Arkadaşlar evime kombi taktıracağım kömürden site olarak doğalgaza geçiyoruz. Herkes farklı markalardan bahsediyor. Bende bu konuya çok uzak olduğum için sizlere danışmak istedim. Evim 140 m2 Kullanımı kolay ısıtması güzel kaliteli bir kombi marka ve model tavsiyesi istiyorum sizlerden. Şimdiden teşekkür ederim..

_opeth
26-05-2022, 18:49
Alarko ve Buderus öneririm. ECA, Vailant, Baymak, Ariston sorun yaşatan/yaşadığımız markalar genellikle. Yoğuşmalı ve 24000kcal üzeri bir şey olursa ısınmada sıkıntı yaşamazsınız diye tahmin ediyorum. Tabi alacağınız yerler hesap kitap yapacaktır.

-Murat Özcan-
26-05-2022, 21:56
Hocam siz bu işle mi ilgileniyorsunuz

_opeth
27-05-2022, 08:14
Hocam siz bu işle mi ilgileniyorsunuz

yok aslında kullanıcısıyım ve makine müh.yim biraz anlarım.

berkaym
27-05-2022, 08:31
Buderus dışında almayın bence, ömürlük sorunsuz tasarruflu olur

Ome_RS
27-05-2022, 08:33
Ben daikin ciyim. Fabrikasını da gezdim yakınlarıma da aldırdım çok şükür sıkıntı yok.

aykutsafakyaman
27-05-2022, 08:44
Yaklaşık 2 sene önce doğalgaz firmasında çalışıyodum.
Fiyatlar epey değiştiği için şuan ne durumdadır bilmiyorum. Bütçe ile ilgili sorununuz yoksa buderus,vaillant,viessman bakın. Daha ekonomik bir şey bakıyosanız daikin ile demirdöküm bakabilirsiniz. Benim çalıştığım dönem daikin 6 sene garanti veren tek firmaydı. Çoğu kişi bundan dolayı tercih etti genel yorumlar,servis ağı olumlu idi.

-Murat Özcan-
27-05-2022, 10:23
yok aslında kullanıcısıyım ve makine müh.yim biraz anlarım.

Anladım hocam bilgiler için teşekkür ederim.

Buderus dışında almayın bence, ömürlük sorunsuz tasarruflu olur

Genel yorumlar öyle duruyor, kimisi tasarruftan ziyade daha çok yakıyor diyor.

Ben daikin ciyim. Fabrikasını da gezdim yakınlarıma da aldırdım çok şükür sıkıntı yok.

Oda iyidir elbet ama genel yorumlar diğer markalar yönünde gidiyor..

Yaklaşık 2 sene önce doğalgaz firmasında çalışıyodum.
Fiyatlar epey değiştiği için şuan ne durumdadır bilmiyorum. Bütçe ile ilgili sorununuz yoksa buderus,vaillant,viessman bakın. Daha ekonomik bir şey bakıyosanız daikin ile demirdöküm bakabilirsiniz. Benim çalıştığım dönem daikin 6 sene garanti veren tek firmaydı. Çoğu kişi bundan dolayı tercih etti genel yorumlar,servis ağı olumlu idi.

Sanıyorum ki buderos alacağız hocam genel yorumları çok iyi duruyor..

-Murat Özcan-
30-05-2022, 08:46
Kombi tercihimi Buderos GB 062 Tam yoğuşmalı modelinden yana tercih ettim.

Değerli yorumlarınız ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar..

modify34
30-05-2022, 09:07
buderus...

melihyilmaz
30-05-2022, 11:41
Demirdöküm kullanıyorum tam yogusmalı yeni çıktıgında aldım 8-9 sene oldu tık demedi. Tavsiyem çok ucuza kaçmadan ama aynı şekilde çokta pahalıya kaçmadan mümkünse yerli bir ürün sizin işinizi hayli hayli görecektir.

-Murat Özcan-
30-05-2022, 15:06
buderus...

Evet hocam 062 modelini aldım..

Demirdöküm kullanıyorum tam yogusmalı yeni çıktıgında aldım 8-9 sene oldu tık demedi. Tavsiyem çok ucuza kaçmadan ama aynı şekilde çokta pahalıya kaçmadan mümkünse yerli bir ürün sizin işinizi hayli hayli görecektir.

Buderus 062 modelini aldım hocam bakalım kurulunca detayları yazacağım.

Bilgiler için teşekkür ederim.