PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dert Egsoz

CloudGrey
10-08-2022, 12:06
Herkese selamlar,

Arabanın son muayenisini 2017de yaptırmışız :)

bu arada bu zamana kadar yakalanmamıştı arkadaşım , geçen hafta araba ile işim oldu bendeyken maslak acıbademin orda DRONE İLE ( evet drone ) yakaladılar :D
böyle bir teknoloji yok bu arada , polisin yanına gittim dronu uçuran ; ekrana dronun çektiği bütün plakaların nesi var nesi yok düşüyor.
ekran matrix gibi sürekli plakaların eksikleri akıyor patır patır.

Bana kalsa asla bu soygun düzeninde tek hizmeti kişilerden para toplamak olan böyle bir olaya asla para yedirmem ama mecbur ne yapalım.

Tabi başka bir yaptırmama nedenimizde elimizde orjinal egsoz yok.
Bulamıyoruzda , orjinal s2000 egsoza en son anadolunu bir köyünde 20K para istiyolardı.
zamanında @kefeli beyden type 1 racing egsoz alırken MAL gibi orjinal mugen egsozu yok paraya sattık. şimdi kafamızı duvarlara vuruyoz.

neyse artık çözüme odaklanma zamanı ; Aklımıza şöyle bir fikir geldi , headers'dan itibaren sıfırdan baya baya böyle tel maşa ama muayaneden gececek şekilde egsoz çektirelim ??
içinde katalik , orta susturcu arkada iki tanede brodway susturucusu olan...
maksat bizi bir günlük emisyon ve muayaneden geçirsin bizi.

bunu ucuza nerde yaptırabilirim ?

Sti_Ozan
10-08-2022, 12:45
Abi geçmiş olsun, drone sizi muayeneden dolayı yakalatmıştır di mi egzozun sesi cart curt muhabbetlerine değil yani :D Beykozda bir egzozcu vardı, arkadaşlarım da oraya iş yaptırıyor bazen piyasaya göre çok komik paralara. Egzozcu Engin. Google a yazınca çıkar sanırım ondan mutlaka bi fiyat al maksat muayeneye girmekse.

CloudGrey
10-08-2022, 12:53
Abi geçmiş olsun, drone sizi muayeneden dolayı yakalatmıştır di mi egzozun sesi cart curt muhabbetlerine değil yani :D Beykozda bir egzozcu vardı, arkadaşlarım da oraya iş yaptırıyor bazen piyasaya göre çok komik paralara. Egzozcu Engin. Google a yazınca çıkar sanırım ondan mutlaka bi fiyat al maksat muayeneye girmekse.

çok teşekkürler.
egsozun sesinden dolayı değildi ya , yani o sırada öyle hızlı vs gitmiyordum tın tın akıyordu zaten trafik.
herhalde muayeneyi gördü (çünkü son muayene 201 7:) ), sonra çevirdi. biraz ağladık muayene ve egsoz için yazdı yolladı...

egsozcu engini not aldım teşekkürler.

cnzdmr
10-08-2022, 13:07
headers dan itibaren düz boru gelse bile ortaya bi susturucu birde sonda susturucu olsa muayeneden geciyor zaten. Neden komple egzoz yaptırıyorsunuz ki ?

Ortada susturucu yoksa ortaya bi susturucu ekleseniz son da kumandalı değilse direk geçer. Kumandalıysa da onun yerine spor susturucu koysanız yine geçer

CloudGrey
10-08-2022, 13:09
headers dan itibaren düz boru gelse bile ortaya bi susturucu birde sonda susturucu olsa muayeneden geciyor zaten. Neden komple egzoz yaptırıyorsunuz ki ?

Ortada susturucu yoksa ortaya bi susturucu ekleseniz son da kumandalı değilse direk geçer. Kumandalıysa da onun yerine spor susturucu koysanız yine geçer

abi headerstan sonra komple tek parça titanyum T1R egsozu kestirip araya orta susturcumu kaynatalım :D

japonyadan gelir bizi döverler yemin ediyorum :D

cnzdmr
10-08-2022, 13:16
Sende bilgileri eksik eksik veriyorsun :) Nerden bilelim arabada Titanyum egzoz olduğunu :)

Bi Maslak sanayide Emil e Savas a fln sorsanız belki ellerinde orj s2k egzoz vardır, idareten takar muayeneden sonra orjinale donersiniz.

Bu arada s2k gibi etiket bi arabayla en son 2017 muayne yapmak ve yeni yakalanmakta iyiymiş :)

Dynatech
10-08-2022, 13:19
Bu tarz araclarda muayene yaptırmak da çözüm deil. Başıma geldi o yuzden yaziyorum. Muayene olsa dahi zaten eksozdan bağlıyor denk gelince polis. O yuzden ben komple soktur taktir vazgeçtim artik muayene yaptiyaptirmiyorum.
Eksoz konusuna gelince zamaninda Maslak Kurtez de vardi komple muayenelik s2k eksozu. Bir uğrayıp sorun.

CloudGrey
10-08-2022, 13:22
Sende bilgileri eksik eksik veriyorsun :) Nerden bilelim arabada Titanyum egzoz olduğunu :)

Bi Maslak sanayide Emil e Savas a fln sorsanız belki ellerinde orj s2k egzoz vardır, idareten takar muayeneden sonra orjinale donersiniz.

Bu arada s2k gibi etiket bi arabayla en son 2017 muayne yapmak ve yeni yakalanmakta iyiymiş :)

abi çok araştırdık , bulamıyoruz.
emil , iskender abi , bu kişiler baya bir tanıdık - ona rağmen bulamadık.
zaten bulamadığımız için 2017den beri muayene yok :)

en son alalım dedik , geçen sarı siteden buldum adam 10bin tl istedi, alalımmı almayalımmı vs derken pat ilan 20K oldu.
dedik artık alamıyoruz istesekte :)

son çare aklımıza bu olay geldi işte..

cnzdmr
10-08-2022, 13:27
abi çok araştırdık , bulamıyoruz.
emil , iskender abi , bu kişiler baya bir tanıdık - ona rağmen bulamadık.
zaten bulamadığımız için 2017den beri muayene yok :)

en son alalım dedik , geçen sarı siteden buldum adam 10bin tl istedi, alalımmı almayalımmı vs derken pat ilan 20K oldu.
dedik artık alamıyoruz istesekte :)

son çare aklımıza bu olay geldi işte..

Sahibinden deki s2k sahiplerini arayın illaki birinde vardır orj egzoz. Anlaşırsınız ufak bi rakamda muayne sonrası teslim edersiniz. Son çare yeni egzoz yaptırmak olsun bence.

CloudGrey
10-08-2022, 13:39
Sahibinden deki s2k sahiplerini arayın illaki birinde vardır orj egzoz. Anlaşırsınız ufak bi rakamda muayne sonrası teslim edersiniz. Son çare yeni egzoz yaptırmak olsun bence.

bir kerelik değilki abi bu , 2 yıl sonra bida aynı arayışlar.
böyle 3-5 liraya derme çatma birşey yaptırabilirsek dursun kenarda dedik

fthdrn
10-08-2022, 14:54
Egzostçularda genelde muayne için komple sistemler olur. günlük kiralama usulü ile çalışırlar.

meganes
10-08-2022, 21:25
ben 2017’den beri olmayan muayeneye eksoza ve soygunluk düzenine ? takıldım bu şeyleriniz tam olsaydı size birşey diyeceklermiydi

CloudGrey
10-08-2022, 21:34
ben 2017’den beri olmayan muayeneye eksoza ve soygunluk düzenine ? takıldım bu şeyleriniz tam olsaydı size birşey diyeceklermiydi

konu benim eksikliğim veya tamlığım değil.

konu tüvtürk'ün şuan 507tl para istemesi.
devlet benim ve halkın güvenliği düşünüp , aracımın sağlıyı ile ilgileniyorsa , birde üstüne para almasın bir zahmet.

desin şunların eksik git yaptır. neden 2 yılda bir muayene haracı diye para ödüyorum ?

CloudGrey
10-08-2022, 21:37
konu benim eksikliğim veya tamlığım değil.

konu tüvtürk'ün şuan 507tl para istemesi.
devlet benim ve halkın güvenliği düşünüp , aracımın sağlıyı ile ilgileniyorsa , birde üstüne para almasın bir zahmet.

desin şunların eksik git yaptır. neden 2 yılda bir muayene haracı diye para ödüyorum ?

bu cümle ;

"Bana kalsa asla bu soygun düzeninde tek hizmeti kişilerden para toplamak olan böyle bir olaya asla para yedirmem ama mecbur ne yapalım."

muayane ödenen haraç saçmalığı için.

onursumer
11-08-2022, 19:12
Ben daha 2 ay once dp + komple krom duz boru + milltek son susturucu ile tanidiksiz vs direk girdim gectim eksoz pulunu disarda yaptirmak yeterli

Illa bisey yapalim diyorsaniz dediginiz gibi stok herhangi bi eksoz takip girmeniz yeterli

onursumer
11-08-2022, 19:13
Ayrica bedava hizmet kim vermisli tuv versin

Tayfun-E30
12-08-2022, 09:08
Ben komple egzozla gectim hep once bir denemekte fayda var.

sword
12-08-2022, 09:23
Bostancı sanayi süreyya, kaan egsoza da bir sor..

TarikS
12-08-2022, 12:58
Beykozdaki Engin ustayı tavsiye ederim ben de, ara bir konuş. Geçen yaz muayeneye gidicem diye Mini'nin warex söküp orjinali takıp sonra geri warexe çevirmeye 50 lira almıştı, 50 :) geçen sene de 50 liraya bir şey yaptıramıyordun

Komple egzoz fiyatları da uygundur yine benzerleri göre, işçiliği de temiz

Engin
0536 884 67 47

Bostancı'da Gider egzoz Savaş'a da bir sorabilirsin ucuz değildir ama pahalı da değil diyelim

0534 495 58 58

safaks
12-08-2022, 16:31
Engin abi saolsun, banada 500 tl ye katalizor takmisti, cok efendi abi gibi abi. Bi sormakta fayda var ama cok kalabalik oluyor.

mikelazi
22-08-2022, 15:05
sona 2.0cc içi elyaflı,odalı son taktırın yeter.

Dynatech
22-08-2022, 17:58
sona 2.0cc içi elyaflı,odalı son taktırın yeter.

Kat olmadan geçiyor mu o şekilde?

ChuckBartowsKi
23-08-2022, 09:40
Kesinlikle bir çözüm değil bu ara egzoz ve spor arabalara takmış durumdalar muayeneden geçer onun farklı sistemleri var biraz araştırmayla yaptırırsınız muayeneyi ama günlük kullanımda kesinlikle sorun yaratıyor.

Maserati granturismo araç zaten normalde de ufak sesli bir araç emil yapımı güzel bir egzozu var üstünde inanın bela oldu çevirme olur yok şura da kesin polis vardır vs vs diye diye aracı kullanamıyoruz. Ben de en son orijinal hale getirme yolları arıyordum baktım maliyetli saçma bir iş kalsın dedim fakat egzozun sıkıntısı ceza ya da bağlama değil ehliyete el konulma durumu da var maalesef.

DOHC
23-08-2022, 14:56
Kazalar TV 🔞 on Instagram: "Farklı bir ceza yontemi" (https://www.instagram.com/reel/Chkf-pVLmxb/?igshid=YmMyMTA2M2Y%3D)