PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ekim ayında Antalya hakkında

Anıl E.
29-08-2022, 09:38
Herkese merhaba arkadaşlar. Normalde bugün tatil için çeşme'de olacaktık;ancak kpss iptalinden dolayı mecburiyetten tatili ertelemek zorunda kaldık. Ekim ayının ilk haftasında hâla sıcak ve güzel olabileceğini düşündüğümüz Antalya-Kaş tarafları aklıma geldi.

Ekim ayının ilk haftalarında hava durumu güzel oluyor mu genelde ? Deniz sıcaklığı vs. Oralarda yaşayanlar ya da daha önce gidenlerden tavsiye bekliyorum.

onur_S
29-08-2022, 09:45
Herkese merhaba arkadaşlar. Normalde bugün tatil için çeşme'de olacaktık;ancak kpss iptalinden dolayı mecburiyetten tatili ertelemek zorunda kaldık. Ekim ayının ilk haftasında hâla sıcak ve güzel olabileceğini düşündüğümüz Antalya-Kaş tarafları aklıma geldi.

Ekim ayının ilk haftalarında hava durumu güzel oluyor mu genelde ? Deniz sıcaklığı vs. Oralarda yaşayanlar ya da daha önce gidenlerden tavsiye bekliyorum.

deniz sogumaz, eylul sonu gitmistim, aksam ruzgarlı olabilir
tekne turu tavsiye ederim

naci
29-08-2022, 09:48
Selamlar, 4 yıldır Antalya da yaşıyorum, inan bazen Kasım ayında bile denize girdiğimiz oluyor. Genelde Ekim ayında hava ne sıcak ne soğuk olur, deniz suyu sıcaklığı girilebilir düzeyde. Ama son yıllarda iklimsel değişiklikler yoğun olduğundan kesin bir şey söylemek zor. Mesela bu yaz Haziran ayında havalar baya ılıman geçti oysa Mayısta başlardı sıcaklıklar. Daha tecrübeli arkadaşlar da yazar.

Diyadin
29-08-2022, 09:49
Ocakta havuza martta denize girmişliğim var :D

PiscocuK
29-08-2022, 09:50

Kıbrıs Bafra bölgesine de bak kardeşim o tarihler arası.Concorde otelin kumsalı servisi çok başarılı.Antalya ile arasında ciddi fiyat farkı yoksa denenebilir

XoR
29-08-2022, 09:51
6-9 Ekim Kaş'a gidiyorum. Gidilebilecek en güzel zaman zaten Ekim :)

cihant
29-08-2022, 10:05
Son 4 senedir iş yoğunluğundan dolayı izinlerimi hep ekimde kullanabildim. Balayı dahil 4 sene de ekimde Antalya'ya gittim (Ekim'in son haftası 3.haftası hepsini denk geldi). Hiç pişman olmadım. Bazı oteller Ekim'in 2. haftasından sonra Aqua parklarını kapatıyorlar, biz denizi tercih ettiğimiz için bize problem olmadı. Rezervasyon yaptırmadan önce sağolsun Emir'e hava durumunu da soruyoruz herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için. Bence Antalya'nın en güzel zamanları Eylül-Ekim ayları.

tlgylmz106
29-08-2022, 14:44
Geçen sene Eylül 20 gibi Antalya'ya gitmiştim, hava da deniz de gayet sıcaktı. Sezonda oranın ne kalabalığına ne de daha fazla sıcağına katlanılır sanırım.

131mirafiori
29-08-2022, 17:26
Geçen yıl aynı tarihlerde kalkan bölgesinde konakladık ve aşırı memnun kaldık o yüzden bu sene tekrar aynı tarihlerde orada olacağız.

Havada kavurucu bir sıcak olmadı hiç, deniz suyu sıcaklığı da çok iyidi anlayacağınız şiddetle tavsiye ederim.

dragon07
01-09-2022, 21:51
zaten Antalya'ya haziran temmuz agustosta gelinmez :))

_opeth
01-09-2022, 22:40
Kaş'ta coğu işletme kapalı olabilir. Kemer gibi daha merkezi yerleri tercih etmekte fayda var.

gokhankenar
02-09-2022, 18:53
Antalyaya Eylül 10 dan sonra gidiyorum sürekli. Bu sene ekimde bile rahatlıkla denize girebilirsiniz

fthdrn
03-09-2022, 10:17
Ya bırak tatili falan.
Arabaya coil jant body kit yap.

darkmoon
03-09-2022, 11:11
Yeni geldim ilk gidişimde değil Antalya’ya ama bu sene bir şey olmuş iklimsel dönüşüm mü artık bilemiyorum ..
ben böyle basık ağır nemli bir sıcak görmedim sıcak sorun değil çokta severim ama Antalya’nın eskiden sıcağı kavruk olurdu şimdi çok ağır nemli bir sıcağı var sıcak değil soğuk ter atıyorsun …bence ekim en ideali olur gitmek için ..