PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzin basınç problemi

B.Aktepe
21-01-2009, 08:34
sorunu anlatayım,
ayarlı benzin regulatorum,benzin basınç saatim,walbro benzin pompam var deponun içinde değil, benzin regulatorunden benzin basıncını kısamıyorum. 80psi da duruyor. geri dönüşü kıstığım zamanda 80-100psi arasına kadar yükseltebiliyorum ama 80 psi dan aşağı düşüremiyorum basıncı.
birde şöyle bir huyu var 80 psi olan basınç gaz verdiğim zaman 80-60psi arasına kadar oynama yapıyor.
saat yeni,pompa yeni,elektrik akımı doğru, regulatorden kuşkulanıyorum.
benzin sistemi 1.5ex karbüratorlü arabanın olduğu için, geri dönüş hattı fazla dar geldiğinden basınç yüksek kalıyor olabilir mi? motor b18c.

H.bilgili
21-01-2009, 09:30
dun aksamkı ayardan sonra nasıl oldu?

B.Aktepe
21-01-2009, 09:37
vti ın orjinal regulatorunu taktım dün akşam öyle denedim yine 80psi da. bizim yaptığımız sisteme geri döndüm, benzinde bir kesiklik sıkıntı yok ama eve geldim baktım 60 psi ayarlamıştık ya olmuş 70 psi :D büyük ihtimalle orj geri dönüşüm hattı yetersiz kalıyor ölçtüm şimdi 5mm geliyor dış çapı. orjinal vti ın kaç acep?

Oz`
21-01-2009, 09:51
geri dönüşünüsünü söylediğim gibi bir kaba koyup deneyebilirsin muhtemelen düzelicek

bladerk
21-01-2009, 10:02
özellikle güçlü bi dış pompa kullanınca exlerde geri dönüş yetersiz kalıyo hatta regülatöre ihtiyaç bile kalmıyo hortum kasıyo ses yapıyo si larda o sorun çıkmıyo ama

B.Aktepe
21-01-2009, 10:16
orjinal vti ın bensin besleme ve geri dönüş hortumları 9mm dış çapında,
ex in besleme hortumu 9mm geri dönüş hotumu 5 mm dış çapında, sorun ondan kaynaklanıyor anladığım kadarı ile yeni hat çekip duruma bakıcam. yorumlar için teşekkürler:)