PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ev için ses yalıtımı

denizhandinc
11-10-2022, 20:11
Merhaba. Dairem apartmanın giriş katında olduğu için asansöre inenin binenin sesleri bazen rahatsız edici oluyor. Bu sebeple dairenin çelik kapısına bir ses yalıtımı yaptırmayı düşünüyorum ama ne yaptıracağım konusunda kararsızım. Gece clublerindenki ses kesici perdelere baktım ama kesin çözüm olur mu bilmiyorum. Ya da bir çelik kapıya nasıl sonradan ses yalıtımı kazandırılır fikri olan varsa fikirlere açığım. Teşekkürler

turboman
11-10-2022, 22:19
Kapınız hangi tip bilmem ama önce kapının kenarlarında fitil varmı,alt tarafı kasaya tam oturuyormu eğer araları açıksa izalasyon bir işe yaramaz. Bizim peder 4 sene önce bir kapı taktırdı bildiğin mercedes kapısı gibi ses çıkıyor kapatınca kenarları komple fitilli ve arka tarafta komşunun çocukları çığlık atıyor bazen içeriye neredeyse onda biri bir şiddetle geliyor. Yani önce kapıya iyibir fitil takın dört etrafına birde alttarafında açıklık varsa orayada bir çözüm yapın kapatın sonrasında sesi kesmezse ondan sonra izolasyon işine girin bence.

kelalper
12-10-2022, 07:51
karton yumurta kapları şekli itibari ile ses emici özelliğe sahiptir ama kapının dışında da kullanılamaz heralde. :D

eminkilic61
12-10-2022, 08:31
Yani önce kapıya iyibir fitil takın dört etrafına birde alttarafında açıklık varsa orayada bir çözüm yapın kapatın sonrasında sesi kesmezse ondan sonra izolasyon işine girin bence.

bu öneriye katılıyorum, ses sızıntısı olduğu sürece ne yapsanız fayda etmez. bundan sonrada google'a akustik panel yazıp, estetik ürünler bulabilirsiniz. kapının dış tarafına belli bir oranda yapıştırırsanız, etkisi olacaktır.

eminkilic61
12-10-2022, 08:32
3D Akustik Panel - Akustik Panel- (https://tasarimakustik.com/urun/3d-akustik-panel/)

örnek olsun diye böyle bir link paylaşabilirim

turboman
12-10-2022, 08:36
karton yumurta kapları şekli itibari ile ses emici özelliğe sahiptir ama kapının dışında da kullanılamaz heralde. :D
Öyle deme mc serkan , mc yaralı adlı rapçilerin 1 numaralı stüdyo ekipmanlarıydı zamanında bilibili yumurta kartlnları ;)

eminkilic61
12-10-2022, 08:41
Kumaş Kaplı Akustik Panel | Dekoratif Renkli Duvar ve Tavan Ses Yalıtım Paneli (https://www.akustikpanelkaplama.com/kumas-kapli-akustik-panel.html)

örnek için başka bir link daha bırakayım.

kapının dış yüzeyine epdm ses bariyeri yapıştırdıktan sonra, üzerine görsel açıdan güzel akustik panel yapıştırmakta ekstra katman ve yalıtım sağlar

mcemrek
12-10-2022, 09:11
kira da oturuyorsanız işiniz zor. ev sizinse düzgün bir kapı alarak çözebilirsiniz kalanı derme çatma olup kötü duracaktır. mahalle arası çelik kapı adında kapı yapan yerlerin kapıları genelde kalitesiz ve özensiz oluyor. 2 tane mdf panelle yapılan kapıdan ses yalıtımı beklenemiyor malesef

kelalper
12-10-2022, 10:26
Öyle deme mc serkan , mc yaralı adlı rapçilerin 1 numaralı stüdyo ekipmanlarıydı zamanında bilibili yumurta kartlnları ;)

Valla bateri çalarken benim odada kaplıydı o nesneden. Yalıtım açısından evet güzel ama normal zamanda bile annem içeriden seslendiği zaman duymuyordum kadın cinnet geçiriyordu ay bu çocuk o gürültünün içinde sağır oldu telefonları da kapıyı da duymuyor diye. :D

turboman
12-10-2022, 11:53
Valla bateri çalarken benim odada kaplıydı o nesneden. Yalıtım açısından evet güzel ama normal zamanda bile annem içeriden seslendiği zaman duymuyordum kadın cinnet geçiriyordu ay bu çocuk o gürültünün içinde sağır oldu telefonları da kapıyı da duymuyor diye. :D
İşe yaramazmı hiç çoğu kişi yapmıştır bundan ;)

Erdem K.
12-10-2022, 12:49
ses yalıtımlı çelik kapılar var, araştırmanızı öneririm ...