PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çakma motor yağı / Orjinal motor yağı?

bomonti
26-10-2022, 11:07
Selamlar, aracımın bakım zamanı geldi normalde liqui moly tr websitesinden ürün satın alarak kullanıyordum ancak fiyatların fahiş seviyelere gelmesi gibi sebeplerle liqui sayfasını kapattım. Renault markasının önerdiği ELF markasını kullanayım dedim ki arada hatrı sayılır fiyat farkı var.

Cimri.com dan araştırdığımda şok edici bir fiyata rastladım (piyasa fiyatlarının neredeyse yarısı). İçime kurt düşmedi değil.. Bu marka yağların orj. olup olmadığını nasıl anlıyoruz. Duruma göre sipariş verip firmayı şikayet edeceğim.

Elf Evolution Full-Tech FE 5W-30 5 Lt Motor Yağı (https://www.ciceksepeti.com/elf-evolution-full-tech-fe-5w-30-5-lt-motor-yagi-kcm81456430?utm_source=Cimri&utm_medium=cpc&utm_campaign=urun_karsilastirma&adjust_tracker=2mbxcu2_5j2wtwd&adjust_campaign=urun_karsilastirma)

furkane
26-10-2022, 11:24
Sahte yorma kendini , piyasa fiyatının yarısı diosun zaten orjinalliğini sahteliğini kontrol etmişsin. 3 yağ satıcısına bak en yüksek fiyatla en düşük fiyat arasında fiyat farkı %10 u gecmez orjinal ürün için

Eren G.
26-10-2022, 11:26
çiçeksepeti kadar dandik bir alışveriş platformu yok asla tavsiye etmiyorum

Evrenoz
26-10-2022, 12:04
Çiçeksepetinden çiçek alırken bile 40 kere düşünüp vazgeçiyorum
Daha önce kaç tane özel gün b0k ettiler.

Hal böyle iken doğru düzgün çiçek satamayan çiçeksepetinden yağ mı alınır diye değil 40 kere, 1 kere bile düşünmem.

weST.27
26-10-2022, 12:13
Ankara da liqui moly dist. mevcut geen hafta aldım orj. 2022 ürünler

Davut nehir
0553 376 59 20

İbiza cuprası olan arkadaş önerdi oğuzhan adı dersin toptec 4200 ve ceratec almıştım. İndirim sağlar sana

bomonti
26-10-2022, 12:20
Arkadaşlar zaten şikayetvar.com da KARTAL OTO YEDEK PARÇA nın çiçeksepetinde sahte elf motor yağı sattığını kanıtlayan birisi olmuş.

Hayret. Bu işler bu kadar kolay mı oluyor ya.. Suç kanıtlandığı halde hala Tr nin en bilindik websitelerinden birisinde satışa devam ediliyor.

seref1
26-10-2022, 12:51
430-480tl arası alabileceğin en iyi fiyat suan yeni tarihli olarak.harici ya eski tarihlidir yada maalesef sahte

darkmoon
26-10-2022, 13:55
Orjinaline en rahat ulaşılan yağlar petrol ofisi Shell gibi markalar bazı insanlar sırf sahte yağdan bıktıkları için bu yağları alıyorlar..

207_TR
26-10-2022, 14:05
Orjinaline en rahat ulaşılan yağlar petrol ofisi Shell gibi markalar bazı insanlar sırf sahte yağdan bıktıkları için bu yağları alıyorlar..

Shell den baya memnun kullanıcılar. Birçok marka da shell kullanıyor.

Castrol Magnatec i de öneriyorlar

CüneytIşıkkent
26-10-2022, 14:23
hem kendi eski aracım touareg 3.2 hem de abimin aracı 3.0i x5 de Shell kullandık kullanıyoruz son derece de memnunuz. Tavsiye ederim.

RafetAraç
26-10-2022, 14:32
Piyasada inanılmaz şekilde çakma yağ satan firma mevcut. Bakın inanılmaz şekilde. Sanayide seyyar araçla gezip castrol marka satan mı dersin. Yağ arıtma makinası alıp evinin bodrumunda yağ arıtıp bidonlara doldurarak etiket basma makinasıyla tarih ve etiket basan mı dersin ki özellikle antep bölgesinde çok fazla toptancısı var bu işin. Çok çok çok fazla karşılaştığımız bi durum. Distribütor harici internetten falan kesinlikle yağ almayın. Uygun fiyatlı ve kaliteli yağ istiyorsanızda lubex tercih edin. Gayet sağlam bir türk markasıdır. 20 seneden beri tsk ve borusana malzeme verir. Bu arada yağ bakım işi yapıyorum. Müşteri bana kendi yağını alıp geldiği zaman değiştirmiyorum , çünkü biliyorum ki %80-90 internetten aldığı çakma yağı getirecek. Aklınıza takılan bişey olursa cevap verebilrim.

turboman
26-10-2022, 15:18
Piyasada inanılmaz şekilde çakma yağ satan firma mevcut. Bakın inanılmaz şekilde. Sanayide seyyar araçla gezip castrol marka satan mı dersin. Yağ arıtma makinası alıp evinin bodrumunda yağ arıtıp bidonlara doldurarak etiket basma makinasıyla tarih ve etiket basan mı dersin ki özellikle antep bölgesinde çok fazla toptancısı var bu işin. Çok çok çok fazla karşılaştığımız bi durum. Distribütor harici internetten falan kesinlikle yağ almayın. Uygun fiyatlı ve kaliteli yağ istiyorsanızda lubex tercih edin. Gayet sağlam bir türk markasıdır. 20 seneden beri tsk ve borusana malzeme verir. Bu arada yağ bakım işi yapıyorum. Müşteri bana kendi yağını alıp geldiği zaman değiştirmiyorum , çünkü biliyorum ki %80-90 internetten aldığı çakma yağı getirecek. Aklınıza takılan bişey olursa cevap verebilrim.
Selam bu yağı önerirmisiniz üstünde sentetik yazıyor doğrumu?
Hepsiburada.com | Guvenlik (https://www.hepsiburada.com/lubex-primus-10w-40-ec-4-litre-motor-yagi-uretim-yili-2022-p-OTYCDRAL4410?magaza=Oilmarkt)

mcemrek
26-10-2022, 15:28

firmanın kendi işlettiği istasyondan alınan yağ harici devamlı şüpheye düşürür insanı

RafetAraç
26-10-2022, 16:08
Selam bu yağı önerirmisiniz üstünde sentetik yazıyor doğrumu?
Hepsiburada.com | Guvenlik (https://www.hepsiburada.com/lubex-primus-10w-40-ec-4-litre-motor-yagi-uretim-yili-2022-p-OTYCDRAL4410?magaza=Oilmarkt)

evet ap ve sl onayı var tam sentetik değil yarı sentetik yağdır. işinizi görür. ama orjinalmi iyice sorgulayn alırken yada lubex dist. arayıp oilmarkt isimli satıcıyı sorgulayn alabilirmiyiz diye .

yyk
26-10-2022, 16:30
n11 de castrolün onaylı distiribitürü var sitesinden erişim sağlayabilirsiniz ben oradan aldım işinize yarayacaktır

bomonti
26-10-2022, 18:33
Ankara'da bir tane yetkili satıcı buldum. Gidip oradan satın alacağım.

2jz
26-10-2022, 20:37
çiçeksepeti kadar dandik bir alışveriş platformu yok asla tavsiye etmiyorum

Alıcıyı ayrı satıcıyı ayrı mağdur eden, problem olduğunda hiç bir sorumluluk almayan, berbat bir müşteri hizmetleri deneyimi yaşatan kesinlikle tavsiye etmeyeceğim bir platform. Ne satıcı ne alıcı olarak bulaşın :)

darkmoon
26-10-2022, 22:30
firmanın kendi işlettiği istasyondan alınan yağ harici devamlı şüpheye düşürür insanı

Aynen insanlar oralardan alıyor zaten … Kafa rahat ..

darkmoon
26-10-2022, 22:41
Büyük çok işlek istasyonlarında ben ona tenezzül edeceğini sanmam ordan gelicek üç beş kuruşa ihtiyaçları yok tam aksine anlaşılırsa ve şikayet olursa bayilikleri bile ellerinden alınabilinir adam zaten pompada darphane gibi çalışıyorsa marketinden çok güzel para kazanıyorsa ordan üç kuruş kar yapıyım diye sahte mal sayıcağını sanmam heleki o mal üstüne bayisi olduğu firmanın kendi yağı ise yaptırımı olur bence …

S-works
27-10-2022, 08:03
Ben uğraşmak istemediğim için internetten sipariş veriyorum. Hangi markayı alacaksam merkezi arayip bana ilimdeki en yakın satıcıyı söylemesini istiyorum. Bazı firmalar kendileri direk internetten satıyor. Mesela Mobil Markası internetten kendisi satış yapıyor.

Yağ bakımında 100-300-500 lira ucuza kaçarken motor yapmak zorunda kalıp 20-100 k arası masrafa girebilirsiniz. O yüzden orjinal ürün aldığınızdan emin olun.

Zaten yukarıda da bahsedilmiş Bir ürünü en fazla %20 civarı indirimli alabilirsiniz. Ki o bile zor.

Diyadin
27-10-2022, 08:24
LM 5/40 Mollygen serisi kullanıyorum. Yeşil renkte olduğu için taklit edilmesi zor olur diye düşünüyorum.

Çiçek sepeti sahte ayakkabı satıyor bizzat yaşadık.

Lubex yerli markadır. Diğer markalara göre fiyatı uygun tavsiye ederim.

Oznc35
27-10-2022, 09:56

yağ arıtma makinası olarak seperatörden mi bahsediyorsunuz bilmiyorum ama, seperatörle yapılacaksa evin bodrumunda yapılacak iş değil, sadece 2. el bi seperatör çok yüksek paralar, atık yağı işleyip tekrar kullanılır hale getirme işi çok uzun bi proses, ama sahte yağ kısmı için illaki vardır katakullileri.

Ahmetfikri
27-10-2022, 09:58
hepsiburada bazı markaların satışı için alış faturası yada satış yetki belgesi istiyor castrolde de bu durum var sahte fatura ibraz eden olacağını sanmıyorum.

Oznc35
27-10-2022, 09:58
yağ arıtma makinası olarak seperatörden mi bahsediyorsunuz bilmiyorum ama, seperatörle yapılacaksa evin bodrumunda yapılacak iş değil, sadece 2. el bi seperatör çok yüksek paralar, atık yağı işleyip tekrar kullanılır hale getirme işi çok uzun bi proses, ama sahte yağ kısmı için illaki vardır katakullileri.

aritma makinasi olarak seperatorlerden mi bahsediyorsunuz bilmiyorum ama, seperatorle yapılacaksa evin bodrumunda yapilacak is değil, sadece 2. el bi seperator cok yuksek paralar, atık yağ isleyip tekrar kullanılır hale getirme isi cok uzun bi proses ama sahte yag kismi icin illaki vardir bi katakullileri piyada cok sahte yag dolasiyor.

individual
27-10-2022, 17:30
yag icin birsey diyemem ama hepsiburada alirken dikkat edin.satici hepsiburada olsun.yoksa cakma urun alabilirsinizz

zamaninda xiaomi aldim esime hediye kullandi bir ay sonra koptu.urune bir baktim cakma sahte urun satmislar.

sonra sikayetvar baktim hepsiburadadaki urunu aldigimiz satici bir cok urunun sahtesini satiyormus.

ustunden cok zaman gecti ama satici hala aktif.

2jz
29-10-2022, 16:03
yag icin birsey diyemem ama hepsiburada alirken dikkat edin.satici hepsiburada olsun.yoksa cakma urun alabilirsinizz

zamaninda xiaomi aldim esime hediye kullandi bir ay sonra koptu.urune bir baktim cakma sahte urun satmislar.

sonra sikayetvar baktim hepsiburadadaki urunu aldigimiz satici bir cok urunun sahtesini satiyormus.

ustunden cok zaman gecti ama satici hala aktif.

Hepsiburadaya da pek güvenmeyin bence :)

Airpods konusunda çok sayıda tespit ve şikayet var. Replika ve sahte ürünler konusunda temiz bir geçmişi yok. Sorun yaşarsanız olumsuz yorum yapıp satıcıyı puanlayamazsınız bile çünkü kendisi hem platformun sahibi hem satıcı :)

individual
29-10-2022, 18:24
Hepsiburadaya da pek güvenmeyin bence :)

Airpods konusunda çok sayıda tespit ve şikayet var. Replika ve sahte ürünler konusunda temiz bir geçmişi yok. Sorun yaşarsanız olumsuz yorum yapıp satıcıyı puanlayamazsınız bile çünkü kendisi hem platformun sahibi hem satıcı :)

sirf bu sebepden dolayi yakin zamanda gidip kendi magzasindan satin aldim.

boyle bakinca musteri kaybetmis gibi oluyor ama koskoca bir denizde ufak bir kum tanesi gibi kaldik sanirim.

site biri gider baskasi gelir diye dusunuyor.