PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bilgisayara bağlı hoparlör enteresan sorun hk?

EmreBC
21-01-2023, 23:03
bilgisi olan varsa cevap verebilirmi acaba bilgisayara bağlı hoparlörlerim ses bazen boğuk ve kötü geliyor bazı zaman düzeliyor net bir ses alıyorum birde tizlere birisi sanki pan efekti veriyor soldaki tiz gidip geliyor bazen çalıyor bazen çalmıyor bazen sol sağ yapıyor birde anlıyamadım yani biri dinlese biri mixer bağlamış ve sesle oynuyor sanar.birde arkadaş geldi bigün müzik dinliyoruz abi dedi bassları duyuyonmu kickler vururken içinde bir kick daha vuruyor sanki dikkat ettinmi diye.yani ses ile ilgilenen arkadaşlar demek istediklerimi az çok anlamıştır.yani garantide bitti zaten hoparlörler ağır gülle gibi ama illallah ettirdi yani iki hoparlörlerede yumruğu geçirecem kendimi zor tutuyorum zaten daha önce sinirden parçaladığım elektronik eşyanın haddi hesabı yok.aynı şey kulaklıktada oluyor kafa üstü kulaklık var oda kendi kafasına göre takılıyor bazen ses çok iyi bazen çamur gibi anlayamadım yani bu nasıl olabilir aklım almıyor?

d3n1s
26-01-2023, 10:36
ses kartini kontrol etmekte fayda var, anladigim kadariyla ayni ses kaynagina kulaklik da takinca ayni seyler yasaniyor.

individual
26-01-2023, 16:21
oncelikle ses kartinin driver kaldirin sonra tekrar ureticisinin onerdigi son driver yukleyin.

haricinde denetim masasinda kurulumdan sonra ses karti ile ilgili bir yazilim varmi? ona bakin.

o yazilimlarda 3d efek gibi bagzi efekler gelebiliyor.yada sterioe dinliyorsunuz ama kartin cikisi 5+1 de kalmis olabilir.

bunlari kontrol edin.

ornek olarak benim pcde ses kartinda kulaklik takinca kulak icimi yoksa disimi diye ayar vardi ses cok fark ediyordu.

EmreBC
27-01-2023, 10:43
cevaplar için teşekkürler ses kartı driver kaldırdım enteresan bir şekilde sorun düzeldi bende dedim böyle kalsın driver yüklemeyim bu seferde ara sıra hoparlörden garip bir ses geliyor tarif edemiyeceğim ara sıra ama önceki halinden iyi en azından çünkü onda ses soldan az geliyordu sağdan normal geliyordu ve boğuk geliyordu böyle en azından bu sesi duyarım en azından ama net ses alıyorum böyle kalması iyi olcak sanırım.