PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Simülasyon Pedal İçin Rubber Nereden Yaptırabiliriz?

Aranel Ciryatan
01-02-2023, 13:12
Dostlar selam, ben şu aşağıdaki pedaldan kullanıyorum simülasyon setimde. Fakat kış aylarında 2 dakika çorap ile süreyim dediğimde ayaklarım donuyor o derece soğuk oluyor. Araba pedallarında kullanılan rubberlardan nerede yaptırabilirim sizce? Yani elimde pedalın ölçüleri var sonuçta oraya uygun yumuşak kauçuk bir şey yaptırmam lazım kısaca ama nerede bulurum nereye yaptırabilirim bilemedim.

https://mozaracing.com/wp-content/themes/soledad-child/CRP/img/webp/mobile/MOZA%20CRP%20Banner_m.webp
https://i.ebayimg.com/images/g/pGQAAOSws3ph5oDg/s-l500.jpg

muratburunce
01-02-2023, 15:17
pratik ve masrafsız olarak aklıma siyah eva sünger alıp üstüneden çizip kesip yapıştırmak geldi işinizi görüse eva en azından mat gibi soğuk alana temasınızı keser

Aranel Ciryatan
01-02-2023, 15:41
Sünger net parçalanır :D Fren pedalı yaylarım çok sert

d3n1s
01-02-2023, 15:50
pedallar kollara alyan veya benzeri bir vida ile baglaniyor gibi gorunuyor fotografta. Sekil olarak da BMW pedallarina, ozellikle de E36 kasa M3 pedallarina benziyor. Neyse, herhangi bir aksesuarcida veya parcacida hosunuza giden plastik bir pedal takimini alip, vida yerlerini delerek kendinize pedal yapabilirsiniz gibi geliyor bana. Fazla mi uctum yoksa :D

Aranel Ciryatan
01-02-2023, 16:08
Derdim orijinal pedalları değişmeden bir çözüm bulmak. Çünkü bu çözümü grubuma çözüm olarak sağlayacağım

muratburunce
01-02-2023, 16:21
Sünger net parçalanır :D Fren pedalı yaylarım çok sert

eva normal sünger gibi değil yapısı yoga mat'ı gibi ayakabıyla basmaya bile uygun kolay kolay parçalanıp kopacak bir malzeme değil

TarikS
01-02-2023, 17:02
Derdim orijinal pedalları değişmeden bir çözüm bulmak. Çünkü bu çözümü grubuma çözüm olarak sağlayacağım

Lostralar aklıma geliyor kauçuk ve deriden ayakkabı yapan insanlar senin derdine de çözüm olmalı

uqur
01-02-2023, 17:48
daha basit bir şey diyecem eva koyup bir kat corap gecirin pedalllara kurtarır gibi geliyo yada direk termal corap geçirip de deneyebilrisiniz :D

Aranel Ciryatan
02-02-2023, 08:49
daha basit bir şey diyecem eva koyup bir kat corap gecirin pedalllara kurtarır gibi geliyo yada direk termal corap geçirip de deneyebilrisiniz :D

İşte amacım kişisel çözüm olmadığı için. Derdim ortaya bir ürün çıkartıp herkesin faydalanmasını sağlamak

d3n1s
02-02-2023, 08:53
İşte amacım kişisel çözüm olmadığı için. Derdim ortaya bir ürün çıkartıp herkesin faydalanmasını sağlamak

Ben yine piyasada kolay bulunabilen, veya aliex gibi yerlerden toplu ve ucuza siparis edilebilen, x bir araca uygun plastik pedal seti diyorum. Adetli alinip satisi da yapilabilir, ugrasmak istemeyene; ugrasirim diyen de DIY konseptli yapar.

Diyadin
02-02-2023, 15:32
Paylaştığın lastikler honda civic mesela

Bence similatörü yanına alıp sanayiye git illaki bişeyler uyar.

sekizsilindir
03-02-2023, 14:47
3d baskıyla olur herhalde,