PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 50cc motor tavsiye

sevo16
01-03-2023, 10:51
Merhabalar,

Evim kafelerin olduğu bölgede, Valide hanımın evide 2 km mesafede. Araç kullanımını azaltmak amacıyla 50cc skuter almak istiyorum . Kullanıp tecrübe edenler varsa tavsiyelerinizi beklerim. Marka model takıntım yok zaten hepsi çin malı. Orta hali görüntüsü düzgün bir oyuncak arıyorum kendime. Kullanım amacım tamamen keyfi olacak o yüzden çok kaliteli olup pideci motoru gibi olacağına 2. kalite olsun biraz daha görüntüsü güzel olsun.

En önemli noktaya geldik Boy 183 kilo 113. ana yola çık çıkmayacağım ama yinede gücü kuvveti yeter mi motorun. (muhtemelen alırken 80cc yükseltilecek)

şimdiden teşekkürler.

Grimlord
01-03-2023, 11:45
Aynı sebeplerden ötürü geçen sene sıfır Kuba Blueberry 50 cc motor aldım, 80ccli yapmadan sattım. (en fazla Yüzde 20 fark edecekti çekişte)

Çin malı alacaksanız belli süreden sonra her tarafından ses gelmeler, civataların gevşemesi vs başlıyor. Aydınlatmalar hariç kalite vasat üstü.

1.75 - 75 kiloyum, hafif tatlı rampada 20-25 kmye kadar düşüyor hızı. Kesinlikle gücü yetersiz. Özellikle trafikli bir yerse kanser olursunuz, basıyorsunuz bildiğiniz gitmiyor çünkü.

Onun yerine yine 50 cclik manuel vites ama 100-110ccye kadar çıkan Kuba RX-9 tavsiye ederim. Hem sürüşü daha keyifli, hem de daha atik olacaktır. Kalite yine aynı vasatlıkta ama en azından basınca ben evde yokum demeyecek 80lik gibi. Cafe racer tarzı modifiye de edebilirsiniz.

En güzeli tabii ki ehliyet alıp en azından 125lik bişey almak ama bu rakamlarla benim gibi çoğu insan uğraşmak istemiyor.

d3n1s
01-03-2023, 11:50
Ben citycoco alirdim sahsen. Inanilmaz hos duruyorlar.

cagalazade
01-03-2023, 12:07
125cc motorların da B sınıfı ehliyetle kullanılması için bir öneri vardı mecliste sanırım, o kabul görürse 50cc piyasası çöker, takip edin isterseniz...

weST.27
01-03-2023, 12:09
Bende nirvana 50 var 80 cc yükseltilmiş, 70-75 arası son hızı var fena değil güzel masrafsız.

Hammer 50 düşünebilirsiniz ya da yüksek bir şey arıyorsanız kuba kt3 olabilir 125 cc ye yükseltilebiliyor.

sevo16
01-03-2023, 12:30
Açıkçası pek bir sağlamlık beklemiyorum zaten maksat ufak tefek şeyler için aracı çıkarmıyım otoparktan. Birazda işin keyif tarafındayım. bulunduğum bölgede trafikle hızl işim yok zaten.

Beğendiğim modeller
-kuba bluebird ( özellikle fiyatı çok aklımı çeliyor 20 bin tl şuan sıfır bayi fiyatı)
-kuba blueberry
-arora cappicino ( fiyatı dez avantaj )
-mondial wing

Jön Türk
01-03-2023, 12:47
http://www.techturkey.com/forum/motosiklet/239708-guncel_50cc_motor_tavsiyesi.html

ottoman32
01-03-2023, 17:33
Nisan da tam 1 sene olacak motolux rossi rs aldım 1.70 boy 130 kiloydum o zaman, çift amortisör ve diğer 50cc lere göre büyük olmasından dolayı tercih etmiştim, 80 liğe çevirdim şuan 3k km de ne yokuşlarda bir sıkıntı yaşıyorum ne de 2 kişi kullanımda gayet memnunum ama sonuç olarak çin malı ne zaman ne yapacağı belli olmaz :)

BAT9
01-03-2023, 17:50
Tam bugün şirkette biriyle konuşuyordum 50cc motor alacakmış, uzun zamandır benimde aklıma yatıyordu. Ben de yakın yerlerde kullanmak veya yazlığa götürmek için düşünüyordum. Tam araştırma yapmayı düşünüyordum bu konu açılmış, süper oldu.

boy 194 kilo 100 civarı, bir arkadaşım motorun gücü yetmez falan dedi emin olamadım
En kötü yazlığa götürüp sahil boyu düzlükte kullanmayı düşünüyorum 40-50 km civarı hız yaparım en fazla marka model takıntım da yok.

Tecrübe etmiş kişilerin olumlu/olumsuz yorumları için konuyu takipteyim :)

yilmazcatalbas
01-03-2023, 20:23
125cc motorların da B sınıfı ehliyetle kullanılması için bir öneri vardı mecliste sanırım, o kabul görürse 50cc piyasası çöker, takip edin isterseniz...

Bu söylenen gerçek olursa mis gibi pcx alınır.

Rockford
01-03-2023, 21:51
Ben kymco like 50 diye bi model aldim 1 2bin km de oldu saga sola gitmelik iyi. Ama bi sure sonra degissemmi hissi olusuyo. Simdi satip 250lik alicam gibi.

.::EmrE::.
01-03-2023, 23:06
Kuba Blueberry var bende de aynı şekilde düşünerek biladerden satın aldım, herhangi bir motor tecrübem olmadığı için ilk etapta işimi görsün yeter modundaydım. Motordan bahsedecek olursam 60 kg'yım ben, Ataşehirden Maltepe falan yaptığım oldu E5'ten, 55 km'de limitör var zaten o yüzden 50-53 km hızlarla her yere gidiyorum. Pratik ve kafa rahat bir motor, birkaç kere düşürdüm kafam o kadar rahat ki, Vespa falan olsa oturur ağlardım herhalde :) Yokuş çıkarken ederken 30 km civarına düşüyor hız.. ABS falan olmadığı için yağmurda özellikle ilk çiselemede ciddi tehlikeli, kayıyor baya alet.

Kalite olarak pek kaliteli diyemem, aldıktan 2-3 gün sonra yolda giderken fren teli koptu, düşürdüm o yüzden motoru, düşürdüğüm noktanın tam sağında Kuba bayisi vardı servise girdim, ne fren teli var ellerinde ne fren. Gidip mahalle arası motor dükkanında tüm bakımlarını hallettim, 4400 km'de ben aldığımda 3500 falandı.. Bir kere marş motoru bozuldu, 400 lira civarına mal oldu, onun dışında genelde yıkanınca gaz yemiyor bir 10 dk falan beklemek gerekiyor. Aydınlatma gurubu şekil olarak güzel ancak aydınlatması çok yetersiz geldi bana.

İyice öğrenene kadar binmelik bence her işi görüyor tipi de yakışıklı hatta Bluebird olsa daha da güzel bence ondaki detaylar.

livaneli
01-03-2023, 23:35
Fiyatları .nasının nikahı oldu ama sorunsuz olsun derseniz Honda Today öneririm. Düz yolda tek kişi de, iki kişi de 50 km/h hıza -geç de olsa- çıkıyor. Sorun çıkarmıyor. Blueberry var arkadaşımda, 80 cc yapılmış, Today'dan daha hızlı ama zangır zangır titriyor, ayda bir sübap sıkıştırıyor, 100 kilometrede 5 litre yakıyor. Tam gaz kalkıp hep tam gaz giderseniz Today'ın yakıtı da az değil.Birkaç kere ölçtüm, 4 litreyi buluyor.

ggtoker
02-03-2023, 03:29
Kuba ya sakin bulasma...kuba space Sifir aldim bayiden eve gidene kadar vibrasyondan her yerim uyustu...grenajlardan cok ses geliyor.. suan honda dio kullaniyorum tavsiye ederim.

KÖROĞLU
02-03-2023, 07:21
hangi 50 cc yi alsan benzer olacak, ben blueberry den xmax250 ye geçtim ehliyet alarak.

Tabiki 50cc ile kıyas etmek haksızlık olur. Kullandığım güzergah çevre yolu (Sabahları ufak yoğunluk) iş arsıydı, 11 km civarı yokuşsuz bir bölge de blueberry beni hiç üzmedi.

Ama 75 kg civarıyım, eşimle bindiğimizde 125 civarı oluyorduk, 2 kişi için çok konforlu değil. Ağırlık arttıkça performans düşüyor.

Ama pazara bakkala gitmelik bir motor. Hafif kullanımı kolay. Zaten kullanıp sevmeye başladığınızda aklınıza bi ehliyet alalım az daha cc yüksek bir motora geçelim fikri olacak.

Ben kolayca sattım blueberry yi, bence çin alınacaksa en çok satan motoru almak lazım çünkü çok satan motor = çok yedek parça demek.

Motor bir şekilde çözülür hepsi aynı zaten, mesele grenajlarda, o yüzden alacak olsam yine blueberry alırdım ben şahsen.

razzmatazz
02-03-2023, 08:36
ben geçen sene ehliyetim olduğu için yuki risotto 125 cc aldım inanılmaz memnunum
şekil olarakta özellik olarakta çok tatmin etti beni aydınlatmasıda çok iyi titreşim vs. kesinlikle yok benim motorumda anahtarsız çalıştırma full enjeksiyon güzel özellikleri var
capuccinoya göre daha yüksek ve daha büyük duruyor
çin malı scooter düşünüyorsanız yuki risotto değerlendirmenizi tavsiye ederim geçen sene ki adı mojitoydu ben aldığımda şimdi risotto olarak güncellemişler

edemirbas
02-03-2023, 15:47
Öncelikle imkan varsa mutlaka motor ehliyetini alın, çünkü insanın altında motor olunca trafik derdi olmayınca gezesi geliyor, ve 50lik ne konfor ne sürat ne de yakıt olarak tatmin edecek sizi.

2 jenerasyon kuba blueberry kullandım. İlk jenerasyon kampana frenli olanından, 50cc stok. Diğeri de ön disk frenli versiyon, sözde (!) 80lik yapılmış olanından

*Süratiniz olmayacak, max 50 km hız yapacaksınız belki, ama mutlaka ön disk frenli bir alet alın. Alet 100 kilo bile değil belki ama aradaki fark muazzam.

*80liğe ya bayide ya da işini bilen bir yerde çevirttirin. Bizim 80lik, 50lik versiyondan yavaş. 50km'yi geçince saçma sapan bağırıyor falan, dertli yani.

*80liğe çevirmeyi mutlaka düşünün. Alet zaten yavaş, ben 70 kiloyum, ara hızlanmalar zor. Ani bir tehlike olduğunda birisi sıkıştırdığında vs. gazı açıp ordan kaçabilmeniz gerek. Ayrıca yokuş performansı ciddi değişiyor ve yakıt da iyileşiyor bildiğim kadarıyla. Test etmedim yakıtı.

*Vitesli alırsanız, yokuşlu bir yerde yaşıyorsanız rahat edersiniz. Vitesliler 110cc'ye kadar yükseliyor. Performans olarak yeterli gelecektir. Zaten vitesli ya cub tipi modeller var, ya da Kuba RX9, veya Kuba Dragon. Hatırladığım kadarıyla başka seçenek yok vitesli 50 cc olarak

*Scooter alacaksanız ikinci eli bol bir model bakmanız mantıklı olur. Çin malı motorlar her sene sürüyle yeni model çıakrtıyorlar. Tutulan bir model alırsanız parça/usta/satış konusunda rahat olursunuz.

*Kalite olarak hepsi benzer, ön disk frenli, aydınlatması güzel bir model aldığınız sürece mutlu olursunuz

*Mutlaka güzel bir lastik alın. O ebatlardaki lastikler zaten çok ucuz. Ciddi fark var arada

edemirbas
02-03-2023, 15:48
Öncelikle imkan varsa mutlaka motor ehliyetini alın, çünkü insanın altında motor olunca trafik derdi olmayınca gezesi geliyor, ve 50lik ne konfor ne sürat ne de yakıt olarak tatmin edecek sizi.

2 jenerasyon kuba blueberry kullandım. İlk jenerasyon kampana frenli olanından, 50cc stok. Diğeri de ön disk frenli versiyon, sözde (!) 80lik yapılmış olanından

*Süratiniz olmayacak, max 50 km hız yapacaksınız belki, ama mutlaka ön disk frenli bir alet alın. Alet 100 kilo bile değil belki ama aradaki fark muazzam.

*80liğe ya bayide ya da işini bilen bir yerde çevirttirin. Bizim 80lik, 50lik versiyondan yavaş. 50km'yi geçince saçma sapan bağırıyor falan, dertli yani.

*80liğe çevirmeyi mutlaka düşünün. Alet zaten yavaş, ben 70 kiloyum, ara hızlanmalar zor. Ani bir tehlike olduğunda birisi sıkıştırdığında vs. gazı açıp ordan kaçabilmeniz gerek. Ayrıca yokuş performansı ciddi değişiyor ve yakıt da iyileşiyor bildiğim kadarıyla. Test etmedim yakıtı.

*Vitesli alırsanız, yokuşlu bir yerde yaşıyorsanız rahat edersiniz. Vitesliler 110cc'ye kadar yükseliyor. Performans olarak yeterli gelecektir. Zaten vitesli ya cub tipi modeller var, ya da Kuba RX9, veya Kuba Dragon. Hatırladığım kadarıyla başka seçenek yok vitesli 50 cc olarak

*Scooter alacaksanız ikinci eli bol bir model bakmanız mantıklı olur. Çin malı motorlar her sene sürüyle yeni model çıakrtıyorlar. Tutulan bir model alırsanız parça/usta/satış konusunda rahat olursunuz.

*Kalite olarak hepsi benzer, ön disk frenli, aydınlatması güzel bir model aldığınız sürece mutlu olursunuz

*Mutlaka güzel bir lastik alın. O ebatlardaki lastikler zaten çok ucuz. Ciddi fark var arada

Kuba blueberry değil, xc 50 olacaktı. Ama yazdıkalrım hepsi için geçerli

immortalboss
04-03-2023, 14:38
Bir çalışanımızda 50cc Motolux var. :) 3. aynı marka motoru. :) Bir sıkıntı yaşamadı. Toplamda 10 000 kilometre kadar yapmıştır. Bu araçları biraz da limitlerine ulaşmadan kullanmak gerekiyor. Tam gaz, tam yük, tam basınçla çalışan her taşıt gibi ömrü kısa oluyor. Bana göre mahalle arası harici trafiğe çıkmak için uygun değil.Eğer biraz gitsin derseniz, görüntüsü göreceli bir kavram olarak da olsa 50 cc cg. çıkmış. :) Daha seri olacağına eminim.

mikelazi
04-03-2023, 14:58
today

km.si hiç ilerlemezde :)

darkmoon
04-03-2023, 15:48
50cc sym pegout vespa almıycaksan alma .. 2km çok bir mesafe değil bisklet yada elektrikli city coco tarzı bir şey alabilirsin ..

kıvancr
04-03-2023, 16:36
İlk motorum 50cc piaggio idi, sıfır almıştım. Sadece 20 km de motoru satmıştım. Yokuş yukarı 20 30 km zor goruyor. Açıkcası kullanırken olan keyfımı bile kacırıyordu. Elektrıklı tercıh etmenız veya cc yukseltmenız en dogrusu olur.

anamur
04-03-2023, 18:02
çin alacaksanız

sahibinden.com Hata Sayfası (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-arora-125-cc-honda-motorlu-sifir-km-1079260104/detay)
sahibinden.com Hata Sayfası (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-arora-2022-model-freedom-dolu-50-yuksek-sistem-euro-5-plus-sepet-hediye-1067731644/detay)
sahibinden.com Hata Sayfası (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-arora-fabrikasyon-125cc-ruhsatta-50cc-verano-b-ehliyeti-icin-uygun-1055628906/detay)

arora vesta 50 verano 50 ve freedom 50 ruhsatta 50cc motor 125cc

çin almayacaksanız neos 50 su soğutmalı

_opeth
04-03-2023, 18:26
en sağlamı mondial revival'dır ama onda yükseltme olmaz. bir de yalnızca motor olarak düşünmeyip ekipmana da para harcayın, kask, eldiven, mont, pantolon ve bot kesinlikle olun. 30'la bile kaza yapsanız aldığınız hasar ciddi oluyor.

sekizsilindir
04-03-2023, 18:38
50cc sym pegout vespa almıycaksan alma .. 2km çok bir mesafe değil bisklet yada elektrikli city coco tarzı bir şey alabilirsin ..

bunların içinden SYM fiyat performans olarak ayrılır. Tayvan, motosiklet adamların yaşam biçimi

onurcii
07-03-2023, 09:09
Dün Kuba Bluebird aldım. Tipini beğendiğim için açıkcası bluebird'e yöneldim ve tabii ki fiyatları da insancıl olduğu için. İzlenimlerim motor ile ilgili iyi diyebilirim. Kadiköy bölgesindeki trafikten, park sorunu ve arabayı bırakabildiğim yerde biri sürter mi düşüncesiyle aldım. 7-8km kullandım bence çiçek :) Akşam trafiğinde feneryolundan suadiyeye 10dk da gidince daha da çiçek oldu gözümde. 80cc olanını aldım ben performans olarak bi eksiğini görmedim zaten ara sokaklarda kullanıcam diye aldım bişey olduğu zaman gaza bastımı gidiyor. Limitörde yok bi yerde 60 falan yaptı tamam dedim adam olana 60km çok bile :). Muhtemelen üst cc'lere geçme isteği gelecektir ama şuan için beni mutlu etti, işimi çok görecek diye düşünüyorum.
Negatif şuan için tek söylenileceğim bi ince titreşim var ayaklarda hissediyorsunuz onu da ama gündelik coiloverlı z4 kullanıyorum o yüzden motorun titreşimi falan komaz :D Biraz daha kullandıktan sonra yorumlarımı yazarım.

KVNC
08-03-2023, 09:58
Kuba Trendy xc kullandim 5000km civari sehirici, 80cc yuksetmesi yaptirip
almistim, 70-75lere kadar cikiyordu, sonra motor kirdi yapildi, 60i gecmemeye basladi, acik ana yollarda sikintili ama trafikte veya ara yollarda sorun yaratmiyordu.

Bu bahar tekrar bi 50cc alasim var benimde ama hakkaten kesmiyor 50cc..

Pesaro125X diye bi model cikmis, 25bin gibi bir fiyati var gayet makul, tecrube eden duuyan hilen var mi alinir mi?

majesty
08-03-2023, 10:39
Hayırlı olsun kardeşim:)

.::EmrE::.
08-03-2023, 20:37
Hayırlı olsun, Bluebirdin arka stopunu beğeniyorum, ama ön far hala Blueberry'ninkini tercih ederim :D

AliGizda
27-03-2023, 09:55
Mondial 50 Wing nasıldır? Sorun açar mı başımıza? Deneyimleyen oldu mu hiç?

-Murat Özcan-
27-03-2023, 10:14
Bende bir Scooter kullanıcısı olarak konuyu takipteyim.

Bütçenizi çok aşar sanırım ama ben Honda Pcx tavsiye ederim.

Şahsen bende 2022 model olarak geçen sene sıfır almıştım.

İnanılmaz memnunum..

sweap07
27-03-2023, 10:32
Merhabalar
Bende dun RKS azure 50 pro aldim, kullanip deneyimleyen varmidir.

Jön Türk
27-03-2023, 14:58
Merhabalar

iki kişi rahat binebiliyor musun

Onurkk06
27-03-2023, 23:01
Bende rks azure pro alıcaktım fakat satanlar 80cc olsa bile en fazla 65 70 yapabileceğimi ve sürekli bu hızlarda gidemeyeceğimi sıkıntı yaşayacağımı söylediler ben de Küba brillant 125 alacağım büyük ihtimalle

Kahn23
27-03-2023, 23:38
50cc tek kişiyi zor götürüyor, 2. kişiyi düşünmeyin bile.

Kahn23
27-03-2023, 23:40

50cc vespa alan adamın sokağa atacak parası var demektir.

darkmoon
28-03-2023, 05:13
50cc vespa alan adamın sokağa atacak parası var demektir.

Vespa 50cc bugün sıfırını 90 bin tl ye alabilirsin bayilerde 2022 sıfır km primavera lar kesin vardır otursan sıkı pazarlıkla 80 bin tl ye bile alabilirsin .. Çin malı çok tutulan 50cc lik modellerde bu gün 40-50 bin tl bantlarında satılıyor yani arada dağlar denizler kadar fark yok 50cc çinmalı motor da 10-20 bin tl ye satılmıyor ..
Vespa pahalı geldiyse pegout django falan 70 bin tl lere vardır onda da pazarlığa otursan 60-65 alabilirsin.. en olmadı sym orbit alabilirsin 40 -50 bin tl ye bulursun ..

Çin malı 50cc liklerde genelde uzun vadede masrafları astarı yüzünü geçiyor çok sık debriyaj yiyor kayış yiyor değişiyor varyatör değişiyor ..

Ben bir şey tavsiye ederken önceliğim sağlamlık kalite sorunsuzluktur sonra parasına bakarım .. kalitesiz sorunlu sıkıntılı bir şeyi sırf ucuz diye tavsiye etmem hiç almam daha iyi..
mühendisliğine kalitesine bakarak söylerim parası vardır alır önemsemez verdiği parayı kazancı yüksektir böyle insanlarda var neticede o kısmı beni bağlamaz yani sokağa para atma endeksi sende farklıdır bende farklıdır başkasında farklıdır .. senin kazancınla yaptığın yorum genele hitap etmez sadece seni bağlar neticede günde 20 bin tl kazanan insanda var ayda sadece asgari ücretle geçinmeye çalışan insanda var .. birisi için sokağa atılıcak para 4 günde kazandığı para iken başkası için 7-8 ayda köşeye attığı biriktirdiği para olabilir ..
Birde alma amacı önemli alan ben 10-20 sene kullanıcam satmalık almıyorum elimde kalıcak derse zaten zaman içinde fazla fazla kendini amorti eder o motor ..

Kısaca ilk mesajımda tek Vespa demedim pegout da dedim orda anlatmak istediğim bütçene göre kaliteli sorunsuz başını ağrıtmıycak bir şey al Vespa alamıyorsan pegout al onuda alamıyorsan sym al arada piaggio da bakılabilinir ..

kiraccemal
28-03-2023, 13:08
geçen yıl aldığım kuba trendy xc50 kullanıyorum. Motor 80cc ve 55-60 km hız yapabiliyor. titreşim konfor vs gayet başarılı. Bu yaz binemeyeceğim için ilana koydum.

darkmoon
28-03-2023, 13:23
Ek olarak yüksek ihtimal seçimden sonra etraf durulsun biraz 125cc yasası geçicek büyük ihtimal böyle firmalarla hükümet arasında bir görüşmede olmuştu sanırım eğer 125cc yasası çıkarsa 50cc motorların yüzüne bakan olucağını sanmam ne alan ne satan kalır doğru düzgün ..

sekizsilindir
28-03-2023, 13:31
Ek olarak yüksek ihtimal seçimden sonra etraf durulsun biraz 125cc yasası geçicek büyük ihtimal böyle firmalarla hükümet arasında bir görüşmede olmuştu sanırım eğer 125cc yasası çıkarsa 50cc motorların yüzüne bakan olucağını sanmam ne alan ne satan kalır doğru düzgün ..

belli bir kitlesi kalır elliliklerin, sigorta ve vergiden muaf oldukları için, çoğu kullanıcıda 50cc olarak kullanmıyor zaten.

darkmoon
28-03-2023, 13:37
Bilmiyorum ben şahsen trafik sigortası olmayan araçla büyük konuşmayım trafiğe çıkmazdım hani yazlık sessiz sakin mesir alanı olur o başka orda ilaç gibi gider ama istanbul trafiğinde ben sürmezdim çünkü araba parça fiyatları çok pahallandı bir egea megan aynası farı bile dünya para hadi gittin bir bmw Audi Mercedes Volvo Jaguar vurdun aynası gitti farı çatladı o motoru satsa belki ancak karşılar parasını ..

125cc gelirse hem araba ehliyeti ile hemde sigortalı sürebilicek ayrıca 125cc de en azında Çinlilerden güzel kalıplı iyi makineler var xadv xmas nmax mt25 tarzı bir sürü makineler var onlarada kesin 150-200cc ye çeviren kitler falan çıkar ..

sweap07
28-03-2023, 19:59
iki kişi rahat binebiliyor musun

henüz teslim almadım bu hafta içi teslim alacağım. Kullanınca yorumlarımı buraya yazacagım

Kahn23
28-03-2023, 21:13
Vespa 50cc bugün sıfırını 90 bin tl ye alabilirsin bayilerde 2022 sıfır km primavera lar kesin vardır otursan sıkı pazarlıkla 80 bin tl ye bile alabilirsin .. Çin malı çok tutulan 50cc lik modellerde bu gün 40-50 bin tl bantlarında satılıyor yani arada dağlar denizler kadar fark yok 50cc çinmalı motor da 10-20 bin tl ye satılmıyor ..
Vespa pahalı geldiyse pegout django falan 70 bin tl lere vardır onda da pazarlığa otursan 60-65 alabilirsin.. en olmadı sym orbit alabilirsin 40 -50 bin tl ye bulursun ..

Çin malı 50cc liklerde genelde uzun vadede masrafları astarı yüzünü geçiyor çok sık debriyaj yiyor kayış yiyor değişiyor varyatör değişiyor ..

Ben bir şey tavsiye ederken önceliğim sağlamlık kalite sorunsuzluktur sonra parasına bakarım .. kalitesiz sorunlu sıkıntılı bir şeyi sırf ucuz diye tavsiye etmem hiç almam daha iyi..
mühendisliğine kalitesine bakarak söylerim parası vardır alır önemsemez verdiği parayı kazancı yüksektir böyle insanlarda var neticede o kısmı beni bağlamaz yani sokağa para atma endeksi sende farklıdır bende farklıdır başkasında farklıdır .. senin kazancınla yaptığın yorum genele hitap etmez sadece seni bağlar neticede günde 20 bin tl kazanan insanda var ayda sadece asgari ücretle geçinmeye çalışan insanda var .. birisi için sokağa atılıcak para 4 günde kazandığı para iken başkası için 7-8 ayda köşeye attığı biriktirdiği para olabilir ..
Birde alma amacı önemli alan ben 10-20 sene kullanıcam satmalık almıyorum elimde kalıcak derse zaten zaman içinde fazla fazla kendini amorti eder o motor ..

Kısaca ilk mesajımda tek Vespa demedim pegout da dedim orda anlatmak istediğim bütçene göre kaliteli sorunsuz başını ağrıtmıycak bir şey al Vespa alamıyorsan pegout al onuda alamıyorsan sym al arada piaggio da bakılabilinir ..

Vespa'yı bayiden ucuza alırım bi dünya yok maalesef

darkmoon
28-03-2023, 23:11
Vespa'yı bayiden ucuza alırım bi dünya yok maalesef

50cc likleri verirler onları alıcak insan fazla yok stokları eritemezler bence kolay kolay şimdi baktım 2020 -21 yıllarından kalan bile bayilerin elinde sıfır primivera lar var 50cc lik ..

AliGizda
29-03-2023, 07:52
50cc likleri verirler onları alıcak insan fazla yok stokları eritemezler bence kolay kolay şimdi baktım 2020 -21 yıllarından kalan bile bayilerin elinde sıfır primivera lar var 50cc lik ..

Fiyatları ne abi? Dün sen söyleyince baktım 1 ay önce maks 90K olan ilanlar şu an 110K civarında :) Eğer söylediğin gibi bulabilirsek hemen alalım.

weST.27
29-03-2023, 10:00

Hükümetin bir karı olacak mı bu işten ? Neden 125 cc ye çıkartılır ki. Bende de 50 cc var, ona göre satayım bari

sekizsilindir
29-03-2023, 13:41
Hükümetin bir karı olacak mı bu işten ? Neden 125 cc ye çıkartılır ki. Bende de 50 cc var, ona göre satayım bari

125 olunca vergi sigorta zorunlu, hükümetin kârı, 'akmasada damlar' olur.

darkmoon
29-03-2023, 15:31
Fiyatları ne abi? Dün sen söyleyince baktım 1 ay önce maks 90K olan ilanlar şu an 110K civarında :) Eğer söylediğin gibi bulabilirsek hemen alalım.

Şunlar var ilki sahibinden sıfır km pazarlık payı yüksek olur sahibinden olduğu için

Sahibinden sıfır km emalsiz vespa İlan No: 1048605494
PRİMAVERA 50 SIFIR KM İlan No: 1074616627

darkmoon
29-03-2023, 15:33

Onun nedeni şikayetler çok oldu 50cc kazalarında sigorta olmadığı için ciddi bir sıkıntı şikayet oluşmuş ben öyle okumuştum birde yanlış hatırlamıyorsam japonic kanalında görmüştüm Japonya’da 400cc ye kadar araba ehliyeti ile sürebiliyordun ..

Kahn23
29-03-2023, 15:57
Şunlar var ilki sahibinden sıfır km pazarlık payı yüksek olur sahibinden olduğu için

Sahibinden sıfır km emalsiz vespa İlan No: 1048605494
PRİMAVERA 50 SIFIR KM İlan No: 1074616627

en fazla 2k yapar o da yaparsa vespa'da kimse burnundan kıl aldırmaz. Diğer markalar gibi pazarlığın var sanma

AliGizda
29-03-2023, 16:27
en fazla 2k yapar o da yaparsa vespa'da kimse burnundan kıl aldırmaz. Diğer markalar gibi pazarlığın var sanma

Diğer markalarda öyle bir pazarlık payı var mı ki :)

johnie
29-03-2023, 16:43
Diğer markalarda öyle bir pazarlık payı var mı ki :)

kimse burnundan kıl aldırmıyor ama Vespa diğer satıcılara göre çok daha uyuz :D
adam sen almasan da sırada başkası var diyip seni umursamıyor, aslında bu her yerde var maalesef son bir kaç senedir.
yukarıdan sağlam tanıdığın yoksa, indirimde öncelikle almak çok zor.

turboman
30-03-2023, 10:20
Şöyle bi bilgi paylaşayım,50 cc de sigorta zorunlu değil ancak isterseniz sigorta yapabiliyorsunuz ancak olurda kaza yaparsanız bir işe yaramıyor sigortacı böyle dedi doğrumu değilmi bilmem.

weST.27
30-03-2023, 10:41
125 olunca vergi sigorta zorunlu, hükümetin kârı, 'akmasada damlar' olur.

Tamam işte 50 cc deki sistemiş 125 cc ye getirecek, yani 125 cc de ehliyet sigorta zorunluluğu olmayacak, yanlış mı anlıyorum ben. Buna istinaden dedim, hükümetin kârı ne olacak diye bu işten. Bilindiği üzere kârı olmayan işe girmez reisimiz...

sekizsilindir
30-03-2023, 11:46
Tamam işte 50 cc deki sistemiş 125 cc ye getirecek, yani 125 cc de ehliyet sigorta zorunluluğu olmayacak, yanlış mı anlıyorum ben. Buna istinaden dedim, hükümetin kârı ne olacak diye bu işten. Bilindiği üzere kârı olmayan işe girmez reisimiz...

gerçekleşirse sadece b ehliyet ile kullanım avantajı geliyor, sigorta ve vergi olacak

AliGizda
31-03-2023, 14:48
Merhabalar

Test ettin mi? Nasıl memnun musun?

sweap07
31-03-2023, 17:40
Test ettin mi? Nasıl memnun musun?

merhaba;
Motoru teslim aldım 2km kullanma sansım oldu şu ana kadar çok tecrübe edilecek bir mesefa deil fakat motoru ben genel olarak begendim 2 kişi de kullandık bir problem olmadı, performansı için şuanlık birşey diyemiyeceğim fakat yeterli seviyede olduğunu düşünüyorum ilk 500km rodaj bakımından sonra dahada iyileşir sanırım.