PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor genel Sorular???

m.kaan46
22-01-2009, 17:53
Benim sormak istediğim bi kaç bişi war.
1- rektefiye ne zaman yapılır neden yapılır belli km. si fln war mı?
2-rektefiye yapılırken nereler taşlanabilir? katkı sağlarmı arabaya?
3-silindir kapak contasının değişmesi gerekiomuş.haftasonu halledicez.bunu yaparken taşlatabileceğimiz bi yer war mı?

Araba Renault 19 Europa 1.4 RNA lpg li 2000 model 99 binde..

senna
22-01-2009, 18:00
1-kmsi yoktur ama motor kendini belli eder yenileme zamanı geldiğin kompresyonu yağ yakışı vs

2-neden taşlama gereği hissediyorsun? yüzeyler düzse hararet vs gibi sorunlar yaşamadıysa gereksiz bir işlem kompresyon arttırmanın farklı yolları var kapak taşlamanın geri dönüşü yok

3-neden taşlatıcaksın? amaç ne?

4-konunun yeri burası değil taşıyorum

m.kaan46
22-01-2009, 18:18
internette bi kaç yazı okumuştum taşlama motorun performansını artırır hp olarak 20 25 hp sağlar die.
okudum yazıda bi kaç bi yer wardı ondan böle bişi dedim..
sağolun yinede.

senna
22-01-2009, 18:21
internette bi kaç yazı okumuştum taşlama motorun performansını artırır hp olarak 20 25 hp sağlar die.
okudum yazıda bi kaç bi yer wardı ondan böle bişi dedim..
sağolun yinede.

güzel abartmışlar 20 25hp sadece taşlama ile atmosferik motorda alınamaz taşlama yaptığında sıkıştırmanı artırıyorsun bu nedenle güç kazanıyorsun ama sıkıştırma artırmanında dezavantajları olabiliyor çok yüksek sıkıştırma var ise yüksek oktanlı benzin kullanmak, sıcaklıkların artması gibi, ayrıca kapak taşladığında geriye dönüşü olmaz ileride atıyorum hararet yaptı motor kapak yamuldu taşlanması gerekiyor belki taşlamak içn tolerans kalmayabilir yada motorda daha farklı bir işlem yapılacak(turbo vs ) sıkıştırma düşürmen gerekiyor bu seferde sıkıştırmayı düşürmen biraz daha zor olacak

boşver dokunma contada problem varsa contayı değiştir güzelce devam et

m.kaan46
23-01-2009, 15:56
bir sorum daha var buji olarak spor bujilerden takabileceğimiz markalar war mı? hava filtresi olarak standardını spor modeli warmı yada sonradan takabileceğimiz hava filtresi war mı? warsa marka model(buji+hava filtresi) werebilirmisiniz?

senna
23-01-2009, 18:55
lpg li diyosun buji yada hava filtrene dokunma bu şekil devam et