PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MG HS araç hakkında

evren22
12-03-2023, 07:11
Mg ehs aracı test etme imkanım oldu malzeme kalitesi konforu yalıtımı gayet başarılı fiyat 1.489.000 ama hibrit olmayan modeli 1.059.000 arada baya fiyat farkı var bu farka değer mi kararsız kaldım.
Birde corolla Cross test etme imkanım oldu arka bagaj bölümünden 80 km hızdan sonra yuvarlanma sesi fazla geliyordu öyle bir araçtan o sesi duymak beni şaşırttı açıkçası birde çeki demiri takılmasını önermiyorlar

.::EmrE::.
12-03-2023, 11:47
Ön yargı gibi olacak ama, 1997 den beri hibrit otomobil üreten ve dayanıklılık ve güvenilirliği artık mihenk taşı olmuş bir marka olan Toyota ile MG' yi aynı kefeye koymazdım. Servis desteği konusunda Toyota'nın birkaç gömlek üstün olacağını düşünüyorum.

8.000rpm
12-03-2023, 16:01
toyotanın güvenilirlik ve tecrübe gerçeği tartışılmaz ama
mg'de de cidden işçilik ve malzeme kalitesinde yüklenmişler

Schumi
12-03-2023, 22:31
Toyota sağlam güvenilir vs.vs. ama acaip sıkıcı araçlar yapıyor. MG'nin kronik bişiyi yoksa bence daha albenili duran bir araç. Bende incelemiş ve beğenmiştim.

TarikS
13-03-2023, 11:49
Mg ehs aracı test etme imkanım oldu malzeme kalitesi konforu yalıtımı gayet başarılı fiyat 1.489.000 ama hibrit olmayan modeli 1.059.000 arada baya fiyat farkı var bu farka değer mi kararsız kaldım.
Birde corolla Cross test etme imkanım oldu arka bagaj bölümünden 80 km hızdan sonra yuvarlanma sesi fazla geliyordu öyle bir araçtan o sesi duymak beni şaşırttı açıkçası birde çeki demiri takılmasını önermiyorlar

Siz yazınca baktım da benzinlisinin fiyatlar mükemmelmiş. Donanım da fışkırıyor maşallah

Günlük şehiriçi çok kullanırsam Cross'un en dolusunu alırdım. 2-3 gün kullandım trafik olunca ortalama baya düşük seyrediyor. Yeterli donanımı da var. En azından adaptif ve viraj dönebilen hız sabitlemesi olması güzeldi

Thracian
13-03-2023, 11:52
Dün kardeşim için bir kaç bayi gezdik. Reno Clio ya, tarih vermiyor. Düstur için Baz - Düz dışında vermiyor. Hyundai Temmuz / Ağustos diyor.

Yolda giderken Direksiyonu MG'ye kırdım.
ZS 1.0 Benzinli Otomatik test ettim.
858.000 TL fiyata verdiler. Ailecek beğendik.

ZS Elektrikli 1.300.000 TL dediler. Açıkçası çok fiyat farkına değeceğini düşünmüyorum.

HS'yı son dakika gördüm. Ayaküstü Hibrit olarak 1.500.000 dedileri.

Ama HS Benzinli var demediler. Hava soğuk olduğu için kızda araba da uyandığı için deneyemedim.

Benim deneyim ve bütçem için, Eğer HS'nin bagaj büyük ise 1.050 ye niyetlenirim.

Hangi bayiyle görüştünüz.
Ben benzinli için test sürüşüne çıkmak isterim.

d3n1s
13-03-2023, 11:55
Guncel MG'leri her gordugumde rahmetli Ferhan Sensoy'un "ben sizi bir yerden isiriyorum, goz olarak" repligi geliyor aklima. Ozellikle Uzak Dogu markalarinin SUV ve kompakt SUV'lerinden fazlaca bir esinlenme var sanki.

TarikS
13-03-2023, 12:02
Guncel MG'leri her gordugumde rahmetli Ferhan Sensoy'un "ben sizi bir yerden isiriyorum, goz olarak" repligi geliyor aklima. Ozellikle Uzak Dogu markalarinin SUV ve kompakt SUV'lerinden fazlaca bir esinlenme var sanki.

MG HS arkası direkt BMW X1. kafadan da andırır mazda & bmw karışımı tam

Thracian
13-03-2023, 12:21
Birde alternatif Gelly'nin yeni modelleri geliyor. Onlarda fiyat olarak makul olacak gibi.
Bilginiz olsun.

kado
13-03-2023, 12:41
162 hp , 1.5t 7 ileri dct şanzıman , fena durmuyor.

8.000rpm
13-03-2023, 12:46
byd geliyor esas türk pazarına
pazar karışır eğer hükümet ötv falan engel koymazsa dayak atmazsa
bu hafta da togg fiyat ve kredi koşulları açıklanacakmış

DOHC
13-03-2023, 12:48
byd geliyor esas türk pazarına
pazar karışır eğer hükümet ötv falan engel koymazsa dayak atmazsa
bu hafta da togg fiyat ve kredi koşulları açıklanacakmış

Geçen hafta %40 ek vergi gelmedi mi Çin malı cereyanlı arabalar zaten?

DOHC
13-03-2023, 12:49
162 hp , 1.5t 7 ileri dct şanzıman , fena durmuyor.

DSG gibiyse DCT, uzak durmak gerekebilir.
MG Çin malı mıydı?

Cimmeria
13-03-2023, 12:52
MG elektrikli pazarında burayı acayip salladı, rakiplerine gore cok ucuza satıyorlar, kalite olarak evet daha düşük ama cok ciddi fiyat farki ciddi satis rakamları sağladı onlara.

ozellikle, 'arabacı' olmayan, alayım bir elektrikli araba diyen kisiler arasında peynir ekmek modunda.

8.000rpm
13-03-2023, 13:47
Geçen hafta %40 ek vergi gelmedi mi Çin malı cereyanlı arabalar zaten?

bu gelenin haricindeki ekstra dayaktan bahsediyorum
byd'ler fenadır bu arada , çinli deyip geçilmeyecek markadır

ahmetbaha-drs
13-03-2023, 15:48
MG HS çok şık duruyor, kendisine baktırıyor yani bence piyasadaki en mantıklı araçlardan birisi ZS ile beraber. Hayırlısı olsun.. :)

8.000rpm
13-03-2023, 15:51
hs evet çok şık ve full dolu
ev'ye göre de farklı şık ve kaslı

FaikYILMAZSOY
13-03-2023, 17:37
Nerde o eski Rover MG ler :D Conta dusmani atmosferikler

darkmoon
13-03-2023, 21:12
Tam elektriklisi karşı komşum aldı 3 ay sonra sattı sordum niye sattın diye sorun araçtan değil şarj olayı çok dert olmuş ondan sattı .. corolla hybrid aldı

8.000rpm
14-03-2023, 08:55
Tam elektriklisi karşı komşum aldı 3 ay sonra sattı sordum niye sattın diye sorun araçtan değil şarj olayı çok dert olmuş ondan sattı .. corolla hybrid aldı

corolla için o vergi verilmez bence cidden vergi israfı
ayrıca 1,8 atmosferik+hibrid uzun yolda değil şehir içinde harikalar yaratıyor
uzunda esprisi yok
lan elinizde hazır motor da varken şunu 1,2turbo+hbirid niye yapmıyorsunuz toyoto meeendizleri aloooo :D:D:D:D

AliGizda
14-03-2023, 09:58
corolla için o vergi verilmez bence cidden vergi israfı
ayrıca 1,8 atmosferik+hibrid uzun yolda değil şehir içinde harikalar yaratıyor
uzunda esprisi yok
lan elinizde hazır motor da varken şunu 1,2turbo+hbirid niye yapmıyorsunuz toyoto meeendizleri aloooo :D:D:D:D

Aynısını düşünüyorum abi, aşırı vergisi var.
Uzun yolda yakıt sarfiyatı artıyor ve motor çok bağırıyor diyolar.

ceratoniaorg
14-03-2023, 10:30
Benzinli full modelini Kasım ayında aldık eşime, 4-5 bin km civarı bir tecrübemiz var. Sorusu olana yardımcı olabilirim.

Şu ana kadar hiç bir sorun veya problem ile karşılaşmadık. Konfor anlamında oldukça tatmin edici ve tam bir f/p araç olarak görmekteyim.

Berkan
14-03-2023, 12:13
Aynısını düşünüyorum abi, aşırı vergisi var.
Uzun yolda yakıt sarfiyatı artıyor ve motor çok bağırıyor diyolar.

2gün kiraladım komple kuzeymarmara ve türevi yolalr kullandım 130 140 üstü cvt sagolsun devri sona dayayıp hızlandıgı için bagırıyor baya.
Sessiz arac degil arkadan sürekli rüzgar sesi alıyor onun dısında sehir icinde hibrit sagolsun yakmıyor .hosuma gitti araç aslında ama edermi etmezmi bilmiyorum kiralık için gayet güzeldi :)

8.000rpm
14-03-2023, 12:35
2gün kiraladım komple kuzeymarmara ve türevi yolalr kullandım 130 140 üstü cvt sagolsun devri sona dayayıp hızlandıgı için bagırıyor baya.
Sessiz arac degil arkadan sürekli rüzgar sesi alıyor onun dısında sehir icinde hibrit sagolsun yakmıyor .hosuma gitti araç aslında ama edermi etmezmi bilmiyorum kiralık için gayet güzeldi :)

evet cvt şanzımanın klasik karakteri maalesef
corolla cross yerine ben olsam hacim ve tasarım farklarına rağmen yaris cross alırdım vergiden ve tüketimden dolayı
ama anasını satayım o da corolla ile neredeyse aynı fiyat

Thracian
14-03-2023, 17:09
Nerde o eski Rover MG ler :D Conta dusmani atmosferikler

97'de aldık hala duruyor 216Sİ, Eğer MG alırsam teslime onunla gideceğim.

Belki sadık müşteri indirimi yaparlar.

FaikYILMAZSOY
14-03-2023, 22:38
97'de aldık hala duruyor 216Sİ, Eğer MG alırsam teslime onunla gideceğim.

Belki sadık müşteri indirimi yaparlar.

Eminim hayatlarinda ilk defa Rover gorecek mg nin eski ilişkisinide ilk sizden duyacaklar :)) bizde bir heves mg gelir eski mg roverlarada faydasi olur demistik ama konudan hic haberleri yok

sanctuary35
14-03-2023, 22:58
1,5m civarına hibrit tek seçenek tonale

Ormanci
15-03-2023, 08:51
1,5m civarına hibrit tek seçenek tonale

Valla ben de o rakamlara çıkınca aynı şeyi düşünüyorum. O zaman Tonale alınır diye :)

ahmetbaha-drs
16-03-2023, 01:32
MG HS ve Toyota Corolla Cross'a alternatif olarak Suzuki S-Cross'ta bakılabilir. :)

8.000rpm
16-03-2023, 09:22
Valla ben de o rakamlara çıkınca aynı şeyi düşünüyorum. O zaman Tonale alınır diye :)

tonale mild hibrid değil mi?
toyotaların tam hibridleri gibi değil diye biliyorum

Ormanci
16-03-2023, 09:34
tonale mild hibrid değil mi?
toyotaların tam hibridleri gibi değil diye biliyorum

Valla o hibrit işlerini karıştırıyorum hep, fişli değildi sanki.. Alet güzel olduğu için o hisse kapılıyorum daha ziyade, duygusal benimki :D

8.000rpm
16-03-2023, 09:51
yok yok kafan karışmasın
hibridlerde 3 tip var
mild hibrid
standart hibrid
plug-in hibrid

mild hibrid olanlarda pil çok küçük , sadece dur kalk ve ilk hızlanmada motora destek vermesi için var , emisyonu bir miktar düşürüyor , fişi veya şarjı yok , motor kendi şarj ediyor akü gibi

standart hibridlerde pil daha büyük , sakin yavaş gidişlerde motor devreden çıkabiliyor , elektrikli gidebilecek menzil var , tüketim ve emisyonu ciddi katkısı var , fişi veya şarjı yok , motor kendi şarj ediyor akü gibi

plug-in hibridlerde pil standart hibridlerden çok daha büyük , elektrikli menzili daha uzun , fişi var , pilleri kendin de şarj edebiliyorsun çünkü motor giderken pilleri doldurmaya yetmeyebiliyor :D