PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polo GTI Turbo Revizyonu / K03

cagatay16v
23-03-2023, 17:31
Selamlar cümleten,

Aracım 150.000 km ye yaklaşırken turbosu adaya malesef veda etti. Temel şikayetim egzozdan koku ve gazdan ayağımı çekince beyaz dumandı. Evin önünde Turbonun emme borusunu söküp pal boşluğunu kontrol edeyim dedim vee hacı yatmaz gibi oynayan pal beni karşıladı :) Bunun üzerine bir video çektim doğruları yanlışları ile yorumlarınızı almak isterim. Aracı hibrit yapma planım vardı fakat acil olarak yaptırmam gerekiyordu tornacı azizliğine uğradık 1 günde yapamayacağımız için oem olarak komple revize ettim.

TURBO DAĞITTIK / POLO GTI / Hibrit Turbo Nasıl Yapılır? - YouTube (https://youtu.be/7pWSfZw3hKg)

FaikYILMAZSOY
23-03-2023, 17:51
Harika bir vlog video olmuş hibrit araca biniyorum ama konuya pek hakim değilim benim için cok aydinlatici bir video oldu.

cagatay16v
23-03-2023, 21:34
Harika bir vlog video olmuş hibrit araca biniyorum ama konuya pek hakim değilim benim için cok aydinlatici bir video oldu.

Çok teşekkür ederim :)

DOHC
23-03-2023, 21:37
Araç konusu daha çok yeni, kaç zamandır aracın sahibisiniz?

cagatay16v
23-03-2023, 22:27
Araç konusu daha çok yeni, kaç zamandır aracın sahibisiniz?

Yılbaşında almıştım aracı konu geç açıldı. 13 bin km yaptım 2.5 ayda , bu süreçte şans eseri bana denk geldi bu iş :)

aposport
24-03-2023, 08:26
Merhaba,

Yeni Turbonuz hayırlı olsun öncelikle.

Video çok güzel olmuş. Elinize sağlık.

Ancak sormak istediğim birşey var.

Video da gördüğüm kutulardan yola çıkarak PAL ve Tamir takımının Jrone marka olduğunu gördüm.

Jrone markasına internetten baktım. ÇİN menşeili.

Çok zamandır duyarım, ÇİN malı tamir takımı takmayın, ömürlü olmuyor. "İNGİLİZ malı bulmaya çalışın" derler.

Bu konuda bir bilginiz var mı?

cagatay16v
24-03-2023, 09:30
Merhaba,

Yeni Turbonuz hayırlı olsun öncelikle.

Video çok güzel olmuş. Elinize sağlık.

Ancak sormak istediğim birşey var.

Video da gördüğüm kutulardan yola çıkarak PAL ve Tamir takımının Jrone marka olduğunu gördüm.

Jrone markasına internetten baktım. ÇİN menşeili.

Çok zamandır duyarım, ÇİN malı tamir takımı takmayın, ömürlü olmuyor. "İNGİLİZ malı bulmaya çalışın" derler.

Bu konuda bir bilginiz var mı?

Teşekkür ederim öncelikle. Takılan palin yerli olduğunu tahmin ediyorum cnc pal tercih ettim , tamir takımı da d ile başlayan bir markaydı siyah kırmızı bir kutu yanlış hatırlamıyorsam jrone belki ana gövdeyi takmışlardır ama firma garanti veriyor arkasında duruyor yaptığı işin zaten oem revizyon yaptırdığım için çok problem olmaz diye düşünüyorum.

erhan39
14-08-2023, 13:44
Benimde jetta var 1.4 tsi 140 hp hiç olmadık zamanda beyaz duman atıyor ama baya bi atıyor bunu çoğu kez ışıklarda beklerken oluyor turbo mudur turbada hava kısmında türbün de boşluk var maliyet ne tuttu