PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GSM tek numara arama sorunsalı (Tt-Turkcell)

naci
28-04-2023, 08:36
Selamlar.
Kızımın kullandığı Türk Telekom (kontörlü hat) hattından benim kullandığım Turkcell numarasını (faturalı hat) aradığında sürekli meşgul uyarısı veriyor. Ben onu rahatça arayabiliyorum. 2 Hat benim üzerime kayıtlı.

Şimdiye kadar yaptığım işlemler,

Benim kullandığım telefonda ki engellenen aramalar kısmına girdim kızımın numarası engelli değil.

Kızımda +90 olarak kayıtlı numaramı 05*** olarak değiştirdim ama sonuç değişmedi. Kızım diğer +90 lı numaraları sorunsuz arayabiliyor.

İki telefonda da kayıtlı numaraları silip yeniden kayıt ettim ama sonuç gene değişmedi.

Başka neler yapabilirim?

aslan
28-04-2023, 08:46
Türk telekom yada Turkcell ile görüşebilirsin.

8.000rpm
28-04-2023, 08:52
Selamlar.
Kızımın kullandığı Türk Telekom (kontörlü hat) hattından benim kullandığım Turkcell numarasını (faturalı hat) aradığında sürekli meşgul uyarısı veriyor. Ben onu rahatça arayabiliyorum. 2 Hat benim üzerime kayıtlı.

Şimdiye kadar yaptığım işlemler,

Benim kullandığım telefonda ki engellenen aramalar kısmına girdim kızımın numarası engelli değil.

Kızımda +90 olarak kayıtlı numaramı 05*** olarak değiştirdim ama sonuç değişmedi. Kızım diğer +90 lı numaraları sorunsuz arayabiliyor.

İki telefonda da kayıtlı numaraları silip yeniden kayıt ettim ama sonuç gene değişmedi.

Başka neler yapabilirim?

benzer durum bizde de var
benim kızımın hattı bimcell , altyapı Türk Telekom üzerinden sağlanır bimcel'de
ben kızımı ne zaman arasam önce sanki yurtdışında bir numarayı arıyor gibi ses verir ve hemen meşgul çalar
sonra kapatıp tekrar ararım , bu defa tanıdık yurtiçi çalma ahize sesi ve telefon normal şekilde açılır konuşuruz
o beni aradığında olmuyor , ben onu arayınca oluyor

naci
28-04-2023, 10:07
Türk telekom yada Turkcell ile görüşebilirsin.

Tek numara sorunsalı olduğu için birşey yapmıyorlarmış.

naci
28-04-2023, 10:08
ben kızımı ne zaman arasam önce sanki yurtdışında bir numarayı arıyor gibi ses verir ve hemen meşgul çalar
sonra kapatıp tekrar ararım , bu defa tanıdık yurtiçi çalma ahize sesi ve telefon normal şekilde açılır konuşuruz

Kapattıktan sonra hemen mi tekrar arıyorsunuz. Akşama bir deneyeyim ben de. Zaten faturalıya çevireceğim Turkcell e numara taşırım.

8.000rpm
28-04-2023, 13:07
Kapattıktan sonra hemen mi tekrar arıyorsunuz. Akşama bir deneyeyim ben de. Zaten faturalıya çevireceğim Turkcell e numara taşırım.

evet evet
hemen meşgulü aldktan sonra arıyoruz , sorunsuz bağlanıyor hem de aşırı hızlı bağlanıyor çok garip

Schumi
28-04-2023, 13:23
Tek numara sorunsalı olduğu için birşey yapmıyorlarmış.

O nedemekmiş hiç duymamıştım ? Ne demek tek numara sorunu ?

naci
28-04-2023, 13:32
O nedemekmiş hiç duymamıştım ? Ne demek tek numara sorunu ?

Bilmiyorum valla.

oytn
28-04-2023, 15:36
daha önce hatları çift hatlı android bir telefonda kullanmış mıydınız? Belki numaralar birbirine yönlendirilmiş olabilir. Tüm aramalar için yönlendirmeden bahsetmiyorum, meşgulken ve ya ulaşılamıyorken yönlendir seçeneklerinden biriymiş gibi geldi.

CloudGrey
30-04-2023, 16:33
2 hattanda ##002# sonrasında arama tuşuna basın , çağrı yönlendirme iptal edildi diye bir uyarı çıkıcak daha sonra bir daha deneyin.

tek numara diye birşey olmaması lazım , bizim evde 3 vodafone hat var hepsi benim adıma kayıtlı , hepside birbirini arıyor soruyor...

metin
30-04-2023, 18:10
kısa kodla arama varsa şirket hatları gibi örnek 3125 gibi
siz normal arasanız bile kısa kod görüp telefon veya telefondaki bir uygulama spam a atıyor aramayı
sim kartı başka bir cihaza takıp tekrar deneyin

CenkB
02-05-2023, 07:49
Bilmiyorum valla.

Tüm numaraları ararken bu sorun yaşansa hatta veya operatörde problem olduğu varsayılabilir fakat tek bir numaraya özel böyle bir sorun olduğundan dolayı muhtemelen cihazlardan kaynaklı sorun olarak görüyorlar.
Bundan dolayı bir şey yapamadıklarını ifade etmişlerdir.

naci
02-05-2023, 10:31
daha önce hatları çift hatlı android bir telefonda kullanmış mıydınız? Belki numaralar birbirine yönlendirilmiş olabilir. Tüm aramalar için yönlendirmeden bahsetmiyorum, meşgulken ve ya ulaşılamıyorken yönlendir seçeneklerinden biriymiş gibi geldi.

Hiç çift hat kullanmadım.

naci
02-05-2023, 10:32
2 hattanda ##002# sonrasında arama tuşuna basın , çağrı yönlendirme iptal edildi diye bir uyarı çıkıcak daha sonra bir daha deneyin.

tek numara diye birşey olmaması lazım , bizim evde 3 vodafone hat var hepsi benim adıma kayıtlı , hepside birbirini arıyor soruyor...

Akşama bir deneyeyim bakalım.

naci
02-05-2023, 10:33
kısa kodla arama varsa şirket hatları gibi örnek 3125 gibi
siz normal arasanız bile kısa kod görüp telefon veya telefondaki bir uygulama spam a atıyor aramayı
sim kartı başka bir cihaza takıp tekrar deneyin

Akşama bir deneyeyim.

naci
02-05-2023, 10:35
Tüm numaraları ararken bu sorun yaşansa hatta veya operatörde problem olduğu varsayılabilir fakat tek bir numaraya özel böyle bir sorun olduğundan dolayı muhtemelen cihazlardan kaynaklı sorun olarak görüyorlar.
Bundan dolayı bir şey yapamadıklarını ifade etmişlerdir.

Doğrudur. Benim düşüncem de o yönde.

naci
02-05-2023, 10:40

Hızlıca tekrar arama da işe yaramadı.
Halen de meşgul çalıyor.

naci
02-05-2023, 10:58
Turkcell e numara taşıma başvurusu yaptım. Telekomla uğraşmak istemiyorum artık.