PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Megane 2 rs

KÖROĞLU
31-05-2023, 15:02
Öylesine bir kadran çekeyim dedim.

Sürücü koltuğu ve sağ ön kapı pandizotu harici sökük.

downpipe + intercooler + megane3 rs enjektör + stg1 yazılım mevcut.

1 bar civarında yürüyor.

https://youtu.be/KIkBHrADLZY

*Airbag ışığı koltuğu taktığımda soketlerini takmadığım için yanıyor. Asr kısıtladığı için kapatıldığı için yanıyor.

drago
31-05-2023, 15:13
Üstad maşallah,

Hiç süre aldınız mı? Eğim mi var, yoksa bir yandan video çektiğiniz için mi sağlıklı bir video olamadı bilemiyorum, ama coolerlı, enjektörlü , stage 1 ve sökük bir rs 100-200 için 20 sn civarı bir süre bana birazcık çok gibi geldi.

Yanlış anlamayın aslında yazmayacaktım ama zaten aracınıza ne kadar iyi baktığınızı bildiğim ve bu kadar zamandan sonra samimiyetime güveneceğinizi düşündüğüm için yazma ihtiyacı hissettim.

KÖROĞLU
31-05-2023, 15:43
Üstad maşallah,

Hiç süre aldınız mı? Eğim mi var, yoksa bir yandan video çektiğiniz için mi sağlıklı bir video olamadı bilemiyorum, ama coolerlı, enjektörlü , stage 1 ve sökük bir rs 100-200 için 20 sn civarı bir süre bana birazcık çok gibi geldi.

Yanlış anlamayın aslında yazmayacaktım ama zaten aracınıza ne kadar iyi baktığınızı bildiğim ve bu kadar zamandan sonra samimiyetime güveneceğinizi düşündüğüm için yazma ihtiyacı hissettim.

Valla hiç süre ile ilglili bi çalışmam olmadı, hem telefon hem araç kullan derken düzgün de vites atamadım, 3 e atınca da bir miktar sardık.

Aynı yerde takık olarak daha düzgün şekilde denerim bir daha bakalım ne fark olacak.

Kadranı gören rs kullanıcılarının yorumu iyi gittiği yönünde ama rs tecrübesi de yok , böyle hızlı bir aracım da olmadı daha önce kıyas yapamıyorum.

8.000rpm
31-05-2023, 16:15
ne gerek var kıyasa süreye bilmemneye allah aşkına :) iki saniye az olsa ne olur fazla olsa ne olur
ciddi emek var , sonuç var , sonuçtan alınan keyif var :)
helal olsun , eline sağlık vallahi :)
en hızlı meg2rs midir bilmem ama senin için dünyanın en hızlısıdır , benim bakış açım bu :)
maaşallah

kalipson
31-05-2023, 16:21
Çok bariz nazar değdiği için isim ve araba zikretmiycem ama gerçekten çılgın veriler alınan rs.ler var şu an TRde.

Kağan.ınki ise mütevazi ve kararında gerçekten zevkli spec. Popo dynosu gerçekten bence herşeyden önemli yegane kriter benim açımdan. Başkası tü kaka der, bu ne lan der, vb vb uzar gider ama kullanıcının aldığı verime bakmak lazım.

Bence çok güzel olmuş Kağan. RS.ler geç de olsa hakettiği değerleri görüyor artık.

Çok da şeetmemek lazım; şu an UK.deyim ve bu adamlar o kadar çok seviyolar ki bu makinaları görmek lazım. Adam istese koleksiyon yapar. Alım güçleri zaten ortada ama acayip seviyolar ve petrolhead diyebileceğimiz insanlarda ya geçmişte sahip olunmuşluk var ya da uzun zamandır adam kullanıyor ve satmıyor. Ama TRde 3 kuruşa 5 köfte mantalitesi buna uymuyor sadece.

OrcunInce
31-05-2023, 20:18
drago'ya katılmak ile birlikte, ilk bastığınız anda patinaja düşmesi de 4 yıl kullanmış biri olarak pek mümkün değil. Baskı balata olamaz değil mi?

OrcunInce
31-05-2023, 20:20
Komple sökükmüş, pardon, olabilir belki :)

KÖROĞLU
31-05-2023, 22:01
Komple sökükmüş, pardon, olabilir belki :)

Senin tecrübem benden çok, o yüzden daha isabetli bir yorum olue bence Senin düşüncen.
1 kapı pandizotu 1 de sürücü koltuğu vardı videoyu çektiğimde.
3 e attığımda zaten sardı ve orada bi kayıp var. Hoş ben süre için de çekmedim açıkçası videoyu sadece sökükken denemek istedim.

Stock ne koşuyor 100 200 bilmiyorum bile :) lastiklerim de çok iyi lastikler değil marka iyi ama yıl dan sınıfta kalıyoruz.

Az yürüsün ama sağlıklı yürüsün benim için zaten fazlaca hızlı bir araba.

KÖROĞLU
31-05-2023, 22:03
drago'ya katılmak ile birlikte, ilk bastığınız anda patinaja düşmesi de 4 yıl kullanmış biri olarak pek mümkün değil. Baskı balata olamaz değil mi?

Buna cevap vermedim yukarıda baskı olamaz özellikle dikkat ediyorum kaçırma var mı diye hiç olmadı şimdiye kadar.

mcemrek
01-06-2023, 14:58
kadrana göre 17 18 sn civarında 100-200 süresi var olarak gördüm ben. Vites geçişleri özensiz olduğu halde çok iyi yürüyor bence. Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin. 2012 yılında yeni yol yapılmadan önce pamukova-bilecik-iznik yolunda denk gelmiştim bir megane rs ile. arkasından hayranlıkla bir süre yolculuk yaptım. öğlenden sonra güneş batmaya yakın dağ yollarında tatlı tatlı seyehat etmelik bir araç. kapat gözlerini hayal et sonra sarı sitede ilanlara bakarken buluyor insan kendini

KaanBRS
01-06-2023, 15:27
Senin tecrübem benden çok, o yüzden daha isabetli bir yorum olue bence Senin düşüncen.
3 e attığımda zaten sardı ve orada bi kayıp var. Hoş ben süre için de çekmedim açıkçası videoyu sadece sökükken denemek istedim.

Stock ne koşuyor 100 200 bilmiyorum bile :) lastiklerim de çok iyi lastikler değil marka iyi ama yıl dan sınıfta kalıyoruz.

Hızlısın hızlıı :)

KÖROĞLU
01-06-2023, 16:43
kadrana göre 17 18 sn civarında 100-200 süresi var olarak gördüm ben. Vites geçişleri özensiz olduğu halde çok iyi yürüyor bence. Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin. 2012 yılında yeni yol yapılmadan önce pamukova-bilecik-iznik yolunda denk gelmiştim bir megane rs ile. arkasından hayranlıkla bir süre yolculuk yaptım. öğlenden sonra güneş batmaya yakın dağ yollarında tatlı tatlı seyehat etmelik bir araç. kapat gözlerini hayal et sonra sarı sitede ilanlara bakarken buluyor insan kendini

:) Umarım çook daha iyisi 3rs nasip olur en kısa zamanda. 3 sene önce tam olarak böyle düşünüyordum o dönemde 2. araç olarak ford ka vardı. Şartlar ummadık şekilde iyileşebiliyor hayat enteresan bir yolculuk bu yönüyle bakıldığında.

Tecrübe bu tür araçlar için bence kıymetli, zira bizim böyle bir tecrübemiz yok. Bilen adam şunu benden çok daha iyi koşturur muhtemelen.

OrcunInce
02-06-2023, 00:31

estağfurullah, hemen bir 100-200 paylaşayım (stage 1 Henk):

https://i.ibb.co/BjwvVGQ/Megane225-100-200-KPH.jpg

KÖROĞLU
02-06-2023, 07:06
estağfurullah, hemen bir 100-200 paylaşayım (stage 1 Henk):

https://i.ibb.co/BjwvVGQ/Megane225-100-200-KPH.jpg

Gayet güzel 12.66 koşmuş, biz de henk yok ama selçuk var :) Tanırsın muhtemelen rscamiasından bir arkadaş o yazdı aracı.

Aslında amaç 3rs enjektörüne geçince onların ayarıydı ama yapmışken stg1 olalım dedik. Benim kafam hep "güvenli" tarafta kalmaya odaklı. Sorunsuz bir sürüş istiyorum zira.

Bu sabah 2 de oturunca gaza sanıyorum ki ufak da olsa bir kaçırma var, videoyu çektiğimde net şekilde sarmıştı araç ama bu gün full takılı şekilde denedim.

Daha net bir zamanda deneyeceğim bakalım ne alemde. Umarım baskımız kaçırmıyordur.

KÖROĞLU
03-06-2023, 16:22
Gayet güzel 12.66 koşmuş, biz de henk yok ama selçuk var :) Tanırsın muhtemelen rscamiasından bir arkadaş o yazdı aracı.

Aslında amaç 3rs enjektörüne geçince onların ayarıydı ama yapmışken stg1 olalım dedik. Benim kafam hep "güvenli" tarafta kalmaya odaklı. Sorunsuz bir sürüş istiyorum zira.

Bu sabah 2 de oturunca gaza sanıyorum ki ufak da olsa bir kaçırma var, videoyu çektiğimde net şekilde sarmıştı araç ama bu gün full takılı şekilde denedim.

Daha net bir zamanda deneyeceğim bakalım ne alemde. Umarım baskımız kaçırmıyordur.

Kendime edit olsun. Kaçırma yok arabada baya sarıyor 2 de tekrar denedim.

KÖROĞLU
11-06-2023, 13:42
Yukarıdaki videoyu çektiğim yerde full takılı şekilde 27 litre yakıta 4-4.5 lt ethanol katarak çektiğim kadran videosu.

https://www.youtube.com/watch?v=TQzK1_yQAUc&ab_channel=K%C3%96RO%C4%9ELUTAM%C4%B0RHANES%C4%B0

oztk24
12-06-2023, 14:19
hiç bilmediğim bir araba ama güç eğrisi ne alemde? Vites atmadan önce 1000 devir daha dönülebilir mi yoksa 6000 den sonra boş mu çeviriyor?

KÖROĞLU
13-06-2023, 09:03
hiç bilmediğim bir araba ama güç eğrisi ne alemde? Vites atmadan önce 1000 devir daha dönülebilir mi yoksa 6000 den sonra boş mu çeviriyor?

6500 den sonra boş dönüyor gibi, ben 6k gibi atarak deneme yaptım genel olarak.

Sökükken çok keyifli araba, koltuk ve trimleri çok ağır, ilk video sökük son video full takılı.

Bu deneme yaptığım yolda hafif yukarı yönlü meyil var ama dbn tarzı bir alet yok elimde o yüzden veri kısmı tamamen subjektif kalıyor.