PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : A7 bi tdi 320HP vs maserati ghbili 275HP

yasin_R
27-06-2023, 15:23
Yakin zamanda 2 araç üzerinde yoğunlaştim, 4 motion dolu bir passat dan geçiş yapacağim. Daha önce kullanan tecrübe edinen , avantaj ve dezavantajlari hakkinda ciddi bilgisi olan varsa paylaşirsaniz sevinirim. Hangi araci alirsam alayim stage 1 soft bir yazilim olacaktir ;)
İKİ ARAC DA 2015-16

bkaraca
27-06-2023, 21:12
A7 bence ghibli'den çok daha mantıklı. Güç olarak da onu daha açık. Ilaveten 2.el vs de cabası. Ghibli arkadaşımda vardı ben pek sevmedim. Arka diz mesafesi felan çok kısıtlı idi. Quattroporte olur ise o zaman bence a7ye rakip olur.

yasin_R
27-06-2023, 23:20
evet quartporte fiyatları çok uçmuş , a7 nın fiyat avantajı da var ghıbıle göre gibi duruyor....

Berk007
28-06-2023, 03:22
4-5 yıl kadar Ghibli dizel kullandım. Ne sevdim ne alışabildim. Sadece gittiğiniz yerde wooaa Maserati dedirtiyor o kadar.
Motoru çok canlı değil, hantal kalıyor. Konforu da beni memnun etmiyordu, mesela E serisi çok daha rahat ve konforlu bana göre.
Trim sesleri can sıkıcıydı, deri ve plastik birleşim yerleri de sürekli gıcırdıyordu (mesela kafa başlığındaki plastik ayar düğmesi tam kulağının dibinde gırç gırç susmuyor gibi düşünebilirsin). Aracın her tarafı deri kaplı olduğu için (konsol, direksiyon, koltuklar vs.vs.) yazın tam bir çileye dönüşüyordu ilk bindiğim zaman, içerisi cehennem gibi oluyordu. Ön cam dahil film olmasına rağmen mutlaka gölge park yeri arıyordum.
Dönüşlerde düşük hızlarda hafif gaza yüklenince sistemler devredeyken bile arkasını atma/kayma olayı çok oluyor, özellikle İzmir asfaltında.
Uzun yolculuklarda arkada oturunca midem bulanıyordu, beşik gibi bir sallanma hissi geliyordu bana. Kimle yolculuk yaptırsam da arkada oturan pek keyif almadı.
Multimedia sistemi rezalet, ekran dokunmatik değil basmatik resmen. Bluetooth kopabiliyor, koparsa da uğraştırıyor tekrar bağlamak için. Dur, motoru kapat, kapıyı aç kapa, telefonu sistemden sil, geri arat, eşle, bağlan... Geri görüş kamerası çin malı kalitesinde, ekran görüntü kalitesi de başarısız.
Servis, parça desen maliyetli hem de sıkıntılı süreci. 2 kere far ayarı için servise yolladım, yapamadılar. Sonra ayar yerinin (beyaz plastik içine tornavida gibi bişey giren kısım) yalama olduğunu tespit ettim. Komple far değişti bu yüzden :)
Teknik anlamda çok sorun yaşadığımı hatırlamıyorum, şurası bozuldu burası dağıldı gibi şeyler aklımda yok açıkçası. Sadece yetkili servise bakıma gideceği zaman çekici ile İstanbula gidiyordu, yerine kiralık araç veriyordu yetkili servis. 2-3 gün onunla dolaşıyordum aracın işleri bitene kadar.
maks hız olarak 288 gördüm stock halde ama sabit o şekilde devam etmek asla mümkün değil 265-270 gibi son hız düşünebilirsiniz.
tasarım ve gösteriş olarak sözüm yok tabi ki.

a7 tecrübem olmadı. Ama başka audi modellerini de uzun süreli olarak kullandım (A3, A5, TT, R8). ikisi arasında seçim yapmak zorundaysam audiyi seçerim.

kendim alıyor olsam başka alternatiflere yönelirdim sanırım :D
Şimdiden hayırlı olsun.

yasin_R
30-06-2023, 14:41
verdiğiniz bilgiler için tesekkür ederim ne güzel etraflıca yazmışsınız. quarteporte ile iç aksam kıyaslandığı zaman kalitesi aynı mı acaba iç trim sesler vs.. 2 arac dışında belli ki tecrübe sahibisiniz ne bakardınız? panamera makyajlı kasa ve quartıporte de bakıyorum, fiyat bir tık daha yukarda olsa da... genelde audi den şaşma yorumunu alıyorum :)

Berk007
30-06-2023, 16:34
Kalite olarak deri ve içerde kullanılan ahşap kaplama kalitesi gayet başarılı bu arada. plastikler biraz falso. ferrari de aynı. klasik italyanlar :D
quattroporte ile ilgili forumda konu vardı, o konudan da çıkarımlar yapabilirsiniz. buyrun linki: http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/243447-herkes_oldurur_sevdigini_.html?highlight=quattropo rte
panamera ile audi yakın akraba zaten :D

Listeye benzer rakipler olarak Mercedes CLS ve BMW 6 serisi ekleyebilirim.
Fakat bu modeller hakkında pek detaylı bilgi sahibi değilim açıkçası, uzun soluklu olarak kullanmadım.

bkaraca
30-06-2023, 18:11
Cls ben almazdım ne Mercedes gibi hissettiriyor nede bmw gibi sportif. O paraya 6 grandcoupe de olabilir. Marka ve imaj algısı ile alternatif panamera oluyor ise tercihim o olurdu.bu ikisi içinden yine söylüyorum a7. Spoiler açık süzülerek giymesi yok mu ? Anlayamazsınız...

yasin_R
30-06-2023, 23:59
A7 karşısında cls nin şansı yok bence cls ye çok baktım da a7 daha kaliteli asil duruyor, BMW karşısında da a7 ağır basıyor gibi, baktığım araç linklerini paylaşayım ;

İÇ DIŞ S LİNE İlan No: 1080184572

MASERATİ GHİBLİ FERMAS ISITMA-NAV-G.GRŞ-PUSULA... İlan No: 1108327291

TARGET MOTORS 2015 MASERATİ GHİBLİ NAVİ+ISITMA+TABA+HATASIZ İlan No: 1091531860

Bu 3 araba arasında tercih yapacağım inşallah ; motor performans maseratiye göre sorunsuz ve 4 çeker oluşu sufiye kaydırıyor, 4 çeker yazılımlı Passat kullanıyorum , maserati yazılımla şuan ki bindiğim araç gücünde oluyor ortalama �� a7 400hp 750 tork oluyor ,

yasin_R
01-07-2023, 00:01
Gerçekten öyle ��

yasin_R
01-07-2023, 00:03
Cls ben almazdım ne Mercedes gibi hissettiriyor nede bmw gibi sportif. O paraya 6 grandcoupe de olabilir. Marka ve imaj algısı ile alternatif panamera oluyor ise tercihim o olurdu.bu ikisi içinden yine söylüyorum a7. Spoiler açık süzülerek giymesi yok mu ? Anlayamazsınız...

Gerçekten öyle haklısın, ��

RC'ON
02-07-2023, 17:37
İlan numarasını paylaştığınız A7'nin ön tamponu değişmiş... Dış S-line paket ile birlikte gelen tampon farklıdır. İlandaki araçta ise basit bir RS benzetmesi yapılmak istenmiş ön tarafta...

Dikkatli olun; motor vs. komple yetkili servisten de sorgulatın mutlaka...

eminkilic61
03-07-2023, 08:32
a7 alır keyfime bakarım

yasin_R
03-07-2023, 10:12
İlan numarasını paylaştığınız A7'nin ön tamponu değişmiş... Dış S-line paket ile birlikte gelen tampon farklıdır. İlandaki araçta ise basit bir RS benzetmesi yapılmak istenmiş ön tarafta...

Dikkatli olun; motor vs. komple yetkili servisten de sorgulatın mutlaka...

mavi olandan bahsediyorsan arabanın öz gecmişini biliyorum, ön tamponu da duruyor arkadas ta, yorulmamış çok düzgün bir a7 , tabi ki sorgulatmak da fayda var . ne olursa olsun. bende alsaydım keyime rs bady kit yapardım:)

yasin_R
03-07-2023, 10:35
Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-bayi-2016-a7-3.0-tdi-320-hp_rs7-bodykit_bose_airmatic_navigasyon-1097233857/detay)

MESELA BU DA COK TEMİZ DÜZGÜN BİR MAKİNA, ÖZENLE YAPILMIŞ İÇİ VS ... ZATEN TEMİZ DÜZGÜNLERE DE İYİ PARA İSTİYORLAR, BİR TANE DE MASERATİ AL DEMEDİ YA:)

İLAN NO 1097233857

aybarsdnr
03-07-2023, 12:32
Zevk meselesi ama o koltuk ve kolçak çok ucuzlaştırmış güzelim arabayı.

Eworen
03-07-2023, 19:47
A7 Acik ara en garanti secim
Yedek parca motor kasko trafik vb yurutme maliyeti digerlerine gore surpriz yumurta degil
Imaj olarakta fena degil ama bir maserati degil elbet
A7 iyidir.

yasin_R
03-07-2023, 22:06
zevk meselesi ama o koltuk ve kolçak çok ucuzlaştırmış güzelim arabayı.

bence tabiki zevk meselesi ama rs7 lerin içi gibi olmuş, bence basarili ve kalliteli yapilmiş, karbonlarina kadar bence kaliteli yapilmi duruyor, farkliliğin olmasi bence iyi olmuş çünkü a6 lar ile a7 lerin bu kasada iç aksamlari hemen hemen ayni gibi. Bu farklilik yaratmiş iç tasarim olarak diye düşünüyorum. Gri a7 den bahsediyorsak. Tabi zevkler renkler farklilik gösterebilir. Yorumunuza saygi duyuyorm

yasin_R
03-07-2023, 22:09
a7 acik ara en garanti secim
yedek parca motor kasko trafik vb yurutme maliyeti digerlerine gore surpriz yumurta degil
imaj olarakta fena degil ama bir maserati degil elbet
a7 iyidir.

anladğim kadari ile ooo maserati ye bak demek için alinacak araba değil gibi ghbili :) bir quarteporte tabi dengeleri değiştirir:) fiyat performans olarak bu güçlerdeki bu klasmanda secilmesi gereken en ideal araba giibi duruyor bir yazilim ile direk 750-800 tork 400 hp güçler aliniyor a7 den.

aybarsdnr
03-07-2023, 23:47
Çift renk olayı galiba benim hoşuma gitmedi. Bir de kolçak :) Onun dışında a7 ler zaten çok güzel araçlar. Bence fiyatının üzerinde bir imajı var.

altugkocer
04-07-2023, 13:39
4-5 yıl kadar Ghibli dizel kullandım. Ne sevdim ne alışabildim. Sadece gittiğiniz yerde wooaa Maserati dedirtiyor o kadar.
Motoru çok canlı değil, hantal kalıyor. Konforu da beni memnun etmiyordu, mesela E serisi çok daha rahat ve konforlu bana göre.
Trim sesleri can sıkıcıydı, deri ve plastik birleşim yerleri de sürekli gıcırdıyordu (mesela kafa başlığındaki plastik ayar düğmesi tam kulağının dibinde gırç gırç susmuyor gibi düşünebilirsin). Aracın her tarafı deri kaplı olduğu için (konsol, direksiyon, koltuklar vs.vs.) yazın tam bir çileye dönüşüyordu ilk bindiğim zaman, içerisi cehennem gibi oluyordu. Ön cam dahil film olmasına rağmen mutlaka gölge park yeri arıyordum.
Dönüşlerde düşük hızlarda hafif gaza yüklenince sistemler devredeyken bile arkasını atma/kayma olayı çok oluyor, özellikle İzmir asfaltında.
Uzun yolculuklarda arkada oturunca midem bulanıyordu, beşik gibi bir sallanma hissi geliyordu bana. Kimle yolculuk yaptırsam da arkada oturan pek keyif almadı.
Multimedia sistemi rezalet, ekran dokunmatik değil basmatik resmen. Bluetooth kopabiliyor, koparsa da uğraştırıyor tekrar bağlamak için. Dur, motoru kapat, kapıyı aç kapa, telefonu sistemden sil, geri arat, eşle, bağlan... Geri görüş kamerası çin malı kalitesinde, ekran görüntü kalitesi de başarısız.
Servis, parça desen maliyetli hem de sıkıntılı süreci. 2 kere far ayarı için servise yolladım, yapamadılar. Sonra ayar yerinin (beyaz plastik içine tornavida gibi bişey giren kısım) yalama olduğunu tespit ettim. Komple far değişti bu yüzden :)
Teknik anlamda çok sorun yaşadığımı hatırlamıyorum, şurası bozuldu burası dağıldı gibi şeyler aklımda yok açıkçası. Sadece yetkili servise bakıma gideceği zaman çekici ile İstanbula gidiyordu, yerine kiralık araç veriyordu yetkili servis. 2-3 gün onunla dolaşıyordum aracın işleri bitene kadar.
maks hız olarak 288 gördüm stock halde ama sabit o şekilde devam etmek asla mümkün değil 265-270 gibi son hız düşünebilirsiniz.
tasarım ve gösteriş olarak sözüm yok tabi ki.

a7 tecrübem olmadı. Ama başka audi modellerini de uzun süreli olarak kullandım (A3, A5, TT, R8). ikisi arasında seçim yapmak zorundaysam audiyi seçerim.

kendim alıyor olsam başka alternatiflere yönelirdim sanırım :D
Şimdiden hayırlı olsun.

Fabrikayı arayıp ne biçim araba yapmışsınız lan demek istedim :D Çok bilgilendirici olmuş paylaşım. Hiç bir fikrim yokken bile soğudum arabadan :D

yasin_R
04-07-2023, 15:09
Aynen benimde fikrim kullanmadan değişti �� a7 candır diyelim o zaman

yasin_R
04-07-2023, 15:10
Kolçak dediğin ne tam olarak ya :)

Berk007
04-07-2023, 16:15
Fabrikayı arayıp ne biçim araba yapmışsınız lan demek istedim :D Çok bilgilendirici olmuş paylaşım. Hiç bir fikrim yokken bile soğudum arabadan :D

Deri döşemeli 3.0 egea long yazacaktim da linçlenirim diye yazamadım.

Şaka bi tarafa algısını karşılayan bir otomobil olduğunu ben düşünmüyorum. Benzer yorumları baska kullanicilardan da duydum. Hatta instagramda trim seslerini paylaşmıştı birisi.

Ama dondurmadan falan çıkarsa o zaman olur.

Berk007
04-07-2023, 16:16
Kolçak dediğin ne tam olarak ya :)

Ortadaki kol dayama kısmı.
Baklava desenli dikiş cok bozmuş

yasin_R
04-07-2023, 23:12
hee aynen ya bende bir tek orası gözüme carptı , abartı gereksız olmuş sade kalması en güzeli idi, 3050 diyor en son 15 bin düştü fiyatta sağolsun platin :) :)

seko
06-07-2023, 11:46
Yakin zamanda 2 araç üzerinde yoğunlaştim, 4 motion dolu bir passat dan geçiş yapacağim. Daha önce kullanan tecrübe edinen , avantaj ve dezavantajlari hakkinda ciddi bilgisi olan varsa paylaşirsaniz sevinirim. Hangi araci alirsam alayim stage 1 soft bir yazilim olacaktir ;)
İKİ ARAC DA 2015-16

A7 bende cok bakmıstım 272 lik sanırım daha saglam 320 lik zf sanzımandan dolayı öne cıkıyor. hangisi daha temiz ve dusuk km de ise onu alırdım.
passat ta cok severim ara sıra sehir dısı onunla cıkıyoruz cok keyifli bir şaka makinesi bizimki 18 jantlı biraz yatıyor yuksek hızda frene basınca yıgılıyor tedirgin ediyor genelde mukemmel bir alet ..
airmatic olursa birde tadından yenmez ..

yasin_R
08-07-2023, 12:46
A7 bende cok bakmıstım 272 lik sanırım daha saglam 320 lik zf sanzımandan dolayı öne cıkıyor. hangisi daha temiz ve dusuk km de ise onu alırdım.
passat ta cok severim ara sıra sehir dısı onunla cıkıyoruz cok keyifli bir şaka makinesi bizimki 18 jantlı biraz yatıyor yuksek hızda frene basınca yıgılıyor tedirgin ediyor genelde mukemmel bir alet ..
airmatic olursa birde tadından yenmez ..

direk 320 lik bakıyorum, 272 likle arasında şanzuman farkı mı var . baktığım 2 a7 dede aırmttıc var. passat şehir içi dışı aşırı keyifli makina bendeki 19 orgınal jantlı özel bir rengi olan yazılımlı şekilde biniyorum en keyiflisi de zaten gidişatı şaka gibi, amaan passat diye yanıma arkama tamponuma girenler arkamda nokta oluyor. aşırı keyifli makina gercekten ama tabi a7 baska bir oturaklılığı var .

seko
10-07-2023, 11:00
Bütçeni bilmiyorum a7 kasa eski ne kadar yakışıklı olursa olsun A6 50 tdi da tavisye ederim cok uzun sure 2016-2017 a6 kullandım yeni a6 cidden cok daha iyi .
Sürekli uzun yol yapacaksan a8 262 lik tdi dusuk km vardı ilanda fiyatta makuldu tarz degisebilirsin :)
Alakasız olacak ama 550xd lerde var piyasada alternatif..

yasin_R
12-07-2023, 02:06
Bütçeni bilmiyorum a7 kasa eski ne kadar yakışıklı olursa olsun A6 50 tdi da tavisye ederim cok uzun sure 2016-2017 a6 kullandım yeni a6 cidden cok daha iyi .
Sürekli uzun yol yapacaksan a8 262 lik tdi dusuk km vardı ilanda fiyatta makuldu tarz degisebilirsin :)
Alakasız olacak ama 550xd lerde var piyasada alternatif..

50 tdı lere de tabiki baktım , fiyatları şuan 3,7 lere Cıktı , 3 milyn dan da fazla vermiym diyorum , evet eski gibi dursa da dışardan bir duruşu var , 5.50 de baktım dışardan 5.20 den farkı yok 5.50 direk 2017-18 isterim 400hp direk oda fiyat çok uçtu, eski kasalardan a7 cls 6.40 arasından tercihim a7 oldu, 50 tdı yeni kasa a6 çok baktım fakat , dışarda kafamı çevirdiğim heryer de var , neredeyse Passat kadar görür oldum, ama bir maserati bir a7 çok çok az , a7 içi CarPlay iç ambians yapılabiliyor gene görseli iyi duruyor , kalite tasarım güç sorunsuzluk prestij beni a7 ye itiyor :) a8 de güzel tercih de 4.2 tdi 385 lik bakıyordum yok derecek kadar az 350 likler de km leri uçuk model düşük, a7 lerde az olduğu için az el değiştiriyor ve genelde kıymetini bilen adamlar alıyor. A6 çok fazla el değiştirdiği için daha hor kullanılıyor,

seko
12-07-2023, 11:39
3 milyon ve altına 530xdrive dusuk km yuksek model yazılımlı 320 beyglir civarı yeni yeni binerdim.
basmazsan makul yakar basarsan 300-305 gidersin 4 ceker kasa yeni vs vs .

yasin_R
12-07-2023, 23:41
3 milyon ve altına 530xdrive dusuk km yuksek model yazılımlı 320 beyglir civarı yeni yeni binerdim.
basmazsan makul yakar basarsan 300-305 gidersin 4 ceker kasa yeni vs vs .

Hocam a7 bir çizgisi var 5.20 i den 550 xdye kadar kasa aynı , a7 bi tdı direk 320 hp yazılımla 400 hp 800 tork olan bir makina a7 ;)