PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakın Tatil Yeri Otel Önerisi ??

-Murat Özcan-
11-07-2023, 10:05
Herkse merhaba arkadaşlar. Piyasa fiyatlarından dolayı artık yakın tatil yerleri bakmaya başladım.

Eskilerde Kıbrıslara Antalyalara kadar gidilen yerler artık devletimiz sağolsun imkansız hale geldi.

Bu durumda artık kendime göre yakın yerler olan Assos-Ayvalık-Edremit-Güre-Altınoluk-Burhaniye belki İzmir diyebilirim.

Buralarda Her şey dahil temiz bir otel bulabilir miyiz, aramızda bu bölgelere hakim arkadaşlar vardır diye düşünüyorum.

Şimdiden teşekkür ederim..

kelalper
11-07-2023, 10:19
o bölgelerde herşey dahil konsepti yok pek. Ne aradığına bağlı. Sessiz sakin yemekleri kaliteli bir yer mi yoksa kalabalık olsun kalitesiz bir açık büfesi olsun ama zengin menüsü olsun havuzu olsun barı olsun öyle bir yer mi? O bölge genelde yarım pansiyondur.

Kahn23
11-07-2023, 11:59
Herkse merhaba arkadaşlar. Piyasa fiyatlarından dolayı artık yakın tatil yerleri bakmaya başladım.

Eskilerde Kıbrıslara Antalyalara kadar gidilen yerler artık devletimiz sağolsun imkansız hale geldi.

Bu durumda artık kendime göre yakın yerler olan Assos-Ayvalık-Edremit-Güre-Altınoluk-Burhaniye belki İzmir diyebilirim.

Buralarda Her şey dahil temiz bir otel bulabilir miyiz, aramızda bu bölgelere hakim arkadaşlar vardır diye düşünüyorum.

Şimdiden teşekkür ederim..

Geçen sene "cidden" uygunken Gökçeada'ya gitniştim motorla. Bu sene geçen sene "ciddi" anlamda ucuz olan otel artık pahalı :d
Ama yine de orayı seçtim. Çünkü sessiz-sakin ve denizi vs harika. Tam dingin bi tatil için ideal yer. Öneririm

Oznsrl
11-07-2023, 12:17
Geçen bizde araştırma yaptık yakın yerlerinde fiyatları pek uygun değil hatta geçen sene kaldığımız yer sadece konaklama var 1+1 9,5 tu aynı yerde 2+1 29 bin fiyat çıktı çanakkale küçükkuyu diye bir yer asosa yakındı sanırım. datça da 2+1 19,500 e bulduk onu tuttuk doğanın içinde sakin plaja çok yakın aradığım herşey var :)

TarikS
11-07-2023, 13:31
en makul tatil ancak airbnb şekli olur artık gerisi her türlü fuhuş

S-works
11-07-2023, 21:09
Yakın yerlerde malesef pek uyguna gelmiyor. Ben Antalya Kemer klikya palaceye gidiyorum. Bu yıl 3. Olacak. Genelde 12 . Ayda direk rezervasyon açılınca yer ayırtıyorum. Enflasyon ile uyguna geliyor. ( bu yıl 16 000 ödedim ) (Eylül ilk hafta 4 gece 5 gün.

Artık geceliği 1000 tl altı yer yok.

Oteller 3 000 bandında.

-Murat Özcan-
12-07-2023, 07:49
o bölgelerde herşey dahil konsepti yok pek. Ne aradığına bağlı. Sessiz sakin yemekleri kaliteli bir yer mi yoksa kalabalık olsun kalitesiz bir açık büfesi olsun ama zengin menüsü olsun havuzu olsun barı olsun öyle bir yer mi? O bölge genelde yarım pansiyondur.

Hocam temiz bir yer olsun her şey dahil olsun diyeceğim ama o bölgede zor tabi. Gerçi artık her yerde zor yazık bu halimize..

Geçen sene "cidden" uygunken Gökçeada'ya gitniştim motorla. Bu sene geçen sene "ciddi" anlamda ucuz olan otel artık pahalı :d
Ama yine de orayı seçtim. Çünkü sessiz-sakin ve denizi vs harika. Tam dingin bi tatil için ideal yer. Öneririm

Çok öncelerde gitmiştim çok güzeldi. Ama denizi buzdu ya da bana öyle gelmişti :)

Geçen bizde araştırma yaptık yakın yerlerinde fiyatları pek uygun değil hatta geçen sene kaldığımız yer sadece konaklama var 1+1 9,5 tu aynı yerde 2+1 29 bin fiyat çıktı çanakkale küçükkuyu diye bir yer asosa yakındı sanırım. datça da 2+1 19,500 e bulduk onu tuttuk doğanın içinde sakin plaja çok yakın aradığım herşey var :)

Baktım da artık her şey çok pahalı sadece zengin kesim tatil yapabilir. Orta kesim bitmiş abi yazık çok yazık..

en makul tatil ancak airbnb şekli olur artık gerisi her türlü fuhuş

Haklısın hocam diyecek hiç bir şey yok..

Yakın yerlerde malesef pek uyguna gelmiyor. Ben Antalya Kemer klikya palaceye gidiyorum. Bu yıl 3. Olacak. Genelde 12 . Ayda direk rezervasyon açılınca yer ayırtıyorum. Enflasyon ile uyguna geliyor. ( bu yıl 16 000 ödedim ) (Eylül ilk hafta 4 gece 5 gün.

Artık geceliği 1000 tl altı yer yok.

Oteller 3 000 bandında.

Buda mantıklı hocam ama artık diyecek bir şey bulamıyorum.

Devletimiz sağolsun bizi bu durumlara getirdi. İnsanların bir tatili vardı onada balta vurdular. Bu devirde sadece devlete çalışacaksın !

TarikS
12-07-2023, 07:56
Denizin soğukluğundan şikayet ettiyseniz Ayvalık bölgesini falan hatta genel olarak Ege'yi elemeniz lazım en azından Eylül'e kadar falan, 3 ayda anca ısınıyor su :D

Geçen sene mayısta mı haziranda mı ne Ayvalık'a gitmiştik de denize ancak parmağımı falan sokabilmiştim oranın en sıcağı dedikleri yerde :D Giren titreye titreye yüzüyordu

Önceki hafta Akçakoca'daydım orada denize girdim su kıvamında serindi. Ben soğuk su sevmem, rahatsız olmadım. Konaklama işini bilmiyorum ama günübirlik bile kaçılabilecek bir yer yaklaşık 2 saat mesafede

Kahn23
12-07-2023, 08:09
Bana geçen sene Bozcaada'ya gitme denizi buz gibi dediler o yüzden eleyip Gökçeada'ya gitmiştim. Suyu muhtemeşen. Belki o taraflarda denize girilebilecek en güzel yerlerden. Suyun sıcaklığı-temizliği 10 numara

melihyilmaz
12-07-2023, 09:30
Airbnb den bakabilirsin. Bütçe nedir? Kaç gün?

sagi
12-07-2023, 12:17
Murat bütçe belirtsen daha kolay yardımcı olunabilir belki,
ben 2-3 sene Antalya olimposta olimpia otel var oraya gittim. Butik aile işletmesi kahvaltı ve akşam yemeklerini anneleri yapıyor.
Havuzu var denizde yakın sayılır araç ile 5 dk falan, rakamda 15K'yı bulmaz muhtemelen sessiz sakin bir yer ararsan önerebilirim.

Kahn23
12-07-2023, 12:32
Antalya'da acentesi olan arkadaşım var. Ellerinde muhtemelen bi ton yerel otel vardır. No verebilirim istersem

darkred
12-07-2023, 13:29
Ben pazartesi günü joly'den bir otel buldum Eylül 4-9 arası 19 K ya 5 gece 6 gün. Satın aldım.

Sonra oteli aradım aynı tarihlere 15K fiyat verdiler. Joly'i iptal edip otel'den rezervasyonu yaptım.

Otel'den çok bir beklentim yok maksat biraz kafa dağıtmak bu sene yoğun stresliydi birde oğlan denizi havuzu unutmasın yaz keyfini yaşasın maksadıyla aldım.

Aklınızda olsun joly ets deki fiyatları gördükten sonra otelleri arayıp birde oradan fiyat alın.

Kahn23
12-07-2023, 14:31
Ben pazartesi günü joly'den bir otel buldum Eylül 4-9 arası 19 K ya 5 gece 6 gün. Satın aldım.

Sonra oteli aradım aynı tarihlere 15K fiyat verdiler. Joly'i iptal edip otel'den rezervasyonu yaptım.

Otel'den çok bir beklentim yok maksat biraz kafa dağıtmak bu sene yoğun stresliydi birde oğlan denizi havuzu unutmasın yaz keyfini yaşasın maksadıyla aldım.

Aklınızda olsun joly ets deki fiyatları gördükten sonra otelleri arayıp birde oradan fiyat alın.

zaten acenteden tatil fln almayın. oteller direk kapı fiyatı veriyor. acenteye vereceği yüzdeyi sana düşüyor.

XoR
12-07-2023, 15:17
Bodrum bölgesi kan ağlıyor. Çoğu işletme doluluk ve bütçeyi tutturamadı. Pazarlığın dibine vurun.

Uber zenginler çatır çutur yapıyor tatilini bizde doluluk ortalaması %97

Diğer segment oteller de durum vahim.

Aranel Ciryatan
12-07-2023, 19:56
Bodrum bölgesi kan ağlıyor. Çoğu işletme doluluk ve bütçeyi tutturamadı. Pazarlığın dibine vurun.

10-17 Haziran arası Bodrum'da idim şok oldum resmen. Plajlar vs bomboştu. Turgutreis'de studio ev tutmuştuk. Turgutreis sahil falan akşam 22 oldu mu incin top oynuyor mekanlar kapanıyordu. Bodrum barlar sokağına 16 yaşımdan beri giderim ve ilk defa Haziran ayında bu kadar boş gördüm. Hatta gittiğimiz plajda yeme içme sınırı bile yoktu ne yer içersem onu veriyorduk. Günlük 2 kişi 400-500 TL plaj harcaması yaptık 4-5 bira + atıştırmalık şeklinde. Yarım adanın güney tarafındaki plajları tercih ederim genelde zaten.

cookies
12-07-2023, 23:19
Çeşme'de indirimli ***** otele 23 bin,
Yedin, içtin, gittin geldin beach meach aşağı yukarı 16-17 bin de öyle..
Total 40-42 bin.. 4 gece tatil..
Artık gecelik konaklama sayısını düşürdük.. En kısa tatilim olacak..
Kızımın ilk tatili olacak diye şartları zorladım.. Anımız olsun hesabı..
Bu iş böyle giderse seneyede Kilyos Gümüşdere'ye gideriz heralde artık..
Tatil büyük lüks büyük..

enesy
12-07-2023, 23:52

XOR abim sıfır clio parasına oda sattığı için dolu ama söylediği gibi gerisi bitik.

Bodrum merkez - Turgutreis arasında trafik yok. Sadece lüks araç var yolda ( Yeni kasa Range, S Class ayarında lüks ) ya da yazlığıolan emekli amcalar var. Belediyenin işlettiği plajlarda soda 30TL , okul kantini ayarında hamburger 140 TL olunca normal.

Orta direğe Bodrum Çeşme de falan tatil yapmak hayal 2023 itibari ile. Cunda bile kafayı yemiş fiyat olarak.

enesy
13-07-2023, 00:01
XOR abim sıfır clio parasına oda sattığı için dolu ama söylediği gibi gerisi bitik.

Bodrum merkez - Turgutreis arasında trafik yok. Sadece lüks araç var yolda ( Yeni kasa Range, S Class ayarında lüks ) ya da yazlığıolan emekli amcalar var. Belediyenin işlettiği plajlarda soda 30TL , okul kantini ayarında hamburger 140 TL olunca normal.

Orta direğe Bodrum Çeşme de falan tatil yapmak hayal 2023 itibari ile. Cunda bile kafayı yemiş fiyat olarak.

Belediye plajını yazmışım ama diğerlerini belirtmemişim. Gündoğan Torba vs çok lüks olmayan beach lerde günlük kişi başı 1000 TL gibi düşünün. Geneli 800 TL 1000 TL ( Giriş 500 harcama limiti 500 gibi. Köfte 350 + içecek 150 gibi )

Türkbükü falan derseniz su 75 den başlıyor.

Örnek mekan menüsü

https://narubodrum.com/wp-content/uploads/menu/naru-icecek-menu-web.pdf

https://narubodrum.com/wp-content/uploads/menu/naru-ana-menu-web.pdf

Mekanda ne işimiz var gariban işi sahilde yürüyüp döneceğim menüsü otopark 100TL , dondurma top 50, köfte ekmek + kola 150. Mangal yakayım desen kömür 90 lira köfte kilo 450 lira.

Vize masrafı yok ise yurtdışı tatil daha ucuz Euro ya rağmen.

darkred
13-07-2023, 07:29
İş yerinden bir arkadaşım Rodos'a gitti. Oteli 9K ya aldı 5 gece için çok merkezi bir konumda. Yemek içmek içinde 1000 euro götürdü yanında.

Hepsini harcamadan geri döner muhtemelen 30K ya yunan da olsa yurt dışı gördü. Bence de yurt dışı gayet makul bu fiyatları otellere vermektense.

-Murat Özcan-
13-07-2023, 08:01
Denizin soğukluğundan şikayet ettiyseniz Ayvalık bölgesini falan hatta genel olarak Ege'yi elemeniz lazım en azından Eylül'e kadar falan, 3 ayda anca ısınıyor su :D

Geçen sene mayısta mı haziranda mı ne Ayvalık'a gitmiştik de denize ancak parmağımı falan sokabilmiştim oranın en sıcağı dedikleri yerde :D Giren titreye titreye yüzüyordu

Önceki hafta Akçakoca'daydım orada denize girdim su kıvamında serindi. Ben soğuk su sevmem, rahatsız olmadım. Konaklama işini bilmiyorum ama günübirlik bile kaçılabilecek bir yer yaklaşık 2 saat mesafede

Soğuk olduğunu tahmin ediyoruz çok kere gitmiştik o taraflara, lakin bizimki biraz kafa dinlemek dinlenmek gibi düşünebiliriz. Maalesef artık her şey çok kötü durumda rahat tatil bile yapamıyoruz..

Bana geçen sene Bozcaada'ya gitme denizi buz gibi dediler o yüzden eleyip Gökçeada'ya gitmiştim. Suyu muhtemeşen. Belki o taraflarda denize girilebilecek en güzel yerlerden. Suyun sıcaklığı-temizliği 10 numara

Gökçeadaya hiç gitmedim. Nasıldı peki denizi hep ada suyu soğuk derler..

Airbnb den bakabilirsin. Bütçe nedir? Kaç gün?

Oradan da bakıyoruz hocam, fakat daha çok villa tarzı evler var..

Murat bütçe belirtsen daha kolay yardımcı olunabilir belki,
ben 2-3 sene Antalya olimposta olimpia otel var oraya gittim. Butik aile işletmesi kahvaltı ve akşam yemeklerini anneleri yapıyor.
Havuzu var denizde yakın sayılır araç ile 5 dk falan, rakamda 15K'yı bulmaz muhtemelen sessiz sakin bir yer ararsan önerebilirim.

Bütçe az brom, 12.0000 desem zaten o parayla hiç bir şey olmaz dersin artık :D

Antalya'da acentesi olan arkadaşım var. Ellerinde muhtemelen bi ton yerel otel vardır. No verebilirim istersem

Olur tabi, yanımızda olsun numara..

Çoğu otel kendisini aradığın vakit indirim yapıyor acenteyi aramaya gerek yok bence..

Özellikle araplar ciddi anlamda rahat tatil yapıyorlar. O kadar kızıyorum ki bazılarını görünce küfür ediyorum. Dünyada hiç bir şey yapmadan yaşayan tek pis millet..

10-17 Haziran arası Bodrum'da idim şok oldum resmen. Plajlar vs bomboştu. Turgutreis'de studio ev tutmuştuk. Turgutreis sahil falan akşam 22 oldu mu incin top oynuyor mekanlar kapanıyordu. Bodrum barlar sokağına 16 yaşımdan beri giderim ve ilk defa Haziran ayında bu kadar boş gördüm. Hatta gittiğimiz plajda yeme içme sınırı bile yoktu ne yer içersem onu veriyorduk. Günlük 2 kişi 400-500 TL plaj harcaması yaptık 4-5 bira + atıştırmalık şeklinde. Yarım adanın güney tarafındaki plajları tercih ederim genelde zaten.

Hocam çok normal artık tatili yabancılar yapacak, yerlisi ise uzaktan bakacak. Çok yazık bir duruma geldik..

Çeşme'de indirimli ***** otele 23 bin,
Yedin, içtin, gittin geldin beach meach aşağı yukarı 16-17 bin de öyle..
Total 40-42 bin.. 4 gece tatil..
Artık gecelik konaklama sayısını düşürdük.. En kısa tatilim olacak..
Kızımın ilk tatili olacak diye şartları zorladım.. Anımız olsun hesabı..
Bu iş böyle giderse seneyede Kilyos Gümüşdere'ye gideriz heralde artık..
Tatil büyük lüks büyük..

Seneye muhtemelen hiç böyle bir konu bile açılmayacak foruma hocam..

Cundaya bende baktım 15.20 gidiyor :D

İş yerinden bir arkadaşım Rodos'a gitti. Oteli 9K ya aldı 5 gece için çok merkezi bir konumda. Yemek içmek içinde 1000 euro götürdü yanında.

Hepsini harcamadan geri döner muhtemelen 30K ya yunan da olsa yurt dışı gördü. Bence de yurt dışı gayet makul bu fiyatları otellere vermektense.

Vize sıkıntısı olmasa kesinlikle yurt dışı yapardım..

Aranel Ciryatan
13-07-2023, 09:55
Hocam çok normal artık tatili yabancılar yapacak, yerlisi ise uzaktan bakacak. Çok yazık bir duruma geldik..

Yabancı turist de pek yoktu. Çünkü yabancı turistler büyük otellere gittiği için zaten otelden dışarı çıkmıyorlar. Bu arada hep söylerim Bodrum'da her bütçeye uygun tatil imkanı vardır. Fakat maalesef bizim insanımızda genel olarak lüks düşkünlüğü olduğu için saçma fiyatlar ile karşılaşmak çok olası oluyor. Bide artık ağırlıklı olarak insanlar otelleri tercih ediyor. Maalesef bir her şey dahil çılgınlığı aldı başını gidiyor. Biz günde 2 öğün yemek tüketen bir çift olduğumuz için bize her şey dahil konsept alkol dışında çekici gelmiyor ki onu da ne kadar içebiliriz zaten.

2023 Haziran itibariyle 1 hafta yemeli, içmeli ve eğlenceli (Kule bar vs gittik) için yol masrafı hariç cebimizden 13K çıktı. 2 kişi için toplam rakam bu. 7 gece konaklama studio daire 1+0 6000 TL (airbnb). 7 gün plaj 3500 TL, 1 gece rakı balık 1000 TL, 500 TL Pazar alışverişi, 2000 TL ıvır zıvır market, abur cubur. Bu arada yaklaşık rakamlardır +- 10-20 oynar fakat 500-600 oynamaz.

Aranel Ciryatan
13-07-2023, 10:00
Belediye plajını yazmışım ama diğerlerini belirtmemişim. Gündoğan Torba vs çok lüks olmayan beach lerde günlük kişi başı 1000 TL gibi düşünün. Geneli 800 TL 1000 TL ( Giriş 500 harcama limiti 500 gibi. Köfte 350 + içecek 150 gibi )

Türkbükü falan derseniz su 75 den başlıyor.

Örnek mekan menüsü

https://narubodrum.com/wp-content/uploads/menu/naru-icecek-menu-web.pdf

https://narubodrum.com/wp-content/uploads/menu/naru-ana-menu-web.pdf

Mekanda ne işimiz var gariban işi sahilde yürüyüp döneceğim menüsü otopark 100TL , dondurma top 50, köfte ekmek + kola 150. Mangal yakayım desen kömür 90 lira köfte kilo 450 lira.

Vize masrafı yok ise yurtdışı tatil daha ucuz Euro ya rağmen.

Kesinlikle mekanlara kızmıyorum artık. Çünkü bu fiyatları veren isim bulamadığım varlıklar olduğu sürece ben de işletme sahibi olsam daha da şişiririm fiyatları. Parası olmayan gelmesin mantığı var burada çünkü. Ama üstte de dediğim gibi Bodrum dahil tüm tatil yerlerinde her bütçeye göre mekan vardır. Önemli olan doğru yeri bulmak :)

hkkcn
13-07-2023, 11:32
antalya kemerde larissa phaselis princess otel var tekirovada , 2017 de gitmiştim o otele çok çok uygundu fiyatı , çok iyi diyemem ama parasına göre güzeldi , geçen hafta arkadaşım için ağustosun 8i 1 hafta fiyat aldım 3 kişi 22K fiyat verdi çok uygun geldi eylülde gitmeyi düşünüorum bende daha uygun ve daha serin oluyor düşünenler fiyat alsın derim uygun tatil için :)

XoR
13-07-2023, 13:04

7 gece kalırsan 28.000 euro doğru rakam Clio için :D Sadece kahvaltı dahil. Porsiyon döner 1.500 lira en uygun fiyatlı protein :D

-Murat Özcan-
14-07-2023, 13:12
Biz mütevazi sessiz bir otelden her şey dahil olarak denize sıfır olarak yer ayırttık.

Linkini buraya bırakıyorum düşünenlerin aklında olsun;

Her şey dahil 2 kişi 3 gece 4 gün 9.000 verdik..

Aliento Butik Hotel | Burhaniye (https://www.alientohotel.com/)

kelalper
15-07-2023, 07:10
7 gece kalırsan 28.000 euro doğru rakam Clio için :D Sadece kahvaltı dahil. Porsiyon döner 1.500 lira en uygun fiyatlı protein :D

Valla bütün hizmetleri sen veriyorsan fiyat uygun bence.:D