PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bmw M4 competition

Black_Eagle
14-07-2023, 10:01
Arkadaşlar merhaba acil fikirlerinize ihtiyacım var. Şu videodaki aracı aldım seçimlerden 2 gün önce. Sıfır km olarak teklif gelince buradan da kaçırma sakın tavsiyeleride gelince satın aldım araç bu.

BMW M4 YENİLENDİ.EN DOLU OPSİYONLU M4 İNCELEME. #bmwm4 #m4 - YouTube (https://youtu.be/gH9dBLHq6KA)

Ben şimdi bugun yetkili servise bıraktım limitör iptali için yazılım yapılacak. O sırada m4 aksesuarlarına bakarken ön arka karbon lip yan marşpiyerler vs bir sürü karbon parçada eklettim ama kanat konusunda çok kararsız kaldım. 1 arkadaşım yaptırma dedi bir tanesi kesinlikle al dedi sizce alınır mı? Aşağıda link bırakıyorum egzos düzenini o şekil yaparız istersen dediler ama istemiyorum öyle olmasını sadece kanat ve ekstra diğer karbon parçalar olarak düşünürsek sizce kanat güzel duruyor mu

BMW M3 (G80) & M4 (G82) Coupe M-Performance Flow-Through Carbon Fibre Rear Spoiler - YouTube (https://youtu.be/v8FxFkV7QQk)

cnzdmr
14-07-2023, 10:13
Biraz subjektif bir konu kanat :)

Bence orjinal hali yanı spoiler li hali gayet güzel.

Kanat biraz iddali duruyor ama tüm karbon parçaları eklettiyseniz bir bütün olarak güzel de duracaktır.

Ben şahsen tercih etmezdim. Piste girip süre kasma derdiniz yoksa işlevini de yerine getirmeyecek sonuç olarak

Evrenoz
14-07-2023, 10:19
Yaş 38'miş

15-20 sene önce olsaydı okey derdim ama hiç gerek yok şu anda.
Bizim yaşlara daha ağr başlı, sleeper tarzı şeyler gider :)

wolkanku
14-07-2023, 10:31
o kanada gerek yok kesinlikle.

muratburunce
14-07-2023, 10:33
ilk videodaki spoiler bence gayet şık ve sportif, kanat çok iddalı duruyor

CND
14-07-2023, 10:33
Bence arabanın kullanım şekline göre karar vermek lazım.

Araç nasıl bir kullanımda? Birde aracın görüntüsünden ne bekleniyor?

Bu arada kanadın perf. konusunda bir faydası var mı ?

kalipson
14-07-2023, 10:36
Arkadaşlar merhaba acil fikirlerinize ihtiyacım var. Şu videodaki aracı aldım seçimlerden 2 gün önce. Sıfır km olarak teklif gelince buradan da kaçırma sakın tavsiyeleride gelince satın aldım araç bu.

BMW M4 YENİLENDİ.EN DOLU OPSİYONLU M4 İNCELEME. #bmwm4 #m4 - YouTube (https://youtu.be/gH9dBLHq6KA)

Ben şimdi bugun yetkili servise bıraktım limitör iptali için yazılım yapılacak. O sırada m4 aksesuarlarına bakarken ön arka karbon lip yan marşpiyerler vs bir sürü karbon parçada eklettim ama kanat konusunda çok kararsız kaldım. 1 arkadaşım yaptırma dedi bir tanesi kesinlikle al dedi sizce alınır mı? Aşağıda link bırakıyorum egzos düzenini o şekil yaparız istersen dediler ama istemiyorum öyle olmasını sadece kanat ve ekstra diğer karbon parçalar olarak düşünürsek sizce kanat güzel duruyor mu

BMW M3 (G80) & M4 (G82) Coupe M-Performance Flow-Through Carbon Fibre Rear Spoiler - YouTube (https://youtu.be/v8FxFkV7QQk)

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Çok güzel makina. Modern 2jz. :) Güle güle, kazasız belasız gazlayın.

Egzozu da yaptırdım, kanadı da.. Kişisel zevk ama bence kesinlikle yapılmalı. İkisinin beraberken efsane bir duruşu var aracın. Tabii bunlara Borusan ne fiyat çekti bilmiyorum, yazarsanız sevinirim.

Ha bu arada limitör iptaline ne istiyor Borusan?

Özelden cep numaranızı verirseniz WhatsApp.tan paylaşabilirim.

16EC813
14-07-2023, 10:37
kanatlı hali çok iyii bee :D maşallah allh kaza bela göstermesin aracınıza

Black_Eagle
14-07-2023, 10:37
Ben işe giderkende tatile giderkende bakkala giderkende kullanıyorum :) yorumlardan iptal etmem gerektiğini anladım. Diğer karbon parçalar dursun kanat iptal

16EC813
14-07-2023, 10:39
Ben işe giderkende tatile giderkende bakkala giderkende kullanıyorum :) yorumlardan iptal etmem gerektiğini anladım. Diğer karbon parçalar dursun kanat iptal

olsun ne güzel işte bakkala uçarak gider gelirsiniz kanatla hem yengede sevinir bu işe hızlı alışveriş :D

Black_Eagle
14-07-2023, 10:51
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Çok güzel makina. Modern 2jz. :) Güle güle, kazasız belasız gazlayın.

Egzozu da yaptırdım, kanadı da.. Kişisel zevk ama bence kesinlikle yapılmalı. İkisinin beraberken efsane bir duruşu var aracın. Tabii bunlara Borusan ne fiyat çekti bilmiyorum, yazarsanız sevinirim.

Özgörkeyde yaptırıyorum ben yazıyorum size numaramı bakayım sizdeki fotolara videolara

CND
14-07-2023, 10:56

En sevdiğim kafa :D

Teknik faydası yok ise kanat iptal kararına oyum.

Black_Eagle
14-07-2023, 11:03

Bu arada en önemlisi limitör iptali. 250 de bırakıyor araba. 6. Viteste yapıyor zaten 250yi 7-8 iptal :D

HaKo
14-07-2023, 11:10
Görsel olarak bence mükemmel duruyor ben olsam kesin taktırırdım. Ama ben spor aracı günlük kullanmıyorum. Sizin tek aracınız buysa ve her yere bunla gidecekseniz kanat biraz dert açabilir. Meraklı arkadaş çok ortalıkta, supersport veya bu gibi araçları biyere koymaya gelmiyor hemen mıncıklamaya başlıyor özellikle çoluk çocuk. Bence ona göre değerlendirin durumu. Ben olsam o strese katlanır yine dayanamaz taktırırdım heralde :D

weST.27
14-07-2023, 12:25
İlk videodaki spoiler daha güzel duruyor. 2. videodaki kanadı sevmedim ben açıkçası. Hele o arka egzoz difüzör egzoz sistemi peh.

Hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullanın :heyoo:

Berk007
14-07-2023, 14:08
Erkekler de kanatlı kullanır deyip kanadı taktırırdım. Ben çok beğendim.

Alpii
14-07-2023, 14:31
Sonuçta araç m4, ben olsam net taktırırdım carbon parçalara ek olarak. Conversion 4lerden farkı olur hem :D :D

YAS
15-07-2023, 01:45
Spoiler kesinlikle çok çok iyi.. Geçen aylarda kuzenin arabasına gönderdim komple carbon set ciddi iyi duruyor. :) Bulabilirsem aşağıya resimleri eklerim.

AhmetKadir
15-07-2023, 04:26
Hayirli olsun, ağız tadıyla binmek nasip olur İnşallah.
Butun gorsel opsiyonlarin olduğu bir m4 olmasi icin bile taktirirdim. Faydasi olmayacak, sadece gorsel icin bir parca olduğunu sanmiyorum illaki aerodinamik faydası da olacaktır arabaya. Ilerdeki satisina da faydasi olacağını düşünüyorum.

drago
15-07-2023, 12:57
Spoyler dediğimiz şey, az buçuk da olsa sevmeyen birinin başkasının yorumuyla uygulatacağı bir eklenti değil benim gözümde, doğası gereği zaten abartı bir durumu var :)

Yani sevdim ama elalem ne der diye açıldıysa bu konusu (ki yukarıda dediğim gibi bana öyle geliyor); yaptırın geçin düşünmeyin bile. Ki araba M4, bu araba kaldırmayacaksa hangi araba kaldıracak :)

Sevmedim ama genel olarak arabaya artı katar mı diye açıldıysa ise bu konu, genel oylama %100 yaptır diye çıksa dahi ellemeyin, hep gözünüzün önünde olacak, gözüm alışsın diye bekleyeceksiniz

Benim yorumum, ben normalde böyle uçuk kaçık eklentileri sevmesem de bu arabaya yakıştırdım; mesela clubsport olayı e36da ne kadar güzelse e46 da bana çirkin geliyor, bu arabada öyle hissettirmedi bana

arabasızadam
15-07-2023, 21:42
Ne güzel dertleriniz var sizin ya :) bir gün bende böyle bir konu açmak istiyorum;) ,bu arada araca maşallah mermi gibi.

Black_Eagle
16-07-2023, 00:36
Hayirli olsun, ağız tadıyla binmek nasip olur İnşallah.
Butun gorsel opsiyonlarin olduğu bir m4 olmasi icin bile taktirirdim. Faydasi olmayacak, sadece gorsel icin bir parca olduğunu sanmiyorum illaki aerodinamik faydası da olacaktır arabaya. Ilerdeki satisina da faydasi olacağını düşünüyorum.

Aerodinamiğe normalinden daha fazla katkısı varmış. Şimdilik iptal ettim ama her an tekrar verebilirim. Geri kalan tüm karbon parçalar gelecek

Black_Eagle
16-07-2023, 00:40
Spoyler dediğimiz şey, az buçuk da olsa sevmeyen birinin başkasının yorumuyla uygulatacağı bir eklenti değil benim gözümde, doğası gereği zaten abartı bir durumu var :)

Yani sevdim ama elalem ne der diye açıldıysa bu konusu (ki yukarıda dediğim gibi bana öyle geliyor); yaptırın geçin düşünmeyin bile. Ki araba M4, bu araba kaldırmayacaksa hangi araba kaldıracak :)

Sevmedim ama genel olarak arabaya artı katar mı diye açıldıysa ise bu konu, genel oylama %100 yaptır diye çıksa dahi ellemeyin, hep gözünüzün önünde olacak, gözüm alışsın diye bekleyeceksiniz

Benim yorumum, ben normalde böyle uçuk kaçık eklentileri sevmesem de bu arabaya yakıştırdım; mesela clubsport olayı e36da ne kadar güzelse e46 da bana çirkin geliyor, bu arabada öyle hissettirmedi bana

Ben biraz olumsuz görüşlerden etkileniyorum. Aslında kanat çok severim zaten fanatik subaru sti hastasıyım 2 kerede aldım. Ama bunda emin olamadım. Bir ortamda arkadaşım ulan apaçimisin bu kanat ne falan der canım sıkılır. Şahsen gözüme hoş göründü ama eşime bile attım arabanın asaleti gidiyor yapma dedi :) muhtemelen burada çok fazla yaptır yazısı görseydim siparişi vermiştim :D

cnzdmr
17-07-2023, 08:13
Kanat konusunda bir diğer kritik hususta fabrikadan böyle çıkıp çıkmadığı.

Orjinal üretimlerde kimsenin bişey deme hakkı olmaz örneğin sti, gt3 gibi ama sonradan takılan kanatlarda illaki bir ortamda bu ne abi böyle ne gerek vardı yakıştırması yapılır.

Eşinizin yorumu da çok iyiymiş bu arada :) bence böyle kullanın kendi spoiler i de gayet tatlı duruyor.

madem tüm carbon parçaları aldınız ben vorsteiner in carbon grill ini söyleyeyim size. Onu da alıp takarsanız kanat fln gelmez bence aklınıza bi daha :)

eminkilic61
17-07-2023, 08:26
hayırlı olsun aracınız, g82 bayıldığım bir araba.
tüm m performans parçalar takıldıysa kanat bence farz olmuş, kombini tamamlamak önemli.
ve bu kasadaki kanat bence çok zarif

eminkilic61
17-07-2023, 08:37
Bir ortamda arkadaşım ulan apaçimisin bu kanat ne falan der canım sıkılır.

bunu diyen arkadaşıma 'senim m4'ünde kanat var mı?' derim :D :D :D

Yarbay
17-07-2023, 09:02
tavsiyem hiç ama hiç kimseyi dinlememeniz olur , abi Ali şunu demiş Veli bunu demişle ne uğraşıyorsun, X çirkin demiş Y bu sitede eleştirmiş valla inan hiç ama hiç sallamamanı tavsiye ederim.

yaşın 38 az yarı yola gelmişsin belki yarın evlilik engel olacak belki bir rahatsızlık git keyifini sürebiliyorken sana en zevk vereceği şekilde bin be kardeşim, biz yapamıyoruz sen yap adına sevinelim.

bende aynı senin gibi yıllarca çevremin fikrini sıkça alan bir adamdım yeni yeni umursamadan kendi beğenilerime göre hareket ediyorum ve öyle daha mutlu olunca ulan ne hata etmişim bunca sene dedim.

calamityeas
17-07-2023, 09:10
Sonuçta araç 420d değil , savaşta tankın üstündeki bir fazladan makineli tüfeğin kimseye zararı olmaz ben olsam kanatı da taktırdım.Hayırlı olsun iki türlüde araba güzel zaten

cabrioleter
17-07-2023, 11:03
bu araçta arkadaki o abuk subuk egzoz tarzı hariç diğer bütün parçalar bence çok şık duruyor. m4'de bu parçaları çok güzel taşıyor..
ac schnitzer'in spoiler'ı 50 kg ek downforce sağlıyormuş agrasif flaplerle 70 kg, 250km limiti iptal edildiğine göre şu koca kanadın downforce'na oldukça ihtiyaç olacaktır sırf bu sebeple bile ben olsam taktırırdım..

TarikS
17-07-2023, 11:44
abi valla videoyu açınca "vay aw" dedim baya hoşuma gitti benim :) arabanın rengi de karbon parçaları gösterece kıvamdaymış, ben evet diyorum

he arabamı park ettiğim yere çok dikkat edemiyorsam cidden bu kanatla halka karışması çok iyi olmayabilir ama amaaaann azcık dikkat ediverirsin sen de :D

fatihob
17-07-2023, 12:02
M3 sedan veya Touring falan olsa en sleeper hali ile gezerdim ama araba M4 ve bütün carbon parçaları aldınysanız, hiç düşünmem kanadına taktırırdım. Hatta egzozu bile alırıdm.

kelalper
17-07-2023, 12:36
zor soru makina kanatlı da güzel ince spoiler ile de ayrı güzel. Kanadın muhakkak etkisi vardır boşa yapmazlar karbondan o kanadı o nedenle her zaman işe yarar sadece pist için düşünmemek gerek.

FRTDI
17-07-2023, 12:43
Hayırlı olsun öncelikle güle güle kullanın aracınızı, kanatlı hali çok güzel duruyor bence takılmalı..

kalipson
18-07-2023, 13:25
Kanat ve egzozu canlı görmek lazım. Resimlere bakınca bu ne aluminium diyen çok. :)

Canlıda işin rengi değişiyor. Tahmini "iyiymiş lan" deme süresi max. 3sn!
Ama fiyatlar? O iş TRde yapılmaz, yapılmamalı.
Sadece şöyle bir örnek vereyim. M Perf. yay seti Borusan 4000 euro üstü falan olması lazım. Arayıp sormuştum. Yurtdışına göre 3 katı yani kabaca.

Yabancı sitelerdeki görünen rakamlara göre aşağı yukarı 3 katı şeklinde bi doğru orantı pek yanıltıcı olmaz. :/

eminkilic61
18-07-2023, 13:30
bence, tak veya takma diyen herkes buraya spoiler'li resmi bekliyor :smokin:

CND
18-07-2023, 13:54
Peki benim adıma önemli olduğu için soruyorum. Diyelim ki kanat takıldı fakat iş ortamından veya evden gelen tepkiler sebebi ile vazgeçildi.

Sökülebiliyor mu ? Delik vs durumu ? :D

kalipson
18-07-2023, 14:58
Peki benim adıma önemli olduğu için soruyorum. Diyelim ki kanat takıldı fakat iş ortamından veya evden gelen tepkiler sebebi ile vazgeçildi.

Sökülebiliyor tabii ama delikler kalacak haliyle.

Kişisel zevk tabii ama öyle STi kanadı gibi alamet bi kanat olmadığı için, ben şahsen sökme gibi gereklilik hasıl olacağını düşünmüyorum açıkçası.

kado
22-07-2023, 22:32
bunu diyen arkadaşıma 'senim m4'ünde kanat var mı?' derim :D :D :D

https://youtu.be/jUXGN-ffKlk

cookies
23-07-2023, 00:36
Spoiler güzelmiş ama ben takmazdım..
Lamborghini Superleggera' da ki spoiler güzel duruyormu bilmemiyorum onun gibi bir izlenim yarattı..
Ya çok sev ya nefret et arası..

Tayfun.O
23-07-2023, 21:06
kanat olması daha iyi gibi

eminkilic61
24-07-2023, 08:10
https://youtu.be/jUXGN-ffKlk

o sırada kafamda dönen video :D :D :D

Black_Eagle
29-07-2023, 20:19

Bagaj deliniyor sanırım

Black_Eagle
29-07-2023, 20:22
tavsiyem hiç ama hiç kimseyi dinlememeniz olur , abi Ali şunu demiş Veli bunu demişle ne uğraşıyorsun, X çirkin demiş Y bu sitede eleştirmiş valla inan hiç ama hiç sallamamanı tavsiye ederim.

yaşın 38 az yarı yola gelmişsin belki yarın evlilik engel olacak belki bir rahatsızlık git keyifini sürebiliyorken sana en zevk vereceği şekilde bin be kardeşim, biz yapamıyoruz sen yap adına sevinelim.

bende aynı senin gibi yıllarca çevremin fikrini sıkça alan bir adamdım yeni yeni umursamadan kendi beğenilerime göre hareket ediyorum ve öyle daha mutlu olunca ulan ne hata etmişim bunca sene dedim.

Teşekkürler doğru söylüyorsunuz. Bu arada evliyim zaten çocukta var. Belki hanım daha fazla kız ilgisinden korkmuştur bilemiyorum :D ***** izmirde yaşıyorum ve burada aşırı ilgi çekiyor özellikle kızların:)

semavi
29-07-2023, 23:58
Farzedelim ki kanat biraz apaci isi olsun :) Yas 38... Daha sonra istesende olmayacak :)

Donup arabaya baktiginda, sen keyif aliyorsan direk tak...

Zaten arac kalburustu bir arac... Abarti seyler bile abarti durmaz onda. Normal 4 serisi degil ki... Sonucta stoplara kadin corabi cekmiyorsun :)

Kazasiz belasiz kullanman dilegiyle ailenle beraber...

neuras
30-07-2023, 22:55
Teşekkürler doğru söylüyorsunuz. Bu arada evliyim zaten çocukta var. Belki hanım daha fazla kız ilgisinden korkmuştur bilemiyorum :D ***** izmirde yaşıyorum ve burada aşırı ilgi çekiyor özellikle kızların:)

basgan bir tur versene kız mesleğin önünden geçeyim

Video'daki M4'te M Performance egzoz ve difüzör var. Aynı donanım sizin aracınızda da olsa kanat yakışırdı, fakat kozmetik açıdan standart M4'e olmaz gibi. Yine de bir kanat ihtiyacınız varsa değerlendirebilirsiniz. Kaç KG downforce uyguluyor bakmak lazım.

Black_Eagle
05-08-2023, 14:20
basgan bir tur versene kız mesleğin önünden geçeyim

Video'daki M4'te M Performance egzoz ve difüzör var. Aynı donanım sizin aracınızda da olsa kanat yakışırdı, fakat kozmetik açıdan standart M4'e olmaz gibi. Yine de bir kanat ihtiyacınız varsa değerlendirebilirsiniz. Kaç KG downforce uyguluyor bakmak lazım.
Videodaki arabayı aldım. İzmir özgörkeyde çekilmiş video.

kalipson
05-08-2023, 16:07
Yarın İstanbul'dan geçicem. Canlı görebilirsin yakınlardaysan.