PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ilk araç ne olmali ?

ANKARA0606
20-12-2023, 10:07
Selamun aleyküm cümleten ilk defa araç alıcam e46 320 325 330 ci düşünüyordum hala da kararlıyım ama duyduklarım bazen aklımı karıştırıyo 480-580 civarı bi bütcem var bana ne önerirsiniz arabadan çok anlamam yeni öğreniyorum detaylı anlatırsanız çok sevinirim sevgilerle.

8.000rpm
20-12-2023, 10:39
ilk araç olarak , hele de arabadan fazla anlamıyorum diyorsanız ben daha başka markalara yönlenmenizi tavsiye ederim
bu saydığınız araçlar ucuz alınırsa sanayide epey bir tecrübe ettirir arabacılığı öğretir ama bu eğitimin bedeli de epey tutar :)
e46'dan kapı açtığınız için de alternatif olarak ne desem bilemedim

aslan
20-12-2023, 10:42
Al bi brodway mis gibi bin vura kıra öğren bozulursa kendin bile yaparsın

8.000rpm
20-12-2023, 10:44
ben de şimdi lada niva diyecektim :)

ANKARA0606
20-12-2023, 10:47
Abi o kadar da acemeyi değiliz şöförlüğümüz var ya :D

KÖROĞLU
20-12-2023, 10:52
megane coupe al ge. 1.5 dci bozsan dert olmaz. vursan parçasını bulursun. Motoru zaten çiçek akmaz kokmaz. Yapanı çok yedeği çok.

Arka stoplarına ve tampona dikkat et kafi.

afl + tomtom + cam tavan ve mümkünse coil ile heba edilmemiş bir araç olsun. Çok hızlı değil çok yavaş değil, şekli güzel.

Ben kendim çok işini yapabildiğim halde e46 ya cesaret edemiyorum ki çevrem de var bişi olsa bilgi fikir alabileceğim.

Çok büyük hata olur ilk araç ve tecrübene istinaden bmw. Arka iterden uzak kal. İlla hızlı olacak dersen de o rakamlara tsi grubu seni mutlu eder dsg ile.

aslan
20-12-2023, 10:54
Abi o kadar da acemeyi değiliz şöförlüğümüz var ya :D

o zaman Hyundaı Getz al

ANKARA0606
20-12-2023, 10:59
megane coupe al ge. 1.5 dci bozsan dert olmaz. vursan parçasını bulursun. Motoru zaten çiçek akmaz kokmaz. Yapanı çok yedeği çok.

Arka stoplarına ve tampona dikkat et kafi.

afl + tomtom + cam tavan ve mümkünse coil ile heba edilmemiş bir araç olsun. Çok hızlı değil çok yavaş değil, şekli güzel.

Ben kendim çok işini yapabildiğim halde e46 ya cesaret edemiyorum ki çevrem de var bişi olsa bilgi fikir alabileceğim.

Çok büyük hata olur ilk araç ve tecrübene istinaden bmw. Arka iterden uzak kal. İlla hızlı olacak dersen de o rakamlara tsi grubu seni mutlu eder dsg ile.

Abi doğru diyosun megan2 lere bakıyordum zaten şeklide hoşuma gidiyor ama ilanlara baktığımda fiyatları çok geliyo bide meganlarda otomatik mi maunel mi önerirsin ?

Abi arka çekişten neden uzak kal dedin ben hız yapmak için değil görünüşede önem veriyorum biraz duruşunu beğeniyorum aracın

8.000rpm
20-12-2023, 11:09
meg2'lerdeki otomatik vites 4 ileri
eski tip klasik şanzıman
performans bekleme ama dert de yapmaz yaparsa da çözümlü dert çıkarır
meg2 eğer feleğin çemberinden geçmediyse dizelleri çoook uzun gider 1,5dci
benzinlilerinde de bobinleri biraz dertli ama onun da çözümü var

8.000rpm
20-12-2023, 11:10
performans bekleme ama dert de yapmaz yaparsa da çözümlü AZ dert çıkarır

(arada kelime atlamışım , anlam başka yere gitmiş :D:D:D)

ANKARA0606
20-12-2023, 11:11
performans bekleme ama dert de yapmaz yaparsa da çözümlü AZ dert çıkarır

(arada kelime atlamışım , anlam başka yere gitmiş :D:D:D)

Abi bütce belli bakalım dedikleriniz biraz fikrimi değiştirdi :)

KÖROĞLU
20-12-2023, 12:39
Abi doğru diyosun megan2 lere bakıyordum zaten şeklide hoşuma gidiyor ama ilanlara baktığımda fiyatları çok geliyo bide meganlarda otomatik mi maunel mi önerirsin ?

Abi arka çekişten neden uzak kal dedin ben hız yapmak için değil görünüşede önem veriyorum biraz duruşunu beğeniyorum aracın

meg3 ararsan tavan ve tomtom yok ama benim eski arabam arkadaşımda düşünürsen konuşayım. Şekil olarak kesinlikle yerinde bir araba.

meg3 alırsın o rakamlara meg2 yi geç RS olmayacaksa. Ki RS de çok hızlı kalır ilk etapta sana.

O rakamlara mito mj ler de denk gelir 1.4 ler de denk gelir. DS3 gelir. km yaş beklentin önemli.

drago
20-12-2023, 12:42
Corolla 1.6 hb

ANKARA0606
20-12-2023, 12:59
meg3 ararsan tavan ve tomtom yok ama benim eski arabam arkadaşımda düşünürsen konuşayım. Şekil olarak kesinlikle yerinde bir araba.

meg3 alırsın o rakamlara meg2 yi geç RS olmayacaksa. Ki RS de çok hızlı kalır ilk etapta sana.

O rakamlara mito mj ler de denk gelir 1.4 ler de denk gelir. DS3 gelir. km yaş beklentin önemli.

abi çok düşündüm bi ankaralı olarak bmw den şaşmicaksın :D

KÖROĞLU
20-12-2023, 13:05
abi çok düşündüm bi ankaralı olarak bmw den şaşmicaksın :D

O zaman kenarda paran bol olsun, ankaralı olarak sanayinin vazgeçilmez bir neferi olma yolunda hızla ilerliyorsun :)

Bütün paranı arabaya yatırıp bozulunca arabayı kenarda yatırma aman. bmw güzeldir de yaralar olası durumda dikkat et sen yine de.

ANKARA0606
20-12-2023, 13:12
O zaman kenarda paran bol olsun, ankaralı olarak sanayinin vazgeçilmez bir neferi olma yolunda hızla ilerliyorsun :)

Bütün paranı arabaya yatırıp bozulunca arabayı kenarda yatırma aman. bmw güzeldir de yaralar olası durumda dikkat et sen yine de.

Abi bekarım Allaha şükür ailemle kalıyorum bi masrafım yok aldığım para cebimde duruyo inşAllah güzel istediğim gibi birşey alırım :)

weST.27
20-12-2023, 13:15
İlk araba ve arabadan anlamayan birisi için bmw 330 aman allahım :D

Al bi uno, getz, i20 vs tecrübe ettikçe değiştirirsin

8.000rpm
20-12-2023, 13:58
bekar bir çalışan olarak ailenle yaşıyorsan o halde full araba işine girişebilirsin
sana şimdi hak veriyorum
ama zor arabalarla başlarsan paranın çoğunu işbilmez ustalar alacak ve daha da kötüsü ortaya tatmin edici birşey çıkmayacak
zor yoldan öğrenme diyoruz :D

AliGizda
20-12-2023, 14:21
Bmw ile uğraşmazdım şahsen. Madem ilk araç olcak şunlara bakardım;

Fiat 500 1.4 Sport - Aşırı dikkat çekiyor, hem küçük hem de oldukça şirin :)

Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-kupon-fiat-500-gucci-edition-kazasiz-emsalsiz-1141420738/detay)

DS3 1.6 e-HDI Cabrio - Otomatiği bi tık sevimsiz olsa da kasa bence onun önüne geçer.

Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ds-automobiles-cok-acil-satilik-ds3-cabrio-1141918982/detay)

Alfa Mito 1.6 JTD - Ne kadar eski de olsa yüzü hala eskimedi bence.

Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-kisa-sureligine-bu-fiyat-1125134903/detay)

ANKARA0606
20-12-2023, 15:37
bekar bir çalışan olarak ailenle yaşıyorsan o halde full araba işine girişebilirsin
sana şimdi hak veriyorum
ama zor arabalarla başlarsan paranın çoğunu işbilmez ustalar alacak ve daha da kötüsü ortaya tatmin edici birşey çıkmayacak
zor yoldan öğrenme diyoruz :D

Abi işte sora sora öğrenicez bu forumda onun için varım işi önce bilene sormak için yoksa dediğin gibi kafada kur al git sonra uğraş değil, çıkan sorunları önce danışıp sonra yaptırmak zaten :)

delyyy
20-12-2023, 16:36
Benim ilk arabam E21 di :)
E46 beğeniyorsan istiyorsan al geç. Senin için görünüm önemliyse 330 yerine 316 bak. Temizini daha kolay bulursun, çıkabilecek masrafı da daha az canını yakar.

GÖKTÜRK
20-12-2023, 17:47
ilk araç için e46 gibi yorgun bir araç çok makul olmayabilir açıkcası, daha dertsiz tasasız bir araçla başlayıp sonrasında bu tarz kupon diye tabir edeceğimiz bir araca geçseniz daha iyi olabilir

huseyinturk
20-12-2023, 19:46
Temiz olsun yorulmamış olsun bmw istiyorsan bmw al. Megane 2 ile felan kaybettiğin yıllara söversin sonra. İlk araç çok uğraştırsada tadı ayrı olur. İlla masraf çıkarmasın güncel birşey olsun diyosan megane 2 değilde daha genç işi yapacağının yakışacağı bir araç al polo vs gibi

KÖROĞLU
21-12-2023, 07:39
Zor yoldan öğrenmek istemiyorsan bu araba bayadır favorimde, incele.

Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2012-renault-megane-coupe-1.5-dci-impressor-edc-110hp-1140581876/detay/)

eski bmw çok üzer seni. Hayatı bmw ile geçen adamlar bile e46 diyince acaba diyor. Genç yaşında sanayilerde harcama ömrünü, kafelerde manitalarla geçir zamanını.

16EC813
21-12-2023, 08:09

Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2012-renault-megane-coupe-1.5-dci-impressor-edc-110hp-1140581876/detay/)

eski bmw çok üzer seni. Hayatı bmw ile geçen adamlar bile e46 diyince acaba diyor. Genç yaşında sanayilerde harcama ömrünü, kafelerde manitalarla geçir zamanını.

sana gelmedigim hergün ,bil ki gülüm sanayideyim :D

KÖROĞLU
21-12-2023, 08:12
sana gelmedigim hergün ,bil ki gülüm sanayideyim :D

Tecrübe iyidir, tecrübeye kulak asmak daha iyidir :) Sobanın sıcak olduğunu söylerler, ama gidip dokunduğunda o çok kalıcı olur.

Sen gel sana güzel araba verelim sanayiyle işin olmaz fıtı fıtı gezersin :)

Birkan61
21-12-2023, 08:20
Kesin kararın E46 ise makyajlı 3.16 ile başla, yaşına bağlı deformasyonlar hariç (aldığın araba düzgünse) en düşük yürütme maliyetiyle bir süre kullan. Sonra motor büyütürsün kanısındayım.

Birde trafikli şehir içinde kullanacaksan motora aşırı takılma. Misal benim eskiden E39 5.30i vardı, satıp E46 3.16i aldım genelde semt içi kullanılıyor araba düşük hızlarda 3.0 motorun bana hiç bir artısı yoktu :D

Örnek olarak şu ilan hoşuma gitti düşündüğün bütçelere ; Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2005-model-159.000-km-de-2-sahbinden-sunroof-koltuk-isitma-perde-1141518280/detay)

Bahsettiğin bütçelere alacağın 6 silindir E46 anandan emdiğin sütü burnundan getirir, defalarca M52-M54 motor indirmiş ve üst kapaklarıyla çokça sevişen biri olarak söylüyorum :D

ANKARA0606
21-12-2023, 08:57

bu arabayı eklemiştim favorilere ama sonradan çıkarmışım abi böyle diyosunuz bmw den soğuyorum tamama megan2 çok mantıklı geliyo sonra siteyi kapatınca ya bmw de ayrı abi diyip neyse biz bildiğimizi yapalım diyip söylenenlere kulak asmıyoruz allah sonumuzu hayır etsin :)

ANKARA0606
21-12-2023, 08:58
Kesin kararın E46 ise makyajlı 3.16 ile başla, yaşına bağlı deformasyonlar hariç (aldığın araba düzgünse) en düşük yürütme maliyetiyle bir süre kullan. Sonra motor büyütürsün kanısındayım.

Birde trafikli şehir içinde kullanacaksan motora aşırı takılma. Misal benim eskiden E39 5.30i vardı, satıp E46 3.16i aldım genelde semt içi kullanılıyor araba düşük hızlarda 3.0 motorun bana hiç bir artısı yoktu :D

Örnek olarak şu ilan hoşuma gitti düşündüğün bütçelere ; Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2005-model-159.000-km-de-2-sahbinden-sunroof-koltuk-isitma-perde-1141518280/detay)

Bahsettiğin bütçelere alacağın 6 silindir E46 anandan emdiğin sütü burnundan getirir, defalarca M52-M54 motor indirmiş ve üst kapaklarıyla çokça sevişen biri olarak söylüyorum :D

Doğru diyosun da ben coupe düşünüyorum abi herkes aynısını diyo yapmayın ya biri de alsın desin bakalım abi ocak şubat gibi düşünüyorum hakkımız da hayırlısı :D

ANKARA0606
21-12-2023, 08:59
Temiz olsun yorulmamış olsun bmw istiyorsan bmw al. Megane 2 ile felan kaybettiğin yıllara söversin sonra. İlk araç çok uğraştırsada tadı ayrı olur. İlla masraf çıkarmasın güncel birşey olsun diyosan megane 2 değilde daha genç işi yapacağının yakışacağı bir araç al polo vs gibi

Abi asıl genç işi bmw değilmi? aradığım yorum işte :D

16EC813
21-12-2023, 09:00
bu arabayı eklemiştim favorilere ama sonradan çıkarmışım abi böyle diyosunuz bmw den soğuyorum tamama megan2 çok mantıklı geliyo sonra siteyi kapatınca ya bmw de ayrı abi diyip neyse biz bildiğimizi yapalım diyip söylenenlere kulak asmıyoruz allah sonumuzu hayır etsin :)

yürü be koçumm kim tutar seni :D sonunu düşünen kahraman olamaz :D

ANKARA0606
21-12-2023, 09:03

Abi gaza getirme yorumları korkarak okudum zaten kafam acayip karıştı vardı bi m3 hayalimiz ama işin içinde olanları dinleyince öyle olmuyo diyo insan keşke herşey düşündüğümüz kadar kolay olsa :)

KÖROĞLU
21-12-2023, 09:05

forum-otomobiller-e46 aldım sanayiden bağlanıyorum :D arabaya benden çok usta bindi :D

Şaka şaka gönlüne göre olsun arkadaşın. Umarım düzgün bir araç denk gelir, ben de böyleydim zor yoldan öğrenmeyi tercih ettim o yıllarda :)

d3n1s
21-12-2023, 09:05
konu sahibi arkadas arabayi coktan almis, henuz farkinda degil. Burada da "biri ciksin da he desin, icim rahat etsin" diye konu acmis. Hayirli olsun genc kardesime, sanayide yine bir usta oglanin dugununu yapti.

16EC813
21-12-2023, 09:08
Abi gaza getirme yorumları korkarak okudum zaten kafam acayip karıştı vardı bi m3 hayalimiz ama işin içinde olanları dinleyince öyle olmuyo diyo insan keşke herşey düşündüğümüz kadar kolay olsa :)

olsunn olsun sen hayallerinden vazgeçme :D biz zamanında dötümüze don alamıyoduk :D

Birkan61
21-12-2023, 09:11
Doğru diyosun da ben coupe düşünüyorum abi herkes aynısını diyo yapmayın ya biri de alsın desin bakalım abi ocak şubat gibi düşünüyorum hakkımız da hayırlısı :D

Gardaşım 1-2 kez öpülmeden iflah olmuyoruz malesef bizde zamanında aynı naneyi yedik

Sen bak dalgana :D :D

ANKARA0606
21-12-2023, 09:17
konu sahibi arkadas arabayi coktan almis, henuz farkinda degil. Burada da "biri ciksin da he desin, icim rahat etsin" diye konu acmis. Hayirli olsun genc kardesime, sanayide yine bir usta oglanin dugununu yapti.

abi biraz sert oldu yav :D

ANKARA0606
21-12-2023, 09:18
Gardaşım 1-2 kez öpülmeden iflah olmuyoruz malesef bizde zamanında aynı naneyi yedik

yok abi doğru diyolar da şu kafayı biz de az kullansak iyi olacak göz gördümü gönül kayıyor :)

Birkan61
21-12-2023, 09:23
yok abi doğru diyolar da şu kafayı biz de az kullansak iyi olacak göz gördümü gönül kayıyor :)

Tecrübelerini anlatıyor herkes, cebin canın yanmasın diye.

Bende zamanında ilk bmw'mi alacağım zaman babam buldu bir araba sunroofsuz E39 5.20i ağlaya ağlaya aldım sunroofu yok diye ama arabayı gör kız gibi motor şanzuman on numara kondüsyon süper. 1 ay dayanamadım ilan yapıp sattım sunrooflu alabilmek için. Bir sürü görsel olarak mükemmel E46 ve E39'larım oldu. Sonrasında e-bemin amcasını tersten gördüm :D

Büyük lafı, tecrübe dinlemek her zaman iyidir. Özellikle şu dönemde gönül değil mantığı dinle

KÖROĞLU
21-12-2023, 09:25
olsunn olsun sen hayallerinden vazgeçme :D biz zamanında dötümüze don alamıyoduk :D

şimdi versace diyosun :D ahahah. Yaşlanmanın güzel tarafı da bu sanki :)

Schumi
21-12-2023, 09:38
Bekarsan 4 kapı araba alma madem gösterişe önem veriyorsun. Megane 3 Coupe önerisi gelmiş iyidir. İlla BMW almak istiyorsan bu iş öyle forumlardan olmaz. O araç feriştahı temizlikte olsun illa bir masraf çıkartacak. Çevrende bu araçlardan biraz olsun anlayan bir arkadaş tanıdık vs.vs. yoksa sanayide masrafın büyük olur. İlk araç olarak 3.30 felan aman diyeyim. 3.16 yada 3.20 den büyük motorlu almamanı tavsiye ederim. Aynı model 2 araç arasında kaldığın zaman yaldır yaldır yanıyor kırmızı yerle bir yılan paket bir BMW yerine sade ama daha iyi kondisyonda / düşük km vs.vs. ama gösterişsiz duran BMW'yi al. Renge takılma. İstediğin şeyleri zamanla belki yaparsın ama düzgün olmayan arabayı sorunsuz hale getirmek çok daha masraflı ve üzücü olur.

ANKARA0606
21-12-2023, 09:47
Tecrübelerini anlatıyor herkes, cebin canın yanmasın diye.

Bende zamanında ilk bmw'mi alacağım zaman babam buldu bir araba sunroofsuz E39 5.20i ağlaya ağlaya aldım sunroofu yok diye ama arabayı gör kız gibi motor şanzuman on numara kondüsyon süper. 1 ay dayanamadım ilan yapıp sattım sunrooflu alabilmek için. Bir sürü görsel olarak mükemmel E46 ve E39'larım oldu. Sonrasında e-bemin amcasını tersten gördüm :D

Büyük lafı, tecrübe dinlemek her zaman iyidir. Özellikle şu dönemde gönül değil mantığı dinle

Doğru diyosunuz abi megan3 hem bütceye uygun hem görünüşü güzel biraz istediğimiz gibi oynama yaptık mı daha güzel olabilir hem yakıt hem parça tasarrufu ilerde parayı biriktirip daha üst model bmw alabiliriz hem daha az sorun çıkarır megan 3 okey gibi büyük sözü dinlicem yoksa başım dertten kurtulmuyor babam da aynısını söyleyip duruyo alırsan son sahibi olursun diye vardır büyüklerin bi bildiği :)

16EC813
21-12-2023, 10:13
Doğru diyosunuz abi megan3 hem bütceye uygun hem görünüşü güzel biraz istediğimiz gibi oynama yaptık mı daha güzel olabilir hem yakıt hem parça tasarrufu ilerde parayı biriktirip daha üst model bmw alabiliriz hem daha az sorun çıkarır megan 3 okey gibi büyük sözü dinlicem yoksa başım dertten kurtulmuyor babam da aynısını söyleyip duruyo alırsan son sahibi olursun diye vardır büyüklerin bi bildiği :)

gelbensana harbi köfte arabası vereyim ,nekadar çokduman okadar çok randıman :D ugraşır durursun işte

http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/224232-ec_efsanesine_japon_ruhlu_dti_ile_devam.html?highl ight=

ANKARA0606
21-12-2023, 10:26
gelbensana harbi köfte arabası vereyim ,nekadar çokduman okadar çok randıman :D ugraşır durursun işte

EC efsanesine japon ruhlu dti ile devam (http://www.techturkey.com/forum/otomobilleriniz/224232-ec_efsanesine_japon_ruhlu_dti_ile_devam.html?highl ight=)

Teşekkür ederim abi varol :)

16EC813
21-12-2023, 10:52
Teşekkür ederim abi varol :)

nolduu korktunn mu :D

ANKARA0606
21-12-2023, 11:17
nolduu korktunn mu :D

Mecbur korktum abi bakanlık personeliyim laf söz olur milleti zehirleriz iş çıkışında şikayet etmesinler :D

AliGizda
21-12-2023, 12:06

Bıyık büküle büküle kaytan, insan sevile sevile şeytan olurmuş :)

Paranla araba yaptıracak usta da bulmak zor bu devirde.

Birkan61
21-12-2023, 12:45
Bıyık büküle büküle kaytan, insan sevile sevile şeytan olurmuş :)

Paranla araba yaptıracak usta da bulmak zor bu devirde.

ağzun bal yesin kankacım :D

MURAT_HLX
21-12-2023, 13:22
hadi canın çeksin biraz:D

2 sene evvel almıştım 320ci km'sine kadar orjinaldi anahtarla baktırmıştım ki o dönem özel bmw servisinde danışmandım :) aldığımda led stoplar vardı misal abidik kubidik jant vardı hepsini söküp atmıştım,motordan yana sürüsüyle yağ kaçağı vardı ilginçtir su kaçağı yoktu yaptık,en büyük sorunu tekleme yapmıştı,kompresyonu sağlıklı idi ama 6 buji 6 bobin ve kadehlerden biri yada bir kaçı silindir gözünü nemli bıraktığından ötürü 24 kadeh değiştim,ki ilk defa böyle bir şey başıma geldi,içide çoğu yeri kırıktı bulduk ettik,ama büyük golü atmadan yorulmaya başlamıştım ki dediğim gibi özel serviste çalışıyordum,büyük golü şanzıman attı aldığımda vurma ötme yoktu sonrasında şanzıman golü attı,revizyon yaptık önceleri güzel olmasına rağmen yine sorun çıktı, arabayıda liftte satmıştım soğukluktan,girmediğim stres sıkıntı kalmamıştı,özellikle ankaradan style 72 ve michelin ps4leri getirene kadar göbeğim çatlamıştı 3-4 gün gelmeyince malzemeler,ki o dönem 33 yaşında olmama rağmen tecrübe sağladı,otomatik şanzıman eski modelde hayatta almam artık o kadar yaşadıklarım varki güzel malzeme çıkar.

o yüzden vazgeç bu sevdadan yıpranırsın:D:D

https://i.hizliresim.com/bcyl7hc.jpg (https://hizliresim.com/bcyl7hc)
https://i.hizliresim.com/lngoeq4.jpg (https://hizliresim.com/lngoeq4)

16EC813
21-12-2023, 13:32

2 sene evvel almıştım 320ci km'sine kadar orjinaldi anahtarla baktırmıştım ki o dönem özel bmw servisinde danışmandım :) aldığımda led stoplar vardı misal abidik kubidik jant vardı hepsini söküp atmıştım,motordan yana sürüsüyle yağ kaçağı vardı ilginçtir su kaçağı yoktu yaptık,en büyük sorunu tekleme yapmıştı,kompresyonu sağlıklı idi ama 6 buji 6 bobin ve kadehlerden biri yada bir kaçı silindir gözünü nemli bıraktığından ötürü 24 kadeh değiştim,ki ilk defa böyle bir şey başıma geldi,içide çoğu yeri kırıktı bulduk ettik,ama büyük golü atmadan yorulmaya başlamıştım ki dediğim gibi özel serviste çalışıyordum,büyük golü şanzıman attı aldığımda vurma ötme yoktu sonrasında şanzıman golü attı,revizyon yaptık önceleri güzel olmasına rağmen yine sorun çıktı, arabayıda liftte satmıştım soğukluktan,girmediğim stres sıkıntı kalmamıştı,özellikle ankaradan style 72 ve michelin ps4leri getirene kadar göbeğim çatlamıştı 3-4 gün gelmeyince malzemeler,ki o dönem 33 yaşında olmama rağmen tecrübe sağladı,otomatik şanzıman eski modelde hayatta almam artık o kadar yaşadıklarım varki güzel malzeme çıkar.

vermedin şu helgayı bana biraz seveyim ,bi tur bineyim :D

MURAT_HLX
21-12-2023, 13:34
vermedin şu helgayı bana biraz seveyim ,bi tur bineyim :D

hgt veririz italyan aygırı:D

16EC813
21-12-2023, 13:34

noldu laa çok mu incittiler seni :D

16EC813
21-12-2023, 13:35
hgt veririz italyan aygırı:D

yok ben beş(5) li olan şeyleri sevmiyem :D

turboman
21-12-2023, 13:44
Bende bi tavsiyede bulunayım,eğer elin yatkın değilse tamir işlerine sadece bmw değil hiçbir eski arabaya girme derim.
Bendede şuan bmw var yaşı gereği illa masraf çıkarır ama ben motorundan elektroniği, elektiriği hepsini kendim yapıyorum bana koymuyor :) ha bunu satsan ne alırsın dersen yine bmw derim ;)

ANKARA0606
21-12-2023, 20:58

Abi şuan alırken neye dikkat edelim bide düzgün bişey arıyosak piyasasını biliyor musun ?

MURAT_HLX
22-12-2023, 04:22
Abi şuan alırken neye dikkat edelim bide düzgün bişey arıyosak piyasasını biliyor musun ?

Dediğin rakamlara turşu alırsın, 46 istiyosan manuel alcan otomatik şanzımanın derdi bitmez, düzgün 325-330 lar 800-850 gibi şuan gördüğüm o sen vazgeç bu işten git başka bi şeyler al elindeki hesap çarşıya uymayacak ha tecrübe olsun ustalar kankam olsun dersen dediğin rakama al,hangisini alırsan al bunların ön kule arka kule kısımları çatlıyor haberin olsun, mutlaka kompresyon testi net bu, yağ kaçağı hayatta bitmez,vanoslar düzgün çalışıyormu ona bakman lazım... yaşı gereği su hortumları ne alem bakman lazım,kalkıpta m pakete dönmüş lemans jant takmış araba almaman lazım,hatta ve hatta sunroofsuz orjinal araba bul ki fazla el değişmemiş olsun,
Sunrooftan çoğu gider bakımları yapmadığı için içeri su alır farkına varmaz far açma yerine kadar su gelir yanar o kısım,motorda dışa valfi çoğunda iptaldir, sensörleri bmw logolu sever(özellikle debimetre eksantirik ve krank okuyucusu) dsc çoğunda çalışmaz sürücü koltuğu altında savrulma sensörü arızalıdır sensörü alırım geçerim deme en son çıkması 10 lira idi şuan, sıfırı 2 sene önce 10 liraydı şimdi allah kerim
Aklıma gelenler bunlar ilk araba ve düşük bütçeli 46 ALINMAZ

MURAT_HLX
22-12-2023, 05:32
yazmayı unutmuşum eml arızası vardır meşhur arızası,ya gaz kelebeğinden çıkar genelde,artı siglon valfi vakum hattı komple elden geçmeli,sensör konusunda kesinlikle yok helladır,yok bremidir olmaz,bmw logolu yukarda dediğim sensörleride pahalıdır

weST.27
22-12-2023, 07:28

2,5 yıl megane 3 coupe kullandım. Konumda da mevcut. Soft yazılım ile gayet atik seri bir hale de geldi. Tavsiye ederim. Oldukça geniş içi, yakıtını konuşmaya da gerek yok. Yılına da göre hala genç duruyor sayılır. Tavsiye ederim kardeşim

ANKARA0606
22-12-2023, 09:11
2,5 yıl megane 3 coupe kullandım. Konumda da mevcut. Soft yazılım ile gayet atik seri bir hale de geldi. Tavsiye ederim. Oldukça geniş içi, yakıtını konuşmaya da gerek yok. Yılına da göre hala genç duruyor sayılır. Tavsiye ederim kardeşim

Otomatik mi maunel mi tercih edileni megan3 lerde neye dikkat etmemiz lazım ?

AyrtonSenna
22-12-2023, 09:17
İlk araç için bence parçası ucuz ve ş.içi kullanımı basit bir araba olmalı

Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2011-fiat-panda-1.2-active-46.717-km-1133802411/detay/)

baskan96
22-12-2023, 22:19
"%95 ihtimalle motor-mekanik olarak feleğin çemberindeki son turunu da tamamlamış ama çakma M2 jant veya LeMans jantlarla app takılıp 240 binde olduğuna inandırılmaya çalışılan bir E46'ya takılacaksın ama ben yine de ufak tefek bir iki satır çiziktireyim belki fikirler değişir veya es kaza forumu okuyacak birine yardımı dokunur :D"

Yukarıdaki satırları konuyu ilk açtığın gün yazmıştım ama vakitsizlikten oturup da devamını yazamadım. Bugün forumda gezinirken "e46 alınır mı?" konusuna attığın iki arabayı görünce yukarıdaki satırları yazmakta haklı olduğumu anladım :D

Bugün Ankara içindeki herhangi iyi bilindik bir özel BMW sahibinin oğlu dahi olsan ilk araba olarak hele hele o bütçelere E46 vs. alınmaz. Ben de ilk araç olarak 330Ci vs. hayalleriyle yanıp tutuşuyordum ama kazın ayağı öyle olmuyor maalesef. Yürütmek için toto lazım artık bu arabaları. Sanayide işçilik maliyetlerine örnek vermek gerekirse X bir ustaya selam vermek 500 liradan açılıyor. Parça fiyatlarından bahsetmiyorum bile, Şaşmaz'daki parçacılar Ankaralıların BMW sevdasından, değil oğullarının torunlarının bile düğünlerini yaptı ev tapularını verdiler :D E46 ve BMW üzerine cilt cilt kitap yazacak üyeler var ama ben sanayinin güncel durumuna bir bakış olarak yazmak istedim zaten derinlere inersek imkansız çıkamayız onun için E46 alınmayacağını yazarak ne alınabilir kısmına geçeyim.

İlk araç olarak bu devirde hele ki alacak kişinin teknik bilgisi sınırlıysa Japon alınır diyerek savaşı başlatıyorum :D İşin şakası bir yana otomatik Japonlar 2010'lu yıllardan sonra değeri anlaşılmış ve sürekli ikinci elde değer kazanan araçlar. Sebeplerini de sıralayıp flood yapmaya gerek yok onun için modelleri kısaca özet geçeyim:

1- Honda Jazz 2005 sonrası olan Elite Paket
Bugüne kadar içerisinde CRV'lerden sonra en rahat ettiğim araç diyebilirim. Arka arkaya 3 tane sahip oldum birincisi ES paketti LPG vardı rölantide dalgalanma vs. derken satıp 2005 Elite aldım onu da teyzemler rica edince kıramayıp verdim tekrar bir tane aldım. LPG'lileri maalesef rölantide dalgalanma ve bobin yakma problemlerini yaşatabiliyor. Alırken mümkünse LPG'siz ve şanzıman yağı değişimi orijinal yağ ile kayıtlı yerlerde yapılmış bir araç denk getirirsen ömürlük binersin. Aracın içi, ergonomisi inanılmaz keyifli uzun yola da gittim şehir içinde de uzun süre kullandım, 1.90 küsür boyunda 130 küsür kiloyum ona rağmen SUV tarzı araçların keyfini vermişti..

2- Toyota Corolla 2002-2006 arası üretimler
Bunların kasa kodunu bilmiyorum ama Kazakistan'da kuzenimin kayınpederinde vardı. Kilometresi 500 bini aşalı çok olmuştu ve tek marş dünyayı dolaş şeklinde saçma sapan bir sağlamlığı hala vardı :D Hb ve Sol paket otomatiklerini denk getirirsen buna da ömürlük binilir üstelik LPG'ye de tam uyumlu. Bunlar ve genel olarak Toyota'lar için şöyle bir bilgi de vermek isterim: Biz Honda'lardan alıştığımız için şanzıman yağı da şanzıman yağı diye kendimizi yiyip bitiriyoruz ama Kazakistan'da şunu gördüm, araçların çoğu 500 bin kilometrenin üzerinde ve araç sahiplerine şanzıman yağını ne sıklıkla değiştiriyorsunuz dediğimde o ne diye afallayıp kalıyorlardı :D Eski Sovyet ülkelerinde Toyota dedim mi resmen titriyor insanlar öyle bir aşkla bağlılar Toyota'lara..

3- 2005-2009 arası üretim Vw Polo
Yaklaşık 15 gün önce forumdan Kıvılcım abimin babasının 2006 model manuel Polo aracını aldım. 1.4 benzinli klasik atmosferik bir araç. Alır almaz 4 lastik, triger değişimi vs. gibi mekanik işlemlerini hallettim. 7 lt civarı Ankara içi yakıtı var şimdilik benzinle devam ediyorum. Özetle bu bütçelere hem manueli hem otomatiği rahatlıkla alınabilir ama otomatikleri ile ilgili japonlar kadar rahat ve net konuşamam. Bir o kadar da motoru için övebilirim aracı temizine denk gelirsen satmak istemezsin :D

4- Toyota Aurislerin Tam Otomatikleri
Bunu dördüncü sıraya yazmamın sebebi Auris'in devamı olan bir model olmaması. Bundan mütevellit ikinci el pazarında fiyat değişimleri Corolla veya Yaris gibi olmuyor. Dikkat etmen gereken tam otomatik olması. LPG'ye tam uyumlu ömürlük binilecek araba.

Uzun lafın kısası, aynı bütçe bende olsaydı hiç düşünmeden Elite Otomatik Jazz alırdım. Ankara içinde Hondacıların kralı Doğan ustamla da tanıştırırım seni bir daha Honda dışında arabaya binmezsin :D B5 kasa Passat al, Jetta al, o para ç*k kadar arabaya mı verilir, yok işte Laguna bakalım vs. gibi teklifler de elbet gelebilir. Nadiren temizleri çıksa da ne sensör sorunları bitiyor, ne kafa rahat uzun yol yapabiliyorsun, ne de ikinci elde değerini koruyabiliyor (bence). Sal bu E46 işlerini ilk araba olarak, al bir tane otomatik japon ay başında gazını doldur ay sonuna kadar gezele dur.. :cool:

murat182
23-12-2023, 23:37
Araç kullanmak benim için keyif işi diyorsan Bmw al. Ama ilk araba olarak 230 hp olanını alma. Son paranla Bmw alma. Araç fabrikadan çıktığı haline ne kadar yakınsa o kadar mutlu olursun. Değil üzerinde lpg mümkünse jantı, teybi bile orijinal olsun. İllaki bir yerleri kırılır bozulur böyle şeyler beni rahatsız etmez kendim ilgilenirim, ilgilendirtirim diyorsan al. Ankara Türkiyede muhtemelen Bmw'ye binilebilecek en rahat şehir. Ne dediğimi anlatmak için kendi favorimde olan bir ilanı paylaşıyorum ilan ile hiçbir alakam yoktur.

Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-1997-model-bmw-316i-150.000-kilometre-1135918280/detay)

16EC813
25-12-2023, 10:03
Araç kullanmak benim için keyif işi diyorsan Bmw al. Ama ilk araba olarak 230 hp olanını alma. Son paranla Bmw alma. Araç fabrikadan çıktığı haline ne kadar yakınsa o kadar mutlu olursun. Değil üzerinde lpg mümkünse jantı, teybi bile orijinal olsun. İllaki bir yerleri kırılır bozulur böyle şeyler beni rahatsız etmez kendim ilgilenirim, ilgilendirtirim diyorsan al. Ankara Türkiyede muhtemelen Bmw'ye binilebilecek en rahat şehir. Ne dediğimi anlatmak için kendi favorimde olan bir ilanı paylaşıyorum ilan ile hiçbir alakam yoktur.

Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-1997-model-bmw-316i-150.000-kilometre-1135918280/detay)

anlatılanlar hikayeden ibaret mi gerçek mi acaba ? ama araba çok iyi görünüyo

drago
25-12-2023, 10:09
Normalde n42 motorlu BMW tavsiye etmem ama makyajlı olduğu ve km düşük lpgsiz olduğu için aşağıdaki ilanı atıyorum. (Makyajsızların stop şeffaftır, sente atlaması kronik sorundur.)

Bu bütçeyle en az sorun ihtimali olan bmw aşağıdaki gibidir.

Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sunroof-benzin-yetkili-servis-bakimli-emsalsiz-tam-orijinal-bmw-1140995777/detay)

Ki bunda bile bazı maliyetli sorunların olma ihtimali hep var; mesela motor elektrik tesisatı çok narindir, bir sorun açmaya başladı mı, egzantrik sensörü, bobin, krank sensörü vs değiştire değiştire bir hal olursun; benim yaptığım gibi elektrik tesisatını komple değiştirince bir bakmışsın tüm soruların hallolmuş. Ha bu arada o zincir 20 senede mutlaka gevşemiştir; kenarda yeni bir zincir + gergi seti parası hep olmalı.

Ne kadar temiz olursa olsun, performans diye bir şey olmaz 316'da. Bakma 116 hp olduğuna. 1.4 85 hp polo dsg 6Rkasayı zar zor ayırıyordu bundan 10 sene önce.

Ama sürüş olarak sedan ya da coupe bir e46'dan en ufak bir eksisi yok kompakt kasanın. Şahane bir konfor ve yol tutuşu var da, zaten yoldan koparacak kadar hızlanamıyorsun :D 17+ jant ve ıslak asfaltta bir ihtimal.

Satışı her daim zor, ama bu araçta sunroof olmasından mütevelli, güzel bir m2 jant falan denk gelirse biraz albenisi artabilir. M paketi daha kolay satılıyor, çünkü bu kasa M paket ile gece gündüz gibi değişiyor. Çıkma M tamponun şu an sahibindende 18bin olduğunu görüyorum, haliyle o yol da biraz kapalı gibi.

drago
25-12-2023, 10:16
Normalde n42 motorlu BMW tavsiye etmem ama makyajlı olduğu ve km düşük lpgsiz olduğu için aşağıdaki ilanı atıyorum. (Makyajsızların stop şeffaftır, sente atlaması kronik sorundur.)

Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sunroof-benzin-yetkili-servis-bakimli-emsalsiz-tam-orijinal-bmw-1140995777/detay)

Ki bunda bile bazı maliyetli sorunların olma ihtimali hep var; mesela motor elektrik tesisatı çok narindir, bir sorun açmaya başladı mı, egzantrik sensörü, bobin, krank sensörü vs değiştire değiştire bir hal olursun; benim yaptığım gibi elektrik tesisatını komple değiştirince bir bakmışsın tüm soruların hallolmuş. Ha bu arada o zincir 20 senede mutlaka gevşemiştir; kenarda yeni bir zincir + gergi seti parası hep olmalı.

Ne kadar temiz olursa olsun, performans diye bir şey olmaz 316'da. Bakma 116 hp olduğuna. 1.4 85 hp polo dsg 6Rkasayı zar zor ayırıyordu bundan 10 sene önce.

Ama sürüş olarak sedan ya da coupe bir e46'dan en ufak bir eksisi yok kompakt kasanın. Şahane bir konfor ve yol tutuşu var da, zaten yoldan koparacak kadar hızlanamıyorsun :D 17+ jant ve ıslak asfaltta bir ihtimal.

Satışı her daim zor, ama bu araçta sunroof olmasından mütevelli, güzel bir m2 jant falan denk gelirse biraz albenisi artabilir. M paketi daha kolay satılıyor, çünkü bu kasa M paket ile gece gündüz gibi değişiyor. Çıkma M tamponun şu an sahibindende 18bin olduğunu görüyorum, haliyle o yol da biraz kapalı gibi.

Edit yok ekleme yapayım:

520'ye bu fiyat saçmanın da ötesi, 100bin lira eksiğine 320td compact vardı geçen ay individual. Zaten piyasası olmayan bir araç, ciddi pazarlık payı olmalı bu fiyatta.

MURAT_HLX
25-12-2023, 14:32

ben coupeyi almadan ti compact alacaktım ki m paketti,316 idi ama olsun dedim basiret derler ya ci'ye bağlandı işte :) ki coupelerin yada sedanların ağırlık dağılımı ti gibi değil sanırım 50/50 galiba ti'ler ?

drago
25-12-2023, 19:21
ben coupeyi almadan ti compact alacaktım ki m paketti,316 idi ama olsun dedim basiret derler ya ci'ye bağlandı işte :) ki coupelerin yada sedanların ağırlık dağılımı ti gibi değil sanırım 50/50 galiba ti'ler ?

Bi 50/50 dağılım muhabbeti var ama ti için geçerli mi ondan emin değilim yorum yapmayayım

Ti ile ci basiret bağlanması gayet normal; ci benim gözümde altın oran bir araç. Ti biraz teselli ödülü aslında

Ben ti almadan önce otomatik bir e46 ci almaya niyetlenmiştim, arabayı düz yolda D ye alınca kendi kendine yürümüyordu, o kadar ki gözü karartmıştım ama o ufak meblayı çıkaramadığım için alamadım. O yüzden hiç ayıplamıyorum :)

neuras
25-12-2023, 21:01
Bütçenizi biraz daha arttırabilirseniz hayırlı olsun. Olmazsa kesinlikle Megane Coupe. Jazz, Panda vs. haricinde eli yüzü en düzgün araç.
Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-full-servis-bakimli,garantili-degisensiz-polo-gti-1140776228/detay)

weST.27
26-12-2023, 08:12
Otomatik mi maunel mi tercih edileni megan3 lerde neye dikkat etmemiz lazım ?

Manueldi benimki. Manueli daha çok var piyasada. Tercih sizin. Özel bi noktası yok dikkat etmen gereken. Klasik 1.5 dci, herhangi bilindik bir computest yeterli olur.

Araba basık ise titreme yapar.

Kapıları çok uzun olduğundan açılıp kapanırken çat çıt ses yapar.

Dynamique modeli donanım olarak güzel versiyonudur. Cam tavan, deri koltuk, tomtom denen göğüsteki ekran opsiyondur. Belli bir yıldan sonra Impressor olarak çıktı.

Gt-Line en full versiyonudur. Sanırım euro motor farkı var.

Color edition boş versiyonudur. Adaptif bi xenon olmaz vs vs vs

ANKARA0606
27-12-2023, 14:36
Bütçenizi biraz daha arttırabilirseniz hayırlı olsun. Olmazsa kesinlikle Megane Coupe. Jazz, Panda vs. haricinde eli yüzü en düzgün araç.
Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-full-servis-bakimli,garantili-degisensiz-polo-gti-1140776228/detay)

reis eli yüzü düzgün araç diyosun da e46 da ki görüntü hangi araçta var allah aşkına :)

MURAT_HLX
28-12-2023, 05:11
reis eli yüzü düzgün araç diyosun da e46 da ki görüntü hangi araçta var allah aşkına :)

e46 39 kadarda haşatı çıkan araba yok bence:D

kararın nedir bu konuda ben onu merak ediyorum

16EC813
28-12-2023, 07:59
e46 39 kadarda haşatı çıkan araba yok bence:D

kararın nedir bu konuda ben onu merak ediyorum

siz yetkili bi abiye benziyonuz :D

MURAT_HLX
28-12-2023, 08:26
siz yetkili bi abiye benziyonuz :D

Senin yanında ne yetkili abi:D sen yetkili olursun,bende etkili olurum anlaşırız :D

Birkan61
28-12-2023, 08:29
En son E39 5.30i aradığım dönemde 7 il gezip boş döndüğüm geldi aklıma birden bire :D

PiscocuK
28-12-2023, 08:56
Selam kardeşim.Benim bir E30 konum var belki görmüşsündür
Şimdilik harcanan para 300,000 TL (arabayı 350ye almıştım) Neden şimdilik diyorum.Motoru açtık yatak yorgan sibop piston herşey sıfırlanıyor.Tamam ben iyi olsun sorunsuz olsun diye biraz abartıyorum ama emin olsa senin cebinden de bunun yarısı gider.Benim şansım yanımda bu işlerden çok çok iyi anlayan ben ustayım diyeni çırak çıkaracak bir adam var.Bir dolu işini yapıyor ve para almıyor.Ben sadece korna çalışmıyor cam açılmıyor klima tuşu sadece 4 de çalışıyor vs diye sanayiye gitseydim beni 10luk yaparlardı ve arabayı kaç gün sonra alabilirdim bilmiyorum.
Sözde motoruda alıp ana kol yatak değiştirip takacaktık :) geldiğimiz finale bak..Bu arada daha motor sökme takma rektifiye piston vs paralarını ödemeden 300 lük oldum.Gerisi senin paşa gönlüne kalmış.Bu kadar uyarıyı dikkate almıyorsan sendeki taşşağın bi köşesinden isterim

16EC813
28-12-2023, 09:31
Şimdilik harcanan para 300,000 TL (arabayı 350ye almıştım) Neden şimdilik diyorum.Motoru açtık yatak yorgan sibop piston herşey sıfırlanıyor.Tamam ben iyi olsun sorunsuz olsun diye biraz abartıyorum ama emin olsa senin cebinden de bunun yarısı gider.Benim şansım yanımda bu işlerden çok çok iyi anlayan ben ustayım diyeni çırak çıkaracak bir adam var.Bir dolu işini yapıyor ve para almıyor.Ben sadece korna çalışmıyor cam açılmıyor klima tuşu sadece 4 de çalışıyor vs diye sanayiye gitseydim beni 10luk yaparlardı ve arabayı kaç gün sonra alabilirdim bilmiyorum.
Sözde motoruda alıp ana kol yatak değiştirip takacaktık :) geldiğimiz finale bak..Bu arada daha motor sökme takma rektifiye piston vs paralarını ödemeden 300 lük oldum.Gerisi senin paşa gönlüne kalmış.Bu kadar uyarıyı dikkate almıyorsan sendeki taşşağın bi köşesinden isterim

birazzdaa bağaa verr :D böle bi şarkı vardı istemsizce aklıma geldii :D

16EC813
28-12-2023, 09:33
PiscocuK ulaann yaa durup durupp gülüyom alüminyumm :D :D köşesinden bağa verr :D

PiscocuK
28-12-2023, 09:35
PiscocuK ulaann yaa durup durupp gülüyom alüminyumm :D :D köşesinden bağa verr :D

Olmayanı isteyeceksin abi :) bakıyorum bende yok.İsterim yani :)

ANKARA0606
28-12-2023, 13:37

Abi e30 neresi e46 nere şimdi e30 alıpda o kadar masraf ettiysen binmek için bence çok az etmişsin :)

MURAT_HLX
28-12-2023, 13:47
Abi e30 neresi e46 nere şimdi e30 alıpda o kadar masraf ettiysen binmek için bence çok az etmişsin :)

kardeşim kararın nedir ne alıyoruz ? bu kadar adam konuştu sıra sende

Birkan61
28-12-2023, 14:03
Alırım bi hayırlı olsun gönderisi olmazsa vallahi gönül koyarım :D

PiscocuK
28-12-2023, 14:22

Tamam kardeşim kusura bakma

ANKARA0606
29-12-2023, 10:02
kardeşim kararın nedir ne alıyoruz ? bu kadar adam konuştu sıra sende

Megan3 abi :D

baskan96
29-12-2023, 10:57
Sen semt işi bi doğan almazsan ben de bu araba maraba işlerini bırakıyorum :D Bir sonraki açacağın konu da "Ankara içi tabandaki çürükleri yaptırmak için usta tavsiyesi????" olacak gibime geliyor

16EC813
29-12-2023, 11:21
Sen semt işi bi doğan almazsan ben de bu araba maraba işlerini bırakıyorum :D Bir sonraki açacağın konu da "Ankara içi tabandaki çürükleri yaptırmak için usta tavsiyesi????" olacak gibime geliyor

o zaman 2024 hit konularına aday mı olur dogan konusu :D

16EC813
29-12-2023, 11:22
edit : gerçi bence doganda olmaz,dogan görünümlü şayin olur :D

ANKARA0606
30-12-2023, 21:29

hahahah abi çok mantıklı aslında doğru diyosun :)

Kutluhan
03-01-2024, 14:22
ilk sahibinden 3.28ci aldık bundan 6-7 ay önce 200.000km kadar borusan oto bakımlıydı araba şuan 220.000km de ve biz 300.000tl yakın masraf ettik (zorunda değildik araba günlük biniliyordu) bize göre daha yeni a noktasından b noktasına gidecek kıvama geldi. gerisini sen düşün.

16EC813
04-01-2024, 09:36
ilk sahibinden 3.28ci aldık bundan 6-7 ay önce 200.000km kadar borusan oto bakımlıydı araba şuan 220.000km de ve biz 300.000tl yakın masraf ettik (zorunda değildik araba günlük biniliyordu) bize göre daha yeni a noktasından b noktasına gidecek kıvama geldi. gerisini sen düşün.

ama şimdi cilli gibi olmuştur :D

Kutluhan
05-01-2024, 11:38
ama şimdi cilli gibi olmuştur :D

oldu ama bitmez alanda harcar öyle bir araba bmw :D maliyeti 780.000tl totalde 850.000tl zor sattı :)

16EC813
05-01-2024, 14:08
oldu ama bitmez alanda harcar öyle bir araba bmw :D maliyeti 780.000tl totalde 850.000tl zor sattı :)

gösterde görek şu yiğidimi nası bşeymiş :D

weST.27
05-01-2024, 15:15
Böyle durumlarda açıklamayı uzun uzun yazan arkadaşlar için söyleme gereksinimi duydum, boşa yazdık zaman ayırdık diye düşünmeyin, elbet başka birileri yeni üyeler, misafirler vs de araştırmalarında bizim foruma denk geliyor ve bu yazıları okuyor, boşa gitmiyor yani :D

Konu sahibi arkadaşın kararı meg3 olmuş, güzel tercih hayırlı olsun şimdiden

Kutluhan
23-01-2024, 11:18
gösterde görek şu yiğidimi nası bşeymiş :D

''onur_detailing'' instagram hesabında 30/10/2023 paylaşımında birde kendi '' myclassicbmw '' sayfamda bakabilirsiniz.