PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cila Aletleri

alp1903
24-01-2009, 19:43
evet arkadaşlar hızlı cila çekmek için şarjlı makina lazım varmı bildiginiz satılan yer?

praktikerde oldugunu duydum ama emin degilim:confused:

cem06
24-01-2009, 19:48
evet arkadaşlar hızlı cila çekmek için şarjlı makina lazım varmı bildiginiz satılan yer?

praktikerde oldugunu duydum ama emin degilim:confused:

bauhaus ta var

hatta bunun aynısı
http://img255.imageshack.us/img255/3210/piclargemp3.jpg

alp1903
24-01-2009, 19:56
teşekkür ederim;)

egb@lo
24-01-2009, 20:23
alp biz aldık bundan mertcan la 2 tane.içinden çıkan kafaları çok uzun si,reli değil bi kaç tane almanı öneririm.uzun süre kullanma sakın bozluo yanı.bahaust tan alırsan garantili oluyo değiştirebilirsin

VeNoM_35
24-01-2009, 20:35
tavsiye etmiyorum ben, elle daha kolay geliyor bana. bence önce bi test et arkadaşlarından birinde varsa fln...

egb@lo
24-01-2009, 20:46
tavsiye etmiyorum ben, elle daha kolay geliyor bana. bence önce bi test et arkadaşlarından birinde varsa fln...

biz önceden elle yapıoduk bi sorun çıkmıodu elle ama makina çok farkedio hemde çok kaliteli bi makina olmadığı için yakma olasılığıda olmuo boyayı.düşük devirli

Diyadin
24-01-2009, 20:51
Cila için kullanılanın düşük devirli olması gerekli, boyayı yakabilirsiniz .

Bauhaus, praktiker gibi büyük mağazalarda stand görevlilerine cila için kullanacağınızı söylerseniz yardımcı olurlar .

alp1903
24-01-2009, 21:00
alp biz aldık bundan mertcan la 2 tane.içinden çıkan kafaları çok uzun si,reli değil bi kaç tane almanı öneririm.uzun süre kullanma sakın bozluo yanı.bahaust tan alırsan garantili oluyo değiştirebilirsin

tamamdır sagolasın verdigin bilgi için;) ilk işim trye gelince bundan almak olucak:icon_tup:

elle cila yapmak isterim ama makina ile daha sağlıklı olucak kanısındayım:o

On3R
25-01-2009, 00:38
Kesinlikle alma.Dandik bir malzeme olmakla birlikte sadece cila için kullanabilirsin randıman alamassın hare oluşturabilirsin.Bu tür işlemlerde orbital makine kullanılmaz.Polisaj makinesi kullanılır.Güzel bir makine almak istersen Makita al.Başlık olarakta pasta keçesi ve cila süngeri kullanırsın.Zaten sadece cila yapmak ilede güzel bir sonuç elde edemessin.Meguiars 85 86 gibi pastaları kullanarak mikro çizikleri almak ve ardından cila geçmek en iyi sonucu verecektir.

Tholl-ga
25-01-2009, 00:41
Skıll marka var 6 kademeli devir i var.gayet memnunum.

senna
25-01-2009, 10:16
Skıll marka var 6 kademeli devir i var.gayet memnunum.

bencede skill iyidir testeresi falanda var bende 7 8 yıldır sorunsuz çalışıyor

16v
25-01-2009, 11:35
Amatör cila makinesinin özelliigi (orbital)düsük devirde çalışması ve kendi ekseninde dönerken vibrasyonda yapmasıdır.Cila makinasıyla boya yakmak oldukça güçtür.Kullanılan cilada çok önemli hangi cilayı uygulamaktasınız :?

16v
25-01-2009, 11:40
Unutmadan polisaj makinaları profesyonell uygulamacılar içindir amatör uygulamacılar araçlarında boyanmadan düzelemiyecek sonuçlar elde edebilirler.Meguiars firmasının 86-85-83-82-26 gibi ürünleri profesyonel uygulamacılara yöneliktir.

XoR
25-01-2009, 11:42
En güzeli elle atmak ben gayet memnunum :)

M U R A T
25-01-2009, 11:53
bauhaus ta var

hatta bunun aynısı
http://img255.imageshack.us/img255/3210/piclargemp3.jpg

buna benzer bişey bende de var sadece cila için çok uygun düşük devirli olduğu için istesende boyaya zarar veremezsin +5 dakikada komple cilalayabiliyorsun hiç yorulmadan koçtaşda 20-30 lira civarı..

GKS
25-01-2009, 12:24
hiç gerek yok bence makineye fln pamukla yapmak en iyisi

GokhanErol
25-01-2009, 12:46
elle daha detaylı oluyo bence...
kolay gelsin...;)

onurdemir
28-01-2009, 09:14
Elle yapılması elbette tavsiye edilir. Makine sadece yüzeysel yerlere temas ederken elle aracın heryerine müdahele imkanı var. Ben bir zamanlar otomobilime haftada 3 kere cila atan biriydim. Kullanmadığım yöntem yok. Hatta Baran'da bilir. O zamanlar ikimiz birlikte de cila atmıştık. Makineden daha iyidir el yöntemi. Cila tercihi olarak da Sonax ve Meguiars öneriyorum.

TaGo
28-01-2009, 10:11
Dostum kesinlikle ama kesinlikle alma. Ben praktikerden aldım aldandım 25 tl lık fiyatına. Ancak zaten olmayan devri bide vibrasyonu siz makinayla çalışmaya başlayınca tamamen duruo. Bu makinanın boyaya zarar verme şansı %0. Alıp makinaya kaputa atsan bile göçük oluşturmayabilir. Cilalamak için kullanamıyorsun anlıyacağın. Bu ancak oyuncak olur. Ben elle yapmaya devam ediorum malesef.

levent
28-01-2009, 10:24
koçtaşta görmüştüm ben bayramda hatta bgn yrn bakıcam yine ;)

Baran^
28-01-2009, 11:44
Elle uygulanan cilalar verniğin üstünde tabaka oluşmasını sağlar böylelikle parlaklık elde edilir fakat bu yöntem 1-2 yıkama sonra etkisini yitirir yani geçicidir.Makineyle uyglanan cila cok daha kalıcı ve sağlıklıdır.Çizikler vernikte kılcal damarlar acar,vernik ısındıkca sıvılaşır ve bu kılcal damarları doldurur böylelikle pürüzsüz bir yüzey elde edersiniz.Verniği ısıtmakta ancak makine ile mümkündür.Profosyenel yanı devirli cila makineleri kesinlikle deneyim gerektirir aksi takdirde boyada hareler oluşturmak kacınılmazdır.El alışkanlığı esastır ve deneyimli bilinçli kişiler tarafından yapılması önerilir.Profosyenel makinalarla boyanızı kolaylıkla yakabilirsiniz ve bunun geri dönüşü yoktur.Birde amatör cila makineleri vardırki bunlar sadece kendi eskenleri etrafında titresim yayarak dönerler ve boyayı yakmanız imkansızdır,profosyenel makinalar kadar verimli sonuc alamazsınız fakat ince cizikleri kolaylıkla yok eder.Bahause vs satılan makineleri tavsiye etmiyorum cunku pedleri cok kalitesiz ve ömürleri cok kısa.Cila makinesinden cok kullanılan pedler ve cila daha buyuk önem taşır.Ben meguıars amatör cila makinesi kullanıyorum ayrıca yurtdışından farklı pedlerini getirttim ince cizik için ve cila için farklı ped kullanılıyor.Cok memnunum ve kesinlikle tavsiye ediyorum.Yurt dışındada detailing forumlarından okuduğum kadarıylada yurt dışında amatörler tarafından en cok tercih edilen model.Profosyenel makine içinse el alışkanlığı gerektiğinden zaman buldukca cıkma kaputlar üstünde kendimi geliştirmeye calışıyorum herkezede tavsiye ediyorum.

Tunç
28-01-2009, 12:53
bu alet sarzlı dimi?

ahmetuygur
28-01-2009, 13:03
ben sirketin bana verdıgı kia marka arabanın kaputunda denemeler yapıorum :D basarılı oldugum gun haber verırım :D

alp1903
28-01-2009, 16:26
bunu alıyım bi deniyim nasıl bi sonuç elde edicem begenmezsem kullanmam zaten, cila olarakta sonax bulabilirim ankarada, meguiars ankarada yok benim bildigim?

Ranthor
28-01-2009, 17:13
Benim devir ayarlı polisaj makinam var kocaman, cila yaptım ama ustalık gerektiyor valla zor iş. ama yapabilirsen süper oluyıor