PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Clio mu? C3 mü? C3 AirCross mu? Kafalar Karışık

Aranel Ciryatan
06-03-2024, 11:06
Merhaba arkadaşlar,

7 yıldır Citroen DS3 1.6 HDi sahibiyiz ve her ne kadar severek biniyor olsak da artık yaş küçültme ihtiyacımız olduğu için sıfır bir araba almayı planlıyoruz.

Aslında yola C3 Shine 1.2 Puretech ile çıktık fakat bayide 2023 C3 Aircross için sadece 100 bin TL farklı bir fiyat teklif edilince gönlümüz C3 Aircross'a kaydı. Fakat sonrasında aracımız modifiyeli olduğu için takasta almayız falan dediklerinden dolayı Citroen ile vedalaşıp hiç aklımızda olmayan Renault bayisine girdik ve 2010 model 161 binde olan aracımıza 400K teklif aldık. Al sat vs ile uğraşmak istemediğim şimdilik bu seçeneğe sıcak bakıyoruz.

Clio'nun turuncu olan Alpine paket modelini çok beğendik. Koltuklar vs çok güzel ve içine oturunca güzel bir his veriyor araç. Fakat tabii ki C3 Aircross kadar ferah değil içi.

Sonuç itibariyle siz olasınız ne yapardınız?

C3 Shine 1 milyon (2024)
C3 Aircross Shine 1.150 (2023)
Clio 1.0 Alpine 1.120 (2024)

En ucuz C3 evet fakat Citroen'in aracımızı almıyor olması biraz bizi rahatsız etti ki kendi markaları bir araç ve tüm orijinal parçaları da duruyor aracın hepsini vericem dedim ama 2 Citroen bayisi de maalesef kurumsallıktan çok uzak bir tavır sergiledi hatta bir bayide "patron firmalarıyız zaten patronlar 2. el almak istemiyor." gibi bir söz söyledi çalışan.

Şuan ön planda bizim için Clio yolu görünüyor ama iyi kötü deneyimi olanların yorumlamasını merak ediyorum.

Yılda 6000-7000 km zor yapan bir araç kullanıcısıyız. Gazlama derdimiz yok aracı full CC'de kullanıyorum ve sakin sakin gidiyorum genelde.

+ olarak aracımız da satılık. Bayi kazanacağına bir birey kazansın derdindeyim o yüzden özellikle Tech'den biri çıkarsa bayi fiyatına vericem Cumartesi gününe kadar. Cumartesi yıllık bakım vs yaptırıcam bu nedenle bir tık fiyatı bayi fiyatından yukarı çekerim.

Ormanci
06-03-2024, 12:42
En güzeli tabi arabayı kendin satman hocam ama o da ayrı gıcık bi olay. Saçma sapan 1000 tane adam arar, o olur mu bu olur mu bilmemne. Ver kurtul diyor insan bazen gerçekten.
Sahibinden otobid mi ne yapmıştı, güya galericileri açık artırma yaptırıyormuş falan filan ama mantık tabi yine aynı, galeri mantığı, düşüğe aldırılacak birilerine. Yoksa sistem işlemez :) En azından orası da denenebilir.

Bayilerin bazıları ikinci el ticaretini baya güzel yaptıkları için iştahla alıyorlar, bazıları ise 3-5 tane alıyor, satamıyor, beceremiyor falan, istemiyor. O yüzden çok üzerlerine gitmenize gerek yok :) Modifiyeli falan demek işin sadece bahanesi. Gerçekten istemiyorlar, diğer söyleyen çalışan doğru söylemiş :) Ya da bu saçma piyasa sırasında hepsi sıfırdan çok ikinci el araçları doldurdu, şimdi patladılar, elden çıkarmaya çalışıyorlar, o yüzden de almıyorlar. Vesaire vesaire :)

C3 mü Clio mu dersek direkt yeni Clio derim mesela. Ancak C3 Aircross mu Clio mu dersek iş biraz değişebilir. Ha ama çoluk çocuk falan yoksa Clio aslında çok daha güzel bi seçenek.
C3 Aircross da bence seneye falan ya kasa değiştirecek, ya makyaj yiyecek. Eski kalabilir bu sefer de. Ama fiyatı da iyiymiş. Küçük araba fiyatına küçük-suvumsu alabiliyor olacaksınız. İç hacim falan filan anlamında daha iyi olacak.

Aranel Ciryatan
06-03-2024, 13:32
En güzeli tabi arabayı kendin satman hocam ama o da ayrı gıcık bi olay. Saçma sapan 1000 tane adam arar, o olur mu bu olur mu bilmemne. Ver kurtul diyor insan bazen gerçekten.
Sahibinden otobid mi ne yapmıştı, güya galericileri açık artırma yaptırıyormuş falan filan ama mantık tabi yine aynı, galeri mantığı, düşüğe aldırılacak birilerine. Yoksa sistem işlemez :) En azından orası da denenebilir.

Bayilerin bazıları ikinci el ticaretini baya güzel yaptıkları için iştahla alıyorlar, bazıları ise 3-5 tane alıyor, satamıyor, beceremiyor falan, istemiyor. O yüzden çok üzerlerine gitmenize gerek yok :) Modifiyeli falan demek işin sadece bahanesi. Gerçekten istemiyorlar, diğer söyleyen çalışan doğru söylemiş :) Ya da bu saçma piyasa sırasında hepsi sıfırdan çok ikinci el araçları doldurdu, şimdi patladılar, elden çıkarmaya çalışıyorlar, o yüzden de almıyorlar. Vesaire vesaire :)

C3 mü Clio mu dersek direkt yeni Clio derim mesela. Ancak C3 Aircross mu Clio mu dersek iş biraz değişebilir. Ha ama çoluk çocuk falan yoksa Clio aslında çok daha güzel bi seçenek.
C3 Aircross da bence seneye falan ya kasa değiştirecek, ya makyaj yiyecek. Eski kalabilir bu sefer de. Ama fiyatı da iyiymiş. Küçük araba fiyatına küçük-suvumsu alabiliyor olacaksınız. İç hacim falan filan anlamında daha iyi olacak.

Çoluk çocuk yok yakın gelecekte planda yok o yönde. Clio Alpine'in koltukları falan baya keyifli bizi cezbetti. Aircross sunroof falan çok ferah içi ama tipi kötü :D Hanım bide turuncu hastası zaten stenley turuncu termosu var araba ile uyumlu diyor :D benden daha çok o yükseldi zaten turuncu clio'ya

cnzdmr
06-03-2024, 14:03
c3 aircross gerçekten ferah bi araba, c suv seçeneği olarak yerden yüksek oluşu sürüş kolaylığı sağlıyor.

Kayınvalide de var, yazın biraz kullanmıştım beklediğimden daha konforlu bir araçtı.

Tipini bende çok beğenmiyorum ama sunroof vs ile şehir içinde keyifli oluyor.

Clio Alpine pakette çok güzel sportif öğeler taşıyor ancak ufak bir araç. 3 silindir cvt şanzımanı da pek sevmediğimden C3 Aircross diyorum bu eşleşmede.

KÖROĞLU
06-03-2024, 16:20
Kalp clio der, turuncusu cidden güzel.

Mantık c3 aircross. Ama gelecek planları içinde aircross için bir gereklilik yok gibi.

Ds3 için öm atıyorum.

SkY
14-03-2024, 12:30
3 seçenek içinden bende clio tercih ederdim..güncel kasası gerçekten çok güzel.donanım da zaten siz en iyisine bakmışsınız..

Ramcho®
14-03-2024, 14:10
Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-boyasiz-hatasiz-2022-skoda-fabia-1.0-premium-11.000kmde-ekstrali-1160327711/detay)

örnek olması açısından attım

bu araçlardan da bakabilirsin. donanım olarak sağlamlık olarak ciddi avantaj sağlar.

araçınızı da takas ta değerlendiririm.

0535 866 49 84

mrtysn
14-03-2024, 15:51
Abi selam, dm'den mesaj attım sana

Aranel Ciryatan
14-03-2024, 15:59
DS3 satıldı arkadaşlar. KÖROĞLU 'na hayırlı uğurlu olsun tekrar.

Clio Alpine sipariş verdim bende son karar olarak. Citroen'den daha iyi içi falan.

KÖROĞLU
14-03-2024, 17:53
DS3 satıldı arkadaşlar. KÖROĞLU 'na hayırlı uğurlu olsun tekrar.

Clio Alpine sipariş verdim bende son karar olarak. Citroen'den daha iyi içi falan.

Sana da hayırlı olsun, turuncu beklerken mavi ile beni şaşırttın. Güzel günlerde kullan sen de.

Aranel Ciryatan
18-03-2024, 20:48
Clio'ya kaparo vermiştim fakat zam geldi. Maalesef ortada araç yok fatura yok vs bu nedenle bir zam daha olma olasılığı vardır kesin. 1210 oldu araç bide buna hayalet ekran alacaktım ben 50 civarı da bu olacaktı 1260. Bugün hızlı bir karar ile fiyatları da yeni açıklanmış olan 208 GT ye kaparo verdim ve hatta aracı bağladım. Aracın motor no, şasi no bile belli belge olarak verdiler. Lansman sarısında bir 208 GT almış olduk. Gemideymiş bakalım inşallah bayramdan önce binebileceğiz.

Schumi
18-03-2024, 21:35
Hayırlı olsun. Kaça geldi 208 ?

Aranel Ciryatan
18-03-2024, 22:00
Hayırlı olsun. Kaça geldi 208 ?

1300'e bağladık.

aybarsdnr
18-03-2024, 22:02
Hayırlı olsun. Clio dan çok çok daha güzel bence.

Schumi
18-03-2024, 22:04
1300'e bağladık.

Elektrikli düşünmediniz sanırım uzun yol yapılacak ve tek araç diye.

Aranel Ciryatan
18-03-2024, 22:10
Elektrikli düşünmediniz sanırım uzun yol yapılacak ve tek araç diye.

Aynen elektrik bana gelmez uzun yolda yapıyorum hep km'leri :D Yılda zaten 5000-6000 yapıyorum 3000 bini uzun yol

KÖROĞLU
19-03-2024, 15:29
Vay vay hayırlı olsun , 208 gt değişik hızlı bir karar olmuş :) Güle güle kullan.

şundan dimi :)

Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-emin-auto-dan-cam-tavan-temiz-sari-208-1155322857/detay)

Schumi
19-03-2024, 20:04
Vay vay hayırlı olsun , 208 gt değişik hızlı bir karar olmuş :) Güle güle kullan.

şundan dimi :)

Just a moment... (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-emin-auto-dan-cam-tavan-temiz-sari-208-1155322857/detay)

Hayır makyajlı kasa 208. Bunun daha yeni tip far stop ve tamponlusu. Daha satışa başlanmadı Türkiye de. Nisan da satılacak sanırım.

KÖROĞLU
19-03-2024, 20:06
Hayır makyajlı kasa 208. Bunun daha yeni tip far stop ve tamponlusu. Daha satışa başlanmadı Türkiye de. Nisan da satılacak sanırım.

Evet konuştuk Mehmet le sonrasında öyleymiş. Çok iyi oldu bence clio ya göre.

Aranel Ciryatan
19-03-2024, 20:10
Başladı başladı. Araç hatta bugün gümrüğe geldi gemi ile. İlk makyajlı Agueda sarısı 208 GT alan bizmişiz öyle dedi bayi. Normalde geminin adını öğrenmek için aramıştım takip etmek için gemiyi. Gemi adına bakarken geminin limana geldiğini fark ettik :D Schumi

Schumi
19-03-2024, 20:32
Başladı başladı. Araç hatta bugün gümrüğe geldi gemi ile. İlk makyajlı Agueda sarısı 208 GT alan benmişim öyle dedi bayi. Normalde geminin adını öğrenmek için aramıştım takip etmek için gemiyi. Gemi adına bakarken geminin limana geldiğini fark ettik :D Schumi

Satış değil teslimat demem lazımdı sanırım. :) Eski sarı ile farklı bir tonu var gibi görmüştüm.

huseyinturk
19-03-2024, 22:33
Hayırlı olsun güzel tercih olmuş, clio pişmanlıktır çok değişiklik varmıdır bilmiyorum ama 2015 yılında sıfır alıp 2 yıl kadar kullanmıştım her anı ayrı ızdıraptı Allah korumuş sizi

Aranel Ciryatan
20-03-2024, 07:16
Satış değil teslimat demem lazımdı sanırım. :) Eski sarı ile farklı bir tonu var gibi görmüştüm.

Aynen Lime gibi biraz bu. Aracı kesinlikle görmeden aldık. Allure vardı sadece bayide ona oturdum falan biraz. Koltuklar için de 308 GT'de toto testi yapabildim.

Hayırlı olsun güzel tercih olmuş, clio pişmanlıktır çok değişiklik varmıdır bilmiyorum ama 2015 yılında sıfır alıp 2 yıl kadar kullanmıştım her anı ayrı ızdıraptı Allah korumuş sizi

Valla kimisi Clio çok iyi diyor. Kimisi Pejo pişmanlık diyor. :D 20 yıldır PSA kullanıyorum o yüzden bana göre Peugeot pişmanlık değil ben seviyorum araçların karakterlerini. Clio'da face gruplarında enteresan bir kitle vardı. Herkesin tek derdi tüp taktırmaktı. Dedim ben yanlış bir yoldayım :D

babayimben
20-03-2024, 09:00
Hayırlı olsun aracınız, almışsınız artık konuyu geç gördüm ama, makyajsız 208 ve makyajsız clio 5 karşılaştırma yapacak kadar kullandım ikisini de
Makyajla clio çağ atlamadı ise 208 çok daha derli toplu ve kaliteli iç mekana sahip, aynı yolda clio en az 1- 1,5 litre fazla yakıyor
Kabin gürültüsü, yol tutuş de benzer seviyede
Açıkçası aynı paralara bu iki araç arasında kalınıp clio almaya bir sebep bulamadım, doğru kararı vermişsiniz bence, kazasız belasız kullanın inşallah.

Berkan
20-03-2024, 09:21
Hayırlı olsun renk buysa cokta güzel olmuş eski hardalımsı tona göre . clio v6 sarısı gibi sanki :)

NEW Peugeot E-208 GT FACELIFT 2024 | Visual Review, Exterior, Interior & Infotaiment - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=M-PwdGCw3ZE)

https://www.youtube.com/watch?v=M-PwdGCw3ZE

huseyinturk
20-03-2024, 19:58
Aynen Lime gibi biraz bu. Aracı kesinlikle görmeden aldık. Allure vardı sadece bayide ona oturdum falan biraz. Koltuklar için de 308 GT'de toto testi yapabildim.

Valla kimisi Clio çok iyi diyor. Kimisi Pejo pişmanlık diyor. :D 20 yıldır PSA kullanıyorum o yüzden bana göre Peugeot pişmanlık değil ben seviyorum araçların karakterlerini. Clio'da face gruplarında enteresan bir kitle vardı. Herkesin tek derdi tüp taktırmaktı. Dedim ben yanlış bir yoldayım :D

2015 yılında almıştım ben bir eski kasa oluyor çok değiştimi bilmiyorum ama şöför kapısı konsolunu o kadar saçma yapmışlar ki direksiyonla o konsol arasına sıkışıyor insanın dizi. 55.000 km kullandım koltuğu kendime göre hiç ayarlayamadım, trim sesleri hiç bitmedi. 5-6 bin kmde biten balataları vardı servislerin yaklaşımı samimi tek güzel yanı oydu. Müzik dinleyin trim seslerine tek çare o demişlerdi bana :)

Aranel Ciryatan
25-03-2024, 08:25
2015 yılında almıştım ben bir eski kasa oluyor çok değiştimi bilmiyorum ama şöför kapısı konsolunu o kadar saçma yapmışlar ki direksiyonla o konsol arasına sıkışıyor insanın dizi. 55.000 km kullandım koltuğu kendime göre hiç ayarlayamadım, trim sesleri hiç bitmedi. 5-6 bin kmde biten balataları vardı servislerin yaklaşımı samimi tek güzel yanı oydu. Müzik dinleyin trim seslerine tek çare o demişlerdi bana :)

7 yaşında aldığım DS3'e 7 yıl bindim trim sesi konusunda sıkıntım olmaz. 20 yıldır PSA'ların tepesindeyim. Diz sıkışma olayı enteresan geldi 2015 kasanın içine hiç oturmadım gerçi. Bunda showroomdaki test aracına sorun yaşamadım ben 1.72 boy.

KÖROĞLU
26-03-2024, 07:44
7 yaşında aldığım DS3'e 7 yıl bindim trim sesi konusunda sıkıntım olmaz. 20 yıldır PSA'ların tepesindeyim. Diz sıkışma olayı enteresan geldi 2015 kasanın içine hiç oturmadım gerçi. Bunda showroomdaki test aracına sorun yaşamadım ben 1.72 boy.

Denk gelirsek DS'i şimdi bi denemeni isterim. Motor tarafından gelen sesi %90 çözdüm.

1. si hava filtre parçalarının titreşimini çözünce ses azaldı.

2. si turbo dan çıkıp cooler'a giren boru boyunu kısaltında artık panele çarpmadığı için muazzam bir titreşim azaldı.

3. sü de cooler kocaman olduğu için tampon altındaki plastik bağlantılar yerinden çıkmış, onları takıp güzele sıkınca o titreşimden de kurtulduk.

Şuan öncesi sonrası arasında fark muazzam seviyede. Yalıtım sonrası d sedan civarı bir iç ses bekliyorum bakalım onu da yapınca yorumlarım.

Ne zaman geliyor 208 ?

Aranel Ciryatan
26-03-2024, 07:51
Denk gelirsek DS'i şimdi bi denemeni isterim. Motor tarafından gelen sesi %90 çözdüm.

1. si hava filtre parçalarının titreşimini çözünce ses azaldı.

2. si turbo dan çıkıp cooler'a giren boru boyunu kısaltında artık panele çarpmadığı için muazzam bir titreşim azaldı.

3. sü de cooler kocaman olduğu için tampon altındaki plastik bağlantılar yerinden çıkmış, onları takıp güzele sıkınca o titreşimden de kurtulduk.

Şuan öncesi sonrası arasında fark muazzam seviyede. Yalıtım sonrası d sedan civarı bir iç ses bekliyorum bakalım onu da yapınca yorumlarım.

Ne zaman geliyor 208 ?

Merak ettim valla. Yolun düşerse Kadiköy falan olmadı Gökhan'ın orada bi toplaşırız :D

Valla 19'unda gümrüğe indi. Cumartesi bayi aradı 25-26 gibi ödeme için hazır olalım diye. Araç bi bayiye gelecek orada ilk kontrolleri yapıcaz boya kontrol falan. Sonra tescil işlemleri başlıcak. İnşallah bugün aranırız diye bekliyorum artık sabırsızlık moduna geçtim çünkü :D Clio'yu beklerken böyle heyecan yoktu ama 208 heyecanlandırıyor.

KÖROĞLU
26-03-2024, 07:59
Valla ben de heyecanlandım ya, 31 inde bi şile yapacak gibiyiz bakalım tam netleşmedi. Düşerse yolun gelsene.

Kırmızı c1 / yeşil megane 3 / siyah ds3 / sarı 208 gt olur off rengarenk :)

Aranel Ciryatan
26-03-2024, 08:04
Valla ben de heyecanlandım ya, 31 inde bi şile yapacak gibiyiz bakalım tam netleşmedi. Düşerse yolun gelsene.

Kırmızı c1 / yeşil megane 3 / siyah ds3 / sarı 208 gt olur off rengarenk :)

Olabilir neden olmasın. Araç gelirse tabi :D

KÖROĞLU
26-03-2024, 08:08
Olabilir neden olmasın. Araç gelirse tabi :D

Şahane olur, kend aramızda sohbet muhabbet biraz da deneme yapıcaz :) Murat (eski aracımın yeni sahibi) çok iddialı :D amiyane tabirle bizi delecekmiş :D

kaç gündür bunun geyiğini yapıyoruz :)

Aranel Ciryatan
28-03-2024, 13:11
Gümrükleme sonunda tamamlanmış bugün. Araç Bayiye sevk edilmiş.

KÖROĞLU
28-03-2024, 13:54
Gümrükleme sonunda tamamlanmış bugün. Araç Bayiye sevk edilmiş.

Hdi buralar renklensin kısa zamanda o zaman :)

Aranel Ciryatan
22-04-2024, 21:13
Sonunda bugün teslim alabildik çocuğu :)
Simba First Video - YouTube (https://youtube.com/shorts/Tw2Zf0pbiDE?feature=share)

https://youtube.com/shorts/Tw2Zf0pbiDE?feature=share

safaks
24-04-2024, 09:58
Çok güzel renk be, Allah kaza bela vermesin, Hanımın otomatik ısrarı uzerine bende bu aralar Mk2 Leondan ,2021 model 208lere bakar oldum.Pisman olurmuyum bilemedim.
208 bu sınıfta ne mantıklı olan sanırım.

Aranel Ciryatan
24-04-2024, 12:10
Çok güzel renk be, Allah kaza bela vermesin, Hanımın otomatik ısrarı uzerine bende bu aralar Mk2 Leondan ,2021 model 208lere bakar oldum.Pisman olurmuyum bilemedim.
208 bu sınıfta ne mantıklı olan sanırım.

2. el aracın bakımlı olmasına aman dikkat. Yağlı kayış var 50 bin de falan triger değişmek gerekiyor. 2021 modellerde eski parça var çünkü sonradan parça güncellemesi oldu ama az da olsa hala triger parçalanması devam ediyor. Bakımlı, yağı düzgün marka olan ve yağ bakımlarını zamanında yapan araçlarda sorun olmuyor pek.

Bide 2. ellerde inanılmaz saçma fiyatlar var. Sıfırın liste fiyatı 1400 ama yani bayiler enteresan iskontolar yapıyorlar. Clio Alpine paket fiyatına dolu dolu 208 GT alınıyor diyebilirim.

KÖROĞLU
26-04-2024, 13:58
208 gt aşırı güzel, renk duruş efsane. Ben bayıldım. Denk gelirsek bir deneme sürüşü talebi açıyorum buradan da.

Hayrını gör, kazasız belasız cezasız bin.

Aranel Ciryatan
26-04-2024, 14:12
208 gt aşırı güzel, renk duruş efsane. Ben bayıldım. Denk gelirsek bir deneme sürüşü talebi açıyorum buradan da.

Hayrını gör, kazasız belasız cezasız bin.

Elbet denk geliriz yaa :)