PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : E5'te motosikletlere ne oluyor?

8.000rpm
26-01-2009, 12:26
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/10854621.asp?gid=229

Arkadaşlar ikinci bir motosiklet kazası , yine kafa kopması sonucu feci bir ölüm...
Yine hemen hemen aynı mevkii...
:(:(:(

Emir_b16a
26-01-2009, 12:37
yollar duğru düzgün diilki e söförlerde bilmio işi daha çok olur böle şeyler

anıl turan
26-01-2009, 13:27
ne kadar dikkatli kullanırsam kullanayim arabayı motorsiklet sürücülerinden inanılmaz tırsarım... hemen aynanın dibinde bitiveriyorlar, zaten oldum olalı 2 tekerlekli araçlardan hazetmem çok tehlikeli gelior bana...

gerçekten eğitimini almadan 250 ytl kurs parası verip ehliyeti çıkartabiliyorsan, 30-40 ytle bir kask alıp trafiğe çıkabiliyorsan bir de yollardaki motorsiklet görünce üstüne kıran maganda araç şöförleri de giriyorsa işin içine böyle üzücü olayların olması normal hakkaten...

VTEC®
26-01-2009, 13:59
offf yaw gerçekten çok kötü Allah göstermesn

clioGT
26-01-2009, 14:00
çok dar şeritler evveline göre...

SULTANOGLU
26-01-2009, 14:00
ya ordaki kablolar jilet gibi kesiyodur, zaten yollar araba için bile düzgün değilken motor kullanan için ne yazıkki sonuçları bu şekilde oluyor. allah rahmet eylesin :(

McS_R53
26-01-2009, 14:01
sen emniyet şeridini iptal edersen saçma salak bi metrobüs koyarsan sonu tabiki böle olur!!!

cenk
26-01-2009, 14:02
nasıl ya daha gecenlerde motorsikletli bi vatandaşın kaza sonucu kafası kopmuştu buda ikincimi yazık hakkaten

Utku
26-01-2009, 14:02
Motor çok tehlikeli allah beterlerinden korusun..Avrupa yakasına geçerken köprüye gelmeden bi Racing kaptırmış arkadan yanımdaki arabayla aramdan rahat 200e yakın geçti birde yanınızdan geçene kadar sesi gelmiyor o anda birden sağa sola atmak var allah korusun..

Tugral
26-01-2009, 14:03
yolun sağından gidiyorsun diyelim. En sağ şerittesin hop bi bakıyorsun sağ taraftan gecmeye calısan bi tipitip mecbur sola atıyorsun kendini. Yada kavşağa geliyor adam dip gaz geliyor yahu bi yavaşla işte manyağın biri cıkar yol vermez olan sana olur diye düşünen yok. Eskiden motorda kullanırdım o yüzden hep motorlara yol vermeye calısırım onları trafikte yokmus gibi gören sürücülerden değilim ama bazen deli ediyorlar yani ulan gidim arkasından vurim dedirtiyorlar. 3 şeritli yolda adam en sol şeridin ortasından gidicem diye ugrasıyor scooterla. Aynada kullanmıyorlar sözüm bu kaza için değil ama hazır motor konusu acılmısken dert yanayım dedim.

Vtec-SEDAN
26-01-2009, 14:05
dün akşam saat 5 sularında bahçelievler medicana hastanesi önünde bir taksi kuryeye çarpmıştı oda yerde yatıyordu. hastane önü olduğu için hemen sedye geldi oraya kaldırıldı ama hareket etmiyordu, ne oldu bilmiyorum.

bu kazada gerçekten ürkütücü, Allah rahmet eylesin.

SkY
26-01-2009, 14:07
ya ordaki kablolar jilet gibi kesiyodur, zaten yollar araba için bile düzgün değilken motor kullanan için ne yazıkki sonuçları bu şekilde oluyor. allah rahmet eylesin :(

evet o metrobüs yolunu ayırmak için koydukları kablo bariyerler kesiyor sanırım..çok yazık ya:(

8.000rpm
26-01-2009, 14:27
metrobüs yolu için konulan kablo bariyerde kabahat yok , esas problem kablolar arasında birkaç metre ara ile dikilen ve yola doğru budak veren metal babalar...
eski klasik metal barlar , otomobilinizle sürttüğünüzde sizi parçalamaz...
oysa bu zıkkımlara eğer aracınızın sol tarafınız değdirirseniz tak tak tak her vuruşta aracınızdan bir parçayı paramparça edecektir... bir göz atın inceleyin hak vereceksiniz...
bunu tasarlayanlar bu saçmalığı göremiyor mu? bariyerler araçları tutmak içindir , parçalamak için değil...

ayrıca daha yüzbin tane tasarım hatası olan metrobüs yollarında benim beklediğim şeyler gerçekleşmedi ;

-metrobüs yolu sadece duraklarda betonla ayrılıyor , diğer yerler çıplak.. klasik gidiş geliş..hatta ben birbirini sollayan metrobüslere bile şahit oldum...
normalde de aynalar birbirine teğet geçiyor zaten.. şöförler de yolun akış yönünün tersinde oturuyorlar , yani metrobüs araçlarının uzak köşeleri birbirlerine yakın geçiyor...biri direksiyon hakimiyetini biraz kaybetse ne olacak? ya da rüzgar veya hafif buzlanma yüzünden bi miktar çizgisinden saparsa? düşünmek bile ürkütücü...
-ortalama hızları 60-70 km/h olan metrobüs araçlarının oalsı bir kazada kafa kafaya çarpışmaları 60+60=120km/h hızla sabir engele çarpma etkisi yaratacaktır... içindeki insanların da hepiniz biliyorsunuz ki emniyet kemerleri yok...zaten herkes garfield misali camlara yapışık...
:(:(:(:(
-bana göre e5 ile metrobüs yolunun arasına konulan teller belirli bir hız ve/veya ağırlığın üzerindeki darbeleri ememeyecek ve belki de kontrolden çıkan bir araç metrobüs yoluna geçiğ metrobüs aracı ile çarğışacak...
metrobüs yolu inşası sırasında bu metal kabloların dayanımı-güvenliği ile ilgili bir bilgi duyan bir test izleyen var mı?
-zaten e5 tarafına doğru budaklı babaları olan bu kablolar daha çok kişinin canını yakacak gibi görünüyor...

allah hepimizi korusun...

Absinthé
26-01-2009, 14:56
Bu konuyu ben açacaktım , benden önce açmışsın....

Bende motorsiklet sürücülerine normalden çok dikkat eden birisiyim çünkü adamların hayatları söz konusu ve nerden nasıl çıkacakları belli olmuyor... Trafikdeki fobim oldular resmen.

Dün birisinin sebebi olucaktım az daha Allah korudu ki yavaştım.

2 şeritli yolda önce dikizden sonrada sağ aynadan baktım hiç bişey yok sağ şeride doğru yöneldim bi korna falan şaşırdım direk sola kırdım hala bişey görmüyorum ama sadece ses var...

Sağ arka köşeme giriyor ne amaçla yaa? yani amaç nedir? canına mı susadın be adam??? racing motor falanda değil yani yanlış anlaşılmasın bi anda falan gelmedi öyle bayadır gidiyormuş.

Allah korusun refleksim iyi olmasa ya altıma alırdım onu yada dengesini kaybedip bariyere falan çarpardı.

Ben koskoca otomobille bile milletin kör noktasına girmiyorum ya basıp geçiyorum yada selektör falan atıp bekliyorum.

En basitinden geçerken aynama dokunsa dengesi kaybolup düşecek. Neyine güveniyor?

Ben , motorlarında hızlarına göre bulundukları şeridi ortalamaları taraftarıyım. Aynen bi otomobil gibi.

Motorlular bu kadar cesur olmamalı bence...Kafayı gözü sokmamalılar her yere...

Hayatın kaskosu yok.

onurdemir
26-01-2009, 15:13
Lütfen kötü kullanan motosiklet sürücülerinin faturasını tüm motosiklet kullananlara kesmeyin. Bu, deli gibi giden modifiyeli bir otomobil ile sizin aranızdaki fark gibi bir şey. Düşünün bi. Motosiklet denilince hiç birimizin aklına iyi bir şey gelmiyor. Şeytan işi, Ölüm makinesi deniliyor. Evet sen önlemlerini almazsan ve kurallara aykırı gidersen bu bir ölüm makinesi. Fakat bazen elde olmayan sebeplerden dolayı da kaza oluyor. Otomobil ve kamyonların sıkıştırması, saçma hız sınırlamaları gibi... Malesef ülkemizde olması gerektiği kadar motosiklet kullanan yok. İtalya, İngiltere, Fransa ve diğer gelişmiş ülkeler bu tip şeylerin farkında. Yurt dışında elektrikli scooterlar bile satışa sunuldu. 1 saatlik şarj ile 70 km gidiyor. Sokaklara prizler yapıldı... Biz, hem maliyetlerimizi hem doğamızı kurtarabileceğimiz bu icatı ise hep kötü anımsıyoruz. Tıpkı günlük hayatında modifiye tutkusu olmayan ve modifiyeli otomobil denilince kötü anımsayan insanlar gibi... Kuryelere, yemek servisi yapanlara, suculara laf atıyoruz... Bir çoğu kazalara karışan, kurallara uymayan kişilerden oluşuyor. Fakat hiç bir Pizza Hut ya da McDonald's servisi yapan kişiye siparişimizi ulaştırdığında kötü gözle bakmıyoruz değil mi? Hatta geç gelince neden geç geldiği soruluyor. Azarlanıyor... Bence sorun motosikletlilerde değil. Mantalitede... Önceden söylediklerim halen geçerli. Aranızda isteyen varsa motosikletimin arka koltuğuna oturtup küçük bir İstanbul turu attırabilirim. Yaşadıklarımızı görünce emin olun bize hak vericeksiniz. Forumumuzdan biri "Otomobilime vurup düşerse ceset olur, ama çarptığı için değil, otomobilime zarar verdiği için" demişti. İnsan hayatı bu kadar ucuz olamaz. Bunu hepiniz unutuyorsunuz. Bir Ferrari'ye binen de can taşıyor, 125cc scootera binende. Sizler dikkat edin. Yapmanız gerekeni yapın da eninde sonunda hata bırakın motor kullanıcılarına kalsın. Emin olun kurallara uymayanlar kadar uyanlar da var. Ben de çoğu zaman motosiklet kullanıcılarından daha fazla rahatsız oluyorum. Ama onlara da gerekli eğitim verilerek sorun çözülecektir. Artık ehliyet almak o kadar kolay değil. Emin olabilirsiniz... Son olarak vefat eden arkadaş için keşke elimizden birşeyler gelse. Ailesinin yaşadığı dramı düşünmek bile istemiyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ulaşım sorununa kafadan çözüm buldu.

McS_R53
26-01-2009, 15:19
ne olursa olsun şuan bile sol şeridin yanında barierle 15 cm fark olması bence çok yanlış çünkü iki taraf içinde kaçış yeri kalmıyor. bunun asıl cezası bana göre karayolları müdürlüğüne veya büyükşehir belediyesine kesilmesi gerekiyor.

ahmetuygur
26-01-2009, 15:47
http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Foto%20Haber/Yine%20kafa%20kopartan%20kaza/17.jpg

bu cekici caddenin cekicisi yaw :icon_wack kaza bizim taraftamı olmus yoksa :beuj:

STeaM
26-01-2009, 16:08
bu aralar motosikletlere çok heveslendim ama bu haberler yüzünden de korkuyorum.
çevre faktörleri çok önemli 2tekerde

Dragger
26-01-2009, 16:19
E5 o kadar berbatki, köstebek yuvası gibi...

Otomobil sürücüleri de cukurlardan kacarken motorlar yanlarında bitiveriyor.

Bence bundan oluyor bu isler...

streetracer
26-01-2009, 16:24
http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Foto%20Haber/Yine%20kafa%20kopartan%20kaza/17.jpg

bu cekici caddenin cekicisi yaw :icon_wack kaza bizim taraftamı olmus yoksa :beuj:

o kafası kopan kazadaki motormu:soru:

MoDVTeC
26-01-2009, 16:26
metrobüs yolu için konulan kablo bariyerde kabahat yok , esas problem kablolar arasında birkaç metre ara ile dikilen ve yola doğru budak veren metal babalar...
eski klasik metal barlar , otomobilinizle sürttüğünüzde sizi parçalamaz...
oysa bu zıkkımlara eğer aracınızın sol tarafınız değdirirseniz tak tak tak her vuruşta aracınızdan bir parçayı paramparça edecektir... bir göz atın inceleyin hak vereceksiniz...
bunu tasarlayanlar bu saçmalığı göremiyor mu? bariyerler araçları tutmak içindir , parçalamak için değil...

ayrıca daha yüzbin tane tasarım hatası olan metrobüs yollarında benim beklediğim şeyler gerçekleşmedi ;

-metrobüs yolu sadece duraklarda betonla ayrılıyor , diğer yerler çıplak.. klasik gidiş geliş..hatta ben birbirini sollayan metrobüslere bile şahit oldum...
normalde de aynalar birbirine teğet geçiyor zaten.. şöförler de yolun akış yönünün tersinde oturuyorlar , yani metrobüs araçlarının uzak köşeleri birbirlerine yakın geçiyor...biri direksiyon hakimiyetini biraz kaybetse ne olacak? ya da rüzgar veya hafif buzlanma yüzünden bi miktar çizgisinden saparsa? düşünmek bile ürkütücü...
-ortalama hızları 60-70 km/h olan metrobüs araçlarının oalsı bir kazada kafa kafaya çarpışmaları 60+60=120km/h hızla sabir engele çarpma etkisi yaratacaktır... içindeki insanların da hepiniz biliyorsunuz ki emniyet kemerleri yok...zaten herkes garfield misali camlara yapışık...
-bana göre e5 ile metrobüs yolunun arasına konulan teller belirli bir hız ve/veya ağırlığın üzerindeki darbeleri ememeyecek ve belki de kontrolden çıkan bir araç metrobüs yoluna geçiğ metrobüs aracı ile çarğışacak...
metrobüs yolu inşası sırasında bu metal kabloların dayanımı-güvenliği ile ilgili bir bilgi duyan bir test izleyen var mı?
-zaten e5 tarafına doğru budaklı babaları olan bu kablolar daha çok kişinin canını yakacak gibi görünüyor...

allah hepimizi korusun...

Aynen katılıyorum

8.000rpm
26-01-2009, 16:29
arkadaşlar , bu yazıda veya ölüm haberlerinde motosikletler kötülenmedi ama iyi ile kötüyü de ayırd etmek lazım ;
kelle koltuk giden motosikletçileri de biliyoruz , efendi gibi binen , kimseyi tehlikeye sokmadan cihazına hakim gazlayan hızlı ve şahsen çok saygı duyduğum motosikletçileri de...
bunun yanında kelle koltuk giden arabacıları da biliyoruz , tadında ve kimseyi tehlikeye sokmadan gazlayan sürücüleri de...
:):):):)

onursumer
26-01-2009, 16:32
çok yazık ya bu daha başlangıç diye düşünüyorum yeterli onlem alınmazsa :(

emr_
26-01-2009, 16:32
Yazık ya :(

SERKANS
26-01-2009, 16:35
E -5 metrobüs yolundan sonra motorsiklet için uygun değil, bir motorlu sürücüye orda hiçbir arac dokunmasa, kendiliğinden düşse o yol üzerindeki çelik halatlar ve metal bariyerler motor sürücülerinin hayatlarına maloluyor.

bu çelik halat yada metal bariyerler bazen araclarımızada zarar veriyor, avrupaya giden arkadaşlarımız var ise avrupanın çoğu yerinde bu tür uygulama olmadığını farketmişlerdir.

SERKANS
26-01-2009, 16:37
ne olursa olsun şuan bile sol şeridin yanında barierle 15 cm fark olması bence çok yanlış çünkü iki taraf içinde kaçış yeri kalmıyor. bunun asıl cezası bana göre karayolları müdürlüğüne veya büyükşehir belediyesine kesilmesi gerekiyor.

yanlış ötesi hatta, metrobusu sıkıştıracağız diye normal araclar için olan seritlerde daraldı, dikkat ettiyseniz m.köydeki üst geçitte sağ şeritten giden arac çok nadir, çünkü sağ taraflar çukur içinde

Hyjal
26-01-2009, 16:38
bir arkadaş bahsetmiş bence de dediği gibi motorsikletler trafik hareket halindeyken şeridin ortasında olmalı...

Faruk Akgün
26-01-2009, 17:14
Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun inşallah, geceleri üsküdar-beylikdüzü mekik dokuyan biri olarak afedersiniz ama yoldaki bu kadar manyağa rağmen az bile kaza oluyor, millet olarak canbazlıkta ve ölümle dalga geçmekte baya bi ustayız bence.

saner müftüoğlu
26-01-2009, 17:20
gerekmedıkce E-5'i kullanmıyorum. Motor kullananlarda bır zahmet TEM'ı tercıh etsınler. Cunku dedıgınız gıbı motosıklet ıcın uygun degıl artık..yolda ne serit bellı ne de asfalt. Ödüm kopuyor ordan bır yere gıtmeye...Ayrıca utanmadan Merter'e kadar makas atanlar da var!!!!
Devletımız sehırıcınde trafıgı rahatlatmak adına Metrobus tutturdu. Şimdi katlıam yapılmaya baslandı. Zaten Turkıye'de ınsanlarımızdan once yolların kusuru daha ağır degıl mı?

ef186
26-01-2009, 17:24
Trde yollar motorsikletler içinde araçlar içinde güvenli değil ne yazıkki .
Yollardaki aydınlatma direklerinden tutun bariyerlere kadar aracınızın size sağladığı güvenliği yok edip sizi oldurmeye meyilli hepsi .
Motorsikletler ise hiç düşünülmeyen araçlar ne yazıkki bu konuda ...
Asvaltından tutun hangi kısmı düzgünki zaten ...

Düşünün işte metrobüs geldi Emniyet şeridi yok artık ..
Araba arıza yapsa yada kaza yapsanız çekicek yer yok acil durumda araba yanmaya başladı diyelim arabadan kaçsan başka rabanın altında kalırsın ...

Sayfalarca yazılıcak yazı var bunla alakalı ....

ahmetuygur
26-01-2009, 18:52
o kafası kopan kazadaki motormu:soru:

evet ama 2nci kazada kafası kopan rahmetlinin motoruymus bu hurriyette gördüm

Sefa_vts
26-01-2009, 19:18
Evet arkadaşlar.. kırmızı racing dün geceki kazadaki motor.. kazadan tahminen 5 dakika sonra oradan geçtim.. Manzara çok kötü idi.. Kaza da cevizlibağ da olmuş.. Tam petrol ofisinin yan tarafında e-5 üzerinde mecidiyeköy yönüne doğru.. Kazanın olma sebebi ise büyük ihtimal su birinkitileridir.. Dün akşam o kadar çok su birikintisi vardı ki e-5 te 70 le gitmek bile cesaret istiyordu..

Bu kazaya j plaka okul serviside bulaşmıştı yalnız.. Kimse bahsetmemiş ama sanırım bahsedilsede yapılabilicek birşey yok..

Allah rahmet eylesin..

yusufcan_k
26-01-2009, 19:43
hatayı birazda kendimizde aramak gerekiyor motorcu olaraktan yani senin zorun ne yagmurlu camurlu havada racing motorla cıkıyorsun derdin ne be kardesim ankaralı abilerim bugunkü havayı bilirler yagıs yoktu ama yerler ıslaktı cok olmasada ıslaktı ve ben bugunde motoru cıkartmadım asflalt ısınmadıkca cıkartmam kardesim motorumu yani eceki gelen köpek cami duvarı gibi birşey bu daha 2 gün önce aynı yerde kaza olmus ne *ok yemeye gidiyosun bu havada bide yagmurlu.. her ne kadar isyan etsemde boşa sonucta hadi gecen seferki kuryeydi işi geregi belki bi anlık hatayla oldu sen racingle cıkmısın piyasaya zorun ne be arkadas anlamam ki xS ASLA EHLİYETSİZ KASKSIZ KORUMAN OLMADAN CIKMAYACAKSIN YOLA NERDE NE OLACAGI BELLİ OLMAZ... allah rahmet eylesin ama birazda biz dikkatli olmak zorundayız.. altındaki ufak makina degil hata affetmez ve affetmiyorda kacıncı ölen insan artık bu.. bilmiyorsan binmeyeceksin.. biliyorsanda en az 5 sn öncesinden hesap edeceksin ne olur ne olmaz diye..

onurdemir
26-01-2009, 20:50
hatayı birazda kendimizde aramak gerekiyor motorcu olaraktan yani senin zorun ne yagmurlu camurlu havada racing motorla cıkıyorsun derdin ne be kardesim ankaralı abilerim bugunkü havayı bilirler yagıs yoktu ama yerler ıslaktı cok olmasada ıslaktı ve ben bugunde motoru cıkartmadım asflalt ısınmadıkca cıkartmam kardesim motorumu yani eceki gelen köpek cami duvarı gibi birşey bu daha 2 gün önce aynı yerde kaza olmus ne *ok yemeye gidiyosun bu havada bide yagmurlu.. her ne kadar isyan etsemde boşa sonucta hadi gecen seferki kuryeydi işi geregi belki bi anlık hatayla oldu sen racingle cıkmısın piyasaya zorun ne be arkadas anlamam ki xS ASLA EHLİYETSİZ KASKSIZ KORUMAN OLMADAN CIKMAYACAKSIN YOLA NERDE NE OLACAGI BELLİ OLMAZ... allah rahmet eylesin ama birazda biz dikkatli olmak zorundayız.. altındaki ufak makina degil hata affetmez ve affetmiyorda kacıncı ölen insan artık bu.. bilmiyorsan binmeyeceksin.. biliyorsanda en az 5 sn öncesinden hesap edeceksin ne olur ne olmaz diye..

Olay anında orada olmadığımız için bu kadar sert bir yorum yapmamak gerek bence. Belki karısı doğum yapıyordu, ya da ailesinden biri rahatsızlanıp hastaneye götürülmüştü... O anda insanın gözüne yağmur çamur işlemez. Onun için bu kadar sert bir yorum yazılmamalı. Hiç kimse ve hiç bir olay için... Orada değilsek tabiki.

Faruk Akgün
26-01-2009, 20:54
Aklımda kaldığı kadarıyla ülkemizde olan kazaların % 95'i sürücü hatasıdır, lütfen dikkatli olalım arkadaşlar.

yusufcan_k
26-01-2009, 21:02
Olay anında orada olmadığımız için bu kadar sert bir yorum yapmamak gerek bence. Belki karısı doğum yapıyordu, ya da ailesinden biri rahatsızlanıp hastaneye götürülmüştü... O anda insanın gözüne yağmur çamur işlemez. Onun için bu kadar sert bir yorum yazılmamalı. Hiç kimse ve hiç bir olay için... Orada değilsek tabiki.

onur abi haklısın ama üstteki posttada yazdıgı gibi %95 i sürücü hatasından meydana geliyo sonucta yani istisnai durumlar olabilir ama yinede taksi var baska birsey var ve bence zevk icin yapılmıs gibime geliyor sonucta bende motorcuyum 4 yıldır abimde motordu 10 yıldır bugune kadar kazada yaptık kücüklü büyüklü ama motor kullanmayıda bilmek gerek dimi.. haksızmıyım.. biraz sert dille yorum yaptım haklısınız ama ister istemez sinirleri zıplıyo insanın.. :(:(:(:(

McS_R53
26-01-2009, 21:07
kim ne derse desin kazayı yaptıran hiç bi zaman üstüne almaz suçu!! karayolları işte biz hata yapmışız bu yüzden oldu kaza diye hiç dedimi ?

onurdemir
26-01-2009, 21:09
onur abi haklısın ama üstteki posttada yazdıgı gibi %95 i sürücü hatasından meydana geliyo sonucta yani istisnai durumlar olabilir ama yinede taksi var baska birsey var ve bence zevk icin yapılmıs gibime geliyor sonucta bende motorcuyum 4 yıldır abimde motordu 10 yıldır bugune kadar kazada yaptık kücüklü büyüklü ama motor kullanmayıda bilmek gerek dimi.. haksızmıyım.. biraz sert dille yorum yaptım haklısınız ama ister istemez sinirleri zıplıyo insanın.. :(:(:(:(

Elbette yağışlı havalarda o tip bir yolda trafiğe çıkmaması gerekliydi. Araç belli ki Honda CBR. Racing motor. Ama dediğim gibi bir insan neden o şartlarda yola çıktı bilmek gerek. Acil durumu olan bir şeye yetişiyorsa bu normal. Hangimiz gitmezdik ki?

Bunun haricinde İstanbul gibi trafiği yoğun bir şehirde racing kullanımını anlayamıyorum. Yol yok, şartlar el verişli değil ama insanlar her 200 metrede bir gaz açıp kapıyorlar. Hem motorlara yazık, hem de kendi sağlıklarına. Neyse konuyu farklı yere çekmeyelim. Tekrar allah rahmet eylesin.

yusufcan_k
26-01-2009, 21:12
Bunun haricinde İstanbul gibi trafiği yoğun bir şehirde racing kullanımını anlayamıyorum.

buna tamamen katılıyorum ben ankarada bile zamanı gelince bunalırken orda düşünemiyorum bile

nitrO_Oxide
26-01-2009, 21:25
allah rahmet eylesin

herkez için aynı seyi soyliyemeyiz ama inanılmaz suratli gidiyorlar ona buna hava atıcas diye sacma sapan seyler yapıyorlar.Belkide coğu motorsiklet hayatına direk racingle baslıyanlardan.parası var basıyor alıyor... yazık..

yusufcan_k
26-01-2009, 21:32
allah rahmet eylesin

herkez için aynı seyi soyliyemeyiz ama inanılmaz suratli gidiyorlar ona buna hava atıcas diye sacma sapan seyler yapıyorlar.Belkide coğu motorsiklet hayatına direk racingle baslıyanlardan.parası var basıyor alıyor... yazık..

bende direk racingle başladım ?? para meselesi degil ki abi bu direk adrenalin + cesaret meselesi.. herkes başlayamaz kolay kolay

McS_R53
26-01-2009, 21:34
bnce yanlış haaa daha önce motor kullanmış olursun neyse ama direk racingi alıp binmek garip

nitrO_Oxide
26-01-2009, 21:36
bende direk racingle başladım ?? para meselesi degil ki abi bu direk adrenalin + cesaret meselesi.. herkes başlayamaz kolay kolay

aslında direk racingle baslamak hata.bunu bicok motorcuda soylemiştir.6 ay vitessiz 6 ay duz binek vitesli sonrada 600 lük :) vs.

gaza gelipte kendini kaybeden bicok insan var alim allah sora bu tarz sonuclar olabiliyor allah korusun..

imhotep
26-01-2009, 21:43
Allah rahmet eylesin soyleyecek bisey bulamiyorum

yusufcan_k
26-01-2009, 22:02
aslında direk racingle baslamak hata.bunu bicok motorcuda soylemiştir.6 ay vitessiz 6 ay duz binek vitesli sonrada 600 lük :) vs.

gaza gelipte kendini kaybeden bicok insan var alim allah sora bu tarz sonuclar olabiliyor allah korusun..

haklısın valla da işte birazda egitmenine baglı =) benim amcamdı kendisi yarıscıydı ve bendede heves oldugu icin 1 günde kavramıstım olayı

dragon07
26-01-2009, 22:05
kardes iyide bisiklet degilki bu ünlü yarışçılardan bıdık hüseyin vardı sen bilmessin belki amcana sor senelerin motor yarışçısı kemerde kaza yaptı felç oldu.bugün kaza yapmadın diye bi daha hiç kaza yapmıcaksın anlamına gelmez.ayrıca apalamadan yürünmez bence...

tool
26-01-2009, 22:08
metrobus denilen gudubet yuzunden bunlar :(

yusufcan_k
26-01-2009, 22:09
kardes iyide bisiklet degilki bu ünlü yarışçılardan bıdık hüseyin vardı sen bilmessin belki amcana sor senelerin motor yarışçısı kemerde kaza yaptı felç oldu.bugün kaza yapmadın diye bi daha hiç kaza yapmıcaksın anlamına gelmez.ayrıca apalamadan yürünmez bence...

haklısın tabi kaza yapmadıgım yapmayacagım anlamına gelmez ki kazalarda yaptım yani 4 5 tane ama sonucta kullanmayıda bilmek gerekiyor.. yani gidipte bi ehliyet egitimi aldıgın yerle sokakktan birinin verdigi bir olamaz dimi sonucta.. buda aynı onun gibi birşey.. benim zaten ehliyet vs vs olmadıgı icin trafikte fazla işim olmuyo anca gece boş yollarda gec saatlerde vs vs yada enkada olmadı genelde pistlerdeyiz yani ;) o yüzden sorun yok benim icin.. en azından şimdilik

XoR
26-01-2009, 22:11
metrobus denilen gudubet yuzunden bunlar :(

Sadece orda değil o çelik halatlar Bebek'ten başlıyo baya bi ileri kadar aynı şekilde o halatlardan var :(

yusufcan_k
26-01-2009, 22:16
o halatları koyan zihniyet nasıl insanlar ki 4 tekerli aracları düşünüyorsunda hic mi düşünmezsin 2 tekerlileri xS

Dragger
26-01-2009, 23:00
2 tekerlegi mi kalmıs normal arabayla gidemiyorsun artık E5te...

Ölüm tuzaklarıyla dolu E5...

Cevizlibagdan Halice gelirken 2 yerde sekiyosun, araba direk serit degistiriyor.

Serefsiz bunlar, katil bunlar...

XoR
26-01-2009, 23:02
2 tekerlegi mi kalmıs normal arabayla gidemiyorsun artık E5te...

Ölüm tuzaklarıyla dolu E5...

Cevizlibagdan Halice gelirken 2 yerde sekiyosun, araba direk serit degistiriyor.

Serefsiz bunlar, katil bunlar...

Sırf bu yüzden işe giderken sabahları Vatan caddesinden gidiyorum Asfalt çok iyi ;)

Tunç
26-01-2009, 23:05
bütün yollar tarla gibi ancak otobanlarda korkmuyorm artık

Low-Rider
26-01-2009, 23:09
bu güzelim yollara bir de tüv de yürüyeni kontrol ediyor allahın cezaları

XoR
26-01-2009, 23:11

Etse nolucak yaptır git Tüv'den çık 3 gün sonra aynı olacak yürüyen aksam kelle koltukta gidiyoruz yollarda gerçekten

crazydog
26-01-2009, 23:28
topbaş metrobüs uyle gurur duysun dunyanın en gereksız taşıma sistemi bi bizde bide kolombiyadamı ne warmış zaten

e5 desen zaten tarla her yer cukur buyksehır calısıyo goruyoruz nası calıstıklarını.

saner müftüoğlu
26-01-2009, 23:58

bı de 6 cm yay takmaya heveslenıyoruz...:)

BaDCaT
27-01-2009, 00:03
bütün yollar tarla gibi ancak otobanlarda korkmuyorm artık

Otobanlarda da acayip korkuyorum şahsen..bizim bu taraflar bildiğin mayın tarlası..bahçeşehir sapağına girerken tam tabelanın önünde en sağ ve orta şeritin yarısını kaplayan kocaman kraterler var motor oraya girdimi çıkması mümkün değil..orada kaç tane araba lastik ve aks bıraktı...:ofk:

Dragger
27-01-2009, 00:05
Bahcesehir kgs giselerinde bi sefer bi cukura düstüm, ön takım o gün bugun adam olmadı :D

Low-Rider
27-01-2009, 00:07
e5 cevizlibağ'a gelmeden 5-6metrelik bi bölümde yeni asfalt var,ordan geçerken arabanın içinde ses falan kalmıyor 2-3saniye huzur yaşıyorum:D sonrası takur tukur

G60
27-01-2009, 00:24
Hız sınırı 120km/h, herkes 120km/h ile devam ediyor, en sol şeritte yol çalışma uyarısı gelir gelmez yol daralıyor, sağdakinin üstüne çıkıyorsun. Yol çalışma uyarı levhaları da tam ülkemize yakışır şekilde.

Berkan
27-01-2009, 00:50
metrobusun asfaltı bile düzgün deilki avcılardan biniyim dedim bikere onura gelirken bikere bismillah 100. metrede aslaft yamuk yumuk mecidiyeköyde megilli saga sola yatık gelioyolar o tepedeki koprulerdede 2 si aynı anda gecemio körükten sorası takılıyo birbirlerini bekliyip ole geciolar yada sollamaları birbirlerini cok kez tanık oldum icindeyken :D yada direk bos gecenler oluyo onlar kapatıp gidio tersten

Schumi
27-01-2009, 00:55
e5 cevizlibağ'a gelmeden 5-6metrelik bi bölümde yeni asfalt var,ordan geçerken arabanın içinde ses falan kalmıyor 2-3saniye huzur yaşıyorum:D sonrası takur tukur
Aynı huzura erdiğim yer bide incirli rampasını çıkarken. Sessizliği dinliyorum derkeeeen. Çat 4 sn geçince gene gürültü.

elpadre
27-01-2009, 07:53
motor dıyıp sıkıstırıyorlar

onurdestan
27-01-2009, 13:43
o bariyerleride koymasınlar yollarıda yapmasınlar metrobüste yapmasınlar yolda yapmasınlar kavşakta yapmasınlar hiç bişey yapmasınlar adamlar ne yapsa suç gerçekten çok abartıyosunuz bence...

McS_R53
27-01-2009, 13:48
çokmu abartıyoruz ya sen hiç istanbul trafiğine çıkmıyorsun yada gözlerin kör... köprü yoluna çık bakalım bi ne halde!!!

Absinthé
27-01-2009, 13:50
çokmu abartıyoruz ya sen hiç istanbul trafiğine çıkmıyorsun yada gözlerin kör... köprü yoluna çık bakalım bi ne halde!!!

Topkapıdan çıksın 1.köprüden kadiköy & fenerbahçe çıkışına kadar =) mümkünse akşam 6 cuma günü olsun yeterli bence.

McS_R53
27-01-2009, 13:54
aynen cuma günleri sırf o yüzden 4:30 da karşıya geçiyorum yakalanmamak için trafiğe

onurdestan
27-01-2009, 13:59
cumartesi dahil hergün o trafiğin içindeyim ama hokuspokusla olmuyor tabiiki cefasını çekicez ama sefasıda hoş oluyor biniyorum metrobüse okulumun önünde iniyorum ne ben yoruluyorum ne arabam eskiden e5 otobüs kaynarken ve yan yollar yokken herşey dahamı iyiydi sizce ??

McS_R53
27-01-2009, 14:00
insanların bu şekilde ölmeside pek bi cefadan sayılmıyor sanırım.... plansız yapılıyor türkiyede herşey

onurdestan
27-01-2009, 14:05
kaza resimlerine bakarsanız yerler ıslak ve görgü tanıklarına göre aşırı hız yapmış ölmüşün arkasından konuşturmayın bence

onurdemir
27-01-2009, 17:49
kaza resimlerine bakarsanız yerler ıslak ve görgü tanıklarına göre aşırı hız yapmış ölmüşün arkasından konuşturmayın bence

Hangi aşırı hızdan dolayı kaza yapan motosiklet sürücüsünün kafası kopuyor? 1 haftada 2 taneyi gördük. Bakalım daha ne kadarı böyle vefat edecek.

yusufcan_k
27-01-2009, 17:51
yerler ıslak racing motor aşırı hız... kaza kacınılmaz bir durum ama 1 haftada 2 tane ölümün hemde feci sekilde ölüm olması gercekten cok ilginc bir durum.. allah rahmet eylesin.. ölenin arkasından diyebilecegimiz baska birsey yok..

Sixinc.unbuffed
27-01-2009, 23:52
metrobüs yapıyoruz die o kocaman en sagdan en sola girip girip makas atan gençlerin cirit attıgı donemlerde bile bukadar can almayan e5, sagında - solunda bazen ortasında rende misali tretuarlar ile çevrildi, değişik S ler ve alfabenin her harfine benzeyen virajlarla donatıldı - yamuk yumuk çukurlarla süslendi. yolu bilmeyen bir adamın gayet normal kullanımda bile cok rahat patlayabiliceği bi ortama dönüştü..

Sefa_vts
27-01-2009, 23:57
Kaldı ki şerit katili olmamak çok zor.. yerde 2 tane ayrı giden kazılı şerit izleri ve ıslakta hiç bir şekilde belli olmayan keçeli kalem ile yazılmış gibi olan yeni şerit izi.. e-5 te en solda gidiyorsunuz birden önünüze 3-4 tane kuka çıkıo..Sebep? ''Dikkat metrobüs çıkabilir''

Sixinc.unbuffed
27-01-2009, 23:58
bu arada bu konu açılmışken almanyada bi arkadaşımın yaşadıgı şehirde değişik bir dağ virajında alkollü bir türk tır şöförü virajdan uçmuş ve yolu tam 3 ay kapatıp nerde hata yaptık diye araştırdıktan sonra farklı kavisler vermişler ve yeniden yapmışlar... Böyle kazalar olur, dahada cok olur - avusturyada viyanada 600 yıl once adam kuşlar fareler kediler atlar ve insanların su içebilmesi için çeşme tasarlar yapar, biz daha 15 sene sabah desti izdivaç akşam ergenekon haberleri ile uyutuluruz.. Geçtim hayvanı insana değer veren yok..

Schumi
28-01-2009, 00:44
bu arada bu konu açılmışken almanyada bi arkadaşımın yaşadıgı şehirde değişik bir dağ virajında alkollü bir türk tır şöförü virajdan uçmuş ve yolu tam 3 ay kapatıp nerde hata yaptık diye araştırdıktan sonra farklı kavisler vermişler ve yeniden yapmışlar... Böyle kazalar olur, dahada cok olur - avusturyada viyanada 600 yıl once adam kuşlar fareler kediler atlar ve insanların su içebilmesi için çeşme tasarlar yapar, biz daha 15 sene sabah desti izdivaç akşam ergenekon haberleri ile uyutuluruz.. Geçtim hayvanı insana değer veren yok..

Aynen katılıyorum. Özellikle koyu kısımlara. :icon_tup: