PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : astra şanzıman sorunu(manuel)

aleryo
26-01-2009, 23:54
2006 model astra cdti(1.3-manuel) kullanıcısıyım, arabamdan seyir sırasında hızlandıkça artan bi ses geliyordu uzun zamandır(uçak sesi gibi ).Bugnün servise gittim ve sordum bunun sebebi nedir diye? Servisteki yetkililer baktılar ve sesin şanzımandan geldiğini ama sorunun ne olduğunu bilmediklerini soylediler. Şanzımanın fabrikadan bütün geldiğini ve şanzımınan değişmesi gerektiğini vede 6500 tl olduğunu da eklediler , bende eyvallah dedim ve yaptırmadım:(
Aranızda benzer problem yaşayan oldumu ? Eğer sorun şanzımandaysa yenisini almadan çözemezmiyiz?

HsN35
27-01-2009, 00:06
nasıl bütün geldiğini söyledıler astrada pres şanzımanmı var veya pres şanzıman diğe birşeymi var ?

initial-D
27-01-2009, 00:17
difransiyeldende yapıyor olabilir.bi dişliyle hallolucak işi servis komple şanzıman der

Enes-x
27-01-2009, 01:13
Bende de arasıra uçak sesi var 180de başlıyor 200 den sonra artarak devam ediyor..Anlattığım herkes aks poryası dedi..Bi ustaya gösteremedim çünkü ses ayda yılda bir geliyor..

Ben 200 civarı boşa attığımda da ses geliyordu 6. vitestede geliyor 5.vitestede geliyor..Yaşadığımız sorunun benzer olduğunu tahmin ettiğim için yazdım bunları şanzımanla ilgili bişey olsa sadece vitesteyken ses olmaz mı?

Bence birkaç ustaya daha göster..Yetkili servis sık yaşanmayan problemleri çözmekte genelde zorlanır..O yüzden güzel bi usta araştır ona göster derim..

AhmetH
27-01-2009, 01:23
bütün değil opel şanzımanları.
pekala sökülüp dağıtılabiliyor
her parçası çıkma olarak veya sparişle bulunabilir bence.

bunlar ilginç şanzımanlar kendi karterleri var altında, kaza bela altını vurup çatlattıysanız zamanla yağı boşalmış olabilir.

lifte kaldırıp incelettirin bence. seviye kontrol tapası da var onu söküp şanzıman yeterli şanzıman yağı var mı diye de öğrenebilirsiniz.

F17wr kodlu opel şanzımanının durduk yere diferansiyelini kırmışlğım vardır opel şanzımanı kadar fıtık edici şanzıman görmedim.. hala ATF yağ mı EP80 yağ mı konulduğunu tartışırlar sanayide.

kolay gelsin

aleryo
27-01-2009, 08:18
Bende de arasıra uçak sesi var 180de başlıyor 200 den sonra artarak devam ediyor..Anlattığım herkes aks poryası dedi..Bi ustaya gösteremedim çünkü ses ayda yılda bir geliyor..

Ben 200 civarı boşa attığımda da ses geliyordu 6. vitestede geliyor 5.vitestede geliyor..Yaşadığımız sorunun benzer olduğunu tahmin ettiğim için yazdım bunları şanzımanla ilgili bişey olsa sadece vitesteyken ses olmaz mı?

Bence birkaç ustaya daha göster..Yetkili servis sık yaşanmayan problemleri çözmekte genelde zorlanır..O yüzden güzel bi usta araştır ona göster derim..

Bende de boşda giderken ses geliyor tek farkımız benim 60 km den sonra sesin başlayıp artarak devam etmesi

aleryo
27-01-2009, 08:22
bütün değil opel şanzımanları.
pekala sökülüp dağıtılabiliyor
her parçası çıkma olarak veya sparişle bulunabilir bence.

bunlar ilginç şanzımanlar kendi karterleri var altında, kaza bela altını vurup çatlattıysanız zamanla yağı boşalmış olabilir.

lifte kaldırıp incelettirin bence. seviye kontrol tapası da var onu söküp şanzıman yeterli şanzıman yağı var mı diye de öğrenebilirsiniz.

F17wr kodlu opel şanzımanının durduk yere diferansiyelini kırmışlğım vardır opel şanzımanı kadar fıtık edici şanzıman görmedim.. hala ATF yağ mı EP80 yağ mı konulduğunu tartışırlar sanayide.

kolay gelsin

Kaza falan yapmadı araç kendiliğinden oldu bende anlamadım , ayıp etti opel bu sefer :(

ercuz
27-01-2009, 09:44
Servis saçının teli yıpransa komple kafanı değişmeye kalkar.Ona göre dikkatli ol derim,çünkü daha önce bu tür şeyleri çok yaşadım.325 Bmw de üst kapak contası değişecekken motor bitmiş komple internaller değişmeli diyen servis mantığının,komple şanzıman değişmeli demesi beklenir bence.

Tunacan
27-01-2009, 09:56
Bir kaç servis gezmeni tavsiye ederim. Aracın garantili değil mi?

aleryo
27-01-2009, 11:16
Garanti süresi doldu malesef:(

Sixinc.unbuffed
01-02-2009, 17:52
Umursamazlık yapma iice gez dolaş derim, sonra büyük sorun olmasın. Kız arkadaşımdada astra var her ay sorun yaratıyor, sanayide opel için tamirci dostu dediklerini duydum. Yetkili servisten pek bişey bekleme bence iyi opelden, şanzımandan anlayan bi kaç ustaya baktır derim.. Forumda vardır insanların tanıdıkları.

Mehmet Gazihan
01-02-2009, 21:47
Sürtünmeyi azaltan BOR esaslı şanzıman yağ katkılarından kullan..Sesis kesebilir veya azaltabilir..

Ses zaman ilerledikçe artarsa üniteyi tamir ettir..Ses artmıyorsa bu şekilde kullanmanı tavsiye ederim..boşa masraf etme..

aleryo
06-02-2009, 21:49
tavsiyeleriniz için teşekkürler , bugün tanıdık bi ustaya arabamı gösterdim ve sorunun şanzıman ile alakası olmadığını söyledi , yakın bi zamanda 60bin bakımına gidicem o zaman arabanın heryerine baktırıcam inşallah sorun çözülür :)

yusufhb
10-03-2009, 03:06
aynı model bendede var arkadasım şimdiye kadar böyle bişeyle karsılasmadm..