PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım(Ön konsol)

tezcan8514
27-01-2009, 17:49
Arkadaşlar bugün farkettim ön konsolla, ön cam arasında kalan ön cam havalandırmalarından sağ taraftaki havalandırma kanalı konsoldan ayrılmış,daha doğrusu konsola yapışık olan yerleri dışarı atmış.:( Dışarıdan bakıldığında çok iğrenç bi görüntü oluştu.:Deli: Tanıdık bi kaportacıya danıştım,patex yapıştırıcı ile yapıştır tamamdır dedi ama öle sert ki ne yaptıysam tutturamadım.Bu konuda fikir verebilecek arkadaşların yardımlarını bekliyorum.Düşünmekten benim kafam durdu.:confused:

Mr.K
27-01-2009, 17:51
Araba ne ? konsolun fotosu var mi?

Konsolu cikart bence en temiz sekilde tamiri bu sekilde yaparsin hemde havalandirma kanallarini vs temizlersin benim dusuncem bu yonde,aracindada ses falan varsa izolasyon yapmanda tabi senin icin iyi olur :)

tezcan8514
27-01-2009, 20:25
Araba ne ? konsolun fotosu var mi?

Konsolu cikart bence en temiz sekilde tamiri bu sekilde yaparsin hemde havalandirma kanallarini vs temizlersin benim dusuncem bu yonde,aracindada ses falan varsa izolasyon yapmanda tabi senin icin iyi olur :)

98 Toyota Corollo, konsolun fotosunu çekmedim.Ses filan yok da,aslına bakarsan benimde aklıma geldi konsolu söküp ugraşmak,çünkü ön camdan dolayı el yanaşmıyo ama sonra vazgeçtim sökmekten ,takarken bayaa bi uğraştıracağa benziyor.

batonsi
27-01-2009, 21:20
bikaç araçta bende rastlamıştım. bunun cevabını bende merakla bekliyorum. güneşten falan eğilme bükülme olabiliyo. buyüzden bitürlü girmyio içeri:)

tezcan8514
28-01-2009, 09:46
bikaç araçta bende rastlamıştım. bunun cevabını bende merakla bekliyorum. güneşten falan eğilme bükülme olabiliyo. buyüzden bitürlü girmyio içeri:)

Aynen ......

SOMEONESPECIAL
28-01-2009, 10:21
Sıcak silikon olabilir. Soğuyana kadar sabit tutarak bastır.
En kolay ve ucuz zahmetsiz yolu. Bir kaç dk içinde belli olur tutup tutmayacağı :icon_tup:

tezcan8514
28-01-2009, 11:44
Sıcak silikon olabilir. Soğuyana kadar sabit tutarak bastır.
En kolay ve ucuz zahmetsiz yolu. Bir kaç dk içinde belli olur tutup tutmayacağı :icon_tup:

Fikir için sağol,ama bugün siyah silikon aldım.inceden dikkatlice uygulamaya çalışcam oda olmadı senin fikir de mantıklı,ama eskisi gibi olmayacağından biraz canım sıkılıyo,yani ne yaparsam yapıyım orada bi potluk olacak :(

Ryhn
28-01-2009, 12:17
Corolla ile bizimde benzer bir deneyimimiz oldu. Konsolu sokup isi tabancasi ile biraz isitip Bison markasinin bir yapistiricisi ile yapistirdik. Kuruyana kadar bastirdik. Suan belli belirsiz yani cok iyi oldu.