PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Windows 7 Beta Yı ücretsiz olarak indirebilmek için son günler ...

ef186
28-01-2009, 01:37
Arkadaşlar hem 32bit hemde 64 bitlik versyonunu ucretsiz olarak microsoftun kendi sitesinden indirebilirsiniz .

Vindows 7 nedir diye sorucak olursanız biraz araçtırma yaptım yazıları sizlerede kopyalıyorum.

Beta yayınları kullanıcıların son yıllarda en sevdiği ve belki de en çok kullandığı terimler/yenilikler arasında yer alıyor. Teknoloji dünyasında Beta aşamasında yayınlanan ve dikkat çeken birçok uygulama ve servis bulunuyor. Bunlara en güzel örneklerin başında ShiftDelete.Net Beta'yı gösterebiliriz. Gmail başta olmak üzere Google'ın pekçok uygulaması, bazı Microsoft Live servisleri ve daha birçok sitede ön plana çıkan ürün ve servisler Beta aşamasında çalışıyor.

Windows 7'nin beğeni toplayan yeni arayüzü

Ancak bu beta yayınlardan son dönemde en değerlisi ve belki de en etkilisi yazılım devi Microsoft'un sunduğu Windows 7 işletim sistemi oldu. Halka açık olarak indirmeye sunulan Windows 7 Beta sürümünü indirenler, Microsoft'a işletim sisteminin açıklarını ve sorunlarını Microsoft'la birlikte çözmek adına bir nevi gönüllü Beta kullanıcıları oldular. Bu yenilik peşindeki kullanıcılar kadar, sorunlar ürün piyasaya çıkmadan çözebilmek adına Microsoft'un da işine yaradı.

Elinizi Çabuk Tutun

Vista'ya atılan eleştiri oklarından sonra Windows 7 için hızlı, yetenekli ve en önemlisi çok daha kullanışlı olduğunun belirtilmesi, Microsoft'un Beta aşamasından memnun olduğuna delalet ettiğini gösteriyor. Ancak Microsoft, dün akşam yaptığı açıklamayla bu eğlencenin sonsuza dek sürmeyeceğini, beta aşamasının Şubat ayının 10'unda kapanacağını belirtti. 10 Şubata kadar Windows 7'yi edinmek isterseniz:

http://www.microsoft.com/windows/windows-7/beta-download.aspx

Adresinden indirebilirsiniz...

Vistaya benzerliği var ama tamemen farklı bişi yapmışlar .
Mesela dokunmatik bir ekranınız var ise Pc nizi Aynı iPhone gibi kullanabiliyorsunuz parmaklarınızı kullanarak .
Ben den geçernot aldı tavsiye ederim zamanı dolmadan indirin .

Ayrıca microsoft bu program için verdiği ucretsiz lisans anahtarı ile 1 sene ucretsiz kullanımı tahut ediyor ...
yani urun microsofttan lisanlı kırık vb. gibi bişi değil ...

HsN35
28-01-2009, 01:39
İşletim sistemimi bu ben anlamadım yarı uyku mahmurluğuda var okdumdan birşey anladım 2 kez okumama rağmen mazur görün.

hah anladım yani microsoft için yazılın açıklarını sorunlarını beyenıp beyenmedın yanlarını sen bulacaksın böylelıkle gider azalacak çok mantıklı.

ef186
28-01-2009, 01:41
İşletim sistemimi bu ben anlamadım yarı uyku mahmurluğuda var okdumdan birşey anladım 2 kez okumama rağmen mazur görün.

hah anladım yani microsoft için yazılın açıklarını sorunlarını beyenıp beyenmedın yanlarını sen bulacaksın böylelıkle gider azalacak çok mantıklı.

Windows 7 İşletim sistemi vistadan sonra çıkan yeni işletim sistemidir .
Henüz yeni olduğundan ismi pek tanıdık gelmeyebilir :D normalir:D

Tabi bitaraftanda firma kazanıcak ama karşılıklı bir avantaj soz konusu yeni teknolojıyı herkezden önce kullanabilme şansı vb. hemde lisans ucreti odemeden ..
Biraz IT ilgisini cekicek bişey tabi normal kullanıcılar için pekte ilginç gelmeyebilir .

HsN35
28-01-2009, 01:42
Windows 7 İşletim sistemi vistadan sonra çıkan yeni işletim sistemidir .
Henüz yeni olduğundan ismi pek tanıdık gelmeyebilir :D normalir:D

aslında işim bu benım ayıbım ama ben satiş departmanında oldum için işletim sistemleriyle pek ilgilenemiyorum :)

HsN35
28-01-2009, 01:46
yanlız ingilizce olması bizim ülkemiz acısından pek kullanışlı olmayacanın sinyalcısı :)

tabi beta daha geliştirilecek ama olsun :D

ef186
28-01-2009, 01:48
yanlız ingilizce olması bizim ülkemiz acısından pek kullanışlı olmayacanın sinyalcısı :)

betası öyle ama cokta sorun değil bence :D
güzel bişi olmuş ben beyendim baya bir ...

onursumer
28-01-2009, 02:01
indirip bir deniyim donanımları daha verimli kullanıyor diye duydum :D

ef186
28-01-2009, 02:07
indirip bir deniyim donanımları daha verimli kullanıyor diye duydum :D

4 çekirdekli bi işlemci kullanıyorsan gerçek perf. için 64 bit olanını ındırmenı tavsıye ederim ...

450kb/sec download ettim kesintisiz :D
Serverleri sağlam yolluyor yani :D
Boyut buyuk ***** 3.15Gb

Buğra A.
28-01-2009, 02:29
Ya aslında inanılmaz bir işletim sistemi olduğunun farkındayım. Hatta Linux'e olan benzerliğinden ötürü çok eleştirilmişti. Fakat Windows 7 bambaşka bir arayüz. Kesinlikle XP ve Vista ile kıyaslanabilecek bir şey değil. Ben inanıyorum ki bu teknoloji kullanılarak başarılmış en büyük yazılımlardan bir tanesi. Çünkü dokunmatik ekran sahiplerini ilgilendiren bir çok özellik mevcut :)

Fakat uyumsuzluk sorunu bunda da mevcut. Bu yüzden sadece beta versiyona uygun testerlık yapmak isteyen, hatta nasıl bir arayüze sahip olduğunu merak eden kullanıcılara çok güzel bir deneme fırsatı sunuyor. Ama çoğu program çalışmıyor haberiniz olsun.

Ben indirmedim, indirmeyide düşünmüyorum :) Ama gözlemlediğim kadarıyla söyleyebilirim ki; kesinlikle kullanın :)

ef186
28-01-2009, 02:54
Ya aslında inanılmaz bir işletim sistemi olduğunun farkındayım. Hatta Linux'e olan benzerliğinden ötürü çok eleştirilmişti. Fakat Windows 7 bambaşka bir arayüz. Kesinlikle XP ve Vista ile kıyaslanabilecek bir şey değil. Ben inanıyorum ki bu teknoloji kullanılarak başarılmış en büyük yazılımlardan bir tanesi. Çünkü dokunmatik ekran sahiplerini ilgilendiren bir çok özellik mevcut :)

Fakat uyumsuzluk sorunu bunda da mevcut. Bu yüzden sadece beta versiyona uygun testerlık yapmak isteyen, hatta nasıl bir arayüze sahip olduğunu merak eden kullanıcılara çok güzel bir deneme fırsatı sunuyor. Ama çoğu program çalışmıyor haberiniz olsun.

Ben indirmedim, indirmeyide düşünmüyorum :) Ama gözlemlediğim kadarıyla söyleyebilirim ki; kesinlikle kullanın :)

Bana geldiğinde Test edersin sende ;)

ef186
28-01-2009, 02:59
http://www.windows7.gen.tr/category/video
videolara bi göz atın bence :D
ozellikle 2. video dan itibaren ...

Tugral
28-01-2009, 09:01
peki bu programda programlar sorunsuz calısıyormu word photoshop adobe premier vs... Veya oyunlar uyumluluğu nedir? Driverlar yüklenebiliyormu CS oynayabiliozmu :)

orc
28-01-2009, 09:03
64 bit ve 32 bit seceneklerini neye gore secmeliyiz ?

3rk4n
28-01-2009, 09:26
Cpu na göre

Tugral
28-01-2009, 09:39
misal bende 64 bit amd 3500 var 64 mü yüklemeliyim. Xp de bile 50 tane sorun cıkarıyordu 64 bit bunda sorun cıkmazmı?

ef186
28-01-2009, 10:45
cs çalışıyor ama sxe 64 bit te çalışmıyor ne yazıkki ...
İçinde xmode olduğundan 32 bitte çalışan hemen hemen her program çalışıyor bu windowstada ...

DogukanB
28-01-2009, 10:47
Beta demo gibi mi oluyor? Sürelimi oluyor?

Süre bittiğinde ne oluyor? :D

ef186
28-01-2009, 10:50
Beta demo gibi mi oluyor? Sürelimi oluyor?

Süre bittiğinde ne oluyor? :D

2010 başına kadar ücretsiz ...
Demo kısıtlanmış sürüm beta deneme sürümüdür yani betada kısıtlanmış bi özellik bulunmaz .
Ayrıca bu win7 de download rekorları kırdı çunku beta gibi değil herbişeyi tamam :D

3rk4n
28-01-2009, 10:52
Hayır beta kısıtlı kullanım deil deneme sürümü bizlere kullandırıp açıklarını arızalarını tespit edip tamir edecekler sonra paralıya geçip gene bize satacaklar aynı yazılımı.
64 bitte sorun olur tuğral bütün programların 64bit desteği yok ondan.

tool
28-01-2009, 11:38
64bit gereksiz bisey;
harddiskinizde 10gb yer acin ve pardus deneyin;
oyun disinda gunluk islerinizi bunla yapin en azindan :)

http://www.ozgurlukicin.com/media/dosya/pardus.tr.web.avi

http://www.pardus.org.tr/nedir.html

ef186
28-01-2009, 13:10
64 bit nedemek onu bi araştırmak lazım ozamn çünkü 64 bit yavaştır pcmi yavaşlatır vb. varsayımlar sadece bilgi eksikliği ile alakalıdır.
Eyer 64 bit bir işlemci sahibiyseniz sistem mimariniz 64 bit e uygunsa ve 32 bitlik bir işletim sistemi kullanıyorsanız çok büyük bi hata yapıyorsunuz demektir .
Tabiki 64 bit için yazılan program ve driverler artmaya devam ediyor ama genede 64 bitte çalışmayan yada driveri desteklenmeyen donanımlar mevcut .Onlarda yakın zamanda cozumlenir bence...

Gelelim nedir bu 64 bit mevzuuna :

Öncelikle bir programın ya da işletim sisteminin 64 bit olmasının getirdiği farkı özetleyerek başlamakta fayda var. 32 bit Windows ve 64 bit Windows arasındaki en büyük fark bellek desteğinden ileri gelmekte. 32 bit işletim sistemleri,işlem başına tahsis edilmiş en fazla 2 GB’lık bir bellek alanına sahip olup,en çok 4 GB sistem belleğini destekleyebilirler.
Buda şu demek oluyor aslında anakartınıza 8gb ram taktınız ve 32 bit bir işletim sistemi kullanıyorsunuz Ozaman siz o 8gb ram ın sadece 2gb ını kullanıyorsunuz demektir .
64 bit ise taktığınız ramların tamamını kullanmanıza izin vericektir .

x64 tabanlı işletim sistemleri,işletim sistemine bağlı olarak,32 ila 512 GB’lık Bellek alanını desteklemektedir. Desteklenen sanal bellek donanımınıza bağlı olarak kapasiteleri ve bellek alanları genişledikçe,16 terabayt (TB) büyüklüğe kadar çıkabilir.

Giriş

Windows’un XP ve Vista’da işlemci yapısına göre piyasaya sürdüğü iki farklı işletim sistemi sürümüdür.32 Bit CPU için MS Windows XP 32-Bit yada MS Windows Vista 32-Bit kullanılmalı.64 Bit bir CPU için ise bu işletim sistemlerinin 64 bitlik versiyonları kullanılmalı.

Farkı Nedir?

Aralarındaki en önemli ve en belirgin fark işlem alanına tahsis edilen(ayrılan) bellek miktarlarıdır.Peki hangi sistem ne kadarlık bellek alanına sahip? Bu sorunun cevabı oldukça basit olsa da (Google’da bi aratın yeter) asıl sorun burada çıkıyor.
Diyelim ki, bir PC topladınız ve 4GB RAM aldınız(işlemcinin ve diğer donanımların uyumlu olduğu varsayılmıştır). Kurduğunuz iletim sistemi ise MS Windows XP 32-Bit. Özelliklerden bir bakıyorsunuz RAM 3-3.2 arasında görünüyor.
İşte anlatmak istediğim konu bu. 32 Bit işletim sistemleri en çok 3GB sistem belleği destekler (3GB desteklemiyorsa >> Bilgisayarım sağ tık/özellikler/gelişmiş/başlangıç kurtarma/düzenle >> fastdedect’in arkasına /3GB yazarak artırabilirsiniz).
64 Bit işletim sistemleri ise 32 ila 512 GB (MS’tan alınmıştır) RAM alanını desteklemektedir.
İki farklı işletim sistemiyle karşı karşıya kalmış gibi görünsek de aslında ikisi de bi bakıma aynı. “Aynı” diyebilmemin sebebi tabiî ki üreticinin yapmış olduğu bir emülatördür. Peki ne işe yarar bu emülatör? Normalde 64 Bit işletim sisteminde çalışan programlar da 64 Bit olmak zorundadır. Ancak WoW64 adlı bu emülatör sayesinde 32 Bit programlarda 64 Bitlik işletim sistemlerinde çalışabilir. Neredeyse bütün programlarda işe yarayan bu emülatör driver ve antivirüs programlarında işe yaramıyor ve bu tür programların 64 Bit olarak tekrar yazılması gerekiyor.
Forumlarda rastlarsınız; “64 Bit yüklesem ne olur?” sorusuna genelde “driverlarda problem yaşarsın” şeklinde cevaplar gelir. Kısmen doğru. Neden kısmen diye soracak olursanız; artık donanım üreticileri 64 bit içinde program yazıyorlar. Gelişen teknolojide daha üstün verim almak isteyen kullanıcılar 64 bit tercih etmekte. Bu sebepten üreticilerde talebe cevap verir nitelikte programlarını geliştiriyorlar.

64 Bitin Kazançları Nelerdir?

64 Bit; otomobil ve uçak tasarımları, 3D tasarım programları, simülasyon yazılımı kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlamaktadır.Sistem belleği 8x8GB’ a kadar çıkabilen ve iki adet işlemci desteği bulunan bir anakartla ulaşabileceğiniz performansı düşündüğünüzde, kısa zamanda çok daha fazla işlem yapabilmek ve daha hızlı veri aktarımları yapabilmek inanılmaz derecede kolay olacaktır.
Bellek alanı genişledikçe de 16TB’a varan sanal belleği destekleme potansiyeline sahip olan 64Bit işletim sistemleri sabit diskteki verilere oranla binlerce kez daha hızlı bir şekilde veriye erişebilmektedir.

32 Bit Programları 64 Bitte Çalışır mı?

Daha önce de belirttiğim gibi emülatör olduğu için çalışır. Ancak bu yazılımlar bahsettiğimiz o üstün performanstan nasibini alamazlar. Çünkü emülatör sayesinde bu yazılımlar kendilerini 32 Bit Windows üzerinde çalışıyor sanırlar.

64 Bit İşetim Sistemleri Nelerdir?

Windows XP Professional x64
Windows ServerTM 2003 x64
Windows Vista x64

İşletim Sisteminizin Kaç Bit Olduğunu Öğrenmek İçin:

1. Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın.
2. Aç kutusuna winmsd.exe yazın ve Tamam'ı tıklatın.
3. Sağ bölmede, Öğe altında Sistem Türü'nü bulun. Değere bakın.
• Sistem Türü'ne karşılık gelen değer X86-based PC (X86 tabanlı bilgisayar) ise, bilgisayarda Windows işletim sisteminin 32-bit bir sürümü çalışmaktadır.
• Sistem Türü'ne karşılık gelen değer Itanium–based system (Itanium tabanlı sistem) ise, bilgisayarda Windows işletim sisteminin 64-bit bir sürümü çalışmaktadır.

Kaynaklar: Microsoft
http://www.wikipedia.org/
http://www.chip.com.tr (resim)

ef186
28-01-2009, 13:15
Tabi yazılıcak biton fark daha var ama merak edenler için google güzel bir kaynak olucaktır sanırım ...
Tabi bu yukardakiler 2 sene once yazılan yazılar ve vista 64 için konuşulmuş şeyler
Windows 7 çok daha başarılı ayrıca artık eskisi kadar driver ve program sıkıntısı yok ....

onursumer
28-01-2009, 14:58
4 çekirdekli bi işlemci kullanıyorsan gerçek perf. için 64 bit olanını ındırmenı tavsıye ederim ...

450kb/sec download ettim kesintisiz :D
Serverleri sağlam yolluyor yani :D
Boyut buyuk ***** 3.15Gb

sistem 64bit uygun bir donem xp 64 kullanıyordum driver problemi yaşayınca sıkıldım 32bit e dondum

64bit download ediyorum şuan bu sabah başladım ama bağlatım biraz tırt 110k falan çekiyor akşama iner anca

bu inince birde 32bit indiricem ikisi arasındaki performans farkını merak ediyorum ayrı ayrı yükleyip deniyicem :D

akucukdogan
28-01-2009, 15:05
Bende 64 bit çekiyorum bakalım işlemcileri tam verimli kullanalım :)

MUGENPOWE®
28-01-2009, 15:12
bende 768 ram war xp sorunsus calısıo buda ole calısırmı kabasakalcım ?

onursumer
28-01-2009, 15:14

windows xp den sonra çıkan işletim sistemleri ram konusunda biraz musrif

2gb ramden aşağısında düzgün çalışmayan bir vistadan sonra 7 den de aynı şeyi bekliyorum

ef186
29-01-2009, 02:54

1 gb ram pentium 4 makinaya kurduk denemek için 32 bit olanını bariz hızlandı makina şaşırdık o makinada çalışmasına ....

Serencebey
03-02-2009, 20:18
Demın kurdum ve test calısmalrımı bıtırdım...

Arkadaslar itinayla XP olan (512mbdan fazla rami olan) butun makınalara kurun XPden cok daha hızlı calıstıgının bariz şahidiyim. Ram fakiri olan bilgisayarlar için diyecek sozum yok ama, 2gb ram ve cift cekırdek 2.8lık makınayı xpden daha hızlı calıstırıor. Arayuz super bırde sureklı uyarı sıkıntısı yok :)

DogukanB
03-02-2009, 22:16
Demın kurdum ve test calısmalrımı bıtırdım...

Arkadaslar itinayla XP olan (512mbdan fazla rami olan) butun makınalara kurun XPden cok daha hızlı calıstıgının bariz şahidiyim. Ram fakiri olan bilgisayarlar için diyecek sozum yok ama, 2gb ram ve cift cekırdek 2.8lık makınayı xpden daha hızlı calıstırıor. Arayuz super bırde sureklı uyarı sıkıntısı yok :)

Xp' nin üstünemi kuruluyor? Mevcut olan döküman ve programlar gidiyormu? Oyun ve programlarda vista' da çıkan sorunlar varmı? İstediğimiz zaman silip xp ye dönülebiliyomu?Ben kimim? Burasi neresi?:D

ef186
03-02-2009, 22:19
xp üzerine kuruluyor sanırım ama denemedim .
muhtmelen yedek almadan yapmamak lazım ayrıca kurulu programlar gider .
Fortmatlar yeniden xp kurabilirsin tabiki ..
vistada sorun çıkartan oyun kaldımıki yaw :D
Sen ankaradan Doğukansın
Burasıda techturkey :D

DogukanB
03-02-2009, 22:25
Teşekkür ediyorum cevap için, hemen deniyorum.:D

barutçu
03-02-2009, 22:30
Sonunda vistadan vazgeçtikleri için seve seve gönüllü olurum :)

MertS
03-02-2009, 22:33
pardon cevap verilmiş. yanlış mesaj :D

Serencebey
03-02-2009, 22:40
Herkese siddetle tavsıye edıyorum :)

Blgisayarda hız aradıgım ıcın genelde cok yuksek guclu sıstemler kullanıyorum. Ancak bu sıstemı kardesımın bılgısayarında kullanmama ragmen superdi. :)

Denendi onaylandı sımdı kendı bılgısayarımıza :D

punto_multijet
03-02-2009, 23:04
celeron 1.7 ve 640mb ramde bile gayet guzel calısıyor. kesinlikle tavsiye ederim

CaNeR54
03-02-2009, 23:19
32 bit 64 bit neye göre indircez :S

bende amd 64 x2 dual 5500 black series 3 gb ram vs. war ?

::ZaFeR::
03-02-2009, 23:24
İşlemcine göre Caner :) Sendeki işlemci 64-bit zaten...İstersen 32-bit indir istersen 64-bit ;)

CaNeR54
03-02-2009, 23:25
istediğimide indirebiliyorsam ne farkı var 32 bit ile 64 bit arasında ?

Serencebey
03-02-2009, 23:36
sen 32 ındır 64 bıtın cok program destegı yok :D

CaNeR54
04-02-2009, 00:21
himm teşekkürler genede 64 indireyim :D

ef186
04-02-2009, 01:05
64 bit işlemcinin yapabildiği işlem sayısı ile alakalı bi mevzu aslında saniyede 2 üzeri 32 işlem le 2 üzeri 64 işlem arasındaki fark gibi bişi tabi bu arada işlemcin 32 bit ise indirsende 64 kuramazsın pc ye ....

clioGT
04-02-2009, 09:41
indirdim ama henüz kuramadım:D

barutçu
04-02-2009, 16:46
İlk gözüme çarpan hatası SP-3 Olan bir sisteme kuramıyor.
Sp-1 den yüksek olsun uyarısı veriyor....

ef186
04-02-2009, 17:03
İlk gözüme çarpan hatası SP-3 Olan bir sisteme kuramıyor.
Sp-1 den yüksek olsun uyarısı veriyor....

kurulu xp ye kurmadığımdan bilemiyorum neyazıkki ....

-ER-
04-02-2009, 18:02
Şuan olan windows üzerine mi kuracağım bulaeti denemek için ?

Serencebey
04-02-2009, 18:22
ben format atarak kurdum erel bence sıstemın 2-3 senelıkse rahatca kurabılırsın gayet güzel..

-ER-
04-02-2009, 18:43
Yaa daha yeni atmıştım formatı 2 ay oldu galiba off komple herşeyi yeniden yüklemem gerekecek :) üşenmezsem yüklim bari bu arada galiba ben yanlış yapmışım 64bit yüklüyorum ama benim sistemim kaldırırmı AMD 64 Processor 3400+
2,40 GH,z 1,00GB ram hallederbilirmi baş edebilirmi benim PC bilen arklardan yardım rica edeceğim

Serencebey
04-02-2009, 18:45
bas ederde 64 bıte gore cok program yok piyasada atıyorum bı Divx player icin bile 64 olanını araman gerekebılır :)

-ER-
04-02-2009, 18:47
yani birde 32 yi mi indireyim öylemi diyorsun :)

04-02-2009, 18:52
64-bit işletim sisteminde 32-bit programlar çalışabilir...Ama eğer programın 64-bit sürümü mevcutsa kullanılması iyi olur :)

-ER-
04-02-2009, 18:55
64 bit bitmek üzere zaten 94 de birde 32 yi indireyim bari tam PC hakkında bilgi sahibi olmadığımdan soruyorum.
Denerim olmadı artık 32 yi yüklerim :)

barutçu
04-02-2009, 19:02
(Yükleyecek arkadaşlara fikir olması açısından)
7 Beta Deneyimim:
Bilgisayar: Hp Pavilion Dv6000
Öncelikle daha öncede belirttiğim gibi bilgilerim kalsın die üstüne kurmayı çalıştım fakat SP3 lü sisteme kuramadı (sp1 or higher (!) hatası ) aldım.
Daha sonra format atarak denedim.
Görüntü olarak gerçekten çok hoş ve Vistayı çok çok anımsatıyor.
Kullanımı çok zor geldi bana. Denetim masası nerde o nerde bu nerde vs... kafa kurcalayıcı.
Başka bir sorununa gelincede tanımadığı 5 adet hardware'in cdsi ile (XP ve Vista uyumlu driver) yüklemeye çalıştım. Fakat hepsinde hata vererek yüklemeleri iptal etti.
Böylede sistem kullanılmayacağı için sildim.
Muhtemelen program yüklemeye kalksam o da aynı şekilde olacaktı.
Ama ekran ayarlarını çok güzel yapmışlar, themes özellikle muhteşem.
Ama genede XP !!!!

Serencebey
04-02-2009, 23:01
(Yükleyecek arkadaşlara fikir olması açısından)
7 Beta Deneyimim:
Bilgisayar: Hp Pavilion Dv6000
Öncelikle daha öncede belirttiğim gibi bilgilerim kalsın die üstüne kurmayı çalıştım fakat SP3 lü sisteme kuramadı (sp1 or higher (!) hatası ) aldım.
Daha sonra format atarak denedim.
Görüntü olarak gerçekten çok hoş ve Vistayı çok çok anımsatıyor.
Kullanımı çok zor geldi bana. Denetim masası nerde o nerde bu nerde vs... kafa kurcalayıcı.
Başka bir sorununa gelincede tanımadığı 5 adet hardware'in cdsi ile (XP ve Vista uyumlu driver) yüklemeye çalıştım. Fakat hepsinde hata vererek yüklemeleri iptal etti.
Böylede sistem kullanılmayacağı için sildim.
Muhtemelen program yüklemeye kalksam o da aynı şekilde olacaktı.
Ama ekran ayarlarını çok güzel yapmışlar, themes özellikle muhteşem.
Ama genede XP !!!!

keşke destek isteseydın bızden her turlu driveri bulurduk sana Windows 7 nın ıcınde 150.000den fazla driver var o bulamazsa bız bulurduk kaldıkı vistanın driverlari destekliyor:)

punto_multijet
04-02-2009, 23:06
xp driverlarıyla bile tv kartı dahil bir cok donanımı yukledim. pek sorun olmuyor driverlar

ef186
04-02-2009, 23:09
İçinde inanılmaz bi driver arşivi mevcut 7'nin ayrıca çevrim içi ara seçeneğinde kesin bi sonuç yakalayıp yukler internetten ....

04-02-2009, 23:13
Bende bir ara kurup deneyeyim en iyisi :D

clioGT
05-02-2009, 18:22
acer atom laptop var

wireless ı bi türlü kullanamadım yaw win7 de

05-02-2009, 18:43
Vista driver'ını kurmaya çalış abi...

clioGT
05-02-2009, 18:56
aynen öyle yaptım

halloldu sanırım
ama laptopta wireless ın ışığı yanmıyor

yinede bağlanıyor...

Tayfun-E30
05-02-2009, 22:26
bu yüklediğim boot desteklimi yoksa mavcut sistemimi yükselticek onu anlamadım bomboş hdde kurulurmu?

ef186
05-02-2009, 22:38
bu yüklediğim boot desteklimi yoksa mavcut sistemimi yükselticek onu anlamadım bomboş hdde kurulurmu?

kurulur hem boş hdd ye kurulur hemde yukseltme yapar bildiğimiz vista dvd si gibi lisanslı paket indiriyorsun ...

Tayfun-E30
05-02-2009, 22:39
teşekkürler deneyeyim bakalım hacintosh yapmayı planlıyodum ama bunu bi yükleyeyim...

ef186
15-07-2009, 14:22
güncel......

FaBeRgE
15-07-2009, 14:48
şu anda tam sürümü var mı piyasada ?

15-07-2009, 15:18
Şu an yok.Daha RTM sürümü çıkmadı onunda çıkması 2 hafta sonra felan.RTM zaten bir nevi full sürüm sayılır...