PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda İngiltere'de Üretime Ara Verdi

Safak
31-01-2009, 18:23
Honda İngiltere'deki Fabrikasında Üretime 4 Ay Ara Verdi

Honda'nın İngiltere'deki dev araba fabrikasında üretime 4 ay ara verildi. Üretim, satışların azalması üzerine durduruldu.

3 binden fazla işçi bugün Swindon'daki fabrikaya son kez mesai için geldi. Bunlar yeniden 1 Haziran'da iş başı yapacaklar. Bunun İngiltere'de son zamanlarda sanayi tarihindeki en uzun üretime ara verilme durumlarından biri olduğu bildirildi.

Japon otomobil üretim şirketi Honda, otomobil piyasasındaki düşüşten dolayı bu kararı aldığını açıkladı. Üretim yeniden başlayınca da normalden az üretim yapılacak. Yılda 240 bin araç üretilen fabrikada üretimin yarı yarıya az başlayacağı ifade edildi.

Honda, Civic modelini İngiltere'de üretiyor ve dünyada 60'tan fazla ülkeye ihraç ediyor.

Kaynak: http://www.lpghaber.com/Honda-Ingiltere-deki-Fabrikasinda-Uretime-4-Ay-Ara-Verdi--haberi-168072.html

The Jackal*
31-01-2009, 18:29
2 hafta da 1 üretsin. :)

Silverbullet
31-01-2009, 18:40
Honda ya ne oluo bole:( Fortune dergisinde agustos 2008 tarihinde yayınlanan dunyanın en buyuk 500 sirketi arasında 40.sırada olan bi sirket icin bu tip haberler gercekten üzücü umarım en yakın zmanda eksikliklerini giderir.

Ramiz
31-01-2009, 19:05
Arkadaşlar sadece Honda İlgiltere değil Türkiyedeki fabrikada şuan üretim yapmıyor buna artı benim bildiğim Toyota ve Fordda üretime sık sık ara veriyor . Hamdolsun yinede kriz bizi teğet geçti

VteC_MaNiaC
31-01-2009, 19:25
Honda ya ne oluo bole:( Fortune dergisinde agustos 2008 tarihinde yayınlanan dunyanın en buyuk 500 sirketi arasında 40.sırada olan bi sirket icin bu tip haberler gercekten üzücü umarım en yakın zmanda eksikliklerini giderir.

zaten büyük olmanın en önemli özelliklerinden biride krizleri ve sıkıntıları görüp önceden önlem alabilmektir. ;)

Low-Rider
31-01-2009, 19:48
Stokları yeter onlara.

MaG
01-02-2009, 11:33
honda gibi çok firma var arkadaşlar otomobil piyasaasında toyota GM mercedes bunlar hep üretimlerini durdurdu ve çok fazla işci çıkarttı..otomobil sektörüde ankaradaki AVM ler gibi oldu :)