PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : asus tr servisde tandigi olan?

CLIORS
06-02-2009, 21:30
Herkese selamlar,

Asus Turkiye yetkili servisinde tanidigi olan var mi aramizda? Yeni aldigim laptop sanssizlik sonucu cantasiyla beraber yere dustu. Power dugmesi ve etrafindaki cerceve hasar aldi, ekran ve makina da bir sey yok sukur. Gecen cuma yetkili servise teknosa kanali ile kargoladim ellerine pazartesi gunu ulasan laptopu, anca onumuzdeki carsamba gunu kutusunda cikarip bakmaya baslayacaklar, o da bir ihtimal. Butun servisler boyle midir?

Butun laptop ureticileri (Toshiba, Asus, HP dahil) yetkili servisleri tek noktaya toplamislar Istanbula, bu kanunen mumkunmudur aramizda konudan anlayanlar var mi? Benim bildigim kadari ile utu masasi bile satilsa yurt genelinde servis noktalarinin olma zorunlulugu olmasi lazim.

Asusla ilgili tecrubeleri olanlar paylasirsa sevinirim.

BAK
06-02-2009, 22:58
Bildigim kadarıyla cihazı ılk önce ıstanbula gönderıolar..cihazı verdıgınız trhten itibaren 1 hafta sonra ellerıne ulasıyor ve 3 hafta sonra size haber verıyorlar

The Jackal*
06-02-2009, 23:01
30 iş günü içerisinde kesin bir haber vermek, ve laptopunuzun size geri gönderilmesi şarttır.

onursumer
07-02-2009, 02:33
cihaz istanbula geldiği gibi 1-2 gün içerisinde işleme alırlar ben surekli asus turkiyeye laptop gonerip alıyorum daha bugun birtane gonderdim en fazla 7 iş günü bekledim ben gonderdiğim ve elime ulaştığı günler dahil zaten anadolu yakasında capitol un orda asus turkiye servisi

ayrıca asus un tüm anakart ve ekrankartı tek servisi gene istanbulda çizgi elektronik tüm firmaların ornek alması gerektiği bir firma ;)

alp1903
07-02-2009, 02:38
asusta hiç bir sıkıntı çekmezsin bence, bende bi asus laptopumla ilgili bi sıkıntı çekmiştim çok titiz çalışmışlardı şimdi hiç bi sıkıntı yok maşallah :)

onursumer
07-02-2009, 02:51
bence ellerine ulaştığında telefon ile ulaşarak laptopunun seri nosunu vererek ricada bulunabilirsin

telefon : 0216 521 46 01

hatta teknik servis muduru Aşkır Çakır bey olması lazım rica edersen kesinlikle ellerinden geneli yaparlar diye düşünüyorum.

CLIORS
07-02-2009, 08:11
Cevaplar icin sagolun, benim arayip sordugum numara da bu zaten. Verdigin isme ulasmaya calisayim.

bence ellerine ulaştığında telefon ile ulaşarak laptopunun seri nosunu vererek ricada bulunabilirsin

telefon : 0216 521 46 01

hatta teknik servis muduru Aşkır Çakır bey olması lazım rica edersen kesinlikle ellerinden geneli yaparlar diye düşünüyorum.

orhansah
07-02-2009, 09:54
Asus servisten ben de memnunum. elden götürüp bırakmıştık hızlı olsun diye, en kısa zamanda da sonuç aldım. + biraz hor kullanmıştım, kasanın menteşeleri gevşemişti ve boyası çıkmıştı, komple kasayı değiştirdiler sağolsunlar :)

clioGT
07-02-2009, 10:02
boya çıkma sorunu bende de oldu orhan keptın ya

acaba garantiden değiştirirler mi
ben yollamayla yapılırsa uzun sürdüğünü duymuştum

en güzeli elden teslim etmek sanırım alper

orhansah
07-02-2009, 10:04

valla değiştirdiler bizimkini sağolsunlar ya. ben hiç tahmin etmiyordum çünkü bizimki hakkaten kullanıcı hatasıydı :) bence elden götür bi şansını dene Göktuğ.

CLIORS
07-02-2009, 10:04

goktug ideal olani o da bu anda eskisehirdeyim, zaten urun ellerine ulasti servisin benim sorunum, urun ellerine ulastiktan sonra 10 gun kapagini acip bakmamalari.

clioGT
07-02-2009, 10:09
ağır işliyor orası biraz herhalde boğaziçi mi neydi değil mi servis?

o zaman bende götrym
garanti ya bitti ya bitecek çünkü:D