PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Civic 1,6ies kol piston??

sumunder
09-02-2009, 13:30
daha dayanıklı ve verimli olması için tavsiye edebileceğiniz kol ve piston varmı?
fiyatları tahminen ne kadardır??

stlegal
09-02-2009, 13:46
eagle kol 400 dolar wiseco piston 500 dolar fiuyatlar aşağı yukarı böle ..paran varsa sekmanlarıda total seal al..kafan rahat eder..totalde 1000 dolar yapar..

senna
09-02-2009, 14:22
total seal bana göre pek güzel segman takımı değil:) isterken daha dayanıklı segman takımıyla istenebilir yada farklı marka alınabilir

bana göre eagle kesinlikle alma çin malı ve resmen piyango oynuyorsunuz bi nebze çalışıyor fakat kesin bir garantisi yok onun yerine crower pauter manley oliver saenz carrillo gibi kollar bakmak belki maddi açıdan daha tuzluya gelecektir fakat gözünüz arkada kalmaz

sumunder
09-02-2009, 14:27
bencede kaliteli olması daha mantıklı.

bladerk
09-02-2009, 14:31
amaç turboysa eagle kopartan henüz görmedim iyidir N/A ise crower I tipi ya da turbo çok yüksek güç ve devirse ama pahalı
piston turboysa (çok *** atılsa da) y.c.p. vitara eğer N/A düşünüyosan pm7 ya da pm3k bunun haricinde çok dayanıklı bişey düşünüyosan wisego cp iyidir her sıkıştırmaya göre seçenekler var

sumunder
09-02-2009, 14:31
crx in kol pistonları iyi oluyor diyolar bilen varmı bu konuyu?

bladerk
09-02-2009, 14:33
amaç atmosferik mi turbo mu nedir bi de crx pistonu yüksek sıkıştırma için takılır da kolunun bi hayrı olmaz

stlegal
09-02-2009, 14:52
total seal bana göre pek güzel segman takımı değil:) isterken daha dayanıklı segman takımıyla istenebilir yada farklı marka alınabilir

bana göre eagle kesinlikle alma çin malı ve resmen piyango oynuyorsunuz bi nebze çalışıyor fakat kesin bir garantisi yok onun yerine crower pauter manley oliver saenz carrillo gibi kollar bakmak belki maddi açıdan daha tuzluya gelecektir fakat gözünüz arkada kalmaz

valla bana verin para neleri tavsiye ederim ..bu arada yazdıklarımı defalarca kullandık kullandırttım hiç problem yaşamadık..

senna
09-02-2009, 14:55
valla bana verin para neleri tavsiye ederim ..bu arada yazdıklarımı defalarca kullandık kullandırttım hiç problem yaşamadık..

yurt içinde olmasa bile bilmyorum vardır belki yada yoktur ama eagle kol çıkaran çok insan var tabi çıkarmayanda tamamen piyango bana göre

stlegal
09-02-2009, 15:09
yurt içinde olmasa bile bilmyorum vardır belki yada yoktur ama eagle kol çıkaran çok insan var tabi çıkarmayanda tamamen piyango bana göre

malzeme ham maddesi çinden geliyo amerikada işlniyo eagle tek esprisi bu ve bence öle çokta ucuz mal değil..orta kalitede mal eagle.wiseco dersen alabileceğim en alt seviye piston ...ama bana kalsa kendime alsam piston endyne oldone..kolda crower alırım o başka..

16EC813
09-02-2009, 15:13
benimki orijinal si kol pistonuydu 05 barda kol kırdı bilmem artık gerisini sen hesapla

B.Aktepe
09-02-2009, 15:13
endyn de sadece rollerwave kısmını yani keskin yüzeyleri yuvarlatma işlemini kendi uyguluyor pistonu yanlış hatırlamıyorsam wiseco ya yaptırıyor. sende wiseco piston alıp alaniz uygulamasını sonradan yaptırabilirsin. bence piston cosworth yada ross çok kaliteli.

16EC813
09-02-2009, 15:14
crx in kol pistonları iyi oluyor diyolar bilen varmı bu konuyu?

araştır eyer uyuyosa bende 3 tane kol piston var sana uygun bişeye veririm daha yeni almıştım sıfır 1500-2000km yaptı

stlegal
09-02-2009, 15:15
endyn de sadece rollerwave kısmını yani keskin yüzeyleri yuvarlatma işlemini kendi uyguluyor pistonu yanlış hatırlamıyorsam wiseco ya yaptırıyor. sende wiseco piston alıp alaniz uygulamasını sonradan yaptırabilirsin. bence piston cosworth yada ross çok kaliteli.

kanka kendi yapıyo zaten manyak manyak termin veriolar kafayı yersin..

senna
09-02-2009, 15:15
malzeme ham maddesi çinden geliyo amerikada işlniyo eagle tek esprisi bu ve bence öle çokta ucuz mal değil..orta kalitede mal eagle.wiseco dersen alabileceğim en alt seviye piston ...ama bana kalsa kendime alsam piston endyne oldone..kolda crower alırım o başka..

tabiiki:)

benim bildiğim şu an eagle tamamen çinde üretiliyor öyle biliyorum h beam kolların bir kısmı şu an çine kaymış durumda çoğu ünlü markanın bile üretim maliyetleri yüzünden amerikada işlenen kol markası sayısı cidden azaldı eagleın şu an ürettiği özellikle kranklar mesela yüksek devirlerde yağlam sorunu çekip sarıyor kolların bazılarında cidden işleme bozuklukları var çoğu insan yeniden işleyip motoruna takmak zorunda kalıyor

o yüzden bana göre kılırmı diye şüphe ediliceğine biraz daha fazla ödeyip daha iyi bir kol almak daha mantıklı :)

stlegal
09-02-2009, 15:23
tabiiki:)

benim bildiğim şu an eagle tamamen çinde üretiliyor öyle biliyorum h beam kolların bir kısmı şu an çine kaymış durumda çoğu ünlü markanın bile üretim maliyetleri yüzünden amerikada işlenen kol markası sayısı cidden azaldı eagleın şu an ürettiği özellikle kranklar mesela yüksek devirlerde yağlam sorunu çekip sarıyor kolların bazılarında cidden işleme bozuklukları var çoğu insan yeniden işleyip motoruna takmak zorunda kalıyor

o yüzden bana göre kılırmı diye şüphe ediliceğine biraz daha fazla ödeyip daha iyi bir kol almak daha mantıklı :)

bu konuda çok haklısın amerikadaki arkadaşım chriss xenocron oda bundan bahsetti eagle son zamanlarda böle üretim kaydı falan dedi hayırlısı bakalım :)

B.Aktepe
09-02-2009, 15:25
chris e söylesene hondataya pahalı fiyat verdi jeffrey evans 100 dolar aşşa verdi hemide ship dahil:D

stlegal
09-02-2009, 15:28
chris e söylesene hondataya pahalı fiyat verdi geoffrey evans 100 dolar aşşa verdi hemide ship dahil:D

chrise para bir allah bir kanka malzeme satmayı sallamıyo herif :) eskiden sitesinde map sensor falan böle ıvır zıvır vardı şimdi söyliye söyliye koymaya başladı onada elemanı var mexicalı habire tele o çıkıyo..herif habire seyahtte ..bu yaz gelicek davet ettim bakalım..

sumunder
09-02-2009, 15:44
aracı atmosferik kullanacağım fakat gazladığımda bir problem yaşamak istemiyorum sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer o misal işim garanti olsun hemde performans artışı yapmış olurum..

stlegal
09-02-2009, 15:46
aracı atmosferik kullanacağım fakat gazladığımda bir problem yaşamak istemiyorum sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer o misal işim garanti olsun hemde performans artışı yapmış olurum..

valla onlardan başka o kadar çok yapman gereken şey varki ...sırf onlarla bitmez..

sumunder
09-02-2009, 15:49
valla onlardan başka o kadar çok yapman gereken şey varki ...sırf onlarla bitmez..

o zaman abi sana şöyle soriim

aracımın motorunu gazladığımda kol veya herhangibir sorunlara karşı korumak için ne yapmalıyım??

dragon07
09-02-2009, 15:55
CP,JE,JP marka pistonlar sizce nasıldıR?

senna
09-02-2009, 16:03
CP,JE,JP marka pistonlar sizce nasıldıR?

cp je de iyidir jp kullanan pek görmedim özellikle je cpye custom sipariş verilirse çok güzel pistonlar yapıyorlar cp genel olarak daha hafiftir diğer piston markalarına göre en ağır bildiğim kadarıyla wiseco,arias iyidir fakat son yüzey işlemesi diğer markalar kadar iyi değil bana göre,cp kullanan arkadaşlarım var son derece memnunlar ayrıca kaplama opsiyonuyla alınırsa daha güzel olur

dragon07
09-02-2009, 16:06
teşekkür ederim semih her zamanki gibi fazlasıyla yazmışsın :)bilgiler için saol

bladerk
09-02-2009, 18:04
öncelikle yağlama hatları yağ pompası yataklar işlem görmeli piston olarak zc pistonu kullanabilirsin ben N/A kullanımda 8000 rpm hiç sorun yaşamamıştım bence kol değişimi çok da gerekli değil bu devir için blok için bunları yapman yeterli ama direk zc pistonu taktığında avans vurman kaçınılmaz bunun için de bi piggyback ya da harness ile ecu değiştirmen gerekir i es beyni chiplenmiyo çünkü

daha yüksek sıkıştırmalara ya da devirlere çıkman içinse sadece kol değil yay şapka da gerekecek

sumunder
10-02-2009, 12:08
öncelikle yağlama hatları yağ pompası yataklar işlem görmeli piston olarak zc pistonu kullanabilirsin ben N/A kullanımda 8000 rpm hiç sorun yaşamamıştım bence kol değişimi çok da gerekli değil bu devir için blok için bunları yapman yeterli ama direk zc pistonu taktığında avans vurman kaçınılmaz bunun için de bi piggyback ya da harness ile ecu değiştirmen gerekir i es beyni chiplenmiyo çünkü

daha yüksek sıkıştırmalara ya da devirlere çıkman içinse sadece kol değil yay şapka da gerekecek

bunları yapmanın ortalama maliyeti ne olur sizce

bladerk
10-02-2009, 12:14
bence bu fiyat listesini direk bi işi yapabilecek bi firmadan öğrenmelisin komple maliyet çıkartmak için istanbulda yapabilecek yerleri ordaki arkadaşlar yazacaktır

stlegal
10-02-2009, 12:16
valla d serisi yapmak yürütmek gerçekten sanat gerçekten peygamber sabırı gerktriyo kesin başlıycağın zaman veririz gerekli yerleri..