PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : p72 chip

capri
10-02-2009, 00:21
99 vti
jackson racing supercharger 5-6 psi basılacak
precision 440 cc enjektör
muhtemelen benzin basıncı stok olacak
motor zırr stok içi açılmayacak yani 10.5 sıkıştırma forged morged kol mol yok.

bu setuplarla p72 veya p28 ecu için güvenli bir chip bulunabilir mi?

güvenliden kastım motoru kırmayacak ayarlar...

yani çok agresif olmayan ateşleme karekteristikleri...

günlük kullanılan araç oldugu için cep yakmayan yakıt mapları...

stlegal
10-02-2009, 00:25
zor öle program wideband bağlanması lazım dinlenmesi lazım arabanın ve 5 psi çok ezik bir güç zevk vermiycek

capri
10-02-2009, 00:32
motor içi stok die bahsetmiştim kırılmasını istemeyiz değil mi? dolayısıyla 5-6 psi sanırım yeterli olacaktır. en azından şimdilik. kol piston olayına girince boostun bokunu çıkarırız yani ciaz ne basarsa artık. ama şimdilik bööle kalması gerekiyor

ARDA_E
10-02-2009, 00:39
cromeyi indir kendin yaz dermişim :) wideband takılıp araç üstünde bakmak lazım böyle bir yöntem yanlış olur , p72 ve p28 beyinde real time ayar yapabilmen için ise ;

http://shopping.lightningmotorsports.com/customer/product.php?productid=1898

stlegal
10-02-2009, 00:42
motor içi stok die bahsetmiştim kırılmasını istemeyiz değil mi? dolayısıyla 5-6 psi sanırım yeterli olacaktır. en azından şimdilik. kol piston olayına girince boostun bokunu çıkarırız yani ciaz ne basarsa artık. ama şimdilik bööle kalması gerekiyor

5 psi basan chargerlı arabaya bindinmi çok yavan gelicektir ...bu arada makinanın ömrünü düşünüosun madem hazır chiplerden hazır durmanda gerekir böle hazır map diye bir şey yok iyi bir tuner bulun kendinize...

bladerk
10-02-2009, 01:05
online yazılmadıktan sonra ya da similatörsüz logsuz başarısız olacaktır bence de iyi bi tuner bul güvenle bin csde egt çok önemli bence çok ısınıyo

capri
10-02-2009, 01:12
5 psi basan chargerlı arabaya binmedim ama 5 psi basan turboya bindim tatminkardı.ii bi tunerım var zaten o konuda problem yok deişik akıllardan da fiikir alayım dedim.hazır chip konusunda haklısın galiba sonuçta içinde ne olduğunu bilmiyoruz.teşekkürler...

arda sana da yardımların için teşekkür ederim yukarda bahsettiğim tuner arkadasta bunu kullanıo. buna benzer (yani bağlantı olarak) bir cihaz bende var aslında (bir pic yazıcı cihaz) bu moates emulatorde bu ecular için özel bi yazılım mı vardır yoksa sıradan bir eprom yazıcı mıdır bilemiyorum.....sen biliyorsan ve beni aydınlatırsan sevinirim

facia
10-02-2009, 09:10
hazır girmişken bu işe Tünayda çok ucuza veriyorken Bence Aem EMS yi almalısın :) ... Bu tip şeylerde ekonomi yapmak ilerde pahalıya mal olabilir :)

vtecburhan
10-02-2009, 09:53
stok motora burda uygulandı 5-6 psı basıldı 3 pıston erıttı :D

stlegal
10-02-2009, 10:03
stok motora burda uygulandı 5-6 psı basıldı 3 pıston erıttı :D

otokonyanın vtec bizden çıktığında aylarca sorunsuz bindi kanka ;)

ARDA_E
10-02-2009, 12:32
5 psi basan chargerlı arabaya binmedim ama 5 psi basan turboya bindim tatminkardı.ii bi tunerım var zaten o konuda problem yok deişik akıllardan da fiikir alayım dedim.hazır chip konusunda haklısın galiba sonuçta içinde ne olduğunu bilmiyoruz.teşekkürler...

arda sana da yardımların için teşekkür ederim yukarda bahsettiğim tuner arkadasta bunu kullanıo. buna benzer (yani bağlantı olarak) bir cihaz bende var aslında (bir pic yazıcı cihaz) bu moates emulatorde bu ecular için özel bi yazılım mı vardır yoksa sıradan bir eprom yazıcı mıdır bilemiyorum.....sen biliyorsan ve beni aydınlatırsan sevinirim
emulatör eprom yazıcı değildir, emulatörün kendi epromu ile beyne online bağlanıp istedğin şekile ayar yaparsın..
emulatör tunerin ise istenilen ayar elde edildiği zaman programı pc ye kaydetip sana verir , sonra boş bir eproma atıp kulllanırsın sen...

capri
10-02-2009, 19:01
emulatör eprom yazıcı değildir, emulatörün kendi epromu ile beyne online bağlanıp istedğin şekile ayar yaparsın..
emulatör tunerin ise istenilen ayar elde edildiği zaman programı pc ye kaydetip sana verir , sonra boş bir eproma atıp kulllanırsın sen...

teşekkurler....

capri
10-02-2009, 19:05
hazır girmişken bu işe Tünayda çok ucuza veriyorken Bence Aem EMS yi almalısın :) ... Bu tip şeylerde ekonomi yapmak ilerde pahalıya mal olabilir :)

zaten ekonomi yapmak peşinde deilim fakat şimdilik durum bundan ötesine izin vermiyor.yoksa aem ems'nin yeteneklerine söyleyecek söz yok. hiç olmadı mallar eksiksiz tamamlanana kadar proje bekler. bu şekilde olursa projeyi bekletmek yanlış olur. sonrasında daha güxel güçler için hazırlık yapılır.

MeRtCaN
10-02-2009, 19:08
Charger olayı cok zevklı gercekten fazlasıyla zevk alacaksın :)
beyın olayı bence cok onemlı ılk once wıde band alarak işe baslıyabılırsın
crome ıle fln ugrasma bence..
p28 alıp hondata s300 veya neptune rtp alıp ıyı bu tuner e tune ettırıp arabanı saglıklı sekılde kullana bılırısın.

capri
10-02-2009, 19:11
teşekkürler mertcan...

Oz`
10-02-2009, 22:12
5 psi la bişey olmaz çok ciddi bir basınc değil vtec için güzel bir program yazdır tunerıne var diorsan çok bbüyük sorun yasamassın :)

capri
13-02-2009, 00:44
eywallah oz. teşekkur edildi..... :)

utkuselamoglu
22-02-2009, 13:55
crome u bırakın artık daha güzel şeyler alın zaten crome lisans alamassınız lisan ınız olmadan da zaten real time yapamassınız crome lan .... crome artık bitti destek bilen verilmiyor john cui işi bırakıp kaçtı:)))

MeRtCaN
22-02-2009, 23:08
crome u bırakın artık daha güzel şeyler alın zaten crome lisans alamassınız lisan ınız olmadan da zaten real time yapamassınız crome lan .... crome artık bitti destek bilen verilmiyor john cui işi bırakıp kaçtı:)))

cui yalan oldu demek :)
dedıgım gıbı en mantıklı en uygun yollar s300 veya neptune :)

capri
23-02-2009, 22:14
aem ems'de karar kılındı katkıda bulunan herkese teşekkürler

stlegal
23-02-2009, 22:43
john en son 1.5 i hediye etti gitti allahın belası..ecutune deneyin crome la alakası yok..

TünayK
23-02-2009, 23:18
5 psi basan chargerlı arabaya bindinmi çok yavan gelicektir ...bu arada makinanın ömrünü düşünüosun madem hazır chiplerden hazır durmanda gerekir böle hazır map diye bir şey yok iyi bir tuner bulun kendinize...

abı oldurdun sende ya:D ben baya zevk almıstım:)

yalnız 5psı turbo ıle karıstırmayalaım turbo ıle sc cok ayrı seyler...turbosu herturlu sc den hızlı olacaktır...